HET BETOVERDE BOS. Vtaag. ett Aatt&od W'/'Ü \A Muiterij op Spaansch schip te Rotterdam. Het schip heeft met onvolledige equipage onverhoeds het ruime sop gekozen. Drie Nederlanders tegen hun wil mee. Verkeersongelukken. De reddende loodsboot Gistermiddag heeft zich in de Rotter damsche haven een allerzonderlingste geschiedenis afgespeeld met 'n Spaansch Schip, aan boord waarvan, in samen hang met den Spaanschen burgeroorlog, muiterij was uitgebroken. Het schip is onverhoeds naar zee vertrokken, terwijl een deel van de equipage nog aan wal was, aldus de N.R.Crt. Daartegenover hebben drie Nederlan ders, die zich aan boord bevonden, geen gelegenheid gekregen het schip te ver laten, vóór het goed en wel in zee was. Inmiddels was het departement van de fensie met deze ontvoering in kennis ge steld en reeds was aan Hr. Ms. Medusa opdracht gegeven het schip op zee aan te houden, toen uit Hoek van Holland bericht binnen kwam, dat de drie Ne derlanders behouden op de loodsboot waren afgezet. De order voor de Medusa is daarop ingetrokken. Het schip is om den Zuid naar onbekende bestemming doorgevaren. Het Spaansche stoomschip Aizkori Mendi was op 17 Augustus in de Rotterdamsche haven aangekomen, met een lading graan uit Buenos Aires. Het schip, dat ligplaats kreeg in de Maashaven, zou gistermiddag, toen het geheel was gelost, worden verhaald naar de werf van Wilton-Feijenoord te Schiedam, omdat het eenige herstellingen noodig had. Een paar sleepbooten zouden het schip op de reis naar de werf assisteeren. Op het mo ment, dat deze sleepbooten werden vastge maakt, was de equipage niet voltallig aan boord, maar wel bevonden zich de Rotter- damsche havenloods Scheurkogel en twee Nederlandsche leden van het personeel van de cargadoorsfirma, de firma Sir Ranon de la Sota, op het schip. Op volkomen normale wijze werden de trossen van boei 7 los gemaakt en geheel vol gens de regels van de kunst werd de Aizkori Mendi uit de Maashaven naar de Nieuwe Maas geassisteerd. Toen echter het schip eenmaal goed en wel midden in de rivier was, werden aan boord van het Spaansche schip de sleeptrossen gekapt, waarna de ma chine op volle kracht vooruit werd gezet. Men kan zich nauwelijks voorstellen hoe ver baasd de sleepbootkapiteins waren, toen zij hun „sleepie" zoo pardoes op eigen kracht er tusschen uit zagen gaan. Maar toen zij van hun eerste verwondering waren beko men, realiseerden zij zich, dat er enkele Ne derlanders aan boord waren, die waarschijn lijk wel niet voor hun pleizier werden mee genomen en zoo spoedig mogelijk deden de sleepbootkapiteins hun best, om langszij van den vluchteling te komen, teneinde de drie ontvoerden gelegenheid te geven over te springen. Aangezien het schip echter reeds een aanzienlijke snelheid had, kon men niet te dicht langszij geraken, zonder kans op ernstige ongelukken te hebben en daarom werd aan het Spaansche schip gevraagd, in elk geval even vaart te minderen, om de ge legenheid tot overspringen te scheppen. Maar aan boord van het Spaansche schip weigerde men aan het geven van gelegenheid tot over stappen mee te werken en met de drie Ne derlanders aan boord zette het schip de reis voort. Toen men op de sleepbooten merkte, dat de pogingen, om de drie Nederlanders van het schip te halen niet konden slagen, heett men zoo snel mogelijk den wal opgezocht, teneinde telefonisch den havendienst en de rivierpolitie te waarschuwen. Onmiddellijk werd overleg gepleegd en als gevolg daar van heeft de havenmeester, de heer A. Kort- landt, het departement van defensie telefo nisch met een en ander op de hoogte ge bracht. Daar heeft men toen onmiddellijk den te Vlissingen gestationneerden mijnen- legger Hr. Ms. Medusa opdracht gegeven, zoo snel mogelijk naar zee te gaan, teneinde te trachten de Aizkori Mendi op te sporen en aan te houden en om in elk geval de drie Nederlanders van het Spaansche schip over te nemen. Inmiddels had men ook het Scheeps-Agen- tuur Dirkzwager te Maassluis gewaarschuwd en toen de Aizkori Mendi Maassluis passeer de is een motorbootje naar het schip geva ren, Opnieuw trachtte men het schip te be wegen even vaart te minderen, teneinde den Nederlanders kans te geven op het motor bootje over te stappen, maar het was te ver geefs. Met onverminderde snelheid zette het schip de reis voort en de motorboot kreeg geen kans dicht langszij te komen. Hierop werd dadelijk het bijkantoor van Dirkzwager te Hoek van Holland gewaar rchuwd en daar werd de motorboot Reporter in gereedheid gehouden. Voor de derde maal werd een poging ondernomen, om langszij van de Aizkori Mendi te komen, maar ook de Reporter kon niet dicht genoeg langszij komen, omdat het Spaansche schip met on verminderde snelheid bleef doorstoomen. Onverrichterzake keerde de Reporter naar de Berghaven terug, tewijl de Aizkori Mendi met volle vaart tusschen de beide pieren door stoomde en het ruime sop koos. Eindelijk, bij de loodsboot van den Zuider- post heeft de Aizkori Mendi gestopt en daar zijn de drie Nederlanders op deze loodsboot overgezet. Onmiddellijk daarna is het Spaan sche schip, koersende om den Zuid, doorge varen. De loodsboot is met haar drie onverwacn- te gasten uit Rotterdam naar binnen geko men, om hen te Hoek van Holland aan land te zetten. Daar hebben zij terstond den trein naar hun woonplaats genomen. Zoodra bekend was, dat de Nederlanders behouden voet aan wal hadden gezet, is het departement van defensie hiermee in kennis gesteld, waarna de order voor Hr. Ms. Me dusa werd geannuleerd. Het is niet bekend, naar welke haven de Aizkori Mendi heeft koers gezet. Aan boord van het Spaansche schip was muiterij uitgebroken, aangezien een deel van de equipage de Spaansche regeering en de rest de partij van generaal Franco was toegedaan. Toen van een van de beide par tijen welke is niet bekend een gedeelte aan den wal was gegaan, vonden de leden blijkbaar het moment gunstig, om er met het schip tusschen uit te trekken, vooral ook, omdat men toch stoom op had en omdat er sleepboot-assistentie aanwezig was, om het schip naar de werf te verhalen. Tot hêt deel van de equipage, dat zich aan boord bevindt, behoort in elk geval ook de kapitein. Uit dit verhaal blijkt, dat deze kapitein kans heeft gezien, den Rotterdamschen Wa terweg af te varen, zonder de hulp van een rivierloods. Naar ons bij informatie bleek, is dit geoorloofd, maar het risico is dan uiteraard geheel voor den ondernemenden kapitein. Dit zonderlinge avontuur heeft nog een wat eigenaardig kantje. De Rotterdamsche rivierpolitie, onder welken dienst deze zaak ressorteert, mocht de pers hierover in het ge heel geen inlichtingen geven. Zou dit een uitvloeisel zijn van de order van minister Goseling? De Aizkori Mendi, ex Altura feendi, meet C202 ton. Het schip is het eigendom van de Cie. Nav. Sota y Aznar, te Bilbao. Het werd in 1922 bij J. Readhead and Sons Ltd., te South Shields, gebouwd. Nader vernemen wij nog, dat toen de Aiz kori Mendi Hoek van Holland passeerde, daar werd opgemerkt, dat iemand op de brug stond, die hevig gesticuleerde. De man riep iets door een scheepsroeper, maar wat hij zei, kon men niet verstaan. Uit zijn geba ren maakte men evenwel op, dat hij even als vele loodsen, die schepen den Waterweg uit brengen, mee naar buiten zou gaan, om daar op een der loodsbooten over te stap pen. Op de Reporter maakte men zich dan ook niet zoo heel ernstig ongerust meer, toen het Spaansche schip bleek te weigeren om te stoppen. Zooals wij reeds schreven, zijn de drie Nederlanders op zee inderdaad op de loodsboot afgezet. door het dorp. Aan boord van de Breezand werd de bemanning met vragen bestormd, doch het personeel gaf voor, niet te weten, welke heeren waren meegekomen. Niettegenstaande dat meende men er ze-1 ker van te zün dat het de minister-president was en in allerijl zetten eenige energieke Urkers een actie op touw om Zijne Excel lentie een waardige ontvangst te bereiden. ieder gewezen heeft op zijn plichten, wijst de commandant de jonge adelborsten op 't vaandel, er bij voegende, dat dit het zinne beeld is van eenheid en trouw aan het Vorstenhuis. Hierna speelde de kapel 't Adelborsten lied en liet commandant Van As beek een driewerf hoezee op H.M. de koningin uit brengen. Het Wilhelmus klinkt en dat is Dit plan mislukte echter want dr. Colijn, dan het'besluit van de plechtigheid. die aan de verschillende begroetingen merk te dat hij was herkend, spoedde zich weer naar de „Breezand" en verschool zich in de kajuit achter de gordijnen. Het schip ver trok onmiddellijk en de toegestroomde be volking kon niet anders dan het schip spij tig nastaren. Een oude Urker visscher, die gaarne wil de laten merken, dat hij den minister had herkend, sprak tot hem bij het aan boord gaan: „De zeereis zal Uwe Excellentie wel niet meevallen met deze luchtige bries", waarop dr. Colijn lachend antwoordde dat hy niet bang was voor zeeziekte, hetgeen de minister ook bewees met zijn onafscheide lijke sigaar. FRIEDRICH ADLER IN VRIJHEID GESTELD. De secretaris van de Socialistische Arbei ders Internationale, de Oostenrijker Frie- drich Adler die te Roosendaal was aange houden en te Rotterdam opgesloten in het Huis van Bewaring, omdat hij op een val- schen pas ons land was binnengekomen, is gistermiddag door de Rotterdamsche recht bank na een zitting, die eenige uren duurde, op vrije voeten gesteld. De invrijheidsstelling is geschied zonder dat de eisch tot het stellen van een waar borgsom is gesteld. Adler is vrij om naar België te vertrekken, en heeft het Huis van Bewaring reeds verlaten. DR. COLIJN OP URK. Een onverwacht bezoek. Gistermiddag bracht het Rijksjacht „Bree zand" een bezoek aan het eiland Urk. Dit is op zich zelf geen vreemd verschijnsel, daar dit vaartuig wel meer met autoriteiten of ingenieurs in de Urker haven komt. Deze keer werd de loopplank uitgelegd en de minister-president dr. H. Colijn met nog eenige andere autoriteiten stapten aan wal. De heeren begaven zich direct naar de in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken, welke in oogenschouw werden genomen. Niemand te Urk wist van tevoren iets van dit bezoek, doch dr. Colijn werd al spoe dig door eenige Urkers herkend en daarna ging het nieuws als een loopend vuurtje NIEUWE ADELBORSTEN GEÏNSTALLEERD. Plechtigheid in Den Helder Gistermiddag heeft te Den Helder de installatie plaats gevonden van niet min der dan 61 nieuwe adelborsten, een grooter kantal dan men gewend is. In nog één opzicht was dit een bijzondere installatie: sedert 15 jaar heeft deze ceremonie thans plaats gevonden bij uitgezocht zomerweer, doch ditmaal poogde de regen spelbreker te worden, iets wat inmiddels niet gelukte Het is weer als ieder jaar: voor het Koninklijk Instituut aangetreden de adel borsten-compagnie, het vaandel ervoor en aan den linkervleugel van het Instituut de Koninklijke Marine Kapel. Eenige honderden belangstellenden, zoo meldt het Hbld., voornamelijk ouders en familieleden, zijn onder de druipende boomen van den tuin aanwezig en slaan geïnteresseerd het militaire schouwspel gade. Op het bekende „Bokkeveldje" achter het Instituut heeft vervolgens, nadat afge marcheerd is, de installatie plaats. Aan wezig zijn vice-admiraal T. L. Kruys, in gzelschap van den commandant van het Instituut, kapitein-luitenant ter zee C. J baron van Asbeck, en de adjudant van den vice-aamiraal B. J. Velderman. Op het veld staan aangetreden, behalve een deputatie van de „Gorch Fock" het Duitsche opleidingsschip dat thans in de haven var. Nieuwediep ligt, de adelborsten, de nog te installeeren adelborsten, officie ren, onderofficieren en manschappen, allen in groot tenue en de leeraren. Als devisiechef treedt op luitenant ter zee 2e kl. 11. M. Crommelin, en als com- n.andeerend oificier der mariniers W. A. J. Roelofsen. Wanneer de diverse commando's over het veld geklonken/ hebben en de eerste maten van het Wilhelmus zijn gespeeld, neemt de commandant van het Instituut het woord. Aan diers rede ontleenen wij het volgende: De jonge adelborsten wordt er op ge wezen, dat zij weliswaar reikhalzend naar dit moment hebben uitgezien, doch dat zij zullen hebben te waken voor teleurstel ling De droom kan niet direct werkelijk heid worden. Velen hebben zich een wereld voorgesteld van louter zee en wind en water, doch eerst zulle-, enkele jaren binnen de muren van het Instituut, op de schoolbanken, doorgebracht moeten wor den. Het is evenwel noodig, dat eerst geleerd wordt te gehoorzamen, alvorens te bevelen en daarvoor is juist deze periode zoo zeer belangrijk. Spr. wijst vervolgens op de verantwoor delijkheid van de ouderejaars en wekt hen op hun kameraden voor te gaan in saam- hoorigheid en kameraadschap. Wees zee vaders over zeezonen, aldus de comman dant. Na ook alle andere functionarissen aan het Koninklijk Instituut voor de Marine in zy'n rede genoemd te hebben en nadat hij Een en zestig adspirant-zeeofficieren gaan hun taak aanvangen bij de Neder landsche marine. BURGEMEESTER VAN HULL TE AMSTERDAM. De in ons land vertoevende burgemees ter van Huil, de heer Frederick Holmes J. P., is gisternamiddag voor een kort be zoek aan de hoofdstad met eenige raads leden en hoofdambtenaren aan het Cen traal Station aangekomen. De bezoeker en de leden van zijn gezelschap werden door Amsterdam's burgemeester, dr. W. de Vlugt, in diens werkkamer ontvangen. Onder leiding van den stadsarchitect, ir. A. R. Hulshoff, bezichtigden de gasten vervolgens de nieuwe woonwijken der stad, waarna reeds weer het afscheid van Amsterdam geschiedde. KIND IN BRANDENDE WIEG. Broertje speelde met lucifers. Een droevig ongeluk is gistermorgen ge beurd in de woning van den caféhouder M. in de Witte de Withstraat te Rotterdam. Ter wijl de vader nog sliep, kwam het drie jarige zoontje van den caféhouder de slaap kamer binnen, waar ook de wieg van zijn zusje stond. Het knaapje kreeg een doosje lucifers in zijn handjes, en streek enkele der lucifers af. Toen het spelletje eenigen tijd geduurd had, hield hij een brandende lucifer vlak bij 't kleed, dat over de wieg hing. Dit vatte onmiddelijk vlam en in een oogwenk plantten de vlammen zich over het wiegje voort. Otl het geschrei van het kind, dat temid den van de vlammen lag, werd de vader wakker. Deze snelde ijlings naar de bran dende wieg, en greep zijn dochtertje uit de vlammen, waarna hij erin slaagde het vuur te dooven. Het kind was echter reeds door vreeselijke brandwonden overdekt. In zorg- wekkenden toestand is het slachtoffertje in het Emma kinderziekenhuis opgenomen. HET ZWOLSCHE SCHIPPERSCONFLICT. De schippers treden zelfstandig op. Nadat de bevrachtingscommissie te Zwolle een door het bestuurderscollege der georganiseerde landelijke schippersorga- nisaties aangevraagde conferentie had afgewezen, heeft het college besloten tot zelfstandig handelen over te gaan, opdat de handel niet langer belemmerd wordt en de schippers weer aan het werk kunnen gaan. Vanwege het bestuurderscollege is daarop op de gebruikelijke wijze tot be vrachting overgegaan. Dit geschiedde in het gebouw Patrimonium. Er werden reeds dadelijk vijftien schepen bevracht. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop 2 dames- en 2 heerenrywielen, w.o. 1 Gazelle in prima staat. Bill. prijs. J. BLOKLAND, Luttik Oudorp 3 b. d. Vlotbrug. Prima kwal. 2e handsch Dames- en Heerenrijwielen met org. torpedonaaf. Jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeft. „RIJWIELHAL", Vrouwenstraat 4. Te koop aangeboden een zoo goed als nieuwe zwarte wintermantel met pracht zilvervoskraag, prima in orde, maat 48, prijs 25. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Te koop zeer goede piano, keurig onder houden. staat op toon volgens orkest voor slechts 48. Tevens eenige eerste klas Duitsche piano's, z. g. a. n. voor weinig (geen termijnbet.) Dekker, Nieuwesl. 89. Inkoop van Couranten en Boeken, 2 cent per kilo of twee gulden per 100 kilo. Lompen 10 cent per kilo. Wordt van huis afgehaald. L. DF JONG ZOON, Oude gracht 48, Alkmaar. Te koop een Jongensrijwiel, 7.50. LIMMERHOEK 18. Wjj leveren u een prima brandkast, z. g. a. n. o.a. Lips voor weinig. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop Woonschuit, ijzer, onderb. woning 9 x 3.40 x 2.20 M. Brugbouw Huigendijk Oudorp. 2 Prima Vulhaarden 20 en 27.50, eenige mooie Vulkachels vanaf 6.00, Kindervouwwagen 5. Dames- en Heeren rijwiel 10 per stuk. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Te koop zw. eiken ledikant compl. 5.50, 2 pers. bed, zw. gevuld 7.00, 3 bekl. zw. eiken stoelen 6.00, 3 draaihekken 2x3 M. elk m. palen. Te bevr. KOOLTUIN 9. Te koop een Opel 1934 in prima staat en een Duitsche zwarte Piano. Br. leter O 535 bureau van dit blad. Prima Handnaaimachine met garantie 9.50, Singertrapmachine 15, luxe hand- trap- en inzinkbare naaimachines z. g. a. n. I koopjes), Kleermakersnaaimachines. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop 2e handsch Badkuipen, Wasch- tafels en Closets. HOEVERKADE 8, Alkmaar. '7* l 175. Nu ging het weer voort in anelle vaart en zoo duurde het niet lang meer of zij zagen het huiije van kabouter Eenzaam in de verte. En kijk, de kluizenaar kwam hen zelfs al tegemoet en riep hun hartelijk welkom toe. 176. Kraaloogje werd uitgespannen en mocht uitrusten. Ge zellig gingen ze achter het huisje in de schaduw zitten en had den Eenzaam heel veel te vertellen. Die lachte maar, en las daarna heel ernstig de dikke brief van den koning, waarna hij Anneke vriendelijk toeknikte. VERDWENEN TRICHTENAAR IN BELGIE OPGESPOORD. De ongeveer anderhalve week geleden uit Tricht verdwenen 19-jarige Kalden is terecht. De ouders hebben van de politie bericht ontvangen, dat hun zoon in België aangehouden is en binnenkort naar Neder land gezonden zal worden. Spoedig zal nu opgehelderd kunnen worden, welke rol de Koning, die van ronselarij werd verdacht, bij de geheim zinnige verdwijning gespeeld heeft of dat zijn verklaringen juist zijn, dat hij vol maakt onschuldig is. WEGENS OPLICHTING EN DIEFSTAL GEARRESTEERD. De Amsterdamsche politie van het bu reau Marnixstraat heeft een 24-jarigen werklooze gearresteerd, verdacht van op lichting en diefstal. Eenigen tijd geleden maakte de man kennis met een meisje, in den Jordaan woonachtig. Hij gaf zich uit voor zaken man uit den Haag en steeds wist hij haar onder allerlei voorwendsels geld te ontfut selen. Den eenen keer had hij alleen maar een bankbiljet van honderd gulden bij zich, zoodat hij dringend behoefte had aan wat kleingeld, een anderen keer weer had hij zijn portemonnaie thuis laten liggen. In de zaak, waar het meisje zoo nu en dan werkzaam was, heeft hij kans gezien 75 gulden te ontvreemden. Tenslotte kreeg het meisje argwaan en mengde zij de politie in het geval, die gister den man wist in te rekenen. POST VAN DE KOTA AGOENG. Gedeeltelijk verbrand. Volgens by het hoofdbestuur der P. T. T. ontvangen inlichtingen heeft de vuur haard op de „Kota Agoeng" gewoed in de mailkamer. Een gedeelte van de brieven- en pakketpost is verbrand. In welke mate de post door den brand is verloren gegaan, is nog niet bekend. KONINGIN EN PRINSELIJK ECHTPAAR TE KAMPEN. H. M. bezichtigt de „Piet Hein". Geheel onverwacht zijn gistermiddag tegen half zes H. M. de koningin, prinses Juliana en prins Bernhard te Kampen aangekomen, alwaar H. M. de „Piet Hein" kwam bezichtigen. Het jacht had reeds sinds gistermorgen half tien aan de IJsel- kade gelegen. Den geheelen dag stonden drommen belangstellenden de komst van de koninklijke familie af te wachten. Onder luid gejuich der menigte begaven de vorstelijke personen zich aan boord. Na een korte bezichtiging vertrok het. jacht voor een tocht. De auto's bleven op de kade s'aan. Na een tocht van drie kwartier op den IJsel in de richting van het Keteldiep, kwam het jacht terug. Het aantal belang stellenden was inmiddels grooter gewor den. Onder luid gejuich betrad de konink lijke familie de kade om weldra weer in Pracht gebr. Damesryw. 13.509.00, zwaar Dienstrijw. 17.50 (Simplex) laag Heerenrijw. 15.50, Hooge maat Heerenrijw. 15.00, enz. Indian-motor met zijspan 55.00. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. de auto plaats te nemen en den terugtocht naar het Loo te aanvaarden. In de stad reed de auto heel langzaam, hetgeen door de bevolking zeer werd ge waardeerd. Hartelijk wuivend verlieten de vorstelijke personen Kampen. VIERHONDERD GULDEN GESTOLEN. Ondersteuningsgelden. Uit een ijzeren geldkist, welke was opgeborgen in het kantoor van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs aan de Bonestraat te Maassluis, is een bedrag van ongeveer vierhonderd gulden ont vreemd. Het geld was bestemd voor de uitkeering aan ondersteunden van het burgerlijk armbestuur, welke uitkeering gisteravond om zeven uur zou geschieden. De pen ningmeester van het B. A. had het geld gistermiddag bij den gemeente-ontvanger in ontvangst genomen en naar het gebouw van de Arbeidsbeurs gebracht, waar het in een kast werd weggesloten. Toen hij de geldkist gisteravond opende, was de inhoud verdwenen. De ondersteunden werden heengezonden met het verzoek hedenmiddag terug te komen. Het onderzoek wordt ten zeerste, bemoeilijkt doordat elk spoor omtrent dezen diefstal ontbreekt. Het personeel van de Arbeidsbeurs was om vijf uur naar huis gegaan, waarna het gebouw, dat alleen staat, geheel verlaten AUTO MET VIER PERSONEN TE WATER. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond half negen is een personen auto uit Drachten, welke onderweg was naar Groningen, onder Hoogkerk ten ge volge van de gladheid van den weg en vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting tusschen twee boomen terecht gekomen en vervolgens gekanteld en in een langs den weg loopende sloot geraakt. In den wagen bevonden zich vier per sonen, allen woonachtig te Drachten, n.1. vader, zoon, dochter en schoonzoon. Toe geschoten hulp bracht het viertal weldra op het droge, zoodat de familie met den schrik en een nat pak vrij kwam. Na in een nabijgelegen woning op verhaal té zijn gekomen, hebben de vier Drachtenaren met een andere auto de reis naar Gronin gen voortgezet. AUTO IN BRAND GERAAKT. Gisteravond te ongeveer negen uur is op den Haarlemmerweg te Amsterdam een personenauto in brand geraakt, toebehoo- rende aan den autoslooper De Boer. Een 23-jarige chauffeur-monteur deed pogin gen het vuur te blusschen en liep brand wonden aan de armen op. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, doofde de vlammen en verbond den man, die hierop naar huis werd vervoerd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7