Oftze JColoniën JiimHieutits Jieck& School Spoct £uchtvcuut JüiHSt e* Wetenschap JSucQeclii&eStand S^tCKltêtoiwl MacktfkcicfUeti hitler's proclamatie. Wij beleven thans een gigantische omwenteling. Alkm. Boys-Alcmaria Victrix 3-1. Da witgehemde aanval kon ons niet be DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Schilder van 28 nieter hoog* kraan gevallen. Gistermiddag is op de Bomeokade te Amsterdam de 41-jarige schilder J. R. van een 28 meter hooge kraan van het haven bedrijf de Rietlanden, waarop hij aan het werk was, gevallen en op de kade terecht gekomen. De man was op slag dood. R. was bezig de kraan te schilderen, ter wijl deze in bedrijf was. Gewoonlijk zijn de kranen in bedrijf, als zij geschilderd wor den of als andere werkzaamheden er op verricht worden, aangezien er naast de be wegende deelen voldoende ruimte is om zich te bewegen. R. schijnt echter met een draaiende as, die over de geheele breedte van de kraan ter hoogte van het 28 meter hooge platform loopt, in aanraking te zijn gekomen en te zijn meegesleurd, tenge volge waarvan hij omlaag werd geslingerd. Zijn lijk is naar het Binnengasthuis over gebracht RIJWIELDIE? GEARRESTEERD. Goede vangst van Asser politie, De gemeentepolitie te Assen heeft een goeden slag geslagen door de arrestatie van een achttienjarigen jongeman wonende aldaar. In den laatsten tijd hadden herhaaldelijk rijwieldiefstallen plaats, waarbij het de politie niet mocht gelukken den dader te betrappen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie, nadat zij vol doende aanwijzingen meende te hebben tegen den verdachte dezen gearresteerd. Hij had n.1. dien avond een rijwiel toebehoo- rende aan den deurwaarder van L. staande voor diens woning weggenomen en men vermoedde, dat hij tevens de dader van de onopgehelderde diefstallen zou zijn. Aanvankelijk ontkende verdachte alle schuld, doch tijdens het verhoor moest hij toegeven niet minder dan een dozijn fietsen te hebben ontvreemd, ongerekend een aan tal belastingplaatjes, dynamo's en fittingen. Gebleken is dat de gestolen fietsen uit verschillende plaatsen afkomstig waren, o.a. uit Zutphen, Groningen en Assen. De gestolen rijwielen werden door hem voor geringe bedragen van de hand gedaan. Gaandeweg gaf verdachte toe nog andere rijwielen te hebben gestolen. De politie zet het onderzoek voort en zal tegen verschillende personen, die de gesto len rijwielen kochten, proces-verbaal we gens heling opmaken. Nadat Rudolf Hess zooals gemeld op den Rijkspartijdag te Neurenberg ge sproken had, heeft gouwleider Wagner de proclamatie van rijkskanselier Hitier voor gelezen. Na een overzicht over de geschie denis der partijcongressen gegeven te hebben, verklaart Hitier in zijn proclama tie, dat de partijdagen drie taken te ver vullen hebben: lo. Het opmaken van de balans van het geen door den arbeid der beweging tot stand gebracht is; 2o. het bekend maken van den arbeid voor de toekomst en 3o. het vertrouwd maken van de partij- genooten en van het geheele volk met de gedachtenleer en de organisatiebeginselen der beweging. Wij bevinden aldus vervolgt de pro clamatie ons in een strijd, niet om grensproblemen tusschen volken- en staten, maar om het behoud of de vernietigng der maatschappelijke orde en haar beschaving. De organisatie der menschelijke maat schappij wordt bedreigd. Een spraakver warring, een nieuwe verdeeldheid is over de volken gekomen. Wat na een opbouw van duizend jaar voor alle eeuwigheid onaantastbaar scheen te zijn, blijkt thans vermolmd en zwak te zijn. Toen het na- tionaal-socialisme zijn strijd om het Duitsche volk begon, zag het in dit vraag stuk het beslissende punt. Er bestaat thans geen duurzame organisatie der mensche lijke maatschappij meer, welker elementen hun rechten afleiden uit geboorte, af komst of zelfs bezit. Op het gebied van maatschappij, sociaal leven, economie, politiek, beschaving en ras beleven wij een gigantische omwenteling. Juist in het laatste jaar zijn wij getuigen van de pogingen tot het doen uitbreiden der com munistische wanorde in oost en west. Als Duitschland temidden van deze onrust evenals het bevriende Italië als veilige en sterke burcht kan gelden, dan is dat slechts er aan te danken, dat het natio- naal-socialisme zelf den weg naar een maatschappelijke revolutie heeft ingesla gen, zonder eerst de bestaande orde met geweld te vernielen en daardoor een chaos te scheppen. Wij hebben getracht een nieuwe maatschappij op te bouwen en grondgedachte daarbij waS, dat met oude voorrechten moet worden gebroken en dat de leiding van het volk, vooral op politiek gebied moet worden gelegd in de handen van een nieuwe keurgroep, die wordt ge zocht en gevonden, zonder dat belang wordt toegekend aan afkomst, geboorte, maatschappelijke positie of godsdienst. Tot de groote vraagstukken van dezen tijd behoort het sociale. De joodsch- bolsjewistische ophitsers schiepen de voor een bolsjewistische revolutie gunstige spanning tusschen loon en prijs. De re sultaten dezer ontwikkeling zien wij in de landen om ons: stijgende loonen, dalende productie, daardoor vermindering van de koopkracht van het geld, stijgende prijzen cn tenslotte depreciatie der valuta. SCHEDEL PITHECANTROPUS ONTDEKT. Het AI.D. de Preangerbode" te Bandoeng verneemt, dat dr. von Köningswald te Trinil een fraaien schedel heeft ontdekt van de PithecontTopus, waardoor nieuwe weten schappelijke gezichtspunten worden ge opend. NOODLOTTIG ONGEVAL BIJ HET KANOVAREN. Eergisteren heeft het echtpaar G. H, Klein, aan het meer van Tjigombong nabij Buitenzorg een kano gehuurd, waarna om half vijf kleeren in een kleedhokje zijn ge vonden. Bij onderzoek verklaarde een in lander, dat 's middags het echtpaar ver dronken is in een der vele inhammen van het meer. De lijken der slachtoffers zijn nog niet gevonden. De heer Klein was commies bij den provin cialen dienst der volksgezondheid. Er kan nader worden medegedeeld, dat het lijk van mevrouw Klein door dreggen is op gehaald en kon worden geborgen. Het stof felijk overschot van den heer Klein ia nog niet gevonden. DE JAMBOREE-FILM. Voor tal van autoriteiten uit de padvin dersbeweging is gisteravond in Pulchri Stu dio te Den Haag de officieele film „Wereld Jamboree 1937", vervaardigd door den smal film-producent E. M. Weismann, vertoond. Onder de vele genood igden waren de hoofdverkenner van Nederland, staatsraad Rambonnet, de leidende figuur van de Jam boree, generaal Behrens, de presidente van het Nederlandsche padvinderstersgilde, me vrouw E. van den Boschde Jongh, ver schillende commissarissen, die zich op de jamboree in vele opzichten verdienstelijk hebben gemaakt en verder tal van per sonen, die op een of andere wijze medewer king aan het welslagen van deze bijeen komst van de internationale jeugd hebben verleend. De flm, die bijzonder geslaagd is, gaf van de voornaamste momenten een schitterend overzicht en ieder, die de jamboree heeft meegemaakt of bezocht, kon hierdoor zijn aangename herinneringen aan dit wereld gebeuren weder verlevendigen. Alle aan wezigen waren gedurende de vertooning weer in de echte jamboree-stemming. De heer L. A. I. Smelik, hoofd der o. 1. school te Burgerbrug, is in gelijke be trekking benoemd te IJselmonde (Z.-H.) AFSCHEID Ds. J. DRENTH VAN BROEK OP LANGENDIJK. Zondag hield ds. J. Drenth, predikant bij de chr. geref. gemeente alhier, wegens vertrek naar Amersfoort, een afscheids- predikatie over 1 Cor. 15 58: „Zoo dan mijne geliefde broeders zijt standvastig, onbeweeglijk, altijd overvloedig zijnde in het werk des Heeren, als die weet dat uw arbeid niet ijdel is in den Heere." Z. Eerw. bepaalde zijn gehoor bij het herderlijk vermaan-, wijzende op de stand vastigheid in het geloof, onbeweeglijk in de leer en trouw in 's Heeren werk. Aan het einde der predikatie werd de scheidende leeraar namens den kerkeraad toegesproken door ouderling D. Vooijs en burgemeester Schelhaas en werd hem de zegenbede uit psalm 121 4 toegezongen. Voetbal. Aardige oefenpartij, ressante tweede helft. met inte- Begunstigd door mooi zomerweer voor voetbal nog iets te warm had j.L Zondag bovengenoemde ontmoeting, aan den Wes- terweg, ten aanschouwe van een talrijk publiek plaats. Niet tot in alle onderdeelen liet het tref fen datgeene zien, dat men er wellicht gaarne van had verwacht, doch daaren tegen kreeg men toch ook weer enkele nieuwe gezichts-punten. Liet de eerste speelhelft een tikje lauw heid zien en kwam de rust, zonder dat één der partijen het doel had weten te vinden, na de thee was het in vele opzichten an ders. De rood-witten aanval bleek plotse ling veel productiever en er werd aan beide zijden veel meer opgezeten. En toch, toch zagen we den aanval der gastheeren wel eens beter spelen, mogelijk dat de buitenspelval der withemden hier van een der oorzaken was, want zeer veel opgezette aanvallen werden reeds in den kiem gesmoord. De nieuwe rechtsbinnen Goudsblom liet een verdienstelijke partij zien, doch het juiste contact was nog enkele malen zoek. Zijn kopwerk viel op. Schenke werd door Gerritse zéér sterk bewaakt en kreeg vooral voor half time, niet veel kans. De rood-witte halflinie speelde in een nieuwe formatie, waarin Brouwer voor het eerst was opgenomen. Voor de rust haperde het nog al eens in dit teamgedeelte, er werd vaak te kort gespeeld ente weinig op de vleugels. In de tweede helft ging het stukken beter en men zou het met deze samenstelling nog wel eens kunnen pro- beeren. Over de rood-witte defensie niets dan lof. Zoowel Slikker als Houtkooper deden prachtig werk en doelman v. d. Horst heeft z'n heiligdom op sublieme wijze verdedigd. Enkele moeilijke situaties wist hy op voor treffelijke wijze op te lossen. Heel wat minder goed werk liet keeper Jongmans zien. In de eerste helft bleek ook hij uit het goede hout gesneden, doch na de thee had hij meer zwakke dan goede momenten. Een enkele maal werd zijn niet klemvast zijn, hem zelfs noodlottig. In de backlinie was Koning als van ouds, trapvast, terwijl hij met verre ballen „op luchting" gaf. En Ooms? Laten we eerlijk zijn. Hy heeft onze verwachtingen feitelijk overtroffen. Natuurlijk had hij van zijn snelheid ingeboet, doch technisch en tac tisch, deed hij goede dingen. De halflinie als geheel Burger, Gerritse en de Grand -was goed en vooral de spil had geen gemakkelijke taak. vredigen. Dat van Wieringen niet te veel kans zou krijgen, dat stond vast, doch de beide vleugelspelers waren slecht op dreef. Voor de rust zagen we van Hamstra ver schillende vrije ballen en enkele corners, ver achter verdwijnen. Ook hier viel de „veteraan" Homan, op de linksbinnenplaats niet bepaald tegen. den wedstrijd die door de rood-witten verdiend gewon nen werd kunnen we betrekkelijk kort zijn. De eerste helft liet een vrijwel gelijk opgaanden strijd zien, waarbij de withem den de meeste aanvallen konden noteeren. Die der Boys werden maar al te vaak door buitenspel zetten in den kiem ge smoord. Enkele malen kregen de withem den een goede scoorkans, doch van Wie- ringen kon de goede richting nog niet vin den, terwijl doellnan v. d. Horst in vorm was. Ook de Boys wisten enkele malen van de gelegenheid geen gebruik te maken. Zelfs niet, toén Zij een strafschop kregen te verwerken. De Grand had vlak voor doel „keeper talenten" laten zién, doch Pater liet den bal vanaf de witte stip, juist naast ver dwijnen. En zoo kwam de rust met blanken stand. In de tweede helft kreeg men een heel ander spelbeeld te zien. Het duurde niet lang of de Boys zagen hun goede aanval len beloond. Een ten deele weggewerkte bal kwam bij Schenke terecht, die met een mooi boogschot de score opende, 10. De stand gelijk. Erg lang duurde de rood-witte vreugde niet, want na enkele minuten kon van Wie- ringen eindelijk eens door de Boys-defensie heen dringen en onhoudbaar van dichtbij scoren, 11. Er zat nu variatie in, want opnieuw kwamen de rood-witten terug en toen Schenke een hard schot in zond, dat Jong mans liet glippen, bracht Mulders met een tactisch boogballetje juist onder de lat den stand op 21. Nu weer zouden de withemden het pro- beeren, doch Slikker c.s. waren op hun qui vive en toen Schenke eindelijk kon door breken en den voorsprong op prachtige wijze kon vergrooten, 31, was het pleit beslist. Nog enkele onbeteekende weder- zijdsche aanvallen eh toen kwam het einde. Scheidsrechter Melhado floot verdien stelijk. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Maandag in de Engelsche league gespeelde voetbalwed strijden luidden: Eerste afdeeling: Bolton WanderersBlackpool 30 Charlton AthleticGrimsby Town 00 Preston North EndBrentford 11 Stoke CityWest Bromwich Albion 40 Wolverhampton W.Derby County 22 Tweede afdeeling: Aston VillaLuton Town 41 BarnsleyNewcastle United 30 BradfordNorwich City 30 BurnleyTottenham Hotspur 21 ChesterfieldSouthampton 50 FulhamSheffield Wednesday 00 Sheffield UnitedBury 21 Stockport CountyNottingham Forest 1-0 Swansea TownWest Ham United 00 Olympische spelen. DE OLYMPISCHE SPELEN 1940 IN JAPAN. Ziet Japan van de organisatie af? Momenteel heerscht in Japan een sterke strooming van de organisatie der Olympische spelen in 1940 af te zien in verband met het conflict met China. Minister-president Konoje deelde op een interpellatie in den Japanschen landdag mede, dat binnenkort een be sluit zal vallen of Japan wel of niet de spelen zal organiseeren. Met de Japan- sche sportbonden zal dienaangaande overleg worden gepleegd. Naar men zich herinnert werden de Ja- pansche ruiters, op bevel van den minister van oorlog, uit de training voor de Olym pische spelen genomen, daar zij zicb ter beschikking moesten houden in verband met het Chineesche conflict. Daar ook an dere Japansche athleten voor den dienst zijn opgeroepen, heerscht in sportkringen de meening, dat het niet uitgesloten mag worden geacht, dat het organisatie-comité de Olympische spelen voor 1940 zal afzeg gen. De meening van Von Halt. Het lid van het uitvoerend comité van het internationaal Olympisch comité, dr. Ritter von Halt, verklaarde, toen hem werd medegedeeld, dat de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat Japan afstand zou doen van de organisatie der spelen in 1940, dat het I. O. C. in het voorjaar van 1938 op de bijeenkomst te Cairo zijn standpunt nader zal bepalen. Dr. von Halt herinnerde er aan, dat een soortgelijk geval 29 jaar geleden ook was gebeurd. In 1908 n.l zag Italië van de or ganisatie af en toen sprong Londen by. Japan kan de spelen natuurlijk niet af staan ten behoeve van een ander land. Cairo zal zelf hebben te beslissen. Men kan aannemen, dat vooropgesteld, dat Ja pan inderdaad van de organisatie zal af zien, Helsingfors sterk in aanmerking komt de spelen van 1940 toegewezen krijgt, im mers te Berlijn is tijdens de I. O. C.-bij eenkomst duidelijk gebleken, dat slechts twee landen voor 1940 in aanmerking kwamen, n.l. Japan of Finland. Japan doet afstand van de organi satie. In aansluiting op steeds sterker worden de geruchten publiceert het Fransche sport blad „L'auto" van zijn correspondent uit Tokio het bericht dat Japan officieel afziet van de organisatie van de Olympische Spe len in 1940. ((Dit bericht komt geheel voor rekening van L'Auto, bevestiging hebben wij nog niet kunnen verkrijgen. Sportredactie A.C.) Wielrennen. SCHULTE PROFESSIONAL. Op 12 September zijn eersten wedstrijd te Parijs. Naar wy vernemen heeft Schulte dezer dagen een licentie als professional by de Nederlandsche Wielren-Unie aangevraagd. Het ligt in zyn bedoeling op 12 Sep tember deel te nemen aan den weg wedstrijd over 140 K.M. tegen het horloge, welke wedstrijd dien dag door „Paris-Soir" wordt georganiseerd. Schulte heeft zijn besluit dus genomen, Te Kopenhagen had hij reeds plannen tot het beroepsrennerscorps over te gaan. Hij verrichtte tijdens het wereldkampioenschap op den weg schitterend, werk door eerst 'n achterstand van 2 minuten in te halen en vervolgens, met den Belg Tack samen, op de vijf vluchtelingen in te loopen. Op dat moment werden, naar men weet, beide renners gediskwalificeerd. Schulte was sterk opgevallen en vooral de Franschen hadden veel belangstelling voor den Nederlandschen „rouleur". Geen wonder dat Schulte toen reeds een aanbieding kreeg van „Paris Soir" om uit te komen in den jaarlijkschen wedstrijd tegen het horloge, waaraan o.m. zullen deelnemen Magne, Archambaud, Bautz, Speicher en anderen. Daar Schulte geen kampioenstitel bezit, kan hij direct zijn licentie als beroepsren ner ontvangen. Zondag j.1. heeft hij dus te Eindhoven voor de laatste maal als ama teur gereden. DE BAANKAMPIOENSCHAPPEN VAN ALKMAAR. Wij deelden gister mede, dat Alcmaria haar baankampioenschappen Woensdag avond zou laten verrijden. Dit is niet ge heel juist: de wedstrijden zyn open voor alle houders van trainingskaarten op de Alkmaarsche wielerbaan. Niet alleen dus renners van Alkmaar, maar ook die van andere wielerclubs kunnen en zullen mee doen, hetgeen aan de belangrykheid nog ten goede komt. Schaken. DE TWEEDE PARTIJ EUWE—FLOHR REMISE. De tweede party tusschen den wereld kampioen dr. M. Euwe- en den Tsjechischen meester Salo Flohr eindigde in remise. Dr. Euwe speelde met wit. Waterpolo. D. A. W. n—D. A. W. III 1—1. De rust ging met blanco-stand in. Gisteravond is dan de laatste polowed- stryd van dit zomerseizoen gespeeld en wel de lang verbeide match D. A. W. II D. A. W. III. Juist omdat men eenigszins kon ver moeden gezien de verrichtingen van de beide zeventallen in deze zomercompetitie dat zy tegen elkaar zouden opwegen, is deze wedstrijd met belangstelling tege moet gezien. En het is een uitermate span nende stryd geworden, die tenslotte in een draw eindigde. Het heeft geen zin dezen geheelen wed- stryd te reconstrueeren en aan te toonen hoe het verloop geweest is. Globaal geno men kan men zeggen, dat het derde vuriger, enthousiaster speelde en dat zij dank zy het gebruik maken van de on tegenzeglijk zwakke plekken uit de ach terhoede van het tweede herhaalde malen door de achterlinie kon breken, waar door diens keeper meer dan eens hande lend moest optreden. Het derde bezit bo vendien een paar doortastende spelers, die zich in gunstige positie weten los te maken en daardoor is het mogelyk gewor den, dat zy een gelyk spel hebben weten te bemachtigen. Op zich zelf een lofwaar dige uitslag. Het tweede speelde meer gedegen en be zadigd, de voorhoede schoot vele malen tegen lat en over en kon slechts doelpun ten, toen een der tegenstanders wegens overtreding het water had verlaten. De uitslag 11 is voor dit zevental een poo- ver resultaat, terwyl hy voor het derde zooveel als een „overwinning" beteekent. De scheidsrechter stond by deze ener- veerende zeventallen voor een moeilyke taak. ONZE POSTVLL'CHTEN. Het K. L. M. vliegtuig Torenvalk zal morgen van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning bestaat uit de heeren J. B. Scholte, gezagvoerder, D. A. J. Paap (tweede bestuurder), J. M. de Jonge (werktuigkundige) en J. H. Pestman (radiotelegrafist). De Specht is te Bandoeng aangekomen. De Ibis te Amsterdam en de Valk (uit reis) en de Nandoe (thuisreis) beide te Jodhpoer. HET HOLLANDSCH VOCAAL KWARTET. In de plaats van den overleden colora tuur-zangeres Helène Cals is tot het Hollandsch vocaal-kwartet toegetreden mej. To van der Sluijs. Paarden. DRAVERIJEN TE WIERINGERWAARD. Zondag hadden op de baan te Wieringer- waard draverij en plaats. De uitslag was: 1. Othella (eig. S. Kuiper, ber. J. v. Leeuwen Sr.), Zaandam; 2. Norma B (eig. P. Voorthuizen, ber. N. Kaan), Barsinger- horn; 3. Marie P (eig. J. Wagenaar, ber. J. v. Leeuwen Sr.), Amsterdam; 4. Robert Lee (eig. J. Korver, ber. eig.), Spaarndam. V i s s c h e n. WEDSTRIJD TE WARMENHUIZEN. Begunstigd door prachtig mooi zomer weer, hield Zondag de hengelsportvereeni- ging „Vischlust" te Warrnenhuizen haar vierden en tevens laatsten wedstryd, waar aan door 24 leden werd deelgenomen. De uitslag luidt als volgt: 1. P. Vergay, grootste baars 28,9 c.M.; 2. D. Pastoor, 16 stuks; 3. W. de Vet, 14 stuks; 4. P. Rempt, 12 stuks; 5. G. Nieuwland, 8 stuks, na loting. Totaal zyn 132 baarzen gevangen, waar onder 2 maatbaarzen. ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus Johannes, z. van Frederikus de Lange en Gysberta Adriana Versteeg. OVERLEDEN: Margaretha Anna Rotgans, weduwe van Caarl Wilhelm Visser, 84 jaar. Pieter Simon Tool, 69 jaar. Wyntje Molenaar, gehuwd met Nicolaas Masee, 68 jaar. Oïlet orncieei) Trekking van Dinsdag 7 September 1937 4e klasse, 2e lijst Hooge prijzen 1 25.000.— 12474 f 5000.— 16642 1500.— 3912 11126 f 1000.— 54 1004 t 400.— 12371 1 200.— 694 10457 17685 100.— 482 7814 10424 10616 11386 11357 20793 22156 22475 Prijzen van f 65. 75 88 127 187 204 223 340 948 251 260 291 311 391 418 474 488 549 554 592 614 696 752 794 881 906 909 951 1006 1035 1116 1X15 1156 1200 1238 1289 1359 1385 1400 1471 1600 1504 1566 1579 1580 1591 1626 1650 1661 1718 1761 1786 1790 1966 1970 2003 2004 2008 2018 2085 2117 2143 2146 2151 ai73 2179 2227 2233 2353 2419 2435 2458 2469 2478 2522 2547 2594 2599 2652 2663 3681 2682 2717 2790 2802 2810 2818 2836 2879 2895 3025 3078 3134 3147 3171 3190 3006 3227 3234 3293 3307 3335 3359 3397 3413 3461 3473 3497 3514 3601 3656 3676 3690 3708 3771 3801 3813 3840 3864 3903 3921 3938 3960 3974 3981 4001 4056 4068 4070 4133 4223 4262 4270 4299 4344 4394 4308 4467 4475 4485 4511 4543 4549 4550 4577 4582 4593 4638 4655 4664 4677 4691 4706 «750 4797 4845 4892 4902 4921 4935 4940 4941 4966 5037 5198 5213 5236 5297 6390 5405 5428 5439 5441 5472 5402 5403 5546 5559 5591 6601 5644 5649 5690 5770 5773 5787 5792 5835 5897 5946 6015 6030 6083 6063 6061 6137 6138 6144 6229 6264 6265 6304 6311 6390 6394 6438 6584 6603 6615 6641 6698 6708 6731 6771 6781 6791 6841 6873 6882 6916 7002 7003 7046 7048 7111 7123 7151 7158 7277 7281 7292 7311 7317 7358 7399 7488 7500 7597 7714 7791 7815 7875 7878 7919 7921 7938 8024 8071 8072 8080 8118 8148 8172 8183 8240 8267 8274 8362 8397 8402 8429 8462 8501 8547 8573 8598 8630 8755 8776 8783 8920 8964 9043 9077 9079 9149 9179 9194 9211 9233 9285 9286 9349 9408 9457 9516 9595 9601 9615 9628 9646 9714 9734 9798 9821 9835 9846 8&J7 9912 9954 9963 10055 10115 10119 10134 10196 10197 10302 10370 10379 10398 10422 10428 10404 10612 10626 10633 10635 10637 10666 10667 10695 10746 10766 10767 10771 10783 10807 10914 11053 11078 UWfl 11192 11218 11298 11369 11379 11460 11487 11563 11581 11592 11618 11630 11669 11684 11716 11727 11775 11780 11830 11841 11864 11892 11890 11009 11938 11956 12010 12019 12024 12059 12071 12075 12077 12080 12087 12183 12219 12262 12281 12328 12379 12438 12451 12485 12496 12498 12501 12510 12634 12569 12597 12598 12611 12724 12736 12744 12774 12792 12823 12830 12834 12840 12843 12870 13875 12883 12888 12889 12896 12904 12906 12030 12068 13051 13023 13053 13057 13111 13110 13130 13173 18184 13224 13261 13272 13284 13320 13331 13356 13376 13394 13419 13452 13480 13517 13543 13550 13557 13579 13636 13659 13673 13683 13698 13712 13755 13791 13833 13849 13854 13911 13923 1S061 18878 13980 14024 14034 14043 14094 14096 14137 14145 14208 14232 14296 14396 14399 14403 14428 14440 14445 14474 14476 14489 14608 14634 14662 14723 14739 14769 14861 14879 14889 14908 14975 15012 15030 15088 15138 15186 15297 15316 15468 15461 15484 15493 15542 15548 15551 15664 15697 16727 15788 15798 15805 15877 15967 15970 16002 16037 16069 16076 160M) 16255 16330 16381 16392 16473 16479 16509 16523 16530 16554 16570 16697 16635 16641 16659 16661 16719 16724 16762 16783 16792 16829 16872 16887 17036 17041 17056 17163 17186 17194 17204 17242 17249 17319 17322 17333 17394 17398 17417 17426 17470 17517 17520 17527 17543 17546 17619 17683 17696 17744 17773 17775 17794 17797 17822 17824 17877 18039 18061 18073 18095 18120 18190 18196 18248 18276 18299 18319 18403 18449 18535 18541 18598 18628 18646 18670 18689 18708 18714 18748 18788 18825 18834 18905 18918 18950 18956 18963 19011 19070 19142 19216 19241 19344 19398 19409 19446 19499 19501 19567 19610 19611 19625 19628 19634 19679 19710 19719 19733 19739 19746 19767 19809 19810 19848 19903 20031 20066 20076 20109 20127 20230 20239 20310 20468 20608 20609 20621 20703 20763 20779 20794 20799 20614 20853 20954 20962 30968 20987 21060 21092 21188 31194 21201 21215 21273 21282 21290 31304 21398 21539 21559 21679 31583 21599 31615 31639 21755 21797 21830 21832 21925 21942 22049 23069 22093 22122 22238 22267 32273 32280 22300 22338 22464 22530 22573 22576 22592 22668 22694 22701 22763 22789 22806 23872 22971 22975 ^85 22995 22996 23043 23050 23070 23159 23190 23201 23206 23239 23240 23243 23247 23286 23295 23338 23432 23443 23454 23496 23505 23531 33538 23539 23607 23631 23640 23676 23701 23712 23766 23788 23303 23826 23831 23898 23921 23976 23980 _,Ver,^terlngen: Wasse le hJst: 10917 moet zijn 10916; 11836 moet zyn 12836; 20703 ver valt. NOORDSCHARWOUDE, 7 Sept. 1987» (Noordermarktbond). 20200 K.G. Aardap pelen: Eigenheimers 2.202.60, Schot muizen 2.30, Blauwe Eigenheimers f 2.10 f 2.40, Drielingen i.60, Bevelanders J 2, Bonken i 2.30—2.40; 10800 K.G. Roode kool f 11.80; 5500 K.G. Gele kool 1.30 1.70; 61700 K.G. Vroege witte kool 0.80—1.10; 22200 KG. Uien: Gele Nep 5.406.20, Gele drieling 2.402.70, Gele uien 2.302.80, Groote 2.80— f 2.80; 15800 K.G. Spercieboonen 5.40— 10; 1900 KG. Bieten 1.20—f 1.90. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Sept. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.80, Bieten 1.80, Gele kool l 3,30, Groene kool t 2.90—f 3.80, »rei

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3