publicaties De nieuwe school voor U.L.O. te Heiloo. Ontsnappingspoging met den dood bekocht. Tragisch mijnongeluk. Stad en Omgeving Veel vriendelijke woorden bij de officieele opening. De burgemeester vertrouwt op de Heilooër jeugd. Dezer dagen zijn te Amersfoort drie personen gearresteerd, die verdacht werden van een groot aantal inbraken, den laatsten tijd in Amersfoort en om geving gepleegd. Alle drie hebben in middels een volledige bekentenis afge legd. Vanmorgen zou een van hen, de 25- jarige H. van der B., onder politiegelei- de naar het station worden overge bracht, om op transport naar Utrecht te worden gesteld. Op een gegeven oogen- blik wist de jongeman aan zijn bewakers te ontsnappen. In zijn poging om te ont vluchten werd hij door een juist passee- rende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naa.r de al- gemeene begraafplaats overgebracht. Doodelijk arbeidsongeval te Stein (L.) Nabij de haven van de Staatsmijnen te Sittard, aan de Maas te Stein (L.) is gistermiddag by een arbeidsongeval een arbeider gedood, terwijl een tweede ar beider ernstig gewond werd. Een smal spoorlocomotief, welke een trein kip karretjes trok, ontspoorde en kwam ;r het water van de haven terecht. De kip karretjes werden uit de rails getrokken en sloegen om. Een arbeider kwam onder een der karretjes terecht en werd op slag gedood, terwijl een in de nabijheid staand arbeider, die eveneens onder een der karretjes terecht kwam, ernstige ver wondingen opliep en naar het ziekenhuis te Sittard moest worden overgebracht. Nadere bijzonderheden. Inzake het ernstige ongeluk vernemen wij nog het volgende: Sinds eenige weken is men bezig de be staande haven uit te breiden. Gistermiddag is de grond, welke onder de langs het kanaal tusschen Urmond en Stein loopende rails ligt plotseling in beweging gekomen, juist op het oogenblik, dat een locomotief met elf wa gens, zwaar geladen met steenslag, daar over reed. Het gevolg was, dat de trein, op twee van de wagens na, kantelde en van een hoogte van ongeveer zeven meter in het wa ter terecht kwam. Op de locomotief en de wagens bevonden zich in totaal zeventien personen. Vijftien hunner, konden bijtijds van de wagens springen, de stoker op de locomotief, de 18- jarige D. L. Besten uit Treebeek, bij Heer len, kwam echter onder de locomotief te recht. Hij werd later met verbrijzelden schedel onder de machine vandaan gehaald. De ander, een zekere J. Bakker uit Sittard, bekwam vrij ernstige kneuzingen en brak een been. Zooals reeds gemeld, is de gewon de naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. De justitie stelt een onderzoek in, het parket uit Maastricht zou gisteravond nog op de plaats van het ongeluk aankomen. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERAARS. Naar het eiland Rozenburg? De heer Albarda (s.d.a.p.) heeft tot den minister van defensie de volgende vragen gericht: 1. Is de minister bereid mede te deelen of het waar is, dat de regeering het voorne men heeft, dienstweigeraars, wier gewetens bezwaren zijn erkend volgens de wet van 13 Juli 1923, S. 357, onder te brengen in een kamp op het eiland Rozenburg, hen daar te stellen onder bewaking van militaire politie en hen arbeid te doen verrichten bij de ver sterking van dijken en bij het gereedmaken van terreinen voor het plaatsen van geschut? 2. Is de minister van oordeel, dat het in de eerste vraag bedoelde voornemen indien het bestaat kan worden uitgevoerd, zonder dat een wijziging van de wet van 13 Juli 1923, S. 357, is voorafgegaan, en laat dan die wet, zooals zij thans luidt, naar het oordeel van den minister toe, den erkenden dienst weigeraars hun vrijheid te ontnemen, wat toch in zulk een kamp het geval zal zijn, en hen te verplichten tot arbeid bij het in ge reedheid brengen van standplaatsen voor geschut, welke arbeid toch beschouwd kan worden als te zijn gericht op strijd met de wapenen? 3. Indien de minister voornemens is een plan, als het in de eerste vraag bedoelde, zonder wetswijziging uit te voeren, zullen dan niet in de ontwerp-ryksbegrooting de daarvoor noodige credieten worden ge vraagd? PROF. H. NIERSTRASZ. t In zyn vacantieverblijf te Wallenstadt (Zwitserland), is in den ouderdom van 65 jaar overleden professor dr. H. F. Nier- strasz, hoogleeraar in de zoölogie, vergelij kende anatomie en dieren-geographie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hugo Frederik Nierstrasz werd op 30 Juni 1872 te Rotterdam geboren. Na het gymnasium aldaar te hebben doorloopen studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht plant- en dierkunde, nadat hij aan vankelijk de medische studie als leervak had gekozen. Van 1899 tot 1900 nam hij deel aan de bekende Siboga-expeditie ter exploratie van het oostelijk gedeelte van den Indischen oceaan. Na zijn terugkeer pro moveerde hij in 1902 op een zeer opmerke lijk proefschrift, dat de studie van een der weinig bekende diergroepen tot onderwerp had. Van 1900 tot 1906 was hij leeraar aan het gymnasium te Amersfoort, van 1904 tot 1910 lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en van 1906 tot 1910 leeraar aan de Rijksveeartsenijschool aldaar. In 1910 volgde zijn benoeming tot hoog leeraar als opvolger van zijn leermeester, prof. dr. A. A. W. Hubrecht. (Van onzen eigen verslaggever). Gister hebben we reeds medegedeeld, dat by de officieele opening van de nieuwe school in het bosch verschillende sprekers het woord voerden en overeenkomstig onze belofte zullen we hieronder het verslag van de gehouden speeches laten volgen. De burgemeester opende de rij. Hij begon met te zeggen, dat het hem groot genoegen deed, dat zoovelen waren gekomen om de officieele opening der school bij te wonen en namens het ge meentebestuur heette hij hen allen welkom, speciaal den inspecteur van het 1. o., den heer G. C. Dun, die zulk een belangrijk aandeel had gehad in de totstandkoming van het gebouw. Spr. herinnerde er aan, hoe de heer Dun hem ongeveer twee en een half jaar geleden ten raadhuize eens had bezocht om een heel lijstje met wenschen ten op zichte van het onderwijs in de gemeente te overhandigen, alle welke wenschen spr. wel had kunnen onderschrijven, maar die z.i. met het oog op de financieele omstan digheden der gemeente niet voor inwilliging vatbaar konden heeten. Later was het be zoek herhaald en toen er inmiddels een andere samenstelling van het college van B. en W. was gekomen, had de heer Dun er in kunnen slagen, de heeren te over tuigen van de noodzaak van scheiding van het lager en het u. 1. o., met andere woor den, de heeren waren gewonnen voor de overtuiging, dat er een schoolgebouw zou moeten komen apart voor het u. 1. o. De heer Dun had er den nadruk op gelegd, dat, waar Heiloo een sterk vooruitgaande ge meente is en verbonden met zeer goede wegen met de heele omgeving, hiei zou kunnen worden gesticht een school voor u. 1. o., welke tevens zou kunnen voldoen aan de behoeften voor de heele omgeving. De gemeenteraad was het hiermee eens en Ged. Staten verleenden eveneens hun goedkeuring aan de plannen, en zei spr. ziehier wat er van gekomen is. Ik meen u hulde en dank te mogen brengen voor uw bemoeienis. Verheugd was spr., dat ook de burge meesters van de buur-gemeenten Limmen en Egmond-Binnen aanwezig waren, omdat Heiloo met deze twee gemeenten zoo dik wijls in aanrak:ng komt. Hij hoopte, dat zij van de school een goeden indruk zullen krijgen en haar zullen propageeren, waar dit mogelijk is. Gaarne haa spr. hoofden van scholen uit de omgeving begroet, maar deze zullen waarschi.ini'door a.nbtsbszigheden ver hinderd zijn geweest en daarom vond hij het toch prettig, dat twee schoolhoofden uit de eigen gemeente, n.1., de heeren Köhne en Tamis, resp. van de openbare school en de r.k. jongensschool, gelegenheid hadden kun nen vinden om hun bezigheid te onder breker.. Vooral daarom stemde hem dit aangenaam, omdat het ten slotte toch in hoofdzaak hun scholen zullen zijn, die het grootste contingent leerlingen voor de nieuwe school zullen moeten leveren. Voor den herv. predikant en den pastoor, het bestuur van de afd. van Volksonder wijs en de oudercommissie had spr. ver volgens een hartelijk woord van welkom, juist omdat zij allen zoo heel veel kunnen doen om het onderwijs in de gemeente te doen bloeien. Een woord van hartelijken gelukwensch richtte spr. tot den heer Torken, den ge meente-opzichter en ontwerper van het ge bouw, dat spr. een sieraad van het dorp noemde. Van 's heeren Torken's bekwaam heid zal de gemeente, naar spr. hoopte, nog veel kunnen genieten. Den aannemer Stam uit Alkmaar dankte spr. voor de vlotte wijze waarop het werk verliep. Het verheugde spr., dat hij den heer K. Heijt, hoofd van het u. 1. o. in deze ge meente, thans een behoorlijk schoolgebouw daarvoor kon aanbieden, waaraan inder daad behoefte was, nu het aantal leerlin gen, dank zij de werklust en den ijver van den heer H. en zijn medewerkers, geregeld is uitgebreid van een twaalftal zestien jaar geleden tot ongeveer zestig nu. Spr. ging na, hoe, toen vóór de benoeming van den heer H. aan dezen een bezoek gebracht was aan zijn school te Nieuwe Pekela (Gr.), waar alles vol orde en regel was, gevreesd werd, dat een benoeming naar Heiloo niet zou worden geaccepteerd, omdat immers onze eigen school daarmee niet kon worden vergeleken, ook al doordat het u. 1. o. in hetzelfde gebouw werd gegeven als het o. 1. o. Spr. prees de gemeente gelukkig, dat de liefde voor zee en duin en bosch bij den benoemde had gezegevierd, zoodat de functie in Heiloo werd aanvaard. De hoop, dat te eeniger tijd zou kunnen worden over gegaan tot het bouwen van een school i speciaal voor u. 1. o., is nu eindelijk ver- vuld, en spr. hoopte, dat hier nu een ge bouw is tot stand gekomen, waar het wer ken voor het personeel een genoegen zal zijn. Zich richtend tot de leerlingen, wees spr. hen op de gedenkplaat, welke in het ge bouw is aangebracht, voorstellende een meisje, dat met vluggen tred een trap op loopt. Het is hier natuurlijk een zinnebeel dige voorstelling van een scholier, die de levenstap beklimt. Ik hoop, zei spr., dat gij, hier begonnen met het opstijgen op uw levenstrap, de hoogste sport zult bereiken. In een zoo schitterend gebouw als dit moet het aangenaam zijn voor jullie om er te leeren. In hun aller hoede beval spr. de school aan. Hij herinnerde aan het verzet, dat er opkwam zoodra er sprake was van het bouwen dezer school in het bosch, maar spr. had de ingebrachte bezwaren niet kun nen onderschrijven, want, zei hij, het voor stel om in het bosch te bouwen, had een diepen achtergrond, n.1. het opvoeden tot liefde voor de natuur en alles wat er in leeft. Zorgt, dat de school en haar onmid dellijke omgeving niet onderdoet voor die in Bloemendaal, welke spr. eens had gezien en die toen door haar netheid zulk een grooten indruk op hem had gemaakt. Houdt uw school in eere, laat het jullie een eere zaak zijn dat zij goed en netjes blijft, dat het bosch er omheen en de dieren en de bloemen en de boomen geen hinder van jullie ondervinden, en dan: laat geen pa pieren rondslingeren in deze mooie om geving, die erdoor ontsierd zou worden. Ik heb vertrouwen in de Heiloosche jeugd, zorgt dat dit niet wordt beschaamd. Spr. eindigde met: Ik hoop dat Gods beste zegen zal komen over deze school en haar onderwijs en dat zij daardoor zal meewer ken aan den bloei van deze streek en dien van Heiloo in het bijzonder. (Applaus). Een woord van den inspecteur van het 1. o. Den heer Dun was het een reden tot groote blijdschap, de opening dezer school te kunnen meemaken. Het is een moeilijke tijd geweest voor het onderwijs overal, het was een tijd van afbraak van veel moois, wat vaak slechts moeizaam had kunnen worden opgebouwd; we waren heelemaal niet gewend scholen te openen, eerder moesten we tot sluiting overgaan of tot in krimping van het aantal leslokalen door concentratie van klassen. We moesten hierbij zorgen dat de afbraak zoo voor zichtig mogelijk gebeurde, want we moes ten nu eenmaal bukken onder het ijzeren juk der bittere noodzakelijkheid. En juist daarom was spr. verheugd, dat er hier weer eens iets te bouwen viel, in werkelijken en in figuurlijken zin. Hij hoopte dat dit het symbool zou mogen zijn voor den tijd die komende is. Ik voel wat hier tot stand kwam als een stuk van mijn leven, vervolgde spr. De school voor u. 1. o., zooals zij hier was, was zeer droevig gehuisvest, spr. durfde dit thans wel te zeggen. Het hoofd der lagere school, tevens hoofd van het u. 1. o., had zich met den laatstgenoemden tak van onderwijs wel het meest te bemoeien, zoodat er eigenlijk geen tijd voor het 1. o. overbleef en dit wel moest lijden onder die dubbele functie al wilde spr. hier direct aan toevoegen, dat het personeel der o. 1. s. individueel heeft gegeven, wat maar even mogelijk was. Bij nieuwbouw had dus het 1. o. evenzeer be lang als het u. 1. o. Dezen dag noemde spr. het schoone re sultaat van de vele dienaangaande gevoerde besprekingen. In dit verband bracht hij hulde aan B. en W. en den raad van Heiloo, die het voor dit dorp en zijn omgeving zoo belangrijke besluit nam tot bouw van deze school. Ja, ook voor de omgeving, want zoo moet men de zaak zien: een dorps-u. 1. o.- school kan nu eenmaal zich nooit goed ont wikkelen, als er geen leerlingen ook uit de naastgelegen plaatsen komen, en waar Heiloo in dit opzicht een centrumplaats kan zijn, hoopte spr. dat de omliggende ge meenten talrijke leerlingen zullen leveren, waartoe de gemeentebesturen en de hoof den van scholen zullen kunnen meewerken. Dan zal spoedig een derde vaste leerkracht kunnen worden aangesteld van rijkswege en dat is het toch wat moet worden be reikt, omdat nu eenmaal een u. 1. o.-school met slechts twee leerkrachten een onding is. De veelheid van vakken toch maakt voldoende onderwijs door slechts twee leer krachten onmogelijk. In Heiloo heeft men dit wel zooveel mogelijk ondervangen door de aanstelling van een kweekeling met akte, maar afdoende was het zeer stellig niet. Daarom wenschte spr. de gemeente Heiloo geluk met deze school, die een waarborg kan zijn voor goed u. 1. o. Ook het perso neel der school, speciaal den heer Heijt, feliciteerde spr., omdat hij hem kende als een onderwijzer met grooten ijver en veel werkkracht, die tot dusver echter had te sukkelen met een onvoldoende gebouw. Hij wenschte hem daarom toe, dat hij zich in de hem nog resteerende onderwijs-jaren onder betere omstandigheden zal kunnen geven aan het u. L o., dat hem zoo lief is, opdat deze school ertoe zal kunnen mee werken, dat de mooie plaats, welke het u. 1. o. in onze gemeenschap inneemt, worde bevestigd. Groote waardeering had spr. voor het werk van den heer Torken, wiens eerste grootere bouwwerk deze school if en wiens ontwerp zonder dat men den maker kende, de voor keur had verkregen boven de andere inge zonden teekeningen. Spr. herhaalde hier wat de burgemeester ook al had gezegd van het bewaren van orde en reinheid van school en omgeving door de leerlingen, en eindigde met den wensch uit te spreken, dat in Heiloo het u. 1. o. zal blijven groeien. De voorzitter van de afd. Volks onderwijs, ds. H. W. B 1 o e m h o f flegde den nadruk erop, dat het werk van V. O. als regel slechts in stilte kan gebeuren, het kan maar zelden tot daadwerkelijke resultaten komen. In dit verband wees spr. op het woord: „De wind waait van waar hij wil en niemand weet vanwaar hy komt of waar hy heengaat". Na de opening: De inspecteur van het L.O., de heer G. Chr. Dun (Inspectie Alkmaar) feliciteert den burgemeester van Heiloo, Jhr. N. v. Foreest met de mooie aanwinst voor zijn gemeente. Voor Heiloo's geheele bevolking vond spr. dezen dag een zeer mooien dag, omdat het gaat om de opening van een school, een instituut voor ontwikkeling. Is het gebouw te mooi? Spr. geloofde het niet. Wij bou wen toch andere huizen en kerken dan ons voorgeslacht deed, laten wij dus ook gerust andere scholen gaan stichten, gebouwen die zich aanpassen bij den tijdgeest wat betreft omgeving en inrichting, waardoor zij des te beter zullen inwerken op de leerlingen. Tot hen zei spr. daarom: bewaar uw school, op dat de geuite vrees van schending van na tuurschoon nooit bewaarheid wordt. De groote waarde eener school hangt on getwijfeld voor een groot deel af van den geest die er heerscht en daarom verheugde spr. zich erover, dat met den bouw van deze school een nieuwe stimulans is gekomen in het leven van het u. 1. o.-personeel, een stimulans, die er zeker toe zal meewerken, dat deze school goede resultaten zal geven en het onderwijs op steeds hooger peil zal brengen. Zóó gezien, zal 6 Sept. een beste dag genoemd kunnen worden in de annalen van de geschiedenis van Heiloo. Eén der mooiste u. 1. o.-scholen van het land. De heer L o b s t e i n uit Hilversum, voor zitter van de (neutrale) vereeniging voor u. 1. o. in Nedenand, had, hoewel zijn werk als hoofd der u. 1. o.-school in zijn woon plaats hem eigenlijk niet toeliet vandaag afwezig te zijn, toch niet willen wegblijven nu in Heiloo zulk een mooie school werd geopend. Spr. schetste het groote belang van het u. 1. o. voor onze samenleving door erop te wijzen, dat het gevolgd wordt door 91.000 leerlingen en dat dit jaar ongeveer 15.000 jongelieden het examen voor het di ploma hadden afgelegd. Het u. 1. o. is ge worden tot een onverwoestbaar instituut van onderwijs, en dat is geen wonder, als men bedenkt, dat het is gesticht voor breede lagen van ons volk en uitermate geschikt is voor kinderen van 12 tot 16 jaar, omdat het niet uitsluitend vakonderwijs biedt, maar gegeven wordt volgen de methode van het 1. o., waarbij dé leerkracht klasse-onder wijzer en vakonderwijzer tegelijk is. Het gemeentebestuur van Heiloo verdient volgens spr. dankbare hulde voor het stich ten van deze school, waarin de bouwmees ter zulk een groot aandeel had. Spr. ge tuigde, dat het gebouw het moge dan minder groot zijn dan dat waarvan hij hoofd is (de door den beroemden bouwmeester Dudok gebouwde school) toch niet min der mag worden geschat dan dat. Het stemt volkomen overeen met zijn omgeving en is zeker één der mooiste scholen voor u. 1. o. in het land. Spr. meende geen beroep te behoeven te doen op de jeugd, om het te bewaken, want hij wist, dat niets zoo goed op haar werkt als een goed voorbeeld. Zij zal begrijpen dat zij het op hoogen prijs heeft te stellen, dat zij onderwijs mag ont vangen in zulk een pracht-gebouw. Hierbij wenschte spr. het personeel geluk, dat het in zulk een omgeving mag werken. Minister Slotemaker de Bruine heeft on langs op een vergadering van leeraren bij het onderwijs op gymnasia gezegd, dat 30 leerlingen per klas te veel is, maar bij het u. 1. o. heeft men er 35. Wij spreken daar over echter niet, wij willen de jeugd bij brengen lust tot den arbeid, en als wij ons niet ontzien, zal dat voorbeeld goede wer- king op de leerlingen hebben. Wij vragen ook niet om vermindering van lesuren, maar wij wenschen wel te mogen werken in een goede omgeving met niet te groote klassen en daarom hopen wij, dat het aan tal leerlingen per klas weer teruggebracht mag worden tot 26. Dan zal te rieiloo de derde leerkracht voor rijksrekening kun nen worden aangesteld, waardoor de school zal zijn geworden een normale school voor u. 1. o. Spr. Desloot met den wensch, dat dit prachtige gebouw het middelpunt van de heele omgeving zal mogen worden, zoodat uitbreiding in afzienbaren tijd reeds noodig zal worden. H*t hoofd der school,. de heer K. H e ij t, gevoelde behoefte Om zijn groote erkentelijkheid te uiten voor de waardeenng, hem en zijn medewerkers ten deel gevallen van verschillende sprekers, en om dank te zeggen voor de gelegenheid om les te mogen geven in een zoo mooie omgeving als in dit gebouw. Hij dankte daarom allen die aan de totstand koming ervan hebben meegewerkt, van den inspecteur, die zulk een ijveraar is voor beter onderwijs en betere scholen, tot den burgemeester en den gemeenteraad en den heer Torken en de uitvoerders van het werk, die allen te zamen een gebouw heb ben gesticht, waarin het een lust zal zyn te werken. Oat zal des te meer op prys w üi den gesteld, nu wij ons jarenlang heb ben moeten behelpen, zei spr. De nieuwe omgeving za' grooten invloed hebben op ons onderwijs, dat naar ik hoop zal bloeien en waarvoor wij zeker ons best zullen doen om het tot steeds hooger peil op te voeren in het be'or- - r1-. jeugd en tot bloei van onze mooie gemeente. De heer Torken spreekt. De heer Torken, de ontwerper der plan nen voor het gebouw, prees den heer Stam als uitvoerder en roemde ook het werk van de onder-aannemers: firma de Vries te Alkmaar voor de centrale verwarming, fa, de Graaf te Castricum voor de electrisché installatie, en verder de metselaars, stuca- doors en timmerlieden en den dagelijk- schen opzichter, den heer Blokker, die allen zonder uitzondering hun beste krachten hebben gegeven om wat goeds tot stand te brengen en daarin goed zijn geslaagd. Spt. hoopte nu maar, dat de goede indruk, dien het gebouw heeft gemaakt, bestendigd zal blijven en dat de school zal beantwoorden aan de gekoesterde verwachtingen. Ten slotte bracht spr. den verschillenden spre kers dank voor de vele vriendelijke woor den aan zijn adres. Een stem uit een buur-gemeente. De heer J. J. Nieuwenhuizen, bur gemeester van de gemeente Limmen, had met de belangstelling van den buurman den bouw van de school gevolgd en hij meende niet anders te kunnen doen dan te prijzen hetgeen thans te zien is. Met eenigen trotsch deelde hij mede, reeds een leerling te heb ben voor deze school. Hij hoopte, dat zij goede resultaten zal hebben voor de ont wikkeling der jeugd, opdat worde beves tigd de goede roep, dien deze streek heeft op het gebied van ""onderwijs. Moge uitbreiding der school spoedig noodig blijken, zei spr. Heiloo's burgemeester sloot hierop deze officieele openingsplechtigheid met enkele woorden van dank aan de verschillende sprekers voor de door .hen naar voren ge brachte goede wenschen en hoopvolle ver wachtingen, waarop door een paar fotogra fen eenige kieken werden gemaakt en het heele gezelschap koffie met gebak (de hee ren kregen bovendien een sigaar) werd aan geboden. Natuurlijk hebben allen het ge bouw bezichtigd. Wij deelden hierover gis ter reeds een en ander mee en kunnen dus thans zwijgen over de inrichting der school. Wij kunnen slechts bevestigen, dat zjj M sieraad is voor het dorp. HINDERWET. Bij besluit van 6 September 1937 is aan den heer G. P. Hemels, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een sme derij, door bijplaatsing van vier electromo- toren, resp. van 2, en 1/6 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Lindegracht nr. 21, alhier. Alkmaar, 7 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie |f' inzage gelegd een verzoek met bijlage" van den heer W. F. Langenberg, alhier, vergunning tot het oprichten van een sla gerij, met plaatsing daarin van een rookho» en een electro-motor van 1 P.K., voor de aandrijving van een gehaktmachine, i" het perceel Koningsweg nr. 35. Bezwaren tegen deze oprichting kunne" worden ingediend ten stadhuize, mondelin5 op Dinsdag, 21 September a.s., voormiddag te elf uur en schriftelijk vóór of op di*? tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde" dag kunnen de verzoeker en hy, die bezwa* ren heeft ingebracht op de secretarie de2®1 gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. Alkmaar, 7 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeeste' A. KOELMA, secretaris. STEUN AAN DEN TUINBOUW. De minister van economische zaken besloten uit het landbouw-crisisfonds hen, die als teler van gewassen van tuinbouw zijn aangesloten bij de .stl°trajc Nederlandsche Groenten- en Fruitcen en op den dag der uitkeering geacht nen worden hun bedrijf alsnog uit te nen, steun te verleenen tot ten 0 1.300.000.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8