AMSTERDAMSCHE BEURS L Zonder stuurwiel in 200 K.M.-tempo. Hoe von Delius door het oog van een naald kroop. £jCUULs PM IjUH&OUiB ST. PANCRAS sche aanzien in de wereld ondervinden. Het ware echter onjuist te meenen, dat de van de onfeilbaarheid van hun rassen-theorie overtuigde voormannen dezer actie en hun wel zeer machtige, de staatsmacht achter zich wetende aanhangers vooral ten platte- lande, daarin een teeken zouden zien voor een koerswijziging. Integendeel, het heeft er allen schijn van, dat het principieele anti semitisme de Wetten van Neurenberg, die volgens officieele lezing een afsluiting der problemen heeten te zijn, slechts als basis beschouwen, waarop met koortsachtigen ijver moet worden voortgebouwd. £aaiste êedchten Ongecorrigeerd. DE TOESTAND VAN MINISTER VAN BOEYEN. Alleszins bevredigend. Minister van Boeyen heeft een rustigen nacht gehad en de toestand is alleszins bevredigend. OPENING STATEN-GENERAAL. Het prinselijk echtpaar niet aan wezig? Naar verluidt zal het prinselijk echtpaar de plechtige opening van de nieuwe zitting der Sta ten-Generaal op Dinsdag 21 dezer niet bijwonen. VISCHAUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Auto totaal vernield. Hedenochtend tegen 12 uur is bij den Raamweg te 's-Gravenhage een vischauto aangereden door een wagen van de z.g. blauwe tram. Persoonlijke ongelukken deden zich hier bij gelukkig niet voor. De chauffeur had slechts enkele schrammen bekomen, doch de auto werd totaal vernield. DEFILE DUITSCHE POLITIE. Op het congres der NSDAP te Neurenberg. Vanochtend is de Duitsche politie in haar nieuwe parade-uniform opgemarcheerd naar de Deutschherrnwiese te Neurenberg, waar tal van gasten, o.m. politie-officieren uit Polen, Italië, China en Japan aanwezig waren. De rijksleider der S. S. en chef der Duitsche politie, Himmler, heeft in een toe spraak de gelofte van trouw aan den Führer afgelegd. Deze dankte en verrichtte vervolgens de wijding van 23 nieuwe vlaggen. Vervolgens defileerden de afdeelingen der Duitsche politie uit alle gouwen voor Hitier, die van den Deutschen Hof uit, de troepen gadesloeg. HAZARDSPEL. Verscheidene personen gearresteerd. Bij de gisteren te IJmuiden gehouden harddraverij is de politie opgetreden tegen de bookmakers, die in grooten getale op de baan aanwezig waren. Vijf personen, die gelegenheid gaven tot hazardspel, werden langs de baan aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Ver volgens werd een inval gedaan in een café aan de Wijk aan Zeescheweg, waar een bookmaker onder het oog van den café houder gelegenheid gaf tot deelneming aan het mijn en dijnspel. Ondanks de voor zorgsmaatregelen, welke genomen waren om een overval te beletten, slaagde een rijksveldwachter er in onopgemerkt tus- schen de bezoekers te komen. Hij kon een aantal gokkers op heeterdaad betrappen. Een groote som gelds werd in beslag ge nomen, terwijl de bankhouder N. uit Schevenïngen en later ook de caféhouder, B. werden gearresteerd. ACHT LEDEN VAN DE P. R. I. NAAR BOVEN-DIGOEL. Aan acht leden van de Partai Republiek Indonesia is in het belang van de openbare rust en orde Boven-Digoel tot verblijfplaats aangewezen. DE VAN HEUTSZ WEER VLOT. Met eigen middelen. Uit Hongkong vernam men te Batavia, dat het hedennacht gelukt is de „Van Heutsz" met eigen middelen vlot te bren gen. In afwachting van de opname in het dok, is het schip voor anker gegaan. De voorbereidende reparatiewerkzaamheden worden voortgezet. DE NEDERLANDSCHE ONDERDANEN UIT SJANGHAI. Op 14 September te Batavia. De „Tjisaroea" van de JavaChina Japan Lijn wordt met 177 Nederlandsche onderdanen uit Sjanghai aan boord op 14 dezer in Batavia verwacht. De autoriteiten treffen maatregelen voor een zoo vlot mo gelijke ontvangst en onderbrenging van de vluchtelingen enz. DE VOLKENBONDSRAAD BIJEEN GEKOMEN. Maandag openingszitting van assemblee. De Volkenbondsraad is om elf uur vanoch tend te Genève in geheime zitting bijeenge komen. Op grond van de reglementen pre sideerde Negrin (Spanje) als opvolger van Quevedo (Ecuador). Negrin zal Maandag de openingszitting van de assemblee presideeren en de ope ningsrede houden in afwachting van de zeer |raarschijnlijke verkiezing van den Aga Khan tot president. I.geheime zitting was gewijd aan de va '.stelling van de agenda. Aangezien geen enkele gedelegeerde prioriteit had verzocht voor de Spaansche zal dit vraagstuk waar schijnlijk midden der volgende week voor den raad komen. Dan zullen ook de eerste resultaten over de oonferentie van Nyon gekend zijn. De raad is uiteengegaan tot lij^dagmiddag vyf uur. Ba die zitting zal Eden een verklaring af- ïeggn aver dm Jaeitsea Falertina. Automobilisme We lezen in de Autobaansport: De Groote Prijs van Hongarije werd verre den, de groote automobielrace in het land van Paprika en Poesta's. In het Volkswald- chen", waar eens Fiakerpaarden den toon aangaven, jagen nu renmonsters met behulp van honderden motorpaardekrachten elkaar na in daverenden strijd over smalle bochtige wegen. De Budapester Parkwegen vormen een van de moeilijkste race-circuits ter we reld. Na 250 kilometers hangen de lappen huid aan de vingers van de coureurs. Zoo moest er gestuurd en gewerkt worden. Want er is maar een kort recht stuk van 720 meter lengte, de rest is bochten, niets dan bochten. Een haast tropische zon blakerde het Buda pester circuit, waarop de wagen door de bochten raasden met een tempo, dat gaten deed ontstaan in het wegdek tijdens den fei len strijd om de zege tusschen Duitschland en Italië. Hans Stuck had zich 20 ronden lang ge handhaafd op de vijfde plaats in de race en stopte toen voor de AutoUnion pits, beweren de, dat zijn remmen blijkbaar niet in orde waren. Ernst von Delius stond als reserve klaar om direct in te vallen voor eiken rijder van de Auto-Union équipe en hij nam Stucks wagen over. „De vijfde plaats zal ik als een leeuw ver dedigen", dacht de kleine man in den groo ten renwagen en weg stoof hij. Hjj maakte keurige rondetijden hij, de reserverijdcr was bijna net zoo snel als Stuck, hoewel de wagen van den langen Hans hem toch niet heeelmaal goed lag. Hij paste niet in de zit plaats, die op Stuck's lange figuur was inge steld, maar tenslotte liet hij zich daardoor niet terughouden hij reed er op los als een duivel, ook al was het kussen in zijn rug voortdurend aan het wegglijden. Dan opeens gebeurde het merkwaardige, wat voor hem nog wel geen andere coureur had beleefd of althansoverleefd. Uit een scherpe linksche bocht komend kwam hij het lange rechte stuk oprijden gaf gas en was vlak achter zijn voorganger opgedron gen om dezen voorbij te gaan. En dat lukte. Hij klemde zich vast aan het stuurwiel, ter wijl de toerenteller een tempo van een goede 200 K.M. aangaf en daar suisde hij er op af en den tegenstander voorbij. Een oogenblik later voelde hij hoe een harde slag zijn armen doorschokte en hoe de handen, die het stuurwiel vast omklemden, eensklaps met een geweldige snelheid in de lucht werden geslingerd. En in die handen hield hij het stuurwiel, dat van de stuurko- lom was afgerukt. Men stelle zich het geval voor, een race-auto, die met een vaart van een goede 200 kilometer per uur voorbij flitst en een coureur, die hoog in zijn han den het afgerukte stuurwiel houdt. De toeschouwers, voor zoover die dan in de volle snelheid van het gebeuren, iets bo merken konden, van wat zich afspeelde, moe ten, indien ze niet heelemaal verstard ston den van ontzetting, wel gedacht hebben, dat de man in den Auto-Union renwagen gek was geworden. Als een stuurloos geworden projectiel raasde het race-monster regelrecht af op de pits, waar monteurs onheil voorvoe lend in alleryl over de barrières sprongen. In het volgende oogenblik, in een fractie van een seconde moest er iets gebeuren, moest de wagen ergens tegen op vliegen of in de toeschouwersmassa's terecht komen wie weet, wat er zou gaan gebeuren. Maar één man behield zijn kalmte dat was Ernst von Delius.' Bliksemsnel reageerde hij gas weg, stuurwiel wegwerpen en daarna de handen krampachtig om ie stuur- kolom slaan het is alles het werk van een oogenblik. En dan wordt de stomp zonder stuurwiel met haast bovenmenschelijke in spanning vastgehouden en den loop van den wagen zooveel mogelijk gecorrigeerd. Het gaat alles snel, maar toch heel voorzichtig met voor alles vermijden van te bruusk rem men. En het lukt als door een wonder! Lang zaam loopt de wagen tenslotte uit en komt tot staan voor de Auto-Unionpits, waar de pits-monteurs snel als de wind een nieuw stuurwiel monteeren, terwijl Ernst von De lius zich met zijn bestoven rij handschoen het zweet van het voorhoofd wischt. En dan begint de felle, onverbiddelijke kamp opnieuw en von Delius weet het op onthoud ten spijt de vijfde plaats voor Auto-Union te behouden. „Maar het besef van het ontzettende ge vaar van deze onvergetelijke seconden is eerst later ten volle tot mij doorgedrongen", heeft von Delius naderhand verklaard. Dat hij echter ook bliksemsnel kon denken en een situatie kon overzien, heeft hij bij deze gelegenheid wel bewezen. En dat is een van de meest waardevolle eigenschappen voor den bestuurder van een race-auto. Hoe dat alles echter mogelijk was?" zult u vragen. Wel de bestuurdersplaats in een renwagen heeft maar een zeer krap bemeten ruimte. En om vlot te kunnen instappen en uitstappen worden de stuurwielen afneem baar aangebracht, maar daarna verzekerd met behulp van een speciale constructie, waarbij in dit bijzondere geval, de veer, die de zekering tot stand brengt, was gebroken. Wat daarna gebeurde was logisch. Door den geweldigen luchtdruk tijdens het voortsui- zen met een 200 kilometer tempo, werd het losgeraakte stuurwiel eenvoudig van de stuurkolom opgelicht en omhoog geblezen ende wagen in een positie gebracht, waaruit mfenschelijkerwijs gesproken een ramp moest voortvloeien. Dat dit wonder boven wonder niet gebeur de en de half stuurlooze wagen toch nog zonder ongelukken tot stilstand kon worden gebracht, kan wellicht alleen worden ver klaard door de omstandigheid, dat het uur van von Delius nog niet gekomen was. Toen nog nietdaarginds in Budapest. Het sloeg sindsdien op den 28sten Juli op den Nürburgring tijdens den Grooten Prijs van Duitschland voor auto's. Opnieuw deed Motor Hein een aanslag fel en onverwacht Iop den kleinen coureur van Auto-Union en ditmaal ontkwam hij niet De handen, die toenmaals in Budapest met de kracht der wanhoop een dreigend gevaar wisten af te wenden, zullen nu geen Auto-Union-stuur- wiel meer omklemmen. Zij zijn met Ernst von Delius de eeuwige rust ingegaan. KENNEMERLAND. In de laatste acht dagen gaf de markt een beeld van overvloed. Weliswaar ver mindert de aanvoer van boenen met den dag, en dit is ook het geval met de peul vruchten, maar andere groente, waaruit de komst van de herfst onmiskenbaar blijkt komt dat tekort ruimschoots aanvullen. Terwijl de prijzen van boonen, peulvruch ten en bloemkool, zich in gunstige zin wij zigden, gingen andere soorten van groente óf voor een prijsje weg, óf draaiden door (m. a. w. zij waren waardeloos). Bloemkool (welke in kwaliteit sterk terug ging) was middelmatig en maakte een prijs van f 7 11 per 100 stuks. Snjj- en spercieboonen waren, (voor zoover le s. of wat daar voor door gaat) duur. De noteeringen waren: snjjboonen f 616.50, dubbele boonen z. dr. 611, enkele boonen z. dr. en tros- boonen 814 per 100 K.G. Peulvruchten, voor zoover bruikbare kwaliteit, deden 916 per 100 K.G. De kleine partijtjes tuinboonen waren gewild en maakten een prijs van 8f 11 per 100 K.G. Komkommers werden williger afge nomen tegen prijzen van 2.50f 4 per 100 stuks. Ook was er meer vraag naar toma ten, die een prijs maakten van 4.508.50 per 100 K.G. Bladgroente maakte een on gunstige week. Spinazie en postelein golden slechts 0.100.20, sla, voor zoover le soort, 0.200.25, alles per kist. De fruit markt gaf een beeld van middelmatige prijzen; alleen voor le soort peren en appe len waren betere prijzen te bedingen. De prijzen varieerden van 0.080.26 per K.G. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermelding. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris J. de Groot te Alkmaar werden Donderdagavond in De Rustende Jager te Heiloo publiek ver kocht de navolgende onroerende goederen: voor den heer C. Pool: een woonhuis met werkplaats en grond a. d. Rechte Hondsbosschelaan, groot 3.93 aren. Opge boden door den heer G. Heijne, alhier, tot 2250, bij afslag door den eigenaar ge mijnd op 240. Voor de erven van wijlen G. A. Hauser: een woonhuis met grond aan den Holle- weg, groot 2.54 aren. Kooper de heer R. Brouwer te Heiloo, voor 2260. leder mensch, mits gezond van lijf en leden, kan het examen afleggen en in het bezit komen van het H. L. O.-diploma. QdHCCHtCCCldat De raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag in voltallige zitting onder leiding van burgemeester Kroonenburg. Bericht was ingekomen van den minister van onderwijs dat voor de jaarwedden van onderwijzers der openbare school voor 1936 te kort is ontvangen 35. Op een verzoek van de Provinciale espe- ranto commissie om subsidie werd besloten, indien geen aanvrage van de burgerij komt, af te wachten. Door B. en W. is een oproep geplaatst voor de betrekking van gemeente-ontvanger. Dit is alleen plaatselijk gedaan, omdat B. en W meenden, dat sollicitanten van buiten de gemeente toch niet in aanmerking zullen komen. De heer van Kampen was van meening, dat hier niet mee volstaan kan worden en had publiceering in de bladen beter gevon den. Met den oproep van gemeente-opzichter is toch ook deze weg gevolgd. De voorzitter antwoordde, dat dan solli citaties van overal zullen binnen komen, die absoluut geen zin hebben. Borgstelling is thans niet meer noodig, de gemeente sluit een verzekering bij het borgstellingsfonds van Nederl. Gem. Vaststelling verordening huurauto's. De bepalinen hiervoor berusten thans al leen bij B. en W. Dit zou zoo moeten worden aangevuld, dat een beroep by den ge meenteraad mogelijk is. Met algemeene stemmen werd r'it aangenomen. In de vorige vergadering is het reglement van het armbestuur door den raad aange houden. Thans stelden B. en W. voor Art. 1 zoo te wjjzigen, dat het college wordt uitge breid van 3 op 5 leden en daarvoor te be noemen de beide wethouders en als advi- seerend lid de burgemeester, dit met het oog op de groote financieele bijdrage welke de gemeente jaarlijks aan het armbestuur voteert. De heer van Kampen: Thans geeft de bur gemeester toch ook steeds zijn advies. Het getal wordt te groot. Als de menschen hun aanvragen komen, is dat voor drie men schen al meer dein voldoende. Daarom zou ik het zoo willen zien, dat de wethouders als adviseurs werden benoemd. Bij de meeste zittingen van het armbe stuur ben ik tegenwoordig, zeide de voor zitter, doch vooral bij bijzondere gevallen is het noodig, dat de wethouders medezeg genschap in deze hebben. Na de goedkeu ring van de gemeentebegrooting ligt toch de uitvoering in handen van B. en W. De heer Kloosterboer zeide zich niet met dit voorstel te kunnen vereenigen. Het armbestuur moet armbestuur blijven. Dat de gemeente medezeggenschap in het armbestuur krijgt is goed. Door de groote subsidie welke de gemeente aan het arm bestuur geeft is dit noodig, doch zoo be staat het grootste gedeelte van het college uit gemeenteraadsleden. Gesteld dat de heer Spaan bedankt als gemeenteraadslid, dan komt in zijn plaats de heer Jb. Duif, die ook lid is van het armbestuur. Spr. is dit ook reeds, dus zouden dan vier van de vijf leden van het armbestuur gemeente raadsleden zijn. Spr. zou het wenschelijk vinden, dat niet meer dan twee gemeente raadsleden zitting hebben in het college van het armbestuur. De heer Wagenaar achtte ^ïet gewenscht, dat de wethouders medezeggenschap in het armbestuur hebben en vond het geen overwegend bezwaar, dat leden van den gemeenteraad daarin tevens zitting heb ben. De voorzitter zeide, dat de wethouders niet iedere zitting hebben bij te wonen. Het komt thans ook wel eens voor dat het heele college niet aanwezig is. De heer Kloosterboer interpelleerde. Indien de wethouders worden verkozen zullen zij even als de andere leden van het armbestuur alle zittingen zoo veel mogelijk moeten bijwonen. Wethouder Lek zeide, dat de wethouders niet zoo verlangend zijn naar deze benoe ming, doch de gemeentelijke bijdragen aan het armbestuur noodzaken daartoe. De heer Kloosterboer moet niet vergeten dat hij afgevaardigd is als armvoogd en niet als gemeenteraadslid. Na eenige discussie werd het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met al leen de stem van den heer Kloosterboer tegen. Vaststelling gemeenterekening 1936. Deze sluit wat de gewone dienst betreft in ontvangst op 76635,56, uitgaaf 73967,45, saldo 2668,11. Kapitaaldienst ontvangst 1857,04, uit gaaf 1740,52, saldo 98,62. Rekening Lichtbedrijven Gas nadeelig saldo 175,85. Adres Stichting „Het Noordhol- landsch Landschap". B. en W. zijn van meening, dat geen sub sidie aan deze instelling moet worden ge geven, omdat alle subsidies zijn afgevoerd. De raad kon zich na eenige discussie hier mede vereenigen. Het raadslid Timmer besprak het melk- venten op Zondag. Hij noemde voorbeelden van andere plaatsen, waar dit verboden is. Deze menschen hebben hun Zondagsrust even noodig als een ander. De voorzitter zeide, dat er geen beslis sing genomen kan worden, omdat het niet op de convocatie voorkomt. Met de melk boeren is hier over gesproken. Als een gemeentelijke verordening wordt vastgesteld zullen zij dit op prijs stellen. Besloten werd om dit in een volgende vergadering ter sprake te brengen. Hierna sluiting. JCeek ÓL School R.K. ESPERANTISTEN NAAR HEILOO. Reeds twee maal werd door de r. k. espe rantisten een bedevaart naar Heiloo ge houden. Dit jaar heeft (voor a.s. Zondag) de afdeeling Beverwijk de organisatie op zich genomen. R.K. LYCEUM. Een dezer dagen werden de her examens en toelatingsexamens gehouden aan het r. k. Lyceum te Alkmaar. Toegelaten werden tot de 1ste klas: Catharine Beerents, Maria Keuss, Josephi- ne v. d. Brule, Pierre Line en Jaap Leek, allen te Alkmaar. Annie 2jwiering te Zwaag. Tot de 2e klas: Eddy Stumpel te Hoorn. Tot 3 H. B. S.: Constant Bakker te Groo tebroek en Dirk Bakker te Lutjebroek. Tot III Gymnasium: Olfert Bakker te de Rijp. Bevorderd werden: van de eerste naar de tweede klasse: Karei Frankenmolen te Ber gen, Leo Goyyarts te Castricum, Sam Tes- selaar te Alkmaar en Kees Tromp te Schoorl. Van de 2de naar III Gymnasium: Rein Luyckx te Rijp. Van de 2de naar 3 H. B. S.: Muus Weder te Alkmaar. Afgewezen 1 candidaat. Bevorderd van 3 naar 4 H. B. S.- Rein Luyckx te Hoorn. Van 4 naar 5 H. B. S.: Bert Jacobse te Alkmaar, Nico Noom te Marken-Binnen en Herman Overpelt te Egmond a. d. Hoef. Van 5 naar 6 H. B. S.; Henk Arntz, Cor Goemans en Klaas van Loon, allen te Alk maar. Van IV naar V Gymnasium: Wil Meyer te Krommenie. Afgewezen 1 candidaat. Van V naar VI Gymnasium: Geen. Afge wezen 1 candidaat. N. H. D. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 12 SEPTEMBER la„., ALKMAAR. hapelkerk, 9.30 uur, ds. Warners (doop, Kapelbeurt); 11 uur, ds. v. d. Poel, van Den Helder; av. 6 uur, ds. van Dop. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Drijver, van Den Haag; Dinsdagmid dag, 1.30 uur, huwelijksinzegening door ds. Schutte, van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur (H. A.) en 5 uur (H. A. en Nabetrachting), ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. Vry Ev. Gem. Geesterweg la; Zaterdag middag, 2 uur, kindersamenkomst; Zondag, 10.15 uur, ds. P. D. v. d. Togt, van Haar lem-N.; av. 7.45 uur, ds. Ruys, onderwerp: ,,'t Heengaan van dr. van Dam, den sym pathieken chirurg"; Donderdag, 8 uur, mevr. Ruys-Schupper. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond openlucht samenkomst op de Steenenbrug, leider kolonel Buiterman; Zondag oogst- en dankfeest; 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, openluchtsamenkomst op den Kattenberg; 8 uur, bijzondere meeting, leider kolonel Buiterman. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat 9; Zaterdag, 8 uur, openluchtsamenkomst Vlaanderhof, hoek Breedstraat; Zondag, 10 uur, offerdienst; 3.30 uur, openlucht-sa menkomst Prins Bernhardlaan; 8 uur, Hoaanna-byeenkomst; leider kapiteins g. Albers; Dinsdag, 8 uur, verlossingsdienst; Woensdag, 5 uur, kindersamenkomst; Don derdag, 8 uur, ontspanningsavond. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 11 uur, ds. van Mullem. BERGEN, av. 7 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. Greving, van Dirkshorn. Evangelisatie Maranahta, 10.30 uur, ds. Rijnders, van Hilversum. BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde ge meente, 10 uur, ds. van der Veen. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst EGMONDBINNEN, nam. 2 uur, ds. van Mullem. GROET, 10.30 uur, ds. D. E. Boeke, van Haarlem. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Loysen HEILOO, 10 uur, ds. de Regt, em.-préd. te Bergen. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. C. van Dop, van Alk maar. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. van Mullem. LIMMEN, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde ge. meente, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, 10 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDÏJK, geen dienst. OUDE-NIEDORP, geen dienst. OUDORP, av. 7 uur, ds. Kastein, van De Rijp en Gr aft. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Boerendonk. OUDKARSPEL, geen dienst. PETTEN, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema. ST. MAARTENSBRUG, 10.30 uur, ds. Van Wichen. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, zie Groet. SINT-PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 3 uur, ds. Molenaar (telkens o. t.). STOMPETOREN, geen dienst wegens vacature. Evangelisatie, 10 uur, de heer S. Lodder, van Alkmaar. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer W. Akse, van Beverwijk; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, av. 8 uur, ds. van Linschooten. W ARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. WESTGRAFTDIJK, av. 7.30 uur, ds. Loysen. WINKEL, 10.30 uur, ds. Molenaar. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Heep. van Vrijdag 10 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k. koers 22.30-45. STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 101 101 4 Ned.-lndië 1934 100y16 100%. 5>4 DuitschL '30 m. verkl. 307, 30%'/. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 157% 156% Handel Mij. Cert v. 250 186 185 Koloniale Bank 15574 155 Ned. Ind. Handelsbank 159% 160 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 7074 6874-7a Calvé Delft Cert 8974 897* NederL Ford2647a 261 Philips GloeiL Gem. Bezit 37674 369-% Unitever 1627, 161'/,-2 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 607s 60 Anaconda 1 t t 387i6 377,«7» Bethleh Steel 62% 637,-'/» Cities Service 1 2 2%-y, Kennecott Copper 41%, 41-2%, Republic Steel 23'/, 23|-u/a Standard Brands .1,1 874 Steel comm. 737, 73%-f U. S. Leather 1 t 6% 67, CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1 Kon. Petr. Per lak Phillips Oil ..ti Shell Union Tide Water 1 RUBBERS. Amsterd. Rubber Deii Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x] tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X. heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.81 1.81"/M 8.987, 8.997* 72.83 73.— 6.73 X 6.47 30.60 30.62% 41.69 X 41.80 40.12% 40.15 46.35 46.37 X 45.17% 45.20 9.55 6.33)4 1 517 512-3 220 2157, 159 1567, 57 55 26.00 t 126 1247, 1747, 174% 393'/, 391% 4073/s 404^-5} 102 102 387/lg 38% 17'/,-78 14Vw 13,-'%. '2847, 2827,-3 2307, 2287, 239 2367, 114'/, 111 168 165 5VI6 4%-S 1557, 150%-l 1473/, 1437,-4 243 243-3% 3157(i 309 3157, 315 46% 477, 277, 26-7i 167, 167. 83»/, 84 7»/g 8 ex-coupon New-York Londen Berlijn Parjjs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12