£xuuL= en Jmïh&ouw Rechtszaken 3Meezonden Slakken JCecké School Ruélicaües ^Radionieuws JCttnsi en Wetenschap SRucyeclijke Stand Macktbecichlen Advecte*ttiëtt Reiziger BEDIENDE Postwisselvervalscher staat terecht. De aanhouding van een duikboot. Kantongerecht te Alkmaar. DIRK PELS, Twee jaar tegen hem geëischt. Een postwisselvervalscher stond vandaag terecht voor het A'damsche gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles. Ditmaal was het geen lid van de bende, die onder aanvoering van den „lamme con sul" de staat door middel van valsche post wissels voor duizenden heeft benadeeld, doch een buitenlander. De Duitscher B. N., een 26-jarige koopman, had aan twee an dere personen, eveneens buitenlanders, de noodige inlichtingen en materialen gegeven om postwissels te vervalschen. Uit het getuigenverhoor bleek echter, dat de man, die in het bankje der verdachten zat, de „hersens" van de bende vertegen woordigde. Hij had aan zijn eigen adres vanuit Haarlem een proefpostwissel laten sturen. Deze werd niet geïnd, doch als voor beeld gebruikt. Verdachte leverde voorts de blanco formulieren, carbonpapier om de stempelafdrukken na te maken. De derde mededader vertelde nog, dat verdachte de valsche postwissels controleer de. Hij had os. gezegd: „Ze zijn zóó goed nagemaakt, dat de Nederlandsche bank er geld op zou geven". Dit optimisme bleek echter misplaatst te zijn geweest. Bij het aanbieden van een der valsche postwissels waren de helpers van verdachte gesnapt. Requisitoir. De procureur-generaal mr. J. Versteegh vond de houding van verdachte uiterst lis tig. Hij geeft verschillende punten toe, doch de hoofdzaken in de dagvaarding ten laste gelegd ontkent hij. Vast staat thans echter, dat hij proefpostwissels heeft doen versturen en dat hij duidelijke aanwijzin gen heeft gegeven hoe de valsche postwissels vervaardigd moesten worden. Ook heeft hij adressen gegeven, waar de valsche stukken geïnd konden worden. Verdachte is dan ook zeer terecht door de rechtbank wegens uit lokking van valschheid in geschrifte ver oordeeld. De straf achtte mr. Versteegh niet te hoog. De feiten, door verd. begaan, zijn hoogst ernstig. Hij genoot als buitenlander gastvrij heid en is er niet voor teruggeschrok ken den staat te benadeelen. Spr. vor derde bevestiging van 't vonnis: twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest De verdediger mr. M. Bamberger pleitte clementie. Arrest 28 Sept. Te Londen niets bekend. De Britsche admiraliteit weet niets omtrent het bericht van een blad te Belgrado volgens hetwelk een En- gelsch oorlogsschip niet ver van Volos een duikboot zou hebben gepraaid op het oogenblik, dat deze juist een Rus sisch tankschip hod getorpedeerd. Overigens had reeds vanochtend te Londen een overeenkomstig gerucht geloopen. Men zeide, dat het de Malaya zou-zijn geweest, die de duik boot zou hebben aangehouden.De Malaya is te Moudros voor anker ge gaan. Deze oorlogsbodem heeft de admiraliteit in kennis gesteld van zijn aankomst aldaar, doch verder van geen enkel incident melding gemaakt. DR. SCHACHT GEEN MINISTER MEER? Göring zijn opvolger. Naar men verneemt, zou na het aftreden van dr. Schacht, dat verwacht wordt aan het einde van deze maand, generaal Göring het ambt aanvaarden van minister van economi sche zaken. Dr. Schacht zou president van de rijks bank blijven. Generaal Göring, die reeds rijksminister van luchtvaart, minister-president van Prui sen en rijkscommissaris voor de ten uitvoer legging van het Duitsche vierjarenplan is, zou, door de aanvaarding van het ministerie van economische zaken, zijn positie als Duitschland's economische dictator, aanzien lijk versterken. Voor de werkzaamheden aan het betref fende departement zou een permanente staatssecretaris benoemd worden, zoodat generaal Göring zich uitsluitend met de hoogere leiding van het Duitsche economi sche leven kan bezig houden. Men noemt voor deze functie de tegenwoordige staats secretaris Posse, alsmede de permanente staatssecretaris in het ministerie van pro paganda, Funk. Naar verder vernomen wordt, zou het militaire doeleinde van het vierjarenplan Waarschijnlijk verder op den voorgrond Worden geplaatst door de benoeming van militaire deskundigen op hooge plaatsen in h®t ministerie van Economische Zaken. DE GEVECHTEN IN CHINA. Forten van de Bocca Tigris gebombardeerd. Vjjf Japansche oorlogsschepen hebben de forten van de Bocca Tigris, een der mondingsarrnen van de Sikiang, halver wege tusschen Kanton en Hongkong ge bombardeerd. De forten beantwoordden het vuur, ter wijl Chineesche vliegtuigen opstegen om de Japansche oorlogsschepen aan te val len. De vliegtuigen keerden terug, nadat fïi den Japanschen oorlogsschepen schade hadden toegebracht. Russische militaire instructeurs bü de Chineezen? De Asahi, het Japansche blad, meldt uit Hongkong, dat het Chineesche leger ten zuiden van Kwantoeng, geheel gebolsjewi- seerd is. Iedere divisie staat, volgens de Asahi, feitelijk onder bevel van een twin tigtal Sovjet-Russische militaire instruc teurs. Ten aanzien van het beroep van China op den Volkenbond verklaart de Asahi: „De aanvaarding van het beroep van China door Geneve zou de toepassing van sancties medebrengen, hetgeen het gevaar voor oorlog zou vergrooten in plaats van by te dragen tot een regeling van het con flict. De eenige oplossing is gelegen in het be staan in China van een sterke regeering, welke in staat is de overeenkomsten met Japan te doen eerbiedigen. De Japansche actie beoogt juist een dergelyke regeering in het leven te roepen en te handhaven. Het is verkieselijk, dat de vreemde mo gendheden zich onthouden van iedere actie en met kalmte de resultaten afwachten der oprechte en rechtmatige pogingen van Japan". Japansch offensief. Volgens uit Japansche bron te Sjanghai ontvangen berichten zyn strijdkrachten van een Japansche landingsdivisie, ge steund door scheepsartillerie, vanochtend overgegaan tot een algemeen offensief te gen de Chineesche stellingen by Kiang Wan, gelegen halverwege tusschen Woe- soeng en het Noorderstation. Zy hebben om negen uur vanochtend de „school van patriottische meisjes" ten noorden van Hongkioe-park, welke de Chineezen drie weken lang hebben verdedigd, in bezit ge nomen. DE FOKVEEDAG TE HOORN. De groote fokveedag te Hoorn is heden wel onder zeer ongunstige weersomstan digheden gehouden. Vanmorgen voor acht uur viel de regen reeds in stroomen neer en het is nadien geen minuut droog ge weest. Toch is het aantal bezoekers vry groot te noemen, terwyl het aantal inzen dingen de verwachting verre overtreft. Niet het aantal alleen, doch ook de kwaliteit is bizonder te roemen. Er is een groote aanvoer van prima rundvee, var kens, schapen, lammeren en bokken. In café-restaurant De Roskam is deze fokveedag geopend door den heer D. Kaan uit Wieringerwaard, die als voorzitter van den provincialen bond van fokvereenigin- gen een hartelijk welkom toeriep aan den vele bezoekers, waarna hij dank bracht aan het gemeentebestuur van Hoorn voor de volledige medewerking voor deze fok- veetentoonstelling. Spr. noemde den toestand van het \%e- houderij bedrijf nog zeer ongunstig, wan neer men bedenkt, dat de opbrengst van den zuivel tegenover de loonen in andere takken van bedrijven verre in de minder heid is. De fokveedag zelf meende spr. nu reeds zeer gunstig te mogen noemen en het lijkt wel alsof deze tentoonstelling nog beter voor den dag komt met haar inzendingen dan vorige jaren, toen er toch ook al spra ke was van een volledig succes. Na den heer Kaan sprak nog de heer D. Visser, voorzitter van het tentoonstellings comité, die eveneens dank bracht aan het gemeentebestuur en die tevens er op wees, dat ondanks de ongunstige weersomstan digheden het bezoek zeer groot te noe men is. Op de bekroningen zelf zullen we nader terug komen. KINDERTOESLAGFONDS IN LAND EN TUINBOUW. In de te Alkmaar gehouden districts-ver- gadering van den L. T. B. in het bisdom Haarlem heeft de afdeeling Obdam inge diend een voorstel, om in iedere afdeeling in overleg met de landarbeidersbonden in het collectief contract in te lasschen de be paling, dat gevormd zal worden een kinder toeslagfonds, waarin de patroons een kleine bijdrage storten, evenredig aan en boven het uitbetaalde loon en waarby door de ar beiders wordt afgedragen een gelijk per centage van het ontvangen loon. De geestelijk adviseur, prof. Cleophas, sprak er zijn genoegen over uit, dat deze zaak thans in deze organisatie wordt aan gesneden. Met alle kracht dient zij ter hand te worden genomen en uitgewerkt. In de naaste toekomst zal dit vraagstuk de byzon- dere belangstelling van spr. hebben. Nu het gemiddelde van het kindertal reeds overal vermindert moeten wy, als katholieken, zeker op de bres staan. Het hoofdbestuur zegde toe, over dit voor stel spoedig advies te zullen uitbrengen met het oog op de algemeene L. T. B.-vergade-' ring, die te Haarlem zal worden gehouden. Voorts heeft men sterk aangedrongen op een billijker en ruimer toewijzing van var kens- en biggenmerken en beperking van het aantal fokzeugen, alsmede afschaffing van de kalverteeltregeling. Op verzoek van de afd. Anna Paulowna- Breezand zal het H. B. stappen doen, om een aparten vakbond in het leven te (doen) roe pen voor de bloembollenkweekers. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 10 September 1937. Overtredingenvan demotor- enrywielwet: R. B. te Assen, geen straf toegepast A. C. B. te Bergen, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. K. te Twyzel, J. W. f. te 's Gravenhage, J. D. te Heiloo, iéder' 2 boete of 2 dagen hechtenis. Ch. v. d. B. te Hoorn, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. G. H. te Alkmaar, J. H. te Schoorl, ieder 3 boete of 2 dagen hech tenis. N. K. te Wieringen, P. J. K. te Win kel, D. K. te Barsingerhorn, H. B. te Kol- horn, J. B. te Winkel, C. K. te St. Maarten, B. k'. te Kolhorn, K. B. te Alkmaar, A. A. M. V. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. B. Zuidscharwoude, A. W. te Wijk aan Zee, W. M. te Schoorl, J. J. v. Z. te Beverwijk, C. A. te Aker sloot, J. H. te Markenbinnen, L. B. V. te Amsterdam, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. van S. te Heiloo, A. J. Th. L. te Zaandyk, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. W. te Beverwijk, 6 boete of 4 dagen hechtenis. H. W. te Amsterdam 7.50 boete of 5 dagen, hechtenis, Overtredingen van de vis- scherywet: J. M. T. te Nieuwer- Amstel, 1 boete of 1 dag hechtenis. M. C. H. te Amsterdam, G. J. te Wassenaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. R. te Uitgeest, 3 boete of 2 dagen hechtenis. H. K. te Amsterdam, A. M, te Amsterdam, ieder 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hech tenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: A. R. te Edam, 2 boete of 1 dag hechtenis. J. J. p, te Enkhuizen, C. v. W. te Castricum, J. S. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. M. van J. te Hoorn,, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 461 van het wetboek van straf recht (loopen over verboden grond): M. J. Ch. S. B. te Amsterdam, 2 boete of 1 dag hechtenis. P. D. te A'dam, L. W. te Haarlem, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. v. V. te A'dam, J. de R. te A'dam, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. T. de R. te Amsterdam, 2 en 3 boe te of I en 2 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het wetbflet van straf recht (openbare dronkenschap): H. de V. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hech tenis: P. A. te Heiloo, 10 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van de wapen- w e t N. S. W. te Leeuwarden, 6 boete of 4 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring van het in beslag genomen mes. Overtredingen van de win kelsluitingswet: A. O. te Bergen, P. de W. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van dearbeids- w e t M. B. te Beemster, 2 x 2.50 boete of 2x2 dagen hechtenis. DE OUD-GEPENSIONNEERDEN VAN LAND- EN ZEEMACHT. Hooggeachte Redactie, Doordien Zijne Exc. van Dijk, minister van Defensie is geworden, is de kans in niet geringe mate gestegen en de hoop verleven digd, dat eindelijk de pensioenen van de oud-gepensionneerden van land- en zee macht zullen worden verbeterd. Dit ook en vooral, omdat die van het Indische leger reeds zijn gelijkgesteld met de nieuw-gepen- sionneerden, hoewel is gebleken, dat de pensioenen in Indiëhooger en de dienst- voorwaarden aldaar gunstiger zyn dan h.t.L Men bedenke voorts, dat op 4 December 1930, verschillende Kamerleden, o.w. de heer van Dijk, met klem op verbetering hebben aangedrongen. Ook bij de behandeling van de verhoogde uitkeering aan oud-gep. van land- en zee macht op 16 October 1934 (Handelingen Tweede Kamer blz. 50) heeft de tegenwoor dige minister met elan op de bres gestaan voor pensioenverbetering. Overweegt men ook nog wat dit voor malig Kamerlid heeft gezegd op 11 Februari 1937, bij de beraadslagingen over de her berekening van de Indische pensioenen, dan is te concludeeren, dat genoemde be windsman wel spoedig afdoende verbetering, als vorenbedoeld, zal bewerkstelligen. Mede gelet op het gesprokene door 'Zijne Exc. oud-min. jhr .de Geer op 16 Februari d.a.v. n.1.: „dat tegenover de o.g. militairen onrecht is gepleegd en er geen toonbaar motief meer is om de aanspraken der oud- gepensionneerden niet te erkennen" en op de tot stand gekomen gelijkstelling bij het Indische leger, hiervoren reeds omschreven, is er inderdaad wel aanleiding om met groot vertrouwen, in de nabije toekomst, op een d a a d te rekenen. Voor de opname aan U, Mynheer de Hoofdredacteur, hartelyk dank. EEN BELANGSTELLENDE. KAPELAAN BAKKER. De nieuwe kapelaan der oud-katholieke gemeente te Egmond aan Zee, de heer Th. Bakker uit Schiedam, zal op Woensdag 16 September zyn ambt in deze gemeente aan vaarden. DR. B. H. STREETER t. Men schrijft ons: Tot de slachtoffers van de vliegtuigramp, die dezer dagen in Zwitserland plaats vond, behoort ook kanunnik dr. B. H. Streeter, de provoost van het Queen's College in Oxford, wiens theologische studiën hem een bekend heid verschaften, die buiten de grenzen van Engeland reikt. Van de door hem gepubli ceerde werken mogen hier worden genoemd „Vrouwen en de Kerk", „God en de strijd om het bestaan", alsmede een studie over de oorsprong van de vier Evangeliën. In 1936 deed hy het licht zien aan een boek, dat zeer de aandacht trok. Onder de titel „De God, die spreekt" leverde prof. Streeter hier een gedeeltelijk op aan den bijbel ontleende be wijzen en deels op persoonlijke ervaring en wijsgeerige overwegingen berustend betoog, dat God door den bijbel en door het geweten tot den mensch kan spreken en hem in zijn dagelijksch leven kan leiden. Sedert 1934 behoorde prof. Streeter tot de Oxford-groep, waarvoor hij meerdere malen als spreker is opgetreden. Toen in Juli van dit jaar de Oxford-groep en de oecumenische conferentie voor kerk, gemeenschap en staat gelyktydig in Oxford hun samenkom sten hielden, organiseerde mevrouw Stree ter, die by de vliegramp eveneens om het leven is gekomen, in den tuin van Queen's College, een receptie, waar deelne mers uit beide kampen elkaar konden ont moeten. Prof, Streeter bevond zich op dat tijdstip tot herstel van gezondheid in Zwit serland, doch deed van zyn gevoelens bly- ken door een open brief aan dr. Frank Buch- man, waarin hy verklaarde tot de Oxford- groep te zijn gekomen, minder uit persoon lijke nood dan uit ontsteltenis omtrent de ontwikkeling der wereldgebeurtenissen. Hy verklaarde zijn gansche leven belang te heb ben gesteld in internationale vraagstukken, waartoe hij bezoeken bracht aan Indië, Chi na en Japan. Hij nam deel aan de conferen tie van het Institute of Pacific Relations te Kyoto in 1929 en toefde voor een lezings tournee in Japan, toen de oorlog in Mand- sjoerye uitbrak. Ook Amerika werd herhaal delijk door hem bezocht Hoe meer hy ech ter van den gang van zaken zag, des te minder grond voor hoop vond hy aanwezig. „Ik zag zoo schrijft hy hoe sterk de zedelijke krachten van het christendom ge demobiliseerd zijn, deels door meeningsver- schil over dogmatische en organisatorische vraagstukken, maar meer nog door onvermo gen om in het werkelijke leven de gods dienstige en zedelyke idealen te verwezen lijken, die het christendom eenparig belydt De Oxford-groep roept de kerken terug tot hun eigenlyke taak, die bestaat in het red den van de ziel van volkeren, zoowel als van individuen. In 1934 had ik genoeg gezien, van de groep om te begrypen, dat zy slechte menschen goed en goede menschen beter maakt, zulks sneller en op een meer inter nationale schaal dan eenige andere bewe ging. Ik besloot, dat het mijn plicht was in de boot te stappen en een riem te grijpen, in plaats van op het jaagpad te blyven staan en vandaar een mengsel van critiek en aanmoe diging te roepen.... De moderne bescha ving kan alleen worden gered door een ze delijke herleving en het is voldoende, dat hiervoor een tiende, of zelfs maar een hon derdste deel van een volk wordt veranderd. Want ieder mensch, die een dusdanige ver andering heeft ondergaan, verhoogt het peil van hen, met wie hy thuis, in het zakenle ven en in het openbare leven in aanraking komtDe geschiedenis toont, dat ook by groote geschillen de aanwezigheid of af wezigheid van zedelijk inzicht en moed by enkele weinige invloedryke personen, vaak beslissend is geweest voor het doorslaan van de balans, hetzij naar een redelijke schik king, hetzy naar een gevecht tot het einde". By zyn terugkeer uit Zwitserland, waar hy herstel van gezondheid zocht, heeft de dood deze merkwaardige figuur overrom peld. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer K. KOSSEN, alhier, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van coline, met plaatsing daarin van een electro-motor van 3 P.K., voor de aandry- vin.g van een mengmachine, in het perceel ACHTERWEG nr. 31. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, monde ling op DINSDAG 28 SEPTEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 14 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekeodma king. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 15 tot en met Dinsdag 21 Septem ber 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen witte kleur. Gehaktbonnen blauw met roode streep. Bak- en braadvetbonnen bruine kleur. Alkmaar, 14 September 1937. De directeur voornoem.., E. v. d. HEUVEL. MORGENAVOND MASARYK- HERDENKING. Morgenavond zal de V.A.R.A. van 22.30 tot 23 uur een Masaryk-herdenking uitzen den. Z.Exc. Krno, de gezant van Tsjecho-Slo- wakije, zal de herdenkingsrede uitspreken, terwijl mr. J. H. van Peursen een kort resu mé in het Nederlandsch zal houden. JEHUDI MËNUHIN NAAR NEDERLAND. In April 1938. Na zyn twee-jarige rustperiode zal Je- hudi Menuhin in April 1938 zich weer voor het eerst in Nederland doen hooren. De vermaarde violist zal in het concert gebouw te Amsterdam op het laatste abon nementsconcert van de serie b, onder lei ding van prof. dr. Willem Mengelberg, als solist optreden. ALKMAAR. GEBOREN: Pieter, z. van Pieter Jacob Heymans en Margaretha Bek. Franciscus Hilarius Maria, z. van Ielke Vleugel en Catharina Zyp. Floris, z. van Gerrit Bakker en Jannetje Wilhelmina Groot. OVERLEDEN: Antje de Wolf, wed. van Cornelis Visser, 73 jaar. Ernst Wiersma, wed. van Neel- tje de Jong, 63 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Sept. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.60, Bieten 1.40—2.30, Gele kool 2.90—3.50, Groene kool 1 80 4.30, Prei 3.60—4.60, Rabarber 1.10, Roode kool 1.40—3.30, Uien 2—3^ Witte kool 0.80 en Wortelen 0.90 per 100 K.G.; Aardbeien per doos 20—23 cent; An dijvie 0.601.40, Bloemkool le s. 8 11 2e s. 2—5, Kropsla 0.601.40, Knolselderie 2f 2.60, Komkommers 1.50—3.50 en Meloenen f 420 per 100 stuks; Appelen 38, Augurken 2 10.50, Druiven 914, Peren 3.50 11, Pruimen 3.5011, Snyboonen 2 12 en Tomaten f 2—3.80, p. 100 pond; Peterselie 1 0.50f 1, Radys 1.40, Selderie o.50f 1.20 en Wortelen 3.507 per 100 bos; Postelein per bakje 1015 cent; Spinazie per bakje (8 pond) 1240 cent; Enkele spercleboonen 0.701.40 en Dubb. spercieboonen 0.70f 1.70 per aak. PURMEREND, 14 Sept. 1937. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs, Verhandeld 19 partijen, wegende 61000 K.G. Hoogste prijs 21. Handel goed. Kaas. 10 stapels Kleine Boeren 22.50. Handel goed. 1170 KG. Boter 1.35—1.43 en Weiboter 1.381.41 per KG. 541 Runderen, w.o. 305 Vette koeien 6067 ct. per K.G., 100 Geldekoeien V 80f 180, 45 Melkkoeien /150270, 91 Stieren 50—58 cent per K.G., 14 Paarden 120160, han del stug; 116 Vette kalveren 3060 cent per K.G., handel matig; 255 Nuchtere kalveren slacht 8—10 en fok 10—17, 112 Vette varkens (slacht) 6062 cent per KG., 40 Magere varkens 2038, 307 Biggen 14 f 20, handel stug; 890 Schapen 14 28, 63 Bokken 413, 691 Lammeren f Uf 18, handel matig; Kipeieren 4.60 5 en Eendeieren 2.70 per 100 st; Piep kuikens 65—72)4 cent en Oude kippen en hanen 42—42 K cent per K.G.; Konijnen 0.30—1.40 en Eenden 2060 cent; Dui ven (per paar) 40 cent; 50 Ganzen 2— 2.15; Jonge hanen 52)4—60 ct per KG. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 80000 stuks Eendeieren ƒ2.05 2.85 en 55000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 7080 KG. 4.75 5.05, 63—64 4.65—4.85, 60—62 4.35 4.70, 58—59 4.45—4.60, 56—57 4.30 4.50, 53—55 3.80—4.10 en 45—49 3.05—3.75. BROEK OP LANGENDUK, 14 Sept 1937. Aanvoer en pryzen waren heden als volgt; 10000 K.G. Aardappelen: Bevelanders ƒ2.40, BL Eigenheimerse 2.40—2.60, Eigenh. 2.60—2.70; 2500 K.G. Tomaten: A 4.20 4.50, B 4.90, C 4 en CC 4; 1000 K.G. Druiven: Alicante 22.30 en Franken- thaler ƒ21.80—24; 40000 KG. Roode kool 1.40—3; 34000 KG. Gele kool 1— 1.90; 120000 K.G. Witte kool 0.80—1.30; 12000 K.G. Uien: gele 2.602.90, grove 2.70, drielingen 2.30, Nep 5.606.10; 2500 K.G. Peen 1.50—1.80; 4000 KG. Bieten 12.30; 500 KG. Rammenas 2.30; 1600 KG. Slaboonen 7.109.20; 1200 K.G. Bloemkooly 7.60—9.60, 2e s. 2.50—4.10. NOORDSCHARWOUDE, 14 Sept 1937. (Noordermarktbond). 24000 K.G. Aardappe len: BI. Eigenheimers 2.302.40, Drie lingen 1.80, Bevelanders 2.10; 11600 K.G. Roode kool 1.502.20; 50400 KG. Witte kool 0.80—1.30; 6800 KG. Gele kool 1.502; 7500 K.G. Uien: gele nep 5.10 5.80, gele drieling 2—2.40, gele uien 2.50—2.90, groote 2.90—3; 7230 K.G. Spercieboonen 5.6010.10; 700 KG. Bie ten 2—2.80; 600 K.G. Breekpeen 1.70. WARMENHUIZEN, 13 Sept. 1937. Aan gevoerd 4000 KG. Witte kool, prys L E IERENVEILING TEXEL. TEXEL, 13 Sept 1937. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 52943 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de pryzen als volgt: 5862 K.G. 4.504.80, 62—64 4.70—4.90, 66—70 4.90—5.20 en 5056 3.70—4.40. Alles per 100 stuks, TEXEL, 13 Sept. 1937. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 217 Schapen 18—26; 4 Graskalveren 80—110; 2 Vette kalveren 5060; 1 Pink 150; 175 Lammeren 14 18; 62 Rammen 30—60; 3 Nuchtere kalveren 12—16; 1 Koe 230; 4 Biggen 14 en 6 kisten Kippen, per stuk 1.30 1.70. Heden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, nog geheel onverwacht, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 74 jaar, J. PELS—DE SMETH. M. SODEKAMPFF—PELS. CHR. SODEKAMPFF. Klein- en Achterkleinkinderen. Alkmaar, 13 September 1987. Lyceumstraat 91. Liefst geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente Begraafplaats. Ver trek vanaf het sterfhuis nam. twee uur. voor N. Holland gevr. Levensm.- branche, 19—22 jaar. Uitv. soll., genoten onderw. enz., met foto welke niet wordt geret. onder lett. U 563 bureau van dit blad. Ten kantore van Mr. C. A. de Groot, Nassauplein 41, alhier, kan een geplaatst worden, leeftjjd beneden 20 jaar. Geroutineerd machine- schrijven vèreischt. Aanmeldingen uitsluitend schriftelijk.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3