HET BETOVERDE BOS. !Buwm land Spoet Mr. PatLjn minister van buitenlandsche zaken. 1 October de officiëele benoeming. Glimlachje Verkeersongelukken. De achtkamp in Oostenrijk. Naar wy vernemen, zal H.M.'s gezant te Brussel, mr. J. A. N. Patyn, per 1 October a.s. tot minister van buiten landsche zaken worden benoemd. Al thans, zoo verluidt het in daartoe be Nvoegde kringen. Men herinnert zich, dat mr. Patyn in den voorzomer by de vorming van het vierde kabinet-Colijn ook reeds door den formateur voor de portefeuille van buitenlandsche zaken was aangezocht. Na eenige bespre' kingen met dr. Colijn was mr. Patyn echter niet bereid voorshands zyn gezantschapspost te Brussel voor het departement aan het Plein te verlaten. Minister Coiyn heeft sedertdien eenige andere personen gepolst, doch is thans bUjk' baar tot mr. Patyn teruggekeerd, van wien hy wist, dat hy bereid zou zyn een even tueel later aanzoek nader in overweging te nemen, wanneer ten slotte niet een ander bereid zou worden gevonden •de portefeuille van buitenlandsche zaken onder zyn beheer te nemen. Zoo zal dus mr. Patyn als tweede „party looze" naast mr. dr. ir. Van Buuren tot het kabinet toetreden. De toekomstige minister van buitenland sche zaken werd op 9 Februari 1873 te Rot terdam geboren. Hy studeerde te Leiden en promoveerde in de rechtswetenschap op een proefschrift over „Zondagswetgeving" Hierna trad hy in diplomatieken dienst en was achtereenvolgens geplaatst in Siam en Parys, terwijl hij reizen maakte in Oost- Indië, Japan en Amerika. Na zyn terugkeer was hy werkzaam als chef van de afdeeling Gemeentebedrijven te 's-Gravenhage en vervolgens als referendaris aan de afd. Ar beid van het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, onder minister Tal- ma. In 1911 werd hy benoemd tot burge meester van Leeuwarden en in September 1918 tot burgemeester van Den Haag, welke functie hy tot Februari 1931 bekleedde Eenige maanden daarna kwam vrij onver wacht zijn benoeming tot gezant te Rome af, welken diplomatieken post hy in Augus tus 1936 voor dien van gezant te Brussel verwisselde. DE S. D. A. P. EN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. De lyst van onderscheidingen verleend op 31 Augustus, bevatte, naar men weet, ook de 'namen van de sociaal-democrati sche oud-leden der Tweede Kamer, den heer W. H. Vliegen en mej. Suze Groene- weg. De N. Rt. Crt. verneemt, dat de minister van Binnenlandsche Zaken een vooraan staanden sociaal-democraat heeft ge vraagd, of het standpunt door leden der S.D.A.P. tot dusverre over het algemeen ingenomen, dat geen onderscheidingen werden aanvaard, wellicht wyziging had ondergaan. Deze aangelegenheid is vervolgens in het party bestuur besproken. Men kwam daar tot het besluit, dat het voor zittende Ka merleden ongewenscht moest worden ge acht, onderscheidingen te aanvaarden. Aan afgetreden Kamerleden wilde men echter zelf de beslissing overlaten. Naar het blad verneemt zyn hierna de oud-leden van de Eerste Kamer, mr. M. Mendels en dr. Henri Polak en de oud leden van 'e Tweede Kamer, de heeren A. H. Gerhard, J. H. F. van Zadelhoff, W. H. Vliegen en mej: Groene weg gepolst, of zy bereid zouden zyn, een benoeming tot ridder in de orde van den Nederland sehen eeuw te aanvaarden. De vier eerst- genoemden hebben hierop ontkennend ge antwoord. Van de sociaal-democraten, die geen lid van de Kamer zijn geweest, heeft de heer Jan van Zutphen zyn onderscheiding aanvaard; prof. mr. W. A. Bonger heeft er voor bedankt. NIEUWE ADMINISTRATEUR VAN HET DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Naar wy vernemen is de benoeming te verwachten van den hoofdofficier van ad ministratie 2e klasse, den heer T. A. Appels, tot opvolger van den heer C. Ringeling, als administrateur van het Departement van Defensie en hoofd van de afdeeling „Comp tabiliteit". De heer C. Ringeling is. naar men weet. tot secretaris-generaal van dit departement benoemd. Wat is dat nou???!! dat bad moet toch zeker niet zoo blijven staan? Anders is er geen plaats, man! BEWAPENING DER LOODSBOOTEN. Kanonnen aan den Hoek aange komen. Gisteren is van de Artillerie-inrichting te Hembrug een vrachtauto te Hoek van Holland aangekomen met een zestal ka nonnen, waarmede de loodsbooten zullen worden bewapend. Het zijn stukken ge schut van 3,7 m.M. waarvan er op elke loodsboot twee worden geplaatst. De loodsboot 17, die met de 18 in dienst is, was tijdelijk naar den Hoek gekomen om een viertal kanonnen, twee voor de loodsboot 17 en twee voor de loodsboot 18 in ontvangst te nemen. De loodsboot 19, die laatst in aanvaring is geweest met het Engelsche stoomschip Flimston en op de werf Wilton is gerepa reerd is naar Nieuwediep vertrokken. Ze zal vervangen worden door de loodsboot 16, die van Nieuwediep naar den Hoek zal komen. De beide kanonnen voor deze boot zyn tydelyk te Hoek van Holland opgeslagen en zullen, zoo spoedig de 16 is gearriveerd op deze boot worden geplaatst. LIJK TE EINDHOVEN OPGEHAALD. Gistermiddag is in het Eindhovensche kanaal onder de gemeente Eindhoven het lijk van een man drijvende aangetroffen Uit het onderzoek van de politie bleek men te doen te hebben met het stoffeiyk overschot van den 55-jarigen ongehuwden timmerman F. J. L., die bij zyn zwager B in de Bleekstraat te Eindhoven, in de kost was. De man werd sinds 9 September vermist. Men vermoedt, dat hy in het donker te water geraakt is. MONUMENT WIJLEN H. H. WULLINGS. Om de nagedachtenis van wijlen den heer H. H. Wullings te eeren, in leven directeur van het bekende internaat „Wullings" te Voorschoten, heeft zich een herdenkings comité gevormd, bestaande uit 24 oud-leer lingen onder voorzitterschap van Z. Exc. Schout by Nacht J. Fürstner. Voorzitter van het werkcomité is de heer G. Kerberts, terwyl het eere-voorzitter- schap is aangeboden aan burgemeester M F. Berkhout. Het herdenkingscomité heeft zich tot doel gesteld gelden te verzamelen voor de stich ting van een fontein in het Wilhelminapark en dit geschenk de gemeente aan te bieden ADJUNCT-COMMIEZEN P.T.T. RADIODIENST. EN De adjunct-commiezen by den post-, tele graaf- en telefoondienst, by den telegraaf en telefoondienst, by den postdienst en bi. den rijksradiodienst, georganiseerd in den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C B.P T.T.), hebben in Bellevue te Amsterdam een vergadering gehouden, waarin besloten werd het volgende telegram aan den direc teur-generaal der P.T.T. te zenden: „De adjunct-commiezen doen een zeer ernstig beroep op uwe medewerking om de salarieering van de geheele groep op peil te brengen, de promoties in beduidend sneller tempo te doen plaatsvinden, de z.g. keuze-benoemingen te temperen en geen adjunct-commiezen buiten de vastgestelde ranglijst om tot commies te benoemen. Vooral de ambtenaren met meer dan 25 dienstjaren, die het 50ste levensjaar nade ren of reeds zyn gepasseerd, dringen er scherp op san het aantal benoemingen tot commies uit te breiden, daar de afvloeiing van de oudere commiezen in sneller tempo plaatsvindt dan de benoemingen, terwyl het aantal belangrijke functies by het zoo bloeiende P.T.T.-bedrijf niet meer afneemt, doch stijgende is, waardoor mede talrijke adjunct-commiezen gedurende langeren tijd belast worden met werkzaamheden, welke met het huidige salaris vsn commies stellig niet te hoog betaald zouden worden". KATHOLIEKE JOURNALISTEN IN WEST-FRIESLAND. De R.K. Journalistenvereeniging heeft een trip gemaakt door West-Friesland om er verschillende bezienswaardigheden te bezoe ken en nader kennis te maken met deze on gemeen interessante streek van ons vader land. Het gezelschap, bestaande uit een vyf en twintigtal leden, werd o.m. officieel ontvan gen door de gemeentebesturen van Hoorn, Grootebroek en Medemblik, by welke gele genheden de bezoekers werden toegespro ken door de respectievelijke burgemeesters, de heeren mr. Leemhorst, Schrynder en Pe ters, die namens de vereeniging door haar voorzitter den heer Bon woorden van dank in ontvangst hadden te nemen. In Hoorn werd een bezoek gebracht aan verschillende historische gebouwen, tn Groo tebroek o.a. aan het door burgemeester Schrijnder ontworpen gemeentehuis, in Me demblik aan het kasteel Radboud en het wandelpark. Na een autotocht door den Wieringermeer begaf het gezelschap zich naar A 1 k n. a a r, van waar de deelnemers hun thuisreis aan vaardden. TREINONTSPORING TE BEDUM. Geen persoonlijke ongelukken. Toen gistermiddag de trein, die om 15.07 uur uit Groningen naar Delfzijl vertrekt, het station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over de rails kwam te staan. Vermoedelyk is de wissel teruggesprongen, toen de locomotief en de eerste wagon reeds gepasseerd waren. De reizigers kregen geen letsel, zij waren alleen hevig geschrokken. De trein had twintig minuten Vertraging. N.R.V.-ERS ONDERSCHEIDEN. Italiaansche erkentelijkheid. De heeren J. Panman te Haarlem, alge meen voorzitter van de Nederlanösche reis- vereeniging en A. Pieters te 's-Gravenhage, directeur van het Centraal Bureau der N.R. V., zyn door de Italiaansche regeering be noemd tot ridder in de kroonorde van Italië. De Italiaansche gezant, de heer F. M. Ta- liani, heeft in het gebouw der legatie in den Haag, de versierselen dezer orde aan de bei de heeren uitgereikt. EEN 102-JARIGE TE WEESP. Zij leest nogzonder bril. Vandaag viert de weduwe J. A. de Smit- geboren Rog, te Weesp, haar 102den geboor tedag. Zij heeft nagenoeg haar geheele leven in eigen onderhoud moeten voorzien, doch se dert 21 September 1929 woont zij in het St. Bernardus-gesticht te Weesp. ,Het krachtige oudje verricht nog tal van werkzaamheden met voldoening, breit en leest nog zonder bril en weet zich nog veel belangrijke gebeurtenissen uit de geschiede nis van Weesp, waar zy ook geboren is, in byzonderheden te herinneren. Zy heeft twee kinderen, 17 kleinkinderen en 32 achterkleinkinderen. NA AANRIJDING OVERLEDEN. De achttienjarige mej M. Achting, het slachtoffer van de aanrijding op de Lange Leegte te Veendam, welke Vrydagavond plaats vond, is zonder tot bewustzijn te zyn gekomen in den afgeloopen nacht in het Academisch ziekenhuis te Groningen over leden. Het meisje was van een vrachtauto gesprongen en was daarby door een tegen ligger aangereden. OUDE MAN DOODGEREDEN. Op den Zuidelijken oprit van de Rijnbrug te Arnhem is gistermiddag een 78-jarige man uit Arnhem, die den ryweg wilde over steken en daartoe niet voldoende op het verkeer lette, door een auto gegrepen. De man werd tegen de straat geworpen en was op slag dood. TRAGISCH AUTO-ONGELUK TE BEST. Gisteravond omstreeks half negen zijn op den Boschdijk te Best (N.Br.) twee auto's met elkaar in botsing geweest, waardoor de 29-jarige G. Verhulstdonk werd gedood. Op genoemd tijdstip stond ter hoogte van de Heidebloem* de bakkersauto van de firma Liebrand uit Oirschot stil, ter wyl de 29-jarige ongehuwde G. Verhulst donk brood uit den auto nam. Op dat oogenblik kwam van de richting Eind hoven een groote vrachtauto der firma van Looy uit Boxtel, welke geladen was met groenten. De chauffeur bemerkte te laat de bakkersauto en botste met kracht tegen den wagen op. De auto werd aan den overkant van den weg in de sloot geworpen. De knecht geraakte onder de wielen van de groen- tenauto en was op slag dood. Schaken. De vierde ronde. Men schrijft ons van den Semmering d.d. gisteren: De elementen van het schaakspel, zyn kiacht, ruimte en tijd, kan men in menig leerboek over het schaken, b.v. dat van Eduard Lasker, leeren. En warneer men een tornooi volgt als thans op den Semmering aan den gang is, zou men haast tot de conclusie komen, dat het belangrijkste van deze drie elementen de tyd is. Maar dan in anderen zin dan de leerboeken bedoelen. In. het Semmeringer-tornooi is het inte- greerende element de bedenktijd. Iedere schaakspelei is natuurlijk wel eens in aan raking gekomen met het schrikbeeld: tijd nood, maar zooals men hier met den tijd omspringt, zagen wij nog nooit. De eerste vier uur speeltijd wordt feitelijk gebruikt voor de opening, daarna besteden de spe lers 50 minuten aan het begin van het middenspel en de over 10 minuten speelt men een vluggertje. En dit gebeurt niet in een of twee partijen, maar het is een systeem, dat alle jonge deelnemers behalve Flohr, zich hebben eigen gemaakt. De winnaar van het tornooi wordt zoo doende de beste bliksemspeler. Voor het publiek, dat eerst tegen half twee men vangt 's morgens om 9 uur aan behoeft te komen om iets te beleven, zyn die laat ste tien minuten natuurlyk zeer opwin dend, maar het is een sensatie van het allooi boksmatch of zesdaagsche. Het schaakspel als zoodanig is er niet mee ge diend. De goed opgezette partijen verliezen hun waarde en tenslotte mag men toch van een tornooi van „wereldkampioen- schapscandidaten", zooals men hier zegt, verwachten, dat er standaardpartijen ge leverd worden, welke de schaak-litera tuur verrijken. Maar een partij, als b.v. heden in de vierde ronde tusschen Ragosin en Fine gespeeld werd, kan men moeilijk een standaardparty noemen. Ragosin liet zich n.1., na gewonnen gestaan te hebben, mat zetten in één zet, op de onderste lijn, als iemand die voor het eerst schaakt. In- deze partij waren om half 2 zegge en schrijve 15 zetten gedaan en hetzelfde was het geval in de party Petrow-Keres. Keres had het voor Semmeringsche begrippen nog ruim, pl.m. 10 minuten voor 20 zetten, maar Petrow had nog slechts 2 of 3 mi nuten. Het mag een wonder heeten, dat hij na de tydcontróle slechts een kwaliteit achter bleek te staan, maar de partij was natuurlyk waardeloos en voor Petrow ver loren. Het dient gezegd, dat de jonge ge neratie, hoe sterk ook spelend, in dit op zicht verre achterstaat bij de oude groot meesters. Bij Lasker, Tarrasch, Capablan- ca kwamen dergelijke bliksemscènes niet voor en gelukkig weet ook onze landgenoot dr. Euwe zyn tijd beter in te deelen. In ieder geval is het voor de ontwikkeling van het schaakspel en het gehalte van de partijen noodzakelijk, dat de leidende meesters anders met hun tijd gaan om springen. Wij vreezen echter, dat zij hiertoe uit eigen beweging niet komen, zoodat het misschien noodzakelijk zal blijken. de tijd- contróle niet na 40, doch b.v. reeds na 20 zetten te stellen, wat echter ook weer be zwaren met zich medebrengt. Wij zijn over het onderwerp: tijd nog net uitgesproken. Reeds maakten wij mel ding van het incident naar aanleiding van de partij Reschewsky-Petrow uit de eerste ronde. Beide spelers waren in hoogen tijd nood en om eenige kostbare seconden te winnen, schreef Reschewsky de laatste 16, Petrow de laatste 6 zetten niet op. Hier door kon de wedstrydleider niet contro leeren, of het vereischte aantal zetten ge daan was. Daarom heeft het comité thans verordend, dat de zetten op straffe van verlies moeten genoteerd worden, alleen voor de laatste vyf mag men een streep zetten. In dit verband vermelden wij nog de volgende typeerende bijzonderheid: Reschewsky mag om godsdienstige rede nen des Zaterdags niet schrijven, zoodat een ander voor hem de zetten moet notee- ren. Dit beteekent échter, dat Reschewsky iets meer bedenktijd heeft dan zijn tegen stander en daarom heeft men nu bepaald, dat deze zich ook van een „schrijver" zal mogen bedienen. Zoo zijn er steeds vele kleinigheden, die voorziening behoeven. Daar was b.v. de „salonremise" Fine- Flohr uit de tweede ronde, welke reeds op den 25en zet zonder toestemming van den wedstrijdleider remise werd gegeven. Ook deze partij gaf aanleiding tot een verorde ning, inhoudende, dat bij herhaling een geldboete moet worden betaald. Mochten, om op de vierde ronde terug te komen, de partijen RagosinFine en PetrowKeres niet bevredigen, ook de ontmoeting ReschewskyCapablanca stel de teleur. Het was een Tsjechische verde diging met afruil op d5 en Rf5, de zgn. Landau-variant. Reschewsky kreeg een sterken druk langs de c-lijn en veroverde al vrij gauw pion c6. Daartegenover stond, dat Capa door een schijnoffer van een raadsheer den pion h2 had gewonnen. Al gemeen baseerde men de kansen van Reschewsky veel beter, daar Capa o.m. een zwakke a-pion bezat, doch plots, reeds op den 20sten zet, werd de partij remise gegeven, met toestemming van den wed strijdleider. De stelling was echter van dien aard, dat er nog alles mogelijk was. Zoodoende was de party EliskasesFlohr de eenige bevredigende van deze ronde. Natuurlijk paste Flohr weer de Grünfeld- varian* toe. Al gauw werden de meeste figuren afgeruild en er resteerde een eind spel, waarin wit een pion meer had in het centrm en zwart twee tegen een op de damesvleugel. Maar Flohr had een paard en Eliskases een raadsheer op de kleur van zijn eigen pionnen, de zgn. slechte raadsheer. En evenals in zoovele andere partijen bleek dit minieme voordeel in de hand van een grootmeester voldoende voor de winst. Eliskases moest tenslotte zijn raadsheer tegen den zwarten g-pion offe ren en verloor. Hiermede schaarde Flohr zich met Reschewsky aan den kop. Tot dusver heeft Flohr zich stellig de sterkste van allen getoond. Hij heeft een uiterst solide stijl, stond nog geen keer slechter, verdeelt zyn tijd goed en is onvermurw baar, wanneer hij ook maar een miniem voordeeltje heeft. De stand is thans, na vier ronden: Flohr en Reschewsky 3, Keres en Fine 2K, Capablanca 2, Ragosin IK, Eliskases I, Petrow Hieronder een partij, meer opwindend dan van hoog gehalte. Wit: Petrow. Zwart: Keres. Konings-Indische verdediging. 1. d2d4 Pg8—f6; 2. c2—c4 g7—g6; 3. Pblc3 Rf8g74. g2—g3 d7—d5; 5 Rrlg2 d5Xc4; 6. Ddl—a4t v7—c6; 7. da4Xc4 0—0; 8. Pgl—f3 Rc8—e6; 9. Dc4d3 Pb8a6; 10. 0—0 Dd8—a5; II. Pf3e5 Tf8d8; 12. Tfl—dl Pa6c5 Het spel wordt nu zeer interessant. 13. Dd3—bl Re6—f5; 14. b2—b4 Als zwart nu de dame slaat, speelt wit b4Xa5 en stan een plots twee zwarte stukken in. 14Da5c7; 15. Dbl—b2 Pc5e6; 16. Rel—e3 Pf6d7; 17. f2—f4 g6g5; Bang toonen zich de spelers in deze partij niet. 18. Tal—cl g5Xf4; 19. g3X*4 Pd7—f8; 20. Pc3e4 f7—f6; 21. Pe4—g3 Rf5—g6; 22. Pe5Xg6 h7Xg6; 23. f4—f5 Ieder moment van deze partij is leven dig en verrassend. 23Pe6—f4; 24. Rg2—f3 Pf4d5; 25. Db2b3 e7e6; 26. f5Xe6 Dc7e7; 27. Re3f2 Rg7—h6; 28. Tel—bl Pf8Xe6; 29. e2e4 Pd5f4; 30. d4—d5 Pe6g5; 31. d5Xc6 Kg8g7; 32. c6Xb? de7Xb7; 33. Rf3—g2 f6—f5! Wit mag natuurlijk niet e4Xf5 spelen wefens mat op g2, zwart staat nu zeker beter. 34. Tbl—cl? Eindelijk grijpt wit, die reeds sinds den 20sten zet a tempo moest spelen, mis. De tekstzet kost de kwaliteit. 34Kg7h7; 35. h2—h4? Pg5—h3f, 36. Rg2Xh3 Pf4Xh3t; 37. Kgl—g2 Ph3X f2; 38. Kg2Xf2 Rh6Xcl; 39. TdlXcl f5Xe4; 40. h4—h5 Td8—f8f De tijdnood is voorbij, maar de partij is tevens uit. Zwart is bij betere stelling een kwaliteit voor. 41. Kf2e2 Db7—b5t; 42. Db3—c4 Db5Xc4f; 43. TclXc4 g6Xh5; 44. Pg3X h5 Ta8e8; 45. Ph5—g3 Tfl—f4; 46. Pg3—h5? Tf4—f3; 47. a2—a3 Te8—f8; 48. Tc4Xe4 Kh7—g6; 49. Te4—h4 Tf8—f5 Wit geeft op, zijn paard gaat verloren. Wielrennen. t WIELERCLUB „ALCMARIA". Zondag hield wielerclub „Alcmaria" haar sprintkampioenschap over 500 M. op den weg. De sprints waren spannend en het aan wezige publiek heeft dan ook volop ge- nooten. De volgende renners traden respectieve lijk van de A, B en C-klasse naar voren: J. Derksen, P. Evers en Balvers. Deze renners reden in 1 rit om het alge- gemeen kampioenschap, dit werd na een feilen sprint door J. Derksen behaald. De algeheele uitslag luidt: A-klasse: 1. J. Derksen, 2. Groenewoud Kramer, 3. J. Boon, 4. J. Groot. B-klasse: 1. P. Evers, 2. E. Bos, 3. Zee man, 4. Kuilenboer. C-klasse: 1. Balvers, 2. Wester, 3. J. Bruin, 4. Chr. Schipper. Van de Ronde van Amsterdam, waarin eenige renners onzer club deelnamen, valt de volgende uitslag te vermelden: Nieuwelingen: 1. Bosma. Amateurs: 8. J. Pronk, 10. P. Evers. Echter deelde Pronk mede, dat zij eigen lijk 6 en 8 waren, daar er twee renners, die vóór hem geklasseerd zijn geworden, een ronde achter waren. A t h 1 e t i e k HET SCHOOL-ATHLETIEK- VAARDIGHEIDSDIPLOMA. Men schrijft ons: Gedurende de zomermaanden zijn door de centrale commissie voor schoolathletiek C. C. S. A.) tal van stamkaarten en eischen voor het schoolathletiekvaardig- heidsdiploma op aanvraag door de leerares- sen en leeraren in de lichamelijke oefening aan de diverse gymnasiale-, middelbare-, kweek- en U. L. O.-scholen in Nederland gezonden. Ook zijn, vooral juist voor de groote vacantie een stroom van aangevulde stam kaarten binnengekomen, en even zoovele diDloma's uitgereikt. Dat het schoolathletiek-vaardigheidsdi- ploma door verschillende bedrijven en maatschappijen hoog wordt aangeslagen, moge blijken uit het feit, dat de C. C. S. A. werd medegedeeld, dat jonge afgestudeerde scholieren, die naast hun school-einddiplo- ma, het school-athletiek-vaardigheidsdiplo- ma konden overleggen, bij sollicitatie voor keur genoten, ja, dat het zelfs is voorgeko men, dat zonder dit bewijs van alzijdige lichaamsvaardigheid, men in het geheel niet voor benoeming in aanmerking kwam. Nu de schoollessen weer begonnen zijn, kunnen de resteerende zomersche dagen nog door de leerlingen gebruikt worden om tijdens de lessen proeven af te leggen, die voor de vacantie niet werden behaald, of die door gebrek aan tijd achterwege moes ten blijven. Op aanvraag door de leeraressen en leeraren lich. oefening worden nog gratis stamkaarten en eischen verstrekt door den voorzitter der C. C. S. A„ M. F. Graafland, oud-ryksinspecteur voor lichamelijke op voeding in Nederland, Ericalaan 4, den Haag. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wy óók 1 ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 191. Kalm liep Eenzaam op de boom toe en klom er in, zó vlug en makkelijk of hij een eekhoorntje was. Daar was hij al bi) het nest en heel voorzichtig zette hij het vogeltje bij zijn broertjes en zusjes. 192. 0 ny ue moedei vogel onder luid getjilp in het nest bij haar jongen zitten en koesterde het teruggebrachte vogeltje vol liefde.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7