BETOVERDE BOS ^Binnenland Provinciale Fokveetentoonstelling te Hoorn. Voor f30.000 aan sieraden gestolen. Verkeersongelukken. Land- en Tuinbouw De keur van Noordhollands veestapel bijeen. Regen, regen De bekroningen. Tijdens de afwezigheid van de be woners is ingebroken in een perceel aan de Crayenestersingel nabij de Jacob Catzlaan te Heemstede, waarbij de daders een goede slag hebben ge slagen. Voor een zeer groote waarde, die naar schatting een 30.000 aan gouden en zilveren sieraden, alsmede brillanten bedraagt en een groote massa tafelzilver, werd buitgemaakt. De inbrekers hadden zich tot het perceel toegang verschaft, door van een der serredeuren het glas-in-lood in te drukken, waardoor zy gemakke lijk de spanjolet-sluiting konden openen. De diefstal moet gepleegd zijn tij dens een korte afwezigheid der be woners, die lag tusschen half acht en half elf. De politie is bezig een volledige lijst van de vermiste voorwerpen samen te stellen. HET ONDERBRENGEN DER DIENST WEIGERAARS. Op schriftelijke vragen van den heer AL barda (s.d.a.p.) in verband met het voorne men der regeering dienstweigeraars onder te brengen in een kamp op het eiland Rozen burg en betreffende den aard van den door hen aldaar te verrichten arbeid heeft de mi nister van defensie geantwoord: Het ligt in het voornemen de dienstwei geraars, wier gewetensbezwaren overeen komstig de wet van 13 Juli 1923, zijn erkend, te werk te stellen in een speciaal voor hen in te richten werkkamp op het eiland Rozen burg. Hun arbeid aldaar zal bestaan in het vastleggen van sterk in verstuiving verkee- rende duingroepen, in bebossching, in ver betering van den zomerpolder, enz. Werk van militairen aard zal, gelyk wel vanzelf spreekt, van hen niet worden gevorderd. Het noodige toezicht in het kamp zal niet door militairen worden uitgeoefend. De directie van het kamp zal berusten bij dejji rentmees ter der domeinen te Klundert. Kraèhtens artikel 3 van het Kon. besluit van -3 Mei 1924, houdende maatregelen ter uitvoering van de wet van 13 Juli 1923, be treffende dienstweigering, geschiedt de na dere regeling van de in die wet bedoelde te werkstelling door den minister van defensie, De noodige wettelijke grondslag voor de hierboven geschetste tewerkstelling, waar omtrent voor zooveel noodig overleg wordt gepleegd met den minister van financiën, onder wien het werkkamp zal ressorteeren, is derhalve aanwezig en eenige wijziging of aanvulling van de dienstweigeringswèt is niet noodig. De voor de tewerkstelling noodige kredie ten zullen, zooals steeds, in de ontwerp-rijks- begrooting worden aangevraagd. 20 MILLIOEN MEER VOOR HET WERKLOOSHEIDSSUBSIDIEFONDS. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het werkloos heidssubsidiefonds voor het dienstjaar 1936. In de toelichting wordt o.m. het volgende opgemerkt: In de ncta betreffende den toestand van 's rijks financiën, behoorende bij de ontwer pen van wet tot vaststelling van de rijksbe grooting voor het dienstaar 1937, werd reeds medegedeeld, dat ondanks de verhooging van de rijksbijdrage aan het fonds van 46.000.000 tot 53.000.000, het zich liet aan zien, dat het fonds voor 1936 een tekort zou geven van circa 20 tot f 25 millioen. Vol gens de thans bekende gegevens moet gere kend worden op een verhooging der uitga ven met 20.690.000. Deze verhooging is toe te schrijven, eenerzyds aan de omstandig heid, dat de gemeentelijke uitgaven voor steun en werkverschaffing in 1936 tot hoo- gere bedragen zijn gestegen dan aanvanke lijk verwacht werd, als gevolg waarvan het geraamde bedrag wegens gewone bijdragen aan gemeenten onvoldoende is gebleken, an derzijds aan een stijgende behoefte aan bij zondere bijdragen (extra- en belastingby- dragen) bij onderscheidene gemeenten. Bovengenoemd bedrag wordt thans dus aangevraagd. LECTORAAT SOCIALE VERZEKERINGS-GENEESKUNDE. Gevraagd door het bestuur van „Centraal Beheer". „Het Handelsblad" verneemt, dat door de Coöperatieve Vereeniging: „Centraal Be heer", gevestigd te Amsterdam, aan het col lege van Curatoren der gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam is verzocht, bij het dagelij ksch bestuur der hoofdstad, dat na goedgunstige beschikking daartoe een voor dracht bij den raad zal kunnen indienen, een voorstel te doen tot het vestigen aan die Universiteit van een bijzonder Lectoraat in de Sociale Verzekeringsgeneeskunde. Voorts kwam aan dit blad ter oore, dat curatoren dit verzoek in ernstige overwe ging hebben genomen, en er niet ongunstig tegenover staan. De kosten van dit bijzondere Lectoraat zullen, wordt tot het instellen ervan beslo- en, door „Centraal Beheer" worden gedra gen. JACHTONGEVAL. Te Nederweert had de jager J. C., die op de patrijzenjacht was, het ongeluk bij het schieten naar opvliegende patrijzen, twee boerenmeisjes, de gezusters N., die op het land aan het werk waren, te treffen. Een der meisjes werd door meerdere hagel korrels in den rug getroffen, haar zuster bekwam enkele schrammen. Doordat zij achter een haag werkzaam waren, had de jager haar niet opgemerkt. By nader onderzoek bleek, dat de meeste korrels niet verder dan onder de huid waren doorgedrongen en nog goed konden verwijderd worden. EEN NUTTIG BOUWSEL OP DE RECHTE PLAATS. Te Makkum had gisteren een zeer eigenaardig auto-ongeluk plaats, dat ech ter voor de betrokkenen nog goed is af- geloopen. De autobestuurder S. van der Kooij van Makkum kwam met een ledige vrachtauto de plaats inrijden en bemerkte tot zijn grooten schrik, dat de stuurinrich ting defect was. Juist toen passeerde hem een wielrijder, waar hij recht op aanreed, zonder in staat te zyn van richting te ver anderen. Naast de wielrijder bevond zich een ijzeren urinoir, welke stond op den kant van de langs den weg loopende vaart. Ongetwijfeld zou de wielrijder, schipper Bos van Groningen, tusschen auto en urinoir bekneld zijn geworden, als niet de man op het laatste nippertje, direct van zijn fiets in de vaart was gesprongen. Dit redde hem het leven, want het rijwiel werd gegrepen en tusschen wagen en urinoir verpletterd. Met een hevige slag reed de auto tegen de urinoir, welke wel iswaar afbrak en in elkaar gereden werd, maar toch de auto, juist op den kant van het water, tot staan bracht. Was dit niet het geval geweest, dan zou de schipper onder de wagen zijn terecht gekomen, ter- wel dan ook de chauffeur groot gevaar zou hebben geloopen om zijn leven er bij in te schieten, daar de wal ter plaatse zeer steil is. Nu liep het gelukkig nog al goed af. KOE GESTORVEN AAN MOND- EN KLAUWZEER. Voorschoten bericht het eerste geval met doodelijken afloop. In Voorschoten komen steeds meer ge vallen van mond- en klauwzeer. In de eeiste week van September deed zich het eerste geval voor, thans is de ziekte reeds op drie andere boerderijen uitgebroken, zoo schrijft „het Volk". Van het vee van de weduwe M. de Groot is inmiddels een der dieren bezweken. Dit is het eerste geval met doodelijken afloop dat ons ter oore komt. Het overlijden van koeien tengevolge van mond- en klauwzeer wordt meestal veroorzaakt door een neven-werking van de infectie. Daarbij dringt de smetstof het lichaam binnen en brengt allerlei compli caties met zich mee. Bij jong vee volgt nog ai eens aantasting van de hartspier, waar door het beest plotseling dood neer valt. Ook sterven veel biggen ten gevolge van deze infectie, hoewel varkens van het eigenlijke mond- en klauwzeer weinig last hebben. BEGRArENIS VAN DEN HEER P. STAPEL. Op de begraafplaats nabij Leiden is gistermiddag teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer P Stapel, oud commissaris van politie te Leiden. Wij noemen van de aanwezigen den heer Van Zoelen, algemeen inspecteur var. den rijksveldwacht en den heer Vermeyden, districtscommandant te Amsterdam; vele medewerkers aan het Algemeer Politie- Weekblad de heer J. A. de Koning, met wien de thans overledene zooveel heeft samengewerkt, kwam mee in den stoet den oud-commissaris te Amsterdam, den heer Hulseboom; den burgemeester van Katwijk, mr. Woldrir gh van der Hoop en anderen. Aan het graf werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den heer R. van Eecke, namens de loge „La Vertu"; den heer R. J. Meyer, commissaris van politie te Leiden, namens het corps; den heer A. van Zoelen namens de commissie voor het politievakonderwijs en al- medewerker van het Politie-Weekblad en dr. Wicherink, zwager van den overledene. Een zoon, de heer G. Stapel uit Hoorn, dankte voor de belangstelling. VEREEN. VAN LEDERFABRIKANTEN. Men schrijft ons: Dezer dagen vergaderde te Tilburg de groep Vachezoollederf abrikan ten, ter be spreking van den ondraaglyken toestand, die in de lederindustrie op dit oogenblik heerscht, tengevolge van de absolute wan verhouding, welke er bestaat tusschen de lederprijzen en de grondstoffen. Deze verhouding zal binnenkort nog ernstiger afmetingen aannemen, omdat er weer opnieuw melding wordt gemaakt van een aanzienlijke verhooging van de prijzen der looistoffen. Men besloot de lederprijzen te verhoogen en om deze verhooging beter te consoli- deeren, werden er verschillende maatrege len van samenwerking besproken, om aan deze verhooging meer kracht bij te kunnen zetten. In verband hiermede werd besloten bin nen veertien dagen de looiers weder ter vergadering op te roepen, teneinde deze plannen in een meer definitieven vorm te kunnen voorleggen en ten uitvoer te brengen. DE „MAASBODE" IN DUITSCHLAND VERBODEN. In overleg met het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft Himm- ler, de chef der Duitsche politie, ,de „Maasbode" in geheel Duitschland ver boden. In. aansluiting op dit bericht vernemen wij van de redactie van de „Maasbode", dat ook daar een mededeeling van het verbod is ontvangen. Op grond art. 1 van de wet ter bescherming van den Staat mag het blad tot 10 Maart 1938 niet in Duitsch land komen. Het verbod geldt dus voor een langen tijd. Concrete feiten, waarom het verbod is uitgevaardigd zijn niet genoemd. Het is mogelijk dat de kerkstrijd hier een rol in speelt. BIJEENKOMSTEN DER BEIDE KAMERS. Sluiting en opening. De Kamers der Statèn-Generaal zijn in vereenigde vergadering bijeengeroepen in het gebouw van de Tweede Kamer, op Zaterdag, den 18den September 1937, des namiddags te kwart voor drie uur. In vereenigde vergadering zijn de beide Kamers der Staten-Generaal bijeengeroe pen in de Ridderzaal, op Dinsdag, 21 Sep tember, des namiddags "ie half een. De Tweede Kamér "is bijeengeroepen Dinsdag 21 September 4 uur. Aan de orde is dan de aanbieding der Rijksbegrooting en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. De Eerste Kamer zal dien dag te half vier bijeenkomen en vervolgens Woens dag daarop, 2 uur en Donderdag 23 Sep tember 11 uur in verband met het voorste om de Troonrede met een adres te beant woorden en eenige andere aangeleger heden als het trekken van afdeelingen e het benoemen van eenige commissies. RUIM 500 UIT EEN KAST GESTOLEN. Terwijl de bewoners op het veld waren. De landbouwer Weekers te Nederweert, die voor eenige dagen vee had verkocht en het daarvoor ontvangen geld in huis be waarde, kwam gisteren tot de onaange name ontdekking, dat het bedrag ad 510 uit de kast, waarin het was opgeborgen, verdwenen was. De diefstal moet gepleegd zyn. tijdens de afwezigheid der bewoners, die op het veld waren. Vermoed wordt, dat de dader be kend is geweest met de aanwezigheid van dit geld alsook met de plaats, waar het opgeborgen lag. Sporen van braak waren niet te vinden. OFFICIEELE BENOEMING VAN MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. De regeeringspersdienst deelt thans officieel mede, dat tot minister van buiten landsche zaken is benoemd mr. J. A. N. Patyn, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Brussel. Gelijk wij reeds aankondigden gaat deze benoeming in met 1 October a.s. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Tusschen tractor en aanhangwagen terechtgekomen. Op den Losserschestraatweg, tusschen 01- denzaal en Losser, stond voorbij de houtza gerij een tractor met aanhangwagen, welke geladen was met zakken suiker. De chauf feur stond op den wagen om het dekzeil over de zakken te leggen. Van uit de richting Losser naderde een vrachtauto, beladen met dennen. De dennen staken aan beide zyden uit den wagen, bij het passeeren werd de op den vrachtwagen staande chauffeur van de auto geworpen> waardoor hij terecht kwam tusschen den tractor en den aanhangwagen. De bestuurder van de met dennen beladen auto stapte uit den wagen, doch nadat hij zich van de situatie overtuigd had, verdween hij weer snel in den wagen en reed door. Het slachtoffer werd naar het r.k. zieken huis te Oldenzaal vervoerd, waar hy in den loop van den middag is overleden. Het lijk is door de politie in beslag geno. men. Nadere bijzonderheden. Omtrent dit ongeluk wordt nader gemeld, dat de juiste toedracht van het gebeurde nog niet is komen vast te staan, waarschijnlijk heeft de met boomen geladen auto het an dere voertuig geraakt, zoodat de chauffeur door den schok van den wagen is gevallen. Het slachtoffer is de 27-jarige ongehuwde expediteur F. Wagenaar uit BoxteL Uit het onderzoek van de marechaussee is gebleken, dat de auto die het ongeluk heeft veroorzaakt, toebehoort aan de firma Weü- tenkamp te Zaandam, bestuurd door den chauffeur B. uit Westzaan. SCHIPPERSVROUW AANGE- EDEN EN GEDOOD. Op den drukken verkeersweg Terneuzen Sas van Gent heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Even buiten Terneuzen nabij de zgn. „Zeven huisjes", fietste een 29- jarige schippersvrouw met haar broer. Vermoedelijk omdat zy met elkander in botsing dreigden te komen, week de vrouw plotseling naar links uit, met het nood lottig gevolg, dat zij door een passeerende auto van den heer V. uit Asselt werd ge raakt en tegen den grond geslingerd. Met zware verwondingen aaa het hoofd bleef zij liggen, waarna ze kort daarop overleed. De chauffeur van de auto remde uit alle macht en bracht zijn auto spoedig tot staan. De marechaussee was spoedig ter plaatse voor het instellen van een onder zoek. RIJWIELDIEF IN DE HOOFDSTAD AANGEHOUDEN. Gisteravond vervoegde zich bij een rij wielstalling in de Westerstraat te A'dam een ongeveer 19-jarige jongeman, die het rijwiel, dat hij bij zich had wenschte te stallen. De eigenaar van deze stalling her kende in hem evenwel den persoon, die nog kort tevoren een rijwiel had gestald en dat nog niet was afgehaald. Dit wekte arg waan en bracht hem er toe de politie hiervan in kennis te stellen. De jongeman werd naar het bureau Marnixstraat over gebracht en het kostte de politie maar weinig moeite hem te doen bekennen, dat het rywiel door hem uit een perceel in de Huidenstraat was ontvreemd. Hij is door de politie in bewaring gesteld. MOND EN KLAUWZEER IN GRONINGEN. Ook in de provincie Groningen is thans, nadat de ziekte gedurende eenige jaren niet was voorgekomen, een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd, en wel by den veehouder H. Grimmius te Wins- sum. Maatregelen zijn genomen om uitbreiding van de gevreesde ziekte te voorkomen. 193. Hoor je, hoe dankbaar het vogeltje is? vroeg Eenzaam aan Anneke, nadat hij weer uit de boom geklommen was. Dat ze nooit zal vergeten wat wij voor haar kindje gedaan heb ben En dat, wanneer wij ooit haar hulp noodig zouden hebben, wij altijd op haar kunnen rekenen. 194. Anneke moest lachen en zei: „Wat is het vogeltje blij hè? Jammer alleen dat we het niet echt verstaan kunnen. We moeten het er -naar bij denken, dat ze dit zegt". De kluizenaar zei niets, maar bukte zich en plukte een blad van een plantje af, dat onder de boom groeide. De groote provinciale fokveetentoonstel ling vanwege den prov. Bond van rundvee- fokvereenigingen in N.H., om het houden waarvan binnen hare poorten door Almaar en Hoorn meermalen strijd is gevoerd, deze toondag van de keur van vee in Hollands Noorden heeft het gister te Hoorn bijzonder slecht getroffen met het weer. Het regende uren achtereen zonder ophouden, van acht uur 's morgens tot drie uur in den middag ts het niet droog geweest, zoodat het èn voor de bezoekers èn voor het vee een beproe ving werd. Geen wonder dat onder deze om standigheden het aantal belangstellenden veel geringer was dan men normaal had mo gen verwachten. Uit andere provinciën was zoo goed als niemand aanwezig en ware het niet dat er een gezelschap Engelschen was /erschenen, dan zou men hebben mogen preken van afwezigheid van vrijwel alle be- angstelling van anderen dan van hen, die er om de een of andere reden moesten zijn: in zenders, juryleden enz. Het was jammer, dat het met het weer zoo tegenliep, want de verschillende inzen dingen vee waren voor het meerendeel bij zonder goed, vooral van de melkkoeien. Het mond- en klauwzeer, dat helaas zijn kop weer omhoog gestoken heeft, had op het vee zijn invloed nog niet doen gelden, al zullen zeer zeker wel enkele exemplaren van ingeschreven dieren niet zyn opgeko men in verband met 't voorkomen dier ziek te in enkele plaatsen in de omgeving. Ook in de rubriek vetvee was de aanvoer goed, terwijl eveneens de kwaliteit te loven viel. Er werd wel behoorlijk veel verkocht tegen goede prijzen, maar slechts aan koO' pers uit de omgeving en dit is wel eens anders geweest. In totaal waren er in deze a£deeling 36 inzendingen, alle goed ver zorgd. De kwaliteit van de schapen, althans van de voor de slachtbank bestemde, was matig. De opening. Om tien uur had in „De Roskam" de ope ning van de tentoonstelling plaats door den heer D. Kaan, voorzitter van den Prov. Bond, die in zijn welkomstwoord speciaal begroette den burgemeester mr. Leemhorst en den wethouder Bockxmeer, die als ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur aanwezig waren. Spr. zegde dank voor de medewerking, door de gemeente verleend, niet alleen door het beschikbaar stellen der voor de tentoonstelling noodige terreinen, maar ook voor den financieelen steun en de uitgeloofde medaille. Den toestand in het veehoudersbedrijf be' sprekende, meende spr., dat er wel eenige verbetering merkbaar is, echter nog niet zóó, dat er reden mag bestaan voor optimis me, want de zuivelpryzen zijn nog bij lange na niet te vergelijken met de uitkomsten in andere takken van bedrijf. Dank bracht spr. aan de inzenders op de zen fokveedag, die daardoor maakten, dat die ook nu weer een goeden indruk geeft en die bevestigt de waarheid van het reeds meermalen betoogde, n.L dat het Noordhol- landsche vee het beste is van het heele land en zelfs met het buitenland elke vergelij king kan doorstaan. De officieele opening werd verricht door den heer B. Visser, voorzitter van het co- landbouw> T(uinbouw) M(idden- stand), dat in dezen innig had samenge- u ,m8t den Prov' Bonc* uit hoofde van het belang der stad by het houden van de tentoonstelling. 0Stieren. S''er Ik al ver en, geboren op of na 1 Febr. 1937. Eerste prijs Franco 4, fokker eigenaar A. Brak te 't Rijpje, gem. St. Maar ten; la. Henriot B 15, fokker-eig. Jn. Blauw Pzn. te Stompetoren; 2a. Maartje's Koh-i- Noor, fokker-eig. Jn. Schenk Kz. te Wierin- gerwaard; 2b. Aafje's Adriaan, fokker-eig. P. Donker Gzn. te Berkhout; 3a. Emanuel, fokker-eig. Jn. Schenk Kz. te Wieringer- waard; eveneens 3a. Athleet Roos 2, fokker- eig. W. v. d. Oord te Barsingerhorn; eerv. vermelding Franco 7, fokker-eig. A. Brak te 't Rijpje,; gem. St. Maarten. Stierkalveren, geboren tusschen 1 Nov. 1936 en 31. Jan. 1937, la. Tjerkjë's Ber- tus, fokker-eig.. A. Koopman te Barsinger horn; lb. Aagje's Lindy, fokker-eig. P. Don- ker Jz. te Pade (Hoogwoud); 2a. Wodan Frans 85, fokker-eig. N. D. Kaan te Wierin- gerwaard; 2b. Pel Jan 2, fokker-eig. K. Kos ter Jzn. te Midwoud; 3. Frans 12,. fokker- eig. P. Sikkes te Assendelft. Stieren, geboren in 1936 of daarmee ge- lij kgestelden. 1. Ada's Paul, fokker-eig. P. Donker* Jz. te Pade (Hoogwoud); 2a. Atlas, fokker-eig. R. L. Waiboer te Anna-Paulow- na; 2b. Peter, eig. D. Haremaker te Beem- ster; 2c. Frans 208 van Groenhoven, eig. Fonds tot bevordering van de veehouderij in Nederland, fokker F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; 2d. Bertus, fokker-eig. G. Franzen en Jb. Swaag te Bergen; 3a. Con- stantijn Frans 15, eig. G. J. Snoek te Ven huizen, fokker Js. Goesinnen te Opperdoes; 3b. Athleet 11, fokker-eig. A. Francis te Schagen. Stieren, geboren in 1935 of daarmede gelijk gestelden. la. Johan, eig. J. Worp te Wognum, fokker J. v. d. Woude te Deer- sum (Fr.); lb. Frans A 26, eig. Abr. Hooge doorn te Slootdorp (Wieringermeer), fokker G. Appel te Burgerbrug; 2. Heridon, eig. J. P. Koopman te Langereis (Hoogwoud), fok ker S. Slot te Westwoud. Stieren, geboren in 1934 of vroeger. 1. Athleet 2, fokker-eig. H. C. Kooij te Haren- karspel; 2. Constantijn Frans 11, eig. P. Sik kes e.a. te Assendelft, fokker F. A. F. Gro neman te Wieringerwaard; 3. Emma's Prins, fokker-eig. W. P. Koning te Beemster. Vrouwelijk fokvee. Kuikaiveren (dubbeltallen, afstam mend van één vaderdier), la. Jeltje 23, fok ker-eig. K. Reijne Kzn. te Barsingerhorn, en Sijtje 27, fokker-eig. H. Nobel te Barsinger horn; lb. Boukje 21, fokker-eig. K. Reijne Kzn. te Barsingerhorn, en Aafje 12, fokker- eig. H. Nobel aldaar; 2a. Maja 23, fokker- eig. Nic. Kaan Kz. te Wieringerwaard, en Maja 21, fokker-eig. dezelfde; 2b. Guurtje 112, en Guurtje 15, fokker-eig. van beide A. Brak te 't Rijpje. gem. St. Maarten; 3a. Breg- je 5 en Leentje 19, fokker-eig. van beide Jn. Blaauw Pzn. te Stompetoren; 3b. Griet 10 en Corrie 17, fokker-eig. van beide firma Dap per te Schoorl. Hokkelingen. Hokkelingen, individueel en viertal len, afstammend van één vaderdier, lichte grond. Ie prys Jansje 10, fokker-eig. Jb. Smit Jz. te Assendelft; la. Messchaert 32, fokker-eig. W. Kool te Hauwert; lb. Mina 5, fokker-eig. P. Sikkes te Assendelft; 3a. Zwar te Dora 4, fokker-eig. Jn. Pijper te N.-Nie- dorp; 3b. Bregje 21, fokker-eig. M. Schoone te Assendelft; 3c. Aagje 9, fokker-eig. Jn. Blauw Pzn. te Stompetoren; 2e pr. groep: Messchaert genoemd, Dora 17 fokker-eig. C. Stapel Cz. te Hauwert, Gluck Auf 36 fokker- eig. E. Koster te Hauwert, Stolp 23 fokker- eig. Jn. Wit Jbz. te Hauwert en Trijntje 18, fokker-eig. C. Clay te Hauwert; 2e pr. groep: Mina genoemd, Bregje genoemd, Aag je 22 fokker-eig. M. Schoone te Assendelft en Jansje 10 genoemd; 3e pr. groep' Leentje 16, Aagje 9, Aagje 7, Aagje 8 fokker-eig. van al deze dieren Jn. Blauw Pzn. te Stompeto-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6