Agenda HET BETOVERDE BOS. TUouinciaal Tlieuws £ucfUiuuut AMSTERDAMSCHE BEURS H.L.O.-ers zwemmen. OUDKARSPEL ZIJPE OUDORP ST. PANCRAS SCHAGERBRUG GROOTSCHERMER EGMOND AAN ZEE EGMOND A. D. HOEF EGMOND BINNEN fl 1.817, nadeelig kon zijn. Flohr was echter van an dere meening, dreigde niet te zullen spelen enz., en slechts door het persoonlijke optre den van dr. Euwe, die met Flohr zeer goed bevriend is, kon hij ten slotte gekalmeerd worden. Was dus het voorspel van de vijfde ronde opwindend, de ronde zelf was het niet min der. Zooals wij reeds mededeelden, verhuis den de spelers gisteren van het fraaie hotel Panhans op den prachtigen Semmering, naar het minder fraaie hotel „Gruener Baum" in het stadje Baden by Weenen. Een feit is evenwel, dat de lage lucht en de matige entourage blijkbaar inspireerend werken op de ondernemingslust van de spe Iers. In twee van de drie gespeelde partijen werd er lustig geofferd. Voor den aanvang der ronde werden de spelers om half tien verwelkomd door Baden's burgemeester mi nister A. D. Kollmann, die vriendelijke woorden sprak over het schaakspel en de hoop uitsprak, dat de schakers zich in Baden thuis zouden voelen. Omstreeks elf uur vond een „trauerminu te" plaats, toen bekend werd, dat president Masaryk gestorven was. Hieronder volgt de fraaie partij Keres Eliskases uit de vijfde ronde: Wit: Keres en zwart: Eliskases. Siciliaansch gambiet. 1. e2e4 c7—c5; 2. pgl—f3 d7—d6; 3. b2— b4 Gewoonlijk wordt dit pionoffer reeds op den tweeden zet gespeeld. De zetomstelling is echter geenszins onbelangrijk, daar de aangewezen verdedigingszet voor zwart, het opspelen van den d-pion, thans twee tempi kost. 3c5xb4; 4. d2—d4 pg8—f6; 5. lfl— d3 d6d5; 6. pbl—d2 d5xe4; 7. pd2Xe4 pb8d7; 8. pe4g5 dd8—c7; Na 8. ...h6 kan reeds zeer sterk 9. pe6 volgen, daar zwart dit paard niet kan slaan wegens 10. Ig6 mat. 9. c2c4 h7h6; Na b4xc3 e.p. ware 10. db3 gevolgd. 10. pg5—h3 g7g5; 11. ph3gl Te denken, dat dit paard van bl komt! Thans streeft het naar t veld f5. 11lf8g7; 12. pgle2 e7-re5. Vermoedelijk minder goed. Zwart staat echter in de ontwikkeling en moet het spel niet openen. Bovendien is nu veld f§ blijvend zwak. 13. pe2g3 0—0; 14. 0—0 e5—e4; 15. pg3 Xe4 pf6xe4; 16. ld3Xe4 dc7Xc4; 17. Ie4 d3 dc4d5; 18. tfl—el g5—g4?? Geeft wit gelegenheid, het veld f5 te be zetten en verzwakt de zwarte koningsstel ling. „A crazy move" merkte Capa 's avonds op bij het naspelen van deze partij. 19. pf3h4 pd7—b6; 20. tal—bl lc8—d7; 21. tele4 tf&e8; 22. te4f4 Gewaagd, maar scherp gespeeld. Wit moet nu voortdurend rekening houden met mat op de onderste lyn. 22dd5—d6; 23. leld2 pb6d5; 24. tf4xg4! Dit kwaliteitsoffer is gerechtvaardigd door de zwakke zwarte koningsstélling en de sterke positie der witte loopers. 2 4Id7xg4; 25. ddlXg4 Er dreigt dg7 7 en pf5f. 2 5dd6—f6; 26. ph4—f5 kg8—f8; 27 pf5xg7 df6Xg7; 28. dg4—h5 pd5—f6; 29 dh5h4 h6h5; 30. tblXb4 ta8—c8; 31. h2— h3 Pareert alle mat dreigingen op de onderste lijn en belet de vereenvoudigingszet dg7 g4. 31.tc8c7; 32. tb4—b5 te8e6; 33. tb5xh5 Zwart geeft het op. Na ph5 volgt 34. dd8 4- en mat in enkele zetten. Capa's vijfde remise. Woensdag werd alleen de partij tusschen Capablanca en Ragozin gespeeld, voor de vijfde ronde. Het werd tevens de vijfde remise van Ca pablanca, ditmaal na 40 zetten. Het was een damegambiet, waarbij de Cu baan zeer goed speelde. Op een gegeven mo ment had hij de kwaliteit voor twee pionnen gewonnen, won één pion terug, offerde de kwaliteit terug en kwam ten slotte in een eindspel met dame en toren plus vijf pion nen tegen Ragozin dame en toren plus vier pionnen. Het was een gewonnen stelling van den ex-wereldkampioen. In tijdnood echter koos hij met den 40sten zet een minder gelukkige voortzetting, zoo dat tegelijkertijd een remisestelling was be reikt. De afgebroken partij FlohrReshevsky wordt eerst later uitgespeeld. De stand na de vijfde ronde luidt: 1. en 2. Keres en Fine ieder 3X punt; 3. en 4. Flohr en Reshevsky, ieder 3 punten plus 1 afgebroken partij; 5. Capablanca 2X punt; 6. Ragozin 2 punten; 7. Eliskases 1 punt; 8. Petrov punt. Zwemmen. Een prachtige avond. De overdekte was gisteravond als het ware in bezit genomen door de H.L.O.-ers, die daar de zwemproeven zouden afleggen. En om maar direct met de deur in huis te val len: het is een zwemavond geworden met zoo'n daverend succes, dat iedereen met veel genoegen op dezen avond kan terug zien. De ongeveer 175 deelnemers, die de zwem proeven gisteravond aflegden er waren er nog eenigen, die pas de volgende week Dinsdagavond zullen starten hebben een aantal zwemslagen gedemonstreerd, die wel zeer varieerend waren: behalve de bekende zwemslagen, die in de Overdekte zelf wor den geleerd, mocht men kennis maken met den „de Rijper-slag", den wenteltrap-slag, den angst- en vermoeidheidslag en den geïm porteerde Sjanghai-slag Waarmee we maar zeggen willen, dat er zeer velen waren, die indertijd in een sloot of kanaal op eigen houtje het zwemmen ge leerd hadden en nu misschien na vele ja ren plotseling weer moesten zwemmen. En 't ging, al was het soms moeilijk. Daar waren anderen, die dezen zomer juist met het oog op de Hii.O.-proeven een leskaart hadden genomen. Zij hebben een paar maanden onder deskundige leiding geoefend en waren thans reeds zoover, dat zij hun tijd konden uitzwemmen, zonder al te zeer vermoeid te zijn. Daar waren nog weer anderen, die pas half Augustus een leskaart genomen hadden en die in den zeer korten tijd zulke verras sende vorderingen hadden gemaakt, dat ook zij aan de eaxmen-eischen konden voldoen En dat waren H.L.O.-ers, die vóór dien tijd nog nimmer iets aan zwemmen gedaan had den! Deze laatste groep heeft met haar presta ties een prachtige reclame gemaakt voor de Overdekte, want zeer velen hebben nu kim nen zien, hoe snel men kan leeren zwemmen als men les krijgt van goede en bekwame in structeurs. Daar waren er ook gelukkig heel wei nigen! die het fiat niet konden krijgen omdat zij niet over voldoende uithoudings vermogen beschikten of de zwemkunst niet voldoende machtig waren. Zij zullen ver standig doen, om zoo spoedig mogelijk les te nemen in het zwemmen en dan zullen zi; den volgenden keer zeker zonder moeite sla gen. Er heerschte een opgewekte stemming, zoowel onder de deelnemers als onder het publiek, dat vooral na half acht kwam op zetten. En na elke proef klonk een hartelijk applaus op, dat natuurlijk iederen zwemmer gold, maar dat vooral bestemd was voor hen, die nog juist op het nippertje aan de eischen konden voldoen. Het comité had voor een goede indeeling gezorgd. Begonnen werd met de dames-groe pen, waarbij geen slachtoffers vielen. In een half uurtje waren alle dames „afgezwom men" en toen werden de heeren groepsge wijze losgelaten. Het alziende oog van den K.N.Z.B.-official, den heer Hansen, contro leerde eiken zwemmer, waarbij hij werd bij gestaan door comité-leden. En waar de sa menwerking precies klopte, daar klopte ook de berekening: 6 minuten vóór den uitge knobbelden tijd warén alle proeven afge legd en toen wist het comité, dat er reeds 125 diploma's uitgereikt moeten worden. Want 125 H.L.O.-ers hebben thans alle proe ven met goed gevolg afgelegd. Daarnaast zijn er nog eenige tientallen, die vanavond moeten klimmen, verder zijn er nog, die Zaterdag het athletiekgedeelte mogen overdoen en tenslotte zijn er een paar, die Zondag over een week (en dus niet Zaterdag) met de Halter-marschen meeloopen. Zoodat we er van overtuigd zijn, dat meer dan 150 diploma's uitgereikt kunnen worden'. De H.L.O.-ers waren gisteravond te gast bij de Overdekte, welker directie haar in richting gratis beschikbaar had gesteld. Het deed prettig aan, dat de eereleden jhr. mr. van Kinschot en mr. v. d. Feen de Lille ge tuige waren van de proeven en met belang stelling de verrichtingen volgden. De directie der Overdekte maakte meteen van de gelegenheid gebruik, om het bad aan te bevelen en zij deed dit door middel van circulaires, die aan de bezoekers en deelnemers ter hand werden gesteld. Zij meent terecht, dat één enkel examen niet voldoende is en dat een geforceerde training van korten duur ook niet je ware is. En ze zegt: door een rustige en regelmatige be oefening van de verschillende takken van sport plukt de H.L.O.-er het geheele jaar de voordeelen van een gezond en fit lichaam. Zoo is het. En dat de Overdekte gaarne ziet, dat H.L.O.-ers en adspirant HE.O.-ers ook regelmatig komen oefenen in haar bad, is zeer begrijpelijk. En bovendien: verstandig. Want de zwem proeven bleken gisteravond zwaarder, dan ze op papier leken. Dat zal tenminste een groot gedeelte van de candidaten met ons beweren! Baggeren in „het Waardje." 1 Op de agenda voor de vergadering van den raad dezer gemeente, welke morgenavond gehouden zal worden, komt o.m. voor een verzoek van de aannemers Krikke en Dikkerboom om vergunning tot het trekken van 30.000 M3 zand uit het „Waardje". Zooals bekend, was reeds eer der vergunning verleend tot het trekken van 36000 M3. uit het „Waardje" en dit zou de gemeente een voordeeltje opleveren van 1800. Jammer genoeg waren het echter Ged. Staten die hier een stokje voor staken. Men had hiervoor de toestemming van Ged. Staten moeten vragen. De heeren Krikke en I kkerboom stonden echter op hun rechten, daar zij, rekening houdende met de bagger uit 't „Waardje" 'n bepaald werk hadden aangenomen. Ged. Staten hebben toen, om de gemeente niet in moeilijkheden te brengen, alsnog de ver gunning verleend, op voorwaarde dat op kosten van de gemeente een dam in het Waardje" gelegd moest worden. Door deze kosten ging het voordeeltje van 1800 voor de gemeente verloren. Wij zullen ons niet verdiepen in de vraag of het billijk is en of Ged. Staten er het recht toe hadden om van de gemeente Oudkarspel te eischen dat deze dam geheel voor rekening van de gemeente moest komen. Dit zal nog wel worden uitgezocht. Er zijn echter nog andere belangen door deze baggerij in gedrang gekomen en wel hoofdzakelijk die van de ijsclub „Volhar ding'. Of er dan niet aan de ijsclub ge dacht is? Zeker. Toen de voorzitter in de vergadering van 26 April 1937 had mede gedeeld dat B. en W. vergunning hadden verleend tot baggeren, vroeg de heer Kostelijk of het mogelijk was dat de ijsbanen werden omzeild. Ook de heer De Boer drong aan op goed toezicht, in verband met de ijsbanen. De voorzitter antwoordde dat met de belangen van de ijsclub zeer zeker rekening zou worden gehouden. Op de. vraag van den heer De Boer of de gemeente, wanneer de aannemer buiten de ijsbanen om, niet tot de 36000 M3. mocht komen, verplicht was toch tot 36000 M3. te leveren, antwoordde de voor zitter dat als men zonder de ijsbanen niet tot de 36000 M3. toekwam, niet verder werd gegaan. Op de volgende vergadering (27 Juli 1937) bleek echter dat de voor zitter deze toezeggingen niet gestand kon doen en kreeg de raad de gerustellende mededeeling dat de voorzitter, als hoofd van de politie, op het standpunt stond dat het bestuur van de ijsclub de banen niet eerder voor het publiek moet open stellejji voordat het ijs voldoende sterk en be trouwbaar is en dat het er daarom niets toe doet of het water daar ter plaatse dieper wordt. Nu gaat de ijsclub hier altijd heel secuur te werk en wij kunnen ons niet herinneren dat er ooit een ongeluk is ge beurd. Maar de vraag blijft open: wanneer er 1000 of meer menschen zijn, wat toch bij belangrijke wedstrijden meermalen is voorgekomen, of men dan precies kan na gaan of het ijs onder alle omstandigheden, b.v. bij samenscholingen, dit kan verdra gen. En dan maakt het voor ons een groot verschi1 of er 1K meter water of 5 meter is en wij gelooven dan ook dat er heel wat menschen zullen zijn, die onder deze om standigheden, bij ijs, niet op het „Waardje" zullen komen. Dit zou natuurlijk voor de ijsclub funest zijn. Niet alleen voor de ijs club, ook voor den eigenaar van het club gebouw aan het „Waardje", wat toch wel een paar duizend gulden gekost zal heb ben, zou dit een financieel nadeel zijn. Wij zijn dan ook nieuwsgierig of de raad zijn toestemming zal verleenen voor deze nieuwe aanvraag. Mogelijk is het ook, dat de toestand al zoo is, dat het voor de ijsclub weinig slechter kan worden. Intusschen is ons bekend dat de ijsclub reeds pogingen in het werk stelt om tot het huren van een stuk weiland te komen en dit 's winters onder water te zetten. Met belangstelling zien wy den verderen gang van zaken tegemoet. De baggerregeling. Maandag is in deze gemeente de bag gerregeling weder in werking getreden, aangezien op dat tijdstip een voldoend aan tal tuinbouwers zich had aangemeld om van deze regeling gebruik te maken. In tegenstelling met verleden jaar is deze werkverschaffing veel vroeger aange vangen; in 1936 trad de regeling eerst in werking met 30 November. Onder de werklooze arbeiders werd wel gemopperd, omdat in deze gemeente geen gelegenheid tot baggeren werd gegeven, wat in naburige gemeenten wel het geval was, maar men moet niet vergeten, dat de Rijksinspectie heeft bepaald, dat minstens 10 aanvragen moeten zijn ingediend, alvo rens de baggerregeling in werking mag worden gesteld. Voor die werkloozen, die kunnen bagge ren, is het dus een meevaller, dat de rege ling reeds Maandag kon aanvangen. Hoofdprijs verloting. De hoofdprijs van de verloting, uit gaande van de afd. „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij. van Landbouw en gehouden ter gelegenheid van de paarden markt te Schagerbrug, op Maandag j.1., is gewonnen door een inwoner van 't Zand in deze gemeente. Deze prijs vertegenwoordigde een waar de van pl.m. 400. Gevonden voorwerpen. Een zilveren kinderrozenkrans; een abot; een reserve-autoband met veilig. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij de gemeente-politie. Baggerregeling aangevraagd. Op een desbetreffend verzoek van een aantal tuinders heeft het gemeentebestuur bij den minister van Sociale Zaken pogin gen in het werk gesteld om, evenals in de omringende gemeenten, in deze gemeente een z.g. baggerregeling in te voeren. Sollicitatie gemeenteontvanger. Voor de betrekking van gemeente-ont vanger hebben zich 21 sollicitanten aange meld. Polderbestuursverkiezing. Woensdagmiddag werd in de gehouden verkiezing van de Banne Sint Pancras herkozen de heer C. Duif. In de plaats van den heer A. Wagenaar die door gevorderde leeftijd niet herkies baar was werd gekozen de heer D. Kloos terboer Cz. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ein Walzer aus Wien (rom.); hoofdrollen Magda Schneider en Wolf Albach-Retty Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Groote dwaasheden (rom.); hoofdrollen Paula Wessely en Rudolf Forster. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Snelheidsduivel (sens.); hoofdrollen Flo rence Rice en Norman Forster; extra: Plicht vóór alles (sens., Wild-West film). Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De Jantjes (Holl. film); hoofdrollen Louis Davids en Margie Morris. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 16 September. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningswedstrijd (by slecht weer Vrijdag avond). 8 uur, in de Kapelkerk, concert vryz.- herv. zangkoor, ten bate van de restauratie der Groote kerk. Kermis. De kermis-1937 is hier weer achter den rug. Over het algemeen kan men te vreden zijn over het verloop van dit jaarfeest. Vooral des. Zondags was er veel publiek op de been. De kermis-Maandag met zijn traditioneele paardenmarkt en landbouw tentoonstelling was, zeer waarschijnlijk tengevolge van het trieste weer, minder druk bezocht dan gewoonlijk. De aanvoer op de paardenmarkt was echter belangrijk grooter dan de laatste jaren. Zeer zeker vindt dit zijn oorzaak in de algemeene op leving in den paardenhandel. De aanvoer op de landbouwtentoonstelling was bevre digend, doch er waren weinig bezoekers op het tentoonstellingsterrein. De harddraverij trok ditmaal ook min der volk dan gewoonlijk; oorzaak waar schijnlijk het minder gunstige weer. De dansgelegenheden hebben echter ongetwijfeld een goede kermis gehad. Over het algemeen ging het er daar gezel lig en behoorlijk toe. De bioscoop-onder nemer kan ook tevreden zijn over het be zoek, terwijl de weinige kramen ook geen reden tot klagen zullen hebben. Jammer, vooral voor de kinderen, dat ditmaal de zweefmolen en de schommel schuitjes ontbraken. Woensdagavond werd in „Het Wapen van de Zijpe" een geanimeerd gemaskerd bal gehouden, waarvoor, zoowel van de zijde der deelnemers als van de zijde van het publiek, flinke belangstelling bestond. Onregelmatigheden deden zich gelukkig niet voor. Bezoek commissaris der koningin. De Commissaris der Koningin zal zijn vierj aarlij ksch bezoek aan deze gemeente op Donderdag 23 September brengen. Overgeplaatst. Onze plaatsgenoot de heer KI. Bosma, commies der directe belastingen is met ingang van 1 October a.s. overgeplaatst in gelijke functie naar de gemeente Lobith. Mobilisatie-slachtoffers. Volgens bericht van het ministerie van sociale zaken, zal met ingang van 26 Sep tember a.s. de verstrekking van goedkoo- pe levensmiddelen ook mogen geschieden aan de z.g. mobilisatieslachtoffers, die een uitkeering vanwege het departement van defensie ontvangen. Hun totale inkomsten mogen dan echter niet hooger zijn, inclu sief bedoelde uitkeering, dan het inkomen dat zij zouden hebben, indien zij onder de steunregeling voor werklooze arbeiders waren opgenomen. Overigens zullen ook zij moeten voldoen aan de bepalingen ten aanzien van werkloozen en armlastigen op het punt dezer levensmiddelen-distribu tie gesteld. Do verstrekking dezer goedkoope levens middelen zal op denzelfden voet plaats vinden als het geval is ten aanzien van ondersteunde of tewerkgestelde werk loozen en armlastigen. Mond en klauwzeer. Niettegenstaande de genomen maatre gelen, neemt het mond- en klauwzeer onder 't vee toe. In de laatste dagen wer den weer twee nieuwe gevallen geconsta teerd, terwijl reeds één kalf asm genoemde ziekte is gestorven. Benoemingen. Wegens aftreden van den heer J. Apel. doorn (wethouder), als voorzitter van het waterschap „De oningepolderde landen", onder Egmondbinnen, is alszoodanig be noemd de heer KI. Ursem. Tot bestuurslid van genoemd waterschap is gekozen de heer J. de Waard (weth.) de ONZE POST VLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Reiger (uitreis) te Singapore. Ibis (uitreis) te Athene. Spech t(thuisreis) te Athene en Valk (thuisreis) te Medan. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. De directeur-generaal van de Koninklij ke, ir. de Kok, die gisterochtend met den heer Schmidt Crans van Ypenburg is ver trokken op weg naar Zuid-Afrika, is in Pary's geland. Door tegenwind en ongunstige weers omstandigheden is over het traject Ypen burgPary's drie uur gevlogen. Daar ook de weerberichten uit Midden - en Zuid- Frankrijk ongunstig luidden en lage be wolking werd gemeld, werd besloten de reis niet voort te zetten, doch in Pary's te overnachten. Vandaag zullen de vliegers bij gunstige weersgesteldheid hun tocht vervolgen. van Donderdag 16 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k. koers 22.30-45. STAATSLEEN1NGEN. 10013/1, 1007, 4 Nederl. 1934 4 Ned.-Indië 1934 100V, 1007, 5# Duitschl. '30 m. irerkl. 31 Vj 327, BANK-1NSTELLINGEN. 1541/, Amsterd. Bank r. 250 1547, Handel Mij. Cert 177 175 Koloniale Bank e 9 1531/» 150 Ned. Ind. Handelsbank e 156 173 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 66 6674-VI Calvé Dellt Cert. C 89 87 NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit 255 2527, 358»/« 355-6% Unilever 1596/g 159-% INDUSTR. OND. BUITENL. 587, Anaconda 36%-} Bethleh. Steel f 59i% 6C/8.1 Cities Service 1% u/,-% Kennecott Copper 41 41lA-7« Republic Steel i 9 22 VM 227,-3 Standard Brands 8»/w 8V, Steel comm. 69% 71-% U. S. Leather f 6«/4 6»/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A C 499 494}-6} Java Cultuur 1 201 198 Ned. Ind. Suiker Unie. 149 1497, Vorstenlanden 541/, 537, Dito actions 24.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i 1 1231/, 125 Redjang Lebong t f 170 171 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 386 385 Kon. Petr. 3981/, 3961/,-8 Perlak V i 0 98 99 Phillips Oil 38% 387, 161-7% 131/,-7. Tide Water 12i/xs RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 2751/, 2727,-3 Deli Bat. Rubber f 2121/, 208 Hessa Rubber 2261/, 2161/4 Oostkust i 111 108W, Serbadjadi Interc. Rubber 9 154 152 4% 4Vs"% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1463/, 144}-»/, Scheepvaart Unie TABAKKEN. t 9 143>/, 141}-2} Deli Batavia 238 235y,-7 Oude Deli 303 301 Senembah 9 3011/, 296-7 44 247,e 156/16 80V» 7ü/l8 44 24-% 80 7% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. i §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X> heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 8.991/, 72.91 6.25 30.59 41.74 40.15 46.37 X 45.20 9.57 X 6.35 New-York Londen j Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag V Heden: 1.81*/* 9.001/» 72.91 6.15 30.60 41.75 M 40.20 46.40 45.22# dit 195. Ernstig gaf hij het blaadje aan Anneke en zei: „Doe nu eens in je mond en luister nog eens". Vol verwachting keek Eenzaam toe. Enja werkelijk, opeens kon Anneke echt verstaan wat het vogeltje zei. En niet alleen het vogeltje, maar ook de bijen en de vlinders en kleine Hansje de poes. 196. Wat was dat leuk! Eenzaam plukte een hele tak van het plantje en stopte d.e in Anneke's mandje. „Voor onderweg Anneke, als je |e wat alleen voelt. Dan kan je met de dieren in het bos praten. In leder geval met Hansje en dat is ook prettig.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10