DE (JOUDEN SPORT EN WEDSTRIJDEN. Morgen zal overal de voetbal rollen. 3bwM*datid ieuitteioH jCetft School „DE SLAG BIJ ZELHEM." lichte brigade. Sluiting Staten-Generaal Vereenigde vergadering van de beide kamers in het gebouw van de Tweede Kamer. nederlandsch Onze Alkmaarsche clubs. De eerste verkenningen in de competitie. Rood als sterhste partij wint, maar blauw verzamelt snel en neemt stelling. De oefeningen van de Ook op den tweeden dag van de oefenin gen der lichte brigade heeft de roode party het beste resultaat bereikt, hetgeen, gezien het uitgangspunt en den opzet van deze tweedaagsche oefening, niemand zal ver bazen. De opzet. Om half negen begon de opmarsch van de roode partij door het passeeren van de grens tusachen het roode en blauwe land. Deze landsgrens liep van DoesburgDoetinchem TerborgVarseveld naar Aalten. Van het oefenterrein was alleen bezet het vak TerborgVarseveld en wel door de blauwe partij, onder bevel van den cavale- rie-commandant, luitenant-kolonel J. J. Van Diepen brugge, die te zijner beschikking had de vierde verkenningsafdeeling (d.w.z. drie eskaders van het regiment wielrijders en een sectie pantserwagens) en het eerste regiment huzaren, ter linkerzijde opgesteld, het achtste eskadron huzaren, opgesteld achter het midden van het bezette Vak, ter wijl hy om een uur de beschikking kreeg over een batterij van het regiment wiel rijders, welke buiten het op de kaart van tevoren uitgestippelde veld om naar Hen gelo (G.) was gegaan. De roode troepen, onder bevel van luit.- kolonel H. C. van der Bijl, marcheerden in twee colonnes op, voorafgegaan door een voorhoede, samengesteld uit twee bataljons wielrijders, waarbij aanwezig was de com mandant van dit regiment, het derde batal jon wielrijders, de tweede afdeeling van het korps rijdende artillerie, twee motorbatte rijen, vormende de eerste colonne, terwij] achter deze colonne een peleton huzaren volgde als achterhoede. Deze opmarsch, werd rechts gedekt door het vierde eskadron van het tweede regi ment huzaren en links door een batterij van wielrijders. Vaststond van tevoren, dat blauw voor den druk van rood zou moeten wijken, waarbij gedacht was aan het stelling nemen in de lyn LaagkeppelZelhem Halle. In de bosschen van het kasteel Slangenburg. Toen wy gisterochtend wegreden, was het doel, in de omgeving van het kasteel de Slangenburg een kijkje te nemen. Eerst zagen wij de inrichting van het veldpost kantoor in De Steeg, waar de bestelling van brieven, postpakketten en andere poststuk ken is gecentraliseerd. Na De Steeg ging het rechts af bij den eersten wegwijzer en over den Dierenschen dijk naar Doesburg en vandaar naar Doetinchem. Tusschen Doe tinchem en Varseveld ligt het kasteel Slan genburg, omringd door lichte dérinenbos- schen. De aanvoerder van blauw had in het kas teel zijn commandopost betrokken en stond door telefoonlijnen over de velden en door de bosschen aangelegd, in verbinding met onderdeelen van zijn troepen. Er liep ook een telefoonlijn naar een door heggen be grensd veld, waarop een zg. U-lap was uit gespreid, waarmede den vliegers berichten worden doorgegeven. Heeft de vlieger op zjjn beurt een bericht te zenden, dan vuurt hij dit bericht, in een koker geborgen, af, waarna het telefonisch wordt doorgegeven. Nu er over vliegers sprake is zij hier en passant op gewezen, dat de vliegtuigen tij dens deze oefeningen alleen een verken- ningsrol vervullen en alleen ingeschakeld worden met toestemming van den hoofd leider, den commandant der lichte brigade. Zoowel eergisteren als gisteren was 't zicht slecht. Gisteren waren de U-lappen op een maximale hoogte van 600 meter zichtbaar. Wegens de uitgestrektheid van het terrein, beschouwd in het kader van de deelneming, bleek de verkenning der vliegtuigen van geringe waarde te zijn. Toen wij in de bosschen van Slangenburg arriveerden, bevonden zich daar prins Asch- win en de commandant van het veldleger. Prins Bernhard was hier, zooals reeds eer der gemeld, te paard gestegen en met een verkenningspatrouille der (roode) huzaren, onder bevel van den reserve eersten luite nant jhr. Beelaerts van Blokland, verder gereden. Theorie en practyk. In de bosschen was een versperring opgeworpen en toen een blauwe pantser wagen aankwam, werd deze versperring snel verwijderd. Dit was niet naar den zin van luitenant-generaal baron Van Voorst tot Voorst, die met prins Aschwin toeval lig toekeek. Dé versperring was weliswaar primitief, slechts aangegeven door een l*p, maar, zoo redeneerde de generaal, die lap stelt een reëele versperring voor en is dus niet een-twee-drie te verwijderen. Generaal Van Voorst beval daarom een luitenant der wielrijders een versperring van eenige boomstammen te bouwen. De pantserwagen, die intusschen grondig door prins Aschwin was bekeken, nam, toen de versperring klaar was, met een aanloopje vol gas de hindernis. „Dit is nu de theorie en practyk, sprak de commandant van het veldleger en veel belangrijker dan het rennen van het eene hoekje naar het an dere en elkaar met min of meer succes beschieten." De opmarsch van rood. Het optrekken van de roode troepen noodzaakte de blauwen de lijn Terborg Varsseveld te ontruimen. Omstreeks twaalf uur waren de rooden op ongeveer twee kilometer afstand Zelhem genaderd en voor het herstel van eenige verbanden was het oprukken tijdelijk gestaakt. Gedachtig aan generaal Van Voorst's uitspraak over de waarde van verschillen de bewegingen van partyen en in de ver onderstelling, dat deze den lezer vermoe delijk vrij onverschillig zullen laten, willen wij hem het relaas besparen, van den roo den opmarsch tot Zelhem en liever iets vertellen van het hoogtepunt van den dag: den strijd om Zelhem. De stad ontzet. Zelhem, waar H. M. de Koningin door luitenant-kolonel Thoden van Velzen over het verloop van den strijd werd ingelicht, en waar Prins Bernhard met zijn patrouille ongezien (door den vijand wel te ver staan) omheen trok, was aanvankelijk door de blauwe partij bezet, maar kwam omstreeks twee uur in handen van de roo den. Hier is een felle strijd geleverd. Niet alleen van de verschillende om de stad gelegerde fronten maar ook van man te gen man. De toeschouwers kregen hier corps-a-corps gevechten te zien, die de werkelijkheid bedriegelijk dicht naderden. Een vijand op een motorfiets werd tegen gehouden en ontwapend, een naderende wielrijder, die rechtsomkeert wilde maken van zijn vehikel gesleurd en gevangen'. De stad bleek, toen rood zijn verbanden hersteld had, niet meer te houden en de blauwe bezetting week Noordwaarts uit. Hoewel de oorlogstoestand niet geëin digd was met den val van Zelhem en de nieuwe bezetting, voorspelde kolonel Van Voorst, de commandant der lichte brigade, dat een nieuw treffen thans niet te ver wachten was. Hij voegde hieraan toe, dat blauw gisteren in een veel ongunstiger positie begonnen was dan rood, zoodat de overwinning van de roode partij weinig ophef behoefde en dat hij groote bewonde ring had voor de snelle wijze, waarop de commandant der blauwe partij met de zijnen was teruggetrokken en stelling had genomen in de omgeving van Hengelo (G.) Hedenmiddag te 2.45 uur is de vereenigde vergadering geopend van de beide Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van de zit ting, onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter doet voorlezen een konink lijk besluit, waarbij de minister van b innen - landsche zaken en bij diens ontstentenis de minister van algemeene zaken wordt ge machtigd, heden ten 3 uur des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenig de vergadering der beide Kamers de zitting in naam der koningin te sluiten. De voorzitter benoemt een commissie, die den minister in het gebouw zal ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit: de Eerste Ka merleden de heeren van Citters en van Rap- pard, de Tweede Kamerleden mevr. Bakker- Nort en de heeren Schouten, Kortenhorst en Krol. Naar het Engelsch I A TT van PAUL TRENT I J /-\ ,door J. SCHOUTEN l\ 39) „Stel je niet aan! Denk je, dat je me in een zaak als deze voor den gek kunt hou den? Verschillende menschen weten, dat de jonge Fraser jou die obligaties gegeven heeft en natuurlijk is dat m(j ter oote ge komen. Dat geld is van mij en ik zal het hebben ook. Ik veronderstel, dat je het bij je bank in Londen gedeponeerd hebt? Is dat niet zoo?" „Ik weiger hierover met jou te spreken. Bovendien geef ik niet toe, dat ik ooit een dergelijke som van Fraser ontvangen heb. Het is waar, dat hij me een paar sieraden gegeven heeft „Die hem vier vijfduizend pond gekost hebben", viel Grafton haar droogjes in de rede. „Dat is van geen belang. Zal je wer kelijk zoo stom zijn te ontkennen, dat je het geld ontvangen hebt?" „Ja, dat ontken ik", riep zij uitdagend. Hierop liep Grafton de hut door en bel de. Toen liep hy naar de deur en schoof den grendel terug. Hierna keerde hij naar zijn stoel terug. In een oogwenk was de prinses overeind en trachtte zij te ont snappen, maar toen zij er in geslaagd was de deur te openen, werd zij tegengehouden door Taylor, die daar de wacht scheen te houden. „Breng de prinses terug. Je hoeft geen geweld te gebruiken tenzij zij weerstand biedt", beval Grafton den man. De prinses keek van Grafton naar Taylor en begon zachtjes te lachen, doch het was eerder een hysterisch dan een vroolijk lachje. „Haal mr. Fraser", beval Grafton. „Goed mijnheer", antwoordde Taylor en verdween onmiddellijk. ,,'t Kan me niet schelen wat Fraser zegt en het gaat jou heelemaal niet aan", riep de prinses woedend. „Alles wat jou aangaat, gaat ook mij aan, vooral wanneer je me beloofd hebt, wat me rechtens toekomt. Je weet dat ik van plan was Fraser te exploiteeren en dat ik jou alleen maar als werktuig noodig had. Voor het eerst van mijn leven heb ik de intel ligentie van een vrouw onderschat en je bent me te handig af geweest. Maar ik ben vastbesloten, dat je je onrechtmatig ver kregen bezittingen niet zult behouden", gindigde hij grimmig. Hij was net uitgesproken, toen Taylor weer verscheen, vergezeld van Fraser, die een spelletje piket gespeeld had met Des- brook. „Wel, waarmede kan ik mijn heer en meester van dienst zijn?" vroeg Bill lachend en grinnikte tegen Nadine. „Je hebt me vandaag leelijk in den steek gelaten. Ik hoop dat je den groothertog Kon daarop treedt de minister van alge meene zaken, voorafgegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Colijn, minister van algemeene zaken, plaatst zich achter 'de ministerstafel en houdt de volgende sluitingsrede: Hare Majesteit de koningin heeft mij opgedragen deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal in haren naam te sluiten. Sedert de opening zijn slechts enkele maanden verloopen. De voorstel len tot verandering in de grondwet zijn opnieuw in overweging genomen; deze overweging is nog niet geëindigd. In naam van Hare Majesteit de ko ningin en daartoe door haar gemachtigd verklaar ik deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal te zyn geslo ten. De voorzitter sluit, nadat de commissie den minister heeft uitgeleid en in de verga dering is teruggekeerd, daarop de vergade ring. RATTENBESTRïjdingscomite opgericht. Dezer dagen is te Amsterdam opgericht het Nederlandsch rattenbestrijdingscomité onder voorzitterschap van mr. C. van den Clooster baron Sloet tot Everlo, burgemees ter van Castricum. Dit comité heeft zich tot doel gesteld het propageeren van de noodzakelijkheid van goed georganiseerde en doelmatige ratten bestrijding, het bestudeeren van alle vraag stukken, welke daarmede verband houden en het terugbrengen van de kosten, welke rattenbestrijding heden ten dage hier te lande vergt. Men is van oordeel, dat rattenbestrijding zoowel een sociaal-economsiche als een so ciaal-hygiënische noodzakelijkheid is, waar bij naar centrale organisatie moet worden gestreefd. Propaganda en voorlichting zijn een eerste taak, terwijl de kosten van een doelmatige bestrijding belangrijk terug die nen gebracht, om de bestrijding zoo alge meen mogelijk te doen zijn. Daartoe is in het comité een sub-afdee- ling of werkcomité gevormd, waarin als erkende deskundige o.m. hebben zitting genomen: de heeren C. Bach, W. A. Ga- briels, J. W. Jongeneel, dierenarts, G. A. de Monye, oud-directeur van den gem. rei- nigings- en ontsmettingsdienst te Utrecht, dr. A. Vedder, privaat-docent in de Patho logische Bacteriologie aan de gem. Univer siteit te Amsterdam. Hét secretariaat is gevestigd Oosteinde 229 Voorburg (Z. H.) telefoon 779835, waarheen blijven van symapthie kunnen worden gezonden en waar desgewenscht nadere inlichtingen worden verstrekt. DE „NIEUW AMSTERDAM". In verband met den regelmatigen voort gang van den afbouw van de „Nieuw Am sterdam" is, naar ons cj°0r de Holland Amerikalijn uit Rotterdam wordt bericht, de eerste afvaart van Nederland's grootste pas sagiersschip op 11 Mei 1938 van Rotterdam vastgesteld. De terugreis, waarvoor ook in Amerika reeds groote belangstelling bestaat, zal op 21 Mei van New-Vork plaats vinden. De vorderingen, die wcyden gemaakt zijn zeer goed vanaf de rivier waar te nemen. Sinds kort zijn de masten geplaatst. De groote gestroomlijnde schoorsteenen zullen waarschijnlijk tegen het einde van het na jaar worden aangebracht. STOPZETTING KALKZANDSTEEN FABRIEK. Naar wy vernemen zal de Leidsche kalk zandsteenfabriek vandaag haar personeel, bestaande uit 40 man, 'ontslag geven. Dit is in korten tijd reeds de derde kalkzand steenfabriek in ons land, welke haar be drijf stop zet. TEGEN „WILDE" AUTOBUSSEN. De Amsterdamsche kantonrechter, mr. de Hartog heeft gister een vrijsprekend vonnis gewezen in de zaak van den direc teur eener N.V., die autobussen exploi teerde. Dezen directeur, de heer Sommeling, was ten laste gelegd: "overtreding van het R. A. P. (Reglement Autovervoer Perso nen). Hij zou met zijn bussen passagiers heb ben doen vervoeren tusschm Amsterdam en den Haag, zonder daarvoor de ver- eischte concessies te hebben. De ambtenaar van het O. M. had de acht onderhoudend genoeg gevonden hebt". „Fraser, ik wensch van jou de bevesti ging te hooren van het feit, dat je prinses Nadine honderdduizend pond ten geschenke hebt gegeven. Zij is geneigd het te ontken nen. Het is natuurlijk mogelijk, dat die transactie als leening bedoeld was", opper de Grafton op zoetsappigen toon. „Heelemaal niet. Ik ben een verduivelde idioot geweest en je kunt wel van me aan nemen, dat het als een gift bedoeld was" „Wel, dat staat dus vast.-. jij hebt het geld", zei Grafton zich opgewekt tot de prinses wendend. „Je kunt het nu niet langer ontkennen. Waar is het? Dat was alles, dat ik van je verlangde te weten, Fraser". „Maar dat begint werkelijk interessant te wordenAls dieven onderling gaan kibbelen maar de rest weet je wel Weigert Nadine jou een deel van den buit af te dragen?" vroeg Bill glimlachend. „Het was nooit de bedoeling, dat de buit in handen van de prinses zou komen Die was voor mij bestemd". „Jij vervloekte schurk... en jij riep Bill, zich snel tot de prinses wendend, „jy avonturierster, ik dank den hemel, dat myn oogen geopend zijn. Wat het geld betreft, dat kan me niets schelen; gelukkig heb ik no'g genoeg over, maar je hebt het vertrouwen beschaamd van een goedge- loovigen jongen man'". De prinses werd rood van woede bij deze spotternij, terwijl Grafton geamuseerd toe luisterde. „Voor je weggaat, Fraser, kun je me ook nog wel vertellen, of je eenig idee hebt, wat ten laste gelegde overtredingen bewezen verklaard en had achtmaal honderd gul den boete gerequireerd. De kantonrechter overwdfig, dat hier de N.V. aansprakelijk is, zoodat de heer S. niet persoonliik straf rechtelijk kan worden vervolgd. Op deze gronden sprak de kantonrechter hem vry. JAN DUYS BIJ HITLER. Als gast in Neurenberg. Naar „Het Volk" verneemt heeft Jan E. W. Duijs (voorheen S. D. A. P) de feesten van de N. S. D. A. P. te Neurenberg bijgewoond als genoodigde. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Toegelaten zijn tot de eerste klasse: C. J. Barsingerhorn te Harenkarspel; J. G. Blaauboer te Kolhorn; J. Blaauboer te Schagen; J. Blaauw te Sint Maartensvlot- brug; R. Bouma te Den Helder; J. Deelder te Den Helder; J. v. d. Deure te Enkhuizen; A. J. Dieleman te Middenmeer; G. Doppen- berg te Slootdorp; B. Dros te Eierland, Texel; J. Frans te Groenveld; C. G. Geel te Winkel; M. Glas te Callantsoog; W. R. Hoeksema te Middenmeer: J. Hoogendoorn te Slootdorp; M. C. Kooij te Anna-Pau- Zeker niet met de volle 100 enthousiasme zetten we ons op den Vrijdagmiddag voor den officieelen aan vang der competitie achter de schrijf tafel, om een begin te maken met een lange serie overzichten die week in week uit in de krant zullen verschijnen. Het is lang niet in alle opzichten een dankbare taak, die wij weer op ons nemen, wapt steeds toch zijn de over zichten persoonlijke meeningen en elke lezer toetst deze vanzelfsprekend aan zyn eigen meeningen. En owee, als dat niet klopt Enfin, het zij zoo. En heel erg vinden we het niet, als men met ons van meening verschilt. Als men er aan den anderen kant ook maar vbn overtuigd is, dat wij steeds onze werkelijke meening schrijven en alles zooveel mogelijk door een neutralen bril bekyken. Dan loopt verder alles nog wel los. We zullen om tot het eigenlijke onder werp te komen ook dit jaar weer over zichten geven van de verrichtingen der eersteklassers in ons land en daarnaast zul len we de andere klassen in or.ze afdeeling. t.w. in afdeeling I, onder de loupe nemen. Nu is er de eerste weken weinig te zeg gen van de komende wedstrijden, omdat de meeste clubs zich nog moeten inspelen. Slechts een klein gedeelte heeft meegedaan aan tornooien en een nog kleiner gedeelte heeft dit tornooien zoo serieus mogelijk op gevat. Er kan dus van alles gebeuren en zeker mogen we aan de resultaten in beker wedstrijden e.d. niet te veel waarde hechten. Wij meenen dan ook deze keer niet te veel woorden te moeten wijden aan de eerste klassers, zoodat we volstaan met het publi- ceeren van het programma en een enkele opmerking daarbij. Afdeeling I. In afdeeling I dan worden de volgende wedstrijden gespeeld: R. F. C.—Excelsior, V. S. V.—D. W. S„ AjaxD. F. C„ A. D. O.—V. U. C. en K. F C.Sparta. Wat zullen we er van zeggen. Natuurlijk zijn we benieuwd, wat R F. C. zal doen. Misschien kan reeds dadelijk de volle de prinses met die obligaties heeft uitge voerd", opperde Grafton. „Waarom zou ik dat in vredesnaam doen? Het kan me geen steek schelen wie het geld heeft. Maar wacht eens eventjes, nu ik er over na denk, ben jij toch niet zoo gemeen tegenover me geweest als deze vrouw. Ik geloof, dat ik nog liever heb, dat jij er met den buit van door gaat. Om je de waarheid te zeggen, ben ik op zekeren dag met de prinses naar een bank gereden in Pall Mali, waar zij sieraden of iets derge lijks gehaald heeft. Ik weet wel, dat ik niet al te pienter ben, maar ik kan toch wel vermoeden, dat je de obligaties daar zult kunnen vinden". „Dank je Fraser, ik geloof, dat je gelijk hebt en je hebt me 'een goeden dienst be wezen, wat ik niet zal vergeten". „Sommige menschen zijn kort van me morie. Ik zal je nu maar dadelijk een gunst vragen. Mag ik aan dek gaan? Ik begrijp, dat er iets gebeuren gaat, want we varen naar het Zuiden. Als zeeman ben ik na tuurlijk nieuwsgierig. Mag ik naar boven gaan?" „Het spijt me Fraser, maar daar kan ik je op het oogenblik geen toestemming voor geven, maar ik wil je wel vertellen wat er gebeurd is. Het schip, dat je aan den ho rizon gezien hebt, was een torpedo-jager, die ons blijkbaar in de gaten gekregen had en herkende, want zij zette ons na. We ver anderden van koers en met behulp van een rookgordijn hadden we het geluk te ont snappen. Nu draaien we met een grooten boog naar de Fransche kust". „Dat is zeer interessant. Brockdorf moet lowna; G. J. Koster te Schagerbrug; a. p Kramer te Burgerbr.; G. Miedema te Sloot.! dorp; D. Nobel te Barsingerhorn; J. j. pQU ter te Anna-Paulowna: J. v. Rijswijk te Wieringerwaard; N. Saai te Wieringer^ G. Schoorl te Eenigenburg; J. Sleutel te Callantsoog; C. Smit te Opperdoes; M. ty. Stammes te Harenkarspel; P. Vries te Cal lantsoog; J. J. Waiboer te Oude-Niedorp- A. v. d. Welle te Kolhorn; J. Zwemmer te Sint Maartensbrug en M. J. Zijp te Twisk. Toegelaten tot de tweede klasse: K. Bree- baart te Winkel en M. Mantje te Oude- schild, Texel. Deze klasse zal aanvangen met 20 leer, lingen. De Voorbereidende klasse zal aanvangen met 17 leerlingen. PREDIKBEURTEN. The Star of Hope Mission, Woensdag, 8 uur in Waakt en Bidt, spreker de heer J. Sevensma, van Amsterdam. UITGEEST, Ned. herv. kerk, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer M. L. Frankema, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. OUDKARSPEL, herv. gem.., 10 uur, ds. van Mullem, (verbeterde opgave). NOORDSCHARWOUDE, herv. gem., 11 uur, ds. van Mullem, (verbeterde opgave). winst genoteerd worden, omdat Excelsior altijd tot de zwakkeren behoort en ook dit jaar wel tot deze categorie zal behooren. Hoe sterk is V. S. V.? We weten er niets van; we weten alleen, dat de bezoekers ook dit jaar weer van behoorlijke sterkte zijn. En zoo kunnen we ook al weinig voor spellen van AjaxD. F. C. vooral niet, waar de Dordtsche club in het begin der competitie nog al eens uit haar slof kan schieten. De Haagsche ontmoeting tusschen A. D. O. en V. U. C. is natuurlijk interessant, maar wat zal de uitslag zijn. Beide clubs ver- keeren in moeilijkheden en zoo is alles mogelijk. En K. F. C.? Zal ze ons Noorden goed kunnen vertegenwoordigen in de eerste klasse? Afwachten Afdeeling n. In afdeeling II worden gespeeld: 't Gooi D. H. C., C. V. V.—Feyenoord, Xerxes Stormvogels en HaarlemBlauw Wit. Het lijken op papier spannende wed strijden te zullen worden, zoo spannend, dat elke uitslag mogelijk is. Waar de jongste eersteklasser 't Gooi niet onvoorbereid haar wedstrijden begint, zouden de Delftenaren wel eens een zware dobber kunnen hebben. Voor de rest wachten we tot Zondag avond. Afdeeling III, Afdeeling III noteert de volgende ont moetingen: N. E. C.P. E. C., WageningenA. G. O. V. V.. TubantiaEnschede, Go ahead Hengelo en Z. A. C.Heracles. Is P. E. C. erg verzwakt door het ver huizen van verschillende spelers? De ko mende weken zullen pas het antwoord bren gen. Zal A. G. O. V. V. ook dit seizoen mee tellen in den strijd om den titel? We moeten al weer eerst nog afwachten. En overigens Go ahead zal misschien wel winnen en Tubantia zal tornen, dat ze sterker geworden is en Heracles zal Z. A. C. een nederlaag bezorgen. Afdeeling IV. In het Zuiden heeft men thans elf eerste klassers, want M. V. V. is bij keuze in de hoogste klasse gehandhaafd. Ze speelt morgen thuis tegen Willem II en zou ver standig doen, om te winnen, daarmee dan bewijzende dat haar plrats in de eerste klasse gerechtvaardigd is. een goed zeeman zijn, dat hij dat er goed afgebracht heeft", zei Bill bewonderend. „Dat is hy zeker, anders zou hij geen ka pitein van de Emerald zijn. Ik vlei mezelf, dat ik een goeden kijk heb op de men schen en mijn ondergeschikten goed weet te kiezen. Dat is, geloof ik, alles, Fraser. Dank je voor wat je gedaan hebt". Bill verliet de hut. Grafton opende de deur voor hem en grendelde deze weer achter hem. Prinses Nadine zat in een ge- makkelijken stoel en keek boos voor zich heen, want zij vreesde, dat haar een moei lijk half uurtje te wachten stond. „Wat ben je van plan om te doen?" vroeg zij hem en haar stem klonk vast, ter wijl zij hem onverschrokken aankeek. „Die honderdduizend pond van je los te krijgen. Ik heb wel eenig verstand van Banken. Jy hebt een sleutel en je zult een verklaring schrijven, waarin je machtiging verleent die safe te openen", verkondigde hij kalm. „Maar mijn aanwezigheid is noodzakelijk. Dat was een van de voorwaarden, die ik stelde toen ik de stukken daar deponeer de". „Ik geloof je niet. Als je die machtiging schrijft, kun je heusch wel een aannemelijk excuus vinden voor het sturen van een ge machtigde". „Ik doe het niethet is mijn geld. Ik heb me er heelemaal alleen meester van gemaakt. Het kwam alleen doordat Fraser verliefd op me was, dat hy me die obliga ties gegeven heeft". (Wordt vervolgd)- Voetbal.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6