vmcMUM. £xuub e*t Jmh&ouw Verkeersongelukken. NOORDSCHARWOUDE SCHAGEN STOMPETOREN OUDKARSPEL NIEUWE NIEDORP HEERHUGOWAARD Oom Louis draagt altijd zoo'n aar dig lorgnetje, Neei Jan daarentegen voelt meer voor een bril. Maar diar over rijn ze het gloeiend eens: PH Tabak ruikt, smaakt en ia geweldig. In elk genre puik! In alle prijzen. fncuVt ojfjfcejH. wOjfaux n LI TABAK OLOEHKOTT ^®t pakje met den Piloot, van 1938 Zweig's stuk „Die Sendung Samaels" denkt op te voeren, een opvoe ring, die de schrijver, als hy dan met een langere vacantie naar Europa komt, hoopt bij te wonen. Verder kan over eenigen tijd een nieuwe roman tegemoet gezien worden, die in Am sterdam zal verschijnen. Zweig wordt bij het werken zeer gehandicapt door het feit, dat zijn oogen hem niet meer in staat stellen, te lezen of te schrijven, zoodat hij zich in alles, wat hij noodig heeft voor bronnenstudie en zelfs zijn eigen reeds voltooide fragmenten, moet laten voorlezen. De roman, die echter niet lang op zich zal laten wachten, houdt zich bezig met Oost-Europa aan het einde van den wereldoorlog, en in het bijzonder met de Duitsche plannen vóór en invloeden op de Baltische en Slavische landen onmid dellijk na den vrede van Brest-Litowsk, toen men nog aan een Duitsche overwinning geloofde en allerlei plannen bestonden voor de verdeeling van de landen en de kronen der nieuwe staten, vooral van Letland. Lithauen en de Oekraine. De roman speelt voor een groot deel in Kowno en Wilna en geeft volgens Zweig vooral een goed beeld van Wilna, naar zijn meening de mooiste stad van Midden- en Oost-Europa In zeker opzicht behandelt de roman, zij het ook op een geheel ander plan, dezelfde problemen als het boek „Streit um den Sergeanten Grlscha". De problemen in Oost-Europa zal men, évenmin als die in Palestina of elders, nooit plaatselijk tot oplossing kunnen brengen zoolang men er niet in slaagt, de groote wereldproblemen, waarvoor we ons gesteld zien, op te lossen. Dat dit slechts zal kunnen geschieden langs den weg der democratie, ondanks alle gebreken die haar mogen aan kleven, is Arnold Zweig's heilige overtui ging. OUD-MINISTER KAN NAAR DOORN. Uit Doorn meldt men ons, dat oud-mi nister Kan heden een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. BRUTALE DIEFSTAL. Chauffeurs worden gewaarschuwd. De 26-jarige chauffeu- ït. A. uit Schie dam, moest voor de chocoladefabriek „De Baronie" te Schiedam geld halen bij ie Twentsche Bank op de Noordblaak te Rotterdam. Hij ontving twee zakken, een met 200 rijksdaalders en een met 500 gul dens. Deze zakken zette hij onder de Bank in de stuurcabine. Bij b wegrijden be merkte hij, dat zijn linkerachterband leeg was en hij ging dus aan het werk om het reservewiel te monteeren. Toen hij even later een stuk gereedschap haalde uit de cabine bemerkte hij dat de beide zakken met geld verdwenen waren. Dadelijk waarschuwde hii de r,olitie, maar het onderzoek leverde tot nu toe geen resultaat op. Ongeveer een half jaar geleden heeft een soortgelijke diefstal Dlaats gehad voor de I""9«sobank op de Leuvehaven. De politie waarschuwt daarom chauf feurs, die geld moeten halen en dan plot seling merken dat hun band lek geworden is, goed op te letten. Het ligt nl. voor de hand dat de dieven opzettelijk een band laten leeg loopen om de gelegenheid voor hun misdaad te scheopen. BEROOVING TE HAARLEM. Daders wisten te ontkomen. Zaterdagavond is op den drukken Wagen weg te Haarlem een dame op uiterst brutale wijze beroofd. Terwijl zij op den hoek van de Spruit en Boschstraat wandelde, hebben twee mannen haar een taschje ontrukt en zijn daarmede in den Hout gevlucht. Op den hoek van de genoemde straat stonden twee mannen. Verschillende voor bijgangers hadden hen opgemerkt, zoo ook twee dames, die op de mannen letten, omdat zy bewegingen in haar richting maakten. De dames liepen ietwat schichtig door, maar hielden toch de beide mannen in het oog. Even later kwam mevrouw De V., wonende in de Spruit en Boschstraat, aanwandelen. Zij had met haar man inkoopen gedaan, haar man was nog even in de stad gebleven, en zy ging alleen naar huis. In haar hand had zij een taschje. Zij passeerde de beide mannen. Tot haar schrik stapten de man nen eensklaps op haar toe, grepen haar arm beet en zeiden: „Geef hier het taschje Mevrouw De V. schrok natuurlijk hevig, verweerde zich en trachtte zich los te trekken, doch de mannen grepen haar zoo vast beet. dat haar vinger tusschen het taschje en de hand van een der beroovers bekneld raakte. Ze liet het taschje los. De twee mannen vluchtten er mede den Hout in en voordat de beide dames, die van eenige meters af stand de berooving hadden gezien, konden toesnellen en om hulp roepen, waren de mannen reeds weg. Mevrouw De V. riep en schreeuwde. Uit de huizen schoten men- schen op het gegil af, voorbijgangers bleven staan, zij zagen een vrouw, die naar de duis ternis van den Hout wees en nog twee schimmen van mannen, die daarin ver dwenen. Voordat zy begrepen, aldus „De Crt.", wat er eigenlijk te doen was, was elk spoor van de mannen zoek. Mevrouw De V. was danig overstuur en begaf zich naar een politiepost, die in dit deel van Haarlem gevestigd is, doch helaas na tien uur gesloten was. Gelukkig bevonden zich vóór den post nog een paar agenten, die onmiddellijk met mevrouw De V. meegingen, maar in de duisternis van den Hout was het natuurlijk ondoenlijk eenig spoor van de twee beroo vers te vinden. Men ging nog een veldwachter met een hond halen, doch ook deze kon niet veel uit richten. In het taschje, dat mevrouw De V. ontrukt was, bevonden zich behalve paple ren en sleutels, tien gulden aan kleingeld en enkele inkoopen, die zij had gedaan. De twee dames, die de berooving hadden ge zien, verklaarden, dat waarschijnlijk de mannen het ook op haar taschjes voorzien hadden, doch vermoedelijk twee dames te gelijk niet durfden aanvallen. Zij hebben rustig op dezen drukken weg gewacht tot er één dame passeerde en toen hun slag geslagen. HEISTELLING OMGEVALLEN. Zaterdagmiddag is tengevolge van een windstoot een heistelling omgevallen op het heiwerk, waarmee men momenteel bezig is het terrein van het spoorwegemplace- op ment achter de Czaar Peterstraat te Am sterdam voor het maken van de fundamen ten van een nieuwen bouwmuur aan de Nieuwe Vaart tegenover de Funenkade. Ge lukkig bevond zich niemand meer aan het werk en kwam de paal, waarschijnlijk doordat een der tuien is bezweken, gedeel telijk op het verlaten terrein, gedeeltelijk in het water terecht. Ook materiëele schade werd niet aangericht. DE ONBEWAAKTE Door trein gegrepen en gedood. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf is op den overweg te Warmond de 45-jarige R. uit Oegstgeest door een trein uit de richting Amsterdam gegrepen en genood. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te War mond vervoerd. DE „PIET HEIN" TE MEDEMBLIK. Groote en enthousiaste belang stelling. Zondagmorgen kwart voor twaalf arri veerde het prinselijk jacht „Piet Hein" geheel onverwacht in de haven van Medemblik. Aan boord bevonden zich H. K. H. prin ses Juliana, Z. K. H. print Bernhard en Z. D. H. prins Aschwin. Spoedjg had zich een talrijke menigte op de kade verzameld, die door het zingen van vaderlandsche lied°ren uiting gaf aan vreugde over dit bezoek. De burgemeester van Medemblik was eveneens ter plaatse aanwezig Na een oponthoud van ongeveer een uur verliet het jacht, na water en benzine te hebben ingenomen ,weer de haven toege zongen en toegejuicht door de velen, die op de kade aanwezig waren. Het prinselijk paar dankte hiervoor wuivend. IR. H. J. HEINSIUS OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is te Apeldoorn op 62-jarigen leeftijd overleden ir. H. J. Heinsius, directeur van de koninklijke pa pierfabriek van Gelder en Zonen te Apel doorn. De overledene, die in deze gemeente een vooraanstaande plaats innam, bekleedde tal van functies. Hij was o.m. voorzitter van het departement van handel en nijverheid te Apeldoorn, voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, voorzitter van de commissie van toezicht op de koninklijke H. B. S., terwijl hij eere lid en beschermheer van tal van vereenl- gingen en corporaties was. MOEILIJKHEDEN BIJ DE UITZENDING VAN WERKLOOZEN. Van steun uitgesloten. In Diemerbrug doen zich moeilijk heden voor met de uitzending van werkloozen. Veertig hunner weigeren namelijk naar de Rijkswerkverschaf fing te Maasbommel te gaan, met het gevolg, dat zij met ingang van de nieuwe week geen steun meer zullen ontvangen. Kort geleden moest de gemeentelijke werkverschaffing van hoogerhand worden stopgezet. De gemeenteraad van Diemen besloot daarna de werkloozen in hun eigen belang uit te zenden naar de kanalisatie- werken van de Maas. De betrokkenen hebben daartegen geen bezwaar, doch staan er op de noodzakelijke uitgaven voor materiaal en kleeding, v ,:lke zij volgens voorschriften zelf moeten bekostigen, ver goed te krijgen. De gemeente nu wil hun voorschotten geven, onder voorwaarde, dat deze later worden terugbetaald. Dit nu is het waar tegen de werkloozen krachtig protesteeren. Zij meenen, dat het wekclijksche steunbe drag niet toereikend is om de voorschot ten naderhand terug te betalen. De werk loozen kondigden aan niet naar Maasbom mel te zullen vertrekken, wanneer hun verzoek niet werd ingewilligd en de eerste groep, bestaande uit tien man, die vandaag zou worden uitgezonden, heeft Zaterdag aan dit dreigement gevolg gegeven. Zij hebben namelijk geen van allen de spoor bonnen, welke voor hen waren aange vraagd, afgehaald. Het gemeentebestuur van Diemen heeft zich vandaag tot den minister van sociale zaken gewend en intusschen andere werk loozen voor uitzending naar de Rijkswerk verschaffing aangewezen. MET 500 GULDEN ER VAN DOOR. Zaterdag werd een negentienjarig jong- mensch door zijn patroon uitgestuurd om bij het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank te Bussum twintig biljetten van 25 gulden in incasseeren. Het geld werd in derdaad geïnd, doch de jongeman keerde niet naar zijn patroon terug. Men vermoedt, dat het jongmensch, dat te Hilversum woon achtig is, er met het geld vandoor is gegaan. HET GRAF VAN J. p. COEN. Het centrale werkcomité te Batavia voor het graf van J. P. Coen ontving reeds vele bijdragen van particulieren en groot-be drijven, o.a. van de firma's Tiedeman en van Kerchem en:Geo Wehry ieder duizend gulden, hetgeen bewijst, dat de actie van het comité in breeden kring sympathie ondervindt. Zooals bekend, is nog een be drag van 30.000 noodig voor een passende entourage van het graf. HIJ BETAALDE ZIJN PENSIONPRIJS OP TIJD Maar bleek toch een oplichter te zijn. Iemand, die zich dr. de Boer, tandarts, verbonden aan het ziekenhuis aan den Cool- singen te Rotterdam, noemde, vervoegde zich de vorige week bij den heer P. om bij hem pension te bespreken. Hij trof het niet erg, want de pensionhouder had geen en kele plaats meer beschikbaar en daarom verwees hij hem naar zijn zoon, waar dr. de Boer meer succes had. Hier vertoefde hij eenigen tijd, betaalde zijn pensionprijs precies op tijd, zoodat de pensionhouder zeer tevreden over zijn gast was. Van tijd tot tijd bracht dr. de Boer een bezoek aan den heer P. Sr., dien hij tamelijk goed kende, daar hij het vorige jaar bij hem gelogeerd had. Tijdens één van deze bezoeken ontving hij een telegram, waarin melding werd ge maakt, dat zyn dochter, die voor gezondheid in Zwitserland vertoefde, direct in het zie kenhuis moest worden opgenomen om ge opereerd te worden. Hiervoor was volgens dr. de Boer 400 noodig. Daar hij dit bedrag niet bij zich had en nog minder direct krijgen kon, daar hij zijn ambtenaren vrij had gegeven, vroeg hij het zijn gastheer ter leen. Te goeder trouw gaf de man zoowel als de vrouw elk 30. Had het echtpaar meer aan contanten in huis gehad, dan zouden ze dit ongetwijfeld gegeven hebben, te meer, daar dr. de Boer beloofde de f 60 zoo gauw mogelijk terug te zullen sturen. Dr. de Boer is echter vertrokken en heeft niets meer van zich laten hooren. De heer P. heeft de politie van het gebeurde in ken nis gesteld, die nu een onderzoek naar den oplichter instelt. HEVIGE REGENVAL TE ZANDVOORT. Groote gaten in wegdek geslagen. Een ongekend Hevig onweer, gepaard gaande met hevige slagregens, heeft Zand voort gistermiddag voor ongekende moeilijk heden geplaatst. Omstreeks vier uur regende het zoo hard, dat de riolen het hemelwater al spoedig niet meer konden verzwelgen, zoo dat vele straten blank kwamen te staan. In de Schoolstraat en op het Schoolplein stroom de het water de hulzen binnen, zoodat men in allerijl zanddijken moest opwerpen om niet geheel door het water te worden over vallen. Toen de toestand niet meer te hou den was,, kwam de gemeentereiniging ter plaatse, die direct bëgon een straatgedeelte op te breken, waardoor het water naar een naburig lager gelegen terrein kon afvloeien. Op de Boulevard stond ook veel water, zoodat het plaveisel nergens meer te zien was. De auto's moesten tot aan de assen in het water rijden. Ter hoogte van het begin van den Zeeweg nabij het Grand Hotel stroomde het regenwater over de volle breedte met een snelheid van tien kilometer per uur naar beneden. Op het Stationsplein was de toestand al zeer kritiek. Hier werden door den regen niet minder dan drie groote gaten in het wegdek geslagen, waarvan een met een diepte van zeven meter en een breedte van vijf meter. Een groot gedeelte van het omliggen de plaveisel werd bovendien nog onder mijnd, zoodat ieder oogenblik nieuwe in stortingen verwacht konden worden. De directie van het kinderhuis Groot Kijk duin vertelde ons, dat men nog een moment bevreesd was, dat de fundeering van 't groo te gebouw ondermijnd zou worden, waar door een instorting onvermijdelijk zou zyn, Zoo ver is het gelukkig niet gekomen, al was de ravage groot. De politie zorgde, dat het verkeer zooveel mogelijk werd omgeleid om geen onnoodige trilling te veroorzaken. In de Zeestraat spoelde bij een woning een rioolbuis over een groote lengte weg, waar door eveneens een ernstige overstrooming ontstond. Sedert langen tijd heeft Zandvoort een dergelyken regenval niet meer meege maakt. („De Crt.") ONTVANGST- EN CLUBGEBOUW „SUNLIGHT". ^.„„erdag werd het Ontvangst- en Clubge bouw der Sunlight Fabrieken te Vlaardin- gen officieel geopend door den burgemees ter van Vlaardingen, in aanwezigheid van de plaatselijke autoriteiten en van de directie der Lever's Zeep Maatschappij. Dit juist voltooide gebouw voorziet in een behoefte van tweeërlei aard. Het aantal be zoekers aan de Sunlight fabrieken is in de laatste jaren geweldig toegenomen, omdat de moderne technische ontwikkeling van dit grootste zeepbedrijf van Nederland natuur lyk van jaar tot jaar meer belangstellenden trekt, waardoor de bestaande ontvangst lokaliteiten niet meer toereikend waren. In de tweede plaats was er behoefte aan meer geschikte clublokalen voor de perso neels vsreeniging „Sunlight". Het fraaie gebouw is uitgevoerd in mo dernen landhuisstyl naar ontwerpen en on der leiding van den architect ir. M. C. A. Meischke. Het inwendige van het gebouw bestaat uit een groote zaal, omgeven door gangen en dienstvertrekken. Naast de keuken is de bestuurskamer van de personeelsvereniging „Sunlight" gele gen. Tegenover de zaalzijde der gangen bevin den zich aan weerszijden garderobes voor de bezoekers, doch die zoodanig zijn ingericht, dat zij ook door de leden der sportvereni ging Sunlight als kleedkamers kunnen wor den gebruikt. De kleedkamers zijn voorzien van waschtafels, douche-inrichtingen, enz. Het gebouw is voorzien van alle moderne hulpmiddelen. AUTO IN EEN GROEP MET KINDEREN GEREDEN. Twee menschen trokken aan één stuur; zeven kindern gewond. Gisteravond reed op den Heerenweg in de richting Haarlem een auto, met als leerling-chauffeuse mevrouw R. de V., geb. ten K., onder toezicht van den heer A. A. van M., beiden wonende te Vlaardingen. Even voorbij de buitenplaats „Groenen- daal" wilde de bestuurster een auto pas- seeren. Daar evenwel uit de richting Haar lem eenige auto's naderden, trachtte mevr. de V. haar voorrijder te passeeren. Tegelij kertijd kwam uit de van Merlenlaan een auto. Uit vrees voor een botsing wilde mevrouw de V. de van Merlenlaan inrij den. De heer van M. greep echter het stuur om te trachten het erf van huize „Zuider- hoek" op te rijden. Dit bleef echter bij een poging. De auto botste tegen een paal van het hek van de villa. Juist was uit de van Merlenlaan een groep van negentien kinderen van het doopsgezinde kinderhuis te Haarlem met een leidster het hek voorbij geloopen. Na de botsing met de paal schoof de auto nog een eind door, waarbij de wagen achter op de groep kinderen inreed. Een zevental werd hierbij gewond. Van deze moesten er drie met beenbreuken en andere verwondingen naar het Diaconnes- senhuis te Haarlem worden vervoerd. Een voorbijkomend geneesheer, laer bijgestaan door drie andere dokters uit Heemstede, verleende bij dit ongeluk de eerste hulp. De vier lichter gewonde kinderen zijn naar het doopsgezinde kinderhuis teruggegaan. HEFFING OP MARGARINE, VETTEN EN OLIËN. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de heffing op margarine, vetten en oliën met ingang van 19 September 1937 wordt ver hoogd met 1 cent per K.G. Aangezien door den minister van econo mische zaken de wensch was uitgespro ken, dat de per 29 Augustus 1.1. plaats ge had hebbende verlaging van bedoelde hef fing geheel aan den consument ten goede zou komen en dit ten aanzien van mar garine en vetten niet mogelijk was voor zoover deze producten in verpakkingen van 1/4 K.G. worden gedetailleerd, is het nood zakelijk de toegepaste verlaging van de heffing op margarine en vetten tot 4 cent te beperken. In verband hiermede was het noodzake lijk ook de heffing op oliën met een cent te verhoogen. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is voor de week van 19 t/m. 25 September, behoudens tusschentijdsche wijzigingen vastgesteld op 50 cent per K.G. FOKVEEDAG BREDA 1937 AFGELAST. De uitvoerende commissie fokveedag Breda 1937 heeft op advies van den inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst, wegens het gevaar, dat het heer schende mond- en klauwzeer met zich brengt, dezen fokveedag afgelast. N. V. Concordia. In de Vrijdagavond gehouden verga dering van de N.V. Concordia werd de nagedachtenis geëerd var, de overleden bestuursleden C. Swager C.Az. en J. Heeman. Door den penningmeester, den heer N. Kooy, werd rekening en verantwoording uitgebracht van het afgeloopen boekjaar Tot goedkeuring der rekening werd be sloten. Bij de vevkiezing van commissarissen werden de aftredende heeren D. Kansen en N. Kooy herkozen. In de bestaande vacatures werd voorzien door de verkiezing van commissarissen heeren K. de Vries en K. Zeeman Jbz. Als nieuwe leden van de commissie van bijstand werden gekozen de heeren J. Keizer, J. Kliffen en K. Wagenaar. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot verpachting van het café, terwijl verder besloten werd ook dit jaar weer geen dividend uit te keeren. De „Almiha. Ondanks het betrekkelijk gure weer is de belangstelling voor de Midden standstentoonstelling buitengewoon groot. Tot en met Zondag weid zij door een plm. drie duizend bezoekers bezocht. De kern van de tentoongestelde goederen munt zoo zeer uit, dat een bezoek alles zir.s aan te bevelen is. Er heerscht in Scha gen gedurende de laatste dagen een bui tengewone drukte. De prachtige verlichting met in 't midden de schitterende geïllumi neerde kerktoren doet het centrumplaatsje in een zee van licht baden, waardoor de met vakkennis gemaakte feestétalages mede het hunne bijdragen. De Zaterdag stond in het teeken van diverse volksspelen, welke door de buurt- commissies waren samengesteld. Ook deze dag kenmerkte zich als een dag waarop Schagen zich zijn plaats als centrumplaats weet te handhaven. Opgewekt door Schagen s Harmoniekapel en „Winnubst" van den Helder vierde men als van ouds de winkelweekfeesten met pret en jool! Floralia. Wij misten zeer veel bekende gezich ten in de zaal van café Renses, toen Zaterdagavond de presidente van „Flora lia", mevr. Kruimel, de aanwezigen op den feestavond verwelkomde. De mooie mu ziek van de gebr. van Meurs verstomde, toen ons zanggezelschap Crescendo, onder leiding van den heer H. J. Zaal uit Bergen, aller aandacht vroeg. Dit koor schonk ons, als immer, eenige oogenblikken van intens genot. Met algeheele overgave werden onder de bezielende leiding 'n 6-tal num mers gezongen, waarvan „Meienacht" van Hespe, en „Herders, Hij is geboren", wel het meest bekoorden. Het koor, dat eenige versterking behoeft, heeft zeker recht op vele nieuwe leden. De zangnummers wer den onderbroken door eenige oefeningen van de damesleden der gymnastiekver- eeniging „Voorwaarts". De leider, de heer J. Schuuring, zag zijn arbeid beloond met een daverend applaus. Het dansje van de meisjesafdeeling en de prachtige stand van allen met bloemen getooid, moesten worden herhaald. Het optreden van het duo „Wi-Jo", met de revue „Carneval", gaf de overtuiging, dat goed amateurswerk beter is dan stun telige navolging van kunst. De inhoud van de revue was grooten- deels banaal, het lichteffect kon de poëtische lyriek alleen niet goedmaken. Het duo deed zijn best doch de Floralia- leden zijn over het algemeen meeT ont vankelijk voor hooger genot. Mevr. Krui mel dankte alle medewerkers. Tot slot een gezellig bal waarbij het tot laat in den avond jolig is toegegaan. Polderverkiezing. Bij enkele candidaatstelling is tot lid van het bestuur van de Dieps- en Moors meerpolder herbenoemd de heer P. Geus Czn. te Koedijk. Floral ia-tentoonstelling. Regen en wind den geheelen week en zelfs een windhoos en dat kunnen wy hier in Nieuwe-Niedorp met een Floralia-ten- toonstelling allerminst gebruiken, want niet alleen wordt hier een tentoonstelling ge houden, maar er worden ook buitenfeesten georganiseerd. Zaterdagmiddag 4 uur had de officieele opening plaats door den heer D. Wit. Spr, riep alle aanwezigen hartelijk welkom toe, memoreerde het vele werk, dat is gedaan en wees in het bijzonder op de uitnemende in zending teekenwerk van de schooljeugd, iets wat wy tot hiertoe hadden gemist. Met een woord van dank aan allen, die wederom hun medewerking hadden verleend, ver klaarde spreker deze tentoonstelling voor geopend. De voorzitter dankte voor de uitnoodi- ging aan het gemeentebestuur hier aan wezig te zijn en sprak zyn beste wenschen uit voor het welslagen dezer tentoonstel ling. Hij hoopte, dat dit welslagen voor het bestuur een stimulans mag zijn op den inge slagen weg voort te gaan. Wat de tentoonstelling betreft, kunnen wij mededeelen, dat deze dit jaar in het oude schoolgebouw was ondergebracht, wat een zeer goede oplossing bleek te zyn. Des avond verlichting. Deze was werke lijk uniek. Het haventje bij den speeltuin maakte een schitterenden indruk. Ook de buurtbewoners hadden zich niet onbetuigd gelaten, zoodat de honderden wandelaars, die zich des avonds op de straat bevonden, allen vol bewondering waren. Het weer werd beter, het was ten slotte bladstil, wat het geheel ten goede kwam. In 't lokaal Kossen was dansmuziek, waar van door verschillenden na afloop der ten toonstelling opgewekt is genoten. De Zondag kenmerkte zich ondanks den regen van den middag door groote opge wektheid. „Excelsior", dat een muzikalen rondgang maakte door het dorp, trof het niet bijzon der, maar later werd het weer toch weer goed en kwam des avonds de verlichting •tot haar recht. De drijvende bloembakken trokken veel aandacht. Ook het bezoek aan de tentoonstelling kan wederom bevredi gend genoemd worden. Des avonds trok het concert van Excel sior, afgewisseld door een paar heel mooie nummer van de dames van Nebe, veel be langstelling. Een groote menschenmenigte is getuige geweest van een schitterend ge slaagd vuurwerk, dat inderdaad een dave rend slot van het geheel is geworden. Hierna kon men zich in de zaal van den heer Kossen nog lang in een druk en ge zellig samenzijn verheugen. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer beperkte zich in onze gemeente tot nog toe een tweetal gevallen. Trad het eerste op by een koe, die door een veehouder in Purmerend gekocht was, dus een „ingebracht" geval was, het tweede openbaarde zich by het vee van een nabu- rigen veehouder, die geen wisseling in den veestapel hr.d i

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7