AMSTERDAMSCHE BEURS Qemeeuteeaden Stad en QmoevUu} £aatste AeticfUen HEILOO TEXEL WIERINGERWAARD URSEM QoiC Aspirin 24'Vig Door een commissie, benoemd door Ged. Staten, zal Maandag 27 September zit ting worden gehouden inzake het beroep door het R.K. kerkbestuur van den H Dionysius, ingediend contra het besluit tot onbewoonbaarverklaring der aan haar toe- behoorende woning Middenweg B 94. Volksonderwijs, Zaterdagavond vond in het zaaltje Lief hebber de trekking plaats voor de verloting, uitgeschreven door de af deeling Volkson derwijs. Om ongeveer 8 uur werd door den heer Post, hoofd der O. L. school, de bijeen komst, die een zeer gezellig karakter droeg, geopend. Spr. wees er op, dat het doel, aan de z.g. „overblijvers" (kinderen, die wegens den verren afstand des middags niet naar huis kunnen voor het middagmaal) iederen middag om twaalf uur een warm glas melk te verstrekken, wel aan ieder der aan' wezigen bekend was. Hij bracht in korte woorden dank aan al diegenen, die door lotenverkoop en het schenken van de prij zen er toe medegewerkt hadden de verloting te doen slagen. Speciaal bracht hij dank aan de onderwijzeres mej. Maas, die met nim mer falende blijmoedigheid ook deze taak tot een goed einde had gebracht, voor al de moeite, die zij zich had getroost. Maar het slot was geweest, dat het bestuur kon zeg gen: „Alle loten zijn geplaatst". Hierna begon de trekking, welke als de trekking bij alle verlotingen, ook weder onverwachte verrassingen bracht. Zelfs op het hoogste lot viel een prijs, terwijl de eerste prijs moest worden toegekend, aan iemand die eigenlijk heelemaal geen lot had „gekocht". Onder het trekken merkten we op, dat Alkmaar nog altijd een vrucht baar veld is voor dergelijke verlotingen want vele prijzen gingen daarheen. Verder naar Heiloo, Rustenburg, Oude-Niedorp, enz, De hoofdprijzen vielen resp. op de num mers 351, 283 en 185. Rest ons nog mede te deelen, dat door het bestuur besloten werd aan de meisjes van Leijen en Hoekstra, die ieder ongeveer honderd lootjes plaatsten, een cadeautje toe te kennen en na afloop de zeer geanimeerde samenkomst door den heer Post werd ge sloten met een woord van dank aan hen, die ook deze avond hadden doen slagen. Werkloozenleed. De noodlottige gevolgen van het besluit van den gemeenteraad, om 65-jarigen niet meer in de werkloozenregeling te doen op nemen, zijn niet uitgebleven, zegt het Volksblad. Door de geringe uitkeering, die het Bur gerlijk Armbestuur aan deze menschen geeft, was de 66-jarige metselaar Van H. niet meer bij machte zijn huishuur geregeld te betalen waardoor er een achterstand ontstond, die voor den huiseigenaar P. aan leiding was om Van H. Zondagmiddag door een deurwaarder uit zijn woning te laten zetten. Daar Van H. er niet in is geslaagd een andere woning te huren is zijn huisraad aan den kant van den weg neergezet. De huiseigenaren zouden aan Van H. wel een woning willen verhuren, mits het Bur gerlijk Armbestuur garant voor de huur wil zijn. Hooiberg afgebrand. Zaterdagmorgen tijdens een kort doch hevig onweder sloeg de bliksem in een hooiberg nabij de boerderij van den heer C. Witte te Spang. De hooiberg brandde geheel af, doch de belendende gebouwen konden gespaard blijven. De motorbrandspuit van den Burg is wel op de plaats des onheils geweest maar behoefde geen hulp te bieden. De berg, die meer dan 30 wagens •»- vatte was reeds afgebrand. Poldervergadering. Dijkgraaf en Heemraden vergaderden met Hoofdingelanden op Zaterdagmiddag 4 uur onder leiding van dijkgraaf Haring huizen. In verband met de conversieleening is een onderzoek ingesteld bij de Nutsspaarbank te den Helder, die bereid was tegen een rente van 35/g pet. geld te verstrekken, doch geen versterkte aflossing. Bovendien bleek, dat in. Juni moest wor- den opgenomen, terwijl het vóór October niet noodig was, waardoor er 3 maanden rente verlies zou zijn. Den Haag wilde het op de bestaande voor waarden blijven verstrekken voor 3»/« pet. Gebleken is dat dit toch voordeeliger was. Medegedeeld werd dat de Oost Barsinger- weg geheel is bijgewerkt en hier en daar nog overgeteerd zal worden; de West Barsinger- weg is voor de eerste maal geteerd vanaf de boerderij van den heer Borst tot aan de boer derij van den heer de Jong. Verder zijn de Walingsweg en een gedeelte Molenweg behandeld, terwijl de Zuidzijper- weg in de buurt is opgehaald. Hierbij heeft het bestuur de minder prettige ervaring op gedaan dat niet steeds medewerking is ver leend door enkele autorijders. Ook wat het teeren aan den Barsingerweg betreft, hebben we ervaren dat een Ingeland, die nog wel gewaarschuwd was, toch door de nieuwe teer is gereden. Besloten is nu dat voortaan bij werkzaam heden aan den weg alle verkeer zal worden afgesloten. De heer Blaauboer zou vroeger willen teeren en keurde het sterk af om in den hooi tijd, wanneer het meestal regent, te teeren. Ook den 2en keer teeren in den zaadtijd vond spreker niet goed. De voorzitter was het met den heer Blaau boer eens, maar zeide dat we niet eerder konden aanvangen, voor en aleer we gunstig weer hadden. Er moet tusschen den eersten en tweeden keer een behoorlijke tijdsruimte zijn. De betrokkenen moeten het voor zoo'n keer eens voor lief nemen. Van Ged. Staten was het Kon. besluit ont vangen, waarbij de heer K. Zijp werd herbe noemd als heemraad. Men hoopte dat de heer Zijp met dezelfde ambitie en toewijding als tot dusver zijn functie zal vervullen. De heer Zijp dankte voor deze woorden. Een voorloopig onderzoek door den op zichter heeft uitgewezen dat er weer enkele boomen door iepenziekte zijn aangetast. De inspecteur van het Staatsboschbeheer moet nog komen. De voorzitter hoopte op medewerking van de ingezetenen. Ingekomen was een proces-verbaal van de verkiezingen. Een stemming bleek onnoodig. De heer Groneman werd herkozen. In plaats van den heer J. A. Bakker, die als familie van den secretaris moest aftreden, werd de heer C. Waiboer benoemd, terwijl inplaats van den heer Schagen, die als heemraad is benoemd, de heer C. Boekei werd gekozen. Na heropening werd door den heer Kaan geadviseerd tot toelating. Nu de goedkeuring tot het bouwen van een kluis is ontvangen, werd door den voorzitter een teekening ter tafel gebracht, waarbij een kleine wijziging is ingebracht, wat wel wen- schelijk was gebleken. Het betreft een deur aan de Westzijde en het aanbrengen van een tweede raam eveneens aan de Westzijde, waardoor meer licht en een mooier gezicht zal worden verkregen. De kosten zullen hierdoor iets hooger worden. Binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben. De heer Rot zou gaarne zien dat 't slootje vanaf den heer van Twuiver tot voorbij de boerderij van Cor Waiboer werd uitgediept. De voorzitter zeide dat het Dag. bestuur besloten heeft deze week het slootwerk op te nemen. De heer K. Schenkwe hadden 't straks over het rijden door de teer. U heeft u laten inlichten door den opzichter, doch als u de arbeiders had gevraagd, zoudt u vernomen hebben dat niemand last van me gehad heeft. De voorzitter: het doet me genoegen dat van u te hooren, doch als u een oogenblikje geduld had gehad, zou 't goed gegaan zijn. De heer Schenk wilde nu hiervan afstap pen en wees verder op het niet tijdig weg- ïalen van het materiaal, waarvan veel door dt jongens te water is gegooid, en op een gedeelte weg voorbij den heer P. Blaauboer, dat ook nog niet in orde is. De dijkgraaf lichtte toe, dat daar ook een gedeelte geëgaliseerd is en wat het steenen- vervoer betreft, hadden we met allerlei fac toren rekening te houden. Voor tot sluiting werd overgegaan, zeide de voorzitter afscheid te willen nenien van den heer J. A. Bakker. Bij ervaring weten we dat hij met groote ambitie aan de zaken heeft deelgenomen en dat wij daarvoor harte lijk dank zijn verschuldigd. De heer Bakker dankte voor deze woorden en hoopte dat het den polder goed zal gaan. Hierna ging de vergadering in comité. Vrijdag vergaderde de raad. Ingekomen was een beschikking van den minister van financiën, dat de aan vrage van C. Aay om een landarbeiders plaatsje niet voldoet aan den eisch gesteld bij art. 4 der landarbeiderswet, dat de koopsom ad 1250 te hoog is en de opper vlakte 4.96 are te gering en de grondge- steldheid te laag, zoodat de aanvraag niet voor inwilliging vatbaar is. Schrijven van den kassier van den boe renleenbank dat acht deposito-obligaties der grond kapitaal bank per 1 October af losbaar zijn gesteld, zoodat voor een be drag van 8000 nieuwe belegging zal moeten worden gezocht. B. en W. werden gemachtigd hiertoe over te gaan. Wethouder Veldboer zou willen onder zoeken of de mogelijkheid niet bestaat dat deze waarborgsom aan het R. K. Kerkbe stuur wordt terugbetaald. Het is voor de gemeente steeds een geldelijk nadeel en door deze uitloting wordt de schadepost nog grooter. De voorzitter vreesde dat binnen de 20 jaar aflossing niet mogelijk is, doch zou de zaak nader onderzoeken. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de commissaris der koningin zijn vier- jaarlijksch bezoek alleen zal brengen op Vrijdag 24 Sept. a.s. v.m. 10 uur. Op een adres van de stichting het Noordhollandsch landschap om een subsi die te ontvangen ,werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt evenals op een adres van de K.N.A.C. om de personeele belasting naar de 5e grondslag te ver lagen. Naar aanleiding van een adres van den doodgraver om voor het maaien van het gras een uurloon te ontvangen werd af wijzend beschikt en besloten de instructie aan te vullen dat deze werkzaamheden behooren tot'het onderhoud van de be graafplaats. Door de centrale esperantopropaganda- commissie te Nijmegen werd verzocht het deelnemen aan esperanto-cursussen te bevorderen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het initiatief hiertoe over te laten aan het publiek en zoo noodig van gemeentewege leslokalen ter beschiking te stellen. Op verzoek van den kassier van het G E B. werd met algemeene stemmen be sloten het uurloon voor eventueele hulp van den lijnwerker vast te stellen op 35 ct. per uur. Voor het snoeien der boomen wordt echter 30 ct. betaald. Op het verzoek van het gemeentebe stuur te Avenhorn om voor de jaren 1937/38 en '39 een bijdrage te verleenen in de kosten van straatverlichting aan de Julianastraat besloot de raad voor 1937 wederom 12 te verleenen, terwijl voor 38 en '39 later een beslissing volgt met het oog op het annexeeren van het net door de provincie. Ingekomen was een adres van den heer W Stroomer, schilder te Rustenburg, houdende verzoek te willen vernemer wat de raad denkt te doen met de door hem gekochte materialen voor het niet gunnen van het schilderwerk aan de openb. lagere schooL De voorzitter deelde mede, dat B. en W. geen werk gegund hebben. Den raad is indertijd medegedeeld dat zoodra de suppl. begrooting, waarop deze post voorkwam door Ged. Staten zou zijn goedgekeurd het werk zou worden gegund. Thans is bericht ontvangen dat het schilderen van school en woning voorloopig moet worden uitgesteld en de desbetreffende uitgaven moeten worden geschrapt. Spr. betreurde deze beslissing, omdat school en woning, volgens het rapport van den gemeente opzichter, dringend geschilderd moeten worden. Het onderhoud van de rijksveld wachters woning kon- bezwaarlijk worden uitgesteld, omdat deze «-erkzaamheden reeds zijn geschied en indertijd de noodza kelijkheid zich plotseling openbaarde, zoodat niet kon worden gewacht. Voorloopig vastgesteld werd de ge meenterekening G E B. en burg. armbe stuur dienst 1936. Bij volgnr. 201 had de commissie de opmerking dat het salaris van den "ge meentearts veel te hoog is, nu thans bijna ieder in de gemeente lid is van het dok tersfonds. De rekening van het G. E. B. gaf geen aanleiding tot op- of aanmerkingen, terwijl de rekening van het armbestuur over zichtelijk was samengesteld waarvoor de commissie een woord van- dank bracht aan den secretaris-penningmeester. Wethouder Veldboer zou het op prijs stellen te vernemen wie in 1936 tuinders- steun hebben ontvangen. De voorzitter zal hiernaar een onderzoek instellen en de resultaten aan B. en W. kenbaar maken. De rekeningen werden hierna voorloopig vastgesteld. Gemeenterekening in ontv. en uitgaaf 116.930.64, nadeelig saldo 3317.16; rek. alg. burg. armbestuur 24.253,63, nadeelig saldo 487.8"; rekening G.E.B. IV.463.19, batig saldo 2721.61. Vervolgens werden aangeboden de ge meente-begrooting 1938 in ontvangsten en uitgaven op 63074,76, begrooting G. E. B. op 9880, alsmede begrooting B. A- op 9588,70 met een subsidie van de ge meente, groot 4000. Zij werden in handen gesteld van de com missie ad hoe. Voorstel van B. en W. tot het invoeren van reductie op de stroomtarieven van het G. E. B. voor groote gezinnen. De voorzitter deelde mede, dat in de geheele omgeving een dergelijke regeling niet bestaat, hetwelk evenwel voor B. en W. geen motief is ge weest afwijzend te beschikken op het adres van den Bond van groote gezinnen. Besloten werd als volgt te verordenen: In de maand Maart van het jaar, volgende op het Det 31 Dec. afgesloten boekjaar wordt aan ver bruikers van electriciteit een reductie ver leend over het totaal in het verstreken boekjaar betaald bedrag aan stroomver bruik, eventueel vastrecht en stroomver bruik, en wel aan hoofden van gezinnen met 5 kinderen 10 6 kinderen 12 7 kinde ren 14 8 kinderen 16 9 kinderen 18 en 10 of meer kinderen 20 In aanmerking komen slechts kinderen beneden 16 jaar. Gezinnen, waarvan het hoofd voor de rijksinkomstenbelasting is aangeslagen naar een inkomen van 1000 of meer, komen voor deze reductie niet in aanmerking. Al leen stroomverbruik voor huish. doeleinden wordt in aanmerking genomen. De eerste reductie wordt verleend over 1937. Adres van de Middenstandsvereeniging om bijdrage in den cursus- en reiskosten ingevolge de Vestigingswet. De raad nam ten deze een afwachtende houding aan. Vervolgens werd vastgesteld een verorde ning, regelende het beroep op den raad van vergunning, ingevolge het R. A. P. door B. en W. verleend. De raad besloot tot het voeren van een procedure. Besloten werd tot het converteeren van enkele geldleeningen en tot het aangaan van een kasgeldleening voor het doen van extra-aflossingen. Vastgesteld werd het schoolgeld kohier 1937/1938, voor de R.K. ^chool op 192,67 en voor de O. L. S. op t 105,25. Na een weinig nieuws opleverende rond vraag volgde sluiting. ESPERANTO. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Geachte lezer (es), komt het woord „wereld-vrede" in Uw woordenboek voor? Gewis! En U weet er natuurlijk ook de beteekenis van. Maar geeft U zich ook de moeite dit, het schoonste aller menschenidealen op eenige wijze te helpèn verwezenlijken? Sommigen ja, maar helaas zeer velen nog niet. Het oorlogsgevaar en de tegenwoordige toestanden ten opzichte van het enorme verkeei per vliegtuig, radio, telegraaf en telefoon en de uitgebreide internationale handel moeten ons toch overduidelijk doen zien, dat internationale verbroedering, sa menwerking by een ieder als punt 1 op de agenda behoort te staan. Het allergrootste bezwaar hiertegen werpt natuurlijk het talenverschil op. Wie wel eens een internationaal congres heeft bijgewoond, zal daarbij direct gevoeld hebben, dat er aan dat congres het nood zakelijkste, n.1. vloeiend, rechtstreeks con tact ontbrak. En hoeveel hoofdbrekens veroorloven de zakenlieden zich niet over dit schijnbaar doode punt van de talenchaos? Wachten zij nog steeds op een goede oplossing? Een ver gissing dan! De perfecte oplossing in den vorm van het steeds meer en meer toegepaste Esperanto wacht reeds 50 jaren op hen. Toont, dat U met Uw tijd wenscht mede te gaan. Sluit U aan bij onze groote inter national broederschap. Leert Esperanto! Maar doet het nu! De gelegenheid Espe ranto goed en g.iedkoop tot Uw geestelijk bezit te maken, wordt U thans geboden door de Fed. van Arbeiders Esperantisten, welke dit jaar wederom cursussen voor beginners organiseert. Voor bijzonderheden, zooals kosten, wordt naar de bekendmaking elders in dit num mer verwezen. DE VEREENIGDE SCHOUWSPELERS. Voor de zooveelste maal gaf het tooneel- gezelschap „De Vereenigde Schouwspelers" waarvan de heer Pierre Mols de directie voert, gisteravond in het Gulden Vlies een voorstelling van het tooneelspel in vier bedrijven van „de Rozenkrans". Langzaam aan kwamen de bezoekers op dagen en toen het doek vaneen ging wa ren wel niet alle plaatsen bezet maar het was toch een uitstekend bezette zaal. Met de grootste aandacht, heeft men het zeer mooie spel dat dikwijls aangrijpend was, gevolgd en men uitte zijn dankbaar heid door na elk bedrijf spontaan en lang durig te applaudisseeren. Merkwaardig dat dit stuk ook hier zoo veel publiek trekt, 'n bewijs dat de roman tiek nog niet dood is. Een verslaggever van een onzer groote dagbladen schreef o.a.: „Stukken als dr Rozenkrans moesten er meer in onze the aters verschijnen, zij trekken publiek". DE VESTIGINGSWET EN DE OPLEIDING VOOR DEN MIDDENSTANDER. Men verzoekt ons opname van het volgende Zooals bekend, is enkele maanden gele den de vestigingswet Kleinbedrijf in wer king getreden. Als eerste uitvloeisel hiervan is voor de slagersbedrijven een spertijd afgekondigd, zoodat zonder ver gunning van den minister geen slagerijen kunnen worden geopend noch op een anderen eigenaar kunnen overgaan. Het verloop is nu zoo, dat binnenkort voor de slagers en naar alle waarschijnlijkheid voor vele andere takken van detailhandel, "-acht of kleine nijverheid vr*tigings- eischen zullen worden afgekondigd. Een ieder die dan een nieuwe zaak in een dergelijke branche -al willen openen of die een zaak van een ander wil over nemen. waaronder ook valt d° overgang van een zaak van vader op zoon, zal een vergunning van de Kamer van Koophandel moeten bezitten. Deze vergunning wordt slechts verstrekt indien de aanvrager voldoet aan de door den minister gestelde eischen van handels kennis, vakbekwaamheid en credietwaar- digheid. Door de Alkmaarsche vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrièèlen Middenstand is nu in samenwerking met de Christelijke Middenstandsvereeniging een cursus opgericht, welke hier ter stede zal opleiden door het middenstandsdiploma handelskennis. Het is dit diploma dat straks, naast een diploma van vakbe kwaamheid, als eisch gesield zal worden voor het verkrijgen van de bovenbedoelde vergunning. De cursus is een driejarige voor hen, die niet meer dan lager onderwijs hebben genoten en wordt des avonds gedurende de wintermaanden gehouden. Zij. die b.v. in het bezit zijn van een Mulo-diploma kunnen in het algemeen met een één jarige avondcursus volstaan en zullen reeds in den zomer van 1938 aan het dan te houden oamen kunnen deelnemen. Voor de te dezer stede t houden cursus worden thans de noodige voorbereidingen getroffen, zoodat verwacht ma? worden dat de aanmelding nog aan het eind van deze maand wordt opengesteld. Door de be sturen der middenstand'verëenigingen zün als leeraren aan"°cfe1d d' beeren H W. Holsmuller, leeraer M O. handelsweten schappen en accoiir*s>nt en mr. H Schuur man, advocaat en orocureur, beiden al hier, waarvan d" eerste tevens als directeur zal optreden Het woord is thans aan de jonge mid denstanders, die de hun geboden gelegen heid dienen t» benutten om ziHi te bekwa men, teneinde naraet te ziin wanneer straks de vést'«:n<«wet on het door hen gekozen vak van t.oeDassmg wordt ver klaard. Zoodra d» wordt open gesteld. waaromtrent rakere mededeelin- gen volgen, verwachten dc organisatoren dan ook e°n oroote toeloop. Ongecorrigeerd - HERTOG VAN AL VA ANTWOORDT OP REDE VAN NEGRIN. De hertog van Alva heeft aan het secre tariaat van den Volkenbond een nota gezon den, waarin geantwoord wordt op de rede, die Negrin Zaterdag voor de Assemblée heeft gehouden. In de nota wordt o.a. verklaard, dat Franco pas nadat de Madrileensche regee ring materiaal en troepen uit het buitenland had ontvangen besloten heeft, buitenland- sche vrijwilligers aan te nemen. Tenslotte wordt in de nota verzekerd, dat de regeering van generaal Franco er nooit aan gedacht heeft, noch er ooit aan zal denken, deelen van het nationale grond gebied af te staan, in tegenstelling met de houding der regeering te Valencia, die reeds aan sommige landen heeft voorgesteld, te hunnen behoeve den status in de Middel- landsche Zee te verbreken met schending van de contractueele verplichtingen van Spanje. DIEFSTAL VAN ELECTRICITEIT. Geknoeid met den meter. In tal van huizen te Rotterdam heeft men gaatjes in den meter geboord, waardoor een naald wordt gestoken en op deze wijze remt men de draaiende schijf, welke het aantal verbruikte kilowatts aangeeft, in zijn werking of brengt haar geheel tot stilstand. - P J' K" had zich aan deze dieN g gemaakt en voor dit misdrijf adden zy en haat man zich voor de Rot- 3pSC e re<jhtbank moeten verantwoor- ^Prs was de man vrijgesproken, en mej. K. tot drie maanden gevangenis- „Reken maar! Ik ga eiken Zon- dag naar een voetbalwedstrijd I" „Maar toch zeker alleen als het mooi weer is?" „Hoe kom je er bij I Of't regent of sneeuwt, ik moet er bij zijn" „En de koude voeten dan met de gebruikelijke verkoudheid?" „Waarom bestaat er dan Aspi- rin? Bij de eerste verschijn- selen neem ik direct een of twee tabletten, 't Is maar een weet!" is een - pro duet. O ra njebanden»floycïe-k ruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid straf veroordeeld. Ze ging in verzet en de straf werd verminderd tot drie weken, doch dat vond zy nog te zwaar en zoo stond zij vannochtend in hooger beroep voor het ge rechtshof te 's-Gravenhage terecht, „Ik heb het niet gedaan", verdedigde zy zich, „ik heb het alleen maar geprobeerd". De meteropnemer verklaarde, dat als hy kwam controleeren, de voordeur eerst weer werd dichtgegooid en hij na een poosje pas mocht binnenkomen. Dit wekte de achterdocht van het electrisch bedrijf en men ging haar verbruikscijfers na. Deze bleken den laatsten tijd aanzienlijk minder te zijn, dan tevoren en op een avond werd een „overval" beraamd. Tezamen met een agent van politie klop te een inspecteur van het G. B. by mej. K. aan en belette haar, toen zij opendeed, eerst naar den meter te loopen. De inspec teur zag toen een naald in den meter steken, die de schijf weliswaar niet deed stoppen, doch wel met vertraagd tempo draaiden. De procureur-generaal mr. A. Rombach achtte den diefstal bewezen. Spr. vorderde bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger concludeerde op juridische gronden tot vrijspraak en drong subs. op een voorwaardelijke straf aan. Uitspraak 4 October. van Maandag 20 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers oTAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 1011/4 4 Ned -Indië 1934 100'/. 5H Uuitschi 30 m verkl 29% BAMI-INSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mi) Cert. 250 Koloniale Bank Ned lod handelsbank INDUSTR OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calve Uelli Cert. Nederl. hord Philips Gloed Gem Bezit Ümlevei INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Citie: Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actiom MIJNBOUW Aig txplor Mij. 152'/, 1/0 150 148 64Vs 87 248 333V, 1567/s 553/4 33»/,s 571/, ii3/h4 38 V, 216/i« Ö"t« 479V, 185 137 501/4 24.00 Redtang Lebong LEI"" 121 172 370' 1, 3801/, 9yi/4 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil 375/' Sbell Union)03< Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber 260'/, Deli Bat Rubber .1841/, Hessa Rubber 203 2OS*T I01'/4 Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. 137Va 135»/4 Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN Atcbison Topeka Southern Pacific Southern Railw Cert. Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50 fExclaim *Fv vldznd. Prolongatie vorige koers heden M WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 2281/, 295 286 44 15*/» 80 7&/1# z) ez-coupon laatste k. 22.30-45. 100?'. 1003 1, 28 M 147V, 16' 145 145 54'/, 238 315-9 146-3 53 281-9»/, 52-'/4 ll/,-»/j» 34-1/4 18%-7/i 03/, 62%-3f 452-90 170 133 45 20 118 172 349 364-Tl 92% 35% 14»Vf 111/,-% 236J-42 175-7 175-8 100 127-30 3'/.-V« 119-27J 120-51/, 220 279-80 271-6 43 21% 131/s-Vs 77 7 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo OFFICIEEL. Vorige koers 1.81V,. 9.00 72/5 6.15'/. (Belga 30.54 41.68 40.17 M 46.411/, 45.22 H Heden: 1.81T/i» 8.98'/. 72.75 6.13 30.52 41.63 40.12* 46.35 45.15

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8