Agenda De Voetbal-competitie Alkmaarsche Courant Stad en Omgeving fxicPitvaact £aatste Aecichten De K.L.M. is geen huwelijksbureau. Storm over de N.S.B. Een gedenkteeken voor Dr. van Dam. is begonnen en dus zal iedereen des Maandags weer naar de sport pagina's grijpen. Verslagen der westelijke eerste klassers, Overzichten van alle andere klassen, Beschouwingen over den N. H. V. B. in de die bij nieuwe kwartaal-abonné's tot 1 Oct. gratis in de bus wordt gestoken. Ook Prof. Valckenier Kips verlaat de beweging. Microfoon in v. Duyl's kamer. Alkmaar, Woensdag, Op uitnoodiging van een voorloopig comité, onder leiding van dokter R. G. C Schröder, kwamen gisteravond in de trouwzaal van het stadhuis diverse ingeze tenen van Alkmaar en omgeving hijeen om de vraag te bespreken op welke wijze men ter herinnering aan wijlen dr. van Dam iets in zijn geest tot stand zou kunnen brengen. Daarmede was niet alleen bedoeld het oprichten van een gedenkteeken, maar ook het in het leven roepen van een organisatie, welke op medisch gebied iets zou kunnen nastreven, dat zoo hij nog leefde de volle sympathie en medewerking van dr. van Dam zou hebben gekregen. „De herinnering aan dr. van Dam" 200 was in den oproep vermeld „blijft in onze harten leven en dat is wel het koste lijkst gedenkteeken, dat we hem kunnen oprichten, maar toch gevoelen wij de be hoefte ook op andere wijze uiting te geven aan onze genegenheid voor hem. Wij mee- nen het meest in zijn geest te handelen, wanneer we, met voorkennis en instemming van de familie Van Dam, gelden bijeen brengen, waarvan de opbrengst mede zal dienen voor de oprichting van een eenvou dig gedenkteeken en waarvan het overschot zou kunnen worden aangewend voor een doel, dat geheel in den geest van den over ledenen moet liggen". Deze oproep was geteekend door een voorloopig comité, dat, onder voorzitter schap van den heer Schröder, samengesteld is uit mevrouw H. J. M. Oushoom-Ibink Meienbrink en de heeren Tj. N. Adema, N. P. Andriesma, C. H. Blees, J. Degenaar, H. L. Frankenberg, A. de Lang, Mr. M. Moens, F. H. Ringers, B. H. J. Schouten, G. Stra- ver, M. J. Th. Vas Dias, W. van de Vall, W. Voorthuysen en L. van der Wilk. Nadat het doel van deze bijeenkomst door dokter Schröder nader gepreciseerd was en deze de samenstelling van 'n grooter comité aan de goedkeuring van de verga dering had onderworpen, verklaarde de burgemeester, als eerevoorzitter, zich des gevraagd bereid de leiding der vergadering op zich te nemen. De aanwezigen werden daarna in de ge legenheid gesteld, in verband met het doel dezer actie, wenschelijkheden naar voren te brengen. Wij kunnen te dezen opzichte slechts mededeelen, dat er naar gestreefd wordt iets tot stand te brengen, dat van blijvende beteekenis voor een bepaalde groep hulpbehoevenden zal zijn. De vraag werd daarbij onder de oogen gezien of reeds nu moest worden uitge maakt wat men tot stand zal willen bren gen, dan wel of men dit moest laten afhan gen van de gelden welke men voor een dergelijk doel ter beschikking zou krijgen. De wenschelijkheid werd daarbij naar voren gebracht bij deze actie zooveel moge lijk in overeenstemming met de familie van den overledene te handelen. Waar op een bijeenkomst als deze niet kon worden uit gemaakt of men tot hulpverleening van financieelen of materieelen aard, dan wel tot een steunen van medische onderzoe kingen of het daadwerkelijk helpen van daartoe in aanmerking komende patiënten zou besluiten waarvan het laatste het meest in den geest van den overledene werd geacht werd besloten dankbaar gebruik te maken van de gelegenheid door den medischen kring nader te worden geadvi seerd. Het voorloopig comité werd als werk comité aangewezen, waarbij de heer Schouten tot secretaris, de heer Blees tot tweeden secretaris en de heer Moens tot penningmeester benoemd werden. Na advies van den medischen kring en nadat dus, in overleg met de familie, zal vastgesteld zijn voor welk doel de bij dragen bestemd zullen worden, zal het comité nader overwegen op welke wijze de actie voor het verkrijgen der benoodigde gelden zal worden gevoerd. Wij zullen daarvan dan mededeeling doen met gelijktijdige vermelding van de namen dergenen, die in het groote comité hebben zitting genomen. DE ACTIE TEGEN EEN MILITAIR VLIEGVELD. Men verzoekt ons uit Bergen opname van het volgende: Sedert enkele weken heerscht hier diepe verslagenheid onder vele bewoners van Bergen, wegens de plannen van het depar tement van defensie, om te Bergen een militair vliegveld in te richten. Men begrijpt volkomen, dat het in den tegenwoordigen tijd voor de verdediging van het land noodig is om over militaire vliegvelden te beschikken, maar men vraagt zich af of dit zóó dicht bij Bergen moet komen, welke plaats, als badplaats, woon- en vacantieoord, daardoor ernstig in zijn bestaansmogelijkheid wordt getrof fen. Naar wij vernemen hebben verschillende vooraanstaande ingezetenen zich telegra fisch tot den minister van Defensie ge wend om te trachten dit gevaar voor Ber gen te keeren, terwijl verschillende ver- eenigingen en corporatie's zooals de ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, de Winkeliersvereenigingen e. d. deze week vergaderingen zullen beleggen. Tevens is een spoedvergadering van den gemeenteraad aangevraagd om te over wegen wat gedaan kan worden, dat het vliegveld iets verder van Bergen verwij derd zal komen. (In ons nummer van gister hebben wij van de diverse voorgenomen vergaderin gen reeds melding gemaakt. Red. Alkm. Crt.) GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot, de heer A. van der Kuyt, thans te Schagen, slaagde te 's-Gra venhage voor vak-werkman le klasse der P.T.T. DE 8-OCTOBER-VIERING. De Langestraat zal in de lange rij der feestelijk versierde straten natuurlijk niet achterblijven. Gisteravond besloot de ver gadering van Langestraatbewoners, om de straat met 8 October een feestelijk aanzien te geven. CARILLON CONCERT. Door den heer van Langen zal Donder dagavond van 8.309.30 het laatste carillon concert worden gegeven. Het programma daarvan luidt als volgt: Sonatine IV (Allegro, Andante, Allegretto, finale) Ign Pleyel Ochsen Menuet Haydn Marche Turque Mozart Die winter is verganghen Mijn dorpje Het klinkt e klee klee klokske Willem Galesloot Wiegelied Cor Ponten Marche Funèbre Chopin NIEUWE WINKEL. Vanmorgen heeft de heer Jb. Vader, Ly ceumstraat 89, zijn nieuwen winkel geopend in kruidenierswaren, comestibles en al de verdere artikelen, die een kruidenierswin kel zooal biedt. De heer Vader is geen nieu weling in het kruideniersvak, daar hij al verscheidene jaren bij de firma Obdam aan den Straatweg werkzaam is geweest. De winkel, die geheel naar de eischen des tijds ingericht, voldoet aan een behoef te in dit stadsdeel, waar tot nu toe nog maar weinig winkels gevestigd waren. Spe ciaal de Lyceumstraat, de Rochdalebuurt en meer straten in die omgeving zullen van dezen nieuwen winkel kunnen profiteeren. LID VAN HET COLLEGE VAN REGENTEN. Bij K. B. van 18 September zijn benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te Alkmaar de heeren F. H. Ringers, bouwkundige en P. A. de Lange Gzn., assurantiebezorger, beiden te Alkmaar. VERTROKKEN PERSONEN. M. Schilder, R.K., dienstbode, van Ken- nemerstraatweg 122, naar Heiloo. J. van Dalen, N.H., timmerman (o.), en echtge- noote, van van der Woudestraat 30, naar Bergen (N.H.) C. G. Wiegers, N.H., z. b., van Nieuwpoortslaan 24, naar Doetinchem. J. Beukema, N.H., commies N.S., echt- genoote en stiefkinderen, van Houtweg 8, naar de Bilt (U.) E. Rolleman, N.H., dienstbode, van Houtweg 8, naar de Bilt (U.) AL. Schoofs, R.K., beambte N.S., van Stuartstraat 8, naar Zaandam. Wed. G. Brands, N.H., z. b., en dochter, van van der Kaaijstraat 1, naar Oostzaan. D. Buis, R.K., z. b., en gezin, van van der Lijnstraat 6, naar Amsterdam. M. Langhorst, H. Ev. L., hoofdonderwijzer, en gezin, van Lyceum straat 72, naar Stompetoren. J. Booij de Jong, Ger.K., z. b., en dochter, van Oudorperdykje 25, naar den Helder. F. L. Groothedde, R.K., kappersbediende, van Lyceumstraat 87, naar Amsterdam. G. J. Koppenol, N.H., chauffeur, van Spoorstraat 78, naar Heiloo. Ch. Th. Bruin, R.K., z. b., van Breedstraat 51, naar Bergen op Zoom. H. Napirala, R.K., dienstbode, van Cos- terstraat 7, naar Duitschland. M. Berg maner, R.K., dienstbode, van Kenn.str.weg 142, naar Oostenrijk. A. J. van Beek, geen, werktuigkundige, van Van der Lijn straat 20, naar Heiloo. F. J. van der Meulen, geen, stuurman ter koopvaardij, en echtgenoote, van Rippingstraat 2, naar Ned. Indië. F. Niele, R.K., z. b., van Snaar- manslaan 38, naar Hoorn. C. Rijkers, geen, koopman in boeken, en gezin, van Baanpad 17, naar Beverwijk. C. Rijkers, R.K., bakkersknecht, van Baanpad 17, naar Oudorp (N.H.) M. Lenards, R.K., licht matroos, van Zeglis 93, naar Vlissingen. A. M. LoosLeegwater, R.K., z.b., van Overdiepolder 2, naar Heiloo. A. M. PrinzPutter, R.K., z.b., van Zeglis 7, naar Amsterdam. C. A. van der Vaart, Ger.K., lichtmatroos, van Vander Woudestraat 79, naar Vlissingen. B. A. Metselaar, R.K., lichtmatroos, van Van der Woudestraat 23, naar Vlissingen. P. Kuijper, R.K., h. i/d huish., van Metiusstraat 2, naar Boskoop. Swager, N.H., waterbouwkundige, van Brouwerstraat 7, naar Voorschoten. P. Karmelk, N.H., controleur techn. bedrijf, van Lyceumstraat 91, naar Oudorp. M. M. van Dijk, R.K., z.b., van Langestraat 95, naar Amsterdam. W. G. Schievels, R.K., winkeljuffrouw, van Steijnstraat 12, naar Apeldoorn. F. C. M. Conradi, R.K., leeraar R.K. Lyceum, van Bleekerskade 11, naar Venray (L.) C. J. Rol, geen, z.b., van Geestersingel 15, naar Heiloo. E. E. Kasteleijn, geen, handelsreiziger, en gezin, van Baansingel 35a, naar Amsterdam. G. van Buren Lensinck, N.H., z.b., van Nassau- plein 40, naar Delft. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Lloyds of London (rom.-sens.); hoofdrollen Fred die Bartholomew, Madeleine Carroll, Sir Guy Standing. Toegang boven 14 Jaar. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer De humane bruut (sens.); hoofdrollen Victor Mc. Laglen en Binnie Barnes. Toegang bo ven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Madame Bovary (hist.-rom.); hoofdrol Pola Negri. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De getemde draak (hum.): hoofdrollen Adèle Sandrock, Lucie English, Gretl Theimer en Joe Stöckel. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 22 September. 8 uur, Gulden Vlies, ledenvergadering Vereen, voor kindervoeding. Donderdag 23 September. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Vereen, v. Huisvrouwen, lezing van mevr. v. d. Broeckede Man. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningswedstrijden m. m. v. 14 Haarlemmers. De stewardessen zullen waar schijnlijk worden afgeschaft. Van welingelichte zijde is aan het „Rot terdamsch Nieuwsblad" verzekerd, dat het stewardessenstelsel bij de K.L.M. zeer ver moedelijk zal worden afgeschaft om de merkwaardige reden, dat de jongedames, die voor stewardes in aanmerking ko men te goed zijn. De eischen, die aan opvoeding, ontwikkeling, voorkomen en reputatie worden gesteld zijn zoo hoog, dat de vaste klanten van de K.L.M. en zij, die uit hoofde van hun dienstbetrekking ge regeld met het civiele K.L.M.-personeel in aanraking komen, met de meisjes „weg- loopen" en wel naar den dichtstbijzijnden ambtenaar van den burgerlijken stand. De K.L.M. fungeert dus eigenlijk als hu welijksbureau. Zij leidt een uitgelezen bri gade huwbare dochterkens op tot bruikbare leden van haar vliegcorps, steekt geld in die opleiding, deelt flatteuse uniformen uit, verklapt de nooden en behoeften van de clientèle, leert den meisjes, hoe die te stil len, stuurt de volleerde geisha's de lucht in en bewerkstelligt voor dit „bovenaardsche" personeel de beste huwelijkskansen. Alle eischen, die een moderne, vlieglustige za kenman aan zijn ideaal stelt, vindt hij ver wezenlijkt in de hulpvaardige, bedrijvige, intelligente en mooie stewardessen van d K.L.M., wier charme in de intimiteit van de Douglas-cabines wedijvert met de aantrek kelijkheid van de cocktails en de andere delicatessen, welke zij serveeren. Er is dus heel veel verval onder het .hemelsche" personeel en de K.L.M. moet telkens nieuwe gegadigden opleiden. Zij is er zich zeer zeker van bewust, dat de charme van de stewardessen ook een stimu lans kan zijn voor het reizigersvervoer, maar een goed opgevoede stewardes is toch een te dure toegift op een passage-biljet RotterdamLonden. Bovendien zou van overheidswege wel eens bezwaar gemaakt kunnen worden tegen dit cadeaustelseL Het is een moeilijk dilemma voor de directie, te volharden als huwelijksbureau en daarmee het reizen per K.L.M. extra- aantrekkelijk te maken of Zij zal hoogstwaarschijnlijk tot het laatste beslui ten, tenzij er iets op verzonnen kan worden, b.v. dat de K.L.M. meedeelt in den bruids schat zoodra een stewardesje haar aardsche bestemming heeft bereikt. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Toren valk (thuisreis) te Bagdad en Nandoe (uit reis) te Rangoon. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. De heeren de Kok en Schmidt Crans zijn na een mooie vlucht in Nairobi geland. Vandaag wordt de tocht voortgezet. WIELEWAAL NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen zes uur is het K. L. M.-vlieg tuig „Wielewaal" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn zeven passagiers. (Ongecorrigeerd.) RADIO-LEZING N.C.R.V. Hedenavond van 19.30 tot 20 uur spreekt voor de N.C.R.V. dr. D. M. Hoogland, dieren arts te Breukelen, over mond en klauw zeer. Wal bekende adverteerders doen. Terwijl de uitgaven voor andere reclame-middelen vorig jaar werden besnoeid, gebruikte de Wrigley Co. dat jaar in Amerika ruim 100.000 regels méér in couranten. Evenzoo de Eastman Kodak Cy. en wel 500.000 regels méér. De Coca Cola Gy. gebruikte zelfs ruim 800.000 regels méér in couranten, ter wijl zij van andere recla»- - middelen minder gebruik maakte. BELEEDIGING VAN EEN MINISTER. Arnold Meyer weer tot een maand veroordeeld. De leider van het Nederlandsche volks- fascisme, de 32-jarige A. J. M. had in het orgaan van deze partij „Zwart Front", een artikel gepubliceerd, waarin beleedigende uitlatingen over den toenmaligen minister van justitie voorkwamen. De rechtbank te Breda heeft hem daar voor een gevangenisstraf van één maand opgelegd. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch ver nietigde in hooger beroep dit vonnis, doch opnieuw arest wijzend, veroordeelde het M. tot dezelfde straf. M. ging in cassatie en de hooge raad ver wees de zaak naar het gerechtsof te 's-Gra- venhage. Het Haagsche hof wees heden opnieuw arrest en legde M. eveneens een gevange nisstraf van één maand op. ALKM. CRT., VOORDAM, ALKMAAR. Gerucht rond de N. S. B.! Ziet hier in enkele woorden den indruk, dien de opzienbarende mededeelingen om trent het heengaan van de heeren van Duyl, Pont en van der Goes van Na- ters uit 's Heeren Mussert's beweging alom in den lande bij lieden van de meest uiteenloopende politieke ge zindheid bij voor- en tegenstanders van het nationaal-socialisme wekten. Geen wonder! Als een politieke bewe ging, die zoo hoog van den toren placht te blazen, zich in snel tempo haar paladijnen ziet ontvallen, is er reden te over tot het plaatsen van vraagteekensen tot het stellen van vragen. Dit laatste hebben wij dan ook niet nagelaten. Uiteraard hebben wij ons ook gewend tot degenen, die den heer Mussert trouw zijn gebleven en niet genoopt waren, werden of zich zagen om de beweging te verlaten. Een van hen, een niet onbekende figuur in den lande, deelde aan het „Utrechtsch Dagblad" op vele gestelde vragen mede: Persoonlijke redenen? Ja, inderdaad. Maar van welken aard? Dit is moeilijker aan te geven. Achter persoonlijke redenen kan heel veel schuil gaan. Maar zulks be hoeft niet noodzakelijkerwijs het geval te zijn. Familie-omstandigheden? Financieele overwegingen Gezondheidsmotieven Hiermede wil niet gezegd zijn, dat deze in de onderhavige gevallen in het geding waren. Maar wat dan wel? Ja, vooralsnog bestaat er geen aanleiding om de interne zijde bloot te geven. Dit alles klonk ons wat raadselachtig in de ooren. Dies zijn wij elders op informatie uitgegaan. Een onzer verslaggevers kon ons gisteravond laat nog nadere bijzonder heden verstrekken. Kort samengevat ko men de door hem uit goedingelichte bron verkregen informaties neer op het vol gende: De microfoon. Het is waarlijk geen wonder, dat de heer van Duyl achteraf betreurde gelijk hij in zijne verklaring aan het Utrechtsch Dagblad te kennen gaf den. brief, hem Zondag tijdens een onderhoud door de heeren Mussert en Farwerck ter teekening voorgelegd, met zijne handteekening be krachtigd te hebben. Immers, kort na deze onderteekening is den heer van Duyl gebleken, dat vele ge sprekken, door hem gevoerd in zijn werk kamer op het Algemeen Hoofdkwartier aan de Maliebaan te Utrecht, afgeluisterd zijn via een in die kamer verborgen opge stelde microfoon. De gesprekken, waar het om gaat, wer den gevoerd met of in tegenwoordigheid van den inmiddels geroyeerden heer van der Goes van Naters en den heer Valcke nier Kips, die eergisteren eveneens op staanden voet ontheven is van de hem tot dien dag opgedragen werkzaamheden ten hoofdkwartiere van de N.S.B. en ook als lid dezer beweging is geroyeerd. De hier bedoelde gesprekken hebben naar de meening van de leiding der N.S.B. een inslag gehad van critiek op haar faits et gestes. Dit achtte zij niet toelaat baar, zoodat zij besloot, den heer van der Goes van Naters te royeeren, omdat zooals de heer Mussert gisteren in een interview aan een verslaggever van een hier te lande verschijnend blad mededeel de de heer van der Goes bijgedragen zou hebben tot de ondermijning van de nationaal-socialistische beweging in Ne derland. Den heer van Duyl bleef een royement ondermeer bespaard, wijl hij een zeer geziene figuur in N. S. B.-kringen is en de leiding vreesde, dat te straf optreden jegens hem de beweging al te veel nadeel zou kunnen berokkenen. Of en in hoeverre de populairiteit van ds. van Duyl mede als een gevaar voor haar zelf door de leiding werd beschouwd, is niet met zekerheid te zeggen. In de omgeving van ds. van Duyl bestaat echter de meening, dat ook deze factor kan hebben bijdragen tot diens heengaan. Niet te ontkennen valt evenwel, dat de „persoonlijke redenen", waar ds. van Duyl in de door hem geteekende ver klaring van spreekt, mede een factor van beteekenis zijn geweest, die tot zijn ver trek uit de N. S. B. leidden. Er is nog zeer veel in deze affaire dat opklaring behoeft, aldus onze 2egsman. „In principe accoord". De heer van dT Goes van Naters al dus de heer Mussert in bovenvermeld in terview was wel door eenige personen voorgedragen voor de functie van hoofd van de afdeeling „Nationaal Socialistische Vorming", maar bij de leiding der N.S.B. bestond in de verste verte niet het voorne men om over een benoeming van Jhr. van der Goes zelfs maar te denken. Nadrukkelijk verklaarde de heer van der Goes met wien wij tegen het midder nachtelijk uur een onderhoud mochten heb ben dat deze mededeeling des heeren Mussert niet conform de feiten is. De vorige week toch zeide de heer Mussert, aldus de heer van der Goes, toen de heer Pont hem de voordracht tot deze benoeming voorleg de: In principe accoord. Maar laat mij nog even over de zaak mijn gedachten laten gaan. Geenszins vervolgde de heer van der Goes heb ik de Nationaal-Socialistische Beweging ondermijnd. Wat betreft mijne houding jegens hare tegenwoordige leiding, hierover wil ik op het oogenblik geene nadere mededeelingen doen. Het nationaal- socialisme blijft in mij een warm en over tuigd voorstander houden. Het bedanken van prof. Valckenier Kips. Naar wij vernemen, is gisteren uit Lochem het navolgende telegram verzonden: MUSSERT Maliebaan 35 Utrecht Wegens gemis aan vertrouwenden Uw lei ding treed ik uit de N. S. B. (w.g.) Professor VALCKENIER KIPS. Nader vernemen wij nog, dat het heen gaan van professor Valckenier Kips geheel los van het feit staat, dat de zoon van prof. Valckenier Kips, die aan het hoofdkwartier der N. S. B. in de afdeeling van ds. van Duyl als diens secretaris verbonden was, eveneens geroyeerd is. KINDERMISHANDELING TE HAARLEM. Onmenschelijke behandeling van twee kinderen. Reeds gedurende geruimen tijd had het gezin van zekeren S., in de Herculesstraat te Haarlem, de aandacht van de kinder politie, naar aanleiding van mededeelingen omwonenden over kindermishandelingen, welke zich daar voordeden. S., een weduwnaar, woont samen met de 38-jarige gehuwde vrouw K., wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft verlaten. Er zijn zeven kinderen in huis, waarvan het jongste drie weken oud is. Hoewel aangenomen kan worden, dat ds behandeling van de kinderen veel te wen- schen liet, was het, ondanks herhaalde con trole, tot dusver onmogelijk geweest straf bare feiten vast te stellen. Toen achter dezer dagen de aandacht opnieuw op het gezin werd gevestigd, heeft de kinderpolitie, niet tegenstaande hevig verzet van vrouw K.< de kinderen aan den lijve onderzocht. Hier bij bleek, dat onverwijld ingrijpen geboden was. In het bijzonder hadden een vijfjarig jongetje en een zevenjarig meisje het moe ten ontgelden. Zij waren door vrouw tC met een stuk hout bont en blauw geslagen. Speciaal het ventje bleek ernstig toegeta keld. Als gevolg van de mishandelingen had de kleine o.a. een gat in het achterhoofd en een ernstige wonde boven de oogen. Het knaapje kwam nooit in de buitenlucht en moest meestentijds, met vastgesnoerde handjes, in zijn bed blijven. Bovendien kreeg het weinig eten, zoodat het in totaal ondervoeden toestand verkeerde. Door bemiddeling van de kinderpolitie zijn de beide kinderen elders ondergebracht. Het knaapje is, op advies van een dokter, in een ziekenhuis ter verpleging opgenomen en het meisje is in een kindertehuis 8e" plaatst. Het onderzoek van de politie is n°8 volle gang Vrouw K., die momenteel s* is, kon nog niet verhoord worden. is ken is echter, dat de anaere kinderen vru* wel niet getuchtigd worden. Het ion* van vyf jaar is een kind uit het vroege huwelijk van de vrouw. Het meisje i® dochtertje van S.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2