Het nieuwe zittingsjaar geopend. .ou€£Odte Rinso SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE QE (JOUDEN s PARLEMENT Prof. Aalberse eerste candiciaat voorzitter Tweede Kamer. Rede baron de Vos van Steenwijk, voorzitter Eerste Kamer, DE WASMACHINE VRAAGT OM OVERVETTE RINSO! SoM MP SBimteuSand DxuiUeltm (Van onzen parlementairen medewerker.) Volgens het gebruik zijn de beide Kamers nog denzelfden middag na de plechtige ope ning van het zittingsjaar door de Koningin bijeengekomen om haar werkzaamheden aan te vangen. Voor de Tweede Kamer bestaat dit in ae eerste plaats uit de ontvangst van de Rijks- begrooting, welke door den minister van financiën, mr. de Wilde, werd aangeboden, met de daarvoor gebruikelijke formule, dat deze begrooting is „vergezeld van een nota betreffende den toestand van 's Rijks finan ciën". Terwijl de minister zijn beurt afwacht te er moesten nog eenige ingekomen stuk ken worden aangekondigd kwam zijn vroegere collega, mr. Oud, even een praatje met hem maken, waaruit blijken kon, dat de zegswijze „uit het oog, uit het hart" voor dezen, die in 't zelfde gebouw aan den Kneu terdijk resp. zetelt en zetelde, niet opgaat. Nadat de minister van financiën zich van zijn taak gekweten had, werd een aantal le den, die vacatures komen bezetten, toegela ten en beëedigd. Het waren de heeren Al- gera (a.r.), Baas (a.r.), Botterweg (a.r.), van den Brule (r.k.), van Maarsseveen (r.k.), Rutgers van Rozenburg (c.h.) en Sweens (r.k.) Dadelijk nu hun toelating begonnen deze nieuwe leden de kennismaking met hun collega's. De Kamer was dicht bezet, zoodat zij druk werk hadden! Het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap verliep vlot. Voor de eerste plaats werden van de 91 stemmen 78 op den heer Aalberse (r.k.), den voorzitter in de af- geloopen parlementaire periode, uitgebracht, 4 op den heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) er zitten 4 N.S.B.-ers in de Twee de Kamer 3 op den heer van den Tempel (s.d.a.p.), 1 op den heer van Schaik (r.k.), 1 op den heer Smeenk (a.r.), terwijl 4 blanco stemmen werden uitgebracht. Prof. mr. P. J. Aalberse werd dus no. 1 op de voordracht. Bij de stemming over de tweede plaats verkreeg de heer Smeenk (a.r.) 46 van de 85 stemmen; de heer Drees (s.d.a.p.) 24; de overige stemmen waren verdeeld over de heeren Joekes (v.d.), Terpstra (a.r.), Oud (v.d.) en van den Tempel, plus 5 blanco's. De heer Smeenk had derhalve de volstrekte meerderheid verkregen. De heer Drees (s.d.a.p.) verscheen tenslot te als nummer drie op de voordracht met 66 van de 88 stemmen, waarvan er 11 blanco waren. De heeren Smeenk en Drees, die zoowel op gemeentelijk administratief gebied de eerste in Arnhem, de tweede in den Haag als op parlementair terrein hun sporen heb ben verdiend, zijn nieuwe figuren als plaats vervangende voorzitters. Prof. Aalberse zal voor de avondvergaderingen in den begroo- tingstijd nog wel eens een beroep op hen doen! Donderdagmiddag komt de Tweede Kamer weer bijeen voor haar verdere inleidende werkzaamheden, benoeming van commissies e.d. Aanvaarding voorzitterschap in de Eerste Kamer. Zoo kort de middagvergadering in de Eer ste Kamer was, zoo aardig, in den zin van tintelend was zij tevens. Dat kwam in de eerste plaats door de markante rede, waar mede de voorzitter, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, zijn functie aanvaardde, en vervolgens door een incidentje bij de toela ting van een paar leden, waarbij zijn snedige opmerkingen de leden in een lach deden schieten. Baron de Vos van Steenwijk, een strijd baar man, gebruikt gelegenheden als deze, om eens te zeggen wat hij op 't hart heeft. En dat doet hij dan in een geheel persoon lijken stijL Hij zeide o.m. het volgende: „Hare Majesteit der Koningin mocht het welgevallen mij ten tienden male met de lei ding van Neerland's hoogerhuis te belasten. Mijner verheven Gebiedster diep erken telijk voor dit hernieuwd blijk van vertrou wen, gaat mijn dank ook uit naar hoogstder- zelver verantwoordelijke raadslieden, van wege de hunnerzijds daarbij verleende me dewerking. Bouwende op het verleden, aanvaard ik mijne taak in de voor mij zoo waardevolle verzekerdheid van uwen steun bij hare vol brenging. Ernstig blijven de tijden. Buiten onze landpalen getuigen interna tionale betrekkingen telkens van spannin gen. Van politieke troebelen verneemt men in meer dan één rijk. Ten onzent het klassieke land van vrij heid en tolerantie, dat aan beide zijne groot heid en glorie dankt - daarentegen eene van zelfsprekende, natuurlijke erkenning van het gezag der overheid, onder den scepter van Oranje. Orde, rust, zonder staatsalmacht. Zeker, ook Nederland heeft zijne stoffe lijke zorgen, maar hoeveel goeds is niet zijn deel! Hier leven wij te midden van de vrijheid der kerken. Zoowel in woord als in geschrif te'hebben op elk gebied afwijkende inzichten ongehinderd hunnen loop. Onafhankelijke volksvoorlichting heeft vrij spel. Ongestraft mogen wij critiek uitoefenen, terecht of ten onrechte zeggen, dat een en ander beter zou kunnen zijn, en genieten wij allen, naar Go- des souvereien wil, Die uit eenen bloede het gansche menschelijke geslacht schiep, gelij- U heelt voor de was een modern hulpmiddel: de wasmachine, maar hierbij hoort een modern wasmiddel: Rinso. Rinso wordt speciaal be reid voor de mogelijkheden, die de wasmachine biedt En omdat Rinso „overvet" is, geeft het de volgende, grote voordelen. Ten eerste is het zo tijdrovende voorweken van de was met Rinso overbodig. Ten tweede behoeft Rinso niet te worden aangemaakt in lauw water op. Speciale, nieuwe I het vuil uit Uw goed, zonder dat en lost bijna onmiddellijk bestanddelen verwijderen het nodig is, het sop tot het kookpunt te verhitten. Tenslotte kan het uiterst werkzame sop verscheidene malen achtereen worden gebruikt. Zodoende wast U met een pakje Rinso voor slechts 12| ets. in ander half uur de volledige gezinswas voor 5 personen prachtig helderwitl R 9-03O9 H ke vrijheid, hoeksteen van ons staatsgebouw, zenuw van ons volksbestaan. En zoo kon kort geleden de nieuwe samen stelling van de beide Kamers der Staten- Generaal op voorbeeldig ordelijke wijze, in volle vrijheid plaats grijpen, terwijl volko men objectief mag worden vastgesteld, dat de verkiezingen nog dit ondubbelzinnig heb ben uitgewezen, dat de natie ons monar chaal, constitutioneel bestel, onze volksvrij- heden beslist wenscht te behouden. Gezag en vrijheid. Hoezeer is Nederland gebenedijd. Geven wij ons goed rekenschap van de on schatbare zegeningen, welke in tegenstelling met elders, over het vaderland zijn uitge stort, dan zullen wij -met te grootere opge wektheid en toewijding tot den zoo omvang rijken arbeid gaan, welke ons hedenmiddag in uitzicht is gesteld". Algemeen applaus volgde op deze rede; de heer van Vessem (n.s.b.) deed er echter niet aan mee. Er moesten nog nieuwe leden worden toe- gèlaten en beëedigd. Tot de toelating van de heeren Borge (r.k.) en van Duyl (n.s.b.) werd besloten. De voorzitter merkte op, dat hij zoo juist een brief van den heer van Duyl (uit handen van den heer van Vessem) had gekregen, waarin deze mededeelde, terug te komen op zijn vroegere beslissing en dat hij zijn be noeming dus niet aannam. Dit kon den voor zitter echter geen wijziging doen brengen in zijn voorstel om tot toelating te besluiten, immers wie nog niet als lid is toegelaten, kan ook niet bedanken als lid. Waarop de Kamer in een lach schoot! Vervolgens legden de heeren van Voorst tot Voorst (r.k.), van Embden (v.d.), Krop man (r.k.), dr. de Vlugt (a.r.) en v. d. Bergh (v.b.) den eed af. Na de gebruikelijke verklaring van de so ciaal-democraten dat zij nog altijd bezwaar hebben tegen het zenden van een adres van antwoord op de Troonrede, werd een redac tie-commissie voor het opmaken van dit adres benoemd. Vandaag zou dit adres ter tafel worden gebracht. Nadat de af deelingen opnieuw waren sa mengesteld, werd de vergadering verdaagd. DE ORANJEGARDE DEFILEERT VOOR DEN MINISTER PRESIDENT. De leden van de Oranjegarde een aan tal van circa 1000 -. die ter gelegenheid van de plechtige opening der Staten-Gene- raal uit verschillende deelen van ons land naar de Residentie waren gekomen, hebben den minister-president, dr. H. Colijn, een even hartelijke als spontane hulde ge bracht. Omstreeks 6 uur gisteravond marcheer den zjj naar het huis van dr. Colijn aan de Stadhouderslaan. Vele vlaggen en vaandels gaven aan den optocht een kleurig aanzien. Ook enkele muziekcorpsen ontbraken niet. Terwijl deze zich voor de woning van den minister-president opstelden en vroolijke rriarschen ten gehoore bfachten, defileerden de leden van de Orary egard e tweemaal voor dr. Colijn, die de hulde in den voortuin in ontvangst nam. Na afloop van het defile sprak de minister-president de leden van de garde in hartelijke bewoordingen toe. DE RIJTOER VAN DE KONINGIN. H.M. luide toegejuicht door duizen den en duizenden. Voor den rijtoer, welken H.M. de Konin gin gistermiddag door de Residentie maakte, alvorens naar Het Loo te vertrekken, had den zich overal langs de aangekondigde route drommen belangstellenden geschaard. Een paar minuten vóór vier trad de konin gin, gekleed in paarsen mantel met paar- sen hoed, uit het paleis Noordeinde naar buiten, om plaats te nemen in de a la deau- mont bespannen caleche, waarin een hof dame haar vergezelde. In de drie begelei dende hofrijtuigen namen de leden van het gevolg plaats. Onder hartelijke toejuichingen van het publiek zette de stoet zich tegen vier uur in beweging. Het aanvankelijke staptempo werd reeds bij de Zeestraat in een zachten draf verwisseld en zoo reed de stoet door de Bazarstraat en eenige tusschenstraten via het Regentesseplein, den Loosduinsche- weg en de Prinsegracht, waar ter hoogte van de Brouwersgracht een groote groep 1 verpleegsters van het gemeentelijk zieken huis de koningin begroette, verder over de Groote Markt en de Burgwallen, langs Ge dempte Gracht, Spui en Nieuwe Haven tenslotte door de rivierenwijk naar het Staatsspoorstation, waar men te 4.40 aan kwam. Onderweg brachten verschillende afdeelingen van de vereeniging „De Prince- vlag" onze vorstin een vaandelgroet. Bij het station boden twee verpleegsters na mens haar collega's, werkzaam aan het ge noemde ziekenhuis, een ruiker bloemen aan de koningin aan. Door de gereserveerde wachtkamer begaf de koningin zich naar den gereedstaanden koninklijken trein, die een tiental minuten daarna en wel precies te vijf uur, het sta tion verliet. Het publiek wuifde onze vorstin hartelijk na en H.M. beantwoordde deze af scheidsgroeten op minzame wijze. DE FRANSCHE MISDADEN. Aanhouding van twee Nederlanders in Zuid-Frankrijk. Eenige dagen geleden zijn in Zuid- Frankrijk twee Nederlanders gearresteerd, die zich in een gestolen auto bevonden. De Fransche politie meende te weten, dat beide personen het een en ander wisten van de terroristische aanslagen in Frankrijk. In verband hiermede kan worden gemeld, dat één der aangehoudenen door de politie te Enschede en Hengelo wordt gezocht. De be trokkene, E. de B. uit Hengelo, heeft een veertiental dagen geleden zoowel bij een garagehouder te Enschede als te Hengelo een auto gehuurd, welke hij onmiddellijk daarop in Enschede heeft verkocht. De B. heeft medegedeeld, dat hij voornemens was via Frankrijk naar Spanje te gaan om daar dienst te nemen in het leger van Franco. De Nederlandsche autoriteiten zullen de uit levering van de B. vragen, nadat deze zijn straf in Frankrijk heeft ondergaan. GEVAARLIJK SPEELGOED. Top van wijsvinger afgerukt. Gistermiddag trachtte de 14-jarige scholier J W K. in de ouderlijke woning aan de 3de van de Boschstraat te Den Haag een geweer patroon te construeeren. Hij bezigde daartoe een patroon-huls, welke hij gevuld had met een mengsel van houtskool en kalium. Als lont gebruikte hij een katoenen draad, welke in petroleum gedrenkt was. Nadat hij de lont aangestoken had, sprong de namaak-patroon uit elkaar, waardoor de jongen verwondingen kreeg aan duim en wijsvinger van zijn linkerhand. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar bleek, dat de top van den linkerwijs vinger was afgerukt. De ontploffing heeft in het vertrek, waar hij bezig was geweest en waar nog andere kinderen aanwezig waren, geen verdere schade aangericht. LIJK VAN EEN ZWERVER GEVONDEN. Achter een hoop steenen, bestemd voor een nieuw wegdek, aan den Kinderdijk te Zuiddorpe (Z.-Vl.), is gistermiddag 't lijk ge- vonden van een veertigjarigen zwerver, af. komstig uit St. Jansteen. Een geneesheer was van meening. dat het lijk, waarop geen spoor van geweld te vinden was, reeds drie weken op den weg moest hebben gelegen. De officier van justitie gaf toestemming om het lijk të begraven. DE RADIO-UITZENDING VAN DE TROONREDE. Door de Phohi góede ontvangst in Indië. De directie van de Phohi ontving in den loop van Dinsdagmiddag bericht, dat de uit zending van de troonrede in Indië uitstekend is overgekomen, ondanks het voor Indië zeer vroege uur, waarop de uitzending plaats vond. Ook het ooggetuigeverslag van den Phohi-reporter, den heer G. H. Knap, was zeer goed te volgen. Duizenden landgenooten in Indië hebben de woorden van H.M. de koningin van begin tot einde duidelijk gehoord. DE GROOTE MANOEUVRES. Prins Bernhard naar de oefeningen. Gisteren heeft prins Bernhard wederom, welhaast tijdens den geheelen duur van de gevechtshandelingen, blijken gegeven van belangstelling in de manoeuvres. Reeds om 7 uur in den morgen heeft Z. K. H. met de race-sloep de „Piet Hein" verlaten die Noordelijk van Olst aan den linker-IJssel- cever gemeerd lag. Bij het pontveer van Wijhe ging de prins aan land om zich vervolgens per auto in de richting van Raalte te begeven, waar Z. K. H. een bespreking had met den comman dant van de IV verkennings-afdeeling, den majoor der cavallerie van Voorst Evekink. Om ongeveer half negen was de prins te rug op de „Piet Hein" en sloeg even daarna het overzetten gade van det 29ste regiment infanterie bij Olst. In de race-boot bevond zich eveneens de chef van den generale staf luit.,-generaal Reijnders. In den namiddag heeft prins Bernhard ook de blauwe partij bezocht n.1. den com mandopost van het 29ste, op dat oogenblik reeds op den Oostelijken IJsseloever. Naar wij vernemen zullen de legeroefe- ningen heden ook door H. M. de Koningin worden bijgewoond. v fi' „ONDERMIJNING VAN DE N.S.B." Mussert over het royement van Van der Goes van Naters. In een kort onderhoud dat ir. A. A. Mus sert had, verklaarde deze, „dat het roye ment van jhr. Van der Goes van Naters uit de N. S. B. onder meer als grondslag heeft ondermijning zijnerzijds der Natio- naal-Socialistische Beweging in Nederland". GESMOKKELD SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. Gistermiddag zijn door de rijksambtena ren aan het douanekantoor Nispen bij Rosen- daal in beslag genomen circa vijftig duizend boekjes sigarettenpapier, welke verborgen waren in een geheime bergplaats van een vrachtauto. Dit is de grootste partij, die ooit in deze streek is aangehouden. COLORADO KEVER GESIGNALEERD. Bij Bakel in Noordbrabant. Op de aardappelvelden van een land bouwer, wonende op het gehucht 't Zand onder de gemeente Bakel in Noordbra bant is een exemplaar van de gevreesde colorado-kever gevangen. Van het vin den van den kever is terstond kennis gegeven aan den Plantenziektenkundi- gen dienst te Wageningen, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. PRINSJESDAG IN DEN HAAG. De taptoe op Plein 1813. Als slot van den Prinsjesdag in den Haag werd in de Sophilaan vóór Plein 1813 een groote militaire taptoe door de Koninklij ke militaire kapel met de tamboers van de jagërs en dé hoornblazers van de grena diers onder leiding van kapitein C. L. Walthêr Boer geblazen, k-'i Mede dank zij het góede weèr tvas de belangstelling voor de taptóé zeer groot. Toen de militaire kapel met fakkellicht en onder tromgeroffel kwam opmarcheeren, was het plein reeds geheel met belangstel lenden gevuld. Onder de aanwezigen, op het gereser veerde gedeelte, werden opgemerkt de waarnemende burgemeester prof. ir. C. L. van der Bilt, oud-minister mr. dr. L. N. Deckers, R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, grootofficier van de Ko ningin, jhr. A. G. Sickinghe, eerste kamer heer-ceremoniemeester van de Koningin, kapitein B. R. P. F. Hasselmans namens den garnizoenscommandant, luit.-generaal jhr. J. H. Roëll, oud-ondervoorzitter van het „Ned. Roode Kruis", vice-admiraal A. Vos, hoofd-commissaris van politie N. G. van der Mey, luit.-kolonel K. J. Adams, commandant van het regiment jagers, gep. generaal-maj. Backer, commandant van de Haagsche burgerwacht, staatsraad Mul ler Massis, mr. de Menthon Bake, raads- hee. in den Hoogen Raad, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal het departement van buitenlandsche zaken en vele anderen. Onder het schijnsel van de fakkels, werd het aangekondigde programma ten gehoo- re gebracht. Als slot werd het Wilhelmus gespeeld. Hierna maakte de kapel onder tromge roffel en hoorngeschal nog een rond- marsch door de Residentie. Naar bet Engelsch van PAUL TRENT door J. SCHOUTEN 42) HOOFDSTUK XV. Het leven van den doorsnee-zeeman, hetzij van de Koninklijke Marine, hetzij van de Handelsvloot, kan nooit heelemaal normaal zijn, vooral niet waar het de verhoudingen betreft tot de andere sexe. In de meeste gevallen brengen zij drie kwart van hun leven op zee door, zoodat zij weinig gelegenheid hebben om als an dere mannen, een blijvende vriendschap met een vrouw te sluiten en als gevolg hiervan storten zij zich gewoonlijk in al lerlei flirtations, die even spoedig vergeten als begonnen zijn. Robin Carruthers was eigenlijk senti menteel van aard. Vanaf zijn adelborsten- tijd had hij een groote belangstelling ge koesterd voor zijn beroep, hetwelk hij zeer ernstig opnam en waaraan hij zijn geheele leven wijdde. Er waren natuurlijk wel vrouwen in zijn leven geweest, doch geen van haar had een blijvenden indruk op hem gemaakt. Zijn eerste aanblik van Peg- gie Fairfield had hem een schok bezorgd, want zij scheen alle hoedanigheden in zich te vereenigen, die hij de Ideale Vrouw toe schreef. Zoodra de Shirke onderweg was, riep hij zijn bediende bij zich en gaf bevel, om al zijn bezittingen uit zijn hut te verwijderen. Daarna vertelde hij den luitenant kort en bondig, dat hij zijn hut aan den hoofdcom missaris moest afstaan. Er werd een ge heele beschikking getroffen ten opzichte van de slaapplaatsen, doch Carruthers stelde zich tevreden met een kooi in de officierskajuit. Nadat zij de kade verlaten hadden, was het voor hem niet meer noodzakelijk om op de brug te blijven, want de weg naar Spithead was min of meer bekend terrein, dus liet hij de navigatie aan zijn eersten luitenant over. Zoodra zij de haven verla ten hadden, ging hij naar beneden, naar de kajuit, waar Betty een sigaret zat te roo- ken. „Ik denk, dat nu de juiste tijd is aan gebroken voor een cocktail, miss Fairfield. De Shirke is nogal trotsch op haar spe- cialen drank", zei hij glimlachend. „Toch geen al te sterke, hoop ik", zei zij lachend. „Dat hangt af van den smaak van den geen, die hem drinkt. In uw geval wel, ik geloof, dat ik uw smaak wel beoor- deelen kan en ik zal hem zelf voor u mengen. Als u anders nog iets wenscht, laat u het mij dan alstublieft weten. Mijn bediende is bezig mijn hut voor u in te richten. Hij is heel geschikt en als u iets noodig heeft, behoeft u het hem slechts te vertellen en er zal voor gezorgd worden". „Ik heb jullie, zee-officieren altijd be wonderd", antwoordde zij luchtig. „Jullie zijn zoo van alle markten thuis; jullie pra ten niet veel, maar je handelt. Ik weet, dat mijn tegenwoordigheid hier in strijd is met de voorschriften en ik stel het zeer op prijs, dat u mij op deze wijze ontvangen heeft", zei ze kalm en openhartig. „Wilt u misschien iets eten? Ik weet, dat er nog wat koude kip is, We zouden wel een slaatje vpor u kunnen klaar ma ken of als u liever wat warms heeft, kan ik u een karbonade of een biefstukje aan bieden". „Graag. Ik geloof, dat ik het liefst wat koude kip heb". „Goed, ik zal er dadelijk voor laten zor gen antwoordde hij en drukte op een bel. De opdracht werd gegeven en toen be gon hij met groote zorg een cocktail te mengen, terwijl zij hem rustig en geamu seerd gadesloeg, hoewel er eenige bewon dering in haar oogen te lezen was, want dit type man had zij tot nu toe niet ontmoet, daar zij nog niet vaak met oudere officieren in aanraking geweest was. „Ik vraag me af, of ik u gezelschap mag houden vroeg hij voorzichtig, hoewel hij er zich van bewust was, dat hij reeds meer gegeten had, dan goed voor hem was. Zij knikte toestemmend en eenige minuten later werd een niet onverdienstelijk maal opgediend. „U moet wel een vreemd leven leiden. Eigenlijk heb ik nog maar zelden een lange zeereis gemaakt. Ik ben een paar maal naar Amerika geweest en ben dikwijls het Ka naal overgestoken, maar dat telt eigenlijk niet. Is het geen eenzaam levenaltijd zoo opgesloten in zoo'n kleine ruimte?" vroeg zij nieuwsgierig. „Goede hemel! neen! Eenzaamheid is zeker het laatste waar we over te klagen hebben. Er zijn natuurlijk wel lui bij de marine, die teruggetrokken en gereserveerd zyn en zich niet met de anderen bemoeien, maar toch geloof ik niet, dat zelfs die zich eenzaam voelen; ik bedoel eenzamer dan wanneer zij aan land leefden.Het is eigenlijk een heel prettig leven, zoolang je niet ge trouwd bent", eindigde hij met een zucht. „Dus u gelooft niet in het huwelijk voor een marine-officier?" „Neen, beslist niet. Het is niet fair; noch tegenover den man, noch tegenover de vrouw. Neem nu bijvoorbeeld mijn leven eens. Na den oorlog werd ik onmiddellijk naar China gestuurd, waar ik drie jaar heb moeten blijven. Het is onmogelijk om zijn vrouw daar te laten wonen. En als het al niet geheel onmogelijk is, dan is het toch heel moeilijk. Daarna hebben we te Ports- mouth afgemonsterd en kreeg ik 'n maand verlof, waarna ik naar de Middellandsche Zee gestuurd werd. Het is waar, dat som mige officieren, die het betalen kunnen, hun vrouwen daar naar toe laten komen, maar het is een tamelijk beroerd leven, als je telkens moet gaan kruisen. Alle ge trouwde paren ontmoeten elkaar dan voor een paar dagen op Malta of Cyprus, of een ander gat. Als ik trouwde zou ik met mijn vrouw willen samen leven en niet ieder af zonderlijk". „Het is maar goed, dat de meeste mari- ne-officieren het niet met u eens zijn". „Ik geloof, dat de meesten het wel met mij eens zijn. Naar wat ik er van gezien heb, zijn de anderen hevig verliefd gewor den, binnen een week getrouwd en hebben daar spijt van gehad totdat zij den dienst verlaten hebben", zei hij op luchtigen toon, maar zijn oogen stonden ernstig. „Dus uzelf bent nooit in de verleiding ge komen om te trouwen u heeft het nooit ernstig overwogen?" vroeg zij" met aan drang. „Neen, maar ik begin nu juist te vermoe den dat de verleiding zoo groot zou kunnen zijn, dat ik geen bezwaren meer zou tel len", antwoordde hij ernstig, terwijl hi) zijn oogen niet van haar afwendde. Peggy bloosde diep onder zijn blik, 611 hij riep een steward. „Wij hebben Ook wat wijn aan boord. »r is niet zoo heel veel keus, maar wü -hebben een goede Bourgogne, rood en wit. W«t wilt u drinken?" vroeg hij haar en rij her stelde zich snel. „Ik zou wel een glas witte Bougogne wil len hebben, als hij niet al te zwaar is". Toen de flesch gebracht werd, trad Si Charles, die eenigen tijd op de campa#0* had heen en weer geloopen, de kajuit bi^ nen. Hij glimlachte tegen Peggy en teg^» Carruthers. tfL „Jullie jonge menschen hebben het nL beneden maar gezellig. Het lijkt jnij - pleizierig om bij de marine te zijn", W-.- hij luchtig op. „Soms wel", gaf Carruthers toe en den steward een teeken om sir Charles whisky-soda te brengen. (Wordt ver volgd)-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6