Alkmaar viert zijn Landbouwfeest. De 56ate tentoonstelling van de H. ft/I, v. L. begunstigd door haai herfstweer. Verkeersongelukken. Branden. Uitstekende inzendingen. De Korenbeurs een lust voor het oog. Bekroningen. DOOR DRAAIENDE AS GEGREPEN, Ernstig arbeidsongeval. In de fabriek van de Quaker Oats graan producten N. V. aan de Brielschelaan te Rotterdam is de 17-jarige E. J. Carsten, wonend in de Rosestraat aldaar, doordat de trapleer, waarop hij stond, onderuit gleed, van ongeveer twee meter hoogte gevallen. De jongen werd daarbij gegrepen door een draaiende as-van een der machineriën, waardoor hij eenige malen in het rond werd geslingerd. C. heeft daarbij vrij ern stige inwendige kneuzingen en een gebro ken rechterarm opgeloopen. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is opgenomen. WILLY FRITSCH OP SCHIPHOL. Zijn werkzaamheden voor de film begonnen. Heden arriveerde Willy Fritsch op het vliegveld Schiphol met een extra vliegtuig van de Deutsche'Lufthansa, ter vervaardi ging van opnamen op Schiphol uit den film „Gewitterflug Zu Claudia", regie Erich Waschneck. De volgende medespelenden van Willy Fritsch: Carl Schönbock, Olga Tschechowa, Jutta Freybe, Maria Coppenhofer, Edwin Jurgensen, Gerhard Bienert, Rud Schöndler zijn eveneens meegekomen. Aan de camera is Rob. Babrske. Adviseur van de vliegopnamen is Joachim Matthias De film wordt vervaardigd naar den ge lijknamigen roman van Carl Unselt, waar van binnenkort waarschijnlijk ook een Nederlandsche vertaling verschijnen zal. Hedenmiddag is men rr°t de opnamen reeds begonnen. DE STRANDING VAN DE „VAN HEUTSZ" Behandeling door den Raad van Scheepvaart. Aneta verneemt, dat het practisch zeker is, dat de stranding van de „Van Heutsz" door den raad van scheepvaart zal worden behandeld, omdat het hier een groote scheepsramp betreft en mogelijk uit de be handeling leering kan worden geput voor de toekomst, daar wellicht andere maatre gelen dien ramp hadden kunnen voorkomen Het is reeds gebleken, dat gezagvoerder en bemanning al het mogelijke hebben ge daan om den ramp te voorkomen, zoodat redelijkerwijs geen tuchtmaatregel behoef» te worden verwacht en de uitsoraak waar schijnlijk in adviseerenden vorm zal wor den vervat. Men verwacht, dat de openbare behandeling over zes maanden zal plaats hebben. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. OP SLAG GEDOOD. Vanmorgen is het dertienjarige meisje G. Zagt, wonende te Baambrugge, op den Rijksstraatweg, aan het einde van de lange Coupure te Baambrugge door een vracht auto overreden en op slag gedood. Geertruida Zagt was met haar fiets op .weg naar de Mulo-school in Amsterdam. Bij de Lange Coupure te Baambrugge moest zij van den Rijksstraatweg oversteken naar het rijwielpad, dat slechts aan een zijde van den weg loopt. Hierbij heeft zij even geweifeld. Zij werd door een vrachtauto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het rijwiel werd totaal vernield. VROUW BIJ BRAND ERNSTIG GEWOND. Een felle brand heeft gister gewoed in een woonhuis boven den kunstwinkel „De Zil- verkerk" in de Schoutenstraat te Utrecht. Een 57-jarige bewoonster, die alleen thuis was, had het ongeluk, een pan met vleesch, die op het vuur stond, om te werpen. In korten tijd was de keuken een vuurzee. De bewoonster trachtte met een deken het vuur te dooven maar slaagde daar niet in en liep zelf vrij ernstige brandwonden op, zoodat zij het huis moest ontvluchten. De brand breidde zich zeer snel over de tweede en derde verdieping uit, doch de brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde erin met twee stralen op de water leiding het vuur te beperken. Het perceel brandde gedeeltelijk uit t kreeg vrij ernstige waterschade. De vrouw is per ziekenauto naar het stads en academisch ziekenhuis overgebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. Hoe wel zij vrij ernstige verwondingen aan het bovenlijf heeft opgeloopen, is haar toestand niet levensgevaarlijk. FELLE BRAND TE VLAARDINGEN. Gisteravond tegen half elf is een felle brand uitgebroken in de kuiperij annex op slagplaatsen van fust, tuigen en hoepels van de N.V. Betz en v. Heijst's handelmaatschap pij te Vlaardingen, welk pand is gelegen aan de Vette Oordskade aldaar. Voordat de brandweer ter plaatse was, stond het pand, dat een oppervlakte heeft van 40 x 10 M. en een hoogte van 14 M., reeds in lichte laaie en sloegen de vlammen ver boven het dak uit. De brandweer, welke spoedig met volledig Materiaal op de plaats van den brand aan kwam, tastte het vuur met negen stralen, zoowel aan de voorzijde als de achterzijde aan. Een onnoemelijke massa water werd in de vlammenzee geworpen, hetgeen een gewel digen vonkenregen, die tot ver in den omtrek Na dagen van. rege nen wind, van daag voor het eerst een herfstzon, die met haar glanzende straten den land- bouwdag tegemoet trad en alles in een vroolijk-blij schijnsel zette, waar door datgene wat buiten geëxposeerd werd (op Waagplein, Doorbraak en Nieuwesloot) al in een bijzonder feestelijk gestemd licht de aandacht vroeg van de duizenden en duizenden, die het in den loop van den dag aan schouwden. Zoo was het op de marktpleinen waar dit jaar voor het eerst het rundvee ont brak al vroeg dag. Van heinde en ver kwamen de inzendingen binnen en werden op een vlotte wijze gerangschikt. De 56ste andbouwtentoonstelling van de H. M. v. L. afd. Alkmaar was begonnen! Het puikje op land- en tuinbouwgebied was bijeen gebracht en vond direct bij de reeds vroeg toestroomende menigte de grootste aan dacht. De oude Waagtoren had nauwelijks aan gekondigd, dat het half elf was en dat dus de traditioneele opening kon geschieden of de krasse voorzitter van de maatschappij trad naar voren tot het uitspreken van het officiëele openingswoord. Daar waren mede aanwezi de burge meester, de gem.-secretaris, de wethou ders Klaver en Bonsema, de heer Voort- huysen ,dir. Slachthuis en voorts vele autoriteiten en vooraanstaanden op land- bouw-gebied, p.w. de heer P. Stapel, voor zitter van de H. M. v. L. De heer D. Jzr.. G o v e r s begon met een woord van lof aan net adres der commissie, die zich ook dit jaar wederom zoc kranig van haar taak gekweten had. Spr. wees vervolgens op der uitstekenden indruk, welke deze tentoonstelling maakte en zeide het niet bijzonder te betreuren, dat er geen koe!en aanwezig waren: het aanzien zonder koeien is wel zoo prettig. Dank bracht spr. aan den burgemeester voor zijn gewaardeerde" steun en ook aan het gemeentebestuur, al kon dan de sub sidie wel wat hooger. Verder dankte spr. allen zonder onder scheid voor hun financiëele en moreele medewerking en sprak tenslotte den wensch uit, dat deze dag in alle opzichten zou slagen. De burgemeester spreekt. Hierna was het woord aan den burge meester, jhr. mr. F. H. v. Kinschot. Het spreekt welhaast vanzelf aldus spr. dat ik mij met U verheug over de zoo fraaie inzendingen op deze landbouw tentoonstelling en dat dit alles een nog fleurigen aanzien krijgt door het prach tige herfstweer. Het schaap vraagt dit jaar wel bijzonder de aandacht en verdient een eere-plaats. Toen spr. gisteravond de Troonrede las, was de hoop geweest, dat H. M. de ko ningin ervan zou gewagen, dat er sprake was van een opbloei in den landbouw, doch jammer genoeg was dit uitgebleven. De toezegging echter, dat de knellende crisismaatregelen zooveel mogelijk zouden verdwijnen geeft toch iets hoopvols en mogelijk zal dit het begin zijn van een op leving, ook voor den landbouw. Ondanks de depressie-tijden is evenwel het peil van uw landbouw-tentoonstelling op dezelfde uitstekende hoogte gebleven en zoo noodig nog opgevoere en dat stemt tot verheugenis. Spr. eindigde zijn. woorden met het uitspreken van den wensch, dat het den voorzitter nog lang gegeven moge zijn dezen gloriedag mee te maken in volle ge zondheid en met dezelfde opgewektheid. (Applaus). Het woord van den heer Stapel. De derde spreker was de heer P. Sta pel, de voorzitter van de H. M. v. L., die erop wees, dat deze bekende tentoonstel ling door de jaren, heen haar bestaanrecht heeft bewezen. Niet alleen, dat tal van boeren uit de provincie inzendingen had den, doch uit het geheele land waren ze binnengekomen, zoodat men gerust kon spreken van een tentoonstelling met een nationaal tintje. Spr. roemde voorts de prachtige collectie schapen en zeide verheugd te zijn, dat het eten van schapenvleesch al meer en meer in ons land burgerrecht verworven heeft. De schapenhouderij is nog geheel zonder regeeringsbemoeiënis gebleven en daarop mag wel eens den nadruk ge!e?d worden. Het was spr.'s wensch, dat de boer zou kunnen werken in een vrij bedrijf en dat de inmenging der regeering nu spoedig afgeloopen zou zijn. (Applaus). Dankwoord van den heer Govers. Tenslotte dankte de heer Govers de zichtbaar was, ten gevolge had. Daar het pand ingebouwd staat tusschen Sprekers voor hun vriendelijke woorden «-■" -* J km- en jjggjoot met den traditioneelen roep verschillende andere perceelen, o.m. de kul Pery van de firma, van Dorp en Zonen, was het gevaar voor uitbreiding niet denkbeel dig en moest de brandweer ook volle aan dacht hieraan wijden. Na een uur nam de brand zienderoogen al en was het gevaar voor uitbreiding gewe- ken. De kuiperij is echter totaal uitgebrand, kunnen spreken van een zeer bijzondere _ijI Tmmnrc or nrac runt ol Inor traditioneelen Hou er den moed maar in!" Hierna speelde de muziek twee couplet ten van het Wilhelmus. De inzendingen. Wat de schapen betreft, zouden we De schade welke in de duizenden guldens loopt er was voor circa f 5000 voorraad io het pand aanwezig wordt door verze kering op beurspolis gedekt. De firma is ook tegen bedrijfsschade verzekerd. De oorzaak van den brand is tot nu toe or>bekend. tentoonstelling. Immers er was niet alleen méér aangevoerd dan eenige jaren tevoren (ondanks den fok veedag in Hoorn), maar ook kenmerkt zjj zich door een bijzonder groote kooplust. Insiders hadden dit reeds verwacht, blijkens de hokken welke ge plaatst waren. We meenen te mogen aan nemen, dat het aantal dieren, hetwelk naar andere provinciën zal verhuizen, zeer groot zal zijn. Hoewel wij niet op alle bekroningen zullen ingaan, meenen wij ertoe wel even op te mogen wijzen, dat bij „oudere ram men" de grootvader nummer 1, de klein zoon no. 2 en de daartusschen liggende zoons no. 3 zijn gesteld. Voor de fokkers die dit drietal bezitten, zeer zeker een aansporing om dezen stam voor Noordhol land goed te bewaren. Van. de varkens valt te zeggen, dat het aangebodene van goede kwaliteit was, de jonge drachtige zeugen vrij goed, de vóór 1 September 1934 geboren zeugen met biggen zelfs héél goed. De inzendingen waren over het geheel zeer ruim, met groote toornen biggen. Een en ander had dan ook de volle tevredenheid van de keurmeesters. De jonge fokvarkens liepen in kwaliteit nogal uiteen, maar over het geheel genomen mocht men die goed noemen. IN DE KORENBEURS Wie vandaag de Korenbeurs betreedt, wordt reeds bekoord door den fraaien aan blik van. alles wat daar te zien is. Meer nog dan vorige jaren hebben de stand houders werk ervan gemaakt hun produc ten zoo smaakvol mogelijk op te disschen Het hier tentoongestelde werd officiëel als geopend verklaard door den heer D Jzn. Govers, die er op wees, dat hier weer het puikje van het puikje op land- en tuinbouwgebied te zien is. Na zijn vreugde erover uitgesproken te hebben, dat het zulk móói weer is, dankte spr. de ver schillende commissies, die zooveel voorbe reidend werk hadden gedaan en van wier onderlinge samenwerking spp. met ge noegen gewaagde. Er is aldus spr. een mooie sortee ring kleinvee en dat is toch altijd aardig om te zien. Ook de inzendingen van bloemen groenten en fruit zijn bijzonder te roemen en het is dan ook te hopen, dat er veel bezoekers zullen komen. De jury heeft zich veel werk getroost en verdient alle hulde. Hierna verklaarde de voorzitter de ten toonstelling voor geopend. In het midden van de Korenbeurs zijn de kippen, konijnen, watervogels, duiven enz. in kooien geëxposeerd. Er zijn er van alle onderscheidene rassen en van des kundige zijde verzëkerde men ons, dat alle inzendingen goed te'noemen zijn. Van de overige ïhzendingen nog het volgende: De keurige stand var. den heer Joh Noort, Heilooërdijk. 10, vraagt naast de gebruikelijke frissche groenten- en fruit- epositie aandacht voor de speciale Hol- landsche champions,.die er zeer verlokke lijk en hovenal zeer etenswaard uitzien. Bij den heer H a ij t e m a, waar we naast de fijne producten zelfrijzend bakmeel, Koopmans patent tarwebloem en een kaas-collectie bijzonder willen vermelden de „vloeibare zonneschijn." De heer C. A. Ruygh (Schoutenstr.) heeft het klaargespeeld met zijn stand van hondenartikelen (al het mogelijke en on mogelijke op dit gebied) 29 van de 30 punten, te bemachtigen, voorwaar een prestatie op zichzelf. Overigens een zeer smaakvol geheel en voor hondenliefheb bers een eldorado. Van Roest' pluimveevoeder wordt speciaal de aandacht gevestigd op het eier-legmeel, dat in ruime mate en in groote verscheidenheid aanwezig is. Bij den stand van den heer A. Boer- s e n Jz., Verdronkenoord, zien we vele en mooie bloemen, een onmisbare factor op deze expositie, die het dan ook heel goed doet. Ook een planten-afdeeling valt goed op. De „Eet meer tomaten"-stand is al heel mooi; alleen al de vruchten-wimpel van de Alkmaarsche kaasmarkt boeit bij zonder en zal niet nalaten vele bewon deraars te trekken. Zoo is ook wat N. V. Zaadhandel L. T. B. tentoonstelt van een frisch maak sel. Hier zijn ook meer nog de verschil lende apparaten, die in kleurige verschei denheid naast het „levende goed" voor zich spreken. De Rijkslandbouwconsul e n t schapsstand laat op overzichtelijke wijze het verschil tusschen goed en slecht gras en tusschen goed en slecht hooi zien; vooral voor de boëren een unieke gelegen heid om te aanschouwen. De Wieringermeer exposeert tal van interesante gegevens over haar werk en vooral de prachtige plaquettes van boerderijen van het ingepolderde land zijn zeer attractief. Anton Bruin's levensmiddelenstand valt op door zijn overzichtelijkheid. Vóór de stemmige tapijten zijn de vele artikelen uitgestald en hier zien we wijnen, jam soorten, biscuits-merken en natuurlijk ook kaas in groote verscheidenheid. Het gebodene door de firma Zaad- n o o r d ij k verdient zeker een eervolle vermelding. Hoe smaakvol zijn hier niet de producten tentoongesteld en welk een attractief beeld vormen de wassen figu ren. Werkelijk een alleraardigst geheel. Van J. Bakker (Wognum) en C. M e ij e r (Heiloo) treffen we pracht- collecties bloemen aan, die zeker met veel aandacht door den stroom van bezoekers aanschouwd zullen worden. En dan is daar de monumentale stand van J. Pool (sinds 1880), welk een weelde van fruit en een rijkdom van groenten. Prachtig in één woord! Tenslotte staat er de groote Philips- stand van K o h, die zich reeds vanaf een afstand door zijn muziek aankondigt en die bij nadere beschouwing de moeite waard is gezien te worden. Het aller nieuwste op dit gebied is hier vertegen woordigd en voor iedereen biedt deze stand veel interessants. Ook de gemeenteplantsoenen zijn hier goed aanwezig. Dit wat betreft de Korenbeurs en dan willen we nog even melding maken van hetgeen buiten geëxposeerd wordt, n.L de wagenmakery „De Valk" met landbouw wagens enz., G. de Boer met mand- en rietwerk, de fa. P. Maarleveld met machi nerieën, G. de Wit, W. Henstra, M. Beem sterboer, M. J. Schimmel en J. Knip met paarden en Diamond N. V. met automo bielen. Ook Hildering exposeert. Bij zoovelen, die exposeeren, wil de firma Hildering niet achterblijven en zij heeft het tot een goede gewoonte gemaakt tijdens dezen landbouwdag in haar afdee lingen een tentoonstelling te organiseeren Daar treft men in uitgebreide verschei denheid tallooze nuttige, huishoudelijke artikelen aan en speciaal daar waar het de naaimachine betreft, wordt men volledig ingelicht. Deze machines worden gede monstreerd en men krijgt op overzichte lijke wijze te zien hoe een en ander in zijn werk gaat. Verder worden getoond Van Delft's kinder-, wandel- en poppenwa gens, kortom, een ieder die hier geheel vrijblijvend eens even binnenloopt, zal daarvan geen spijt hebben. Vanavond het vuurwerk! En zoo zijn we dan aan het einde van dit uitgebreide relaas gekomen en beslui ten dit overzicht met de verwijzing naar den klap op de vuurpijlhet vuurwerk Ruim negen uur wordt dit afgestoken niemand ontbreke, behalve dan de regen., die kunnen we missen! VET VEE. Het beste en fijnste Vette Vee. Vette Koeien (afwisselend). Ie pr. med. Al km. Courant en Alkm Slachtveëverzekering K. Visser te Zuid- Beemster; 2e pr. dezelfde; 3e pr. F. Smit te Schermer. Vette Koeien (niet afgewisseld). Ie pr. med. Alkm. Slagersvereeniging J, M. Groot te Alkmaar; 2e pr. en 2e kwal. pr. C. Swaan te Hoorn; 3e pr. C. Laan te Oudorp; E.V. J. Langerijs te N.-Niedorp Zeer Eerv. verm. C. Groot Wz. te Stompe- toren. Vette Schotten. Ie pr. med. Alkm. Slachtveeverz. K. Vis ser te Zuid-Beemster; 2e pr. en 2e kwal. pr. P. Boots te Z.O. Beemster. Vette Kalveren. Ie pr. med. Alkm. Slachtveeverz. P Komen te Spierdijk; 2e pr. H. v. d. Hulst te Grosthuizen. WOLVEE. Beste fijnste Vette Schapen, geboren in 1936 (IQ stuks). Ie pr. en 2e kwal. prijs Fa. H* v. Kamer te Alkmaar; 2e pr, en le kwal. prijs D. Bakker Gz. te Bobeldijk; 3e pr. D. Jim- mink te Wieringerwaard. Beste fijnste Overhouders (geen rammen), geboren in 1937 (10 stuks), le pr. W. J. Koning te Zuidschermer. VARKENS. Drie varkens, het meest geschikt voor de slachtbank, le pr. en le kwal. prijs W. Klaver te Alkmaar; 2e pr. J. Keijzer te Ursem; 3e pr, en 2e kwal. prijs C. Muijs te Heiloo. FOKMATER1AAL. TYPE TEXELSCH. -.„mmen, geboren in 1934 of vroeger, le pr. C. Donker te Schellinkhout; 2e pr. K. Bregman te N.-Beemster; 3e pr. Wed. Hm. Langedijk te Weere, Abbekerk; 4e pr. D. P. Timmerman te Schagen. Rammen, geboren in 1935. le pr. J. Helder Jbz. te Berkhout; 2e pr. G. Oortwijn te De Purmer; 3e pr. Jb. Lap Kz. te Den Hoorn, Texel; E.V. B. Dapper te Burgervlotbrug; E.V. W. Kool te Hau- wert; E.V. P. Jonges Dz. te N.-Beemster; E.V. G. Appel te Burgerbrug. Rammen, geboren in 1936. le pr. M. Kant te Weere, Winkel; 2e pr. A. Focker te N.-Beemster; 3e pr. N. Ruyter te Beemster; E.V. G. en P. C. Vis te Ven huizen; .E.V. P. Konijn te Venhuizen; E.V. P. Marrees Dz. te Beemster; E,V. A. Dekker Kz. te Oterleek; E.V. Gebrs Hogetoorn te N.-Beemster. Ooien (viertallen), geboren in 1935 of vroeger. le pr., zilveren medaille, van H. K. H. prinses Juliana, Gebr. Hogetoonr te N.- Beemster; 2e pr. K. Bregman te N.-Beem ster; 3e pr. wed. Hm. Langedijk, Weere, te Abbekerk; 4e pr. W. Jimmink Hz. te 't Zand. Ooien (viertallen), geboren in 1936. vaderdier, geboren in 1937. lel pr. medaille V. V. V. Alkmaar, Gebr. Hogetoorn te N.-Beemster; 2e pr. wed. Hm. Langedijk, Weere te Abbekerk; 3e pr. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel; 4e pr. M. Kant, Weere te Winkel. Ooilammeren (viertallen), van een le pr. Jn. Wagemaker, Weere te Abbe kerk; 2e pr. A. Dekker Kz. te Oterleek; 3e pr. P. Konijn te Venhuizen. 4e pr. S. v. d. Wal, Weere te Winkel; Eerv. verm. W. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn; Eerv. verm. S. Eriks te Julianadorp. FOKMATERIAAL. Beeren, geboren in 1935 of vroeger, le pr., reserve kampioensmedaille, P. Rol Cz. te Starnmeer; 3e pr. C. Schipper te Op meer; 4e pr. N. Bakker te Heiloo. Beeren, geboren na 31 December 1935 en vóór 1 October 1936. le pr., zilveren medaille, gem. Alkmaar, Jb. Spaan te West-Graftdijk; 2e pr. K. Veldt, te Woud. Bergen; 3e pr. J. Bakker Sz. te Warder; 4e pr. A B. Dapper te Bur gervlotbrug; 4e pr. B P. Borst, Heerhugo- waard. Beeren, geboren na 30 Sept. 1936, doch niet jonger dan 6 maanden, le pr. P. Borst te Heerhugowaard-N.; 2e pr. J. M. Klaver te Spanbroek; 3e pr. N. Adrichem te Limmen; 4e pr. C. Schipper te Graft. Drachtige Zeugen, geboren vóór 1 Sept. 1935. (De dekkingen moeten geregistreerd zijn). le pr., med. v. d. Coöp. Zuivelbond, S. Borst te Heerhugowaard-N.; Eerv. verm. O. Veenstra te Stompetoren; 2e pr. S. Laan Pz. te Kwadijk; 3e pr. P. Borst te Heerhu gowaard-N. Drachtige Zeugen, geboren na 31 Augustus doch vóór 1 Januari 1937. (De dekkingen moeten geregistreerd zijn). le pr. J. Borst te Heehugowaard-N.; 2e pr. S. Borst te Heehugowaard-N.; 3e pr. P. Borst te Heehugowaard-N. Zeugen, geboren vóór 1 September 1935 met biggen. De zeugen moeten worden gezogen en de biggen mogen op den dag der Tentoonstel ling niet ouder zijn dan 85 dagen. (De vader der biggen moet geregistreerd zijn). Zeugen, geboren na 31 Augustus 1935, doch vóór 1 September 1936, met biggen. De zeugen moeten worden gezogen en de biggen mogen op den dag der Tentoon stelling niet ouder zijn dan 85 dagen. (De vader der biggen moet geregistreerd zijn). Eerv. verm. P. Dekker Jbz. te Obdam; le pr. P. Borst te Heerhugowaard-N.; 2e pr. Js. van Kampen, „Vita Nova", te Hoogkar spel; 3e pr. C. Muys Kz. te Heiloo. Jonge Fokvarkens, geboren op of na 1 Jan. 1937. In te zenden 3 stuks uit één toom. (De in deze rubriek in te zenden dieren moeten door de inzenders gefokt zijn). Eerv. verm. Jb. Spaan te West-Graftdijk; le pr., med. burgemeester van Alkmaar, W. J. Keesom te Nieuwe-Niedorp; 2e pr. J. J. Blaauw Kz. te Graft; 3e pr. P. Wonder te Kanaaldijk, Bergen. le pr. P. Rol Cz. te Starnmeer; 2e pr. P. Rol Cz. te Starnmeer; 3e pr. F. Blaauw te Westrijk, Beemster. le pr. A. Kreuzen Jr. (Geel zilver bont); 2e pr. A. Kreuzen Jr. (Zwartbroek). le pr. A. A. Vlietman (Blauwbont); 2e pr. A. A. Vlietman. le pr. zilveren medaille Arb. Pers., J. N. van Diepen (Wit); 2e pr. Gebr. Visser (Geel). le pr. A. A. Vlietman. (Roodwitstaart); 2e pr. M. Tydeman. Witroek). le pr. A. Korver. (Witroek); 2e pr. A. A. Vlietman. (Witroek). AFDEELING KORENBEURS. PLUIMVEE, KONIJNEN, ENZ. Hoenders (in te zenden 12). Hollandsche Hoenders, le pr. Cor van der Meulen (Zwart); 2e pr. S. Vasbinder, Goudpel. Wyandottes. le pr. Th. A. Hof. (Wit). Rode Islands. le pr. S. L. IJpma (Rozekam); 2e pr. Cor van der Meulen (Enkelkam). Ancona's. 2e pr. J. Groot. Leghorns. le pr. en eere-prijs zilv. med. gemeente Alkmaar Jb. van Zon (Englisch wit). Niet genoemde rassen. 2e pr. M. Nijman. (Japansche Zijdehoen ders). Patrijs Krielen. le pr. en bronzen medaille Kamer van Koophandel Alkmaar; 2e pr. J. D. Westra. Leghorn Krielen, le en 2e pr. N. Landman. (Wit). Antwerpsche Baard Krielen, le pr. H. Machielsen. (Wit). Engelsche Vechtkrielen. le pr. M. Machielsen. (Modern-Btonred); 2e pr. S. Vasbinder. (Oud Englisch Spang led). Niet genoemde Krielen. le pr. Jac Ooteman. (Zilver Duckwing); 2e pr. A. A. Vlietman (Roodbont Sabelpoot). SIERDUIVEN (in te zenden 1—1). van dezelfde kleurslagen. Hollandsche Kroppers. le pr. A. Kreuzen Jr. Geel zilver bont); 2e pr. A. Kreuzen Jr. (Zwartroek). Holle Kroppers. le pr. A. A. Vlietman (Blauwbont); 2e pr. A. A. Vlietman. Brunner Kroppers. le pr. en zilveren medaille Arbeiders pers J. N. van Diepen (Wit); 2e pr. Gebr. Visser (Geel). Oud-Holl. Tuimelaars, le pr. A. A. Vlietman (Roodwitstaart); 2e pr. M. Tydeman (Witroek). Hagenaars, le pr. A. A. Vlietman (Witroek); 2e pr. A. Korver (Witroek). Helmen, le pr. A. Huysman (Rooroek). Niet genoemde rassen, le pr. A. Kreuzen Jr. (Engelsche Dwerg- kroppers); 2e pr. G. Vriend (Raadsheeren). KONIJNEN, RAM. Vlaamsche Reus, wit. le pr. J. Hollander; 2e pr. W. G. Haack; E.V. Gebr. Visser. KONIJNEN, VOEDSTER. Vlaamsche Reus, wit. le pr. en zilv. medaille Neutr. Midden standsbond N. Stuifbergen; 2e pr. J. v. di Aakster; E.V. A. Schilp. Vlaamsche Reus, andere kleuren. Ram. le pr. J. v. Everdingen (Konijn); 2e pr. A. Korver (Haas); E.V. B. v. Dijk (Geel). Vlaamsche Reus. andere kleuren. Voedster. le pr. J. v. Everdingen (Konijn); 2e pr. A. Korver (Haas); E.V. W. G. Haack (Konijn). Lotharingers. Ram. le pr. N. Nool (Zw.-bont); E.V. N. Pool (Zw.-bont). Lotharingers. Voedster. le pr. N. Pool (Bl.-bont); 2e pr. J. Brau- neck (Bl.-bont); E.V, J. Brauneck (Bl.- bont). Hangooren. Ram. le pr. W. Groot (W«0: nr S. G. Groot (Bont); E.V. y*ool (L/.ei grauw).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7