Er ging een week voorbij De feestplannen voor Alkmaar's Ontzet-viering. Smaken vehicMêm. Jieck&SxAaal ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1937 Iedere Alkmaarder behoort lid van de 8 October-vereeniging te zijn. Zaken dicht en vlaggen uit. PI IITABAK OLDENKOTT Glimlachje Ie pagina 3e blad. Toen in 1923 de 350ste herdenking van Alkmaar's ontzet werd gevierd en H. M. de Koningin en Prins Hendrik naar hier kwamen om een krans aan den voet van het Victoriebeeld te leggen, is er, onder redactie van wijlen den heer Nannes Gorter, een feestcourant uitgegeven, waarin tal van stad- en landgenooten een voor die feestviering passend woordje hebben geschreven. Het was nog in den tijd, dat van katho lieke zijde in onze gemeente van de her denking van Alkmaar's ontzet geen notitie werd genomen, maar er waren toen al teekenen, dat daarin verandering zou komen. „Onze vrijheid en onafhankelijkheid" zoo hebben wij toen geschreven „zijn door alle Nederlanders en geenszins door aanhangers van een bepaalden godsdienst bevochten en daarom past het allen Ne derlanders de toen behaalde zege met dankbaarheid te gedenken. Daarom moe ten in het bijzonder alle Alkmaarders, van welk geloof ook, den dag gedenken waar op, dank zij den moed, het volhardings vermogen en het saamhoorigheidsgevoel van hun voorvaderen, de stad hunner inwoning het signaal voor een algeheele overwinning heeft gegeven. Zouden wij ons nu minder mannen en vrouwen van één land en van één stad gevoelen dan onze voorouders, toen zij schouder aan schouder tegen de verwoede aanvallen van de Spaansche huurlingen streden? Als op 8 October de vlaggen wapperen en de klokken luiden, dan kunnen wij ons slechts Nederlanders voelen, landgenooten, die allen in gelijke mate van de vrijheid en zelfstandigheid van ons vaderland ge profiteerd hebben". Dat schreven wij in 1923 en wij zouden die woorden nog eens nadrukkelijk willen herhalen. Alkmaarders, van welk geloof en van welke politieke overtuiging ook, zijn be woners van de stad, die ons aller voor vaderen hebben vrijgevochten en er is geen enkele reden waarom niet ieder Alk maarder het historisch feit der toenmaals herwonnen vrijheid met dankbaarheid zou herdenken. Als wij zien hoe men in Leiden het ontzetfeest viert en hoe de burgerij in al haar geledingen daaraan van ganscher harte deelneemt, dan mag er in Alkmaar geen sprake meer zijn van eenige kerke lijke of politieke groep, die zich bij deze spontane vreugdeuiting zou kunnen of willen afscheiden. Steeds meer blijkt gelukkig, dat het goede voorbeeld van Leiden in onze stad navolging gaat vinden, steeds meer blijkt, dat Alkmaar's ontzet het groote jaarlijk- sche feest van de geheele burgerij wordt. Iedere Alkmaarder lid van de 8 October vereeniging. Dan zal ook de Alkmaarder, die het maar eenigszins doen kan, lid van de 8 Octobervereeniging moeten zijn. Want, hoezeer de gemeente de feest plannen ook in de hand moge werken, hoezeer de overheid ook blijk geeft alles te willen doen om den feestdag te doen slagen, ten slotte gaan alle feestplannen uit en worden betaald door de Alk- maarsche vereeniging, die nog veel meer tot stand zou kunnen brengen als haar arbeid in breeder kring financieel ge steund werd. Of beter gezegd: als men bedacht, dat alles uit de vereenigingskas betaald zal moeten worden en dat het telken jare weer de grootste moeite kost het voor de feestviering benoodigde bij elkaar te kun nen brengen. Wanneer Alkmaar eendrachtig feest viert, zal ieder daaraan naar vermogen moeten betalen. Dan moeten er geen stad- en streekgenooten zijn, die gezamenlijk de kosten van een grooten optocht dragen en anderen, die langs den kant van den weg staan en in dubbel opzicht alles maar langs zich heen laten gaan. Niemand kan ge dwongen worden te betalen, maar er is een moreele plicht, dat, wat men tesamen onderneemt en waarvan men gezamenlijk geniet, ook gezamenlijk moet worden bekostigd. Daarvoor worden geen inschrijvingen geopend, daarvoor verschijnt er niemand met lijsten aan de deur, maar daartoe kan ieder bijdragen door lid te worden van de voor allen zonder onderscheid werkende 8 Octobervereeniging. Het is meer dan te betreuren, dat het aantal leden daarvan in den loop der jaren geen vooruitgang van beteekenis vertoont. Niet minder dan 2500 circulaires heeft de vereeniging kort geleden rond gezonden en dat wil zeggen, dat er dus minstens nog 2500 stadgenooten zijn, die wel naar de feestelijkheden komen kijken maar ande ren er voor laten betalen. Het bestuur, dat altijd maar weer even optimistisch is, had bij die 2500 circulaires op een 300-tal nieuwe leden gerekend wat toch zeker niet te veel zou zijn ge weest. Welnu, het resultaat was, dat de 8 Octobervereeniging 50 nieuwe leden heeft gekregen, een percentage dus van 2 pet en wanneer een deel van de burgerij op een dergelijke wijze van haar daad werkelijke belangstelling doet blijken, mag het dubbel geapprecieerd worden, dat de bestuursleden der vereeniging elk jaar toch weer hun moeite en tijd geven om de feestviering in onze gemeente te doen slagen. Een moreele plicht. Laat ieder, die nog geen lid van de 8 Octobervereeniging is, nog heden een brief aan den penningmeester, den heer H. Stikkel, Verdronkenoord 119 zenden en zich voor den uiterst civielen prijs van minstens ƒ1.per jaar als lid van deze zoo bij uitstek Alkmaarsche vereeniging opgeven. En wanneer er zijn, die ook dit niet kunnen betalen en zoo zullen er na tuurlijk ook wel zijn laten zij dan een heel klein penningske bijdragen en op den algemeenen feestdag het speldje der ver eeniging koopen en dragen als bewijs, dat zij hun moreelen plicht wij zouden haast zeggen de stem van hun geweten niet misverstaan hebben. Het devies voor de komende dagen is dus kort en bondig: iedere Alkmaarder, zoo mogelijk, lid van de 8 Octoberver eeniging en drager van het Victoriebeeld in den vorm van een klein metalen speldje. Een kort programma der feeste lijkheden. Op den vooravond. Op 7 October wordt des avonds natuur lijk weer de traditioneele lampion-optocht gehouden waaraan elk kind, dat groot genoeg is om een lichtje in zijn vingertjes te houden, kan deelnemen. Onder de vroolijke tonen van het een of ander muziekgezelschap zullen kinderen en begeleiders om zeven uur van het Waagplein afmarcheeren en het geheel zal, als gewoonlijk, weer een vroolijke en pittoreske stoet worden. Om 8 uur vertrekken de buurtvereeni- gingen van het Hofplein om een feeste- lijken rondgang te maken en als wij over de buurtvereenigingen schrijven, dan kunnen wij er niet anders dan onze vol doening over uitspreken, dat van die zijde althans alles in het werk wordt gesteld om het jaarlijksche ontzetfeest in ieder op zicht te doen slagen. Steeds komen er straten bij, waarvan de bewoners de handen ineenslaan, om hun stadgenooten een bijzondere attractie te bieden en kosten noch moeite worden ge spaard om ieder jaar weer iets moois en iets bijzonders te bedenken. Voorwaar, de vreemdeling, die op 8 October door onze straten wandelt moet wel den indruk krijgen, dat geen Alkmaarder zich op dezen dag aan daadwerkelijke of finan- cieele medewerking wil onttrekken. Dank zij de buurtvereenigingen is onze gemeen te telken jare weer in een passend feest- kleedje gestoken en wij hopen, dat de rondgang der feestende buurtbewoners dan ook voor alle deelnemers een blijde gebeurtenis zal mogen zijn. Op den dag van het feest. 8 October is natuurlijk de groote feest dag en om kwart vóór acht verzamelt de daarvoor aangewezen subcommissie, met het bestuur en den heer Jonker aan het hoofd, op de Steenen brug de kinderen, die aan de reveille zullen deelnemen en die om acht uur precies naar het huis van den burgemeester zullen trekken. Om 9 uur begeleidt Soli Deo Gloria weer de koraalmuziek, waarnaar door de auto riteiten vanaf het bordes van ons Stadhuis wordt geluisterd en om 9.30 uur verlaat een groote kinderoptocht het Doelenveld om een rondgang door onze gemeente te maken. Er zullen ook dit jaar weer verras sende costuumpjes bij zijn en er worden versierde wagens, fietsen, autopeds en luchtscheepjes meegevoerd, waarvoor de bloemen voor zoover beschikbaar den vorigen dag op een nader aan te geven plaats gratis door de 8 Octobervereeniging worden afgegeven. Bij het beeld. Om 11.30 zet de stoet van heeren met hooge hoeden zich in beweging natuur lijk begeleid door muziek en door krans dragende kinderen en om 12 uur houdt de voorzitter der vereeniging, mr. C. J. de Lange, weer een toespraak bij het Victo riebeeld, waarbij hij ons in gedachten terugvoert naar de bange dagen van 1573 en ons weer volop reden voor vaderlands lievende overpeinzingen zal geven. Deze rede zal door de A. V. R. O. worden uit gezonden. Het Victorie-beeld, dat reeds nu zijn arm heeft uitgestoken, zal er de tradi tioneele krans weer omheen krijgen en dan worden de feestelijkheden tot 2.30 uur onderbroken, vanaf welk tijdstip de groote optocht zijn ommegang door onze stad zal beginnen. De groote optocht. Deze optocht is, naar het bestuur ons verzekerde, zoo mogelijk nog mooier dan die van het vorige jaar en wie zich nog herinnert hoeveel werk er toen aan de ge waden van oostersche vorsten, Turken en haremdames besteed was, zal begrijpen, dat er weer heel wat van de ontzetver- eeniging gevergd wordt. Drie muziek corpsen trekken in den stoet mee St. Caecilia, Soli Deo Gloria en Excelsior en het geheel stelt Grieksche mythen en sagen voor. Wie de wonderbaarlijke ge schiedenissen uit de Grieksche mythologie kent, begrijpt wel, dat er ontelbare moge lijkheden zijn om hier iets bijzonders te vertoonen. Zeven praalwagens trekken in den stoet mee en de Kennemer rijsociëteit zal, als gewoonlijk, weer voor de noodige figuren te paard zorgen. Om 7.30 wordt er in de Ger. Kerk op de Oudegracht een concert met een program ma van gewijde muziek door Orpheus ge geven en het is vanzelfsprekend, dat onze ijverige carillonist dien dag heel wat trap pen zal beklimmen en afdalen om ons door het beieren van vaderlandsche liede ren in de vereischte feeststemming te brengen. Een verlichte stad. Des avonds is de stad, dank zij de buurt vereenigingen, natuurlijk feestelijk ver licht. De daarvoor benoodigde stroom wordt gratis door de gemeente verschaft en er zal alleen door de buurtvereenigin gen een kleine cautie moeten gestort wor den waaruit de extra onkosten betaald kunnen worden wanneer van dit aanbod misbruik zou worden gemaakt. De eerste feestavond eindigt officieel om 12 uur en de tweede om 2 uur in den nacht, zoodat er geen vrees behoeft te be staan. dat men zijn vreugde bij gebrek aan tijd niet zal kunnen uitleven. Vermelden wij ten slotte, dat er op den vooravond van den grooten feestdag weer eén vermakelijkheidspark zal worden ge opend waarvan men natuurlijk op 8 October tot laat in den nacht zal kunnen genieten en dat er op dit park, volgens een der bestuursleden, niets meer of min der dan „wereldattracties" zullen ver schijnen, dam blijkt uit deze korte be schrijving van het feestprogramma wel, dat Alkmaar binnen afzienbaren tijd weer in het teeken van veler belangstelling zal staan. Wanneer de zaken des middags worden gesloten en de vlaggen al vroeg in den morgen worden uitgestoken en wanneer wat wij bovenal hopen het traditio neele 8 October-zonnetje ons ook dit jaar niet in den steek laat, zijn alle factoren aanwezig om Alkmaars bevolking weer 1 onvergetelijke dagen te bezorgen. Vrijdagmiddag. De keten der Eeuwigheid is op het tand rad van den Tijd een schakel versprongen. Er ging een week voorbij. Wat heeft zij ons gebracht? Het toekomstige motorgeronk van de me chanische legervogels, die hun nest onder Bergen zullen bouwen, heeft groote onrust gewekt in de kringen van rustige dorpsbe woners en zomergasten, die in het dorpje aan der duinenrand voortaan meer in de lucht dan naar het natuurschoon zullen kij ken. Men is van alle kanten bezig de voordee- len van de vestiging van enkele honderden nfeuwe Bergenaren tegen de nadeelen af te wegen en vraagt zich angstig af wat er van Bergen zal worden als men er onverhoopt bezoek van vijandelijke vliegers zou krijgen. Bergen is trotsch op zijn ruïne, maar het heeft er aan één genoeg en dus zal er een deputatie naar den minister van Defensie vertrekken met het beleefd verzoek dit vroe ge St. Nicolaascadeautje liever in den schoen van een ander te deponeeren. In Schoorl wacht men met belangstelling den loop van zaken af. Men behoeft daar geen stijven nek te krijgen en, wie weet, zijn er van Bergen nog wel een paar zomergasten over te nemen. Het stemt wel tot voldoening als men een dergelijke prettige samenwerking te zien krijgt. Alkmaar heeft weer in het teeken van den landbouw gestaan. Alles wat knorren en bla ten kan, met biggen, ooilammeren en ram- lammeren, met pinken en schotten en welke wijdsche namen men er verder nog voor be dacht moge hebben, heeft in hokken en hok jes te kijk gestaan en is door deskundigen bewonderd geworden. In de Korenbeurs heb ben kippen en konijnen elkaar weer gezel schap gehouden en, evenals ieder jaar, is er geconstateerd, dat er nog nooit zoo'n mooie collectie bijeen was. De boer gaat met het vrije leven een be teren tijd tegemoet en het devies van vader Govers: „Houdt er den moed maar in!" is al- lerwege ter harte genomen. Als gewoonlijk is het feest weer met de noodige dondersla gen geëindigd. In de Verbrande Pan heeft ons raadslid Stoutjesdijk de brokstukken van de vliegers opgezocht, die bij een luchtbotsing precies op den voorgeschreven tijd naar beneden waren gevallen. Men wist gelukkig van te voren wat de slachtoffers zouden mankeeren en de transportcolonne van het Roode Kruis heeft ze volgens alle regelen van de kunst verbonden en aan „de Franschman" overge leverd. Door een comité van collega's, vrienden en oud-patiënten die natuurlijk evenzeer vrienden zijn is besloten op het graf van wijlen Dr. van Dam een eenvoudig monu ment te plaatsen. Mocht er geld over zijn en men hoopt dat natuurlijk dan zal daaraan in den geest van den overledene een bestemming worden gegeven. In een tuin in de Emmastraat bloeit al weer een gouden regen en van regen gespro ken kunnen we slechts dankbaar zijn, dat er aan het waterballet der laatste dagen een einde schijnt gekomen. Het begint herfst te worden en hier en daar ziet men al dames by een knappend houtvuurtje kleertjes haken voor de luier manden van tien Alkmaarsche wereldbur gers, die zoo gelukkig zijn tijdens de komen de Oranjefeesten het levenslicht te aan schouwen. Nazorg zorgt voor de wiegjes en voorzorg voor de luiermandjes en aangezien elk wiegje op twee stoelen zal moeten staan hoopt men, dat er in dien tijd niet te veel tweelingen worden geboren. Alkmaar, zal zijn beroemden stadgenoot Van der Molen weldra aan onze Oost moeten afstaan en in Oterleek is een goed geslaagde athletiekdag van den Turnkring gehouden. Verkeersongelukken hebben zich deze week gelukkig beperkt tot wat deukjes en gebo gen spatbordjes en het voornaamste politie nieuws is de in beslagname van hout, dat eenige jeugdige enthousiasten van een bouw werk hadden weggehaald om er een roovers- hol van te maken. Men mag zich terecht de vraag stellen of wij daarvoor zoo'n kostbaar politiebureau hebben gekregen. Uit de omgeving waren weinig opmerkens waardige gebeurtenissen te noteeren. Het goede vee was in Alkmaar te kyk en het slechte had mond- en klauwzeer en was binnen gebleven. Het eenige vermeldenswaardige ;s, dat me neer Smit in Enkhuizen een karper van 23 pond aan den haak heeft geslagen. Het beest was 86 c.M. lang en 65 c.M. breed en een hengelaar heeft ons verzekerd, dat dit latijn- sche maten zijn, veel kleiner dan wij ze hier in Holland gebruiken. By de groote manoeuvres hebben de Roo- den de Blauwen verslagen of de Blauwen de Rooden. Volgens militaire deskundigen heb ben beide partijen zich zoo kranig geweerd, dat men maar vastgesteld heeft, dat zij het allebei hebben gewonnen. Terwijl meneer Jan Duys bij de feesten van de N.S.D.A.P. te Neurenberg op bezoek was hij had zich in de eerste letter verke ken en gedacht, dat er sprake van een Nieu we S.D.A.P. was heeft minister Colijn met een zeer belangrijke redevoering de Veree- nigde Kamers der Staten Generaal gesloten. Lang zijn ze niet op slot gebleven want den volgenden dag heeft H.M. de Koningin ze persoonlijk weer open gemaakt. Heel Den Haag heeft van den sprookjesachtigen op tocht genoten en na het verschijnen van de millioenennota met de gebruikelijke finan- cieele verrassingen zijn we nog sterker on der den indruk van onze Troonrede geko men dan we al waren. Er zullen meer soldaten moeten komen en ze zullen langer moeten oefenen. Broeder- dienst en loting gaan tot het verleden behoo- ren en het eenige, dat men nog niet weet is op welke belasting de opcenten gelegd zul len worden om dat alles te kunnen betalen. Nederland leeft in vrede en vriendschap met alle mogendheden en uit alles blijkt wel, dat deze vriendschap een zeer kostbaar be zit is. Arnold Zweig bleef langer in ons land dan Sonja Heni, die van het eene in het andere vliegtuig overstapte. Willy Fritsch had nog even tijd voor een filmpje, maar er zijn nog meer groote mannen op komst want Keres en Reshevsky hebben van Fine gehoord, dat er in ons land niet alleen met houten dames geschaakt hoeft te worden. In Amsterdam neemt het aantal Joodsche invaliden zoodanig toe, dat er een groot ge bouw moest worden geopend en in Bever wijk heeft Sarrasani zijn bezoekers onver wacht koude rillingen bezorgd. Niet omdat er een leeuwentemmer werd opgegeten maar omdat het tentzeil bij een hevige regenbui kapot scheurde en het water de bezoekers ijskoud over het lijf is geloopen. De roode haan heeft in Vlaardingen een heele kuiperij leeg gekraaid en hier en daar hebben de helaas nooit ontbrekende ver keersongelukken eenige slachtoffers ge> vergd. Het zondenregister van de blauwe tram is weer grooter geworden, in Baam- brugge werd een 13-jarig meisje overreden en in Noordwijk een vader en zoon. Een heer en een dame uit Vlaardingen trokken in Haarlem elk aan een kant van het stuur en reden op een verzameling kinderen in. Alweer een bewijs, dat twee kapiteins op een schip tot de noodlottigste gevolgen kan leiden. De burgemeester van Ermelo heeft in Den Haag zijn toekomstige levensgezellin ontdekt en is van plan met mej. mr. Frida Katz in het huwelijksbootje te stappen. Het feit, dat hij zijn meester gevonden heeft, schijnt niet zoo belangrijk als de omstandig heid, dat de Kamerleden voortaan hun katsje waarschijnlijk moeten missen. Wij zouden hier ten slotte nog mededeeling kunnen doen van kleine Pietje uit Den Bosch, die uit concurrentienijd zijn zusje van twee weken op straat te vondeling leg de, maar er zijn heel wat ernstiger dingen gebeurd, die de onverdeelde aandacht van onze lezers gevraagd hebben. Het N.S.B.-scheepje' schijnt namelijk er gens een lek te hebben gekregen en eenige officieren uit de kajuit, die vlak naast die van den kapitein ligt en naar men zegt zelfs door verborgen koperdraadjes daarmee is verbonden zijn aan wal gestapt met de verklaring, dat ze niet verder mee willen varen. Het is een min of meer geheimzin nige geschiedenis geworden en hoewel er nog geen S.O.S. seinen uitgezonden zijn, wordt door vele stuurlui aan den wal van een zinkend scheepje gesproken, dat bytyds wordt verlaten. In hoeverre het juist is, dat door som migen een greep naar de macht zou zijn ge daan, is op het oogenblik niet met zekerheid te constateeren en de betrokken N.S.B.-offi- cieren mogen dankbaar zijn, dat we hier nog geen Duitsche toestanden hebben en ze in plaats van overboord gegooid netjes op den wal neergezet zyn. Nadere onthullingen wachten op den han- digen journalist, die den eersten der onte vredenen aan het praten weet te krijgen. De Blauwe Zand-affaire is uitgesteld. De Leider gevoelt er in deze omstandigheden bitter weinig voor als beklaagde op het een of andere houten bankje te zitten. Wat na- na tuurlyk geenzins wil zeggen, dat van uit stel ook afstel zal komen en dat men de zaak uit de wereld zou willen helpen door ze blauw-blauw te laten of er zand over te strooien. Zoo naïf zyn onze rechters gelukkig niet, wat Woensdag een Driebergensche slager moest ondervinden, op wiens zolder een vol ledige distilleerketel met gebruiksaanwij zing was gevonden. Hy trachtte den rechter Prof. W. vindt die smalle randjes zoo deftig en Cee.M„ de voor't mooi een flambard. Maar op hct punt van ubak zijn allen he ééns. Het moet PH Tabak zyn. Geurig, koel en zacht. In alle pryzen. tnaa\ cJULen wUULejn. Het pakje met den Piloot. er van te overtuigen, dat hij er uitslui tend limonade mee fabriceerde en het naïeve van het geval was, dat hij werkelijk verwachtte, dat de rechter het zou gelooven. Dat we over slagers met distilleerketels gaan spreken is een bewijs, dat het binnen- landsch nieuws zijn beurt gehad heeft en we klimmen dus een trapje hooger om over onze grenzen te kunnen kijken. Roosevelt heeft in zeer afkeurenden zin over dictators gesproken en de Völkischer Beobachter heeft te kennen gegeven, dat als de Amerikaansche president een dicta tor wil zien, hij maar eens in den spiegel moet kijken. Minister Delbos heeft weinig nieuws ver teld, toen hij in den Volkenbondsraad be weerde, dat het mechanisme van den Bond herzien moest worden. In de Assemblé heeft Eden weer een groote rede gehouden en er op gewezen, dat men elk meenings- verschil vreedzaam moet oplossen, omdat een oorlog niet loonend is. Eenige staten hebben deze les nog te leeren en de Britsche herbewapening wordt in onverminderd snel tempo voortgezet, opdat Engeland desnoods op hardhandige wijze aan het les geven zal kunnen deelnemen. Brittania rules the waves, maar in Duitschland deed minister Göbbels dat toen hij voorschreef, dat Mussolini met golven van enthousiasme onvangen moet worden. In Brest heeft men gepoogd een duikboot te stelen, maar het ding was te groot om er ongemerkt mee te kunnen verdwijnen. Presidënt Masaryk is plechtig ten grave gedragen en als alle staatslieden als hij waren, zou de broederdienst in ons land niet afgeschaft worden. In China hadden de Japanners niet min der dan 50.000 Chineezen in een zooge naamde schaar gedreven, maar toen ze het instrument dichtknipten, bleek er geen lang staart meer tusschen te zitten. Geel van ny'd hebben de Japanners daar op een regen van bommen op Nanking en Canton laten vallen om duizenden non-com battanten de zegeningen van den modernen oorlog te leeren kennen en het is slechts te hopen, dat de protesten van andere mogend heden er toe zullen medewerken aan een dergelijk immoreel optreden zoo spoedig mogelijk een einde te maken. „Nach Frankreich zogen zwei Grenadier", de generaals Miller en Skobline. Zij waren in Rusland gevangen, als zij niet ^ijdig een veilige schuilplaats in de lichtstad hadden gevonden. Uit het spannende feuilleton, dat wij thans publiceeren, blijkt wel, dat zelfs Rus sische groot-hertogen spoorloos kunnen ver dwijnen en de beide generaals zijn blijkbaar weer op weg naar hun vaderland, waar ze met minder geestdrift worden ontvangen dan er voor Mussolini in Berlijn in de maak is. PREDIKBEURTEN. SCHAGEN, voorm. 10 uur, ds. Eikema. (herdenkingsdienst, kerkkoor, extra col lecte): Vrijdag, nam. 2.30 uur, ds. Eikema, huwelij ksinzegening. BARSINGERHORN, geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. WINKEL, 10.30 Uur, ds. de Leeuw. EENIGENBRUG, geen dienst. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. OUDESLUIS, 10 uur, ds. Witkop. PETTEN, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. Als een multimillionnair uit vis- schen gaat.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13