fllcm. Victrix I- West-Frisia I SPORT EN WEDSTRIJDEN. ftedUszakw Voor 100 jaar. Geen enkele plaatselijke ontmoeting. Ervaringen van een H.L.O.-er Verkeersongelukken. Aiax krijgt het gemakkelijk. - PRIJZENI 0.75, I 0.55, I 0.35 en f 0.10 Feijenoord moet zich natuurlijk herstellen. 3e pagina 2e blad. Op ons verzoek heeft de oudste deel nemer aan de H.L.O.-examens, de heer Groenewoudt uit Heiloo, een schets ge schreven over zijn ervaringen, die hij opdeed op de H.L.O.-avonden. Hij is een van de zeer velen, die met genoegen te rugdenken aan dezen zomer. Dat blijkt wel uit wat hij schrijft: Nu de H.L.O.-oefeningen zijn afgeloopen en ik als deelnemer met groot genoegen daaraan heb deelgenomen en wel tot heil van mijn gezondheid, zoo is het misschien niet onaardig mijne ervaringen eens, door middel van dit schrijven in de Alkm. Cou rant, aan u mede te deelen. Laat ik u eerst vertellen, dat ik, indien ik mij niet vergis, een der oudste deelnemers ben. Het sympathieke artikel van wijlen dr. van Dam in uwe courant van 3 Juli '37 was voor mij aanleiding om aan de 20 oefenin gen deel te nemen en met succes, daar ik a.s. Maandag mijn diploma 1ste graad plus insigne in ontvangst hoop te nemen. Op een leeftijd van 17 jaar heb ik 6 maan den geturnd en na dien tijd geen enkele maal meer. Zwemmen heb ik geleerd, toen ik 11 jaar oud was en na dien tijd zwom ik, als de gelegenheid zich voordeed. In het ge heel had ik geen moeite om 7 minuten ach ter elkaar te zwemmer.. 15 K.M. wandelen was voor mij evenmin inspanning, integen deel. Reeds 3 maal heb ik met goed gevolg de „4-daagsche afstandsmarschen" medege maakt. Wat de athlethiek betrof, ja, dat ging niet een, twee, drie, doch ik bemerkte al spoe dig: oefening baart kunst. Wat het touwklimmen betrof, het was niet bepaald moeilijk voor mij om 5 meter te klimmen. Deze proef had ik al spoedig te pakken. Doch om 1 meter hoog te sprin gen en kogelstooten (7 1/4 K.G.) 6 meter, deze beide oefeningen had ik niet gauw onder de knie. Wel het 100 m. hardloopen, welk traject ik in 17 3/5 en 16 7/10 seconden aflegde. En, lezers, U hebt kunnen lezen uit de H. L. O.-artikelen, dat al deze oefeningen over het algemeen inspannend waren, doch ik geef U de verzekering, dat, nu *ik aan de oefeningen heb deel genomen, mijn gezond heid er door bevorderd is. O.a. de ademha ling is dieper geworden en de vitale capa citeit er door verhoogd. Alzoo, dames en heeren, aan U allen zou ik den raad willen geven: neemt deel aan de oefeningen voor het volgend jaar, opdat ook gij het diploma H. L. O. zult kunnen verwerven, tot heil van uw gezondheid. Indien ik dezelfde woorden mag ge bruiken, die prof. van Rooy op 1 Juli 1.1. voor de radio heeft gesproken over de H. L. O., dan zeg ik ook aan U: Het is niet voor mij, dat ik deze ervaringen heb ge schreven over de H. L. O., doch het is tot heil van heel ons volk. Het is niet voor niets, dat het bestuui; van de P T. T. propaganda maakt om het per soneel van dat groote bedrijf op te wekken, deel te nemen aan de „Vierdaagsche" af standsmarschen, want dit staat voor mij vast, dat deze eenzijdige sport reeds de ge zondheid bevordert. Nogmaals lezers, neemt deel aan de H. L. O.-oefeningen voor het volgend jaar, het zal Uw gezondheid ten goede komen! verre gedoofd, dat de vrijwillige brandweer kon inrukken en de verdere nablussching aan de fabrieksbrandweer kon worden over gelaten. Ongeveer twee jaar geleden heeft in de zelfde droogkamer brand gewoed, waarbij eveneens de geheele inhoud door de vlam men werd verteerd. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. De fabriek is tegen brandschade verzekerd. AUTO BOTST TEGEN HOTEL MUUR. Een dame vrij ernstig gewond. Gisteravond is een auto te Goes, be stuurd door mevr. van der H. uit Middel burg, doordat de wagen geraakt werd door een van links komende auto, het trottoir opgereden en gebotst tegen den muur van het hotel „Nieuw Goes", waarin een gat werd geslagen. Een heer, die zich juist op die plaats in het hotel bevond, kreeg schrammen aan de beenen. De auto weid zeer ernstig gehavend. Van de inzittenden bekwam mevr. van der H. slechts lichte verwondingen, maar een andere dame, mevr. W., eveneens uit Middelburg, kreeg een hoofdwonde en een gespleten bovenlip. De auto, waarmede de verongelukte wagen in aanraking is gekomen, is door gereden. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Het zesjarig zoontje van de weduwe Quak op Rozenburg is gisteravond van een rijdenden vrachtauto gevallen. Het kind is vannacht aan de bekomen verwondingen overleden. AUTOBOTSING TE ABCOUDE. Twee personen gewond. Vanmorgen zijn op den hoek van de Hoogstraat te Abcoude een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De personenauto, die tegen den trottoirband terecht kwam, kantelde. In deze wagen zaten zeven personen uit Urk, n.1. drie mannen en vier vrouwen, die van een familiebezoek uit de richting Utrecht huiswaarts keerden. Het ongeluk moe vermoedelijk geweten w.rden aan de vrij scherpe bocht, welke de weg ter plaatse maakt. Een van de Urkerg, de heer Koffe- man, was vrij ernstig gewond Na voorloo- pig door een dokter behandeld te zijn is hij naar een ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. Een der andere mannen werd aan den arm gewond. Hij is ter plaatse verhonden. De bestui rd°r van ^e auto werd niet gewond. Ook de vrouwen bekwamen geen letsel. Een hunner even wel, de moeder van den gewonden Koffe- man, kreeg een zenuwschok. Nadat allen wat op hun verhaal warer gekomen heb ben zij de reis per trein voortgezet. De personenauto is ernstig beschadigd. De vrachtauto is door de polit'e in beslag ge nomen. De bestuurder van dit voertuig kreeg geen letsel. HET BLAUWEZAND-INCIDENT. Bij de rechtbank is thans door ir. A. A. Mussert het bezwaarschrift ingediend tegen de tegen hem uitgebrachte dagvaarding. De rechtbank zal dit bezwaarschrift in den loop van de volgende week in raadkamer behandelen. Een datum hiervoor is nog niet vastgesteld. De openbare behandeling, die aanvanke lijk op 30 September plaats zou hebben, zal dus dien dag niet doorgaan. Hetzelfde geldt voor de behandeling van de zaak tegen Melchers, die ook uitgesteld wordt, doch die geen bezwaarschrift tegen de dagvaarding heeft ingediend. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de strafzitting van Vrjjdag 2 4Septen.ber 1937. Ov ertredingenvandemotor- e n r Ij w i e 1 w e t S. v. D. te Zjjpe, te ruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. J. P. M. te Bei gen, A. de W. te Heerhugowaard, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. J. R. te de Rijp, S. de B. te Bergen, ieder 3 boete of 1 week tucht school. A. de R. te Alkmaar, 2 en 5 boete of 2 weken tuchtschool. H. A. P. te Amsterdam, H. de J. te Barsingerhorn, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. L. W. te Schagen, 2 boete of 1 dag hechtenis. Th. A. M. v. d. V. te Amsterdam, J. W. L. te Amsterdam. G. C. J. v A. te Castricum, H. v. W. te Alkmaar, G. G. te Diemen, ieder 2 boete of 2 dagen, hechtenis. H. N. te Warmenhuizen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. te Schoorl, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. te Castricm, P. K. tc Oudkarspel, F. J. H. te Amsterdam, W. v. d. S. te Alkmaar, J. P. K. te Alkmaar. P. G. te Heerhugowaard, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. F. C. te Haarlemmer meer, A. G. te Haarlemmermeer, A. v. 't V. te Alkmaar, J. D. te Alkmaar, M. C. B. te Winkel, P. S. te Alkmaar, H. J. L. A. te Uitgeest, N. A. te Bergen, J. H. B. ie Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. S. v. d. W. te Medemblik, 3 en 2 boete of 2 en 1 dag hechteris. A. v. D. te Velsen, 5 boete of 3 dagen hechtenis. N. T. te Harenkarsoel 4 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. G. J. Th. M. te Den Helder, 6 boete r* 4 dagen hechtenis. K. Het is wel zeer merkwaardig, dat op het programma van morgen geen enke le plaatselijke ontmoeting voorkomt. En dat met zoo veel clubs in één stad: Rotterdam met een groot aantal, Am sterdam met drie, den Haag met drie, Tilburg met drie, Zwolle, Hengelo, Groningen met hun aantal Zoodat we deze keer niet eens kun nen spreken van vermoedelijke resul taten van „derbies", waarbij alles zoo onzeker is. En van wedstrijden met een apart karakter. Toch zijn er belangrijke wedstrijden ge noeg. Daar is bijvoorbeeld in het Oosten de ontmoeting tusschen Enschedé en Go ahead. Twee clubs, die tot de allersterksten ge rekend moet worden en die allebei in den eersten wedstrijd reeds een veer hebben gelaten. De voorhoedes, van beide elftallen zijn blijkbaar niet sterk genoeg en hun achter hoedes zijn even blijkbaar te sterk voor een gemiddelde voorhoede. Dat zou er dus op wijzen, dat ook deze wedstrijd weer in een gelijk spel eindigen moet. Daar is in het Oosten nog een belangrijke wedstrijd, die apart genoemd moet worden. n.L die tusschen A.G.O.V.V. en Tubantia. De eerste club was Zondag zoo gelukkig, om haar uitwedstrijd te winnen op den Wu- geningschen berg (wat altijd een mooie prestatie kan worden beschouwd) en de tweede wist thuis een gelijk spel te bevech ten op Enschedé. Dat belooft dus wat te worden in Apeldoorn, waar dus twee der sterkste clubs elkaar gaan bekampen. Wie weet, wordt het ook hier weer een gelijk spel, al zijn we geneigd, de prestaties van de thuisclub hooger aan te slaan. De overige wedstrijden in het Oosten behoeven eigenlijk niet besproken te wor den, omdat zij deze keer op het tweede plan staan. We zijn benieuwd naar de verrich tingen van P.E.C., dat echter thuis het niet al te sterke Wageningen wel zal kunnen kloppen: we zien verder met belangstelling het herstel van Heracles tegemoet, want we beschouwen de nederlaag tegen Z.A.C. als zeer onverdiend en verwachten dus thans een overwinning ten koste van het Nijmeegsche N.E.C.; tenslotte .krijgt Hen gelo een goede, zelfs uitstekende kans om de M. te Zijpe. C. L. v. d. S. te Amster dam, L. J. J. K. te Amsterdam, G. J. C. te Amsterdam, J. O. te Zuidscharwoude, ieder 6 boete of 4 dagt\ hechtenis. J. A v. D. te Amsterdam, 7.50 boete of 5 da gen hechtenis. G. B. te Obdam, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen:?. S. te Alk maar, P. J. O. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. J. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. p. K. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechten:s. A. J. t Krommenie 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 vanhet wetboer vanstra.- recht (openbare dronkenschap): 3. B. te Amsterdam, 6 boete of 6 dagen hech tenis. A. W. te Alkmaa.6 dagen hechte nis. A. W. te Alkmaar. 3 dagen hechtenis met 6 maanden opzending naar een Rijks werkinrichting. Overtreding van artikel 461 vanhetwetboekvanstrafrecht (loopen over verboden grond): G. F. te Amsterdam, 3 boete of 2 dagen hech tenis. Overtredingen van de vis- i ch e r w e t J. v. Z. te Krommenie, 2 boete of 1 week tuchtschool. L. v. d. H. te Haarlem. J. H. R. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. V. te Haarlem, 2 x 3 boete of 2x3 dagen hechtenis. A. V. te Amsterdam, 2 x 3 boe te of 2 x 3 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet P. J. B. te Bergen, 2 x 2.50 boete of 2 x 2 dagen hechtenis. Uit de Alkmaartche Courant van 25 September 1837. Naar men verneemt zijn dezer dagen, op voordragt van de alge- meene Synode der Nederlandsche hervormde kerk, de kerkelijke col- legiën door het gouvernement be kend gemaakt met- of herinnerd aan de bepalingen der wet van den lsten Maart 1815, houdende voorschriften tot viering der dagen aan den christelijken openbaren godsdienst toegewijd en wel uit aanmerking, dat die wet niet overal blijkt bekend te zijn en ook niet allerwegen gehandhaafd schijnt te worden met dien ernst, dien de christelijke bedoeling des wetge vers eischt. zich ten koste van ZJ\.C. met twee punten te verrijken. In Zuid en Noord. Nu we toch met de buiten-afdeelingen be gonnen zijn, kunnen we hier na best het Zui den en het Noorden laten volgen. In het Zuiden dan zal P.S.V. thuis wel licht meer tegenstand krijgen, dan verwacht wordt. Het verjongde M.V.V. heeft natuur lijk moreele kracht geput uit de zege van de vorige week en zal zijn uiterste best doen tegen de sterke club uit de gloeilampenstad. Maar waar de techniek in den regel den doorslag geeft, verwachten we toch, dat P. S.V. in de tweede helft den beslissenden slag zal slaan. Eindhoven, dat het vorig jaar zoo hard moest vechten, om de onderste plaats te ont gaan, zal dit jaar natuurlijk zoo spoedig mo gelijk uit de gevaarlijke zone willen komen. Daartoe zijn overwinningen noodig. Echter, de club trekt nu naar Willem II, dat ondanks haar nederlaag tegen M.V.V. geen slechten indruk achterliet en dus voor zeer grooten tegenstand kan zorgen. We gelooven dan ook niet, dat Eindhoven dat partijtje tot een goed einde zal kunnen brengen. Longa kan thuis wel afrekenen met Ju- liana en B.V.V. krijgt eenzelfde kans tegen Noad. Zoodat er nog overblijft Bleijerheide NA.C. Zou ook bier de betere techniek der N.A.C.-menschen kunnen zegevieren over het Zuid-Limburgsch enthousiasme? Denke lijk wel. En dan het Noorden. Be Quick heeft de eerste lastige klip omzeild, door den uitwed strijd tegen Veendam te winnen. Veel klip pen zijn er voor de kampioenen niet en zeker kan H.S.C. niet als zoodanig beschouwd worden. Zoodat H.S.C. morgen aan den Es- serweg verliest. En Veendam, dat dus ver loor, krijgt morgen natuurlijk twee puntjes voor haar uitstapje naar Sneek. Velocitas, dat goed is begonnen, zal mor gen thuis tegen Leeuwarden moeten spelen. Ook hier verwachten we een Groningsche zege, evenals trouwens in de ontmoeting HoogezandG.V.A.V., want de stad-Gronin- gers zijn sterker dan ooit en droomen zelfs van een kampioenschap Zoodat alleen Heerenveen—Achilles nog overblijft. Afgaande op de vorige verrich tingen moet de Asser-club wel heel zwak zijn. Enfin, dat kan morgen blijken. Het Westen. En dan komen we weer terug tot het Westen, waar een volledig programma zal worden afgedraaid. Beginnen we met afdeeling I, dan zien we, dat Ajax een gemakkelijk karweitje krijgi op te knappen. Het moet naar V.U.C„ dat ai zooveel jaren sukkelt en dat werkelijk niet in staat geacht kan worden, om het sterke Ajax te slaan, zelfs dan niet, als de Amster dammers eens een slechten dag zouden heb ben. D.W.S. speelt thuis en wel tegen R.F.C. De jonge Rotterdamsche club heeft een zeer goed elftal dat heel moeilijk te kloppen is. Waar D.W.S. echter over een zeer sterke verdediging beschikt, zien we ook niet in, dat de Amsterdammers den wedstrijd zou den kunnen verliezen. Ze kunnen hem o.i. zelfs met een klein verschil winnen. D.F.C. speelt al weer thuis en nu tegen het sterke V.S.V. Ook deze wedstrijd zal voor de Dordtsche club geen walk-over beteekenen, maar toch zal ze trachten, om nu de twee punten te bemachtigen. Sparta kan wellicht thuis van A.D.O. winnen en Excelsior krijgt tegen K.F.C. heusch wel een kansje, om een gelijk spel te bevechten; hetgeen al een heel mooi resultaat zou zijn. In de tweede afdeeling moet Feijenoord zich niet voor de tweede keer laten verras sen, want dan zou ze haar kans op den titel al dadelijk bijna geheel verspelen. Nu is het op bezoek komende 't Gooi wel geen gemakkelijke tegenstander, maar van Heel c.s. moeten toch zorgen, dat beide puntjes in de Maasstad blijven. Als die voorhoede maar op schot kan komen Blauw Wit ontvangt Xerxes en de Am sterdammers zullen nog wel lang niet zeker van hun zaak zijn. Zelf geklopt door Haarlem en Xerxes gaat door voor zeer sterkEn toch heeft Blauw Wit bij ons de beste papireen. Van D. H. C.H. B. S. is niets te voor spellen, vooral niet, omdat niemand eenig houvast heeft aan de Haagsche ploeg. En bijna zouden we hetzelfde kunnen zeggen van H. D. V. S.Haarlem, ook al omdat de bezoekende club in den regel net doet, wat niemand verwacht had. Let maar eens op. Om dan nog even StormvogelsC. V. V. te noemen; beide clubs hebben de vorige week uitstekende dingen gedaan en ze zul len dat ook nu weer willen doen. Maar ten slotte kan van beide partijen er maar één winnen en als we daarvoor de thuisclub nemen, zijn we er zeker niet ver naast. ONZE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria thuis tegen West-Frisia. Wat zal Alcmaria thuis doen tegen West Frisia? Dat is een vraag, die moeilijk beantwoord kan worden. Na tuurlijk rekent ieder, of liever, hoopt ieder op een zege der withemden, maar zoover zijn we nog niet. Veel hangt af van de bezoekers, die een week geleden op verrassende wijze gestart zijn. Zou dat moeten beteeke nen, dat ze een sterk elftal hebben? Och, er valt zoo* weinig van te zeggen in de eerste wedstrijden. Zoo kan hét heel best gebeuren, dat Alcmaria plotseling haar goeden vorm te pakken krijgen na een paar ongelukkige wedstrijden en zoo kan een andere club na eenige verrassende uitsla gen wel eens plotseling heel zwak gaan spelen. Intusschen valt er weinig te voor spellen van dezen wedstrijd. We kennen het Alcmaria-elftal niet en weten dus niet, of de verschillende linies dezelfde geble ven zijn; we kennen de speelwijze van de Enkhuizers niet. We weten alleen dat Alc maria nog niet geklopt is, en dat een wed strijd 90 minuten duurt. Er kan dus heel wat gebeuren. Dat het er spannen zal, is zeker. Daar voor biedt de historie al zekerheid genoeg. W F. C., dat op verbluffende wijze ge start is, ontvangt morgen haar buurvrouw, het Zaansche Z. V. V. Als we de uitslagen van de vorige week als maatstaf moeten nemen, dan zou de thuisclub met flinke cijfers moeten winnen. Maar het kan in de practijk best op iets geheel anders uit- loopen. Z. F. C., dat nog steeds een soliede ver dediging heeft, kan met een gerust geweten den wedstrijd tegen H. R. C. beginnen. De Heldersche club heeft wel een aardige voorhoede, maar van bizondere kracht is deze niet. Waarschijnlijk wint de thuisclub Z. F. C. dus met een zeer klein verschil. O. S. V.de Kennemers zal kunnen uit maken, of de Kennemers werkelijk zoo zwak zijn, dat de nederlaag tegen W. F. C. normaal te noemen is. De Amsterdamsche ontmoeting D. W. V. de Spartaan is voor'oopig nog niet van groot belang. In de B-klasse zal R. C. H. wel niet al te veel moeite hebben met haar stadgenoote H. F. C, en dus opnieuw winnen. Een ander geval is, of E. D. O. het in Amsterdam tegen A. F. C. ook tot een overwinning kan brengen. En dat gelooven we voorloopig nog niet. HilversumVelox gaat tusschen twee der sterkste ploegen en de winnaar van dezen wedstrijd zal een belangrijke rol kunnen spelen in het verdere verloop der compe titie. D. O. S. kan winnen van H. V. C. en Zeeburgia mag toch zeker wel op een gelijk spel rekenen tegen B. F. C.? DE DERDE KLASSERS. Zware opgaaf voor de Boys! De Alkmaarsche Boys, die vorigen Zondag hun competitie op zulk een voortreffelijke wijze hebben ingezet, zullen het pro gramma voortzetten met een uit-wedstrijd, waartoe een bezoek gebracht moet worden aan het pittige Hollandia. De Hoornsche ploeg heeft niet alleen aan de competitie een goed geslaagd programma vooraf laten gaan, doch ook het eerste com petitie-treffen bij „Assendelft", leverde het noodige succes, al zullen we niet verheelen, dat er ook aan dezen eersten wedstrijd nog wel het één en ander haperde. Hoe het echter ook zü, de Hollandianen gingen eveneens ZO.MJKi 2 nurs goed van start en zullen er ongetwijfeld alles op zetten, om voorloopig het goede pad te blijven bewandelen. Den rood-witten Alkmaarders wacht mor gen in Hoorn dan ook een zeer zware taak en toch,toch ligt de weg naar hernieuwd succes nog niet geheel afgesloten Want, ook de kaasmenschen hebben door de jongste overwinning een moreelen steun gekregen, ook hier is gebleken, dat de ver dediging haar „mannetje" kan staan, dat men weet wat zeer hard werken beteekent envoorts de wetenschap bestaat, dat de aanval stukken sterker kan zijn. En als dan de Boys dit alles zelf bedenken en ook nu weer zwoegen van de eerste tot de laatste minuut, dan verwachten wij toch minstens nog een puntendeeling. Komaan Boys,het begin is goed en nu maar door den zuren appel heen gebeten. Good luck! De andere ploeg, die eenzelfde succes boekte, is Volewijckers. Ook de Amsterdam mers zullen een ongeslagen ploeg bekampen, en wel Succes op Wieringen. Dat belooft eveneens een interessante strijd te worden, waarbij het wellicht geducht zal spannen. Het vorige seizoen wisten de Wieringers tot tweemaal toe met 20 over de Noord- Amsterdammers te zegevieren: thans heb ben we echter een idee, dat de uitslag heel dicht bij een gelijk spel zal liggen, met winstoverhelling naar Amsterdamsche zijde. Helder behaalde j.1. Zondag in Purmerend eveneens een benauwde zege, doch nu op eigen terrein tegen A. P. G. S. gespeeld zal worden, geven we de withemden een goede kans op nieuwe winst. Zaandijk kan zich in eigen huis tegen Purmersteijn herstellen, al zullen de Zaan- kanters geducht moeten aanpakken. Nu Texel bezoek van Assendelft krijgt, zal moeten blijken, of de eilanders derde klasse-fahig zijn. Misschien het eerste winst punt. In de derde klasse B krijgt Kinheim be zoek van Zandvoort, wat een spannende strijd belooft te worden en waarbij de gast- heeren wellicht de meeste winst binnen halen. Bloemendaal brengt een bezoek aan De Zeemeeuwen, die ook al beiden goed van start gegaan zijn. De ex-tweede klassers zullen geducht op hun tellen moeten pas sen, anders komen ze er niet zonder kleer scheuren af. D. E. C.De Meteoor kan een spannende derby worden, met gering verschil in uit slag. Mogelijk dat Beverwijk zich kan her stellen van de jongste nederlaag, nu Schoten op bezoek komt. Ahrends V. C.W. M. S. kan ook al een spannende derby worden, met weinig krachts-verschil. DE VIERDF. KLASSERS. Alkmaar bij Strandvogels op bezoek. Opnieuw staat er een uitwedstrijd voor onze groen-witte Alkmaarders op het pro gramma en opnieuw zullen deze kaas menschen weer eens hun geluk gaan be proeven in het nabije Oosten. Nu echter zal een bezoek gebracht worden aan Strand vogels. Datzelfde Strandvogels echter heeft het er vorigen Zondag bij Andijk niet slecht af gebracht en zal ongetwijfeld morgen in eigen omgeving eens laten zien, dat zij er weinig voor voelt, ieder jaar zoo laag op de ranglijst te eindigen. Waarmee we maar willen zeggen, dat onze groen-witten geducht op hun tellen moeten passen, om niet opnieuw eenig ver lies te boeken. Doch,een gewaarschuwd man telt voor twee! Alkmaar zal stellig alle zeilen bijzet ten, om het tot een volledige overwinning te brengen en bij een eenmaal mooi ver kregen voorsprong, niet ten tweeden male in een verdedigende positie vallen daar aanvallen toch nog altijd de beste verdedi ging is en zeer hard werken, niet alleen ter verkrijging van de volledige winst, maar tevens nog, om den minder goeden indruk van vorige week weg te cijferen. Zoo verwachten we dus een hard werkend Alkmaar, dat de volle winst thuis brengt. Vooruit groen-witten,het moet en het kan! Schagen ontvangt Andijk en zou voor een nieuwe zege kunnen zorg dragen, even als Wieringerwaard, dat bezoek van N.- Niedorp krijgt. Watervogels kan zich in eigen huis tegen D. T. S. van de jongste nederlaag herstellen, terwyl het treffen M. F. C.B. K. C. veel spanning kan geven. Toch geven we de bezoekers de meeste kans. In de vierde klasse B speelt Bergen op eigen terrein tegen K. V. V. De Bergenaren hebben hun entree in den K. N. V. B. op minder goede wijze ingezet, maarer stond ook een zware wedstrijd op 't pro gramma. Erg veel beter is het nu echter ook al niet, nu de Krommenieërs komen. Een geluk is de mindere schotvaardigheid van deze Zaankanters. Indien de „duinkanters" dan ook morgen ongekend hard werken, geven we ze nog wel een kansje. Komaan Bergen, probeert het eens! Q S. C. brengt een bezoek aan Uitgeest en dat belooft een spannende strijd te worden. Misschien komen de Wormerveer- ders net met beide hakken over de sloot. Meervogels krijgt bezoek van Westzaan en kan wel winnen. Zilvermeeuwen zou over het bezoekende Zaanlandia kunnen zegevieren, terwijl in het treffen VerkadeMonnikendam moge lijk de punten worden gedeeld. Voetbal.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7