HET BETOVERDE BOS. HifdscAdften. De N.S. B.-gebeurtenissen Mussert zegt: „Geen strijd om de leiding". Branden. Verkeersongelukken. Lieve Llen, Het was een gezel lig bezoek,dat Je ons hebt gebracht en ik beloof Je, dat ik er goed om zal den ken, de kinderen dezen win ter geregeld Draisma van Valkenburg'8 levertraan te geven, nu Je my verteld hebt, dat Je drietal daar- by zooveel baat heeft ge vonden. - Hartelyke groeten en tot ziens, In verband met de opzienbarend** voor vallen van de laatste dagen in den boezem der Nationaal Socialistische Beweging in Nederland heeft de „Tel." een onderhoud gehad met ir. A. A. Mussert, den leider der N. S. B. De heer Mussert stelde daarbij nog eens op den voorgrond, dat hij niet kon ingaan op de van persoonlijken aard zijnde rede nen, welke ds. Van Duyl genoopt hebben ontslag te nemen uit al zijn functies in de N. S. B., voorts als lid der Eerste Kamer en ten slotte als lid der beweging zelve. Evenmin wenschte de N. S. B.-leider thans nader in beschouwingen te treden over de ontslagneming van mr. D. F. Pont, die zelf medegedeeld heeft, zoo herinnerde de heer Mussert, dat zijn uittreden zijdelings in verband staat met het bedanken van ds. Van Duyl. Ook wenschte thans ir. Mussert geen commentaar te wijden aan het uittre den van personen als prof. dr. Valckenier Kips, generaal Seyffardt en aan het roye ment van jhr. Van der Goes van Naters. Omtrent laatstgenoemde wilde de heer Mussert evenwel geen woord terugnemen van zijn reeds eerder aan ons blad afge legde verklaring, dat de heer Van der Goes uit de gelederen der N. S. B. verwij derd is, op grond van „ondermijning der beweging". Bij het vorige onderhoud, dat wij met hem hadden, gaf ir. Mussert ons te ver staan te zijner tijd wel van antwoord te zullen dienen op openlijke critiek op de N. S. B., gelegen buiten de persoonlijke kwesties, welke kwesties van zoodanigen aard zijn, naar hü ons nog eens zeide, dat de betrokkenen zelf het minder gewenscht zouden achten, dat deze in het openbaar uitgesponnen zouden worden. In verband nu met het feit, dat enkelen der uitgetre- denen gesproken hebben van gemis van vertrouwen in de leiding en in personen uit de naaste omgeving van ir. Mussert, zoomede bovendien naar aanleiding van een publicatie in het R.K. persorgaan „Ons Noorden", hierop neerkomende, dat het ernstige conflict, thans uitgebroken in de N. S. B., in wezen niets anders zou zijn dan een strijd tusschen den heer Mussert en den heer Van Geelkerken, den alge meen secretaris en plaatsvervangend lei der der N. S. B., en dat er een strooming zou zijn onder welke zich enkelen der uitgetreden zouderi bevinden welke ir. Mussert „vanwege zijn gemis aan tactiek en bekwaamheid, ongeschikt acht om lan ger als leider te fungeeren", vroegen wij bij dit onderhoud den N. S. B.-leider of hij thans daarover iets in het midden wensch te te brengen. Er zijn verschillende dingen, zoo zeide ir. Mussert ons, welke wel niet onbesproken zullen blijven in de naaste toekomst. Op dit oogenblik reeds wil ik wel een pertinente verklaring afleggen over de aantijging dat er een strijd om de leiding in de N. S. B. zou zijn. Van strijd om de leiding geen sprake. Ik wil dan uitdrukkelijk zeggen, dat er geen kwestie is van een strijd of eenige kwestie over de leiding. Die leiding heeft van den aanvang af bij mij berust en is tot nu toe ongeschokt in mijn handen. De verstandhouding tusschen mij en den heer Van Geelkerken is van den aller besten aard. Wij werken samen, zooals wij dat van de oprichting der N. S. B. af tot op heden gedaan hebben, in de beste ver standhouding en in de richting, welke wij ons van den beginne af voor oogen gesteld hebben. Laat in den j.1. Zaterdagmiddag zijn alle leiders der vier en twintig districten in het land, waarin de N. S. B. thans ver deeld is, te Utrecht bijeen geweest. En deze bijeenkomst heeft er ook van getuigd, dat er geen sprake van strijd in de leiding is, dat daarvan ook geen sprake zal zijn en voorts, dat ook stellig de N. S. B.-leden het zullen toejuichen, dat er maatregelen genomen zijn om de beweging zuiver te houden. Waarschijnlijk, zoo gaf ir. Mussert ons te kennen, zal later wel op eenige beschul digingen en gepubliceerde voorvallen van wege de N. S. B.-leiding ingegaan worden. Omtrent één voorval wenschte de heer Mussert thans reeds iets te zeggen. Het be trof het uittreden van den gepensionneer- den luitenant-kolonel van het Kon. Ned. Ind. leger J. Hogewind, oud-leider der W. A. en oud-organisatieleider van de be weging in Ned.-Indië. Ik wil hier mededeelen, zoo zeide dan ir. Mussert, dat reeds dit voorjaar overste Hogewind van al zijn functies in de N. S. B., ook als organisatieleider voor Ned.- Indië, welke laatste functie thans in han den is van het oudlid van den raad van Ned.-Indië, den heer A. Harloff, ontheven werd. De reden, aldus ir. Mussert, dat de heer Hogewind, die dus tot dusver alleen nog maar lid van de N. S. B. was, nog niet uit de beweging is verwijderd, ligt in het feit, dat hij aan een der personen in den lei denden kring der N. S. B. per brief d.d. 16 September had geschreven nog met de N. S. B.-leiding te willen spreken over kwesties met zijn beleid verband houden de. Echter de heer Hogewind is tot dusver niet bij mij geweest, zeide de heer Mus sert. Hij is nu zelf heengegaan. Wij spraken, zoo schrijft nog het Utrechtsch Dagblad, enkele oogenblikken met overste Hogewind, die te Amersfoort woonachtig is, en die ons nadrukkelijk verklaarde, dat zijn uittreden uit de beweging geen verband houdt met het heengaan van de heeren Van Duyl, Pont en anderen. „Het is wegens volkomen gebrek aan ver trouwen in den leider, en in het bijzonder ook wegens gebrek aan vertrouwen in de naaste medewerkers van den leider na men hoef ik u in dit verband zeker niet te noemen dat ik de N.S.B. verlaat", zoo zei de ons de heer Hogewind. Terloops deelde hij ons nog mede, dat hij het indertijd een groote fout van den leider der N.S.B. heeft gevonden, zich in den politieken strijd in ons land in te schakelen, door deel te nemen aan de verkiezingen voor de Prov. Staten en de Tweede Kamer. „Hebt u", zoo vroegen wij nog, „evenals de heer Van Hasselt bezwaren tegen de dic tatoriale neigingen van den heer Mussert?" „Och", antwoordde ons de heer Hoge wind, „wès hij maar een goede dictator ge weest Nieuwe beweging opgericht Wij vernemen voorts, dat een groep gewe zen N.S.B.-ers te Amsterdam aldaar zou hebben opgericht de Nederlandsche Natio nalistische Beweging, waarvan het voorloo pig correspondentie-adres is: Postbox 23, Amsterdam-Zuid. Namen worden overigens in de door ons ontvangen mededeelingen niet genoemd. Het doel van deze beweging zou zijn: Nederland het universeele fascisme te brengen. De oprichters zijn de meening toegedaan, dat het nationaal-socialisme voor al onder de Chr. bevolking geen verderen aanhang meer zal vinden. De nieuwe bewe ging nu wil geen enkele klasse en geen en kel ras onderdrukken, zij wil niet reaction- nair zijn, maar de organisatie van volk, staat en productie in de modernste banen leiden Men zal naast de Nederlandsche vlag geen andere vlag of ander symbool voeren, en in de gesloten bijeenkomsten een blauw hemd met blauwe das dragen. Wij kunnen intusschen onzen lezers uit de beste bron mededeelen, dat deze nieuwe be weging, zoo zij inderdaad bestaat, niet uit gaat van de uit de N.S.B. getreden voorman nen als ds. van Duyl, dr. Pont, jhr. mr. van der Goes van Naters en anderen. Nog één! Nader vernemen wfj nog, dat ook de heer R. Spoelstra, oud-secretaris van den heer Hogewind, den leider der N.S.B. heeft me degedeeld, dezen zijn vertrouwen niet meer te kunnen schenken en dus te bedanken als lid van de N.S.B. DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. De ruim 65-jarige landarbeider A. M. is Zaterdagmiddag te Rozenburg (Z.H.) door een koe aangevallen en tegen den grond geworpen. De man liep inwendige kneuzin gen op en is per ziekenauto naar zijn wo ning vervoerd, nadat dr. van Kreel de eerste hulp had verleend. JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag tegen vijf uur is bij de Slachthuiskaade tegenover de Lulofsstraat te Den Haag een droevig ongeluk gebeurd. De 5-jarige G. de Groot geraakte spelende te water en niettegenstaande eenige agen ten, die het knaapje uit het water konden halen, nog geruimen tijd hadden getracht de levensgeesten op te wekken, mocht hun dit niet gelukken. DIE VLIEGER GING NIET OP. Dievegge op heeterdaad betrapt. In een winkel aan de Spuistraat te Den Haag trachtte dezer dagen een 39-jarige vrouw een portemonnaie te stelen, welke een dame uit Voorburg even op de toon bank had neergelegd, terwijl zij wilde be talen. Twee in den winkel aanwezige rechercheurs betrapten de vrouw op heeter daad. Op het moment, dat zij de dievegge aanspraken en wilden arresteeren, zag de vrouw nog kans om de portemonnaie, waar in zich 34 gulden bevond, in de zak van een 14-jarig meisje, dat eveneens aan de toon bank stond, te stoppen. Deze vlieger ging echter niet op. De vrouw werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie, waar zy in bewaring is gesteld. SALARIEERING RUKSPERSONEEL. Actie om salarisregeling wordt doorgezet. Zaterdagmiddag j.1. kwam het dagelijksch bestuur van de Centrale van Rijkspersoneel byeen ter bepaling van zyn houding ten aanzien van de mededeeling ln de mil- lioenen-nota en ter formuleering van het in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in te nemen standpunt bij de behan deling van het op de agenda van 5 October .s. opgenomen punt: salarispositie rijksper soneel en onderwijzers. Het bestuur handhaafde zijn eenmaal in genomen standpunt, houdende den wensch om de 5 salarisverlaging, opgelegd met ingang van 1 Januari 1936, ongedaan te ma ken en opneming in het bezoldigingsbesluit van een clausule, welke het rijkspersoneel bij verhooging van het indexcijfer van de kosten van levensonderhoud een evenredige verhooging van inkomsten verzekert. Verder werden maatregelen genomen om de ingezette actie voortgang te doen vin den, teneinde tot het gestelde doel te ge raken. EEN LAMPENKAPPENZAAK UITGEBRAND, Omstreeks negen uur is Zaterdagavond in het hartje van Rotterdam een zeer felle uitslaande brand uitgebroken, die in den aanvang zulk een ernstig aanzien had, dat het er uit zag, alsof men een herhaling van den grooten brand bij de firma van Reeu- wyk zou krijgen. De omstandigheid, dat deze brand in de onmiddellijke nabijheid van dit pand woedde, werkte in den begin ne onwillekeurig nog meer deze vergelij king in de hand. Het is ongetwijfeld aan het zeer snelle en krachtige ingrijpen van de Rotterdamsche vrijwillige brandweer te danken, dat de brand in zekere mate nog zoo beperkt is gebleven. De omstandig heden toch waren voor een brand van een veel grooteren omvang gunstig. Nu is alles nog goed afgeloopen, dank zij het krachtig optreden van de brandweer. DE GEVAARLIJKE STRAAT. in de Wagenaarstraat te Vlissingen is een vierjarig meisje, het dochtertje van de caféhouder Goolsma, by het spelen onver hoeds den rijweg opgeloopen, met het ge volg dat het door een vrachtauto werd overreden. Het kind was vrijwel onmiddel lijk dood. Amsterdam.Septr.1937 DOODELIJK ONGELUK TE HEEMSTEDE, Zaterdagmiddag is op den Heerenweg te Heemstede een ongeluk voorgevallen, waar bij een achttienjarig meisje den dood vond. De achttienjarige G. D. wonende in de Rijn straat, kwam van de Ritzema Boskade in het complex Grotstuk en wilde naar haar woning, gelegen aan den Heerenweg een honderdtal meters bezuiden het kruispunt, gaan. Zij hield eerst het rijwielpad ten oosten van den Heerenweg, doch stak nabij haar woning, blijkbaar zonder op het ver keer op den voorrangsweg te letten over. Vlak achter haar kwam uit de richting Haarlem een vrachtauto van de firma A. Timmerman uit Amsterdam, geladen met 3 ton uien en bestuurd door den 23-jarigen chauffeur P. S. uit Amsterdam. De bestuur der, die op deze plaats zeker geen wielrijd- ster verwachtte, zag het ongeluk aankomen, en remde krachtig, doch door de gladheid schoof de wagen nog iets door. De linker zijde van de auto greep het meisje, dat werd neergeslingerd en een wiel over zich heen kreeg. Zij kreeg een zeer ernstige hoofdwonde. Een passeeren geneesheer kon slechts den dood constateeren. De politie heeft de auto voor een onder zoek in beslag genomen, doch, nadat de remmen deugdelijk waren gebleken, vrijge geven. Het stoffelijk overschot van het meisje is naar het lykenhuisje op de openbare be graafplaats vervoerd. WOONWAGEN TEGEN HUIS GEBOTST. Door het breken, van de koppeling is een woonwagen, welke werd getrokken door een tractor van den radiohandelaar G. F. Hulsink uit Oostmarsum, in de Akker straat te Vlijmen (N.Br.) tegen den gevel van een huis gebotst. De botsing was zoo hevig, dat de gevel geheel vernield werd. De wagen, welke in het woonvertrek te recht kwam, richtte daar schade aan., ter wijl hij zelf eveneens danig werd geha vend. Alleen een passeerende fietsrijder, die onder den woonwagen terecht kwam, liep lichte verwondingen op. DOODELIJK MOTORONGELUK ONDER ASSEN. Veearts verongelukt. In den afgeloopen nacht is tusschen Rolde en Gieten in Drente een motorrij der, de heer J. S. Nijhoff, veearts te Hoo- geveen, met zijn. motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden, die in defecten toestand langs den weg stond. De heer Nijhoff werd van zijn motorrijwiel geslingerd en was vrywel op slag dood. Het voertuig, dat geheel onder den vrachtauto lag, werd totaal vernield. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de heer Nijhoff tengevolge van den dichten mist den vrachtwagen niet heeft opgemerkt. De overledene was 30 jaa oud en ongehuwd. AUTO TEGEN BOOM TE PLETTER GEREDEN; EEN DOODE, DRIE ZWAAR GEWONDEN. Gistermiddag is op den Rijksweg VenloRoermond onder de gemeente Belfeld een personenauto, bestuurd door den 21-jarigen A. Spakenborg uit Brunssum en waarin nog drie personen zaten, verongelukt. De chauffeur wilde voor een fietser uitwijken. Hij verloor daarbij de macht over het stuur, waardoor de auto tegen een boom te pletter reed. Alle inzitten den werden zeer zwaar gewond en zijn, nadat de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Tegelen overge bracht. Daar is S. kort na aankomst overleden. De toestand van de drie anderen, de heeren A. Claassen, J. Witjens en J. van Zwanen, allen uit Venlo, is zorg wekkend. Dinsdag 28 September. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 J. Cantoris Ensemble. (11. RVU.: Lezing). 11.30 Verv. concert. 12.30 Gr.pl. 1.— Kovacs Lajos' orkest en soliste. 1.45 Gr.pl. 2. Omroeporkest en solist. 3.15 Lyra- trio en gr.pl. 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Kinderhalfuur. 5.30 Orgel, viopl en saxofoon. (6.30 RVU.: Psychologische causerie). 7.Avro Dansorkest. 7.30 Een jaar los van het goud, causerie. 8.ANP-ber., mdedeelingen. 8.10 Roep meneer Zwam eens, opera. 9.Chansons. 9.30 Radiotooneel. 10.05 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 10.45 Act.- flitsen. 11.ANP-ber. Hierna Avro-dansorkest. 11.4012.Or gelspel. HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8.9.15 en 10.Gr.pL 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 Het KRO-orkest en gr.pl. 2. Vrouwenuur. 3.Gr.pL 4.De KRO-melodisten, solist en gr.pl. 5.45 Fellcltatiebezoek. 6.05 Is di lettantisme in de muziek een zegen of een vloek, causerie. 6.20 KRO- melodisten en solist. 7.Ber. 7.15 Schoonheid in Nederland's Pol derland, causerie. 7.35 Sporthalf- uur. 8.ANP-ber, mededeelingen. 8.15 De Lecuona Cuban Boys. 9. Causerie over de a.s. modecursus. 9.01 KRO-orkest en solisten. 10. Gr.pl. 10.15 4de en 5de acte van de opera Pelléas et Mélisande. 11.15 ANP-ber. 11.25—12.— Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gr.pL 12.05 Viool en piano. 12.35 Variété-progr. 1.05 Orgelconcert. 1.352.20 Gr.pl. 4.20 English Reg. Culture, causerie. 4.35 Michaeloff en zijn orkest. 5.20 Het Bernard Crook Kwintet. 6.Zang. 6.20 Ber. 6,45 Rae Jenkins' Bijou-orkest en solisten. 7.Rae Jenkin's Bijou orkest. 7.10 Pianovoordr. 7.50 Or gelspel en solisten. 8.20 BBC- Symph.-orkest en soliste. 10.Ber. 10.20 Progr.-bespr. 10.35 Cabaret- progr. 11.20 Mantovani's dans orkest. 11.5012.20 Dansmuziek gram of oon plat en RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pL 12.20 Ellis-orkest en zang. 2.20 Gr.pL 2.35, 4.05 en 5.05 Zang. 5.20 Derveaux-orkest. 7.20 Cellovoordr. 7.50 Pianovoordr. 8.50 Muzikale lezing, fiorentina, opera, romantico, opera. KEULEN, 456 M. 9.20 Primavera Hierna Notturno 6.50 Militair con cert. 8.50 H. Hagestedt's orkest. 12.20 Fabrieksorkest. 1.352.20 Amusements-orkest. 4.20 Gev. pro gramma. 5.20 Omroeporkest en so listen. 8.30 Gr.pl. 9.20 Kamer orkest. 11.1012.20 Omroepklein- orkest en Omroepdansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Kleinorkest. l!3o Salonorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Omroeporkest en gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Cabaret 9.20 Kleinorkest en gr.pl. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Harp- en zangvoordr. 6.35 Gr.pL 6.50 Kamermuziek. 7.35 DecL en concert. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Omroeporkest en soliste. 10.30 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 E. Wolff's dansorkest. 9.20 Ber. 9.35 Cabaret-progr. 10.20 Ber. 10.50 Fluit-Trio. 11.05 Weerber. 11.20 12,20 O. Fricke's dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.35, Parijs R. 10.35—12.20, Brussel VI. 12.20— 12.40, Parijs R. 14.2014.50, Dan- marks R. 14.5015.35, D.sender 15.35—16.05, Parijs R. 16.05—16.20, Keulen 16.20—18.05, Brussel VL 18.05—18.50, Brussel Fr. 18.50— 19.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Pa rijs R. 19.5020.20, Keulen 20.20— 21.20, Rome 21.2023.20, Weenen 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—11.35, Droitwich 11.35—14.20 Lond. Reg. 14.20—17.20, Droitwich 17.2018.20, Luxemburg 18.20— 18.40, Droitwich 18.4022.20, Brus sel (VI.) 22.20—22.35, Droitwich 22.35—24.—. Lijn 5: Diversen. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Zaterdagavond te ruim half twaalf is op de Weesperzyde te Amsterdam, een motor ongeluk gebeurd, waarbij een meisje doo- deiijk is gewond. Een motorrijder, met zijn verloofde achter op de duo, passeerde een vrachtauto. Hij slipte en beiden kwamen te vallen. Het meisje, wat zeer ernstige ver wondingen had opgeloopen, werd in zorg- wekkenden toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd, waar zij kor ten tijd later is overleden. De bestuurder van het motorrijwiel, die slechts licht gewond werd, was niet in het bezit van een rijbewijs. ERNSTIG MOTORONGELUK TE STADSKANAAL. Zaterdag is te Stadskanaal (Gr.) een ernstig motorongeval voorgekomen. Toen de motorrijder B., leeraar aan de am bachtsschool te Groningen, een auto wilde passeeren, kwam van den tegenoverge- stelden kant een truck met trailer. Een botsing was niet meer te vermijden. Door den schok vloog B. tegen een boom, waar»- by hy van zijn rijwiel werd geslingerd. Hij liep een hersenschudding en een zware verwonding aan het been op. In ernstigen toestand is hij naar het Academisch zie kenhuis te Groningen overgebracht. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Gisteravond om acht uur is op den Rijks weg ArnhemNijmegen, nabij het café „de Klomp" te Eist een wielrijder, wiens naam en woonplaats nog niet bekend zijn, aangereden door een auto, die links van den weg reed en bestuurd werd door zeke ren O. uit Arnhem. De wielrijder werd tegen den grond geworpen, waar hij door voorbijgangers zwaar gewond werd ge vonden. De automobilist, die was doorge reden, is door de politie van Eist later op gespoord in het café „Scheerders", dat eveneens aan den Rijksweg ligt. De man is in arrest gesteld en in het gemeentehuis opgesloten, terwijl de auto in beslag geno men is. Een inmiddels gewaarschuwde dokter liet den wielrijder terstond naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem vervoeren, waar hij kort na aankomst is overleden. BEJAARD MAN ONDER DE TRAM GERAAKT. Gisteravond bij twaalven is ln de Plantage Doklaan te Amsterdam een ruim zeventigjarige man onder den motorwagen van Üjn 7 geraakt. Hij kwam onder den baanschuiver terecht en moest door opvij zeling van den wagen worden bevrijd. MA een beleediging van den wervelkolom, een sleutelbeenbreuk en verscheidene verwon dingen is het slachtoffer door den G.G.D. naar het. nieuw israëlitisch ziekenhuis over gebracht. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gisteravond, ongeveer 9 uur, is op den Rijks straatweg te Wassenaar ter hoogte van het landgoed ter Horst, de 40-jar. motorrijder G. uit Rotterdam, waarschijnlijk ten gevolge van onoplettendheid opgebotst tegen een langs den weg- stilstaande auto, welk goed ver licht was. G. smakte tegen den grond en bekwam daarbij een hersenschudding, een hoofdwonde en een verbijzeld been. Na door den gemeente-arts, dr. Hubbeling, ter plaatse te zijn verbonden, is hy in ernstigen toestand naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Een dertienjarig meisje, dat op de duo zat, kwam er met eenige ontvellingen van af. I In weer en wind. Bijna elke aflevering van dit tijdschrift brengt de een of andere merkwaardigheid onder de aandacht. Ditmaal begint de September-aflevering met een onthulling over de vijg, door B. J. J. R. Walrecht. Een merkwaardige monstruositeit, dié men bij planten kan waarnemen, de z.g. fasciatie of bundelvorming, een zijdeling- sche vergroeiing van tak of stengel, wordt door H. J. Westendorp behandeld. Waardevolle adviezen aan foto-amateurs geeft weer W. A. v. B. in zijn rubriek, waarin hij ditmaal verschillende camera soorten bespreekt. Zoo biedt ook deze aflevering weer een verscheidenheid von onderwerpen. 213. Daar liepen Anneke en de heks nu in het bos. En het duurde niet lang meer of daar waren zij bij het oude slot. Voor een oud, vervallen poortje bleven ze staan. 214. De heks nam een grote roestige sleutel, die aan de mu"r hing en knarsend draaide de deur op zijn roestige hengsel» offl- ten muffe lucht sloeg hen tegen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10