Ajax door het zwakke V.U.C. geklopt! Voetbal Alcmarla wint met 5—1 van West Frisla. DE EERSTE KLA88ER8 Afd««llna I. Afdeeling II. Afdeeling III. De uitslagen, ,=ssasa 2e pagina 2e blad. SPORT EN WEDSTRIJDEN De allergrootste verrassing van dexen prachtlgen Zondag waa wel de neder laag van Ajax tegen het zoo «wak geacht V.Ü.C. Niemand, telt» niet de meeat ver- ■tokte V.U.C.-aanhanger, had dat kun nen droomen. Feijenoord herstelde zich echter, zoo dat elk der grooten thana Mn grove blunder hebben gemaakt. Wat de resultaten overigens aangaat, in afdeeling I had D.W.S. een productieven dag, haar voorhoede mocht maar eventjes S doel punten maken, terwijl de sterke defensie drie keer verrast werd. Dat laatste valt ons tegen van Caldenhoven c.s. D.F.C. herstelde zich van de zware ne derlaag en stuurde V.S.V., dat toch heusch niet zwak is, met een 43-nederlaag naar huls. Ook Excelsior deed kranig werk, door thuis K.F.C. te kloppen, terwijl Sparta en A.D.O. de puntjes netjes deelden. In afdeeling II was daar allereerst de flin ke, resolute overwinning van Feijenoord op 't Gooi. Xerxes speelde voor den tweeden keer gelijk, thans in het A'damsche stadion tegen Blauw-Wit. Haarlem behaalde 'n klei ne, benauwde zege op H.-D.V.S,, Stormvogels sloeg C.V.V. en D.H.C. en H.B.S. deelden de punten. In het geheele Westen dus 3 gelijke spelen, een uit-overwinning en zes thuis-winnaars. Met eigen veld telt dus nog wel mee! Hieronder volgen de verslagen van de eerste klas-wedstrijden in afdeeling I en II. D.W.B.—R.F.C. 5—3. R.F.C., dat verleden week Zondag op fraaie wijze de competitie als nieuwe eerste klasser heeft ingezet, leed op den tweeden speeldag een flinke nederlaag tegen D.W.S. R.F.C. begon uitstekend en nam een 3-0- voorsprong. Doch de Rotterdammers bleken wat te hard van stapel te zijn geloopen, im mers nog voor de rust verkleinde D.W.S. den achterstand tot 31 en in de tweede helft waren de Amsterdammers zoo sterk in de meerderheid, dat de 31-achterstand spoe dig in een 5—2-voorsprong was omgezet. Na een overwicht van D.W.S., waarbij Bouts uitstekend zijn doel verdedigde, nam R.F.C. het initiatief over en er ontstonden enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Heekelaar. Na een kwartier spelen nam R.F.C. de lei ding, toen Drok een vrije schop wegens hands van van Stokken, even buiten hét strafschopgebied, hard en onhoudbaar in schoot. In de nu volgende periode van tien minu ten kreeg D.W.S. volop gelegenheid den ge- lilkmaker te scoren, maar een doelpunt kwam juist van dien kant, waar men het op dat moment het minst verwachtte. Midvoor van Dijk wist den bal keurig vrij te maken, passeerde Caldenhoven en met een vliegend schot in den linkerhoek had R.F.C. zijn voor sprong tot 30 verhoogd. Wederom lieten de Amsterdammers zich door dezen achterstand niet uit het veld slaan. Zes minuten voor rust de druk op het R.F.C.-doel was zeer groot geworden ge lukte het D.W.S. een tegenpunt te maken. Na een wirrewarreling voor het Rotterdam- sche doel belandde de bal bij van der Velde. Deze loste en scherp schot, dat langs vele beenen in doel belandde, 12. Ook in de tweede helft bleef het een aar dige wedstrijd. Reeds direct na de hervatting profiteerde Burg van Stokken van een mis verstand tusschen W. Apon en Bouts, bij een voorzet van Slot, door den bal tusschen deze spelers door keurig in te schieten, 22. De druk op het Rotterdamsche doel werd steeds grooter en doelpunten konden niet Uitblijven. Toen P. Melchers zijn kans schoon zag, loste hij een keurig schot, dat doel trof.'Dezelfde speler, gaf direct daarna fraai aan van Stokken over, deze liep even op en wist vervolgens voor de vierde maal Bouts te passeeren. Na tien minuten had D. W.S. een 13-achterstand in een 42-voor sprong omgezet. Na 17 minuten bracht van Stokken den stand op 52 uit een voorzet van Melchers. Bij verrassing werd het nog 5—3. D.F.C.—V.S.V. 4—3. In een zwaren wedstrijd, die vooral in de eerste helft het aankijken ten volle waard was heeft D.F.C. een krappe overwinning behaald. Het begin was zeer sensationeel, want in vijf minuten tijd stond het reeds 12 voor V.S.V. In de eerste minuut doel puntte de Smit van dichtbij voor de gasthee- ren, waarna Sterk een strafschop voor de gasten benutte en Balvers direct daarop een tweede doelpunt in de touwen joeg. De Dord- rechtenaren overtroffen echter een tijdlang zichzelf en hun vasthoudend spel werd ook beloond met een goeden kopbal van Kuiters die doel trof (22). Beide verdedigingen wa ren verre van sterk en talrijke kansen ont stonden voor de doelen. Het was Kuiters die voor de derde treffer zorgde waarna vlak voor de rust Sterk nog kans zag de partijen weer op gelijken voet te brengen. In de tweede helft was het spel wat minder van gehalte, maar beide ploegen spanden zich tot het uiterste in. Een kwartier lang oefende V.S.V. een druk op het doel der gastheeren uit, doch Weithoven smaakte het genoegen om bij een goede doorbraak 4—3 voor D.F.C. te maken. Het spel bleef vrij wel gelijk opgaan met de Dordache aanvallen iets gevaarlijker. Tot doelpunten kwam het echter niet meer. V.U.C.—Ajax 1—0. De zwart-wltte Hagenaars hebben de tal rijke belangstellenden een ware verrassing bereid door niet alleen voor een spannenden en opwindenden wedstrijd te zorgen, maar ook door het sterke Ajax met een onver wachte nederlaag naar huis te zenden. Beide ploegen kwamen in haar sterkste samenstel ling uit, maar de Amsterdamsche voorhoede speelde een zwak en weinig productief spel. Bij V.U.C. was de verdediging uitstekend op dreef en ook de aanval liet zich niet on betuigd. Na ongeveer 20 minuten spelen* kwam de Haagsche midvoor Meevers Schol- te in botsing met Keizer, zoodat hij vermoe delijk een lichte hersenschudding opliep. In de tweede helft werd de strijd uiterst span nend, vooral toen V.U.C. na 6 minuten de lei ding kon nemen uit een schot.van Bonder, die dankbaar van een talmen der AJax-ver- dediging gebruik maakte om uit een voor zet van van Gelder te doelpunten. Het asn- valsspel der Amsterdammers bleef stuntelig, maar daar V.U.C. zich in de verdediging te rugtrok, werd het spel hoofdzakelijk naar de Haagsche helft verplaatst. Dat vergrootte de spanning, doch door goed verdedigen kon V.U.C. den voorsprong behouden en tenslotte een verdiende zege behalen. Sparta—A.D.O. 22. In een wedstrijd, die voor het grootst deel van den tijd het aankijken eigenlijk niet waard was is Sparta er toch in geslaagd de punten met A.D.O. te deelen. Sparta was in den beginne wel het meest in den aanval, maar het was toch A.D.O. dal het eerste doelpunt maakte. Dit geschiedde na 20 minuten toen van Hees den bal goed voor het Rotterdamsche doel plaatste en Berg Pi) het nakijken gaf. Geruimen tijd was A. D.O. daarna in de meerderheid geweest, maar het lukte voor de rust niet verandering in den stand te brengen. Na de rust vertoonde Sparta aanvankelijk hetzelfde onrustige spel. Weer was het echter Berg, die een goed door den spil Kammeljer aangegeven bal langs den Rotterdamschen doelman joeg (0—2). Vlak daarop zette Vermolen echter een vrijen schop even buiten het strafschop gebied in een doelpunt om (1—2). Het was eenigen tijd later den Boer, die nog het minst in de malaise van Sparta deel de, die weer eens den bal goed voor het Haagsche doel bracht, waar Voormolen hem stopte en Papenhove gelegenheid gaf met een hard schot gelijk te maken. Het laatste gedeelte van den wedstrijd was niet het oninteressantste. Beide voorhoe des werkten hard en beurtelings verkeerden beide doelen in gevaar. Verandering in den stand kwam er echter niet meer. ExcelsiorK.F.C. 2—1. Al bij het begin van den wedstrijd wist Excelsior een geestdriftig offensief in te zet ten. De stevige K.F.C,-verdediging wist ech ter goed stand te houden en de afwerking van de aanvallen der Rotterdammers was trouwens lang niet feilloos. Toen er een 20 minuten gespeeld was, kreeg Engelsman den bal goed van Manssen toegespeeld, waarna hij met een schot, dat keeper Klokkemeijer had kunnen stoppen, zijn team de leiding (10). Na de rust werden de aanvallen /an Ex celsior afwisselender en gevaarlijker. K.F.C. verdedigde dapper en met succes en wist het aan den anderen kant de Rotterdammers eenige malen heel lastig te maken. Vooral de rechtsbuiten Wensveen speelde goed Een maal wist de middenvoor Lagerwey door de verdediging te glippen. Op het moment, dal hij zou schieten attakeerde Andernach, de ilnkshalf van Excelsior hem foutief, zoodat scheidsrechter Daniels een strafschop toe kende. Wensveen benutte de kans en het was 1—1. Direct daarop een goed opgezette aanval van de Rotterdammers. Wigman zette weer voor, een schot van van der Stoep volgde zijn bal werd gekeerd, waarna Manssen kans zag het leder in het net te deponeeren (21). Er volgden daarna nog eenige felle Excelsior- aanvallen, die zonder succes bleven. Na nog een poging van de gasten om gelijk te ma ken, kwam het slot en had Excelsior een ver diende overwinning bevochten. D.H.C.H.B.b. 2—2. Onder groote belangstelling werd D.H.C.— H.B.S. gespeeld, welke met een gelijken stand van 22 geëindigd is. Reeds spoedig na den aftrap bleek, dat D.H.C. eenig overwicht uitoefende, doch de H.B.S.-ers een enormen steun hadden aan eeper Mul, die in bijzonderen vorm was. Na een kwartier kreeg Dltmars den bal vrij en schoot zoo hard, dat het voor Mul onmoge lijk was het leer te stoppen (10). De Hagenaars kwamen toen met kracht opzetten, doch het duurde nog geruimen tijd eer van Vliet er in slaagde, den gelijkmaker te scoren. De Delftenaars bleven verder overwegend sterker, doch Mul wist elk gevaar te bezwo ren en toen een minuut voor de rust een grove fout door de D.H.C.-backs werd ge maakt, profiteerde van Vliet daarvan (12). Na de hervatting wist van Geest na vijf minuten reeds gebruik te maken van een fout in de verdediging van H.B.S. (22). D.H.C. was dan tot even voor het einde weer in den aanval doch wist de geboden kansen niet te benutten. Op het laatst kwam H.B.S. nog even in den aanval, doch ook nu bleven doelpunten verder uit. Feijenoord—'t Gooi 4 1. De eerste thuiswedstrijd van Feijenoord in het Rotterdamsche stadion in het nieuwe seizoen trok ongeveer 15.000 toeschouwers. Feijenoord was van stonde af aan in de meerderheid, en zij is dat eigenlijk den ge- heelen wedstrijd gebleven. Toch was het t, Gooi, dat na verloop van een kwartier de leiding nam uit een snelle doorbraak. Feijenoord gooide er daarna nog een schepje op en na een goed half uur was het Vente, die uit een voorzet van de Vroedt met een kopbal den stand gelijk maakte (11). Het regende daarna hoekschoppen op het doel van het Gooi, doch succes bleef voor de thuisclub uit. Ook in de tweede helft deelde Feijenoord voortdurend de lakens uit, hoe wel de uitvallen van 't Goói niet van gevaar ontbloot waren. Na verloop van 10 minuten gaf van Heel met een hoog schot uit een voorzet van Linssen Feijenoord de leiding (2—1). De thuisclub was daarna overwegend ster ker en hoe knap Cohen zijn doel ook verde digde, hij kon toch niet verhinderen, dat er nog meer doelpunten kwamen. Vente bracht den stand op 3—1 en het was dezelfde speler die er daarna 4—1 van maakte. Tot het einde toe was Feijenoord overwe gend sterker maar in den stand kwam geen verandering meer. StormvogelsC.V.V. 21. Over een ding waren alle bezoekers van deze ontmoeting het eens. Het weer was mooier dan de wedstrijd. Op een verrassen de wijze verkreeg C.V.V. eenige minuten na den aftrap de leiding. Een vrije trap kwam bij Verhoef, die met een onverwacht schot Hollenberg verraste (01). Beide elftallen vielen om beurten aan, maar de aanvallen waren zeer slordig. Door goed werk van Woudenberg kon Schoorl het eerste tegenpunt uit een fraaien ovorzet van van Opbergen scoren (11). Na de rust werd er forsch gespeeld, maar scheidsrechter Lissauer Het dit niet over zijn kant gaan. Langen tijd was Stormvogels op de helft der Rotterdammers, maar zij hiel den het spel veel te kort. Het tweede en winnende doelpunt kwam toen Schoor) mooi was doorgebroken. Hij Loste een kalm schot, dat Kruidenier niet go^d be.keek, want ter wijl hij knielde, om het ïeer.te vangen, rolde de bal over zijn schouders ih het doel (21 Na nog heel wat heen- en weergetrap en nadat Zaanen en Verhoef zich moesten laten vervangen, kwam het einde. Blauw-WitXerxes 33. Na den slechten wedstrijd tegen Haarlem had men verwacht, dat Blauw-Wit ook tegen Xerxes het onderspit zou moeten delven. Doch het is anders geloopen: de Rotterdam mers moésten een punt afstaan en zelfs mo gen zij zich met dit gelijke spel gelukkig prijzen. Want twintig minuten Voor het einde had Blauw-Wit nog een voorsprong van drie pun ten, en, het moet ons van het hart, het pleit niet voor de kracht der Amsterdamscht ver dediging, dat bij een zoo grooten voorsprong de overwinning nog verspeeld werd. De eerste helft verliep voor de Amster dammers voorspoedig, en het feit, dat zij reeds enkele minuten na het begin een nogal verrassend doelpunt konden maken, is daaraan niet vreemd, het was de kwieke rechtsbuiten Sluyk, die na een doorbraak van Bergman uit diens voorzet den bal in het doel van Xerxes trapte (10). Dit goe de begin schonk Blauw-Wit zeker een krach- tigen steun. In het laatste kwartier voor de rust golf de het spel snel heen en weer. De Rotter damsche voorhoede miste een paar kansen, doch Blauw-Wit had opnieuw sucses, toen Oudendijk, die den bal van den buitenspel- staanden Bergman had gekregen, een doel punt maakte (20). Na de rust waren de eerste kansen voor de Rotterdammers, maar na 20 minuten kon Odendijk, die met Westphal van plaats had geruild, opnieuw scoren: hij brak door en schoot den bal via de handen van Damme in het net (30). Niemand had toen kunnen denken, dat le Rotterdammers het nog tot een gelijk spel zouden brengen, doch toen 20 minutjn voor het einde Ferwerda na een schot vallend ge stopt te hebben, den bal kwijt raakte en Kok kon scoren (31), zagen zij hun kans. Er werd feller en sneller gespeeld en slechts eenige minuten na het eerste Rotterdamsche doelpunt bracht van der Vaart den stand op 32. Toen stortte Xerxes zich met nieuwen geestdrift in den strijd en Blauw-Wit was genoodzaakt het tempo te volgen. Nog was de overwinning voor de Amsterdammers niet verloren, maar tien minuten voor het einde scoorde Lagendaal bij een doelworste- ling den gelijkmaker (33). In het laatste deel van den. wedstrijd kre gen beide ploegen nog een paar kansen, maar de doelverdedigers werden niet meer gepasseerd, zoodat een puntenverdeeling het resultaat was. H.-D.V.S.—Haarlem 1—2. De Schiedammers hebben ofschoon met twee invallers spelend het Haarlem, dat vol ledig was, heel moeilijk gemaakt te winnen. In het begin van den wedstrijd ging het bü Haarlem nog lang niet goed. In die pe riode was H.-D.V.S. dan ook steeds sterker Dan zij goed spel van Borrani werd Vijge boom herhaaldelijk op de proef gesteld en eens toen hij reeds was gepasseerd kopte Huismans een hard schot van Borrani uit het doel. Na 34 minuten nam H.-D.V.S. de leiding door een strafschop, gegeven tegen doelman Vijgeboom, die op den grond lig gend, de Jong vasthield. Slechts eenige mi nuten later speelde Breitner zoo ongelukkig terug op zijn eigen doel, dat Beun royaal ge passeerd werd (1—1). Voor de rust veran derde de stand niet meer. Na de pauze snel en afwisselend spel van beide zijden met kansen, welke slecht wer den gebruikt. Haarlem wordt sterker, doch de H.-D.V.S.-verdediging met Klein aan het hoofd sloeg de aanvallen vrij gemakkelijk af. 21 minuten na de hervatting doelpuntte Kammeijer, na goed samenspel van den Haarlem-aanval met een scherp, hard schot van korten afstand. Wel kreeg H.-D.V.S. nadien nog eenige kansen gelijk te maken, maar de voorhoe de was nagenoeg schotloos. Er werd dan ook niet meer gedoelpunt. Het Oosten bracht twee verrassingen: de groote overwinning van Tubantia op A. G. O. V. V. en de eveneens duidelijke zege van Z. A. C. op Hengelo. In beide gevallen nog wel in een* uitwedstrijd. Go ahead en Enschede ontmoetten elkaar in het sportpark van de Textielstad en leverden een vinnigen strijd. Voor de rust speelde Go ahead een matig spel en En schede kon zonder veel moeite een 20 voorsprong veroveren. Echter na de thee kwam een geheel andere Deventer-ploeg in 't veld; er werd snel en zuiver gecombi neerd en al heel gauw stond het 21. Toen was de spanning teruggekeerd. Wel leek het er even op, dat Enschede toch zou gaan winnen, toen ze een derde doelpunt maakte, maar een kwartier voor het einde zette Go ahead den eindspurt in: uit een vrijen trap kwam eerst het tweede Go ahead-doelpunt, weldra gevolgd door een derde. Met 33 kwam het einde. Zooals gezegd, A. G. O. V. V. verloor thuis van Tubahtia. In het begin ging dé strijd gelijk óp en na een half uur nam dé thuisclub de leiding. Juist voor de rust kwam de gelijkmaker. In de tweede helft werd A. G. O. V. V. veel sterker, maar Tubantia verdedigde goed en profi teerde uitstekend van snellen uitvallen. Alleen daardoor kon Tubantia winnen en nog wel met groote cijfers. In Hengelo ging het net zoo: ook hier nam Hengelo de leiding en Z. A. C. kon in de eerste helft slechts met moeite gelijk maken. Na de Dauze profiteerde Z. A. C. van een onnoodig treuzelen in de Hengelo verdediging (1—2) en door een uitval werd het 13. Hoe Hengelo ook werkte en een veldmeerderheid demonstreerde, het bleef 1—3 en Z. A. C. had twee zeer kostbare punten verover.d. Het zwakke Z. A-.C, leidt nu In deze afdeeling. P. E. C. had meer moeite met Wage- ningen, dan verwacht werd. De gasten wa ren in het begin zelfs sterker en uit een strafschop kwam het eerste doelpunt. Nog voor de rust maakte P. E. C. gelijk. Na de rust waren beide partijen om beur ten In den aanval, maar doelounten kwa men er niet Sneer. Tegen het einde beleger de Wageningen het P. E. C.-doel, dat ech ter niet meer doorboord werd. Heracles herstelde zich en zond N. E. C. met een nederlaag naar huis. Reeds na en kele minuten leidde Heracles; toen kwam er een evenwicht in het snel en van een fout in de Heracles-verdedi»ing profiteerde N. E. C. en maakte gelijk. Evm later ech ter scoorde Heracles een tweede doelpunt, maar dadei^k daarna kwam weer de ge- Hikmeker (2—2). In de tweede helft bleef het krachtsver schil eering. Toch nam Heracles onnieu'v de leiding (3—2). Wel gaf N. E. G. den moed niet op, maar toen een strafschop de thuisclub no» een vierde do°lnu"t bezorg de, wes N. E. C. geslagen. Met 42 voor Heracles kwam het emde. Afdeeling IV In het Zuiden had P. S. V. een zeer pro- duct'eve bui. Met niet minder dan 81 werd M. V. V. geklopt. De thuisclub was veel sterker en doelpuntte regelmatig. In de eerste helft werd een 40 stand ongezet. In de tweede helft werd het via 50 eerst no* 5—1 en toen tenslotte 81. B. /V. V. ontving Noad. De thuisclub was sterker, maar liet zich door uitvallen ver rassen. B. V. V. nam vlak voor de rust de leiding. Direct na de thee kwam de gelijk maker en een half uur later werd het 1—2. Met twee doelpunten vlak na elkaar had B. V. V. de leiding weer heroverd (32), maar Noad gaf niet oo en maakte nog juist voor tijd gelijk (3—3). Willem II speelde thuis tegen Eindhoven. Er was niet veel krachtsverschil en de ver dedigingen waren zeer sterk. In de eerste helft kon geen der partijen doelpunten. Na de rust nam Eindhoven de leiding, maar Willem II speelde met bravoure verder en met twee goede doelounten wist de thuis club te winnen (21). Longa had bezoek van Juliana. Slechts kort na het begin stond Juliana al met 2-0 achter, maar toen kwam ze er beter in. Hoewel Juliana in de nu volgende pe riode veel sterker was, kon het slechts één keer doelpunten en waar Longa nog vlak voor de rust nog een derde doelpunt maak- *e f31) zag het er voor de gasten slecht uit. Ze hielden echter vol en maakten in de tweede helft gelijk! Echter, direct daarna nam Longa weer de leiding en hoe Ju liana ook aanviel, het bleef 43, en Longa veroverde twee zeer kostbare punten. N. A. C. had vrij gekregen wegens een plotseling sterfgeval. Afdeeling V. In het Noorden gaan Be Quick en G. V. rus ig door. Beide wonnen met groo- e cy erg en hebben reeds nu een voor sprong op de rest. Be Quick speelde thuis tegen H. S. C., dat 5—3 4—3 1-0 2—2 2—1 2-2 4—1 2-1 3—3 1-2 1—1 1—4 3—3 1-8 4-2 2—1 Afdeeling I. Eerste klasse. D. W. S.—R. F. C. D. F. C.—V. S. V. V. U. C.—Ajax SpajtaA. D. O. ExcelsiorK. F. C. Afdeeling tL Eerste kliltt. D. H. C.—H. B. S. Feyenoord't Gooi Stormvogels—C. V. V. Blauw Wit—Xerxes Hermes D. V. S.—Haarlem Afdeeling III. Eerste klasse. P. E. C.—Wageningen A. G. O. V. V.—Tubantia Enschede—Go ahead Hengelo—Z. A. C. HeraclesN. E. C. Afdeeling IV. Eerste klasse. Willem II—Eindhoven L. O. N. G. AJuliana P. S. V.—M. V. V. 2—1 B. V. V.—N. O. A. D. 3—3 Bleyerheide—N. A. C. afgelast. Afdeeling V. Eerste klasse. Hoogezand—G. V. A. V. 26 Be QuickH. S. C. 5-0 Heerenveen—Achilles 33 Sneek—Veendam 01 VelocitasLeeuwarden 11 Afdeeling I. Tweede klasse A. W. F. C,—Z. V. V. 2—1 O. S. V.—De Kennemers 0—0 Alcmaria Victrix—West-Friala 2—1 Z. F. C.—H. R. C. 1—2 D. W. V.—De Spartaan 3—2 Tweede klasse B. A. F. C.—E. D. O. 1—4 R. C. H.—H. F. C. 2—1 Hilversum—Velox 1—1 D. O. S.—H. V. C. 2—4 Zeeburgia—B. F. C. 1—1 Derde klasse A. Zaandijk—Purmersteyn 4—3 HollandiaAlkmaarsche Boys 2—2 TexelAssendelft 1—8 Succesde Volewljckers 1—3 Helder—A. P. G. S. 4—1 Derde klasse B. KinhelmZand voort j3—8 Ahrends—W. M. 8. D. E. G de Meteoor 1—0 Beverwijk—Schoten 8—1 De ZeemeeuwenBloemondaal 1—5 Vierde klaas* A. M. F. C.—B. K. C. 2—2 StrandvogelsAlkmaar 3—7 Schagen—Andijk 1—2 Wieringerwaard—Nieuwe-Niedorp 3—0 Watervogels—D. T. S. 3—2 Vierde klassa B. ZilvermeeuwenZaanlandla 5—3 Meervogels—Westzaan 2—0 VerkadeMonnikendam 2—1 Bergen—K. V. V. 1—4 UitgeestQ. S. G. 0—4 Reserve derde kl a S S e A, West-Frisia 2—Alcmaria Victrix 2 4—2 Alkmaarsche Boys 2—Hollandia 2 1—1 Z. F. C. 4—Helder 2 2—4 H. R. C. 3—W. F. C. 3 3—5 Reserve derde klasse B. Q. S C. 2—Alcmaria Victrix 3 3—1 Assendelft 2Blauw Wit 4 0—2 D. W. S. 4—Meervogels 2 17—0 Purmersteyn 2—0. S. V. 3 3—5 K. V. V. 2—Ajax 4 2—3 in het begin goed partij gaf, maar na etn kwartier hard aftakelde. Op regelmatige wijze doelpuntte Be Quick in alk dar baide helften drie keer en waar haar verdediging niet veel moeite had met dén H. S. C.-aan val. bleef het eigen doel maagdelijk, G. V. A. V. had meer moeite met Hoógê- zand. Wel was ze sterker, maar tot d# ruit bleef de stand gelijk. Tot twee kaar toe had Hoogezand toen een achterstand kun nen inloopen. Na de thee werd het 23 en toen Hoogezand daarna een strafschop miste, zakte het elftal in elkaar en had G. V. A. V. weinig moete meer, om mi' 62 te winnen. Velocitas speelde thuis tegen Leeuwar den. De thuisclub combineerde beter dan de Friezen, maar voor doel speelden ze te zwak. Gelukkig voor haar kon ze toch de leiding nemen, maar in de tweede helft volgde de gelijkmaker en toen wes de aan val van Velo niet krachtig genoeg, om voor een winnend puntje te zorgen. Heerenveen speelde tegen Achilles, d** heel zwak begonnen was. De Asserclub speelde nu heel wat beter en nam in de eerste helft een 20 voorsprong. Heeren- veen speelde in de tweede helft echter ze#r enthousiast; 't werd 1—2, daarna nog 1—3. maar toen verslapte Achilles en daarvan profiteerden de thuisclub en maakte n0|; juist gelijk. Sneek hield zich uitstekend tegen Veen- dam, dat toch een der sterkste clubs Wel nam Veendam in de eerste helft leiding, maar het bleek 't eenige doejW® in den wedstrijd te zijn. Met een hoewel verdiende zege, trok Veendam waarts. gezond Een gezond lichaam; een 0* geest! Twee levenseischen. H. L. Os-AP*04

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6