JUovuidaal 7lieuws £aatste Aecichten Jieck Schaal AMSTERDAMSCHE BEURS Concentreert U zich op het UITGEEST BERGEN LANGENDIJK hENSBROEK De moeilijkheden in de N.S.B. Wielrenner Peperkamp verongelukt. Opperste Arabische comité onwettig verklaard. DERDE BLAD :'1 bereiding. Daarbij heeft dr. Euwe opge merkt, dat Aljechin op het oogenblik tegen zwakke tegenstanders veel meer moeite heeft dan vroeger. Tegen sterke tegenstanders le vert hij vaak een strijd, die weer aan zijn besten tijd doet denken. Men moet daarbij bedenken, dat bij het spelen tegen zwakken het schaken zoo heel anders wordt opgeno men, Men moet winnen en daardoor speelt men dikwijls riskanter dan tegen sterke. In een tweekamp zooals Aljechin en Euwe gaan spelen komen deze problemen niet aan de orde en daarom kunnen wij zijn resultaten tegen zwakkere spelers buiten beschouwing laten. Dr. Euwe zeide, dat zijn tornooi-resultaten van de laatste twee jaren heel wat sneller zijn opgenoemd dan die van Aljechin. Hij speelde in vijf wedstrijden en in de wedstrij den, waarin ook Aljechin meespeelde, was Euwe ongeveer een half punt boven hem. Van meer beteekenis waren echter de par- tijen, die zij samen hebben gespeeld. Dat is vier keer geweest en daaruit heeft Aljechin U/a punt en Euwe 2J4 punt behaald. Dr. Euwe achtte deze tornooi-partijen echter geen zuivere maatstaf, omdat de stand van het tornooi zijn invloed kan doen gelden. Al jechin heeft bijv. wel gespeeld met het idee, dat hij met remise tevreden kon zijn met het oog op den stand van het tornooi en volgens dr. Euwe is er niets fnuikender voor een speler dan dit idee. Dr. Euwe achtte het niet mogelijk, alles bij elkaar genomen, om voorspellingen te doen, vooral nu het een zoo wisselvallig speler als Aljechin betreft. Aljechin zelf liet zich te genover Euwe ongevraagd ongeveer als volgt uit: „Als ik zoo goed speel als ik denk te kunnen spelen, dan maak ik geen kwade kans". Dat is een inderdaad zeer bescheiden uitspraak, die aangenaam afsteekt bij som mige uitlatingen van andere ex-wereldkam pioenen in soortgelijke positie. Al is dan over den vermoedelijken uitslag niet veel te zeggen, over het verloop van den wedstrijd durfde dr. Euwe te voorspellen, dat die minder wild zijn dan den vorigen keer. Toen was er een strijd tusschen stra tegie en tactiek. Aljechin wist, dat ik tactisch verreweg de minste was en daarvan wilde hij zooveel mogelijk gebruik maken. In deze twee jaren heb ik mijn achterstand in tacti sche waardigheid althans ten deele inge haald. Dr. Euwe voorzag een grooter aan tal remise-partijen dan in den eersten wed strijd. Tenslotte zei spr. nog iets naar aanleiding van twee vragen, welke men hem vele ma len heeft gesteld. De eerste is: wat is eigenlijk de functie van de secondanten? Hun taak is tegenover de oorspronkelijke bedoeling wat uitgebrei der geworden; zij staan nu de spelers bij in alle opzichten. Zy geven den spelers raad, maar natuurlijk niet tijdens de partij. Over de openingen kunnen de spelers voor de partij met hen overleg plegen. Ook kunnen zij afgebroken partijen analyseeren, maar men moet bedenken, dat de speler den ande ren dag zelf weer achter het bord moet zit ten. Dr. Euwe meende, dat in dit opzicht de secondanten niet veel gewicht in de schaal leggen. Als antwoord op de tweede vraag zou dr. Euwe het hebben over zijn voorbereiding. Hij is gewend deze in drie deelen te split sen, de theoretische, de practische en de phy- sieke. Over de laatste behoef ik niet veel te zeggen, aldus spr. Wie deel gaat nemen aan een wedstrijd, die twee maanden duurt, moet zich door een gezonde levenswijze erop voorbereiden, tegen de lichamelijke ver moeienis opgewassen te zijn, ook op de meest critieke momenten. Practische voorbereiding heb ik gekregen door de laatste maanden aan tornooien deel te nemen. In dit opzicht heb ik een andere méthode gevolgd dan vroeger. Toen vond deze grootendeels binnenshuis plaats, maar dat is niet de ideale manier. Men mist den strijd. De nu gevolgde methode heeft wel schaduwzijden, heeft dr. Euwe wel vermoeid, maar hij geloofde stellig dat die van grooter waarde was dan de vroegere. De theoretische voorbereiding bestaat in het onderzoek van openingen en het samen stellen van een repertoire, het ontwerpen van een plan de campagne, maar over dit onderdeel wilde dr. Euwe zich alleen uitlaten als hij zeker wist dat alle luisteraars hun ra dio hadden afgezet. Turnen. S.S.S. TE SINT PANCRAS. Door de gymnastiekvereniging S.S.S. te St. Pancras werd een wedstrijd gehouden door de leden. De uitslagen waren als volgt: Meisjes A: 1. M. de Jong; 2. J. Leegwater; 3. B. Kloosterboer. Meisjes B: 1. H. Leegwater; 2. J. Leeg water; 3. F. Bruin. Meisjes C: 1. U. Bakker; 2. H. Bouwstra; 3. B. Wijn. Dames A: 1. A. Volkers; 2. A. Glas; 3. N. Kooij. Dames B: 1. A. Lokhorst; 2. mevr. de Jong. Dames C: 1. N. Visser; 2. J. Visser. Jongens A: 1. S. Volkers; 2. J. Jonker; 3. C. Stennenberg. Jongens B: 1. Jb. Bruin; 2. J. de Groot, C. Jonker en M. Glas. Jongens C: 1. P. Admiraal; 2. J. Mulder en L. Zonneveld; 3. H. Zonneveld. Heeren A: 1. W. ten Wolde; 2. H. Ooie vaar en A. Volkers. Heeren B: 1. M. Volkers; 2. S. Klooster boer. Motoren BENELLI VERONGELUKT. De bekende Italiaansche motorrenner en constructeur Tonino Benelli is tijdens een trainingsrit met zijn 500 cc machine op den weg CattolinaRiccione (Italië) met een auto in botsing gekomen. Met zeer ernstige verwondingen werd Benelli te Rome opge nomen en eenigen tijd later is hij aan de gevolgen overleden. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOPOOO krachtigste reclame-middel: DAGBLAD-RECLAME l NOORDHOLLANDSCHE ZANGERS- BOND. De wisselbeker. Op het bondsconcours te Nieuwe Nie' dorp werd door Gemengd Koor van Zuid- scharwoude en het zangkoor van Bergen een gelijk aantal punten behaald, welk aantal het hoogste aantal van het geheele concours was. Hierdoor zouden beide vereenigingen recht hebben op den wisselbeker, die hier voor beschikbaar is gesteld. Het hoofdbe stuur heeft thans besloten, dat niet geloot zal worden om den beker, doch dat beide vereenigingen een oorkonde krijgen, waar in wordt vastgelegd, dat zij het hoogste aantal punten en den beker hebben be haald. De beker blijft onder berusting van het hoofdbestuur. Ernstige aanrijding. Woensdagavond heeft op den Tolweg onder deze gemeente een ernstige aanrij ding plaats gehad. De 75-jarige C. Heij- nen was op weg naar huis en,dicht bij zijn woning gekomen, wilde hij overste ken. Juist op dat moment kwam een mo torrijder aan. Deze zag den man overste ken en deed nog alle mogelijke moeite om hem mis terijden, doch dit was niet meer mogelijk. Heijnen werd aangereden met het ernstige gevolg, dat een zijner beenen brak. Zoo goed als mogelijk was, is H. daar op naar zijn Woning vervoerd. Overbren ging naar het ziekenhuis bleek daarna ten zeerste noodzakelijk, zoodat hij des nachts nog naar het ziekenhuis te IJmuiden is overgebracht. Het B.A. en de gesteunden. In verband met het door ons geplaatste resume uit een klacht van eenige gesteunden van het Burgerlijk Armbestuur, deelt de se cretaris-penningmeester van het B.A., de heer Swakman, ons mede, dat het onjuist is, dat gesteunden steeds weer genoodzaakt worden hun huiselijken ellende uiteen te zet ten, ook ten aanhoore van een dgartoe niet bevoegde dame, die zich er niet van ont houdt, opmerkingen te maken. De heer Swakman verzekerde ons, dat hij er steeds angstvallig voor waakt, dat de be trokkenen genoodzaakt zijn om in tegen woordigheid van derden hun moeilijkheden te vertellen. Juist daarom staakt hij elk ge sprek wanneer nieuwe bezoekers binnenko men. De heer Swakman deelde ons voorts mede, dat hij krachtens de Armenwet genoodzaakt is, zich nauwkeurig op de hoogte te houden van de gezinsinkomsten, waarna nu een maal de steun moet worden bepaald. Ook in Bergen komt het voor, dat sommi gen trachten die te verzwijgen en het zijn die elementen, waarmede elk steunlichaam moeilijkheden ondervindt, die bezwaren maken wat men noemt „de boeken bloot te leggen". Bestuurdersbond. Woensdagavond vergaderde de Lan- gendijker Bestuurdersbond. Behandeld wer den de jaarverslagen van den secretaris én den penningmeester. Alles werd in de beste orde bevonden. Het saldo in kas was ruim 86. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden herko zen, t.w. de heeren D. Blom en A. Kwadijk. In de plaats van den heer J. van den Abeele, die niet herkiesbaar was, werd tot voorzitter gekozen de heer R. Rijkeboer, tot nu toe secretaris. In diens plaats werd tot secretaris gekozen de heer P. Volkers te Noordscharwoude. Men besloot o.m. dezen winter een alge- meene propaganda-feestavond te organisee- ren. Door notaris de Boer te Hoogwoud zijn Donderdag voor de diaconie der herv. kerk verschillende perceelen land voor 2 ach tereenvolgende jaren verhuurd. De meeste perceelen, vooral wat betreft het bouwland, zijn werkelijk duurder ver huurd dan 2 jaar geleden. Is de toestand zooveel beter geworden? Van de zijde der arbeiders is er anders nog heel weinig verbetering te constateeren. l Ongecorrigeerd. „Sluit de gelederen", zegt v. Geelkerken. Onder bovenstaand motto schrijft in het Nationale Dagblad de heer C. van Geel kerken, plaatsvervangend leider der N.S.B. Het Nationale Dagblad heeft over de uit treding en royementen der laatste weken driemaal een bericht gegeven. De leden der N.S.B., die op het Nationale Dagblad zijn geabonneerd, waren hiermede op de hoogte gesteld van hetgeen er had plaats gevonden. In Volk en Vaderland van deze week zal eveneens een publicatie geschieden. Een deel der pers heeft desgevraagd inlichtingen van den leider gekregen en weergegeven, waardoor wij een kring menschen bereikten, die het Nationale Dagblad en Volk en Vaderland nog niet lezen. In tusschen volgt het eene interview van de uitgetredenen en de uitgeworpenen op het andere. De uitgetreden en geroyeer- den zijn op zich zelf niet belangrijk, maar verschaffen materiaal voor de sensatie of voor den strijd tegen ons. Wanneer zij voor dat doel uitgediend zijn, zullen wij van hen niets meer hooren. Het laatste interview betreft dat van Jhr. v. d. Goes van Naters in het Utr. Dagblad van 28 Sept. j.1. De redactie van dit blad vroeg mij of ik mijn meening wenschte te geven, waarvoor ik, met erkentelijkheid aan dit blad, heb bedankt en wel omdat ik niet in debat wensch te treden met iemand, die zijn gelofte niet gestand deed. Ik wensch voor mijzelf niet te worden vergeleken, nog te worden gesteld tegenover iemand die verklaart, dat een veronderstelde longbloe ding den Leider onzer Beweging zou kun nen nopen zijn kameraden van bijna jaren in den steek te laten. Deze veronder stelling is dermate weerzinwekkend en laat het karakter van de betrokkenen dusdanig scherp uitkomen, dat zelfs buitenstaanders het thans begrijpelijk vinden, dat derge lijke personen de Beweging zijn uitgewor pen. Te betreuren valt slechts dat hun waren aard zoo lang verborgen is gebleven. Kameraden. Het eene interview volgt op het andere, de eene bewering na de andere, lederen keer weerleggen, rechtzetten, leu gens ontmaskeren is niet onze strijd, doch tapt onze kracht af, die wij noodig hebben om het Nationaal-Socialisme uit te dragen. Men poogt ons te sleuren langs afgron den van laster, haat, venijn en wantrou wen. Menschen die den Leider nog voor eenige weken vroegen om aan hem een persoonlijken eed van trouw te mogen af leggen hetgeen niet door hem werd aan vaard, treden thans alle fatsoen met de voeten en verraden hem waar zij kunnen. Kameraden, genoeg over woordbrekers en eerloozen. Ook deze beproeving dient om ons te harden, te stalen, opdat wij niet meer te schokken met elkander den eind strijd zullen halen. Geen verzekeringen van trouw, maar daden. Iedere kameraad, waar ook in onze gele deren weet, dat de strijd zooals die is be gonnen in 1932 nog even fel, even scherp wordt doorgezet, omdat het ons gaat om ons volk en land dat wij liefhebben. De kracht van het Nationaal-Socialisme is het geloof van den enkeling en de on weerstaanbaarheid van de N. S. B. is het vertrouwen van den Nationaal-Socialist in zijn Leider. Tegen auto gebotst. Op de Citadellaan te 's-Hertogenbosch heeft zich vanmorgen een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij de bekende Bossche wielrenner J. C. Peperkamp, ernstig werd gewond. Peperkamp was vanmorgen, vergezeld van den wielrenner van Dooremalen uit Ammer- zoden, per racefiets van zijn woning vertrok ken teneinde een trainingsrit naar Hedel te maken. Ter hoogte van de Citadellaan reden de beide renners dicht achter een tankauto van de Shell aan. Plotseling moest de wagen evenwel rem men voor een plotseling parkeerende auto. Dooremalen mocht het gelukken nog juist langs de tankauto te glippen, waarmede hij voor een ernstig ongeluk gespaard is geble ven. Peperkamp evenwel kon niet meer weg komen en botste met groote vaart tegen den wagen. Ernstig gewond bleef de 24-jarige wielrenner op den weg liggen, waarna hij op advies van den dokter per ziekenauto naar het Groot Ziekengasthuis te den Bosch werd overgebracht, waar men een zware hersenschudding en een gebroken neusbeen constateerde. Zijn toestand is zeer ernstig. Niettemin hopen de doktoren hem nog in leven te kunnen houden. Peperkamp zal in ieder geval geruimen tijd niet kunnen ryden. Deze renner wordt wel heel erg door pech achtervolgd. Men herinnert zich nog wel het ernstige ongeval, dat hem twee jaar geleden op de baan te Kopenhagen overkwam. Ook toen liep de Bosschenaar bij een valpartij een zware hersenschudding op en duurde het geruimen tijd voordat hij weer in staat was aan wed strijden deel te nemen. Dit jaar was Peper kamp weer in goeden vorm gekomen, hij kwam in aanmerking om naar de wereld kampioenschappen te Kopenhagen te worden uitgezonden, doch in verband met zijn dis kwalificatie in zijn rit tegen van der Vijver kwam hij op de vierde plaats te staan, terwijl slechts drie Nederlandsche renners mochten deelnemen. MOORDAANSLAG OP EEN VROUW. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de vandaag den 39-jarigen los-werkman J. J. J. S., die een moordaanslag op de vrouw waarmede hij had samengeleefd, had ge pleegd, tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had twee jaar geëischt. Op 22 Mei zag verdachte de vrouw, die hem verlaten had, loopen in de 2e Goud bloemdwarsstraat te Amsterdam. Hij storm de op de vrouw af en stak haar met een mes in hoofd en schouders. Zij moest in het ziekenhuis worden opgenomen, doch her stelde volkomen. P. J. VAN DER GRIEND GEHULDIGD. Vanmorgen is adjudant-onderofficier, vlieger-instructeur P. J. van der Griend, verbonden aan de vliegschool van de mili taire luchtvaart te Soesterberg, de zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst uit gereikt. Nadat de eerste luitenant-vlieger J. Boo gaard op het bureau van de derde compag nie der luchtvaarttroepen den jubilaris het eeremetaal op de borst had gespeld, werd de huldiging gehouden in de vliegschool. Een groot gedeelte van het vliegercorps was hierbij tegenwoordig. De jubilaris werd allereerst toegesproken door den eersten luitenant-vlieger jhr. mr. R. Wittert van Hoogland, waarnemend commandant van de vliegschool, die met groote waardeering sprak over het werk, dat van der Griend in den loop der jaren voor de militaire luchtvaart heeft verricht. Spr. stelde den jubilaris als een voorbeeld voor de jongeren. Hoewel van der Griend niet altijd een dankbare taak heeft gehad reeds vele van de door hem opgeleide vliegers zijn reeds boven hem uitge groeid was spr. er toch van overtuigd, dat de jubilaris met voldoening kon terugzien op den afgeloopen tijd, Jhr. Wittert .van Hoogland besloot zijn toespraak met den wensch, dat van der Griend nog vele jaren voor de vliegschool behouden mag blijven Namens het personeel van de militaire luchtvaart werd aan adjudant van d Griend als stoffelijk blijk van waardeering een cassette tafelzilver overhandigd, waar na adjudant Rommers en de hangar-chef Meyer in een hartelijk speechje blijk gaven van hun sympathie jegens den jubilaris. De hangar-chef Meyer bood adjudant van der Griend, mede namens het technische per soneel van de vliegschool een zilveren draagmedaille aan. Tenslotte heeft de waarnemend comman dant van de luchtvaartaf deeling majoor waarn. J. H. Sar nog enkele woorden tot den jubilaris gesproken. Spr. stelde het op prijs, dat hij de intie me huldiging had kunnen bijwonen. Hierna bestond er gelegenheid den jubi laris geluk te wenschen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Specht" is in Bandoeng aangekomen. De „Ibis" is om 15.40 gisteren op Schiphol geland. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering heden vastgesteld op 250 kronen is 1.— is DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 92 cent per K.G. UIT DE TWEEDE VERDIEPING GESPRONGEN. Gisterochtend is een man, die in een Volkslogement op de Prinsengracht te Am sterdam logeert, in beschonken toestand uit het raam van de tweede verdieping ge sprongen. Hij werd met een hersenschudding en een gebroken enkel opgenomen en naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. VEREENIGING VOOR 14.000 BENADEELD. Kort geleden is de „Vereeniging tot behartiging van de belangen van slecht- hoorenden" het slachtoffer geworden van een belangrijke verduistering, gepleegd door den penningmeester van de propa- ganda-commissie en beheerder van het instrumentenfonds, een 55-jarigen koop man. De vereeniging werd voor 14.000 gedupeerd. De officier van justitie, mr. C. J. van Arkel van de Amsterdamsche recht bank, wilde bij de beoordeeling van deze verduistering in aanmerking nemen, «dat de controle zeer onvoldoende is geweest. Dit praat de feiten niet goed, doch is wel ontlastend voor verdachte. Spr. vorderde een gevangenisstraf van één jaar, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het Med. Consultatie bureau voor alcoholisten. De verdediger mr. L. W. D. Schreuder drong met klem aan op een straf, gelijk aan de voorloopige hechtenis. Vonnis 15 Ociober. BRITSCHE VLIEGBOOT VERONGELUKT. Een Britsche verkeersvliegboot is bij de daling nabij Phaleron (Griekenland) onge lukkig op het water neergekomen en vol komen onder water verdwenen. Bij dit ongeluk dat aan slecht zicht te wijten zou zijn, hebben vier personen het leven verloren. Zes inzittenden werden ge wond. Vooraanstaande leden wor den verbannen. Het opperste Arabische comité is door de autoriteiten tot onwettige vereeniging verklaard, en ee aantal vooraanstaande leden zijn gearres teerd om verbannen te worden, o.a. Khalidi, de directeur van de Bank van Arabië is eveneens gearresteerd. De grenzen zouden streng bewaakt worden en alle automobielen worden doorzocht. Een officieel communiqué. In een officieel communiqué wordt er op gewezen, dat het terrorisme de laatste vier maanden in Palestina is toegenomen. In verband met de moorden, die onlangs gepleegd zijn op Britsche ambtenaren, heeft men het noodig geoordeeld, op te treden tegen bepaalde personen, wier activiteit de handhaving van de openbare veiligheid in Palestina belemmeren, en die moreel verantwoordelijk moeten worden geacht voor deze gebeurtenissen. Het communiqué maakt verder melding van de maatregelen, die tegen het opperste Arabische comité zijn genomen en zegt ten slotte, dat de groot-moefti van Jeruzalem van zijn functie is ontheven. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 3 OCTOBER 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop; 5 uur, ds. Warners (in beide diensten schaalcol- lecte voor de kerk). Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Keuning, van Woerden. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, da. Tref fers. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. Vryz. Chr. Jeugdkerk, (1220 jaar), Luth. kerk aan de Oudegracht, av. 7 uur' ds. Rappold. Vrije Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 uur, de heer A. G. Visser, van Llmui- den, s avonds 8 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Peinzensmoede", Leger des Heil* (stichter William Booth) Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond open luchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zon„ dag, 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uu„ openluchtsamenkomst op den Kattenbel} 8 uur, bijzondere samenkomst; Leidsters de officieren; Dinsdag soldatenbijeenkomst" Donderdag heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, gedachtenisrede by het eeuwfeest van het kerkgebouw- onderwerp: „Maar de kansel bleef behou den". (Bus rh'dt voor overkant). BERGEN, 10 uur (doop), ds. v. d. boom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, de heer gb. TV* cand. te Schermerhorn. Evangelisatie Maranatha, 10.10 Gravemijer, van Amsterdam. BURGERBRUG, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezind* meente, 10 uur, ds. van der Veen. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Loysen. EGMOND AAN DEN HOEF, 2 uur, ds. van Mullem. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, mej. van Vliet. Nederl. Heh>. Evang* Vereeniging, g. 9. Kerklaan, 10 uur, ds. Waardenburg, van Haarlem. NIEUWE NIEDORP, av. 7 uur, ds. Boeke. Doopsgez. gem., 10 uur, da. A. H. Bakker, prop. te Amsterdam. NOORDSCHARWOUDE, av. 7 uur, ds. van Dop. OOSTGRAFTDIJK, av. half 8, ds. Loyien. OUDE-NIEDORP, geen dienst. OUDORP. geen dienst. OUDKARSPEL, 9.30 uur, ds. Warners. OUDESLUIS, geen dienst, PETTEN, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur, Zondagsschool. SINT PANCRAS, 9.30 uur....?; 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema (doop maand, coll.) ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop (doop). UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, 10 uur, ds. Buiskool. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. v. d. Kam. WARMENHUIZEN, 10 u„ ds. Molenaar. WESTGRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. van Vrijdag 1 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 101 4 Ned.-lndië 1934 100'/» Duitschl. '30 m. verkL 29% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 149*/, Handel Mij. CerL v. 250 168'/g Koloniale Bank138 Ned. ind. Handelsbank 1451/» 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1 Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloed. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda 1 Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands t Steel comm. U. S. Leather 1 CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij., >1121/, Redjang Lebong 168V, 837/, 264 361 >/4 1571/4 50»/, 28% 50% 1% 337/S 19% 81 60% 5% 481 179 133l/4 50»/, 20.00 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 374 3871/, 92 V, 36»/, 15 Vu 12% 2521/, lS2Ve Hessa Rubber 186 99 1321/, 3% 14U/, 136i/6 229 297 2981/, 43*/, 24% 143/« 81 7 Vu laatste k. 22.30-45. 101 30V,-U 171 1381/4 141'/, 60-i/4 84 2643/, 3623/,-4 157i-V« 501/, 28%- 51 «/,-.»/, 1% 34-V« 18%-9 81/, 60% 5 488 180 138 48V, 20 113 168 380V, 394j-5j 921/, 36V, 15%-I 13 255'/, 183'/, 186-90 99 133 3% 142-V, 137-1/4 231 304V,-5 3021/, 43 237/,-4 Hi/.-Vs 80 7'/s Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Paciiic Southern Railw. CerL Union Paciiic Canadian Pac §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim *E* dividend. Prolongatie vorige koers y, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.8015/i, 1.80'/» 8.951/, 8.95'/, 72.60 72.57 H 6.19V, 30.46 41.55 39.97 46.05 45.— 9.55 6.32Ü New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 6.19 H 30.45 y 41.52 H 40.— 46.17 Y, 45.02 y,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10