Agenda De GELE Dienstregeling £ï£&r** 'n pracht haarvilt hoed f 4.90 FRANKENBERG N.V. Aspirin lUeedkiicht NASSAU-TAX. Tel. 3545 Jngezonden Stukken GERARD WORM Alkmaarsche M iddenstands-avondschool. Wordt Nederland door de ministers of door de ambtenaren geregeerd Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag'. UITKIJKEN! Op de Koorstraat kwamen gistermorgen een auto en een wielrijder met elkaar in botsing. De wielrijder kwam uit het laantje naast de Groote Kerk, terwijl de auto vanaf de Groote Kerk in de richting Laat reed. De wielrijder was te plotse ling uit het laantje komen aanrijden, zoo dat de automobilist hem niet had gezien. De aangerichte schade is onderling ge regeld. TE GROOTE SNELHEID. Te 11 uur gistermorgen had op den hoek ScharlooSnaarmanslaan een aanrijding plaats. Een auto reed vanaf het Scharloo de Snaarmanslaan in en hield te veel linfts op den rijweg. Uit de Snaarmanslaan kwam een motordriewieler aanrijden in de richting Westerweg met een te groote snelheid. De auto werd aan de motorkap beschadigd. Door de politie wordt naar de schuldvraag een neder onderzoek inge steld. VERDACHT VAN DIEFSTAL. Verdacht van diefstal zijn twee perso nen uit Hensbroek aangehouden en in het Huis van Bewaring te Alkmaar opgesloten 1831, heeft het genootschap zich, ondanks de slechte tijden, steeds weten te handha ven; de jaarlijksche tentoonstellingen ge tuigen van de ambitie der leden. Gelijk een adverentie meldt, kunnen nieuwe leden, die zeer welkom zijn, zich aanmelden bij den vice-voorzitter den heer Groothuizen, Verdronkenoord 103. Voor meer gevorderden bestaat gelegen heid om des Maandagsavond zelfstandig te werken. Voor beginners of voor degene, die in een of ander onderdeel speciale leiding wen- schen, bestaat de B-cursus op Woensdag avond, waar onder leiding van den heer Nap, Ieeraar teekenen, naar stilleven of gips geteekend wordt. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden 10.000 K.G. hooger dan de vorige week en bedroeg 112.000 K.G. tegen 106.000 K.G. in dezelfde week van het vorig jaar. Om meer dan een reden kan men zich hierover verheugen. Ten eerste kan hierin het bewijs worden gezien, dat het mond- en klauwzeer, dat in de omgeving van Amster dam en Zuidholland schrikbarende afme tingen heeft aangenomen, in den kop van Noordholland boven het Noordzeekanaal nog niet van bijzondere beteekenis is en ten tweede bewijst dit, dat de producenten in sterkere mate de voorkeur geven aan den verkoop op de markt, omdat deze de hoog ste waarborg biedt, dat de wereldprijs bena derd wordt. De prijs (de hoogste markt gold 25 per 5C K.G.) was weer 1 hooger dan de vorige week en 4.50 hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. Men houde hierbij in het oog, dat de heden aangevoerde kaas nog zeer geschikt is als exportkaas, hetgeen met de kaas, die over drie weken zal worden aange voerd, niet het geval is. Van speculatieve aankoopen door den handel was echter geen sprake. Het verhoegde contingent naar Duitsch- land was echter wel van den grootsten in vloed op den gang van de markt, die gemid deld gelijk was aan die van de vorige week. Zoowel de producenten als de handel ver langen naar het tijdstip waarop de kaashan del naar het buitenland zal vrij komen. De tijd waarop dit het geval zal zijn ligt echter nog verre, al wordt onze handelsbalans met Duitschland gunstiger. VIERING ALKMAAR'S ONTZET. Sluiting gemeentelijke bureaux. De aandacht van de ingezetenen wordt er op gevestigd, dat de gemeentelijke bureaux op Vrijdag 8 October a.s., voor zoover de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid, dat ook het personeel van de Reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten te zetten. Ook de 2e Landdwarsstraat zal ter ge legenheid van de 8-Octoberfeesten ver sierd worden. Dit is de eerste straat in deze wijk, waar versiering zal worden aangebracht. 4 OCTOBER DIERENDAG. Uitgaande van de Ned. ver. tot bescher ming van dieren afd. Alkmaar zal morgen middag om 1.30 uur en om 3.30 uur in de Harmonie een film vertoond worden onder den titel „Wat de dieren ons te zeggen heb ben". Als attractie ontvangt iedere 50ste bezoe ker een dierenboek. MOND- EN KLAUWZEER. Thans ook op Texel. Bij den veehouder M. Boon op de hoeve Klein Zeeland in het noorden te Texel is een geval van mond- en klauwzeer onder het vee geconstateerd. Niettegenstaande de uitgebreidste maatregelen en een uitvoer verbod heeft men deze gevreesde veeziekte niet geheel buiten de gemeente kunnen houden. Thans zijn maatregelen genomen om deze ziekte zoo mogelijk tot één geval te beperken. KINDERCURSUS HANDENARBEID. Evenals alle jaren organiseert bij het na deren van den winter de Ver. v. Handen arbeid afd. Alkmaar, weer haar bekende kindercursussen. De lessen zullen omvatten karton, raffia, pitriet, figuurzagen, hout, en worden wederom gehouden in de school in het Victoriepark. Iedereen, die met dit werk in aanraking is geweest, weet welk een vol doening een goed gemaakt werkstuk geeft en we kunnen allen, die nog geen kennis van dit werk genomen hebben, aanraden hun kinderen hieraan te laten deelnemen. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secretariaat. „KUNST ZIJ ONS DOEL". Men verzoekt ons om opname van het volgende: Nu de wintertijd nadert, is ook de tijd voor ontspannings- en ontwikkelingsavon den weer gekomen. Voor de liefhebbers van teekenen biedt het teekengenootschap „Kunst 2ij ons Doel" daartoe gelegenheid. Opgericht io BILJART-MATCH. In restaurant „Londen", Verdronken oord, wordt a.s. Maandagavond een biljart- match georganiseerd. Prof. Hasselman speelt dan tegen den eersten klasser H. Hoogland, zoodat men een uitstekend spel te zien zal krijgen. Als attractie treedt de buikspreker Baean- dine op. Het optreden van een buikspreker is altijd interessant. Restaurant „London" zal het Maandag dan ook stellig niet aan bezoekers ontbre ken. EEN TWEEDE „MAISON GEELS". Vanavond om 6 uur wordt aan het Ver dronkenoord nog een „Maison Geels" (dat in De Overdekte wordt op denzelfden voet voortgezet) geopend. Het ligt in de bedoeling deze nieuwe zaak, die onder persoonlijke leiding van den heer Geels zal staan en zich zal specialiseeren op permanent-wave en epileeren, een speciaal intiem karakter te geven en alleen voor dames en kinderen te bestemmen. De dames- en heerenkapsalons in de Overdekte meer „populair" ingericht zullen vanaf heden staan onder de vak kundige leiding van den heer Holscher. De zaak aan het Verdronkenoord is inge richt met 4 cabines en is verder in modernen stijl uitgevoerd. De firma's Sanders, Langendijk, Coppens en Genefaas, die respectievelijk de verbou wing, het schilderwerk, den loodgietersarbeid en de electriciteitsvoorziening voor haar re kening namen, hebben wel eer van haar werk. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht September 1937. In den loop der maand September werd op de spaarbankboekjes ingelegd 154.991.36 en terugbetaald 151.510.40. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.190.408.62. Het aantal in den loop van September nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 114. In getrokken werden 83 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12767. Van dit aantal behooren 8549 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2467 aan personen elders woonachtig en 1751 aan schoolspaarders. Onder de in September uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 13 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Sep tember van 329 spaarbusjes leverde een be drag van 4260.77 aan kleine besparingen op. GUNNING. B. en W. van Heiloo hebben het maken van een zuiveringsinstallatie ten behoeve van de rioleering aldaar gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. N. Schuit, alhier. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afdeeling Alkmaar. Bovengenoemde afdeeling hield gister avond een vergadering, die vrij goed be zocht was. Na opening door den voorzitter, den heer D. G. Govers, werden de aftredende be stuursleden J. Morsch en J. M. Groot her kozen. Beide heeren namen hun benoeming weer aan. Voor de vergadering van de Maatschappij te Amsterdam op 6 October werden als af gevaardigde en plaatsvervangend afgevaar digde gekozen resp. de heeren P. Bürmann en J. Sijp Jr. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor deze vergadering werd besloten in de vacature-Waiboer als lid van het H.B. te stemmen den heer Kistemaker te KoJ- horn. Voor den aftredenden E. Dz. Govers is slechts één candidaat, n.L den heer C. D. Rezelman te Anna Paulownapolder. Als leden der financieele commissie zullen ge stemd worden de heeren F. den Hartog te Hoog-Blokland en A. J. Waiboer te Winkel Als commissaris van de Onderlinge Brand verzekering zal gestemd worden de heer P. Leeuwenburgh te Numansdorp. Naar aanleiding van de in te leiden Pacht wet ontstond een aangename discussie. De heer Govers wilde de heeren Govers D.G.zn. en J. Sijp Jr. danken voor hetgeen ze voor de afgeloopen landbouwtentoon stelling gedaan hebben. Bij de rondvraag zeide de heer Swaag, dat hij graag enkele sprekers uitgenoodigd zag voor dezen winter. Besloten werd den heer Stokreef, dieren arts te Alkmaar en den heer ir. C. C. Klijn- hout uit Den Haag aan te vragen. De vergadering wenschte verder haar afkeuring uit te spreken over het feit, dat nog steeds de Nederlandsche regee ring toelaat dat Deensch vleesch wordt ingevoerd, terwijl het Nederlandsche vleesch nog zoo'n lagen prijs moet be dingen, ten nadeele van het Boeren- en Slagersbelang. Alle werkdagen tot en met 9 October, van 25 en 79 uur, in de bioscoopzaal Han delsschool, tentoonstelling historische dio rama's Tot 3 Oct., van 39 uur, in Wico-studio, Koningsstraat, tentoonstelling schilderwerk Jan van Dok. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Julika (amus.) hoofdfrol Paula Wessely. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Onder vreemde vlag (rom.-hist.); hoofdrol len Annabella, Jean Gabin en Pierre Renoir. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een man en een vrouw (rom.); hoofdrollen Wal- ter Huston, Ruth Chatterton, Paul Lukas e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Pekingzaak (mysterie); extra: Joe Brown- als kampioen (klucht). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 2 October. 1.30 en 3.30 uur, bioscoop Harmonie, film vanwege de Dierenbescherming. 3 uur, Alkm. wielerbaan, Sluitingswed strijden. 4 uur, Oranjehotel te Bergen, fancy-fair en poppententoonstelling. Zondag 3 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De dans om het gouden kalf" of „De erfgena men van Rabourdin", door de arb. tooneel vereen. Voorwaarts. Oranjehotel te Bergen, fancy-fair en poppententoonstelling. in de Houttil. De heer Bürmann merkte op, dat nu er in onze stad plannen voor een nieuw gymna sium zijn, er wellicht aanleiding is in 't be lang van het landbouwonderwijs in deze streek ook in het middengewest een land- bouwwinterschool op te richten. De ruimte zal wel in het Landbouwhuis te vinden zijn, als het gymnasium verplaatst werd. Hierna sluiting. De vorige week konden wij mededeelen, dat de Alkmaarsche vereeniging voor den Handeldrij venden en Industrieelen Midden stand in samenwerking met de Christelijke Middenstandsvereeniging tot oprichting van een cursus opleidende voor het diploma Algemeene Handelskennis" had besloten. Wij vernemen thans dat de cursus definitief zijn beslag heeft gekregen en de aanmelding is opengesteld, zoodat binnen enkele weken de eerste leerlingen op de banken van de Alkm. Middenstandsavondschool plaats zul len nemen. Daar nog niet een ieder bekend is met het doel van den cursus, meenen wy goed te doen hier nog eens te herhalen, dat deze school uitsluitend zal opleiden voor het onder goedkeuring van de regeering inge stelde diploma „Algemeene Handelskennis", welk diploma, naast een bewijs van vak bekwaamheid, als eisch gesteld zal worden voor het verkrijgen van vergunningen als bedoeld in de Vestigingswet Kleinbedrijf. Wij zijn in staat ook omtrent de examen- eischen voor dit diploma eenige nadere bizonderheden te geven, aan welke eischen het leerplan van de school uiteraard is aan gepast. Onderricht wordt gegeven in de navolgende vakken: Boekhouden, handelskennis, handelsreke- nen, wetskennis, Nederlandsche taal en -handelscorrespondentie en moderne be drijfsleer. De stof is zooveel mogelijk op de practijk van den middenstander ingesteld. Als voor beeld nemen wij de vakken handelskennis en wetskennis. Voor handelskennis wordt vereischt eenige kennis van de usanties bij in- en verkoop van goederen, van de orga nisatie van den handel, van het bank- en credietwezen, van het binnenlandsche be talingsverkeer, van het verkeerswezen, van de voor het bedrijfsleven van belang zijnde verzekeringen, van de organisaties op mid- denstandsgebied en van de vertegenwoor digende lichamen, enz. By wetskennis wordt geëischt bekendheid met de voor het middenstandsbedrijf van belang zijnde overeenkomsten, belastings wetten, vennootschapsvormen, wettelijke bepalingen omtrent faillissement en sur seance van betaling, wetten zooals Arbeids wet, Ziektewet, Winkelsluitingswet enz. De candidaten zullen voorts vaardigheid dienen te bezitten in het stellen van eenvoudige handelsbrieven, in het maken van eenvou dige berekeningen in den goederenhandel, het voeren van een administratie volgens de methode van het uitgebreid enkelboek- houden, terwyl zij tenslotte vertrouwd moeten zijn met de algemeene beginselen van rationalisatie, verkoopkunde en reclame. De bovenstaande opsomming toont wel zeer duidelijk aan van welk belang deze school voor de toekomstige middenstanders kan worden, daar velen, die thans in het middenstandsbedrijf werkzaam zijn, deze voor hen onmisbare kennis nooit hebben kunnen vergaren. De minister van Economische Zaken heeft het dan ook wel zeer juist gezegd, toen hij verklaarde, dat de Vestigingswet Kleinbe drijf, waaruit deze school is voortgekomen, in de allereerste plaats bedoeld is om het peil van den middenstander te verheffen. De toelating voor de Alkmaarsche Mid denstandsavondschool is opengesteld a. voor de eerste klasse van de driejarige cursus in welke klasse gedurende twee avonden per week les gegeven wordt en b. voor een spoedklasse welke -pleidt voor de Juni 1938 te houden examens. In d laatste klasse wordt gedurende vier avon den per week les gegeven en zij is slechts toegankelijk voor hen, die meer dan lager onderwijs hebben genoten en in staat zullen zijn de uitgebreide stof in korten tijd te verwerken. Gezien het belang van dezen cursus hopen wij, dat de aanmelding van leerlingen de verwachtingen van de initia tiefnemers nog zal mogen overtreffen. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. ESPERANTO. In de bovenzaal van café Central was Woensdagavond een 70-tal dames en heeren bijeen, ter bijwoning van den propaganda' avond, uitgaande van de neutrale Alkmaar sche Esperantistenvereeniging. De heer A. Bruin sprak een kort openingswoord. Juist nu, zei spr., is het goed Esperanto ie leeren, vooral om ideëele redenen. Het Esperanto kan in deze wereld van oorlogen en gerucht van oorlogen bijdragen tot bevordering van de goede onderlinge verstandhouding tus- schen de volkeren, van welk ras, welke kleur of welke nationaliteit ook. Hierna verkreeg de Esperanto-pfopagan- dist Joh. Mandemaker, alhier, het woord, die na een korte inleiding, in groote trekken glashelder uiteenzette, hoe Esperanto opge bouwd is. Zestien taalregels, zonder een enkele uitzondering, een beperkte woorden' schat, die door logische toepassing van voor- en achtervoegsels tot onbeperkte mogelijk heden op taalgebied in staat stelt; dat, in 't kort, is Esperanto, dat ieder beschaafd mensch moet kennen. Verschillende aanwezigen gaven zich ge durende de pauze als cursist op, terwijl an deren zullen volgen, daar ook de eerste les op 6 October a.s. in lunchroom Valk nog ge heel zonder verplichting kan worden bijge woond. Na de pauze was het woord aan onzen stadgenoot, den heer N. H. Slinger, die aan de hand van een veertigtal keurige lantaarn plaatjes vertelde hoe hij in Los Angelos met Esperanto kennis maakte. Hoe hij vandaar, in gezelschap van een Amerikaansch-Zwit- sersch Esperantist, naar Japan, China en Ned.-Indië reisde en daar, wat eiken ande ren toerist onmogelijk geweest zou zijn, toe gang verkreeg tot het intiemst huiselijk le ven in die landen, dank zij Esperanto. In sneltrein-vaart reisden wij verder om de wereld en allen zullen het betreurd hebben, dat niet méér verteld kon worden. Spreker vond overal Esperantisten, wat de geheele reis interessanter en goedkooper maakte. Na de kleine expositie bezichtigd te heb ben, ging men voldaan huiswaarts. BELANGRIJKE AANBESTEDING. Hedenmiddag heeft de hoofdingenieur directeur van den rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het maken van een rijbaan en rijwielpaden met ver harding van asphalt-beton en het maken van rijwiel- en voetpaden met een verhar ding van betontegels, op den rijksweg nummer 9 (gedeelte Velsen-Alkmaar) in de gemeente Heemskerk met bijbehoo- rende werken. (Verkeersfonds dienst 1937- 1938). De laagste inschrijver was 't aannemersbe drijf J. Ooms Pzn. te Avenhorn. KOMT MORGEN. Deze vraag stelden wij ons onwillekeurig na lezing van de ons door den heer J. Broersma te Bergen toegezonden brochure, welke tot titel draagt: „Ik zal handhaven". In deze brochure toch, die verzonden is aan H.M. de Koningin, Prinses Juliana, de Tweede Kamerfracties, eenige dagbladen en waterstaatsingenieurs en opgedragen is aan allen, die geroepen zijn tot de vertegen woordiging van het Nederlandsche volk, lezen wij, dat de toenmalige landsadvo caat het waagde om den wil van de konin gin te saboteeren, door den fraudeerenden ambtenaar van den rijkswaterstaat ir Wentholt te dekken. Bekend mag verondersteld worden, hoe de aannemersfirma Broersma, die in de mobilisatiejaren in Friesland het grootste watergemaal van de wereld maakte en dus haar sporen had verdiend, totaal geruïneerd werd door een geschil over het werk: het „maken van een voorhaven van het Maas Waalkanaal te Weert". Het was H.M. de Koningin, die, na een toegestane audiëntie van belanghebbenden, in 1925, de gevraagde procedure toestond, die gevoerd zou worden voor de Alkmaar sche rechtbank, daar door ingrijpen van den landsadvocaat geen voorgang te merken was. uL brochure lezen wij ook, hoe belang hebbende daarna te vergeefs een beroep deed op den minister en op de Tweede Ka mer, ondanks het feit, dat de heeren Krij ger, mr. Duys, Ebels en de Visser er voor pleitten, dat de firma recht zou geschieden, schieden. Scherp wordt de houding van het soc.- dem. Kamerlid IJzerman gehekeld, die aan de Kamer in strijd met de waarheid verzekerde, dat de commissie de zaak serieus had onderzocht. De heer Broersma veronderstelt, dat zyn firma op dat moment de dupe is geworden van het m het beginstadium verkeerende geschil van mr. Duys met zyn fractie, of dat de heer IJzerman hierbij te veel het oog gericht hield op toekomstige kabinetsforma- „Meyer is ziek. Hij ligt mei jicht te bed!' „Dan neemt U zijn werk over en U laat hem zeggen, dat hij meermalen daags een ol tw«e Aspirin-tabletten neemt,danzal hij wel weer gauw In orde zijnl" is een -product. Oranjeband en kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; nevelig tot licht bewolkt; met weinig of geen regen in het noorden; in het zuiden nevelig tot zwaar bewolkt met eenige kans op regen; weinig verandering in temperatuur. Het mooie weer houdt nog aan. De hooge drukking verplaatste het cen trum noordoostwaarts, maar breidde zich naar het noordwesten uit, waar de depressie sterk afnam. De secundaire in de Golf van Biscaye werd dieper en bracht om het Ka naal reeds veel regen. Aan de Noorsche kust is de wind nog krachtig en valt regen in het noorden. Zweden, Duitschland, België en oost-Frankrijk met Zwitserland hebben fraai herfstweer, al is in Duitschland de bewolking wat zwaarder. De Alpentoppen zijn nog helder. In Schotland en zuid-Enge- land valt regen, Ierland heeft afkoeling en opklaring. Ook in west-Frankrijk is de be wolking zwaar en valt regen. Indien de koude luchtstroom uit Ier land verder tot de Golf van Biscaye doordringt, is er voor het zuiden van ons land eenige kans op regen, in het noorden zal het fraaie weer nog wat aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.08 uur tot 6.30 uur licht op. ties. Hij vergeet echter de mogelijkheid, dat ook de heer IJzerman als ex-ambtenaar een te sterken drang gevoelde om den ambte naar ir. Wentholt, zoon van een ex-minister, de handen boven het hoofd te houden. Wij kunnen niet beoordeelen, wie in het geschil gelyk heeft gehad, al hellen wij na lezing sterk over naar de meening, dat dit de aannemersfirma is. Ook in dit geschil komt evenals in de ge schillen van de heeren Margadant en Vrij man, wel sterk naar voren, dat de rechts zekerheid van de burgerij tegenover den staat zeer zwak staat bij het huidige parle mentaire stelseL De heer Broersma bepleit daarom de in stelling van een nieuw orgaan, name lijk van een „Raad van Arbitrage" onder voorzitterschap van H.M. de Koningin, met bevoegdheid om een geschil opnieuw naar een bestaande rechterlijke instantie te ver wijzen. Of dit noodzakelijk is, wenschen wy niet te beoordeelen. Wel zijn wij! gezien ook wat zich tegenwoordig afspeelt bij de kalkzand- steenindustrie en den directeur-generaal van den Arbeid, van oordeel, dat er een einde moet komen aan den toestand, dat ambtenaren als rechter optreden in eigen zaak. Ons rechtsgevoel zal slechts bevredigd zijn, wanneer, overeenkomstig den wensch van H.M. de Koningin een hoogstaand rechtscollege, gehoord de partijen, over het geschil beslist, vrij van formalisme. Van de regeering-Colijn, die reeds meer malen bewees te durven ingrijpen, ver wachten wy, dat zij ook in dit geval den weg zal vinden om recht te doen. Groote ritten apeciale tarieven. DE RIJWIELPADEN LANGS DEN BERGERWEG. Langs dezen weg zou ik gaarne de be trokken afdeeling zoo in de gemeente Alk maar als in Bergen willen voorstellen om, als het althans de bedoeling is, dat de rij wielpaden langs den Bergerweg van af den spoorwegovergang tot ongeveer de melkfa briek „Wilhelmina" ook by regenval door wielrijders zullen worden bereden, het wegdek dezer paden eens te laten inspec- teeren. Met weinig kosten en weinig mate riaal kan m. i. veel worden gedaan om de noodige verbeteringen aan te brengen. U dankend voor de plaatsing, Uw dw. fitter.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2