HET BETOVERDE BOS. TWEEDE BLAD 3 DE POST VAN DE KOTA AGOENG. Veel bankpapier verloren gegaan. Met het sorteeren van de verbrande post van de Kota Agoeng wordt nog steeds tè Bandoeng druk voortgegaan, alhoewel veel stukken reeds zijn terecht gebracht, wordt aan het Bat. Nbl. gemeld. Voor degenen, die geldzendingen ver wachtten, is deze brand wel bijzonder on aangenaam geweest. Door iemand is reeds aan de P.T.T. bericht gezonden, dat hij een geldzending van dertig mille niet had ont vangen. Nu is er inderdaad reeds voor ver scheidene duizenden guldens aan bankpa pier teruggevonden en ook terechtgebracht. Aanvankelijk was het onherkenbaar en werden er half of driekwart verbrande stuk ken karton aangetroffen. Nadat dit ge droogd was, bleken deze stukken karton echter bankbiljetten te zijn, die door stoom, water en vuur aan elkaar gekoekt waren. De toestand, waarin zij zich bevonden, was van dien aard, dat een verdere verzen ding niet meer mogelijk was, daar dan een en ander geheel uit elkaar zou vallen. Het is uitsluitend Indisch bankpapier, dat tus- schen de beschadigde poststukken i» aange troffen. Voor zoover de nummers nog lees baar zijn, worden deze biljetten bij de Javasche Bank ingewisseld voor goede bil jetten, die dan aan de rechthebbenden wor den toegezonden wanneer deze een opgave hebben ingediend van de nummers van het door hen vermiste geld, welke nummers dan moeten overeenkomen met die van het gevonden bankpapier. Drie P.T.T.-ambtena- ren en eenige ambtenaren van de Javasche Bank zijn thans bezig het bankpapier te sor teeren en de snippers bij elkaar te zoeken. Nog dagelijks worden er bandbiljetten bij de stukken gevonden. Behalve bankpapier zijn er ook heele stapels aandeelen en obligaties gevonden, tot dusverre reeds voor een waarde van eenige honderdduizenden guldens. Ook deze worden met groote voorzichtigheid behan- ded daar zeer vele ervan bijna uit elkaar vallen, zooals men ons op het hoofdbureau van de P.T.T. heeft laten zien. Dank zij het acurate werk van den post dienst is men erin geslaagd het grootste ge deelte van de zaken of personen, aan wie deze aandeelen waren geadresseerd, te ont dekken, uitgezonderd voor een vijftal obli gaties van de gemeente Batavia en van een pértij aandeelen van het Tegalsch Prau wenveer. Eenige partijen waren gïMel door weekt, terwijl er geen adres of een naiêre aanduiding meer bij te vinden was. Na voor zichtig drogen kwam echter het adres, in één geval zelfs eeu inliggende specificatie weer geheel leesbaar voor den dag Ook voor de leesgezelschappen is deze brand bijzonder onaangenaam, want het is juist van de leesgezelschappen, dat zeer veel lectuur is verbrand. VERSPREIDING VAN BEURS KOERSEN PER TELEX-DIENST. De telexnetten wan het A.N.P. vinden navolging. De vereeniging voor den effectenhandel heeft, gezien de goede resultaten van de werking der netten van het A.N.P., in over leg met het staatsbedrijf der posterijen, te legrafie en telefonie, besloten tot het inrich ten van een dienst, waardoor de beurskoer sen onmiddellijk over het geheele land kun nen worden verspreid door middel van de zoogenaamde telex-toestellen (verreschrij- vers). Deze dienst beoogt hetzelfde als de reeds eépige ]?ren in Amsterdam en 's-Graven- hage functionneerende tikkerdienst, welke dienst door een afzonderlijke naaraiooze ven nootschap wordt verzorgd, en tot volle tevre denheid der abonne's werkt. Daar de tikkei- dienst echter om technische redenen alleen bij een zeker aantal aansluitingen in een plaats economisch kan functionneeren. ter wijl de telex-koersendienst in iedere plaats hoe klein ook, in het geheele land kan wer ken, zal deze dienst, naast den reeds be- staanden tikkerdienst,' een nuttige rol bij de snelle verspreiding van koersen vervullen. De telex-koersendienst is tevens een aan vulling van den door de vereeniging voor den effectenhandel reeds sinds jaren geëx- pjoiteerden radiokoersendienst. Het behoeft geen betoog, dat deze nieuw te openen dienst, waarbij door de P.T.T. en de vereeniging voor de effectenhandel de modernste middelen ten dienste worden ge steld van een vlug en accuraat effecien- en beursverkeer, van groot nut zal kunnen zijn in de eerste plaats voor de bank- en effecten kantoren in Nederland, doch daarnaast ook voor personen en instellingen, voor wier be drijf het verloop der effectenmarkt van be lang is. Een circulaire is uitgegeven, waarin alle bijzonderheden omtrent den telex-koersen dienst, alsmede voorbeelden van den fekst, zooals deze op de verreschrijvers zal ver schijnen, zijn opgenomen, terwijl daarin tevens de verdere gebruiksmogelijkheden van de telex-apparaten zijn beschreven. Exemplaren dezer circulaire en nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secre tariaat der vereeniging voor den effecten handel Beursplein 5 te Amsterdam, en bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie, afdeeling Havee, te 's-Graven- hage. 100.000 IN ENSCHEDE GEVALLEN. Ruim vijftien menschen deelen in het geluk. Als een loopend vuurtje verspreidde zich gisteren het nieuws door Enschedé: De 100.000 is voor het eerst, zoo lang de Staatsloterij werkt, in Enschede gevallen! Bij de collectrice mej. A. J. M. Passtoors, die voor het eerst als zoodanig optreedt, stond, toen de dagbladen het nummer der nummers 15918 hadden gemeld, de tele foon niet stil. Immers verscheiden brave Enschede-ers hadden op hun „tientje" of „twintigje" dit nummer aangetroffen. Is het waar, juffrouw? klonk het dan hoopvol en angstig tegelijk Ja, ja, het is waar. Officieus is het waar. En toen mej. Passtoors indertijd de eerste vrouwelijke wethouder in ons land in de gemeente Heino met de avondpost de officieele trekkingslijst ontvangen had, welke zij anders den volgenden dag pas in haar bezit pleegt te krijgen, kon zij meedeelen, dat het officieel waar was. Toen kwamen de gelukkigen al ras opdagen, om hun „tientje" of „twintigje" in te wisselen. Zij ontvingen er een bewijs van afgifte voor in de plaats, mitsgaders de heugelijke tijding, dat zij waarschijnlijk Maandag a.s. de bedragen van resp. 8500.en 4250.(de 15 pet. aftrek, die aan Vader tje Staat ten goede komt inbegrepen) zou den kunnen afhalen. Ik dacht het al half! zei een post bode, wiens gelaat een en al vreugde uit straalde. Ik heb er pas nog van gedroomd, dat op mijn nummer de honderdduizend vallen zou. Ruim vijftien menschen mej. Pas stoors kon ons het juiste getal nog niet meedeelen haddon de twintigjes of tientjes op hun naam staan. Ruim vijftien gezinnen zijn dus in de wolken, met hun in de schoot geworpen fortuin. Eigenlijk zijn het er nog meer. Want verscheidenen van de winnaars maken deel uit van lote rijclubjes, welks leden de som dus moeten deelen. Maar het bedrag van 4250.— of van 8500.is zoo groot, dat als het door ee., man of zes gedeeld moet worden, het resteerende nog voldoende is, om als bron van vreugde te kunnen dienen. Wat voor menschen in de wolken zijn? Voor het meerendeel eenvoudige luitjes, enkele postmerschen, een kellner een chauffeur en dergelijke De kellner bijv. was in een slag acht en een half duizend gulden rijker. Of er dan geen teleurgestelden zijn? Zeer zeker. De man bijv. die indertijd een half lot met h«t ""'uk brengende nummer inruilde, zou a1® h" 7'^ks riet ceriapn had, 42.500 in d« wacM bAVV>«rt ooeigprjt. Nu moest hij zich troosten mét 't feit, dat het tiende deel van dnn goudstroom, die over Enschede n«erJaa1d®. ;n -"n oortemonnaie gltjid een zoete troocf rr-io'wt kan voorden! 'Volk) PT. J. A. N. PATIJN. De nieuwe minister van buiten- !an''sche zaken. De thans afgetreden Nederlaridsche gezant te Biussel, mr. J. A. N. Patijn, Wier.s bsnoemirg tot minister van buiten- 'andsche zekpn heden ingaat, is uit Brus sel in den Haag aangekomen. De gezant reisde tot Antwerpen Der trein en vertrok vandaar in ziin auto, dien hij zelf bestuui- de, na^r den Haag, wpar hij voorloooig bij zijn zwager jhr. mr. A K. C. de Brauw, zijn irtrek heeft genomen. Mevrouw Patijn zal binnenkort eveneens in den Haag aankomen. Naar de heer Patijn ons mededeelde, ligt het in de bedoeling, dat hij de ambts woning van den minister van buitenland- sche zaken, Lange Voorhout zijner tyd zal betrekken. ONGELUK IN EMAÏLLEFABRIEK. Vijf arbeiders met brandwonden overdekt. Tegen het einde der werkzaamheden heeft zich gistermiddag in de email- lefabriek „Beccon" te Doetir.chem een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij vijf arbeiders werden gewond, van wie vier ernstig. De arbeiders waren bezig met het ver zinken van boeien, bestemd voor de mari ne, toen bij het weer inlaten van een boei in de zinkpot, het exemplaar uit elkaar sprong. De stukken werden weggeslin gerd, terwijl het gloeiende vloeibare zink in alle richtingen stroomde en spatte. De zinkpot was geheel gevuld en bevatte 15000 k.g. van deze gloeiende massa, welke een temperatuur had van meer dan 500 graden. Vijf arbeiders werden door de heete metaalmassa getroffen en liepen ernstige brandwonden cp. De 24-jarige H. Eltink uit 's Heerenberg was er het ergst aan toe. Hij was geheel met brandwonden overdekt en is in be- wusteloozen toestand naar het r.-k. zie kenhuis te Doetinchem overgebracht, waar hem de H.H. sacramenten der stervenden zijn toegediend. Eveneens zijn met zware brandwonden naar het ziekenhuis vervoerd de arbei ders G. Eltink, een broer van eerstge noemde, Messing en Esman. allen uit de gemeente Bergh. De 30-jarige Masselink uit Terborg kreeg wonden aan hals en linkerarm en kon na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Over de oorzaak van het gebeurde tast men nog in het duister. Vermoed wordt, dat in de boei vocht was achtergebleven, dat door de groote hitte in stoom is om gezet. waardoor de boei uit elkaar is ge sprongen. De kracht der eplosie was zoo groot, dat een balk van 15 c.M. geheel is doorge- knapt. WEDERANTWOORD DER KONINGIN. Op bet adres van antwoord op de troonrede. De voorzitter der Eerste Kamer heeft den volgenden brief ontvangen van den directeur van het kabinet der koningin naar aanlei ding van het adres van antwoord van de Eerste Kamer ter beantwoording van de troonrede. Voldoende aan de bevelen van H.M. de koningin, heb ik de eer u hoogedelgestrenge te verzoeken de betuiging van H.M.'s dank te willen overbrengen aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor haar adres van antwoord op de troonrede, H.M. aangeboden bij uw schrijven van den 24en September 1937. H.M. heeft mij opgedragen, om aan de Eerste Kamer tevens te kennen te geven, dat H.M. met erkentelijkheid de instemming ver nam met H.M.'s bede dat Gods zegen p den arbeid van regeering en Staten-Generaal moge rusten. EEN GESTOLEN AUTO. Op de automarkt achterhaald. Op het politiebureau te Amersfoort vervoegde zich gisteravond een autohan delaar uit Oosterbeek, die vertelde dat hij op de automarkt te Amersfoort een auto had zien staan die hem op 8 September jl. te Arnhem ontstolen was. De nieuwe eigenaar bleek een autoslooper uit Ede te zijn. Hij verklaarde de auto voor 82.50 van een ingezetene van Arnhem gekocht te hebben. Dé ma» is verdacht van heling ter be schikking van den commissaris van politie gesteld. De auto is in beslag genomen. DE TE PARIJS GEARRESTEERDE NEDERLANDERS. Hun voor de politie omtrent ron- selarij voor Spanje afgelegde verklaring houdt geen steek. De Petit Parisien is op kondschap uitge gaan in verband met de verklaring, afge legd door de Nederlandsche jongelui E. de B., 28, en N. B., 22 jaar, die, naar men zich herinnert, bij Sare in de Pyreneeën ge vangen genomen werden, toen ze zich gereed maakten met een gestolen auto de Spaansche grens over te komen een andere te Parijs ontvreemden wagen had den ze bij Bourges moeten achterlaten volgens wie in de Rue des Couronnes te Parijs een hotel d'Espagne bestaat, dat kosteloos opneemt wie zich bij wijze van wachtwoord van het woord Hans bedient. Later zouden ze naar een loods in de buurt gebracht zijn, waar voor Spanje geronseld wordt Naar hun zeggen zou dit misge- loopen zijn, want een ander landgenoot zou hun gezegd hebben, dat ze slechts in Nederland zelf geworven konden worden. De hotelhouder zou hen toen op straat hebben gezet ra hun gevraagd te hebben er het stilzwiieen toe te doen. Volgens de Petit Parihien bestaat er in die straat geen hotel van dien naam noch een inrichting, die daarmee verward kan worden. De genoemde loods zou eveneens slechts in de verbeelding van deze heeren bestaan, die de Fiansche politie meedeel den, dat ze bij de Soaansche regeerings- troepen of die van Franco dienst hadden willen nemen. HET MOND- EN KLAUWZEER. Uitbreiding te Ede en omstreken. Het mond- en klauwzeer begint in de buurt van Ede en Barnevqld thans een ernstig karakter aan. te nemen. Een week geleden bedroeg in de gemeente Ede het aantal besmette veestapels nog 30, maar nadat gisteren wederom 19 aangiften werden gedaan, komen er nu 62 gevallen voor. Ernstiger echter is nog dat thans reeds 3 koeien aan mond- en klawzeer zijn gestorven. In de gemeente Renswoude heeft het aantal gevallen zich in dezelfde periode uitgebreid van 2 tot 6 veestapels, welke merkwaardigerwijze alle voorkomen ten W. van den r'iksweg en niet grenzen aan de gemeente Ede en Barneveld, in welke laatste gemeente de uitbreiding eveneens onrustbarend is. Gisteren werd te Barne veld de 26ste aangifte gedaan, terwijl het aantal gevallen vorige week nog slechts 6 bedroeg. DIENSTBODE STEELT GELD EN SIERADEN. De Haagsche politie heeft aangehouden een 25-jarige Duitsche dienstbode, die ten nadeele van een bewoonster van den Be- noordenhoutscheweg, in wier betrekking zij was, zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van geld en van gouden en zilveren sieraden voor een gezamenlijke waarde van circa 250. VAN INBREKERS, HELERS EN BRANDSTICHTERS. Totaal veertig jaar gevangenisstraf geëischt. De Haarlemsche rechtbank heefl zich gister van des ochtends half tien tot des avonds half negen bezig gehouden met de i berechting van een bende misdadigers, die in het vorig jaar en in het begin van dit jaar Haarlem en omgeving onveilig hebben ge maakt. Tot deze bende behoorden inbrekers, he lers en brandstichters. De meesten waren goede bekenden van de justitie, die reeds talrijke veroordeelingen achter den rug had den. De eerste verdachte was de 38-jarige koop man W., die ingebroken had in het „Deiy- sches Heim" te Haarlem en 90 har gesto len. Hij was reeds vijfmaal veroordeeld en hoorde anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De eisch tegen den heler, den 57-jarigen koopman A. van A. luidde een half jaar gevangenisstraf. De volgende zaak was van ernstiger aard. De verdachte, de 42-jarige chauffeur P. S. uit Bloemendaal, die ongeveer dertig inbra ken had gepleegd, en bovendien zijn wonmg te Bloemendaal in brand had gestoken, ten einde de verzekeringssom machtig te wor den, hoorde niet minder dan acht jaar ge vangenisstraf tegen zich eischen. Tegen twee helers, den 34-jarigen chauf feur A. van S. en den 33-jarigen koopman J. H. eischte het O.M. vervolgens resp. 1M jaar en negen maanden gevangenisstraf. Daarna stond terecht de 57-jarige koop man A. van A., wegens heling, inbraak en brandstichting. De heling en de inbraak be kende hij, de brandstichting echter niet Uit verklaringen van getuigen bleek, dat een hunner, de koopman de K., met den 37- jarigen stoomer T. had afgesproken, brand te stichten in diens woning in de Voorting- straat, waarvoor hij van de verzekeringssom een bedrag van ft 700 als aandeel zou ontvan gen. Het O.M. achtte evenwel het bewijs gele verd en eischte tegen van A., die reeds 12 maal veroordeeld is, zeven jaar gevangenis straf. Voorts stonden terecht een 37-jarige bankwerker H. van Z. en de 34-jarige los- werkman A. U. R., die tezamen een geheeie reeks inbraken hadden gepleegd. De eisch tegen beiden luidde vier jaar gevangenis straf. Tegen een 29-jarige werkster, die geld en sieraden van deze inbraken afkomstig had aangenomen, werd een jaar geëischt. De 42-jarige bakker W. de B., die ook be trokken was bij de brandstichting in de Voortingstraat, had in den nacht van 27 op 28 September 1928 brand gesticht in zijn wo ning aan den Zeeweg te Velsen. Hij was ïeeds negenmaal veroordeeld en thans werd twee jaar tegen hem geëischt. Nadat nog een aantal helingzaken waren behandeld, waarin de geëischte straffen va rieerden van negen maanden tot twee jaar, stond tenslotte des avonds de laatste ver dachte, de stoomer T. terecht wegens oplich ting van de verzekeringsmaatschappij welke hem, na den aangestoken brand in zijn wo ning in de Voortingstraat een bedrag van ongeveer 1100 had uitbetaald. De officier van justitie vroeg in deze zaak drie jaar gevangenisstraf, rekening houden de met het feit, dat T. reeds negen maai ver oordeeld was. Het totaal der geëischte straffen steeg daardoor tot boven de veertig jaar. De uitspraak in alle zaken werd bepaald op 14 October a.s. STEEN GEWORPEN NAAR AUTO. Dader tot drie maanden en drie weken met aftrek van voorarrest veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank wees gisteren vonnis in de strafzaak tegen H. J. B., die wegens openlijke geweldpleging terecht heeft gestaan en veroordeelde hem tot drie maanden en drie weken met af trek van voorarrest. Hij zou op 14 Mei, toen ir. A; A. Mus- sert, leider van de N.S.B. per auto een bezoek bracht aan eenige geestverwanten, bewoners van het Blauwe Zand, steenen naar diens auto hebben gegooid. Bij die gelegenheid ontstond een relletje, waarbij ir. Mussert gebruik zou hebben gemaakt van een zweepje. De man, die met dit zweepje zou zijn mishandeld, werd verba- liseerd wegens bedreiging. Tegen ir. Mus sert werd wegens mishandeling een aan klacht ingediend. Tegen den man, die een steen heeft ge gooid hij bekende dit feit eischte de officier van justitie mr. P Kist zes maan den gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht (bijna vier maanden). De rechtbank achtte het feit bewezen uit de verklaringen van verdachte en de getuigen. Het beroep op noodweer werd verworpen. Wegens openlijke geweldple ging werd hij veroordeeld tot drie maan den en drie weken gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis (de zelfde tijd). Bovendien gaf de rechtbank bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling van den verdachte. OP HEETERDAAD BETRAPT. Padvinder waarschuwt de politie. Op 8 Augustus waarschuwde een Amster damsche padvinder een agent, dat het in een woning aan de Bilderdijkkade te Am sterdam niet pluis was. Waarschijnlijk Wa ren inbrekers bezig hun slag te slaan. Onmiddellijk stelde de man van de wet een onderzoek in. In de buurt stond een man op uitkijk, die bij het verschijnen van de politie vluchtte en wist te ontkomen. Agent en padvinder gingen de woning binnen en inderdaad werden daar twee aangetroffen. Twee broers met een familie, naam, die in de strafregisters van de hoofd stedelijke rechtbank veelvuldig pleegt voor te komen. Het tweetal had met een valschen sleutel de straatdeur geopend, de deur was met een koevoet bewerkt en de gebroeders had den de woning al grondig doorzocht en ter expeditie klaargelegd, wat van hun gading was. De jongste werd in de huiskamer aange troffen, een stel loopers in de hand, de tweede had zich pogen te verbergen op het balcon. Dank zij het flinke optreden van den jeugdigen padvinder konden zij worden in gerekend om gister voor de Vierde Kamer der A'damsche rechtbank terecht te staan. De oudste van de beide verdachten poog de zijn jongeren broer in bescherming te nemen. Volgens hem was deze alleen en uitsluitend meegegaan om hem het zwarte schaap van het misdrijf af te houden. De officier mr. Bosch geloofde van het verhaal niet veel; wel was hij van meening, dat de oudste, gezien diens rijk voorziene strafregister, meer schuld had dan de jong ste broer. Het O.M. eischte resp. twee en een half jaar en negen maanden gevangenis straf. Vonnis 14 October. VOORRANGSWEGEN EN DE RECHTSPRAAK. Ontslagen van rechtsvervolging, omdat niet gesteld was, dat de weg geen voorrangsweg was. De Haagsche kantonrechter heeft een automobilist veroordeeld, omdat hij bij de kruising GeestbrugwegHaagweg aan een van rechts komenden weggebruiker geen voorrang had verleend. In de dagvaarding was echter niet opge nomen, dat de weg, welke verdachte bereed geen voorrangsweg was, waardoor aan den regel: rechts gaat voor, zijn kracht zou worden ontnomen. In hooger beroep heeft de Haagsche recht bank verdachte van rechtsvervolging ont slagen o.m. overwegende; dat het bewezen verklaarde volgens artikel 5 van het Mo tor- en Rijwielreglement (het „rechts gaat voor" en „voorrangsartikel") geen strafbaar feit oplevert, nu uit de ten lastelegging niet blijkt, dat zich ten aanzien van de aldaar genoemde wegen niet de omstandigheid voordeed, dat de eene een voorrangsweg was en de andere niet, of wel de eene een verharde weg en de andere een onverharde weg. RELLETJE IN DE JORDAAN. Agenten in het nauw. In den nacht van 16 op 17 Augustus van het vorige jaar was het in de Jordaan rumoerig. Op den hoek van de Goudsbloem straat en de Goudsbloemdwarsstraat kwam het tot een vechtpartij, waarbij twee sur- veilleerende agenten, die tot stilte aanmaan den, het hard te verantwoorden kregen. Zij werden door een troep Jordaners omsingeld en raakten in het gedrang. De agenten trokken den sabel om ruim baan te makên. Een van hen raakten handgemeen met een man, die een paar rake klappen opliep van den tweeden agent, die zijn collega ontzette. De man, die een robbertje met den agent had gevochten, moest door den G.G.D. wor den verbonden. Hij had een bloedige hoofd wonde opgeloopen. De politie was om ruim baan te ma ken genoodzaakt een revolver te lossen, temeer daar ook met bloempotten werd ge gooid. De 28-jarige arbeider, die met den agent had gevochten, werd door de rechtbank tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Gisteren diende de zaak in hooger beroep voor het gerechtshof. Verd. is thans in ge meentedienst. Volgens getuigen a décharge zouden de agenten te vlug en te hardhandig zijn opge treden. Uit de verklaringen van de politie, waren zijn aangevallen en in het nauw ge dreven door een sterke overmacht. Requisitoir. Deze vechtpartij aldus de advocaat generaal mr J. Versteeg, speelde zich af in het hartje van den Jordaan. Na sluitingstijd van de café's groepten de menschen, onder invloed van drank, samen op de hoeken der straten. Er werd gezongen en gejoeld en aan de aanmaning van de politie gaf men geen gevolg. De stemming tegen de politie werd er niet beter op en men drong op. Sabels blonken, klappen vielen en verd., die zich tusschen de menschen bevond, wierp zich op den agent Diens collega moest krachtig optreden om hem te ontzetten. Wegens openlijke geweldpleging vorderde mr. Versteeg bevestiging van het vonnis (zes maanden gevangenisstraf). De verdediger mr. S. de Jong pleitte op juridische gronden vrijspraak subs. drong hij op clementie aan. Arrest 13 October. 221. Ha! Daar had ze het al. Vlug zei ze: „Ik wilde zo graag, dat de chefkok van de kabouters hier was!'" En toen blies ze op het gouden fluitje. 222. En, tjoepdaar stond de kleine kabouterman voor haar! „Heb je mij geroepen Anneke", vroeg hij vriendelijk? „Hier ben ik all" „O, o, wat ben ik blij, dat je er bent", riep Anneke uit, terwijl ze opsprong! „Maar je mag eerst wel een tabletje uit Appelwang's doc'r T- Jt Ifminste even groot als ik Je bent zo erg klein nul

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7