SPORT EN WEDSTRIJDEN. Wanneer vormen zich leidende ploegen Alkmaarsche Boys I Texel I Belangrijke wedstrijd in Wormerveer. GRONINGSCHE DERBY. Alcmaria naar de Kennemers Zondag a.s., half 3 De elftallen voor morgen. B Wat Uw snelheidsmeter f U niet vertelt* De Hockey-competitie begint. ik oavtalA-n*> i'iJé réi*~ tA TWEEDE BLAD Voetbal. len is. De sterkste clubs komen tegen elkaar I In de vierde klasse B krijgt Bei gen I het uit en de zwaksten eveneens. °°k nu niet gemakkelijk, daar een ezoe Terreinvoordeel mag hier misschien zoo gebracht moet worden aan Monnikendam hier en daar den doorslag kunnen geven, Mogelijk dat een zeer hard werken, nog met voor de rest is het zuiver afwachten. 1 een winstpunt zou kunnen worden beloond. Men oordeelde zelf: A.F.C.Zeeburgia; De zeer belangrijke ontmoeting K V-V E.D.O.R.C.H.; H.F.C.—Hilversum; Velox— D.O.S.; H.V.C.—B.F.C. Mooie wedstrijden voor een polis-fabri kant Ja, wanneer vormen er zich in het westen nu eindelijk eens leidende ploegen? Tot nog toe zijn de resultaten zoo geweest, dat het krachtsverschil in de standen der competitie weinig of niet tot uiting komt. Op zich zelf dat natuurlijk niet zoo heel erg vreemd want er zijn pas twee wedstrijden ge speeld, maar toch hadden we reeds na twee weken een vrij duidelijke on derscheiding meenen te kunnen ma ken: bijvoorbeeld een Ajax aan den kop met het maximum aantal punten, een Feijenoord in dezelfde positie verder bijvoorbeeld een V. U. C. met twee verloren wedstrijden. Het is niet zoo geweest en het zijn de z.g. verrassingen, die daarvoor ge zorgd hebben. Mogen dergelijke verrassingen zich herhalen, elke week weer. Het zou de competitie dubbel zoo interessant maken. Als we de komende wedstrijden bekijken, dan lijken ons in afdeeling I alleen de ontmoetingen R. F. C.D. F. C. en A. D. O. K. F. C. moeilijk te voorspellen. Dat zijn twee wedstrijden, waarbij elke uitslag mogelijk is. Maar overigens zijn de resul taten vry gemakkelijk te voorzien, want het krachtsverschil is daar groot genoeg voor. Wat natuurlijk weer beteekent, dat de mogelijkheid van verrassingen dus al weer niet onaanzienlijk is. Maar wie durft er op een nederlaag te rekenen van Ajax dat thuis speelt tegen Sparta? En wie zou Excelsior ook maar een heel klein kansje geven in Amsterdam te gen het sterke D. W. S.? En geen enkele V. U. C.-er droomt van een tweede zege in successie nu een bezoek gebracht moet worden aan V. S. V.Zoo is het in onze afdeeling. Iets anders is het in afdeeling II. Om maar eens te beginnen met Xerxes, dat' tot nog toe twee keer gelijk gespeeld heeft. Morgen speelt het thuis tegen Haarlem, dat minstens even groote plannen heeft als Xerxes. We durven geen uitslag voorspel len. En evenmin rekenen we positief op een Rotterdamsche zege in den wedstrijd H. B. S.Feijenoord. De Hagenaars hebben net zooveel kans op ijeide puntjes, als het hun maar een beetje meeloopt. En 't GooiStormvogels? Ook al een lastige wedstrijd voor beide partijen en zoo bekeken zouden de IJmuidenaren op het oogenblik al wel eens tevreden kunnen zijn met een gelijk spel. Ook Blauw Wit trekt met angst en vree- ze naar Rotterdam, waar C. V. V. haar on getwijfeld het vuur na aan de schenen zal leggen, al blijft ook dan nog de Amster- damsche club een tikje favoriet. Om te eindigen met D. H. C.H. D. V. S. Dat is dan de eenige ontmoeting, waarbij we de thuisclub een zekere zege toeden ken. De „provincie". De „provincie". Zoo wordt door het Westen maar al te graag de rest van Neder land genoemd. Maar in die Provincie zitten dan toch maar goede en sterke clubs, die kampioenschappen veroverd hebben en die in geen enkel opzicht de minderen zijn van de Westelijke vereenigingen. Ook nu niet, in de competitie. Want al mogen we hierboven gewezen hebben op de moeilijke wedstrijden in afdeeling I en II, in de andere afdeelingen is de spanning net zoo groot, misschien zelfs wel grooter. In het Oosten bijvoorbeeld, daar is bijna met zekerheid geen enkele uitslag te voor spellen. En zeker niet voor a.s. Zondag. Z. A. C. zouden we veertien dagen ge leden natuurlijk geen kans gegeven heb ben tegen Enschedé, maar Z. A. C., dat zoo zwak was, heeft twee wedstrijden gespeeld engewonnen. En dus moet die thuis wedstrijd tegen Enschedé ook gewonnen kunnen worden. We rekenen er wel niet op, maar de mogelijkheid bestaat. Tubantia, dat ook al zoo fraai begon, moet thuis natuurlijk van P. E. C. kunnen win nen, maar als de radio het Zondagmiddag anders zegt, is dat niet een al te groote verrassing. En zal Go ahead zoo maar zon der slag of stoot thuis van A. G. O. V. V. winnen? We gelooven, dat de tegenstand heel groot zal zijn en dat een gelijk spel heusch niet zoo erg gek zou zijn. Natuurlijk moet Heracles thuis van Hen gelo kunnen winnen, maar of N. E. C. de Wageningers ook met een nederlaag huis waarts zal sturen, staat nog te bezien. Alzoo, ook in het Oosten spannende wedstrijden. En het Zuiden blijft natuurlijk niet achter. Jawel, P. S. V. is zoo goéd gestort, dat de plaatselijke ontmoeting tegen Eind hoven ook wel tot een goed einde gebracht zal kunnen worden, zelfs, waar op het veld der tegenpartij gespeeld wordt, maar van al de andere wedstrijden is moeilijk te voorspellen, wie de gelukkigen zullen zijn. N. A. C.—B. V. V., Longa—Willem II, JulianaBleijerheide en M. V. V.Roer mond, het zijn alle lastige wedstrijden, waarbij plaatselijke en streek-karaktérs bovendien nog een hartig woordje mee spreken. Dat plaatselijk karakter speelt ook in Groningen een rol, waar G. V. A. V. haar buurvrouw Velocitas ontvangt. We nemen graag aan, dat de gastheeren de sterkeren zijn, maar dat zegt in dit geval minder dan ooit. Want Velo moet niet alleen spelen tegen een stadgenoot, maar bovendien tegen een club, die verschillende leden van haar heeft overgenomen, zooals den oud- internationaal Bonsema. Dat wordt dus een strijd met een heel apart karakter en hier zal een strenge leider helaas wel noodig zijn. Be Quick wint natuurlijk in Assen wel, maar de Assenaren zullen met groot enthousiasme de aloude tegenstanders be strijden, zoodat de withemden ook nu weer zullen ondervinden, dat de Asser club juist tegen hen zoo goed spelen. Normaal gesproken, moet Veendam kun nen winnen van Hoogezand, maar dan resten hier nog twee wedstrijdert, die zoo lastig zijn omdat het krachtsverschil zoo uiterst miniem is dat elke uitslag moge lijk is. We bedoelen hier Leeuwarden Sneek en H. S. C.Heerenveen. Misschien, dat terreinvbordeel in beide gevallen een beslissend woordje meespreekt. H.R.C. krijgt het moeilijk In onze tweede klasse worden eenige wedstrijden gespeeld, die zeer interes sant kunnen worden, en die van belang kunnen zijn t.z.t. voor de bezetting van de bovenste plaats in de naaste toe komst. We bedoelen H.R.C.de Spar taan en W.F.C.—D.W.V. Daarnaast is het voor ons Alkmaar- ders van groot belang, wat Alcmaria in Beverwijk zal doen tegen de Kenne mers. Daar gaat ze lang niet kansloos heen. Niet kansloos? Laten we het nog sterker zeggen: ze gaat er heen met een behoorlijke kans op de overwinning. Want tot nu toe hebben de Kennemers zich slecht gehouden. Twee wedstrijden werden gespeeld en beide gingen verloren. Bovendien heeft de voor hoede nog geen kans gezien, om ook maar één doelpunt te maken. Er zou uit moeten blijken, dat de Kenne mers dit jaar veel zwakker zijn dan het vo rige seizoen. Maardat moge misschien zoo zijn, Alcmaria dient er voor te waken, dat ze haar taak serieus genoeg opvat. Onderschatting van de tegenpartij zou nood lottig kunnen worden. Wanneer echter de withemden zoo spelen als de vorige week, wanneer vooral de voor hoede zoo durft te schieten als tegen West- Frisia, en de rest van het elftal zoo enthou siast is als een week geleden, dan moet ook deze wedstrijd gewonnen kunnen worden. Natuurlijk zullen de Kennemers van den beginnen af snel spelen, maar ook Alcmaria zal een hoog tempo kunnen inzetten. Dat zal noodig zijn ook, want als er ooit een goede kans is op een algeheel herstel en een alge- heele terugkeer van vertrouwen, dan is dat nu. Als de withemden eens de adviezen van Whittaker opvolgden. We lazen ze juist gis teren in de Sportkroniek: De middenspeler mag zich nu en dan in de voorhoede wagen, maar dan dient in elk geval de binnenspeler diens plaats in te ne men; dat brengt variatie en verrast den te genstander. Iedereen moet schieten, zelfs de middenspelers, want een schot, zelfs al is het mis, geeft meer vertrouwen aan de ploeg dan een niet afgewerkte aanval. Dat laatste vooral is belangrijk en dat laatste heeft een week geleden o.i. mede de beslissing gebracht tegen West-Frisia. Mogen we op een Alcmaria-zege rekenen? En zullen er vele supporters getuige van zijn? Ook dat laatste hopen we. En nu H.R.C.de Spartaan. We zelden het reeds, dat de Heldersche club een moei lijken wedstrijd tegemoet gaat. Want de Spartaan is waarschijnlijk sterker, dan haar positie op het oogenblik aangeeft. Na tuurlijk, we willen de kracht der Helder- schen niet onderschatten en vooral de flinke zege op Z.F.C. beteekent kracht, maar o.i. rekent men in de Heldersche ploeg een beetje te veel op de schotvaardigheid van haar voorhoede. Dat is twee keer goed uit gekomen, maar dat kan een derde keer wel eens fout gaan. Intusschen hopen we, dat de Amsterdammers geen einde maken aan de Heldersche zegetocht. Het prestige van het voetbalspel in ons Noorden is gediend bij eenige sterke tweedeklassers. En dan W.F.C.D.W.V. Beide clubs heb ben tot nu toe geen wedstrijd verloren en zullen dus samen moeten uitvechten, wie de leiding mag behouden. Op de resultaten af gaande, meenen we te moeten zeggen, dat de Amsterdammers wat meer geluk hebben gehad en vooral Zondag tegen de Spartaan een gelukkige zege hebben geboekt. Zou dat misschien beteekenen, dat thans de eerste nederlaag komt? Z.V.V. speelt huis tegen O.S.V., dat ook al schijnt te zijn afgetakeld. Wat West Fri- sia kon doen, moet ook Z.V.V. kunnen vol brengen en dus mag een nederlaag van de Oostzaners verwacht worden. Dat we West Frisia weinig hoop geven tegen Z.F.C. is duidelijk, nu we haar spel de vorige week hebben gezien. Of zorgen de Enkhuizers voor een verrassing Wat de tweede klasse B. betreft, hier doet zich het eigenaardige feit voor, dat fei telijk geen der uitslagen goed te voorspel- Rijwielstalling gratis. Wordt DONATEUR per jaar I 3.- HEER en DAME I 4.-. TRIBUNEPLAATSEN. DE DERDE KLASSERS. De Alkmaarsche Boys krijgen bezoek van Texel en.... kunnen winnen! De derde competitiewedstrijd van de Alk maarsche Boys staat op het programma en beteekent een ontmoeting op eigen terrein, en wel tegen den benjamin van de afdeeling, het groen-zwarte Texel. De eilanders hebben 'n heel slechten start gemaakt, ze begonnen bij Volewijckers met een 5O-nederlaag envorige week kon den zij zich op eigen terrein tegen Assen delft nog niet voldoende herstellen. En tochbijna was het gelukt, want nog slechts drie minuten voor tijd was de stand 11 en een Texelsche zege mogelijk. Nog geheel onverwachts werd het echter een 13-nederlaag. En nu, nu komen de eilanders bij de rood wit-geblokten Alkmaarders opnieuw voor 'n zware taak te staan, tenminste, als de kaas menschen niet in een roep voor „zelfover schatting" verkeeren, want, het is niet de eerste keer, dat een z.g.n. „zwakke" ploeg bij verrassing wist te zegevieren. Is het nog noodig om de Boys de diverse aanwijzingen te geven? We zullen volstaan met de volgende zin snede uit de Hoornsche Courant dus van Hoornsche zijde van j.L Maandag te plaatsen: „Intusschen zou het ons niet bevreemden of wij hebben kennis gemaakt met een der sterkste tegenstanders uit de afdeeling. Hol landia is ontegenzeggelijk hard vooruitge gaan, maar datzelfde kunnen wij zeker zeg gen van de Boys". Wij haalden bovenstaande zinsnede niet aan, om een gemakkelijke zege voor de Boys op het bezoekende Texel te Voorspellen, doch brengen de rood-wit-geblokten onder het oog, dat zij nu aan hun prestige verplicht zijn, met behoorlijke cijfers te winnen. Alk maarsche Boys, het begin is goed, laat het goed blijven. Dus de volle winst! De Volewijckers krijgen bezoek van A.P. G.S. en dat zal wel er.n nieuwe overwinning voor de leiders opleverend We meenen dat zelfs de factor „derby" geen rol kan spelen. Zaandijk speelt andermaal in eigen omge ving, nu tegen Helder. Wisten de Zaandijkers vorige Zondag tegen Purmersteijn juist nog een volledige zege te boeken, we vreezen dat het tegen de Heldersche withemden wel niet lukken zal. Purmersteijn ontvangt Hollandia en dat beteekent voor beide ploegen opnieuw een zwaren wedstrijd. De Purmerenders die tamelijk sterker zijn dan het vorige seizoen zullen eindelijk wel eens het zoet-der- overwinning willen smaken, terwijl de Hori- neezen er wel niet veel voor zullen voelen, nieuw „verlies" te accepteeren. Mogelijk dat de bascule iets naar Hoornsche zijde gaat overhellen. Assendelft zal het bezoekende Succes par tij geven, met als eindresultaat, mogelijk een puntendeeling. In de derde klasse B gaat Bloemendaal een bezoek aan Zandvoört brengen en zal het nu minder gemakkelijk krijgen. Toch zullen de ex-tweede-klassers nog een zwaar bevochten zege kunnen halen. Kinheim gaat naar S.D.Z. en zal ook winst noteeren. Beverwijk krijgt het bij de Meteoor niet zoo gemakkelijk en kon wel eens een veer laten, terwijl de ontmoeting W.M.S.D.E.C. veel spanning kan geven. Misschien genieten de bezoekers het meeste voordeel. SchotenAhrends V.C. kan ook weinig DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar krijgt bezofk van Schagen en.... moet oppassen! Het groen-witte Alkmaar zal het program ma voortzetten met een ontmoeting in eigen omgeving tegen Schagen. Nu deze Alkmaar ders een flinke overwinning achter den rug hebben en de Spartanen vorige Zondag in eigen nuis tegen Andijk teleurstelden, zou men geneigd zijn een gemakkelijke Alkmaai- zege te voorspellen. Niets is meer bedriege- lijker! Het vorige seizoen leed Schagen aan een ongekende wisselvalligheid, dat ondervond zelfs Texel in eigen omgeving (03). Enwe vreezen dat ook dit seizoen de Schagenaren aan eenzelfde wisselvalligheid leidende zijn. We willen daar dus meteen aan toevoegen, dat de groen-witte kaasmen- schen dus geducht op hun qui-vive moeten zijn, te meer, daar de Alkmaarsche defensie ons nog niet geheel „zeker" lijkt. We zijn er echter van overtuigd, indien de groen-witten al hun beschikbaren kracht aanwenden en daar een ongekend enthou siasme ééns hun sterkste wapen aan toevoegen, dan moet de volle winst in eigen omgeving blijven. Groen-witten, op uw tellen gepast dus! Het leidende Wieringerwaard gaat naar Andijk, zal het minder gemakkelijk krijgen, doch desondanks wel winnen. Nu M.F.C. het zoet-der-overwinning zoo te pakken heeft gekregen, beginnen we voor het bezoekende Watervogels ook te vreezen. B.K.C. zal wel van het bezoekende Strand vogels winnen, terwijl de ontmoeting Nieu we Niedorp—D.T.S. veel spanning kan bren gen. We stellen in bezoekende Oudkarspelie- ren het meeste vertrouwen. Q.S.C. kan veel spanning brengen. In de Wormerveerders stellen we het meeste ver trouwen. WestzaanVerkade zou ook voor de bezoe kers kunnen zijn, evenals het treffen Zaan landiaMeervogels. Bij Zilvermeeuwen—Uitgeest geven we de gastheeren de meeste kans. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Zware trips voor Alcmaria IV en Oudorp I. Aantrekkelijk programma in de tweede klasse B. Ursem I in de running? Ook deze Zondag laat weer een flink en aantrekkelijk programma zien. Voor de Alkmaarsche ploegen in de eerste klasse A staat een lastige wedstrijd op 't program ma. Alcmaria IV moet een bezoek brengen aan O.F.C. I enwe vreezen dat de withemden van het reisje naar Oostzaan niet veel pleizier zullen beleven. Zoo zou het ook met Oudorp I kunnen gaan. De Oudorpers gaan bij Zaandijk II op visite en waar de Zaankanters ook nog wel een hartig woordje mee willen spreken, zullen de Oudorpers het dan ook niet ge makkelijk krijgen. Vrone I speelt ook nu weer in eigen om geving, en wel tegen C.S.V. I. De Castri- cummers werkten vorigen Zondag tegen Beemster met grof geschut, zoodat de Vronianen het andermaal niet gemakkelijk zullen krijgen. Maar, de mannen uit St. Pancras weten ook wat „werken" is dat bewezen ze tegen O.F.C. I zoodat we ze wel kans op eenige winst geven. R.C.Z. I n K.F.C. IV kunnen win nen. De tweede klasse B laat een heel mooi programma zien. Het leidende Koedijk I komt bij Alkmaar II op bezoek en alle „goede" bedoelingen der groen witten ten spijt, zullen de Koedijkers na veel spanning kunnen winnen Egmondsche Boys I brengt een bezoek aan Uitgeest II en zou eenzelfde resul taat kunnen boeken. Ook het treffen M.E.V.O. IAlkm. Boys III kan veel spanning geven en mogelijk een puntendeeling, terwijl D.T.S. II over het bezoekende A Versloot I zou kunnen zegevieren. De tweede klasse D laat een drietal ontmoetingen zien. Aller eerst een derby Alkmaarsche Boys IV— Alcmaria V. Het zou aan den Westerweg geducht kunnen spannen; we stellen echter het meeste vertrouwen in de withemden. Alkmaar III geven we bij Z. V. V. IV niet veel kan op eenige winst. Z. F. C. VI zal in eigen huis tegen Zaan dijk III wel het ondersoit moeten brengen. In de derde klasse F gaat Ursem I een bezoek brengen aan Bergen II enna een spannenden strijd weten te winnen. Dirkshorn I geven we in eigen huis een kans op volledigz herstel, nu M. E. V. O. II op bezoek komt, terwijl Koedijk II even eens over het bezoekende C. S. V. III zou kunnen zegevieren. Vrone II ontvangt Schoorl II. zal het ook nu zwaar krijgen en het wel niet kun nen bolwerken. Ook de vierde klasse D laat een flink programma zien. Ook hier een derby; Alkmaarsche Boys VAlk maar V. Deze rood-wit geblokte beginnen pas hun competitie en het is moeilijk te zeggen, hoe de uitslag zal verluiden. Ook Spoorvogels I zal de competitie aan vangen met een thuis-wedstrijd, enwel te gen het pittige Schagen IV. Ook hier zullen we ons nog niet aan een voorspelling wa gen. D. T. S. III zal wel van het bezoekende Akersloot II winnen, evenals het thuissne- lende Graftdijk, II van Grootschermer II. BAKHUYS NAAR METZ. Hij heeft het contract reeds ge teekend. Onze ex-nationale cerntervoor heeft, volgens het Hbld., weer de gemoederen in de Fransche voetbalwereld in beweging gebracht. Gisteravond is nl. bekend ge worden, dat Bakhuys geteekend heeft om in de voetbalclub van Metz in het komen de seizoen te gaan spelen. Nu zal dit waarschijnlijk niet zoo ge makkelijk gaan als Bakhuys wel denkt. Want het is een feit, dat hij in Augustus zich reeds schriftelijk verplicht heeft in de voetbalclub van Reims te spelen. In middels is ook echter bekend, dat daarna Reims Bakhuys heeft „verkocht" aan de Racing Club de Paris en de verkoopprijs zou fr. 140.000 bedragen hebben. Nu dit nieuwe feit zich voordoet, lijkt het een beetje op de geschiedenis van twee honden, die om een been vechten, terwijl de derde er mee van door gaat. Maar in middels heet het, dat de voetbalclub van Reims zal doorgaan met het proces, om Bakhuys in elk geval te verhinderen in Metz te spelen. Men heef; in Fransche voetbalkringen den indruk, dat men voor- loopig Bakhuys nog niet op een Fransch voetbalveld in actie zal zien. W;j zullen dienen af te wachten, wat er inimiddels zal gebeuren, doch dat Bakhuys door deze wispelturige wijze van optreden er sym pathieker op is geworden, zal zeker nie mand durven beweren. De Kennemers—Alcmaria (2 uur) v. Urk K e n n e m e r s Dinkla v. d. Bos Veenstra Steeman v. d. Wal Horeman Boom Groot Heideman Brethouwer Scheidsrechter J. Waltheer Hamstra Schaaper Stelma v. d. Pol Képpel Hoorn Gerritse de Grand. Koning- Burger Brouwer Alcmaria I Alkm. Boys—Texel (2.30 uur) Akkerman Alkm. Boys Houtkooper Slikker Brouwer Hartog Pater Indri Goudsblom Schenke Mulders de Graad Scheidsrechter E. H. Crabbendam P. Neijens Kikkert Vlaming Anrat H. Ren Huizinga de Graaf H. Neijens J. Ran Zuidewind Dukers Texel Alcmaria IIAlkm. Boys II (12 uur) Keuris Alcmariaü Wessels Verweel Rampen Scharlewie Helderman Kaptein de Jong Godvliet v. Wieringen Overbeek Scheidsrechter Tj. Klouwens Nol Jansen de Groot Muileman Poetskelfe v. Eerden Hassing Licht Tamis Roos Stikker Alkm. Boys II AlkmaarSchagen (2 uur) Scheidsrechter R. Vel (Geen opgave ontvangen.) Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot; die wetenschap is méér waard dan het besef, dat u 60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter II te hoog laat oploopen! Hockey. Morgen begint voor de hockeyers het competitierad weer te draaien en in ver band daarmede zullen wij op deze plaats even nagaan in welke afdeelingen van de Nederl. Hockey en Bandybond onze plaat selijke club, de A. M. H. C., een woordje mee tracht te spreken. Allereerst dan iets over Alkmaar I. Dit elftal speelt evenals vorig jaar in de Pro motieklasse A., en zal daar vele oude riva len treffen, waarvan de gevaarlijkste Leiden wel zal blijken te zijn. Doch ook met H. D. M. II en Delftsche studenten (indien volledig!) valt niet te spotten. Al met al lijkt het ons, dat Alkmaar I thans evenveel kans op het kampioen schap heeft als vorig jaar: naar ons ter oore is gekomen is Leiden verzwakt door het vertrek van enkele eminente speler?. Alkmaar I, gfijpt dus Uw kans! De sterkte van het elftal zelf is hétzelfde gebleven, in de voorhoede heeft tor. Schuurman z'n plaatr afgestaan aan Dun, in de middenlinie moest Vink, tengevolge van een knieblessure 't veld ruimen, z'n opvolger is nog niet bekend. Alkmaar I, a.s. Zondag tegen H. D. M. II, good luck in de residentie! Alkmaar II speelt in de 3e klasse D, en indien dit elftal nu toont wat ruggegraat te bezitten en zich niet zoo makkelijk laat ontmoedigen, zal het een goede kans heb ben, eindelijk in de 2e klasse te komen, waar het al eenige jaren hoorde te zijn. Het spijt ons daarom des te meer, dat keeper Yohai, die steeds z'n elftal op zoo'n schitterende manier steunde, juist nu heeft gemeend zijn plaats te moeten afstaan. Dit beteekent voor het elftal als geheel een zwaar verlies. Misschien kun nen sommige wijze mannen oi.ze Curagao- sche man nog ompraten want anders Deze Zondag kan ons reserve-elftal nog eens rustig oefenen. Alkmaar III, onze benjamins, spelen a.s. Zondag hun eerste wedstrijd in de Spaarnestad, tegen Alli- ance II. Nu is het bijzonder moeilijk om te voorspellen hoe het een elftal in de com petitie zal gaan, moeilijker wordt het, in dien dit elftal steeds van samenstelling wisselt. En dit is het geval bij Alkmaar III, waarmee we maar zeggen willen, dat we eigenlijk niets willen voorspellen. Over het meespelen van de dames in de competitie de volgende Zaterdag iets. Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. De slutingswedstrijden der Alkmaar sche wielerbaan zullen hedenmiddag om 3 uur worden gehouden, zooals natuurlijk elke wielerliefhebber reeds weet. Deze wedstrijd, waaraan o.m. verschil lende Haarlemmers zullen deelnemen, en die als een goed sluitstuk beschouwd meoten worden, draagt nog een speciaal karakter: de Alkmaarder Jan Derksen, die binnenkort naar Zwolle vertrekt, zal hedenmiddag afscheid nemen van de baan, die hem zoovele triomphen heeft bezorgd. Moge het afscheidsnummer een succes vol nummer wórden en moge deze wed strijd een groot sportief karakter dragen, opdat Derksen ?en prettige herinnering mee naar Zwolle kan nement. Dammen. VOORWAARTS-SIMULTAAN- WEDSTRIJD. In het nummer van heden komt een ad vertentie voor van de damclub „Voor waarts", welke haar clublokaal heeft in café „Populair" op de Laat. Daar zal Dins dag a.s. een simultaan-seance gegeven wor den door den dammer H. J. Lize, kampioen van N.-Holland 1932 en bekend hoofd klasse-speler. Voor de dammers dus een avond om te smullen. Tevens is dien avond gelegenheid om zich als lid van „Voorwaarts" op te geven, terwijl overigens het bestuur gaarne nieuwe I leden noteert!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6