Spoct Langs de N.H.V.B.-velden. De revanch"-match om het wereldkampioenschap. TWEEDE BLAD DE AFZET VAN GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. De afzet van de goedgekeurde poot- aardappelen is al het onderwerp geweest van vele besprekingen in vergaderingen van tuinbouwvereendgir.gen en van de veilingsorganisaties. Ook al doordat de prov, commissie uit de veilingen in Noord holland heeft beslotera, dat de pootaardap pelen in het vervolg moeten worden ge veild, welke regeling thans voor het eerst ■wordt toegepast. Zoo dagelijks aan de veilingen ziet men een groot gedeelte van de aangeboden hoeveelheid, soms alles doordraaien. Er wordt niet eens voor den vastgestelden minimumprijs iets afgenomen. Nu loopt dit misschien het meest in het oog, doordat voorheen de poters niet werden geveild en het grootste gedeelte van den voorraad uit de hand werd verkocht. Dan kwamen de handelaren bij de tuinders, wanneer er vraag voor was. Het zal toen ook wel eens zijn voorgekomen, dat ei op een zeker oogenblik geen handel werd gedaan. Niettemin geeft de gang van zaken aan de veiling den tuinders wel eens te den ken, waar nog bij komt, dat er nog wel eens pogingen worden gedaan door som mige commissionnairs en handelaren, om de poters uit de hand te koopen tegen iageren prijs dan den vastgestelden mini mumprijs, waarbij dan op de kans wordt gewezen, dat de tuinders met de poters zullen blijven zitten, en ze heel lang moe ten bewaren vóór de regeering ze over neemt. Dit wordt wel wat moeilijker, nu de pootaardappelen en bloc worden geveild en men niet die partij kan koopen, welke men vooruit reeds uit de hand had gekocht. De vragen, welke de tuinders zich stel len blijven echter bestaan. Deze zijn zoo ongeveer als volgt: Wanneer zullen de aardappelen worden verkocht over de veiling en wanneer kan ik ze dan afleve ren, een en ander ook in verband met de bergruimte, welke de aardappelen inne men, terwijl de koolhalerstijd aanbreekt. Voorts: als de poters eens niet worden afgenomen door den handel en ze moeten door de Centrale worden overgenomen, hoelang zal ik er dan op moeten passen? Op een dergelijke vraag wordt in de Tuinderij een antwoord gegeven, dat wij meenen onder het oog te moeten brengen van onze lezers, opdat zij er hun voordeel mee kunnen doen. De schrijver meent te mogen aannemen, dat er voor onrust geen redenen aanwezig zijn. Op de eerste plaats moet men een beetje vertrouwen hebben in het werk der Centrale, die toch met de beste be doelingen bezield een behoorlijken prijs voor deze pootaardappelen heeft gegaran deerd, ra.1. 4.20 voor A, 4 voor B en 3.80 voor C. Nu moeten de telers ook een beetje meewerken in hun eigen belang en den prijs op peil houden. Laten zij zich toch niet nerveus maken er van de kook laten brengen door een of anderen handelaar of commissionnair. Wij Lebben het vaste vertrouwen, dat de Centrale volledig rekening houdt met de belangen van den teler en het bewaren ook niet zoo lang zal rekken, dat hierdoor schade zal ontstaan; van een bewaring tot in Februari is zeker geen sprake. Ook mee nen wij te weten, dat de handel zich niet behoeft in te stellen op lagere prijzen voor dit pootgoed; het is ook nergens goed voor. Goedgekeurde eerstelingen kan men elders ter wereld niet krijgen, althans niet in beteekenende mate. Wil het buitenland deze van ons betrekken, dan dient men er een behoorlijken prijs voor te betalen. Als het waar is, dat onze handel lage aanbie dingen heeft gedaen aan Duitschland, dan is dit te betreuren; er was geld genoeg beschikbaar om fatsoenlijke prijzen te betalera en het was heelemaal niet noodig om bij de telers op verkoop tegen lagere prijzen aan te dringen. In dit geval dient de handel de gevolgen van eigen lage aan bieding zelf te dragen. Ook behoeft men niet te verwachten, dat de Centrale dit pootgoed voor een Iageren prijs aan den handel zal aanbieden. Hikt ons veel beter straks het restant, al is het ook van eenige beteekenis, maar aan de koeien te voeren dan er nu of later den heelen han del in vroege pootaardappelen mee te be derven. De medewerking van de tuinders wordt ingeroepen en geadviseerd, de din gen rustig op hun beloop te laten. Het komt dus voor de telers wel in orde. De invoer van buitenlandsche pootaard appelen in Duitschland wordt gemonopo liseerd. Buiteralandsch pootgoed mag al leen door de Saatgutstelle worden inge voerd. De prijzen en leveringsvoorwaarden worden door het Veiwaltimgsamt des Reichsnaehrstandes vastgesteld. KENNEMERLAND. In de week van 23 op 30 September was er aan de veilingen een groote aanvoer. Elke week kan men zien, dat de late herfst- groente de zomergroente komt aanvullen. Over het algemeen waren de prijzen hooger dan de voorgaande week. Al meer valt het op, dat er veel vraag is naar le soort en dat afwijkende kwaliteit slechts een prijsje opbrengt. Bloemkool is een ge wild artikel en le soort was duur. De prijzen waren 8.5012 voor le soort. Groene kool, gele kool en roode kool werden ruimer aangevoerd en in doorsnee genomen werd er een prijs gemaakt van 1.753 per 100 stuks. Andijvie was een ietsje meer in trek, hoewel de prijs, 0.701.30 per 100 st., te laag is. Komkommers waren in trek en de prijs ging tot 1 4.60 per 100 stuks. Meloenen hadden meer belangstelling, met prijzen van 814 per 100 stuks. De „laatste" boonen waren duurder dan de vorige week. Snijboonen brachten op f 8f 13.50, dunne boonen, z. dr. 8.50 11.50 en dubb. id. 8.50—13, voor le soort en per 100 Kg. Postelein en Spinazie welke de laatste weken weinig belangstel ling had, maakte een hoogeren prijs, resp. 0.25ƒ0. 40 en 0.400.65 per bak. Vrij onverwacht was er meer belangstelling voor mooie bosgroente en zelfs 2e soort was meer in trek. De noteering was: Prei 2.504. peterselie 1.201.80, selde rie 11.60, bospeen 3.506 per 100 bos. Sla die trouwens geen predicaat „eer ste soort" kan voeren, belieft men niet, een prijsje van 0.601.30 per 100, is sche ring en in slag. Vruchten, voor zoover goed gesorteerd en rijp, waren duur. Tafel vruchten le soort brachten op 1628, keukenvruchten 614.50 en verpakte vruchten ongeveer 12 pet. meer. Druiven maakte een slechte week door, een prijsje van 813 per 100 pond, is te weinig. Dagelijks is er aanvoer van aardbeien (uit de bakken) welke 1418.50 per 100 doosjes opbrachten. BEDRIJFSRADEN IN DEN LAND EN TUINBOUW. Te Rotterdam kwamen een dezer dagen alle bedrijfsraden in den land- en tuinbouw in gecombineerde vergadering bijeen t.w. de tedrijfsraad voor: het tuinbouwbedrijf in Zuidholland, het tuinbouwbedrijf in Noord holland, het bloemenbollenbedrijf, het land bouwbedrijf in westelijk Noordbrabant en het landbouwbedrijf in oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, teneinde gezamenlijk van ge dachten te wisselen over de bestaande mis standen in den land- en tuinbouw op sociaal terrein. De vergadering nam met belangstelling kennis van het feit, dat blijkens de troon rede, de regeering maatregelen overweegt tot verhooging van het peil van den land bouw, waaronder ook een wettelijke rege ling van den arbeidstijd. Breedvoerig werd het vraagstuk in zijn geheel bezien, waaronder niet in het minst de vrouwen- en kinderarbeid. Besloten werd, dat de bedrijfsraden hun aandacht aan deze materie zullen blijven schenken en na beraad in eigen kring een vervolgbespreking zullen houden, teneinde zoo noodig 'n gezamenlijk advies in deze uit te brengen. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 3 tot en met 9 October 1937, behoudens tus- schentijdsche wijziging, vastgesteld op 45 cent per K.G. Voetbal. Normale uitslagen gevallen. O. F. C I herstelt zich. Wat gaat C. S. V I doen? Mooi resultaat van Egm. Boys I en moeilijke zege van Koedijk I. Het is een „kalme" Zondag geweest, of m. a. 4v. er is in den N. H. V. B. niets bij zonders gebeurd. Wel zijn enkele uitslagen minder klein, ofgroot geworden, maar van bepaalde verrassingen kan niet worden gesproken Zeker, we hadden in de eerste klasse A van het thuisspelende R. C. Z. I dat heel wat van plan is tegen K. F. C. IV wel wat meer verwacht dan een 12 ne- nederlaag voor de Racers, maar waar hier feitelijk van een „derby" gesproken kan worden, is en blijft dit steeds een moeilijke opgaaf voor de Noord-Zaandammers, die nu meteen iets uit de goede richting zijn geraakt. We hadden wel op eenig succes voor Vrone I gerekend, nu andermaal op eigen veld gespeeld zou worden, maar het be zoekende C. S. V. I blijkt over een goede ploeg te beschikken. Dat liet ze zien vorige week tegen Beemster I en nu weer bij Vrone I (15). O.F.C. I heeft zich van den betrekkelijken misstap bij Vrone hersteld, want het be zoekende Alcmaria IV werd ten minste met een 51 nederlaag naar huis gezonden. Oudorp I bracht een bezoek aan Zaan dijk II en wat we vreesden is geschied. Met een 30 uitslag moesten de Oudorpers de punten aan de Zaandijkers laten. De stand is hier nu: O. F. C. I 3 2 10 13—4 5 C. S. V. I 3 2 0 1 1*3—7 4 K. F. C. IV 3 2 0 1 8—5 4 R. C. Z. I 2 10 1 4—2 2 Zaandijk II 2 10 1 75 2 Beemster I 2 10 1 49 2 Alcmaria IV 3 1 0 2 813 2 Oudorp I 3 1 0 2 510 2 Vrone I 3 0 1 2 29 1 In de tweede klasse B kwam het leidende Koedijk I maar net met de hakken over de sloot. Dit treffen gaf veel SDanning, doch de Koedijkers konden de lastige klip net met een 43 zege om zeilen. Egmondsche Boys I deed het bij Uit geest II heel wat royaler. De rust bracht de Egmonders reeds een nuttigen 03 voor sprong. Na de thee werd wat kalm aange daan. zoodat het einde met een 14 uitslag kwam. Alkmaarsche Boys III zou het bij M. E. V. O. I niet gemakkelijk krijgen, daar de Mevoanen ook nog wel een woordje willen mee praten. Het feit,dat de rood-wit geblokten een zéér slechten wedstrijd speelden, is mede oorzaak van hun 20 nederlaag. Akersloot I deed goed werk, door bij D. T. S. II nog een puntendeeling (44) te bewerkstelligen. De stand is hier thans: Koedijk I 3 3 0 0 105 6 Egm. Boys I 2 2 0 0 112 4 M. E. V. O. I 2 2 0 0 ±—0 4 Alkm. Boys III 3 1 0 2 55 2 Alkmaar II 3 10 2 1111 2 Uitgeest II 3 1 0 2 711 2 D. T. S. II 3 0 1 2 5—11 1 Akersloot I 3 0 1 2 715 1 De tweede klasse D liet veel spanning zien. Het leidende Z. V. V. IV had bezoek van Alkmaar III. De groen-witten weerden zich geducht, doch konden niet voorkomen dat de volle winst aan de Zaan bleef. Ten slotte kwam het einde met een 53 zege voor de blauw zwarten. Zaandijk III deed goed werk, door bij Z. F. C. VI een benauwde 23 overwinning te behalen. De derby Alkmaarsche Boys IVAlcma ria V werd er één van een pittig gehalte, veel spanning en een sensationeel einde. De geblokten hadden een nuttigen 31 voor sprong. doch v.d. Vall c.s. konden juist nog voor het einde gelijk (33) maken. De stand is hier: Z. V. V. IV 3 3 0 0 18—6 6 Zaandijk III 2 2 0 0 123 4 Alcmaria V 3 111 1711 3 Z. F. C. VI 3 111 7—6 3 K. V. V. V 2 10 1 7—13 2 W. F. C. VI 10 10 2—2 1 Alkm. Boys IV 3 0 1 2 414 1 Alkmaar III 3 0 0 3 618 0 De derde klasse F liet een moeilijken wedstrijd voor het lei dende Ursem I zien. Er moest een bezoek gebracht worden aan Bergen II, en dit bleek immer voor de Ursemmers geen gemakkelijke opgaaf. Ook nu kwam het einde weer met een neder laag (2—0). Dikrshorn I herstelde zich eindelijk eens op afdoende wijze en bracht 't bezoekende M. E. V. O. II de eerste én klinkende (81) nederlaag toe. Egmondsche Boys II nam nu meteen de leiding, dank zij haar 6—3 zege tegen het bezoekende Schoorl II. Koedijk IIC. S. V. II deelde de punten, 2—2. De stand is hier nu: Egm. Boys II 3 2 10 il~7 5 Ursem I 3 2 0 1 105 4 Bergen II 3 2 0 1 106 4 M. E. V. O. II 3 2 0 1 13—13 4 Dirkshorn I 3 111 116 3 Koedijk II 3 0 2 1 6—11 2 C. S. V. III 3 0 2 1 4—8 2 Vrone II 10 0 1 1—7 0 Schoorl II 2 0, 0 2 59 0 In de vierde klasse D kon D. T. S. III opnieuw een groote zege boeken. Nu werd het bezoekende Aker sloot II met 9—0 „geslacht offerd". Alkmaarsche Boys V zette tegen het be zoekende Alkmaar IV de competitie in met een 52 overwinning/terwijl het treffen Spoorvogels ISchagen IV veel spanning gaf enten slotte een 34 zege voor de bezoekende Spartanen. De stand is hier nu:. D. T. S. II 3 3 0 0 34—3 6 Schagen IV 2 2 0 0 18—3 4 Oudorp II 110 0 16—1 2 Alkm. Boys V 1 1 0 0 5—2 2 Alkmaar IV 3 1 0 2 8—13 2 Spoorvogels I 10 0 1 34 0 Gr.-Schermer II 2 0 0 2 236 0 Akersloot II 3 0 0 3 3—27 0 HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. De Sportkroniek vermeldt voor Zondag a.j. de volgende wedstrijden: Afdeeling I. le klasse. VUC—RFC SpartaVSV KFC—Ajax ADOExcelsior 2e klasse A. OSV—WFC ZFCDe Kennemers De SpartaanWest-Frisia HRC—DWV (E. v. d. Arend) 2e klasse B. RCH—AFC HilversumEDO DOS—HFC - BFC—Velox HVCZeeburgia 3e klasse A. HollandiaZaandijk (C. v. d. Hoven) TexelPurmersteijn (Ir. J. N. Böeseken) SuccesAlkm. Boys (W. Melkman) APGSAssendelft De VolewijckersHelder 3e klasse B. AhrendsSDZ DECZandvoort BeverwijkWMS BloemendaalDe Meteoor De ZeemeeuwenSchoten. 4e klasse A. Strandvogels—MFC (F. v. d. Kooy) Schagen—BKC (H. van Dam) WieringerwaardAlkmaar (P. Venema) DTS—Andijk (C. D. Swart) N. Niedorp"'atervogels (J. P Wieringa) 4e klasse B. MeervogelsZilvermeeuwen V erkadeZaanlandia BergenWestzaan (J. G. N. Postma) OSCMonnikendam KWUitgeest (H. van Cleef) Reserve 3e klasse A. West-Frisia 2KFC 3 ZFC 4Alcm. Victr'x 2 (A. E. Hou' WFC 3Hollandia 2 Helder 2—HRC 3 Reserve 3e klasse B. Assendelft 2QSC 2 Purmersteijn 2—Blauw-Wit 4 (M. Wendt) Ajax 4Meervogels 2 OSV 3—KW 2 Afdeeling II. le klasse. FeijenoordDHC StormvogelsHBS Blauw-Wit't Gooi HaarlemCVV Xerxes—Hermes-DVS Afdeeling III. le klasse. W ageningenTubantia PECGo Ahead AGOVVZAC Enschede—Heracles HengeloNEC Afdeeling IV. le klasse. NOADJuliana Willem II—MVV RoermondEindhoven BleijerheideLONGA PSV—NAC Afdeeling V. le klasse. HeerenveenLeeuwarden HoogezandHSC SneekAchilles Biljarten. HOOGLAND VERLIEST VAN HASSELMAN. In het restaurant London had gister avond een biljartwedstrijd plaats tusschen den bekenden Alkmaarder Hoogland en den beroepsspeler Hasselman, die den Alk maarder op de 500 punten 300 wilde voor geven. Hoogland oordeelde deze handicap te zwaar voor den prof en stelde voor, om 200 punten voorgift te krijgen. Hetgeen geschiedde. Een zeer talrijk publiek volgde met groote interesse de match, die op zeer hoog peil stond. De uitslag was: Hasselman 500 pt. h. s. 185; 20 brt. gem. 25 Hoogland 270 pt. h. s. 66; 20 brt. gem. 13.5 Hoogland krijgt intusschen nog revanche! De buikspreker Barandini vroolijkte den avond op met zijn bekende pop, die voor vele verrassingen zorgde. Dammen. SIMULTAANWEDSTRIJD TE ZUIDSCHARWOUDE. Te Zuidscharwoude heeft de Warmenhui- zer dammer de Groot 'n simultaan-wedstrijd gespeeld tegen de damclub „Damlust" aldaar. Met 35-23 won de simultaan-speler. Schaken. Euwe speelt de eerste partij met wit. In een der zalen van hotel Wittebrug in Den Haag vond gisteravond een kleine plechtigheid plaats, de officiee'.e opening van de revanche-match om het wereldkampioenschap schaken tusschen Euwe en Aljechin, den wedstrijd, welke weer, evenals in 1935, gedurende meer dan twee maanden in het brandpunt der belangstelling zal staan, niet alleen in Nederland, maar ver buiten onze lands grenzen. Aan de groote groene tafel hadden plaats genomen de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, prof. mr. dr. G. van Poelje, directeur-generaal van onderwijs, P. Visser, administrateur hoofd van de af deeling kunsten en wetenschappen, wethou der M. Vrijenhoek, waarnemend burge meester van 's-Gravenhage, de leden van het Euwe-Aljechin-comité, mr. M. Leven- bach, G. van Dam, Th. Liket, G. van Harten en jhr. ir. Ah. Strick van Linschoten, die speciaal de belangen van Aljechin in het comité behartigt, doch dezen avond ook de F.I.D.E. vertegenwoordigde, B. J. van Trot- senburg, voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond, de heer A. W. Sijthoff, directeur van de Haagsche Courant, T. van de Garde, van hetzelfde blad, de beide spelers, dr. M. Euwe en dr. A. Alje chin, de wedstrijdleider Geza Maroczy en de secondanten Fine en Eliskases. Mevrouw Euwe en mevrouw Aljechin werden bij haar binnenkomst met bloemen verrast. Als eerste van de rij sprekers voerde de voorzitter van het Euwe-Aljechin-comité, mr. M. Levenbach, het woord, die allen welkom heette, in het bijzonder den mi nister van onderwijs, als vertegenwoordiger van de regeering. Spr. zag hierin opnieuw den steun, welke door de regeering in veler lei opzicht was en nog wordt verleend In zijn rede heeft hij zich speciaal tot Aljechin gewend en hem dank gebracht voor het feit, dat Aljechin na het verliezen van den titel de gelegenheid had geboden om ook de revanchematch in ons land te laten spelen. Hij gaf de verzekering, dat van de zijde van het Euwe-Ajechin-comité alles in het werk zal worden gesteld om hem het ver blijf in ons land zoo aangenaam mogelijk te maken. Zich wendend tot Euwe zeide mr. Leven bach, dat Nederland vol vertrouwen zijn prestaties tegemoet zal zien. Spr. eindigde zijn rede met de hoop uit te spreken, dat deze kamp een hoogtepunt zou vormen in de Nederlandsche en internationale schaak historie. Prof. Slotemaker de Bruine wees in zijn toespraak op de beteekenis van dezen kamp. Deze wedstrijd is belangrijk, omdat voor beide spelers een zeer groote concentratie noodig is, een geestesdiscipline van betee kenis, welke beide spelers niet kunnen ont beren. Daarnaast is zelfbeheersching vol strekt onmisbaar en als ik, aldus de mi nister iets van het opbouwen van het spei begrijp, dan is ook het schoone van de fantasie een factor, dat in de match niet mag ontbreken. De fantasie zal de partij span nender en bevredigender maken. Maar zon der een belangrijke hoeveelheid kunde komt men er niet. En dan hebben beide mannen nog een eigenschap noodig, dat is de spor tieve loyaliteit, welke deze wereld zop noo dig heeft. Zijn al deze voorwaarden aan wezig en daaraan twijfelde spr. in dezen kamp niet dan zal er zich een strijd ontplooien van greote waarde, welke niet alleen voo: de beide kampioenen en voor de schakers, doch voor het geheele Nederland- sche volk van groote beteekenis is. Spr. eindigde zijn rede met den wensch uit te sprekén, dat deze match zou medewerken tot het versterken en verdiepen en het in breeden kring aankweeken van deze eigen schappen. Met deze woorden verklaarde prof. Slote maker de Bruine de revanche-match tus schen Euwe en Aljechin officieel voor ge- oppend. De muziek bracht vervolgens de Marseil- laise en het Wilhelmus ten gehoore. Namens de F.I.D.E. sprak jhr. ir. H. Strick van Linschoten. Namens den K.N.S.B. sprak de voorzitter de heer B. J. van Trotsenburg, die de dagen van 1935 in herinnering bracht en zijn beste wenschen voor het slagen van de revanche match uitte. Aan het slot van den avond hebben Euwe en Aljechin nog het woord gevoerd. Euwe sprak er zijn vreugde over uit, dat de be langstelling van officieele zijde van boven den aard was, getuige de aanwezigheid van den minister van onderwijs en vele andere autoriteiten. Euwe hoopte, dat hij zijn be wonderaars en vrienden niet zou teleur stellen. Bij de eerste match was er een titel te behalen, thans is er alleen maar wat te verliezen. Zich tot Aljechin wendend constateerde Euwe, dat beider verwachtingen voor deze match niet dezelfde konden zijn. Toch hoop te Euwe, dat ook thans de goede vriend schap zou bestendigd blijven en vooral ook, dat er fraaie partijen zouden worden ge speeld. De verplichting, die op mij rust, zoo besloot Euwe, is niet minder zwaar dan twee jaar geleden, en ik zal mijn uiterste krachten inspannen om het tot een goed einde te bre^ i Aljechin verklaarde met genoegen voor deze match weer naar Nederland te zijn ge komen, ondanks het feit, dat hij in dit land zijn titel had verloren. Uw woorden, aldus Aljechin tot Euwe, hebben mij diep getrof fen en ik zal deze nooit vergeten. Ik kan slechts herhalen, wat ik twee jaar geleden gezegd heb: als het mij niet gelukt den titel te heroveren, wensch ik de schaakwereld met dezen wereldkampioen geluk. Maar het zal de strijd van mijn leven worden en ik zal mijn laatste druppel schaakbloed geven om te overwinnen. Aan het slot van deze plechtigheid werd de loting verricht. Mr. Levenbach had een witten en zwarten pion in de handen. Alje chin koos al gast en bleek den zwarten pion te hebben genomen. Euwe speelt dus de eerste partij, welke hedenavond in den dierentuin te 's-Graven hage om 18.30 uur zal aanvangen, met w,t. Wielrennen WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag verreed Alcmaria haar clubkam pioenschap op den weg over een afstand voor A- en B-klasse van 140 K.M. en voor de C- klasse over een afstand van 93 K.M. Er bleek groote belangstelling van de zijde van het publiek voor dezen wedstrijd te bestaan. Te ruim kwart voor tien zette de bonte stoet zich in beweging en werd de zware strijd aangebonden. Reeds in de eerste ronde was er al een geslaagde uitlooppoging door Boon onderno men. Hij kwam op 400 M. voor het peleton te zitten. In de tweede ronde voegde zich een C- klasser en wel Balvers, bij hem en werd de voorsprong vergroot tot ongeveer 600 M. Echter Schipper en Th. Pronk vonden dat wel een beetje te erg en ook hun gelukte het uit het peleton los te komen en bij het pas- seeren van het rondebord lagen zij een 250 meter achter de uitloopers en 250 meter voor het peleton. Door deze uitloopers werd de strijd in het peleton ook fel en J. Groot, Bep Andriessen (de jongste aanwinst) en de B-klasser P. Evers volgden de vluchtelingen zeer snel. In de derde ronde wisten de vier uitloo pers bij elkaar te komen en werd de vlucht met zijn vieren voortgezet. De vierde ronde ging in met een voor sprong van de vluchtelingen van ruim 2 mi nuten. In de zesde ronde bleek het Th. Pronk te machtig te worden en hij liet zich afzakken naar het peleton. De volgende ronde bleek, dat de moeheid parten ging spelen, althans de uitloopers verloren een groot gedeelte van hun geno men voorsprong en even later bleek deze inspanning nutteloos te zijn geweest en wa ren allen zoo vermoeid, dat zij moeite had den om in het peleton mee te komen. Balvers was het, dat lossen moest en sneu is het voor hem Vos en Wester even later te zien passeeren, daar zijn mooie kans verloren is gegaan. Ook Schipper blijkt zijn wedstrijd weer niet uit te kunnen fietsen zonder van pech gevrijwaard te blijven. Het is tenmin ste in de achtste ronde, dat Schipper een lekke band heeft en na het omleggen van een reserve krijgt hij wederom panne, zoo dat Schipper het tooneel verlaat. Ook Kuilenboer en Bruin hebben met pech te kampen, zoodat deze renners ook voor de eerste plaats kansloos zijn geworden. Intusschen is de tiende ronde al ver gevor derd en zal de sprint ook hier de beslissing moeten brengen tusschen Vos en Wester, daar beiden bij elkaar zitten.. In een zeer mooie spurt weet Vos zich als no. 1 te plaat sen op de voet gevolgd door Wester. Intusschen roert het peleton zich ook da nig en elke centimeter grond wordt bevoch ten. Het gaat zoo hard, dat Boon moet los sen en er dus drie renners aan kop gaan. De laatste ronden brengen geen wijziging. Wel wordt er verschillende malen gepro beerd weg te komen, doch noch Andriessên, noch Groot, noch Evers laten zooiets toe, zoo dat de eindspurt ook hier de uitslag moet brengen. En zoo is het ook. De renners zijn reeds op het rechte einde en in een felle eindsprint wint Andriessen die op kop zit, op den voet gevolgd door Evers en Groot. Een luid applaus heeft Andriessen in ont vangst te nemen voor zijn buitengewnon goed en tactisch rijden. Echter kunnen wij niet volstaan met het noemen van de winnaars alleen, want niet alleen deze renners hebben goed gereden, doch geen enkele deelnemer mogen wij onze complimenten onthouden. Zij hebben allen gestreden voor wat ze waard waren en elke centimeter is bevochten geworden. Het talrijk aanwezige publiek ging dan ook uiterst voldaan naar huis. De uitslagen luidde: A-klasse, 140 K.M.: 1. Bep Andriesen in 3 uur 28 min. 25 sec.; 2. J. Groot, zelfde tijd; 3. J. Boon. B-klasse: 1. P. Evers in 3 uur 28 min. 25 sec.; 2. C. Kuilenboer, geen tiid; 3. Zeeman, 4. J. Mulder. C-klasse: 1. P. Vos, 2. W. Wester, 3. N. Balvers, 4. J. Bruin, 5. Eckers, 6. Eenhoorn, 7. de Wilde. V i s s c h e n WEDSTRIJD VISCHLUST. Zondagmiddag hield de hengelsportver. Vischlust te Warmenhuizen een wedstrijd voor de leden. De uitslag was: 1 tot en me4 6 C. de Boer, grootste baars 21.3 c.M.; J< Rempt, J. Barsingerhom, Jac. Speets, W. de Vet en J. Zon, na loting. i

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12