Agenda Weec&eticht EERSTE BLAD Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Woensdag. EEN JUBILEUM. De heer A. J. Vossenaar alhier herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar geleden bij Ringers' Chocoladefabriek te Rotterdam, in dienst is getreden als chocolade-vormwer- ker. De jubilaris en zijn familie werden per auto van huis gehaald en te half twaalf door de heeren Ringers ten kantore ontvangen, waarna de huldiging in tegenwoordigheid van het geheele personeel in de werkplaats waar de jubilaris zijn werk verricht, plaats had. De jubilaris werd toegesproken door den heer H. Ringers die kon getuigen dat deze in de achterliggende 25 jaren steeds tot volle tevredenheid zijn werk heeft verricht, zoodat er nimmer een aanmerking op hem is gemaakt. Als herinnering aan dezen dag werd den jubilaris door de heeren Ringers een gouden horloge met inscriptie over handigd. Door het gezamenlijk fabrieksper- soneel werd den jubilaris een rooktafel, leeslamp en bloemen aangeboden, terwijl hij door het kantoorpersoneel werd gehul digd met een bloemenmand en een kistje sigaren. Na een gezellig samenzijn van het ge heele personeel, waarbij koffie en gebak werd gepresenteerd en den jubilaris her haalde malen een „lang zal hij leven" werd toegezongen, werden deze en zijn familie we der naar huis gebracht om verder den dag in feeststemming door te brengen. 60-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Ens te Heerhugowaard zal 14 October a.s. het zeer bijzondere feit herden ken, dat het voor 60 jaar in den echt werd verbonden. Beide echtelieden mogen zich nog in eeii goede gezondheid verheugen, hoewel zy de 80 levensjaren al achter den rug hebben. Bijzonder verheugend is, dat de acht kinde ren, die allen gehuwd zijn, nog nimmer met ziektegevallen in aanraking zijn geweest. Voor de 72 kinderen, klein- en achterklein kinderen zal deze diamanten bruiloft onge twijfeld een onvergetelijke worden. Ook in Heerhugowaard zal den dag zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. 8 OCTOBERFEESTEN. In de groote zaal van de Harmonie zal Vrijdagavond geen bioscoopvoorstelling ge geven worden. Daar zullen zang en dans een hoogtij vieren, want het orkest The Hot Mixers zal er optreden en hierbij zullen drie zangers zich laten hooren, alsook een lady-crooner. In de dancing zal des middags van 4-6.30 uur en 's av. tot de sluiting een Hongaar- sche band zorgen voor uitstekende muziek. Beide zalen zullen dus een centrum van vroolijkheid zijn. AFGESLOTEN. Het op heden afgekondigd Gemeenteblad nr. 1596 bevat het besluit van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, waarbij de Huigbrouwerstraat van Zuid naar Noord (dus van de Laat naar de Kraanbuurt) voortaan voortdurend gesloten wordt ver klaard voor het berijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, welke met inbe grip van de lading een hoogte van 2.35 M. te boven gaan en motorrijtuigen, waardoor één of meer aanhangwagens worden voort bewogen, indien het samenstel van het motorrijtuig met den aanhangwagen of met de aanhangwagens met inbegrip van de la ding een hoogte van 2.35 M. te boven gaat. HET OPHALEN VAN VUILNIS. De Directeur van de gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat in verband met den 8 Octoberdag de vuilnis, welke op dien dag zou worden gehaald, thans op Donderdag, 7 October a.s. zal worden ge haald. VOOR HET DIERENASYL. Voor het dierenasyl zyn nog de volgende giften ontvangen: Mevr. R. 1.— Mevr. N. 0.50 Mevr. A. 1. DE GESNEUVELDE VERKEERSPAAL. De heer Heerschap, melkventer, verzoekt ons te melden, dat bij het aanrijden van de verkeerspaal by den Bergerbrug geen aan rijding tusschen de motorbakfiets en de melkbakfiets heeft plaats gevonden. De motorbakfiets kon niet meer uitwijken en reed daarom tegen de verkeerspaal op. GRATIS STROOMVERBRUIK VOOR 8 OCTOBER. De buurtvereenigingen worden er aan her innerd, dat, in verband met de 8 October- feesten, het gratis stroomverbruik is toege staan Donderdag 7 Oct. des avonds van 7 tot 12 en Vrijdag 8 October van 7 tot 's nachts 2 uur. DE OFFICIEELE FEESTGIDS OP 8 OCTOBER. Verschenen is de officieele feestgids van de 8 October-vereeniging Alkmaar Ontzet 1937, als gewoonlijk weer keurig verzorgd door den heer Appel. De gids bevat de por tretten van de oud-voorzitters der vereeni- ging en een optimistisch voorwoordje van den burgemeester en van mr. C. J. de Lange, den tegenwoordigen voorzitter. Verder na tuurlijk de indeeling der diverse commissies en een uitvoerig overzicht der gebeurte nissen op den feestdag met de routes van de verschillende optochten. DE KAASMARKT TE BODEGRAVEN KWIJNT. Oorzaken moeilijk na te graan. Met de kaasmarkt te Bodegraven gaat het niet heelemaal naar wensch. De laatste jaren hebben een steeds lageren jaaraan- voer te zien gegeven, na jaren van steeds toenemenden aanvoer. Het is niét gemakkelijk, de oorzaken van dit feit op te sporen. Belangrijke concur rentie is er niet. Uithoorn en Alphen zijn verdwenen, Leiden is geen beteekenende concurrent en dat men aan Woerden of Gouda de twee groote collega's veel verloren zou hebben lijkt ook niet waar schijnlijk. Bovendien, de markt te Bode graven staat hoog aangeschreven, zij trekt nog altyd de belangrijkste figuren uit den Nederlandschen handel en het niveau van de besteede prijzen staat niet beneden dat van de buren. Dan rijst de vraag, of de productie van de kaasmakers in de omgeving vermindert. Maar zou dat* dan alleen de streek rond Bodegraven gelden of ook andere streken? Vertoonen zich dergelijke verschijnselen ook op de andere markten of worden ze daar weer door andere factoren weggeno men? Van jaar tot jaar steeg de aanvoer, tot deze eindeijk 16.000 wagens per jaar over schreed. Daarna kwam de daling, telkens met honderden wagens per jaar, tot de markt beneden 13000 viel. Dit jaar heeft die terugval zich voortgezet. Zeker scheelt het met de topjaren wel 50 wagens gemid deld per week. Op uitnoodiging van den voorzitter van de Vereeniging van Kaashandelaren zal met de bestuurders van die vereeniging en die van beide Middenstandsvereenigingen vandaag een bijeenkomst worden gehouden ter bespreking van dezen gang van zaken. DE GOEDE DAAD. Men schrijft ons: Behalve, dat iedere padvinder verplicht is dagelijks ten minste één goede daad te verrichten, zyn wij als mensch verplicht ons zelf te testen of wij wel steeds zulks doen als dit bij voorkomende gelegenheid van ons wordt gevraagd. Als onze koningin het ons vraagt, wij voldoen volgaarne aan haar wensch, als onze minister, zooals gister avond door de radio iets van ons verlangt, wy willen eraan medehelpen, doch op Woensdag 13 Oct. wordt van alle Alkmaar- Elleman, die een oude werktuigkundige van de K.N.I.L.M. is, kunnen opmaken, dat het toestel reeds 100 M. hoog was, toen het ongeluk gebeurde. Bij de botsing tegen den grond werd de Specht zwaar beschadigd, de moto ren zyn er uitgevlogen, een vleugel is gebroken, terwijl het toestel by de cockpit schijnt te zyn afgebroken en de romp schijnt te zijn doorgeschoven. Gezien deze zware beschadiging zijn de 7 inzittenden, die er het leven hebben afge bracht, er naar omstandigheden nog goed afgekomen. Het ongeluk heeft plaatsgevonden te 5.35 Nederlandsche tijd. De normale tijd van vertrek van het vliegveld van Palembang was 12.15 uur plaatselijke tijd. De dienst van de K.L.M. van Nederland naar Indië, zal, geheel volgens de plannen, 3 maal per week worden doorgezet. De dienst echter van Indië naar Neder land, welke vanaf 9 October 3 maal per week zou geschieden, zal eerst op 23 Octo ber worden geopend. Gezagvoerder Stork. De gezagvoerder van het verongelukte K.L.M.-vliegtuig de Specht F. M. Stork is 3 Maart 1907 te Leeuwarden geboren. Na het afloopen van de Zeevaartschool en het be halen van zijn diploma als derde stuurman kwam hy in December 1929 bij de lucht- vaartafdeeling te Soesterberg ln opleiding voor reserve-officier-vlieger. Hij behaalde het F.AI.-brevet in Maart 1930 en het mili tair brevet in Juni van hetzelfde jaar. Na verwerving van het vliegbewijs B. trad hij op 1 Mei 1932 als vliegtuigbestuur der bij de K.L.M. in dienst. Stork had tot 31 Juli 1937 5132 vlieguren, Als tweede be stuurder maakte hij tot genoemd tijdstip 12 Indië-vluchten, als gezagvoerder 7 vluch ten. Levensbeschrijving van J. J. Stodieck. De bij de ramp om het leven gekomen marconist, J. J. Stodieck, werd te Amster dam geboren, op 19 September 1909. Hij doorliep de H.B.S., behaalde zijn eerste klasse certificaat als radiotelegrafist by de koopvaardij, waarna hij bij Radio-Holland in dienst kwam. Ruim 4 jaar had hij als marconist gevaren. In het najaar van 1931 kwam hy in opleiding voor radio-telegra fist bij de K.L.M., bij welk? maatschappij hij op 11 Januari 1932 in dienst trad. Stodieck had het B.V.G. als telegrafist voor luchtvaartuigen en het B.V.G. voor naviga tor 2e klasse. Hy had reeds 20 Indië-reizen gemaakt en ongeveer 6400 vlieguren. Hij was gehuwd en had 1 kind. Levensloop J. J. Ruben. De boordmecano, J. Joh. Ruben, werd ge boren te Dedemsvaart, gemeente Avereerst. Hij was een der eerste boordmeoano's van de K.L.M. In dienst der maatschappij trad hij 15 Maart 1927. Vrijwel alle vliegtuig typen van de K.L.M. waren hem uit de practijk bekend, zoo vloog hij reeds in 1923 met de Fokker F. 8 en in 1931 met de Fok ker F 7b op zijn eerste Indië-reis. Hy maakte met de Specht zyn 26e retourvlucht AmsterdamBatavia. In totaal had hy reeds 10 Indië-vluchten met de D.C. 2 gemaakt en 2 met de D.C. 3 In den tijd dat hy bij de KL.M. in dienst is geweest, heeft hij rond 7.000 vlieguren gemaakt. Ruben was gehuwd en had 1 kind. Alle werkdagen tot en met 9 October, van 25 en 79 uur, in de bioscoopzaal Han delsschool, tentoonstelling historische dio rama's. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Julika (rom.); hoofdrol Paula Wessely. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Bandéra (rom.-historisch); hoofdrol len Annabella, Jean Gabin en Pierre Renoir. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een man en een vrouw (rom.); hoofdrollen Wal- ter Huston, Ruth Chatterton, Paul Lukas e.a. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Pekingzaak (mysterie); extra: JoeBrown als kampioen (klucht). Toegang boven 14 jaar. ders de goede daad verwacht. In allerlei vormen en "Pp velerlei wijze kunt U die goede daad verrichten. U geeft zich b.v. bij de U bekende adressen als collectant op, U telefoneert het bestuur om de voor U over tollige kleeding of schoeisel af te laten ha len, U gireert op Postrekening no. 6329 van de Nutsspaarbank een bedrag, U komt het bestuur van het Alkm. Kleeding- en Dek king-comité Uw medewerking op de uit- deelingsavonden toezeggen, doch rijk zoo' wel als arm, hy late Woensdag 13 dezer in het teeken van het A.K.D.C. staan en tooie zich met het bekende vlaggetje. Onze burgervader, die zich weer gaarne bereid heeft verklaard in het Comité van aanbeveling zitting te willen nemen, on danks zijn vele werkzaamheden, de geeste lijkheid van alle richtingen en vele ingeze tenen, wier namen U in het nummer van Zaterdag a.s. zult aantreffen, zy allen zyn voor U geachte lezer een waarborg, dat het offer, dat U Woensdag a.s. zult brengen niet alleen dringend noodig is, doch dat ook de geldmiddelen zeer goed besteed worden ten bate van armen en steuntrekkenden, die, hoe jammer het ook is, onzen steun niet ontberen kunnen. Het Alkmaarsch Kleeding- en Dekking Comité is een schakel in onze samenleving, die nog niet gemist kan worden, een Co mité, dat geheel neutraal is, geen gemeen telijk of rijkssubsidie geniet en alleen dan zijn zegenrijken arbeid kan voortzetten als alle vereenigingen zoowel als particulieren krachtig blijven steunen. Vooral van de laatste, de Alkmaarsche bevolking in al haar geledingen, wordt daarom op Woens dag a.s. de goede daad verwacht. CONCERT IN WESTERLICHT. Gisteravond werd in Huize Westerlicht een concert gegeven door drie bekende Alkmaarsche kunstenaars, n.L mej. Annie Veenenbos. zang, den heer Dorgelo, cello en den heer Corn. Jonker, vleugel. In zijn openingswoord wees ds. Bloem hof! er op, dat Westerlicht een kerkelijke instelling is, zoodat het seizoen geopend was met een godsdienstige bijeenkomst, doch nu was de kunst aan het woord. Nog denkende aan het concert van het vorige jaar, was hij verzekerd, dat ook dezen avond weder zou slagen. Begeleid door de heeren Dorgelo en Jonker opende mej. Veenenbos met het „Onze Vader" van Pompen, voor deze om geving een waardig begin. Afwisselend zong mej. Veenenbos of musiceerden de heeren Jonker en Dorgelo. Het zou te ver voeren, het uitgebreide pro gramma te bespreken. Het was een concert, dat op hoog peil stond en waarvan ten zeerste is genoten. Voor de pauze bood ds. Bloemhoff namens een familie, die in Westerlicht woont en veel voor de kunst voelt, aan mej. Veenen bos bloemen aan. Het „Ave Maria" van Gounod was voor dezen avond een mooi slot. Onnoodig te zeggen, dat zangeres en musici een luid applaus verwierven en ds. Bloemhoff was aller tolk, toen hy een dank woord sprak voor het gebodene, er op wijzende, dat kunst moet verkwikken en verheffen, de kunstenaars hebben getracht dit te bereiken en hij meende, dat zij er in zijn geslaagd. Het was inderdaad een avond van hoog kunstgenot. MOND- EN KLAUWZEER. Het zoo gevreesde mond- en klauwzeer breidt zich nog geregeld uit. Reeds zijn te Akersloot 20 gevallen voorkomende bij verschillende veehouders, aangegeven. Naast mond- en klauwzeer doet zich in de gemeente Zijpe thans ook een geval van mond en klauwzeer voor namelijk onder de schapen van den heer N. T. II. te Schager- brug. Ook in de gem. Bergen is 'ri gestadige uitbreiding van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer te constateeren. Reeds werd door een 20-tal veehouders aangifte dezer gevreesde ziekte gedaan. Ook in Oude Niedorp heeft zich thans het eerste geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. VERKOOP GROND AAN DE BISSCHOP BOTTEMANNESTRAAT. In bijlage no. 140 schrijven B. en W.: De heer J. Brouwer te Heiloo, heeft ver zocht voor zich of zyn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Bisschop Bot- temannestraat, groot ongeveer 408 M2., voor den prijs van 3060 in totaal, ton einde daarop drie woningen te bouwen Tegen verkoop van eerder genoemd per ceel bestaat noch by ons, noch by de Com missie van bijstand voor het grondbedrijf bezwaar. B. en W. bieden den raad in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststel ling aan. KAPPERSWENSCHEN. Aan den raad van Alkmaar is het volgen de adres gezonden: De bedrijfsraad voor het kappersbedryf, ingesteld by Kon. Besluit van 21 November 1935, nr. 40, waarbij zijn aangesloten: de Nederlandsche Kappersbond, de Federatie van Kapperspatroonsvereenigingen, de R.K. Bond van Kapperspatroons „St. Franciscus van Assisië", de Nederlandsche Bond van Kapperspersoneel en de R.K. Bond van Kap persbedienden „St. Cosmas", betuigt zijn ad haesie met het adres van de afd. Alkmaar van den Nederlandschen Kappersbond, van 18 September 1937, inhoudende het verzoek om een verordening op een Dinsdagmiddag sluiting van kapperszaken. ZAKENNIEUWS UIT ONZE STAD. „De banaan" vernieuwd Vandaag opent de heer J. van de Pol, de bekende uit „De banaan" aan de Laat, zijn uitgebreide en gemoderniseerde zaak. De winkel is belangrijk vergroot, doordat een voorheen daarachter gelegen ruimte (oor spronkelijk kamer en daarna pakhuis) thans by de verkoopgelegenheid is getrokken en daarmee één geheel uitmaakt. De aldus ver kregen ruimte is modern betimmerd, heeft een nieuw plafond gekregen met een schit terende verlichting en voorts is een nieuwe granieten vloer aangebracht. Natuurlijk is ook de etalage nieuw opgebouwd en thans (dit is niet nieuw, want voorheen was dat ook al het geval) voorzien van een keur van fruit in kleine en groote manden, schalen e.d., die aantoonen dat voor dit onderdeel van het bedrijf Jan v. d. Pol nog altijd een eerste klas adres is en ook zal blijven. Nieuw is bij deze zaak thans, dat van nu af geregeld groenten zullen worden verkocht en dat ook hiervan de kwaliteit prima zal zijn, daarvoor is de naam van de firma borg. Poorter's huishoudccntrale Hedenmiddag om 6 uur zal de heer Poor ter's zijn huishoudcentrale verplaatsen van de Mient naar het Payglop 13. Deze centrale kenmerkt zich door veelzijdig heid, want hier kan men nu letterlijk alles krygen wat er in een goed huis houden noodig is. Een zeer groote collectie keukengerei, met als voornaamste artikelen de potten en pannen, de kommen en kan nen, de molens en wat dies meer zij, dit al les is overzichtelijk tentoongesteld op doel matige tafels en met één oogopslag wordt men gewaar, dat hier deskundigen hun ten ten hebben opgeslagen. Alles, wat deze zaak herbergt op te noemen zou ondoenlijk zyn en is ook niet noodig. Het voornaamste is toch, dat de huisvrouw weet, waar ze voor haar huishoudartikelen terecht kan, terwijl daarnaast ook voor den heer des huizes in ruime mate voorradig is, wat hij behoeft aan materiaal voor huisvlijt. P. Ranzijn's kaashandel. Een nieuwe winkel zal vanaf morgenmid dag de Huigbrouwerstraat sieren. Op no. 10 heeft zich de heer P. Ranzijn gevestigd, die een speciale kaaszaak zal openen. Naast boter en eieren is het voornaamste artikel van dezen winkel de kaas en hiervan is in de etalage veel werk gemaakt. Een aar dige attractie zal ongetwijfeld zijn de 4 kaas- dragers in de étalage, vertegenwoordigend de 4 kleuren van de verschillende veemen. Frissche rood-witte versiering geeft asm het geheel een vroolyk, feestelijk karakter en met deze opening is de Huigbrouwerstraat er zeker niet op achteruitgegaan. Café „De Vlotbrug". Op de Bierkade hoek Luttik Oudorp is café „de Vlotbrug" heropend. Tal van ver beteringen zijn aangebracht, het geheel is meer in overeenstemming gebracht met de eischen van dezen tijd en het is voor de a.s. bezoekers heel wat aantrekkelijker gemaakt. EEN MOTIE. Men verzoekt ons opname van de vol gende motie: De afd. Alkmaar van de R. S. A. P., in zeer druk bezochte ledenvergadering bij een, d.d. 5-10-'37, kennis nemende van het bedanken van haar lid B. Appel als lid der partij, en van de verklaring door hem afgelegd in den Alkmaarschen gemeente raad, inhoudende dat hy niet als raadslid zal aftreden; ontkent dat er sprake is van belangrijke meeningsverschillen in de partij en stelt vast dat integendeel de partij in dezen voor de arbeidersbeweging moeilijken tijd de eenige politieke groepeering is die het beginsel van den onverzoenlijken klassen strijd hoog houdt en een belangrijke taak heeft te verrichten, waarbij ook het raadswerk van waarde kan zijn; spreekt haar verontwaardiging uit over de wijze waarop de heer Appel gemeend heeft de banden met de partij te moeten verbreken en het feit dat hy den raads- zetel zal blijven bezetten; vordert van den heer Appel dat hij zijn besluit in deze wijzigt en den raadszetel ter beschikking stelt van de partijafdee- ling', en gaat over tot de orde van den dag. Voor het afdeelingsbestuur, W. v. d. WAL, voorzitter. Voor het partijbestuur, STAN POPPE, secretaris. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkundige, 3 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 5 stratenma kers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opper lieden, 3 tegelzetter, 1 granietwerker, 11 betonwerkers, 17 voegers, 39 opperlieden, 23 stucadoors, 46 schilders, 130 grondwer kers, 45 metselaars, 95 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 8 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 constructiewerker, 7 electri- ciens, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 12 lood gieters, 2 lynwerkers, 4 machinisten, 2 machineteekenaars, 6 metaaldraaiers, 1 me- Matige tot krachtige, later afnemende oostelijke tot noordoostelijke wind; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen regen; wei nig verandering in temperatuur. Bewolkt; waarschijnlijk geen regen. De hooge druk is nog weinig afgenomen en strekt zich van Finland tot de Azoren uit. De depressie, die gisteren bij Groenland lag, vertoont zich nu by Spitsbergen en breidt zich weinig zuidwaarts uit. Die in Frankrijk nam af. In het hooge drukgebied is de wind meest zwak uit uiteenloopende richtingen, alleen in onze omgeving is het luchtdrukverval grooter, onder invloed van de depressie in Frankrijk. De wind is hier krachtig uit oost-noordoost. De lucht is in het geheele gebied gedeel telijk bewolkt met droog weer. In noord- Scandinavië waait het stormachtig uit het westen, onder invloed van de depressie bij Spitsbergen. De lucht is er zwaar bewolkt met plaatselijk regen. Ook in Frankrijk, Zwitserland en zuid-west-Duitschland is de lucht zwaar bewolkt tot betrokken, met regen, als gevolg van de zuidelijke depres sie. De wind is er over het algemeen ech ter slechts zwak. Voor onze omgeving wordt voorloo» pig nog gerekend op aanhouding van den krachtigen oostelyken tot noord- oostelyken wind en later zal hij ver moedelijk in kracht afnemen. Voorts wordt gedeeltelijk bewolkte lucht, zonder regen van beteekenis, verwacht. De temperatuur zal waarschijnlijk wei nig veranderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 17.58 uur tot 5.38 uur licht op. taalvijler, 1 metaalslijper, 13 monteurs, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstells, 1 piano stemmer, 1 piano-reparateur, 1 ponser, 1 rijwiellakker, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 8 smeden, 9 sto kers, 1 tandtechniker, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandberei- der. Groep verkeerswezen: 60 chauffeurs, T koetsiers, 9 schippers, 1 kapitein- en 1 ma chinist binnenvaart, 2 expeditieknechten, 21 pakhuisknechten, 23 magazijnbedienden, 6 kellners, 6 loopknechten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 11 slagers, 8 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 23 bakkers. Groep houtbewerking: 14 meubelmakers, 9 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 25 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 let terzetters, 1 drukker. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 24 landarbeiders, 5 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was schers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 2 port. huisknechten, 1 verfbereider, 1 kalk brander, 1 huidenzouter, 1 klompenschil der, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 8 incasseer ders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 admi nistrateurs, 1 boekhouder, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarie-ambte naar, 19 kantoorbedienden, 38 transport- en 265 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 10 tabaksbewer kers, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 32. Vrouwlijk personeel: kantoorbedienden 8, 1 costuumnaaister, 1 huishoudster, 1 dienstbode, 3 dagmeisjes, 4 werksters. Alkmaar, 2 October 1937. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 27 September tot 2 October werd door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 1 kantoorbediende. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 5 timmerlieden, 4 metse laars, 5 electriciëns, 4 schilders, 2 automon teurs, 1 teekenaar, 3 in andere vakken. NOODLANDING BIJ ANNA-PAULOWNA. Het S-IV toestel nr. 99 afkomstig Soesterberg heeft vanmiddag te k over één, komende van de Kooy met b®~ stemming Soesterberg, tijdens een oefen- vlucht tengevolge van motorstoring, een noodlanding moeten maken. De bestuur der trachtte het toestel op een weiland aan den grasweg te Anna-Paulowna te zetten, maar moest, teneinde een huis te ontwijken op het laatste moment draaien waardoor het vliegtuig in een sloot terecbt kwam. Het landingsgestel werd wegg«' slagen en de propeller versplinterd. De bestuurder, sergeant Wijman en d* leerling-vlieger Derks bleven ongedeerd- van kwart

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2