Waar het recht zijn loop heeft. JstgeaoHdeH Stukken Jüucqediike Stand Cht<zc Jiolwtiën fxuttU e* JuiH&aui JUMicaÜes JlacfU&eticfUen AMSTERDAMSCHE BEURS Arrondissemenis-Rechibank ie Alkmaar Voor kleine tuinen. EERSTE BLAD 3 ARBEID VERKEERSPOLITIE. By de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand September 1937 ge houden controles werden 65 processen- verbaal opgemaakt, terwijl 93 personen werden gewaarschuwd terzake slechte hand remmen, stuurinrichtingen, spiegels, achter- verlichting, verblindende verlichting, on duidelijk letter en nummer, te snel auto rijden en autorijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 7 Autorijden zonder goed stuurinrichting 1 Autorijden en niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs1 Autorijden en op vordering geen rijbe wijs kunnen vertoonen Autorijden zonder duidelijk leesbaar let ter en nummer Autorijden en te veel personen naast den bestuurder vervoeren Autorijden op zoodanige wijze, dat daar door de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht Motorrijden zonder goede remmen Motorrijden zonder spiegel Motorrijden en niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs Motorrijden en op vordering geen rijbe wijs kunnen vertoonen Rijden met aanhangwagen met ijzeren wielbanden en niet ingeschreven Rijden met motorrijtuig, breeder dan 2.10 M., zonder ,3" bord Driewielige motorbakfiets besturen en daarmede links rijden Rijden met driewielige bakfiets zonder goede remmen3 Wielrjjden op het voor het algemeen rij- verkeer bestemde weggedeelte Wielrjjden en geen richting aangeven Wielrjjden zonder bel5 Wielrijden op zoodanige wijze, dat daar door de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 1 Wielrijden met te breede lading 2 Gebruiken openbare gemeentegrond zon der vergunning 1 Totaal 65 ALKMAAR VRAAGT INDUSTRIEËN. Mijnheer de hoofdredacteur, Bovenstaand opschrift is U wel bekend, daar onze Overheid de aandacht erop ves tigt om Industrie in onze gemeente te be vorderen. Hoe denkt de Industrie daar zelve over? Zal deze zich niet eens bedenken om Alk maar de voorkeur te geven, gezien de behartiging van de belangen van Industrie bij de Alkmaarsche Overheid nog al wat te wenschen overlaat. Immers waar bestaande Industrie in Alk maar niet veel medeleven van de Overheid ondervindt, ja eerder wordt gehinderd, zal nu Industrie zich van elders, na informatie niet klakkeloos onder Alkmaars Overheids beleid plaatsen. Zie eens den boom aan den toegang van de Lindegracht. Deze boom, die een groote be lemmering is voor het verkeer naar de meu belfabriek „Eik en Linden", blijft staan tot last van de industrie. De vorige week werd aan het einde van de Lindegracht bij de Scheteldoekshaven een boom gerooid, ook het vorige jaar is daar een boom omgehaald, en ook op den Kennemerstraatweg, enz., boomen die niet in den weg stonden, maar de boom tot ongemak en scha de van de industrie blijft bestaan. Is dit wijs beleid of-plagerij? Met dank voor de plaatsing. H. JANSEN. ALKMAAR. GEBOREN: Martinus Christiaan Maria, z. van Mat- theus Nicolaas Dekker en Geertruida Elisa- beth Margaretha de Boer. GETROUWD: Hubert Interna en Agatha Elisabeth Rui ter. Hille Homma en Rebecca Slooten. DE SCHADE VAN DE „VAN HEUTSZ". Het „Bat. Nieuwsblad" taxeert de schade, van den K. P. M.-stoomer „Van Heutsz", welk schip tijdens een typhoon is vastge- loopen nabjj Green Island. op een kleine twee ton, terwijl aangenomen kan worden, dat aan het einde van de maand de „Van Heutsz" reeds weer in de vaart gaat. De K. P. M. bevestigt in hoofdtrekken de juistheid der beide feiten. GEVECHT TUSSCHEN PAPOEA'S. Dertien menschen vermoord. Inzake de vermoording van zeven papoea's (waaromtrent reeds eerder werd bericht) in een Kampong nabij Fakfak, kan nader worden gemeld, dat hier geen sprake was van amok, doch van een ruzie tusschen twee kampongs. De oorzaak hier van was als volgt: Een blinde man verzocht den eenigen zoon van het hoofd van een anderen kam pong, in een vruchtboom te klimmen. De jongen viel er uit en werd gedood. De va der, dit vernemende, verzamelde ongeveer 200 bergpapoea's en zakte met deze de kust af naar den kampong, waar het ongeluk was voorgevallen. Zij vernielden alle hui zen van dien kampong en vermoordden 13 personen. Het gelukte den blinden man in een prauw te ontvluchten. BLIKVERGIFTIGING TE MENADO. In het fraterhuis Don Bosco te Menado zjjn tien broeders ernstig ziek geworden door blik vergiftiging. De R.K. jongensscho len waar deze fraters les geven, zjjn voor- loopig gesloten. Zitting van Dinsdag 5 Octob?r. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond he den terecht Joh. Baptist M., die op 30 Januari j.1., toen de wegen bedekt waren met sneeuw, met zijn auto gereden had op den weg Rusten burgUrsem. De weg is ter plaatse zeer smal en toen verdachte bij de beruchte S.-bocht kwam, naderde daar een auto, bestuurd door mej. Wevels, die eenige inzittenden naar den trein wilde brengen. Daar beide bestuurders bevreesd waren door de gladheid van den weg van den dijk te zullen rijden, bleven ze nog iets van den kant af, met het gevolg, dat ze tegen elkaar botsten. Verdachte M. was destijds door den kanton rechter te Hoorn vrijgesproken en stond thans in hooger beroep terecht. Na veel meten en passen, zonder eigenlijk precies te kunnen vaststellen bij wie van de beide bestuurders de meeste schuld lag, nam de subst.-officier van justitie requisitoir. Spr. noemde deze aanrijding een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Het zou heel wel mogelijk geweest zijn, dat getuige Wevels hier gestaan had als verdachte. Want het valt geenszins uit te maken wie nu eigendijk de ver oorzaker van de aanrijding is. Overeenkomstig de uitspraak van den kantonrechter achtte de officier vrijspraak den meest juisten maatstaf in de beoordeeling van schuld. Een geval van roekeloosheid. Op 16 Juni j.L was brand ontstaan in de schuur van de gezusters Schouten te Ursem, tengevolge van het feit, dat de schilder Sch., die verf van het dak had afgekrabd, onvoor zichtig had omgesprongen met een benzine lamp, waardoor de steekvlam het stroo onder de dakpannen in brand gestoken had. Verdachte stond terecht wegens roekeloos omspringen met gevaarlijk materiaal. Getuige Stam, die de schuur van de gez. Schouten gehuurd had, noemde den schilder een voorzichtig vakman en hij had er dan ook geen aanleiding in gezien om dezen man te waarschuwen voor brandgevaar. In zijn requisitoir zeide de subst.-officier, dat men hier te doen had met een geval van grove roekeloosheid. Afgaande op het ingeko men rapport van den commandant van de brandweer, achtte spr. den schilder verant woordelijk voor dezen brand. Immers, hij had voorzorgsmaatregelen moeten nemen. Lood gieters hebben ook altijd water of zand in hun nabijheid en spr. zag niet in, waarom een schil der, die werkt met een steekvlam, niet in het bezit behoefde te zijn van een zoodanig appa raat, dat bij een begin van brand spoedig zou kunnen blusschen. In aanmerking nemend, dat 's mans levenswandel onbevlekt was, dat hij verder als een goed en voorzichtig vakman bekend staat, bepaalde spr. zich tot een geld boete van 50 of 25 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. i. .".1 Een schoolmeisje gedood bij autobotsing. In den vroegen morgen van den 25en Juli j.1. reed de chauffeur H. C. met een bus met schoolkinderen op den Rijksweg Anna Paulow- naDen Helder om de kinderen naar school te brengen. Ter hoogte van de boerderij Gulde- mond, bij het vliegkamp de Kooy, stond de melkauto van den heer Nuyens geparkeerd en zooals dat wel meer gebeurt, zou de bus op gewone wijze passeeren. Dezen ochtend echter lette de chauffeur blijkbaar niet erg op. Hoe het ook zij, hij raakte met zijn bus de melk auto, met het droevige gevolg, dat een der inzittende buspassagiertjes, het meisje E. Dirks, een zware verwonding opliep en dien tengevolge is overleden. Na verhoor van eenige getuigen nam de subst.-officier requisitoir. Spr. fioemde dezen dag voor den verdachte een ongeluksdag, hij, die al zoolang het vak van chauffeeren uit oefende en die nog nooit een ernstig ongeluk had gehad, was dezen ochtend het slachtoffer geworden van een onoplettendheid. Men zou hier kunnen spreken van grove roekeloosheid, doch spr. voelde er meer voor om dit geval te qualificeeren als een noodlottig ongeluk. In honderden soortgelijke gevallen loopt het goed af, ditmaal echter had het noodlot den verdachte wel erg getroffen. Spr. wilde zich dan ook beperken tot een geldboete van 60 of 30 dagen hechtenis. De verdediger, mr. v. Zutphen uit Amster dam, kon zich in groote trekken vereenigen met het requisitoir en vroeg de rechtbank met klem den verdachte niet van zijn vrijheid te berooven en zich te willen bepalen tot een geldboete. Door slaap overmand. Het was kermis geweest op Wieringen, een dorpsfeest, dat aan vele kooplui de gelegenheid biedt om eens wat extra's te verdienen. De 20- jarige Tijs E., woonachtig te Wieringen, had tenminste met zijn driewielde motorfiets, waar op een groote voorraad visch gestapeld, op deze kermis goede zaken gemaakt. Het was zoo best geloopen, dat hij al zijn visch schoon verkocht had en hij was zelfs genoodzaakt ge worden een nieuwen voorraad in Den Helder te gaan koopen. Dies begaf hij zich alhoewel hij in dien nacht van 27 Juli28 Juli zoo goed als niet geslapen had op weg naar Nieuwe- diep. En toen was er gebeurd, wat achteraf beschouwd heel logisch is, Tijs was op het rechte eind van het vliegkamp De Kooy naar Den Helder op een kwaad oogenblik in slaap gesukkeld met het gevolg, dat hij vooroverge bogen over zijn motorrijwiel plotseling op schrikte door een harden klap en ja, toen was het al gebeurd. Onze jonge vischkoopman was pardoes tegen een tweetal wielrijders opgere den, die beiden van hun fiets geslingerd waren en zwaar gewond op den weg waren gevallen. Een van hen, de heer v. Honink uit Den Hel der, was er heel erg aan toe. Niet minder dan drie ernstige fracturen had hij opgeloopen en deze getuige kon dan ook wegens zijn ver blijf in een ziekenhuis niet ter terechtzit ting verschijnen. De andere getuige, de heer Wassink, vertelde uitvoerig, hoe het ongeluk geschied was en meende, dat verdachte door slaap overmand geen baas meer over zijn stuur had kunnen blijven. Verdachte, hevig ontdaan over dit ongeluk, bekende, dat hij de wielrijders had aangereden en zeide veel berouw te hebben. De subst.-officier wees in zijn requisitoir op de gevolgen van de daad van verdachte en achtte het feit hoogst ernstig. Een verzachten de omstandigheid was, dat de beklaagde als een hard werker bekend staat en er niet tegen op ziet om zoo noodig zijn slaap op te offeren om in het onderhoud van zich en zijn ouders te voorzien. Hier was echter wel dege lijk sprake van grove schuld en alhoewel spr. den jongen koopman nu niet direct van zijn vrijheid wilde berooven, achtte hij toch een hooge geldboete op haar plaats. De eisch was 50 gulden of 25 dagen hechtenis, terwijl hem bovendien de bevoegdheid werd ontnomen in het bezit te zijn van een rijbewijs voor den tijd van een jaar. De verdediger, Mr. Kamminga, kon zich in groote trekken met dit requisitoir vereenigen, bepleitte echter clementie inzake het ontnemen van het rijbewijs, omdat zulks den koopman ernstig in de uitoefening van zijn bedrijf zou belemmeren. Uitspraak over 8 dagen, des voormiddags te kwart over tien. Een onverbeterlijke zwijntjes jager. Na deze zaak stond terecht Cent. de R., die gedetineerd zijnde te Haarlem overgeko men was om gehoord te worden inzake een viertal rijwieldiefstallen. In den loop van de maand Juli had deze knaap kans gezien niet minder dan viermaal een rijwiel te ontvreem den, respect, te Uitgeest, te Egmond aan den Hoef en tweemaal te Alkmaar, eerst een keer op het Ritsevoort en daarna bij het gymna sium. In deze affaire werden zes getuigen ge hoord en uit alles bleek, dat men hier te doen had met een onverbeterlijken zwijntjesjager. Hij had er zelfs niet tegen op gezien zich op een verboden terrein te begeven om aldaar een rijwiel te ontvreemden. Op een vraag van den president antwoordde de verdachte, dat hij het niet deed uit weelde en dat de armoede en de honger hem ertoe gedreven hadden. De officier van justitie, requisitoir nemend, kon zich nog indenken, dat men een fiets steelt als men daartoe in de verleiding ge bracht wordt. Aïiders wordt het echter, als men zich op verboden terreinen gaat begeven om zelfs daar rijwielen te ontvreemden. Het motief van de armoede van den man mag toch geen aanleiding zijn om de straf maat billijker aan te leggen, integendeel, het publiek mag niet opgeofferd worden aan een man, die telkens en telkens maar weer in zijn oude misdaad terugvalt. Spr. meende, dat hier sprake is van een misdadigen aanleg en eischte een gevangenisstraf van 16 maanden. De verdediger, mr. Scholten, achtte in dit verband psychiatrisch onderzoek noodzakelijk en adviseerde de rechtbank hiertoe over te gaan. Uitspraak over 8 dagen. Van het zelfde laken een pak. Hierna stond terecht Chr. H. v. d. B., die zich op 23 Augustus j.L te Alkmaar schuldig gemaakt had aan het opzettelijk een rijwiel ontvreemden om zich dit wederrechtelijk toe te eigenen. De fiets had hij gestolen van den heer E. v. Roodhuizen te Alkmaar. Ook deze verdachte was reeds gedetineerd te Haarlem en het bleek, dat hij al vele malen wat op zijn kerf stok gehad had. Er werd dan ook niet lang over dit zaakje gepraat en nadat getuige Eppinga beloofd ha<| de fiets weer terug te geven aan den rechtmatigen eigenaar (deze getuige had n.1. het corpus delicti voor 4.25 gulden gekocht) eischte de officier in zijn requisitoir 8 maanden Mr. Wynne vroeg voor verdachte clementie en achtte aftrek van preventieve hechtenis meer in overeenstemming met de strafmaat. Voor een rywielmerk eveneens 8 maanden. En tenslotte stond de koopman A. B. te recht, omdat hij op 26 Augustus te Obdam het rijwielmerk van de fiets van de 16-jarige mej. R. had ontvreemd. Verdachte bekende het hem ten laste ge legde en hoorde evenals zijn voorgangers 8 maanden tegen zich eischen, een straf, die voor een dergelijk feit lang niet malsch te noe men is. Desondanks kon Mr. Wynne als verdediger zich volkomen vereenigen met den eisch en refereerde zich aan het vonnis van de recht bank. DE LANGENDUKER GROENTEN- VEILINGEN, De aanvoer van aardappelen was in de afgeloopen week weer niet groot. Vooral te Broek op Langendijk komen slechts geringe aanvoeren. De prijzen der verschillende aardappelsoorten blijven zich vrijwel hand haven. De enkele partijen Schotsche muizen noteerden van f 1.60 tot f 1.90 per 100 K.G., terwijl drielingen voor f 1.90 werden ver kocht. Blauwe eigenheimers werden te Broek op Langendijk steevast verhandeld voor 2.502.70. Te Noordscharwoude waren de prijzen hiervoor een weinig lager. Aanvankelijk kon men f 2.402.60 maken, doch later was het f 2.202.40. Bevelan ders noteerden van f 2 tot 2.20. Blanke eigenheimers gingen voornamelijk weg voor 2.20—f 2.30. De uien prijzen zijn deze week weer iets bijgekomen. Nadat een paar weken terug tot f 3.50 en3.60 per 100 K.G. was besteed, daalden de prijzen aanmerkelijk. Deze da ling is weer vor een gedeelte teniet gedaan. Tenslotte betaalde men deze week van 2.50 tot 3 en 3.30 per 100 K.G. voor de mid delsoort uien. De grove uien zijn gelijk met de middel soort begonnen te stijgen, doch deze kon het niet verder brengen dan 2.90 en 3 maxi mum. Drielingen noteerden meestal van 2.502.80, terwijl enkele partijen vanaf 2.30 konden maken. De nep is langzaam BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar zijn opgenomen hun besluiten van 14 September 1937 waarbij zijn vastgesteld: a. het Reglement op het korps kaasdra gers (gemeenteblad nr. 1595); b. een wijziging van het in Gemeenteblad nr. 1486 opgenomen besluit B., ter uit voering van de Verkeersverordening (gemeenteblad nr. 1596), Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 6 October 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. omhoog gegaan. Tot Vrydag toe werden prijzen besteed tot 8 en 8.20 per 100 K.G, Zaterdag was er evenwel ongeveer een gulden per 100 K.G. af en noteerden wij van 67. Bieten gingen vrij goed van de hand. Voor de mooiste bieten noteerden wij tot 2.50, hoewel de meeste party en niet meer dan 2 maakten. De laagste noteeringen waren meestal 1. Peen bracht eerst tot 1.70 op, later noteerde men hiervoor niet meer dan 11.40. Spercieboonen konden aanvan kelijk nog prijzen maken tot 10.50 en 11.50 per 100 K.G. voor de mooisten. De meeste partijen brachten het echter niet verder dan 79. Ook beneden deze be dragen werden goede dubbele spercieboonen yerhandeld. Druiven brachten ongeveer 20 per 100 K.G. op. Het was weer iets minder. De laagste noteering was 18 en de hoogste 22. Tomaten, waarvan de aan voeren thans aanmerkelijk kleiner zijn, brachten eerst tot 6.70 op voor A: later van 5.406. Rammenas werd verhandeld voor 0.802.30, naar gelang de kwaliteit was. Andijvie, waarvoor eerst 0.801.30 werd betaald, maakte tenslotte 0.60. Er wordt den. laatsten tijd minder kool aangevoerd. Naar het schijnt is de oogst van vroege witte kool voor zuurkool heel wat minder dan verleden jaar, hetgeen in den gang van zaken op de veiling wel tot uiting komt. Alle witte kool wordt ver kocht en de prijzen zijn vrijwel voortdu rend la/ 1.20 voor de goede kwaliteit. Voor iets minder goede kool wordt vanaf 0.80 besteed. Verleden jaar zyn groote hoeveelheden witte kool onverkocht ge bleven, nu practisch niets. De vervroegde Deensche witte kool, waarvan thans enkele partijen worden aangevoerd no' teeren iets meer dan de vroege witte kool. Voor Deensche witte kool noteerden wij deze week van 1.301.80. Roode kool was weer iets hooger in prijs. Er is wel een weinig meer vraag. De mooiste kool liep deze week tot 3 en één dag zelfs tot 3.50 per 100 K.G. Groote roode kool werd meestal vanaf 2 ver handeld. De gele kool gaat nog steeds het slecht ste van de hand. In het begin van de week konden wij nog tot 1.70 en 1.80 notee ren. Dit werd spoedig minder. Ten slotte maakte men niet meer dan 1.30 a 1.40 maximum, vanaf den minimumprijs van 1. Ook bleef een gedeelte van den aan voer onverkocht. BLOEMBOLLEN OP GRINT EN WATER. In 't hartje van den winter en in 't vroege voorjaar zien we tegenwoordig huis aan huis een overvloed van bloeiende bolgewassen, die juist als we zooveel be hoefte aan fleurigheid hebben, hun lente geuren in onze huiskamers brengen. Een van de uwste kweekwijzen is die van bloembollen op grint en water, die meer en meer toegepast wordt, en dan ook zeer gemakkelijk en succesvol is. De allereenvoudigste cultuur is die van de Narcissus Paperwhite en de Narcissus Grand Soleil d'Or, beide vroegbloeiende trosnarcisjes, de eerste met stervormige witte bloempjes en de laatste met gele bloempjes. Het voordeel en tevens de gezelligheid van deze bolgewassen is, dat we den groei heelemaal van nabij kunnen gadeslaan omdat zij in tegenstelling met alle andere bloembollen meteen in het volle licht ge plaatst kunnen worden. We nemen een schaal of kom, die we ongeveer half vol met grint vullen, daarop worden de bollen gezet en de tusschen- ruimten met grint aangevuld opdat ze niet kunnen omvallen. Daarna voegen we wa ter toe, tot de hoogte van het grint, als de neuzen maar niet in het water staan komt alles van zelf terecht. Het spreekt wel van zelf dat het water op peil gehouden moet worden opdat de wortels voldoende voedsel zullen vinden. Hoe lichter de kom dan gezet wordt hoe beter voor den vorm van de planten, want zetten we ze te veel in een hoek van de kamer dan groeien ze te veel uit de kracht. De Romeinsche hyacint, met haar fijne witte bloemtrosjes, leent zich ook uitste kend voor de grint- en watercultuur. Hier bij voegen we echter niet zooveel water toe de wortelkransen mogen het water juist raken, anders loopen de bollen de kans te gaan rotten. Daarna gaan ze eenige weken naar een koele kast, waar het volkomen donker moet zijn, en daar moeten ze blij ven tot de bloemknop geheel uit den bol te voorschijn is gekomen, hetgeen gemakke lijk te constateeren. is tusschen duim en wijsvinger, we zullen dan boven den bol een holte voelen. Zoowel de hyacintjes als de paperwhites kunnen met Kerstmis en zelfs al eerder in vollen bloei staan, dit hangt er van af wanneer we ze opzetten. A. C. MULLER—IDZERDA, j DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Oct 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 75000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Oct. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 263 Vette kalveren, le kw. 6268 cent, 2e kw. 5060 cent en 3e kw. 4448 cent per K.G. levendgew.; 50 Nuch tere kalveren 712; 219 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6970 cent, zware varkens 6869 cent en vette varkens 6768 cent per K.G. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Oct. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 12000 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 2.60; 13000 K.G. Roode kool 2.80 3.30; 12000 K.G. Witte kool 0.80—f 1.20; 23000 K.G. Gele kool 1—1.30; 4000 K.G. D. witte kool 11.40; 1000 K.G. Groene kool 22.20; 3500 stuks Bloemkool le s. 6.60—10.20, 2e s. f 1.703.30; 30000 K.G. Uien 3.90—4.20, Nep ƒ6 .80—f 7.40, Gele drieling 2.403.20, Grove 3.20 3.80; 1200 K.G. Slaboonen 8.30—10.60; 11000 K.G. Bieten 1.80—2.70; 10000 K.G. Peen 11.50; 500 stuks Andijvie 6.60— 1.20; 600 K.G. Rammenas f 1.40. NOORDSCHARWOUDE, 6 Oct. 1937. (Noordermarktbond). 3200 K.G. Aardappe len: Eigenheimers f 2.302.40, Bevelan ders 2.10; 5500 K.G. Roode kool 2.50— 3.30; 10100 K.G. Witte kool 0.90—1.20; 5400 K.G. Gele kool 1.20—1.40; 60 stuks Bloemkool le s. f 8.40; 13800 K.G. Uien 3.10—4.20, Nep 6.40—7.20, Gele drie ling 2.602.80, Grove 3.70—4; 350 K.G. Spercieboonen 5.4011.20; 4300 K.G. Peen 1.10—1.20; 700 K.G. Andijvie, 0.50. WARMENHUIZEN, 5 Oct. 1937. Roode kool le s. 1.802.70; Gele kool le s. 1 1.70; Witte kool 0.80—1; Nep 6.10 7.20; Drielingen 2.702.90; Uien 3.403.80; Grove uien 3.303.40; Peen 11.40; Eigenheimers 2.20- 2.60; Slaboonen 8.6010.40; Bieten 1.20—2. Aanvoer: 550 K.G. Roode kool; 1750 K.G. Gele kool; 29800 K.G. Witte kool; 650 K.G. Nep; 6900 K.G. Uien; 1700 K.G. Peen; 6000 K.G. Aardappelen; 230 K.G. Slaboonen; 1625 K.G. Bieten. van Woensdag 6 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatst* k. 22.30-45. Vorige koers ST AATSLEEN1N GEN. 4 NederL 1934 101 4 Ned.-India 1934 100% 5)4 DuitschL '30 m. verkL 31% BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank ,150 Handel MiL Cert v. 250 172 Koloniale Bank 136 Ned. Ind. Handelsbank 148% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 56 Calvé Delft Cert. 82% NederL Ford 257% Philips GloeiL Gem. Bezit 348% Unilever 154% INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper t i i i i i 49% «V* 47%. 32'Vn Republic Steel t 17%. 30% «1 147 167 132 140% 54*-5 80% 241 336%-9 150% 44% 24f-%, 42%-3| 1 28H/s* 14-5%. 7V. 50%.1 4'/. Standard Brands t 7% Steel comm. 55%. U. S. Leather 5 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i 469% Java Cultuur 173l/s Ned. Ind. Suiker Unie. a 132 Vorstenlanden a 48% Dito actions 20.10 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. a ,113 Redjang Lebong a a a 168% PETROLEUM. Dordtsche Petr, a a 370 Kon. Petr. 383% Perlak 91 Phillips Oil a i 35% Shell Union a a 14'Vie Tide Water a a 12%,, RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. a §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdivideni Prolongatie vorige koers y, heden y pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. SI a I t (tl a I I 1 t 244% 174% 181 95 129% 3%. 132% 130% 224 293 291 41% 227/lfi 13i%6 69% 7 464-8 165 129 111 168% 369% 376-8 84 33% 13%-y, "t-% 234%-6 159-60 170-4 119 3% 128J-9Ï 126%-7 220-1 286%-8 288 38% 19%.20 '2%. 79* 6 New-York Londen Beriyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Vorige koers: 1.80'/. 8.955/s 72.70 5.94K 30.49 41.60 40.— 46.20 45.02 y 9.55 SJ»M Heden: 1.80*/, 8.96 72.65 5.96 30.47 M 41.62%} 40.05 46.20 45.02**

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3