71 'n Barstende Hoofdpijn Verloofd paar overvallen. HEERHUGOWAARD HEILOO LANGENDIJK SCHERM ERHORN EGMOND BINNEN *t ZAND ST. MAARTENSVLOTBRUG DERDE BLAD Onmenschelijke mishandeling. Een jongeman te Eindhoven, zekere P. G. was met zyn verloofde bij kennissen op bezoek geweest. Toen hij zyn meisje dat te Aalst woont, 's avonds per fiets naar huis bracht, werden zij op een bruggetje bij den Aalsterweg aangehouden door twee mannen die hun toeriepen „Halt, rijksambtenaren" en bovendien een zak lantaarn op hen richtten. Beiden stapten van de fiets, waarop Gr., aldus de „Meier. Crt.", van een der onbekenden onverwacht met een dik stuk hout zulk een slag op het achterhoofd kreeg, dat hij half bewusteloos ineenzakte. Toen hij weer overeind krab belde gaf de man, die zich voor „rijks ambtenaar" had uitgegeven, hem op het voorhoofd een harden slag met een knup pel, hetgeen bloedige hoofdwonden veroor zaakte. Daarop wilden zij met vereende krachten hun slachtoffer in de Tongelreep werpen. De heer Groeis vluchtte half bezwijmd het weiland in, en riep nog: „Dina fiets naar huis" daar hij bang was voor aanranding van zijn meisje, dat onder hulpgeroep oog getuige was van den laffen overval. De beide duisterlingen vlogen hem met den knuppel achterna en hebben den jon geman zoo afgeranseld, dat hij geheel bui ten kennis met bloedige hoofdwonden en gekwetste ledematen in een sloot terecht kwam en een half uur later door het meis je, dat hulp bij haar familie op de Gestel- sche straat was gaan halen, werd terugge vonden. De jongeman had tegen de twee boomen van kerels, die hem in het donker overvielen, geen tegenstand kunnen leve ren. Toen hij bijkwam vond hij zich in een sloot terug. De vreeselijke wonden aan achterhoofd en op den schedel, maakten onmiddellijk geneeskundige hulp noodza kelijk. Zijn arm was op 4 of 5 plaatsen ge kneusd, en een vinger gebroken. Bovendien had hij een wonde aan den schouder. Op den weg naar de woning van zijn meisje, Gestelsche straat is het slachtoffer van den overval, door bloedverlies uitgeput, nog enkele malen in elkaar gezakt. Onderwijl had de familie van het meisje de politie ge waarschuwd, evenwel de laffe aanranders hadden reeds het hazenpad gekozen. Van den overval werd door de politie te Aalst rapport opgemaakt. Het meisje meent in een der daders een 19-jarigen slagersknecht te hebben her kend. De oorzaak zou dan zijn gelegen in jalouzie en een ouden wrok tegen G. die U kwelt en belet te werken? Neem eei> "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken ali mist voor de zon. Heb steeds AKKE1-CACHETS in htiis, vannacht kannen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier- pqn. Slechts 58 cent per 18 stuks. Overall ERNSTIGE VECHTPARTIJ IN EEN CAFE Een man met een scheermes aangevallen. Gisteren ontmoette de 40-jarige auto bewaarder G. v. d. L. op den Goudschesin- gel te Rotterdam zijn echtgenoote in gezel schap van een manspersoon. De man werd daarover zóó kwaad, dat hij zijn echtge noote te lijf wilde gaan. De vrouw en de man, die haar begeleidde zetten het op een loopen, teneinde een vechtpartij te voor komen. Zij liepen haastig het café „De Ba tavier" binnen op den hoek van den Goud- schesingel en de Van Alkemadestraat, doch de autobewaarder volgde hen en in het café gekomen, sprong hij plotseling, gewa pend met een scheermes, op den man toe, dien hij in gezelschap had gezien van zijn vrouw. In woede ontstoken bracht hij hem eenige ernstige snij wonden toe in den hals, waarna hij de vlucht nam. Op het gegil van om standers werd een toevallig passeerende agent opmerkzaam en zoodra deze wist, wat er aan de hand was, sprong hij op een bakfiets en begon een achtervolging. Het duurde niet lang of hij had den dader te pakken, die werd overgebracht naar het politiebureau aan de Meermansstraat. Nadat een voorloopig verhoor was afge nomen is de autobewaarder, die hoogst overspannen was, naar het bureau Centrum gebracht, alwaar hij in arrest werd gesteld, voor een nader onderzoek. Het slachtoffer had enkele snijwonden bekomen aan hals en gelaat, doch kon na verbonden te zijn het ziekenhuis aan den Coolsingel weer verlaten. MAN OVERBOORD GESLAGEN. Van een motorboot, die een beurtdienst onderhoudt tusschen Terschelling en Har- lingen is gistermorgen een der opvarenden, zekere P. S., overboord geslagen en ver dronken. DE STRIJD TEGEN DE SPEELHOLEN. Een nieuwe politie-inval te Rotterdam. De strijd welke de Rotterdamsche politie voert tegen de speelholen, duurt nog on verminderd voort. Eergisteravond tegen kwart voor twaalf hebben inspecteurs en rechercheurs een inval gedaan in een pand aan de Aert van Nesstraat, op grond van het vermoeden dat daar gelegenheid werd gegeven tot roulettespel. Met twee politie wagens trok de politie er op uit en zij trof in de woning van den 60-jarigen handels agent G. H. een negental personen aan. Deze waren zoo verbluft van den overval, dat zij geen poging meer deden om de roulette te verbergen'. De bewoner en de aanleggers van het spel, de 33-jarige electrotechnicus A. N. van D. uit den Haag en de 31-jarige kleermaker M. R. L. uit Amsterdam zijn naar het politiebureau gebracht. Hier is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij zijn opgesloten. DOODELIJK ONGELUK OP DE JACHT. Te Vaals heeft zich een noodlottig jacht- ongeluk voorgedaan. Toen daar de heeren H. C. en W. S„ uit Vaals, samen met den heer G. S., uit Gulpen, op de patrijzenjacht waren en op een gegeven moment achter elkaar liepen, ging plotseling het geweer van W. S. af. De heer G. S., die vlak voor hem liep, kreeg de volle lading in den rug. Doodelijk getroffen viel hij neer en nog voor geestelijke of geneeskundige hulp konden worden geboden, gaf hij den geest. DOODELIJKE SLAG VAN EEN MOLENWIEK. Te Batenburg is, naar de „Geld." meldt, het 3-jarig zoontje van den molenaar H. Verploegen door een der wieken van den molen getroffen. De kleine was op slag dood. ESPERANTO BIJ HET ONDERWIJS. Onder den naam „Esperanto bij het onderwijs" hebben de Nederlandsche esperantistenvereeniging „La Estonto Estas Nia", de federatie van arbeiders- esperantisten in het gebied der Neder landsche taal, de Nederlandsche christe lijke esperanto-vereeniging en de Ned. r.-k. esperantobond „Nederlanda Kato- liko" in samenwerking een bureau opge richt, dat ten doel heeft de invoering van het esperanto bij het onderwijs zoo krach tig mogelijk te bevorderen. Het secretariaat is gevestigd: Valerius- straat 109 11, Amsterdam-Zuid. PROF. DE VRIJER VOLGT STAATSRAAD SCHOKKING OP. In het gebouw van de Synode te Den Haag heeft een vergadering plaats gehad van het bestuur van den hervormden schippersraad. In deze vergadering heeft de voorzitter, staatsraad mr. dr. J. Schok king, in verband met zijn leeftijd zijn functie neergelegd. In zijn plaats is voorzitter gekozen prof. dr. A. J. Vrijer te Utrecht. tot de VERDUISTERING VAN WINKELGOEDEREN. Vier arrestaties te Rotterdam. De centrale recherche te Rotterdam heeft den 3 5-jarigen winkelchef P. J. van der K. en den 20-jarigen expeditieknecht V. E., beiden in dienst van de firma H. aldaar, aangehouden. Zij hebben zich ge durende de jaren 1935, 1936 en 1937 schuldig gemaakt aan het in samenwer king verduisteren van goederen ten na- deele van de firma H. Het totale bedrag waarvoor zij deze firma hebben benadeeld beloopt eenige duizenden guldens. Van den 29-jarigen winkelbediende C. A. van R., die eveneens werd aange houden, is de schuld evenwel niet komen vast te staan, zoodat de politie hem weer op vrije voeten heeft gesteld. Ter zake van heling van de betreffende goederen zijn de 50-jarige J. H. van D. en de 55-jarige H B. aangehouden. Allen zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. FELLE BRAND TE CULEMBORG. Sigarenfabriek een prooi der vlammen. Gisteravond, omstreeks half tien, is brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de Gebr. Van Uden te Culemborg. Het vuur greep snél om zich heen, zoodat in een oogwenk alles in lichter laaie stond. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en met behulp van de stoomspuit werd volop water gegeven, zoodat 't vuur weldra minderde. Het duurde intusschen nog wel anderhalf uur eer men het geheel had bedwongen. Het perceel is geheel uitgebrand en de voorraden sigaren en tabak gingen ver loren. In de fabriek werkten ongeveer 20 ar beiders, die thans voorloopig werkloos zijn geworden. Huis en inboedel waren ver zekerd. Het pand was eigendom van de fa. A. S. Ver woerd; het was meer dan drie eeuwen oud en van historische waarde. Daar im mers werd geboren Jan van Riebeek, de stichter van de Kaapkolonie. Nader meldt men nog: Aanvankelijk trachtten eenige agenten van politie, die door voorbijgangers op het bureau waren gewaarschuwd, het vuur met brandbluschapparaten te dooven, doch toen bleek, dat de vlammen niet te stuiten waren, alarmeerden zij onmiddellijk de vrijwillige brandweer, die spoedig met de motorspuit ter plaatse verscheen, waarop de brand met vijf stralen werd aangetast. Het vuur was beneden begonnen, waar een groote hoeveelheid balen tabak lag opgeslagen, welke weldra als fakkels brandden. De vlammen vonden spoedig daarop hun weg naar de twee verdiepin gen, waar resp. gevestigd waren de siga- renmakerij en het sigarenmagazijn en bin nen een kwartier was het pand, dat acht meter breed en twintig meter diep was, een laaiende vuurzee. Niet voorkomen kon worden, dat de brand oversloeg naar het ter linkerzijde gelegen gebouw van het Leger des Heils, waarvan de twee bovenverdiepingen zijn uitgebrand. De benedenverdieping, waar vergaderlokalen zijn, kon gespaard blijven. Aangezien zich niemand in dit gebouw bevond, heeft de brandweer zich door het forceeren van de deur toegang moeten verschaffen. Een oogenblik heeft een achter de siga renfabriek gelegen meubelfabriek van de firma Freher groot gevaar geloopen, doch het begin van brand, dat hier ontstond, kon spoedig worden gedoofd. Om half twaalf behoefde voor uitbrei ding niet meer te worden gevreesd en ver minderde het zuur zienderoogen. Van de sigarenfabriek staat alleen nog de voorge vel overeind. DOOR DEN TREIN GEGREPEN Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Zutphen in den spoorweg ApeldoornZutphen, nabij Klarenbeek een oude man met zijn rijwiel onder een trein geraakt. De ongelukkige was op slag dood. JkouUtciaal Tlieum AFSCHUIVING VAN EEN ARMLASTIGE? Een geschil tusschen Alkmaar en Enkhuizen. Ged. Staten van Noordholland hebben gistermiddag in een openbare vergadering een geschil behandeld tusschen de ge meentebesturen van Alkmaar en Enkhuizen over de toepassing van art. 40 der Armen' wet (afschuiving van een armlastige). In September 1935 was een armlastige met vrouw en vier kinderen van Alkmaar naar Enkhuizen vertrokken. Alkmaar be loofde den man een jaar lang na zijn ver trek te zullen steunen met f 6 per week hetgeen ook gebeurde. B. en W. van Enk huizen verklaarden zich bereid controle uit te oefenen en bemiddeling bij de weke- lijksche uitbetaling te verleenen. Als gevolg van de controle berichtten B en W. van Enkhuizen in Februari en Maart 1936 aan Alkmaar, dat de betrokkene als petroleumventer en courantenbezorger andere inkomsten gekregen had en boven dien een bejaarde vrouw als kostgangster in huis had genomen. In April trok Alk maar daarom de steunverleening in. Op 7 Juli verzocht de man aan het Burg. Armbestuur vergoeding van reis- en ver huiskosten omdat hij naar Alkmaar wilde terugkeeren. Het gevraagde werd hem verstrekt. Op 16 Juli kwam het gezin naar Alkmaar en twee dagen later verzocht de betrokkene aan Maatschappelijk Hulpbe toon, hem te willen ondersteunen. Hij ver klaarde daarbij, dat men hem in Enkhuizen pas reis- en verhuiskosten had gegeven nadat hij vijf weken lang geen steun had ontvangen. In het feit nu, dat Enkhuizen ondersteu ning had geweigerd en verhuisgeld had ver strekt, zonder na te gaan of de man in Alkmaar in zijn onderhoud zou kunnen voorzien zag Alkmaar een poging tot af schuiving en wendde zich tot Ged. Staten met het verzoek in deze zaak een beslissing ta nemen. Namens het gemeentebestuur van Alk maar lichtte mr. R. Veendorp, referendaris ter gemeente-secretarie het standpunt van B. en W. toe en betoogde, dat Enkhuizen het vetrek van den man had bevorderd door hem de laatste vijf weken geen steun uit te keeren en hem verhuisgeld te verstrekken. Bovendien heeft een lid van het Burg. Armbestuur hem nog 5 extra gegeven. De gemeente-secretaris van Enkhuizen, de heer J. C. L. Vreeken, betwistte dat de be trokkene, nadat Alkmaar de wekelijksche uitkeering van 6 had gestaakt, in Enkhui zen ooit bij het Burg. Armbestuur om steun had gevraagd. Wel heeft hij een paar maal verzocht om verhuisgeld omdat hij naar Alkmaar terug wilde en tenslotte is hem dat ook gegeven Van de extra-gift van 5 was den heer Vreeken niets bekend. Hij wees er voorts op, dat de man vertrokken is binnen het jaar, waarin Alkmaar hem de 6 steun per week beloofd had. Was er dus niets ge beurd, dan zou Alkmaar zijn eigen arm lastige weer teruggekregen hebben. Juist door de controle van Enkhuizen is echter voorkomen, dat Alkmaar noodeloos steun uitkeerde. Ten tijde van zijn vertrek was de man niet armlastig en er is door Enkhuizen in geen enkel opzicht invloed uitgeoefend op zijn verhuizing. Ged. Staten zullen later hun beslissing bekend maken. dankte de autoriteiten voor hunne mede werking en noemde speciaal overste van Houten, die onmiddellijk na het ontvangen van de circulaire alle afdeelingen van de B. V. L. had aangespoord aan dezen wed strijd deel te nemen. Ook de pers werd welkom geheeten. Spr. wees op het groote nut, dat een schietwedstrijd heeft voor nut, dat een schietwedstrijd heeft voor politiemannen. Hij hoopte, dat de we strijden zullen slagen en uit de belangstel ling, getoond door overheid en burgerij, die zich o.m. uitte in het beschikbaar stellen van talrijke prijzen concludeerde hij, dat deze hoop een vasten ondergrond had. Daarna noodigde hij den burgemeester uit door het lossen van het eerste schot, de wedstrijden te openen. De burgemeester betuigde dit met zeer veel genoegen te willen doen. Deze vereeni- ging en ook de wedstrijden versterken de band tusschen allen, die gezag en orde moeten handhaven. Daarom ook verheugt hij zich er over, dat zij op het grondgebied van Heerhugowaard zullen worden ge houden. Dat deze wedstrijden georganiseerd konden worden, is een bewijs voor de en ergie en de voortvarendheid der jonge ver- eeniging. Zonder twijfel zal het goede ver loop der wedstrijden een belooning zijn voor het vele werk, dat daartoe aan vooraf Opening nieuwe schietbaan. Op 6 October werden op de schietbaan van D.O.V. nabij het gemaal onderlinge wed strijden gehouden voor leden en donateurs. In afd. A-leden werden de prijzen resp. behaald door: T. Voskuil 46 p., H. Visser 45 p., H. Groot 44 p. Afd. B: C. B. Termaat 44 p., F. W. Keizer 44 p., majoor Fluiter 41 p. Bij het beslissingsschot schoot de heer Ter- maat 9 p., de heer Keizer 8. Afd. C: K. Nieuwenhuis 37 p., brig. Leeg water 35 p., N. Waterdrinker 24 p. Van de donateurs was de volgorde als volgt: A. de Groot 44 p., W. Wijte 43 p., dr. Cohen 41 p. Na afloop verzamelden de deelnemers zich in het stoomgemaal, waar de prijsuit reiking plaats vond. De voorzitter, de heer N. F. Bleij endaal, memoreerde de groote medewerking en belangstelling, die de ver- eeniging mocht ondervinden van haar eere voorzitter, burgemeester Sutman Meijer, en den majoor van de rij ksveldwacht, den heer Fluiter, brigadecommandant te Alkmaar en van den heer van der Ham, gemeente secretaris van Heerhugowaard. Spr. bedankte ook de donateurs voor hun daadwerkelijken steun en deed een beroep op hen om ook in de toekomst de vereeni- ging te blijven steunen. Bovendien roemde hij de geest van onderlinge vriendschap, die het vereen igingsleven kenmerkte. Hierna getuigde de eere-voorzitter van zijn groote sympathie voor de vereeniging en vooral ook voor de wedstrijden die voor den 7den georganiseerd zijn, waaraan ook B.V.L. en burgerwacht zullen deelnemen, aan welke beide organisaties hij zijn hart heeft verpand. In een vroeger nummer werd reeds een en ander van het door de gemeente welwil lend beschikbaar gestelde schoollokaal aan het Kruis, medegedeeld, zoodat we thans kunnen volstaan met te zeggen, dat dit door vlaggen in een feestelijken tooi was ge bracht, terwijl in een hoek de vele beschik bare prijzen stonden opgesteld. Om ongeveer kwart over zes nam de heer Bleij endaal het woord en heette den burge meester, den heer Ottenbros, secretaris der gewestelijke landstormcommissie, en de verdere aanwezigen hartelijk welkom. Hy is gegaan. Onder groote belangstelling loste de bur gemeester daarna het eerste schot, waarmede de officieele opening had plaats gehad. Hierna vingen de wedstrijden, waaraan ongeveer dertig vereenigingen en afdeelin gen zullen deelnemen, aan, De algemeene leiding berustte bij den brigade-commandant der rijksveldwacht, den heer Fluiter te Alkmaar en den heer Termaat, adjudant onderoffcier b.d., thans controleur der gemeenschappelijke steun regeling in deze en enkele omliggende gemeenten. Boerinnen en plattelandsvrouwen. Woensdagavond, 6 October, had in café Mante een bijeenkomst plaats van boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Bij opening stelde de presidente met blijdschap vast, dat de oud-presidente, mevr. BommezijSchaak, uit de Beem- ster, ook present was. Tevens deelde zij mede, dat zuster Smit, geboren Terschel- lingsche, bereid gevonden was om den den avond te vullen. Deze begon met het voorlezen van „De vrouw en de maatschappij", van prof. E. Knappert, waarin aangetoond werd het groote verschil in den maatschappelijken toestand van de vrouw van nu en die van 25 jaar geleden. Gewezen werd op het in dertijd groote opgang makende boek van Hilda van Suijlenburg. Spr. wees er op, dat lectuur op dit gebied nog grootendeels ontbreekt, doch noemde tevens Johanna Naber, die zich wat haar litteraire gaven betreft v.n.1. op de vrouwenbeweging spe cialiseert, als een der uitzonderingen. Ook hier moet het echter zijn, „men hoede zich voor overdrijving, zoo licht komt men tot uitersten en de vrouw, die haar gezin gaat verwaarloozen terwille van het sociale leven, meende zij niet als voorbeeld te moeten stellen Na de pauze volgde een schets „De vrouw in crisistijd", waarin werd uiteerl gezet, hoe de meer met aardsche goederen bedeelde haar hulp noodig hebbende zus teren kon helpen, zoodanig dat èn geven èn ontvangen voor beide tot vreugde werd, en het zinloos geven op den achter grond geraakte. Teneinde dit gebied te bestrijken, zijn reeds verschillende tehuizen opgericht o. a. te Bentveld, en te Noordwijkerhout („de Vonk"), waar de vrouwen der werk loozen kosteloos een weekend kunnen doorbrengen, van alle huishoudelijke be slommeringen bevrijd. Het gedichtje „Opruiming" toonde aan de geblaseerdheid van een deel der tegen woordige jeugd. Hierna volgde vacantie op Terschelling als verklaring en verduidelijking van een artikel van den heer B. Jouwersma uit Leeuwarden, verduidelijkt door foto's uit het persoonlijk bezit van spreekster. Van enkelen, die dit heerlijke eiland van nabij kenden, gingen onwillekeurig de gedachten weer terug naar de dagen daar gepasseerd in vrijheid, blijheid en vacantievreugde temidden der onbevangen bevolking, en zijn onvergelijkelijk veel vuldig natuurschoon. Rood is de lucht, Blauw zijn de wolken, Geel zijn de helmen, Groen is het gras, Wit is het zand, Dat is het Wapen van Terschellingerland Daar de tijd om was, werd beloofd dat eenige Terschellinger volkszangen en het bekende volkslied op een volgende bijeen komst zouden worden voorgedragen, waarbij tevens de heer ten Bruggecate uit Heiloo zal optreden. Hierna was het woord aan mw. Bom mezij, die ervaringen meedeelde, opgedaan in de voorlichtingscommissie van de Vrouwen-Electriciteitsvereeniging in Nd.- Holland. ..^a J^e me(iedeeling dat besloten was de bijeenkomsten zooveel mogelijk op Don derdagavond te houden, dankte de voor zitster de spreeksters van dien avond en werd de bijeenkomst gesloten. m Aanbesteding. Bij de op Donderdag ten gemeentehuize gehouden aanbesteding voor het onder werkverschaffingsbepalingen dempen van eenige slooten langs den Middenweg nabij het raadhuis werd ingeschreven door de na volgende aannemers: W. Giltjes Broek op Langendijk, W. Faus, N.-Niedorp, J. J. de Groot, Oudorp, P. Bot, Heerhugowaard, Onneweer en Groot, H.H.waard, D®, ^eer B landbouwer aan het Zuid- eind alhier, kwam hedenmorgen tot de minder aangename ontdekking dat men 2 baal men bij hem ontvreemd had. 10.250 9.989 9.958 8.489 7.978 Polderverkiezing. In het bestuur van den Baafjespolder is de vacature van wijlen K. Muijs, gekozen de heer J. Muijs. Gesticht voor geesteszieken. Binnenkort zal het bestuur van de St Willebrordusstichting wederom overgaan tot uitbreiding. Zijn we wel ingelicht, dan zal het hoofdgebouw eerstdaags worden aan besteed of in eigen beheer worden uitge voerd. 30-jarig bestaan V. V. V. De feestcommissie, bestaande uit de heeren J. van Gemeren, P. Avis en G. Smits, heeft een feestprogram ontworpen, dat klinkt als een klok. Op de feestvergadering (na de ledenvergadering te houden, doch vóór 1 November) zullen worden uitgenoodigd het hoofdbestuur A. N. V. V. te Den Haag, het Federatiebestuur V. V. V., burgemeester en wethouders en de raadsleden met hunne dames. Blmdenavond. In het Ned. herv. kerkgebouw (bereid willig door de kerkvoogdij afgestaan) zal op een nader te bepalen dag de blindenfilm worden vertoond. De blinde propagandist, de heer J. v. d. Berg, zal spreken. Ds. H. W. Bloemhoff is voorzitter van het Comité van aanbeveling. Eerstdaags zullen dames de programma's aanbieden. Vakonderwijs. Naar wij vernemen, is tot leeraar In de technische vakken en handelskennis aan de Teekenschool van de afd. Langendijk van de Vereen, tot bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland benoemd de heer J. Zwagerman te Nieuwe-Niedorp. De teekenschool zal Maandag a.s. aan vangen met 29 leerlingen. Langendijker Drankweer-Comité. In de Maandagavond gehouden vergade ring van het Langendijker Drankweei> Comité, welke werd gehouden ten huize van den heer J. Rutsen te Zuidscharwoude, werd medegedeeld, dat de heer J. Vroegop uit Broek op Langendijk om gezondheids redenen voor zijn functie van penning meester bedankte. Men zal den heer Vroegop, die niet op da vergadering aanwezig was, een dankbetui ging zenden voor alle door hem in het be lang van de drankbestrijding verrichte werkzaamheden. In de plaats van den heer Vroegop werd de heer P. Paarlberg tot penningmeester gekozen. Men besloot een afgevaardigde te zenden naar de vergadering van de ABCD, welke te Utrecht wordt gehouden. Benoemd werd de heer C. de Jong Sr. te St. Pancras. Naar het te Den Haag te houden congres van de V.A.S. werd de heer S. van der Neet afgevaardigd. Verder besprak men de te voeren propa ganda bij de jaarswisseling. Zuurkool naar Amerika. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, zal dezer dagen de eerste zending zuurkool naar Amerika worden gezonden. Een der Langendijker fabrieken heeft een zending gereed gemaakt, welk met de eerstvolgende boot zal worden verzonden. Ouderavond OX.-sohooJ, De op 6 October gehouden Ouderavond was goed bezocht. Het Hoofd der O.L.- school, de heer W. C. van Setten van der Meer, bracht verslag uit van een door hem bijgewoonde vergadering te Beemster, wel ke uitsluitend was belegd over de tandver- zorging der kinderen. Pogingen zullen wor den aangewend om ook in deze school te beginnen met de le en 2e klas een geregeld tandonderzoek te doen plaats hebben. Tot bestuurslid werd in de plaats van den heer T. Boonacker, die niet herkiesbaar was, gekozen mevr. D. Kluftde Boorder. Baggerregeling verlengd. Van den minister van sociale zaken is bij schrijven van 1 October 1937, bericht ontvangen dat de Baggerregeling (het uit baggeren van de Hoevervaart) verlengd is tot 29 Januari 1938. Subsidie voor werkverschaffings- object De minister van sociale zaken heeft aan den heer W. de Boer alhier een overheids subsidie toegekend voor een werk verschaf" fingsobject, namelijk het verbeteren (ont ginnen) van een perceel land aan den Boschweg alhier. De uitslag van de tijdens de kermis al" hier gehouden ringrijderij met paard cn kar is als volgt: le mevr. Jb. Manneveld; 2 mevr. Jb. Schotvanger; 3 mevr. Jb. de Graaf; 4 mevr. M. Bos; 5 mevr. K. Veuger en 6 mevr. L. Rens. De prijzen bestonden uit luxe voorwer pen. k. Ouze JioSxmiën HET AUTO-ONGELUK OP DE KLEDOENG-PAS. Nu vijftien dooden- Het aantal dooden, hetwelk te betreuren valt bij het auto-ongeluk op de Kledoeng- pas bij Djocja is gestegen tot vijftien. Van de gewonden verkeeren nog velen in levensgevaar. De zwaar beladen vracht auto werd bestuurd door een hulp-chauf feur, terwijl de chauffeur geen rijbewijs voor vrachtauto's heeft. De hulp-chauffeur en chauffeur zijn slechts licht gewond.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12