Om 't wereldkampioenschap. w Aljechin wint de tweede partij. SPORT Geen ongerustheid bij de K.L.M. Piloten over brandgevaar der lading. Euwe (wit) wint na 49 zetten. OPWINDENDE PARTIJ. W N 2e partij: Aljechin (wit) wint na 40 zetten. Voor kleine tuinen. Beschouwing. Jiimttieutos Erich vort Stroheim in ons land. »ocx>o<xx>oo<x>ooooooo<x>oo<xx>oooo m. TWEEDE BLAD GEMARTELD DOOR HOOFDPIJNEN. Nu altyd even fit. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dikwijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Kruschen Salts werd ik echter een ander mensch. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit. vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt." G. F. te C. Hoofdpijnen beginnen meestal wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij houden van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen vooi een geregelde, gezonde werking Uwer inwendige orga nen. waardoor U SDoedig vrij zult zijn van hoofdpijnen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ontstaan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle arothekers en erkende drogisten a f 0.40, 0.75 er 1.60 n°r flacon. Let op. da' op het etiket od de flesch. zoowel als op de buitenverT,akkin<r de naam Rowntree Handels Mij.. A'dam voorkomt. zijn gemaakt, toonen aan, dat het spaak been bij de linkerhand is gebroken, doch niet van de plaats is geschoven, hetgeen gunstig is om blijvende gevolgen te ver mijden. Van de rechterhand zijn twee midden- handsbeentjes gebroken, waarvan de dok ter eveneens geen blijvende gevolgen ver wacht. Aneta verneemt nog van dr. Wezenhage, dat de toestand van alle patiënten gister morgen bevredigend was en dat zich geen complicaties voordoen. Het onderzoek naar de oorzaak. Verder seint Aneta, dat freule Smissaert, die een tournee wilde maken door Britsch- Indië, vermoedelijk spoedig naar Java zal terugkeeren. Aneta meldt ons uit Palembang, dat de commissie van onderzoek, die het voorloo- pig onderzoek heeft geleid inzake de ramp en welke diverse verhooren heeft afgeno men, heeft geconcludeerd, dat de situatie of de grootte van 't vliegveld te Palembang niets met het ongeluk uitstaande heeft. Ten' aanzien van de oorzaak van de ramp bestaan verscheidene mogelijkheden, waar van er thans geen enkele als de werkelijke oorzaak kan worden aangewezen, zoodat het, aldus Aneta, niet uitgesloten is, dat zulk een uitsoraak zal uitblijven. Van de zijde van de K. L. M. werd nog de volgende mededeeling verstrekt: Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is gisteren voortgezet. Dit onder zoek wordt gevoerd door een commissie, bestaande uit de heeren van Lent, Ver- steegh, van Braam en van Bremen. De commissie heeft haar gevolgtrekking nog niet bekend gemaakt. De beide motoren van het vliegtuig worden voor onderzoek naar Bandoeng gezonden. De post en de goederen zijn gistermor gen met de Valk, gezagvoerder Smirnoff, meegenomen. Aan de post ontbreekt één zak van 1 y. kilogram, van Batavia-Cen trum naar Nijmegen, die zoek is geraakt. Achter zijn bovendien nog gebleven drie zakken met post, te weten een groote zak van Batavia-Centrum naar Amsterdam, die doorweekt bleek en nog drogen moest, een kleine zak van Batavia-Centrum naar Hilversum en een kleine zak van Soerabaja naar Rotterdam. Het hulpvliegtuig teruggekeerd. Aneta verneemt uit Palembang: Het hulDvliegtuig van de K.N.I.L.M. is gisteravond teeen 7 uur naar Bandoeng teruggekeerd. De heer Ellerman bleef ach ter te Palembang voor de demontage van de resten van de Specht en de heer Moes voor het nemen van verdere maatregelen: de overige personen, die eergisteren met dit vliegtuig waren aangekomen, zijn naar Batavia teruggegaan. Nog enkele bijzonderheden. Van bevoegde zijde vernam Aneta nog het volgende over het gebeurde met de „Specht": Het toestel startte op gewonen tijd op het noordelijk uiteinde van het vliegveld van Palembang met een belasting welke 900 K.g. beneden het toelaatbare maximum bleef. De start verliep geheel normaal. Het vliegtuig kwam op volkomen normale wijze los, 25 tot 30 meter voorbij de witten cir kel. Zooals gebruikelijk is, werd het eerste stuk stijgend gevlogen, waarbij de wielen op gewone wijze in den ingetrokken stand kwamen. Vervolgens werd de linker-bocht ingezet, teneinde koers te kunnen nemen naar Singapore. Sommige ooggetuigen verklaar den, te hebben gezien, dat op ongeveer 400 meter van de zuidzijde van het vliegveld verwijderd, het toestel geen hoogte meer kon houden. Het vliegtuig raakte toen met den linker vleugel een boomtop en viel vervolgens in schuinen stand op den grond, waarbij de linkervleugel gedeeltelijk afbrak. Tenge volge hiervan kwam de cockpit met den grond in aanraking en werd van het toestel losgescheurd, evenals een van de motoren, waarna het toestel 180 graden draaide, en tot stilstand kwam. De ernstigste bescha digingen vielen te constateeren bij den neus van den romp, waar de cockpit was losge scheurd. Alhoewel de romp op enkele plaatsen was verwrongen, kon worden vastgesteld, dat de cabine geheel intact was gebleven, even als de centrale romp- en vleugel-secties, waarin de benzine-reservoirs zijn onder gebracht. De hoeveelheid benzine, welke te Palembang was ingeladen, werd geheel te ruggevonden. Er is dan ook in het geheel geen brand geweest. Een kleine postzak, welke bij den eersten schok uit het ladingruim in den neus werd geslingerd, kwam neer op een van de mo toren waardoor schroeiïng ontstond. Het feit dat de romp geheel in tact gebleven is bewijst afdoende de sterke constructie van het vliegtuig. Dit verklaart ook de omstandigheid dat de meeste inzittende passagiers slechts lichte verwondingen be kwamen, welke vermoedelijk nog minder ernstig zouden zijn geweest wanneer het advies „riemen vastmaken" was opgevolgd. Het overlijden van één der passagiers was het gevolg van een long-perforatie en sche delbreuk. Direct na het ongeluk werden enkele passagiers en de tweede piloot buiten het toestel aangetroffen. De deur van de cabine was nog even ge makkelijk te openen als voor het ongeluk het geval was De post en dc lading werden in zeer behoorlijken toestand aangetroffen en met de „Valk" verder vervoerd. Beide motoren zijn naar Bandoeng opge zonden voor een nauwkeurig onderzoek. Schaken» ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis arriveerden de Torenvalk 1e partij te Singapore; Reiger te Basra; Pelikaan te Napels. Gisteravond zijn, naar mr. E. Vogels, juridisch adviseur van de Nederlandsche vereeniging van verkeersvliegers ons mede deelde, de piloten der K. L. M. in de gewone periodieke vergadering bijeengekomen. Op deze vergadering, die dus niet was uit geschreven naar aanleiding van de ramp met de Specht, zijn o.a. ter sprake gekomen de veiligheidsmaatregelen, die dooT de directie der K. L. M. op haar Europeesche en Indische lijnen zijn genomen, speciaal wat betreft het vervoer van zeer brandbare voorwerpen, zooals b.v. films, waarover eenige publicaties in de pers zijn ver schenen. De vergadering was unaniem van mee ning, dat de maatregelen door de K. L. M. genomen, volstrekt doeltreffend zijn en beantwoorden aan de eischen, die de .beman ning der vliegtuigen van haar zijde zou kunnen stellen. Van eenige ongerustheid onder de piloten over het onderhavig onderwerp, zooals mogelijk uit bedoelde publicaties zou kun nen worden opgemaakt, is geen sprake. De heer J. J. van Balkom, voorzitter der vereeniging, bevestigde deze verklaring vol komen. 2. 3. 4. 5. 6. BLOEIENDE DWERGHEESTERS. Het is speciaal voor een klein tuintje dat we op zoek zijn naar aardige kleine struikjes, omdat we ondervonden hebben dat er met seringen, jasmijn en andere hoog opgroeiende heesters op ons kleine plekje grond, weinig plaats en tevens licht over bleef voor onze zaaibloemen, vaste planten en bolgewassen. Prachtig geschikt voor or.s doel zijn de verschillende Cotoneastersoorten, waar.van de Co. praecox zeker in aanmerking komt door haar kruipende groeiwijze, bovendien heeft zij het voordeel 's winters groen te blijven evenals de C. thymifolia, en de C. microphylla glacialis die laag over den grond groeit, en waarvan de blauwgroene blaadjes prachtig afsteken tegen de roode bessen. Ook &e laagblijvende Brem zien we gaarne op een zonnig plekje in den kleinen tuin, de Cytisus Kewensis, met haar krui pende groeiwijze en ivoor-witte bloemen in het voorjaar, of de Cytisus purpureus die in Mei getooid is met purper violette bloemen. Voor het vroege voorjaar is het Peper boompje alleraardigst, de sierlijke Daphne mezereum, roodbloeiend, of de Daphne cneorum, die het voordeel heeft groenbly- vend te zijn en met haar rose bloemen tevens zeer effectvol is. En dan is er de Cydonia Maulei, die met haar geeloranje vruchten meestal foutief Oranjeappeltje wordt genoemd. Het struikje blijft laag doch groeit wel eenigs- zins in de breedte, het bloeit reeds vroeg met helder roode bloemen, later gevolg door de opvallend gekleurde vruchten. Tenslotte noemen we hier nog eenige groenbltjvende Berberissoorten die tevens laag groeien, en wel de Berberis candidula met kleine blaadjes, aan den onderkant wit gekleurd, gele bloemen en bedauwde purperen vruchten. Zelfs de strengste vorst kan zij zonder eenige bedekking doorstaan. Daarnaast kennen we een variëteit van de bekende Berberis steno- phylla, de Irwinii, die meer in de breedte dan in de hoogte groeit, terwijl de compact groeiende ETberis verruculosa met glan zend groen blad, groote goudgele bloemen en blauwe vruchten, een waardig slot vormt van deze laagblijvende heestertjes voor den kleinen tuin. A. C. MULLER—IDZERDA. Glim.achje De schoolmeester, die tevens motorrijder is. Gisteravond is in de Diergaarde te Rot terdam de tweede partij van de match tusschen Euwe en Aljechin gespeeld. Hét verloop van de partij was: Aljechin, wit. Euwe, zwart. 1. d2d4 d7—d5 c2c4 c7—c6 Pgl—f3 Pg8—f6 Pblc3 d5Xc4 a2a4 Rc8fö Pf3—e5 e7e6 Wijkt dus af van de „huisvlijtvariant" Pbd7, Pc4:, Dc7, gevolgd door e5 enz. Doch de huisvlijt staat ten dienste van vele voortzettingen. Immers Euwe zelf verklaart in zijn theorieboek, dat deze „minder energieke" zet zeer sterk met f3 en e4 kan worden beantwoord en schijnt dus opnieuw een noviteit in petto te heb ben. Naar aanleiding waarvan weer eens op de „grau"-heid van „alle theorie" den nadruk moge worden gelegd. Intusschen zou het uit psychologisch oogpunt interessant zijn te weten, of Euwe een „iets minder energieke", maar dege lijke variant kiest met de uitsluitende be doeling remise te maken. Volgens het programma: met wit op winst, met zwart op remise spelen, ofwel dat hij wil expe- rimerteeren met de noviteit, waarop wij hierboven zinspeelden. Deze partij geeft in ieder geval geen antwoord op deze vraag, daar Aljechin, hetzij uit voorzich tigheid, hetzij uit overtuiging, niet de in Euwe's theorieboek aanbevolen voortzet ting kiest. 7. Rel-g5 Ook hierop is de wereldkampioen voor bereid. Volgens de nukkige theorie moest hij nu na Re7 in het defensief worden gedrongen. Doch een iets ondernemender zet en het aspect van den strijd wijzigt zich als bij tooverslag. Een sterieotiep ver schijnsel in de match EuweAljechin. 7. Rf8b4 8. Pe5Xc4 Dd8d5! De pointe van zwart's voortzetting. De penning van Pc3 maakt deze effectvolle ontpenning van Pf6 mogelijk. Er dreigt ru, behalve Dc4: ook Pe4. 9. Rg5Xf6 Het alternatief 9. Pe3 wordt beant woord met 9Dd5 en nu zou na 10. Pf5: wel Pe4 falen wegens Pg7: f, Kf8, Pe6: f, fe6; Rdz, enz., maar het eenvou dige 10Df5: geeft zwart een bevre digende stelling. Liever besluit wit dus, zwart een kleine verzwakking te bezorgen. 9Dd5Xc4 De lont wordt aangestoken. Daar zwart ook thans (na gf6den zet Pe3 niet be hoefde te vreezen (Da5!) is het duidelijk, dat dit een greep naar het initiatief be- teekent. Er dreigt natuurlijk Rc3:f. zoodat het schijnt, alsof zwart een stuk wint. Dit is echter niet het geval. 10. Ddld2 g7X*6 11. e2e4 Dc4—b3 Gedwongen, maar daarom niet minder «fprlr 12. e4Xf5 Pb8d7 Het spreekt vanzelf, dat zwart, met het oog op zijn verzwakten koningsvleugel, ijlings de lange rochade moet voorbe reiden. 13. f5Xe6 f7Xe6 14. Rfl-e2 00—-0 Juist op tijd om van onverkwikkelijke schaakjes bevrijwaard te blijven. 15. 0—0 Op 15. Rdl kan zeer sterk Dd 5volgen. Na Pd5: Rd2: f, Kd2: ed5: zou pion d4 dan zwak kunnen worden En nu is ook de explosie achter den rug (zie bij zet 9 van zwart) en er is een stel ling ontstaan van het soort dat voor den meester slechts zeer tijdelijke geheimen heeft, doch voor de mindere goden ge woonlijk ondoorgrondelijk is en wel altijd zal blijven. De vraag is: op welke wijze zullen de spelers gebruik maken van hun troeven, welke thans duidelijk te onder scheiden zijn: wit: aanvalskansen op een verzwakten koningsstelling (c6), zelf on verzwakte dito, zwart: open d-lyn, g-lijn, een paar veroverde steunpunten op den damesvleugel. Het positioneele stadium is aangebroken. 15e6e5 Men ziet het zwart opereert aller eerst op de d-lijn, met behulp waarvan hij een goed veld voor zyn paard verkrijgt. Er dreigt nl. pionwinst door een zet met Pd7, zoodat wit gedwongen is te ruilen. 16. d4Xe5 Pd7Xe5 17. Dd2—cl Rb4Xc3 Vervolgens wordt de c-lijn afgesloten. Een werkzaam stuk wordt buiten gevecht gesteld en de stelling vereenvoudigd. De voornaamste bedoeling van dezen ruil is echter het verzwakken der witte dame- vleugelpionnen, immers wit verkrijgt in de b-lijn een operatiebasis, die tenminste evenveel waard is als de c-lijn. 18. b2Xc3 Th8—g8 En na de meesterlijke trekjes komen de voor de hand liggende zetten. 19. Del c3 Wit heeft het minder moeilijk met het vasthouden van den draad. Immers zijn eenige doel is de zwarte rochadestelling. De tekstzet verdedigt bovendien d3. Na 19. Tdl?, Tdl:, 20. Rdl: Dc4 zouden wit's zwakten te veel bloot komen. 1 9Kc8—b8 20. g2g3 Een voorzorgsmaatregel om te verhin deren, dat de zwarte dame met tempo winst op d5 komt. 2 0Td8d7? In ook zwart treft maatregelen. De zet snijdt echter naar twee kanten in verband met mogelijke verdubbeling op de d-lijn. 21. Tal— bl Db3c2 Natuurlijk niet Da4: wegens Tal, enz. De tekstzet houdt wit's zwakke dame- vleugelpionnen onder controle. Hoe moet wit nu het binnendringen der zwarte stukken verhinderen? 22. Tflel! Thans vindt ook Aljechin een subliem plan om zijn kansen te vermeerderen. Hij wil zwart's paard -erdryven om aldus de controle over de e-lijn te verkrijgen Meesterlijke strategie en contra-strategie 22Dc2d2 22Pd3, 23. Rd3: Dd3: (Td3: dan De7! 24., Dd3: gevolgd door Te7 is vanzelfsprekend in zwart's nadeel. 23. De3Xd2 Td7Xd2 24. f2—f4 Pe5g6 25. Re2c4 Tg8dS 26. Tel—e6 Td8—g6 Tengevolge van wit's bezet der e-lijn kan zwart niet van de tweede lijn profiteeren. Men zie 26. Tc2 27. .Ra6, b6, 28. Tc6: en Td8 kan niet r aar d2. 27. Tbl—el Het blijkt, dat wit goed heeft gezien. Het zijn nu veeleer zwart's koningsvleu- gelpionnen, die hulp behoeven. Aljechin heeft schitterend gemanoeuvreerd. 2 7Kb8c7 28 Te6Xd6 Td2Xd6 29. h2h4 Om bij den opmarSfch van den koning naar f3 enz. niet door Td2t gestoord te worden. 2 9Kc7d7 30. Kgl—f2 Pg6e7 31. Kf2—f3 Pe7d5 32. Rc4d3! Tot overmaat van ramp voor zwart i. de Raadsheer in deze stelling sterker dan het paard, daar de beiderzijdsche pionnen- meerderheden zich op verschillende vleu gels bevinden. 32h7—h6 33. Rd3—f5f Kd7d8 34. Kf3—g4 Pd5e7 Een jammerlijke terugtocht. Het zwarte paard, heeft, mede door de ongunstige positie van zijn toren, geen tijd meer den c-pion te verslingen, daar anders de witte h-pion doorloopt. De tekstzet maakt het passeeren van de e-lijn door den zwarte koning mogelijk en verhindert Kh5, doch slechts voor een oogenblik. 35. Rf5—bl Kd8e8 36. Kg4h5 De h-pion is in ieder geval ten doode opge se* even. 36Ke8—f7 37. Rbl—a2f Kf7—f8 38. Kh5Xh6 Td&—d2 39. Ra2e6 Td2d3 40. g3—g4 Td3Xc3 Dr. Aljechin sloot hier zijn zet in cou vert af. Spoedig bleek echter, dat de wereldkampioen tot de slotsom was ge komen, dat verder spelen nutteloos was. Hij gaf de partij op. Hiermede is de stand 11 geworden. De derde partij wordt Zondag te Am sterdam gespeeld. Welk een atmosfeer schept een match, waarin reeds de eerste partij bloed heeft doen vloeien. Reeds geruimen tijd voordat de beide schaaktitanen ten tooneele ver schenen om in een groote zaal van de Diergaarde te Rotterdam hun tweede ont moeting uit te vechten, zat een niet ontal rijk publiek zich reeds met geestdrift te verdiepen in de vraag, welken openings zet de uitdager zou kiezen. „Hij speelt e4 luidde het oordeel vrijwel eenparig. En het overtuigendste commen taar daarop was wel: „Ja, want dat kent Euwe niet." Welnu, wat er ook van deze „deskun dige" verklaringen waar moge zijn, Alje chin was klaarblijkelijk een andere mee ning toegedaan. Acht jaar geleden, toen Bogoljubow zijn achterstand in den titelmatch met Aljechin van 4 punten tot 3 punten had terugge bracht, maakte Aljechin voor den aanvang van de volgende partij den indruk van een getergden leeuw en het was duidelijk, dat hij geen rust zou hebben voordat de nederlaag was gewroken. Inderdaad werd het een daverende overwinning van den toenmaligen kampioen. Men is licht geneigd, analoge situaties met elkander te vergelijken en dan moet worden vastgesteld, dat Aljechin's geest kracht in dit opzicht stellig niet is ver minderd. Het verschil met vroeger is al leen, dat hij zich beter weet te beheer- schen en zijn geagiteerd gemoed achter een grimmigen lach tracht te verbergen. Maar wie hem daar zoo verbeten ziet rond stappen, bij het minste gerucht (en de opgewonden menigte bracht niet altijd het minste voort), verstoord met het hoofd schuddend, die weet, dat hij nog steeds over alle eigenschappen beschikt om: als een held te strijden. Intusschen heeft de beheersching ook haar invloed doen gelden op zjjn tactiek. Want inplaats van een zijner onbesuisde, gewelddadige varianten, kregen wij te aanschouwendezelfde opening als Dinsdag, kennelijk gespeeld met geen andere bedoeling, dan het terrein te ver kennen en Euwe's vooralsnog onbekende wapenen op te sporen. Deze variant is haar epitheton „huisvlijt" dus wel waar dig, want men mag aannemen, dat ook Aljechin zich er terdege op voorbereid. Wat zou Euwe nu doen? Zou hij zijn tanden laten zien en geheel den Dinsdag door Aljechin gevolgden weg volgen zou hij opnieuw (evenals in de vorige match) met verschillende kleuren een zelfde variant tot winst voeren? Nu de wereldkampioen heeft dat niet gedaan nog niet zullen wij wie weet? later moeten zeggen. Reeds op den zesden zet week hij, zonder zich te bedenken, van de „huisvlijf'-variant af. Eenige zeer ondernemende zetten van Euwe deden spoedig den stryd op z'n hevigst ontbranden en uit die clinch, waar in beide spelers zich van hun sterkste zyde toonden en hun tegenwoordigheid van geest behielden, bleef een uitermate las tige stelling over, die de zwaarste proble men stelde. Aljechin, die oogenschijnlijk min of meer in het nadeel was, behandel de dit gedeelte magistraal en wist zich op fraaie wijze los te werken. Euwe's koningsvleugelpionnen, welker zwakte aanvankelijk niet hinderlijk was geweest, kwamen nu spoedig in ernstig gevaar: de witte Koning was opgerukt om den h-pion te veroveren. In ruil voor dien pion won Euwe wel wit's c-pion, maar intusschen kwamen de vrijpionnen Ni nader inzien besloot Euwe toen, de van Aljechin onweerstaanbaar opzettende partij niet te hervatten en deelde dus mede, dat hij zich gewonnen gaf. Dr. Lasker, de oud-wereldkampioen schaken, woonde het grootste gedeelte der partij bij. Ter gelegenheid van de première van „La Grande Illusion". Met het middagvliegtuig uit Parijs is gistermiddag te Amsterdam gearriveerd de bekende filmkunstenaar Erich von Stroheim, om gisteravond in het Theater Tuschinsky de première bij te wonen van de Fransche pacifistische film „Le Grande Illusion", waarin hij een hoofdrol vervult. In den loop van den middag bestond er gelegenheid voor de persvertegenwoordi gers, nader kennis met hem te maken. Erich von Stroheim is Oostenrijker van geboorte en was aanvankelijk officier, voor dat hy zich met de film ging bezig houden. Een verblijf van bijna 30 jaar in de Ver- eenigde Staten heeft hem niet geamerikani- seerd en zijn werk bij de Amerikaansche filmindustrie heeft hem geen slachtoffer gemaakt van den waan van Hollywood. Scherp en critisch ziet hij het moderne Amerika en ook de moderne wereld, en aan de machten van Hollywood heeft hij zich in al die jaren nooit onderworpen. Het ge volg was dan ook, dat hij het er niet ge makkelijk heeft gehad en er jaren van te leurstelling heeft gekend, waarin hy veel levenswijsheid moest vergaren om niet verbitterd te worden. Hij kwam in Hollywood met hooge artis tieke aspiraties en hoog gestemde idealen om die te verwezenlijken en er de film kunst mee te verrijken. Zijn film „Wedding March" maakte hem in één slag bekend en beroemd, en dus vertrouwde men hem in Hollywood verder belangrijk werk toe, maar weldra bleken zijn artistieke idealen in botsing te komen met de nuchtere zake lijkheid van Hollywood, dat vooral in die dagen in de eerste plaats geld en dan pas schoonheid wilde produceeren. Een groote film, die von Stroheim voltooide, „Greed", bracht het door allerlei tegenwerking zelfs nooit tot vertooning. Ruim vier jaar geleden stelde men, na zijn groote film „As you desire me", von Stroheim practisch op non- actief door hem te belasten met het schrijven van scenario's, die men vrijwel nooit gebruikte. Hef geld voor nuffig adverteeren, Dat blijkt geweldig te rendeerenl

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7