f CHIEF WHIP Aqmda Weec&ericfit K0UDEB&: EERSTE BLAD fe'rriqHgfe wedstrijd 'n fijne douche n P CHIEF WHIP man't leven is dan volmaakt H. W. HOLSMULLER BELASTINGZAKEN leveringen. een schat van foto's. de reisvereeniging en de ski-cursussen. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. niet en dit is toch wel jammer. Velen heb ben wel eens van een Zeus en een Hera gehoord, die temidden van een uitermate illuster gezelschap op den hoogen Olympus zetelden, doch bleven verre van de juiste uitlegging van de Grieksche mythologie. Zooals te doen gebruikelijk, werd de stoet geopend door ^en aantal rijtuigen, waarin de officieele personen en eenige genoodigden hadden plaats genomen. Wij zagen om. de afgevaardigden van de 3 Octobervereeniging uit Leiden, de praeses van het Leidsch Studentencorps, de rector- magnificus van de Leidsche Universiteit en vele anderen. De eigenlijke optocht werd geopend door twee forsche bezuinblazers te paard, die al dadelijk opvielen door hun fraaie costuums, evenals ook de op hen volgende Grieksche krijgers en meisjes sterk de aandacht trokken. De teer-gele kleuren van de Grieksche gewaden, alsmede de daarmede in overeen stemming gebrachte gelaatskleur van de deelnemers wezen erop, dat hier bijzondere zorg besteed was, ook aan de onderdeelen. De eerste praalwagen was die van Zeus, zooals men weet, de groote alleenheerscher van den Olympus, die geëscorteerd door tal van schoonen een martialen aanblik opleverde. Iris, Fortuna, Fama en hoe die godinnen meer mogen heeten, zagen er stuk voor stuk charmant uit en vormden te- samen een cachetvolle groep. Na een tweetal pages van den volgenden zegewagen aanschouwden we God Hellas, den zonnegod met de negen Muzen. Zooals dat in een historischen optocht betaamt, ontbrak de 11e muze op het appèl. Na Hermes, den God der welsprekend' heid, kwamen de liefde-goden en godinnen aan de beurt. Aphrodité, de godin der Liefde, was hoog op een troon gezeteld en aan haar voeten negen zich de overige gratiën, met Pothos, Suada, Hymen en Hemerus. Een fraaie cavalcade volgde op dit minne lijk geheel. Hier waren de Goden der win den. Vóórop de woest-uitziende Aeolus, God van alle winden, op de voet gevolgd door Boreas met Cerus, door Aquilo met Notus en vele andere grootheden. Hun uitzonderlijke, doch daarom niet minder fraaie costumes dwongen ieders be wondering af, als onderdeel moet deze groep tot een der beste genoemd worden, De meest bekende persoonlijkheid (he laas!) uit dezen Griekschen optocht was eveneens gezeteld op een praalwagen. Het was Bacchus in volle glorie, het toonbeeld van dranken en dorst. Er waren op dezen wagen beslist al eenige lang niet onbelang rijke bacchanaliën aangericht, te oordeelen tenminste naar de houding van vele van Bacchus' satellieten. Flora, het charmante godinnetje der bloemen, prijkte in volle bekoring op een overladen bloemenwagen. Minzaam neigde zij af en toe naar het onderhoorige publiek, zij was zich haar waardigheid wèl bewust. Een fijne groep was die der Amazonen. Het licht-gele in de gewaden met de zilve ren schittering der helmen alsmede met de sierlijke groene pluimen, vormde een apart, bekoorlijk gedeelte uit deze Grieksche mythologie. En daar kwam als één der mooiste slot- tafreelen het enorme Paard van Troje, ge trokken door 8 burgers en 8 burgeressen. Deze excentrieke, doch ongetwijfeld een der meest interessante groepen, trok alom de aandacht en allerwege uitte men zijn bewondering over dezen zwaren kolossus. De mooi-bewerkte zegewagen van Mene- laus en Hèlena sloot den optocht op waar dige wijze. Zes edelknapen en eenige Grieksche krijgers vormden een keurige slot-omlijsting. De Grieksche Mythen- en Sagenoptocht is gekenmerkt door onverdeelde en terecht verdiende lof uit alle lagen der bevolking. Hij was een historische stoet, Alkmaar meer dan waardig! DE AVONDFEESTEN. Globaal bezien zijn de avondfeesten-1 zeker zoo enthousiast gevierd als andere jaren, de uitbundigheid deed evenmin onder voor hetgeen wij op dit gebied kennen en wat betreft de volte op straat, zal er zeker een record geslagen zijn, doch wat aanmerkelijk minder was, dat was de drukte binnenshuis. Een enkele zaak misschien uitgezonderd, bleven bij de meeste café's en dancings de resulta ten beneden de verwachtingen. Doch vooraleer hierop nader in te gaan, zij varieerden tusschen een of twee dubbel tjes en daardoor was er voor de diverse voorstellingen een groote belangstelling Prof. Lamerque (spreek uit: Lamarka!) van het Grieksch wondertheater vertelde weer in geuren en kleuren, hoe hij Dafne Diana van mensch tot geraamte toovert; iets verderop verkondigt een „zee-officier" van een angstwekkend aapmensch, de auto-skoo- ter trok weer vele bezoekers en uiteraard mochten ook de variété-voorstellingen zich in een groote belangstelling verheugen, De draaimolen, de oliebollen- en zuur kraamtent, de ronddraaiende auto-tjes, de tent van de menschen-met-de-tropenhelmen en zoovele andere kermis-amusementen, zii hadden alle veel aftrek. Het is voor den verslaggever een weinig lastig om bij het aanschouwen van al dit kermisgedoe telkens en telkens weer in an dere bewoordingen deze cliché-tafreelen te beschrijven, wij achten ons dan ook dezen keer ontslagen van den plicht om hiervan ge detailleerd te verhalen, wij volstaan met de mededeeling, dat het op het terrein eenzelf den beeld opleverde als altijd bij dergelijke gelegenheden. Waren het dus in hoofdzaak de feestende jongens en meisjes, die de straten bevolkten, daartusschen bewogen zich toch ook vele ouderen, die terugdenkend aan hun eigen, onbezorgde jeugd glimlachend dit jeug dige feestgewoel gadesloeg. En velen hadden een taxi of een rijtuig gehuurd en maakten een tocht door de verlichte straten. De verschillende bioscopen zaten zoowel bij de eerste als bij de tweede voorstelling vol en ook deze exploitanten mochten niet klagen. Bij het uitgaan van de bioscopen na de eerste voorstelling wachtten weer nieuwe bezoekers in queue om toegelaten te worden bij de volgende vertooning van het filmpro gramma. De buurtvereenigingen hadden onderlinge feestjes georganiseerd en vooral de Hofplein- bewoners hebben weer eens flink de bloe metjes buiten gezet. Het blaasvechten trok allerwege groote belangstelling, met vuur en enthousiasme ranselden de jongens en mannen op elkaar los en telkens als de verlie zende partij in de zeilen tuimelde, had men de grootste schik. Een keurig muziekcorpsje droeg er in niet geringe mate toe bij, dat de stemming op perbest bleef en de organisatoren van de Hofplein-feesten kunnen met tevredenheid terugzien op hetgeen gisteravond heeft plaats gehad. Dat het vooral de jeugd was, die aan de straten zulk een levendig en druk beeld gaf, bleek wel ten duidelijkste uit het feit, dat omstreeks tien uur half elf de straten behoorlijk leeg liepen. De kleintjes moesten naar bed en de ouderen voelden er niet te veel voor om op straat te blijven flaneeren. En tegen den tijd, dat de grootste drukte van de kermis ging luwen en ook de biosco pen leegliepen, werd het in de dancings zeer voL Overal, waar te dansen viel, was het meer dan vol, of hierdoor het genoegen „an sich" vergroot werd, laten wij hier maar in het midden, men amuseerde zich blijkbaar geducht, de een doet dat nu eenmaal eerder dan den ander. Van dansen zelf zal echter niet veel gekomen zijn; daar, waar de groot ste drukte viel te constateeren, beperkte men zich dan ook tot een groote hospartij en de uitbundigheid, daarbij ten toon gespreid, toonde toch aan den anderen kant weer hoezeer jong en oud het Ontzetfeest zien als een gelegenheid om eens extra uit den band te springen. Tot excessen heeft het voor zoover we thans kunnen overzien nergens geleid, hier en daar kwam de een of de an der weieens wat onzacht neer, maar in de meeste gevallen werd het conflictje in ge moedelijkheid opgelost. In de Harmonie kon men dansen naar har telust, zoowel de groote zaal als de dancing waren hiervoor beschikbaar gesteld en wel luidende muziek moedigden steeds maar weer de dansenden aan om voort te gaan „till the bitter end". Bij tijden waren de hos- partijen niet van de lucht, een verschijnsel, dat ook in ,,'t Gulden Vlies" herhaaldelijk te constateeren viel. Hier had een werkelijk fraaie versiering de sfeer van 8 Oct. goed weergegeven en ook hier duurde de pret tot ver over het midder nachtelijk uur. De bezoeken van de offi cieele personen waren voor Siem Spruit en zijn mannen aanleiding het „lang zullen ze leven" te spelen. Kortom, het 8 Octoberfeest is dit jaar qua vreugde zeker niet minder geweest dan andere jaren. '1 de beste sigaret voor uw gezondheid Alle werkdagen tot en met 9 October, van 25 en 79 uur, in de bioscoopzaal Han delsschool, tentoonstelling historische dio rama's. In Wico-studio aan de Koningstraat tot 19 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De vlucht voor het huwelijk (hum.); hoofd rollen Jc n Crawford, Clark Gable, Fran- chot Tone. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Tweelingbroers (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jeannette MacDonald en Spencer Tracy. Zondag om 2, 4.15 en 7.45 uur voorstel ling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van Zater dag tot en met Woensdag, hoofdnummer 't Begon in Parijs (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert, Melvyn Douglas en Ro- bert Young. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 9 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. Zondag 10 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 1.30 uur, Sportpark Alkmaar, draverijen Kennemer Sportclub. 25 en 79 uur, handwerktentoonstel- ling te Koedijk. 8 uur, 't Gulden Vlies, door De Maskers, opvoering van blijspel ,,'n Wespennest". Maandag 11 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.3010 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden van dr. Prins uit Den Haag over „Theosofie en parapsychologie". 8 uur, Logegebouw Ged. Nieuwesloot, psychometrische seance mevr. Akkeringa. 25 en 79 uur, handwerktentoonstel- ling te Koedijk. IN LEIDEN HAD HIJ NATUURLIJK »EEN HARING GEKREGEN! Te omstreeks kwart voor negen is gister avond door de politie vanaf den Konings- we2 6611 persoon opgebracht, die zich aldaar willen we ons eerst even bepalen tot een ophield in kennelijken staat van dronken- enkelen mdruk, welke het straatbeeld ople- schap. Na ontnuchterd te zijn kon hij met verde. Want betrekkelijk al vroeg waren de de wetenschap een proces-verbaal rijker te straten van het centrum der stad zeer vol zijn, huiswaarts keeren. door een schuifelende, zeer langzaam-voort bewegende menschenmenigte. Op een enkel druppeltje regen na, bleven wij gespaard van regen en dat heeft er wel heel veel toe bijgedragen, dat velen uit de buitenwijken en uit de omgeving zich naar de verlichte straten begaven. Gelijk wij ook gisteren in ons 8 October- verslag opmerkten, werd 't leeuwenaandeel in de feestvreugde gevormd door het jeugd- element. Bij heele troepen zwierven ze door de Langestraat, al dan niet gewapend met een „zwiepertje", een muts of een of ander geluidsapparaatje. Luid zingend en vaak schreeuwend trokken ze in lange rijen door de straten, namen af en toe een „run" en be landen dan weer bij een bevriende mogend heid. Het liedje van de „Jamboree" deed flink opgeld, doch ook de bekende vaderlandsche liedjes waren niet van de lucht. En niet zoo dra verscheen een der heeren van de feest commissie op straat of een spontaan hoera tje weerklonk. Een groot kwantum Leidsche kaalhoofdige studenten (meer dan 100 zeker!) zetten bijna al een traditie meer luister bij door hun aanwezigheid en stormenderhand ver overden zij de harten van vele Alkmaarsche schoonen. Op de kermisterreinen werden goede zaken gemaakt. De exploitanten hadden handig bekeken de prijzen zoodanig gesteld, dat LICHTMAST AANGEREDEN. Gistermiddag is op de Kanaalkade door een vrachtauto een lichtmast aangereden, waardoor de kap hiervan defect geraakte. De lantaarn is door den dienst der ge meente lichtbedrijven gerepareerd. TOCH VOETBAL! Hoewel de competitie voor de stad Alk maar stil staat in verband met de harddra verij, zullen de voetbaliefhebbers toch nog een wedstrijd kunnen zien. De twee fina listen om den N. H. D.-beker, t.w. Voor waarts uit Noordscharwoude en Oranje Wit uit Limmen, zullen op het A. F. C.-terrein den eindwedstrijd spelen. Waar het hier twee eersteklassers zijn uit den D. N. V. B. kan men een goeden wed strijd verwachten. ERNSTIG ONGELUK. De fa. Eecen verzoekt ons mede te deelen, dat niet haar chauffeur de ernstige aanrij ding heeft veroorzaakt, waarvan mej. K. uit de Burgem. Bosstraat slachtoffer werd. LEVERING HOOI. Gedurende het tijdvak van 1 November 1937 t./m. 31 Januari 1938 is de levering van het hooi voor de te Amsterdam gele gerde troepen toegewezen aan de firma D. Leeuwenkamp te Alkmaar. LID NED. INSTITUUT y. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR GESLAAGD. De heeren P. J. de Wilde te Alkmaar en B. A. Schermer te Hoorn zijn te Amsterdam geslaagd voor de gezamenlijke tentamina van de natuurkundige vakken van het eerste gedeelte van het candidaatsexamen geneeskunde. Stenografie en machineschrijven. Bij de examens voor stenografie en machi neschrijven, gehouden op 7 October te Am sterdam onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden voor: kan toorstenograaf 130 lettergrepen per minuut mej. A Feijen, mej. T. Segerius en mej. C. Ooms te Alkmaar, de heer T. Dil te Aker sloot en de heer A Brand te Heiloo; voor machineschrijven mej. N. Hartland te Koe dijk met een snelheid van 251 leteraansl.; mej. B. Segerius te Alkmaar, 228 leteraansl. per min.; de heer N. Komen te Alkmaar, 225 letteraansl.; de heer A. J. van Rutten te Alkmaar, 207 letteraansl. en de heer A. G. Smit te Alkmaar, 210 letteraanslagen. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer heeft zich thans over de geheele gemeente Zijpe uitgebreid. Momenteel zijn er 30 gevalien geconsta teerd. Ook te Blokhuizen is het gevreesde mond- en klauwzeer uitgebroken. Nader vernemen wij dat thans ook mond- en klauwzeer is geconstateerd onder het vee van de wed. Maesschalck, in den polder Waard-Waarland te Wieringen. Ook in den Wieringermeerpolder is de ziekte ingetreden. Het eerste geval doet zich voor onder het vee van den heer H. J. Smit aan den Wieringerrandweg. In het zuidelijk deel van den polder, in de omgeving van Medemblik vreest men ook voor het uitbreken der ziekte. Eenige dieren worden van besmetting verdacht. Gedurende het tijdvak van 1 November t./m. 31 October 1938 is de levering van 't ligstroo voor het nachtleger voor het gar nizoen te Den Helder en te Haarlem toegewezen aan den heer S. Tesselaar te Koegras (Den Helder). De heer Van der Meulen toonde ons heden reeds een 160-tal foto's van de feestelijke Sriïïrtenissen, van Sister. Voorwaar een staaltje van vlug en goed werken. JS HerZCfk! 0ns te melden. dat in vel schillende plaatsen 0.a. ook te Alkmaar ezen v, inter weer ski-cursussen worden gegeven. KWAJONGENSWERK. Op den Friescheweg, onder de gemeente Oudorp, zijn vannacht drie straatlantaarns stuk gegooid. Men vermoedt, dat dit het werk is geweest van een stelletje straatjon gens, die op deze manier hier 8-Octoberfeest vierden. THEOSOPHIE EN PARAPSYCHOLOGIE. Men schrijft ons: Velen, die de theosophische beweging slechts oppervlakkig kennen, zien in haar niets dan een herleving van het oude door de eeuwen heen overgeleverde occultisme. Hoewel deze opvatting in haar algemeen heid onjuist is, bevat ze een kern van waarheid. Een wereld- en levensbeeld ontwerpen, zonder daarbij te letten op de occulte of wil men een wetenschappe- lijken term supernormale mogelijk heden in den mensch en in de natuur, is volgens theosophische denkers half werk. Vandaar hun bemoeienissen met de occul te verschijnselen. De laatste 50 jaar is men begonnen deze verschijnselen te onderzoeken met de hulpmiddelen en volgens de methoden der moderne wetenschap. De nieuwe weten schap, aldus ontstaan, heet parapsycholo gie. Begrijpelijkerwijs heeft men van theo sophische zijde de ontwikkeling van dit onderzoek met groote belangstelling gade geslagen. De Blavatsky-loge der theosophische vereeniging heeft dr. D. H. Prins, een van de redacteuren van het maandblad Theo- sophia, tevens een van de medewerkers aan het tijdschrift voor Parapsychologie, uitgenoodigd in een tweetal lezingen het een en ander te vertellen over de resul taten van den arbeid der parapsychologen. De spr. stelt zich verder voor zoowel de occulte overlevering als de moderne theo- sophie te bezien in het licht van deze re sultaten. Een gedeelte van het gesprokene zal met lichtbeelden worden toegelicht. „DOORWERKEN" EXPOSEERT. De vereeniging van beeldende kunste naars „Doorwerken" opende heden in Wico-Studio aan de Koningsstraat haar najaarstentoonstelling. Deze tentoonstelling, die tot 19 October 's morgens en 's middags dagelijks voor 10 cent toegankelijk is gesteld, verdient zeker in' breeden kring belangstelling. Wij komen nader op deze tentoonstel ling terug. RECTIFICATIE. Niet in het café Centrum, maar in het café Central vond Donderdagavond de ontvangst plaats van de besturen der verschillende buurtvereenigingen. Een verkeerd geplaatste correctieregel is oorzaak, dat het geschrevene over de ver siering en verlichting aan het Nassaukwar- tier en Varnebroek onduidelijk is geworden. Men leze: „Op het Nassauplein is bovendien van het rosarium veel werk gemaakt: alle bogen zijn met roode electrische lampjes versierd, terwijl de groote, met schijnwerpers ver lichte treurwilgen een aardig effect geven. Van de Nassaulaan zijn de rijen in het middenstaande boomen versierd door slin gers roode lampjes. De Lindelaan en het Varnebroek hebben twee rijen electrische lampen, met aardige oranje en rood-witte kapjes, terwijl het Varnebroek bovendien versierd is met verlichte driekante zuilen tegen de hui zen". Enz. ZENDINGSTENTOONSTELLING. Ter inleiding van het weldra te geden ken 50-jarig bestaan van de Alkmaarsche hulpzendingsvereeniging „Het Mosterdzaad je" heeft deze vereeniging een zendings tentoonstelling georganiseerd, welke ge houden zal worden in het gebouw „Waakt en Bidt", aan de Laat alhier, van Maandag 11 tot en met Donderdag 14 October. Een 11-tal jaren geleden, in 1926, werd hier een dergelijke tentoonstelling gehou den. Doch sinds dien is de verzameling van voorwerpen, die de verschillende zendings- vereenigingen van hare arbeidsvelden hebben samengebracht, aanzienlijk uitge bracht. Zoo zullen er verschillende voor werpen uit Java, Z.-O. Celebes, de Batak- landen, Halmaheira, Nieuw-Guinea worden tentoongesteld. Al die goederen hebben een eigen geschiedenis. Men ziet wat het heidendom is en hoe de macht van het Evangelie alles ten goede verandert. Verschillende zendelingen hopen aanwe zig te zijn en zullen over de voorwerpen spreken. De tentoonstelling wordt geopend Maan dagavond 11 October a.s. te 8uur. Ds. Warners hoopt een openingswoord te spre ken, terwijl de chr. zangvereeniging Imma- nuel eenige zendingsliederen ten gehoore zal brengen. Verder is de tentoonstelling geopend Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9-12 uur, 2-5 uur en van 7.30-10 uur. De sluiting zal plaats hebben Donderdag avond a.s. te 9)4 uur door ds. van Dop. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 October is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Zwakke tot matigen wind uit Noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer, iets kouder. Waarschijnlijk opklarend; kouder. De nog toenemende hooge drukking zal hier te lande het opklarende weer doen aanhouden, de Noordelijke wind kan later eenige afkoeling brengen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 17.51 tot 5.44 uur licht op. PADDENSTOELENTENTOON STELLING. Zooals men weet, wordt gedurende de eerstvolgende dagen in het voormalige poli tiebureau een tentoonstelling gehouden van paddenstoelen. Een groot aantal van deze planten is hier bijeen gebracht, alle geordend op groote met mos overdekte tafels en voorzien van naam en verklaring. De indeeling van de tentoonstelling is als volgt: 1. Een groote olieverfwandschildering, on geveer 24 M. lang, weergevend de levens loop van den paddenstoel, geschilderd door den heer J. de Leeuw. Deze wandschildering wordt verdeeld in meerdere vakken en elk vak deelt iets mede omtrent het leven van de paddenstoel, weergegeven in illustraties daarop aange bracht en een korte beschrijving. De schil dering is verdeeld in zes afdeelingen, of vakken n.L: Afd 1. Wat zijn paddenstoelen?, onderver deeld in: planten zonder bladgroen, afval- planten of saprophyten, woekerplanten «f parasieten. Afd. 2. De schimmels als veroorzakers van plantenziekten. Afd. 3. Paddenstoelen en boomen. Afd. 4. Hoe de paddenstoelen te leeren kennen en onderscheiden. Afd. 5. Bouw der hoogere paddenstoelen, a. het Mycelium, herkenkringen; b. orga nen voor de vorming en verspreiding van sporen; c. indeeling van de schimmels of fungi naar klassen, onderklassen, groepen en orden. Afd. 6. De paddenstoelen als voedsel voor mensch en dier: a. de giftige paddenstoe len; b. de eetbare paddenstoelen. 2. Materiaal op tafels, duidelijk en over zichtelijk tentoongesteld en verduidelijkt door bijschriften, teekeningen en foto's (hierbij gerekend: twee sporenkasten en literatuur). Dit materiaal bestaat uit: een collectie paddenstoelen en schimmels verzameld in bosschen en weiden en voorts gezonden door den Plantenziektekundigen Dienst te Wage- ningen en de landbouwschool te Schagen. Het is opgesteld naar de indeeling aangege ven op de wandschildering. 3. Een restauratie, waar men diverse pad denstoelen kan proeven of eten, hetzij soep, regout enz. Dit is absoluut veilig, daar de champignons geleverd worden door de kweekerij van den heer Noord uit Alkmaar en de verdere soorten door de Hero-fabrie- ken. De bereiding geschiedt door oud-leer lingen van de huishoudschool. Omtrent de bereiding wordt men volledig ingelicht. Aan de tentoonstelling zijn voor de leer lingen van de lagere en middelbare scholen wedstrijden verbonden: voor de kinderen van de lagere scholen een teekenwedstrijd, voor de leerlingen van de middelbare school een foto-wedstrijd. Hiervoor worden boeken en fotowerkjes als prijzen uitgeloofd, waar* bij natuurlijk rekening gehouden wordt met de leeftijden van de kinderen. WIENER SANGERKNABEN. Bij de opvpering der Wiener Sanger- knaben> in 't Gulden Vlies op 15 October in onze stad zal een voorstelling worden gegeven van de bekende Opera-Bouffe in één bedrijf Monsieur et Madame Den» van Jacques Offenbach. Een heele compagnie soldaten onder aanvoering van sergeant Bellerose ach tervolgt een minnend paartje, dat van allerlei listen gebruik maakt om aar deze achtervolging te ontsnappen. Dank zij het kordate optreden van bet dienstmeisje Nanette wordt in een land huisje aan deze soldaten een grootsd* onthaal bereid, waaraar deze zich op danige wijze te goed doen, dat zij van de achtervolging noodgedwongen moeten a'" zien. Offenbach spreidt hier al zijn vernuf tige muzikale talenten ten toon en de be roemde componist van La Belle Helene en Orpheus maakte deze grappige burleske tot een miniatuur opera in optima forfl»"

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2