Agenda Onze JColcniw J-MgeeoMden Stukken W&ec&eridït ^Binnenland NASSAU-TAX. Tel. 3545 Aspirin Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. BEEN GEBROKEN. Vrijdagmiddag bevond de reeds be jaarde heer IJ. uit Oterleek zich per rijwiel op den Rustenburgerweg onder Heerhugo- waard, toen achter hem een auto naderde, die hij waarschijnlijk niet opmerkte. Door een onverwachtsche zwenking van den wielrijder kon de chauffeur een aanrijding niet meer voorkomen. IJ. geraakte onder de auto. Een spoedig aanwezige geneeskundige constateerde, dat een been gebroken was. Overbrenging naar het ziekenhuis te Alk maar volgde. AUTO TEGEN BOOM TE HEERHUGOWAARD. Hedenmorgen bij het uitgaan van de school reed de auto van den expediteur van Twisk op den Basserweg. Eenige kinderen wilden, zonder goed ui te kijken, den weg oversteken en omdat de chauffeur hen niet wilden, zonder goed uit te kijken, den weg reeds toen tegen een boom. De cabine werd geheel vernield, de chauffeur liep verwon dingen op door glasscherven. Overigens liep het ongeluk nog goed af. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Aan den gemeenteveldwachter te Schel linkhout de heer K. Dikstaal is met ingang van 1 Januari as. op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. MOND- EN KLAUWZEER. In de gemeente Oudkarspel heeft ook de gevreesde ziekte onder de koeien het mond- en klauwzeer haar intrede gedaan. Aangifte werd gedaan door J. IC en C. S. Het aantal mond- en klauwzeer-geval- len is te Egmond-Binnen reeds tot tegen de 40 gestegen. Ook in het dorpsgedeelte Egmondbinnen neemt het aantal gevallen toe. Naast deze toename is het een verblij dend teeken, dat reeds twee gevallen van herstel konden worden geregistreerd, ter wijl de ziekte alhier nog niet van dien aard schijnt te zijn, dat er voor sterfgevallen gevreesd behoeft te worden. WERKVERRUIMING. Nu tusschen het gemeentebestuur en de combinatie „Nooit Gedacht" overeenstem ming is bereikt hebben wij den directeur van „Nooit Gedacht", de heer Matthysen, de vraag gesteld wanneer met de werkzaam heden zal worden aangevangen. Wij deden dit omdat wijuit 'n oogpunt van werkver ruiming deze werkzaamheden niet zon der beteekenis achten. Het graven van de verbindingsvaart en de terreinophooging is n.1. geraamd op f 85000, welk bedrag voor het grootste gedeelte uit arbeidsloon be staat. De heer Matthijsen deelde ons mede, dat het voornemen bestond om half November met het werk te beginnen. Dit was echter niet mogelijk doordat thans het secretariaat van de Gewestelijke commissie voor de uit breidingsplannen in Noordholland het plan opnieuw ter beoordeeling heeft aange vraagd. Het gemeentebelang zou er o.i. in niet geringe mate mee gediend zijn, wanneer een thans gesteunde groep werkloozen te werk kon worden gesteld. Met het oog daarop is het o.i. wel wen- schelijk, dat ook het gemeentebestuur in Haarlem op spoed aandringt. HET ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKINGCOMITE. Men schrijft ons: Nog enkele dagen en het kleeding- en dekkingcomité zal een aanslag op u ple gen, een aanslag, welke zeer onschuldig van aard is en meer in 't bijzonder gericht zal zijn op Uw beurs. Getracht zal worden den inhoud van dit onontbeerlijke voor werp in den letterlijken zin van het woord te „lichten" en over te hevelen in de leege kas van het kleeding- en dekking-comité. Nu de koude dagen weer aanbrekc.i zijn er zoovele aanvragen om warme winter- kleeding, dekens, mannenpakken enz. enz. U begrijpt, dat voor de goederen, welke aangeschaft moeten worden, rekeningen worden ingediend en uit eigen ervaring weet U, dat hiervoor geld beschikbaar moet zijn. Wanneer nu elk naar vermogen op Woensdag 13 October a.s. voor dit doel iets afstaat, dan zullen vele medeburgers ge holpen kunnen worden aan de meest noodzakelijke kleedingstukken. Het werk van het KI. en D. C. wordt aanbevolen door jhr. mr. F. H. van Kin schot, eere-voorzitter, ds. W. D. M. Baar, K. Blaauboer, ds. C. van Dop, pastoor Th. W. Hagemans, dr. H. J. M. Hofstee, G. Figée, mevr. B. A. Kuipervan Eldik, ds. F. Kuiper, J. de Lange Czn., mr. A. J. M. Leesberg, ds. C. von Meyenfeldt, pastoor A. E. Oorsprong, mej. ds. F. W. Rappold, deken E. Rengs, mr. A. Schenkeveld, mevr. M. van SonsbeekBaning, Jos. Ver meulen, ds. J. H. W. Warners, A. de Wolff, leeraar Ned. Isr. Gemeente. In het werkcomité hebben zitting: A. Bergsma, voorzitter; S. E. Leuw, se cretaris; mej. C. G. Scalé, penningmees- teresse; D. M. Kuysten, 2e secretaris; mevr. J. Bergsma, mevr. W. F. Faber, mevr, HalffDorrepaal; mevr. S. E. Leuw, mevr. M. Meppeling, mej. Vlaar, J. H. Bastmeyer, J. Besteman, J. Merkx, A. A. Wiese, mevr. Ooykaas, mevr. de Jong, mej. Meeuwsen. PUZZLE-RUBRIEK. In de gegeven namen moet no. 5 inplaats van de voorletter P. de voorletter U. heb ben, terwijl 6 nog de voorletter R. heeft. U. L. V. A. D. E. R. O. Men verzoekt ons te willen melden, dat er bij de tooneelvereeniging „Ulvadero" nog gelegenheid bestaat als donateur toe te treden. Er staan wederom twee goede too- neeluitvoeringen op het programma. HUISVERZORGING. Gedurende de maand September werd in 35 gezinnen, waar de huisvrouw ziek was, hulp in de huishouding gegeven. Deze hulp bestond uit: 42 waschdagen, 252 werkdagen en 72 halve werkdagen. Aan loon werd hiervoor uitbetaald 267.82. FAILLISSEMENTEN. Op de griffie der Arrondissements-recht- bank is gedeponeerd de uitdeelingslijst in het faillissement van het Marine Bondsge- bouw in Den Helder. De uitkeering aan concurrente schuld- eischers bedraagt 35.16 VAN WIE IS DE BOXER? Op het politiebureau is een logé, die geen kwaad gedaan heeft en er dus niet thuis behoort. Het is een boxer, een mooie hond, die ter dood veroordeeld wordt als hij geen eigenaar vindt. BRAND TE OUDE-NIEDORP. Zaterdag, ruim zeven uur, brak te Oude-Niedorp plotseling brand uit in het perceel, bewoond door den heer S. E. Hoog- hiem, gelegen aan de Leijerdijk in die gemeente. De bewoner ijlde naar den op 400 M. wonenden buurman, den heer D. Joon, waarna men onmiddellijk weer naar het reeds in lichte laaie staande perceel terug keerde. Hier was echter niets meer uit te richten. Slechts eenige in de bedstede liggende polissen konden worden gered, terwijl de heer Hooghiem, zooals later bekend werd in zijn verbouwereerdheid in dezelfde bedstede ongeveer 30 aan contanten heeft laten liggen. Inmiddels brandde het geheele huis met inboedel in een minimum van tijd tot den grond toe af, terwijl tevens eenige jonge kippen in de vlammen omkwamen. Alles speelde zich zoo vlug af, het perceel was met riet gedekt, dat het halen van een brandspuit niet meer zou baten. Als bij zonderheid kan nog worden vermeld, dat de echtgenoot van den heer Hooghiem zich tijdens den brand in Friesland bevond. De inboedel was verzekerd. Het huis, dat eigendom was van den heer J. Hoogland te Haarlem, eveneens. Volgens geruchten moet de oorzaak van dezen brand worden gezocht in het in brand geraken van een petroleumtoestel. Dat dit brandje, dat ver in den omtrek zichtbaar was, veel be langstelling trok, laat zich denken. ,,'N WESPENNEST". Blijspel, opgevoerd door „De Maskers". Inderdaad, een beteren naam voor dit blijspel, aangekondigd als een vroolijk spel van vacantie-geneugten, hadden de schrij vers (J. W. van der Heiden en Henk Bak ker) niet kunnen vir.den. De echtgenoote van den fabrikant Fred. Verduin heeft, „omdat de zaken van haar man van den crisistijd te lijden hebben" en zij toch graag haar zomervacantie wil hebben, de door hen bewoonde villa te Lunteren op de Veluwe als pension ver huurd, van de winst waarvan zü dan zelf met haar man op reis hoopt te gaan. Ver duin heeft slechts met tegenzin berust in deze onderneming en zint op een middel om haar te doen mislukken. Onder deze omstandigheden vindt hij het niet zoo heel erg onaangenaam, als zijn vriend Hans Nijhoff plotseling komt opdagen en hem vertelt, dat hij gesproken heeft met een charmante jongedame, die een pension te Lunteren had gehuurd, maar de reis daar heen per trein verkoos boven een rit per auto van hem, reden waarom hij (Hans) haar had verteld in Lunteren te wonen en Fred. Verduin te heeten. Hij had zich nu met haastigen spoed naar Fred begeven niet wetend dat diens villa het pension zoi worden van de jonge dame Trudie v. Heei De beide vrienden worden het er ove> eens, dat zij tegenover de gasten (er kom ook nog de Amsterdamsche familie Koe man) de naamsverwisseling zullen volhou den, welke overeenkomst wordt goedge keurd door Loeki (mevr. Verduin), die hierin een meerderen waarborg ziet dat haar man haar plannen niet in de war zal sturen. Hij doet daartoe ondertusschen wel zijn best en dank zij dit en verschillende andere komische (soms zelfs wel drama tisch lijkende) voorvallen, alle als gevolgen van de naamsverwisseling, ontstaan tal van misverstanden en verwikkelingen, die het ergste doen vreezen voor de rust en het huwelijksgeluk van de fam. Verduin, Maar tenslotte komt natuurlijk alles op zijn pootjes terecht. De tooneelvereeniging „De Maskers" heeft van dit stuk een opvoering gegeven, die gisteravond door de geheel gevulde zaal van 't Gulden Vlies hartelijk is toege juicht. De rol van Fred. Verduin werd gespeeld door Joh. Swier, die een goede opvatting ervan had en zich wist te hoeden voor over drijving, waartoe de rol allicht aanleiding zou geven. Mej. M. Maars speelde haar rol van Loeki aantrekkelijk, niet alleen als de echtgenoote van Verduin, maar ook als vrouw van den onder dien naam in de villa vertoevenden Nijhoff. Deze Nijhoff werd voorgesteld door C. Sijpheer. Hij was in het begin niet best op dreef, maar daarna speelde hij zijn rol zeer aannemelijk. In Wico-studio aan de Koningstraat tot 19 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De vlucht voor het huwelijk (hum.); hoofd rollen Joan Crawford, Clark Gable, Fran- chot Tone. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Tweelingbroers (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jeannette MacDonald en Spencer Tracy. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van Zater dag tot en met Woensdag, hoofdnummer 't Begon in Parijs (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert, Melvyn Douglas en Ro- bert Young. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 11 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.30—10 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden van dr. Prins uit Den Haag over „Theosofie en parapsychologie". 8 uur, Logegebouw Ged. Nieuwesloot, psychometrische seance mevr. Akkeringa. 25 en 79 uur, handwerktentoor'tel ling te Koedük. Dinsdag 12 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.30—10 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. 8 uur, 't Gulen Vlies, voor de N. R. V. vertooning film over reizen in Duitschland; spreker de heer Gerisch. 25 en 79 uur, handwerktentoonstel- ling te Koedijk. Woensdag 13 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.3010 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. De fam. Koeman had de lachers voort durend op haar hand, als gevolg van de weinig wellevende manier van haar optre den, wat vooral op rekening kwam van „mevr." Koeman, uitstekend getypeerd door mevr. Vóórhaar. Als haar echtvriend trad op M. Smit, die van zijn rol als opvolger van „Jacob, mijn man zaliger" in zijn wensch om den vrede te bewaren iets goeds maakte. Als de kinderen van het echtpaar traden op mevr. M, SwierNierop, mej. D. Bakker en J. Coersen, die ieder voor zich heerlijk brutaal of sentimenteel speelden, al naar de situatie vereischte. Mej. W. van 't Hof was aardig als de zich Trude van Heel noemende schrijfster, die naar Lunteren kwam om te rusten en er een man vond. Mej. R. Meijer was een aardig dienst meisje, dat met toewijding haar rol speelde. In de kleine rollen van Bart, den tuin man, en Kaan, den veldwachter, waren resp. D. de Waard en R, Vóórhaar heel goed. De tooneelaankleeding er was voor alle drie bedrijven hetzelfde décor was pret tig en goed verzorgd. Het orkest „Lyra", leider J. J. Hillen, zorgde voor vroolijke muziek bij den aan vang en in de pauzes en de dansmuziek werd bij het bal verzorgd door The Merry- mooches o. 1. v. Geer de Boer, welk laatste gezelschap hiermee voor het eerst hier ter stede optrad. We gelooven dat we het vijf tal in het komende seizoen nog meermalen zullen ontmoeten. VOLKSUNIVERSITEIT. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het dezer dagen uitgekomen programma van de Volksuniversiteit ziet er weer aan trekkelijk uit. Allereerst vinden wij aangekondigd een zestal cursussen van elk vier avonden, waarvan al dadelijk de eerste cursus, die van den heer J. W. B. v. d. Stighel over het onderwerp „De Levensgeschiedenis van Moeder Aarde" er één is, die zeker een groot -antal cursisten zal trekken. De heer v. d. Itighel gaf zijn cursus reeds voor andere /.U.'s met groot succes en het onderwerp '.al, naar wij mogen verwachten, ook in Alkmaar belangstelling ontmoeten. Niet minder goed lijkt ons de keuze van de tweede cursus „De Moeilijkheden van het Kind in de Puberteitsjaren" door dr. A. de Vletter, rector van het Kennemerlyceum te Bloemendaal. Vele ouders en opvoeders zul len gaarne kennis nemen van de inzichten van een deskundige als dr. de Vletter over dit bij de opvoeding zoo moeilijke pro bleem. Te zijner tijd hopen wij op de andere cursussen nog nader terug te komen, doch meenen voor het oogenblik eerst de aan dacht te moeten vestigen op de wederin stelling van de werkcursussen. Na eenige jaren wegens financleele moei lijkheden en terugloopende belangstelling der werkcursussen van het programma te hebben moeten afvoeren, wil het V.U.-be stuur bij wijze van proef met een tweetal cursussen weder een aanvang maken. Moge voldoende candidaten deze zeer te waar- deeren poging steunen en laten belangstel lenden zich zoo spoedig mogelijk aanmel den. Het cursusgeld kan moeilijk een be zwaar zijn, daar dit wel uiterst billijk is ge steld. Stelt de V.U. niet teleur. Zou deze poging falen dan zullen zeker een volgend jaar niet nog eens werkcursussen in het programma worden opgenomon. Tenslotte maken wij terloops reeds even melding van de eerste V.U.-filmavond op Donderdag 21 October a.s. Geopend wordt met „Een lied van de Aarde", een film, die m de groote steden met stijgend succes draaide. Binnenkort zullen nadere bijzon derheden volgen. Als geheel een programma, dat er zijn mag en de belangstelling van velen ver dient. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van ovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkun dige, 3 glas in loodzetters, 2 glazenwas- schers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 4 stratenmakers, 2 stratenmakers-opperl.2 stuc. opperl., 3 tegelzettels, 1 graniet- schuurder, 11 betonwerkers, 18 voegers, 38 opperlieden, 24 stucadoors, 43 schil ders, 127 grondwerkers, 47 metselaars, 93 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 8 bankwerkers, 4 blikbewerkers, 2 constructiewerkers, 5 electriciens, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 8 machinis ten, 2 machineteekenaars, 6 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 15 monteurs, 3 plaatwerkers, 1 pianostem mer, 1 ponser, 2 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerkt.kundige, 9 smeden, 9 sto kers, 1 tandtechniker, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 3 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider. Groep verkeerswezen: 63 chauffeurs, 6 koetsiers, 11 schippers, 1 machinist, 1 ka pitein binnenvaart, 2 expeditieknechts, 21 pakhuisknechts, 24 magazijnbedienden, 4 kellners, 1 hotelknecht, 6 loopknechten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 12 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 25 bakkers, 3 zuivelberei- ders. Groep houtbewerking: 15 meubelma kers, 9 stoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 bil jartmaker. Groep handel: 52 reizigers, 5 winkel bedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 let terzetters, 1 drukker. Groep landbouwbedrijven: 14 tuinlie den, 25 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 wasschers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 2 port. huisknechten, I verfbereider, 1 kalkbrander, 1 huidenzouter, 1 klompen schilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 2 bedrijfsleiders, 8 incasseerders, 3 zak- kenstoppers, 1 kapper, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 19 kantoorbedienden, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 38 transport- en 273 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 10 tabaksbewer kers, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden: in diverse be roepen 37. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 1 costuumnaaister, 3 dienstboden, 1 huishoudster, 4 werksters. Alkmaar, 9 October 1937. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 4 October tot 9 Octo ber werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 electriciens, 1 timmerman. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 5 timmerlieden, 4 met selaars, 5 electriciens, 4 schilders, 2 auto monteurs, 1 teekenaar, 3 in andere vakken. TWEE ONBEKENDE ONDERZEEERS. Die Nederlandsche onderzeeërs bleken te zijn. Op 10 October om 8 uur 's avonds arri veerden onverwacht op de reede van Fak- fak met gedoofde lichten een tweetal on derzeeërs, welke drie minuten later weer verdwenen. De oorsprong van deze schepen was onbekend en de verschijning bracht groote consternatie teweeg. Aneta kan aan dit bericht toevoegen, dat het hier betrof twee van de zes onder zeeërs onzer marine, die thans in deze buurt oefeningen houden. AAN PEST OVERLEDEN, In de Kotta Siraredja, Desa Sidamoelja bij Tjilatjap (Java), is 'n Chineesch handelaar in manufacturen, bij wien positieve pestver- schijnselen zijn geconstateerd, overleden. De geneeskundige dienst en het B.B. heb ben de noodige voorzieningen getroffen. Er zijn doode ratten aangetroffen. Ver moedelijk heeft men te doen met een ge- importeerde besmetting. DOODELIJK ONGEVAL TE BANDOENG. Gisteren om twaalf uur 's middags is op Tjioemboeleut, een nieuwe bergwoonwijk te Bandoeng, bjj het afbreken van een loods een ongeluk gebeurd, waarbij twee inlanders zijn gedood en twee andere zwaar zijn gewond. Het ongeval werd waarschijn lijk door onvoorzichtigheid veroorzaakt. POSTZEGELAUTOMAAT ZONDER POSTZEGELS. Zeer geachte heer redacteur, Zou het met in het algemeen belang zijn ais b.v. ook des Zondags de 5 cents post zegel automaat by het postkantoor, gevuld was, inplaats van leeg? Zeer velen zullen gisteren wederom te vergeefs daarheen geloopen zijn. Laten wij hopen dat de betrokken ambtenaar daar miïnWr ,TeeVa?dacht aan schenkt, U mijnheer de redacteur dank, de V. „En thuis alles gezond? Nie mand verkouden?" „Wel neen! Verkouden? Bij ons geen kans!" „Wat beduidt „geen_ kans", meneer Goederaad?" „Dat beteekent in't kort ge zegd ik neem bij de minste of geringste verkoudheids- verschijnselen hoesten, niezen enz. - direct Aspirin'.' is een »3ayc»« - product. Oranjeband en »3ave*«.kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Zwakke tot matige, in het noorden later wellicht toenemende noordelijke tot noord westelijke wind; aanvankelijk half tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen; later toenemende bewolking met toenemen de kans op regen; aanvankelijk weinig ver andering in temperatuur; later kouder. Toenemende kans op regen. Het gebied van hoogen luchtdruk ten zuiden van IJsland blijft stationnair. Het breidt zich uit naar het zuidoosten en trekt zich thans weer een weinig terug. De hoog ste barometerstanden worden thans gevon den bij Schotland en ten zuidwesten van IJsland. In Scandinavië blijft de luchtdruk aanvankelijk nog hoog, doch in den nacht deed een depressie in het Poolgebied de barometers in het noorden van Noorwegen sterk dalen. De depressie bracht sneeuw in het noordelijk deel van Zweden en zal vermoedelijk later afkoeling brengen in het Oostzeegebied. Een weinig beteekenend minimum trok gisteren over de Noordzee en bracht regen in ons land en In België. Ver in het zuidwesten li£t een depressie op den oceaan. Langs de Noorsche kust, in de Bal- tische Staten en langs den noordelijken rand der Alpen is het weer regenachtig, in onze omgeving en in Denemarken klaart het op. In noordwest Duitschland en in het oosten van ons land vormde zich in den nacht mist en was de ochtend zeer koud. Ook op de Britsche eilanden wordt mist en lage ochtendtemperaturen gemeld. In Frankrijk is het over het -i gemeen mooi weer met aangename temperaturen. Het weer is in onze omgeving tijde lijk mooi, maar de depressie in Scan dinavië zal niet zonder invloed blijven op het weer in ons land en vooral in het noorden weer toenemende bewol king en toenemende kans op regen geven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.46 uur tot 5.47 uur licht op. Groote ritten speciale tarieven. NAT. BOND HET MOBILISATIEKRUIS. De jaarvergadering van de Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis" werd gehouden op Zaterdag 9 October te Utrecht. Omstreeks 2 uur opende de w.n. voorzitter H, A Cramer de druk bezochte vergadering en heette welkom. De traditie getrouw werd aan H. M. de koningin een telegram ver zonden, waarin de vergadering zijn trouw en aanhankelijkheid aan H. M. de koningin betuigde. De voorzitter memoreerde het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard en de te verwachten blijde gebeurtenis en sprak de beste wenschen uit voor het koninklijk paar. Vervolgens werden herdacht zü, die aan den bond zijn ontvallen en men memoreerde het tragisch verscheiden van het hoofd bestuurslid van Rossum te Den Haag. De toestand van den bond, aldus de voorzitter, is hoopvol. Een beroep werd op de afdelingsbesturen gedaan om meer activiteit te betrachten. Pogingen zün aan gewend om afdeelingen op te richten te Alkmaar, Groningen en Zaandam. Oud-generaal Snyders zyn by zyn 85en verjaardag de gelukwenschen van den bond aangeboden. (Applaus). Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. In behandeling kwam het jaarverslag van den penningmeester en tegelyk de voor stellen van de afd. Heiloo. Genoemde af- deeling had voorgesteld om een begrooting m te dienen, niet alles en nog wat in het

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2