HET BETOVERDE BOS. ^ÜFNationaIe De uitkomst geeft U het bedrag, waar- |-*v van Uw gezin, na Uw overlijden, per UCEL UW I maand zal moeten rondkomen, indien VERIMOCjEN 99 n'et verzekerd zi'! LEVENSVERZEkERINq-BANk RoTTERdAM Verkeersongelukken. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD HET LEED DER OLIEVOGELS. Reeds eenige malen meende de Neder- landsche Vereeniging tot bescherming van dieren door middel van de pers de aandacht te moeten vestigen op het leed der olie vogels, welke als slachtoffers van de afge werkte teerproducten der motorschepen in grooten getale op het strand worden gewor pen, waar zij doorgaans tot een wreeden dood gedoemd zijn. Gelukkig blijkt er bij het publiek belangstelling te bestaan, om waar mogelijk deze stakkers te helpen en hun leed te verzachten. Het publiek doet echter goed bij de ver zorging der vogels de volgende wenken in acht te nemen: Men doet het best een lap (niet te groot) over den rug van den vogel te doen vallen en hem dan, met beide handen de vleugels tegen het lichaam drukkend, op te pakken, daarbij een hand onder den buik te schui ven en met de andere hand losjes den hals van achteraf te omsluiten, direct onder den kop en den vogel zoo te dragen. In geen geval aan vleugels, of ondersteboven dra gen. Men plaatse den vogel dan op een veilige, rustige en beschutte plek. Nog niet schoon maken, behalve klodders teer, die men zoo maar met een lapje er af kan nemen en ook nog niet voeren. De vogel heeft vóór alles rust noodig. Denk er aan, meeuwen niet bij andere vogels te plaatsen. Zoo mogelijk soorten apart. Is de vogel wat uitgerust en eet hij uit zichzelf het ongewende voedsel niet (stuk jes rauwe visch in een bakje met water, zee eenden ook wel geweekt brood of kaak) dan kan men hem voeren, niet te veel tegelijk. Gaat alles goed en maakt hij b.v. den vol genden dag een krachtigen indruk, dan kan men aan de schoonmaak beginnen. Met een lapje rauwe lijnolie de stijve teerplekken wat verzachten (vooral niet in wrijven en de voornaamste lichaamsope ningen, neusgaten, aarsopening en smeer- klier sparend) vervolgens een lauw sopje geven van goede gele of groene keuken- zeep, om het vuil zoo veel mogelijk af te spoelen en een schoon lauw sopje na. Dan voorzichtig afdrogen en verder laten dro gen in verwarmde sfeer. Men neme bij voorkeur stevige werkhandschoenen, ten einde zich tegen pikken te vrijwaren. Men werke niet te lang aan één vogel (nooit on dersteboven houden!) Een volgende maai komt er licht weer wat vuil af. Niet alle vogels beleven „volgende da gen". Maar bedenk dan, dat ge een te vei- zwakten vogel den grootste weldaad hebt bewezen, door hem de gelegenheid te geven, rustig en zonder gewelddadigheid te ster ven. De levenskrachtige vogels kunt ge ver zorgen in een oud kippenhok, een schuurtje, bij vrienden, die wellicht êen tuin met glooiend waterpartijtje bezitten en daar een hokje willen afschieten enz. Bedenk echter, dat hun badgelegenheid ondiep moet zijn, deze vogels zijn lek, ook als ze reeds schoon zijn en in een teil zou den ze jammerlijk verdrinken. Indien ge een hóoinestje geeft, leg het dan vast met zand, de typische rotsvogels raken licht met hun nagels in hooi verward. UITVOERINGSKOSTEN LANDBOUWCRISISMAATREGELEN. Deze kosten worden thans reeds geraamd op bijna 10 pet. van den gewonen dienst! Vorig jaar 7.3 pet., zoodat bezuiniging en vereenvoudiging urgent zijn. Wanneer men de moeite neemt, om in de begrooting van het Landbouwcrisis fonds de uitgaven voor personeel en ma terieel bij elkander op te tellen, dan komt mén tot een totaal van 12.4 millioen gul den uitvoeringskosten. De begrooting van den gewonen dienst bedraagt 132 millioen, zoodat dé uitvoeringskosten bijna tien pro cent (9.4 pet.) daarvan bedragen! Vorig jaar bedroegen de uitvoerings kosten 13.2 millioen op een totaal van den gewonen dienst ad 180 millioen, dat was dus 7.3 pet. Hieruit blijkt dus, dat de inkrimping van de bemoeiingen (afschaffing of verla ging van steun) sneller gaat, dan die van de uitvoeringskosten. De bezuiniging op personeel en mate rieel wordt slechts op acht ton geraamd, doch die op den steun op 48 millioen. Dit wijst er op, dat de tijd is aangebro ken voor de regeering, om te zinnen op de gróótst mogelijke bezuiniging en vereen voudiging van het crisisapparaat, want 9 yt pet. is toch wel héél veel voor crisis ambtenarij! Laat zij eens ernst'* overwe gen, om het maalgebod (zoo lang noodig met behoud van invoerrecht op granen) af te schaffen, evenals de onnutte pluimvee teeltregeling, het koopman spelen in var kens en tarwe en tenslotte de kostbare en op niets uitgeloopen teeltregelingen voor rundvee en varkens. Boer en handel zullen dan weer vrijer kunnen ademen en tevens zullen de vergoedingen voor de gedupeer de varkenshandelaren 95.000) en meel- importeurs 300.000) kunnen verva)1'", LEVENSGROOT PORTRET VAN H. M. DE KONINGIN. Toen H.M. de koningin den kunstschilder beeldhouwer G. C. Vrint in de gelegenheid stelde een studie van haar te maken voor het bekende borstbeeld, waarvan een exem plaar in brons geplaatst is in het ministe rie van koloniën, heeft hij tevens een levensgroot portret van Hare Majesteit ge schilderd. Het schilderstuk, dat 2 M. hoog is en 1.25 M. breed, is thans met andere schilderijen in de kunstzaal Koninginnegracht 77 geëx poseerd. Dit portret beeldt de landsvrouwe uit in groot ornaat, het lint van het grootkruis van den Nederlandsche leeuw dragend, haar rechterhand rustend op een tafeltje naast haar, met de regeeringsemblemen. SCHEEPSBOTSING BIJ TERNEUZEN. Alle opvarenden gered, scheepvaart gestremd. Zaterdagmiddag zyn op het kanaal tus- schen Terneuzen en Gent, ter hoogte van Sluiskil, twee vaartuigen in aanvaring ge weest. Het Engelsche stoomschip „Pens- hurst" kwam uit Terneuzen, met bestem ming Gent. Het was de bruggen te Sluiskil gepasseerd en zou den Oostelijken kanaal- arm naar Sas van Gent invaren, met be stemming naar Gent, toen het uit Gent ko mende Zweedsche stoomschip „Drott" op de „Penshurst" invoer. De botsing was zóó groot, dat een groot gat in den scheepswand ontstond en gevaar voor zinken aanstonds aanwezig zijn. De „Penshurst" maakte veel water en het was noodig, dat de bemanning zich in veiligheid probeerde te stellen. Weldra stond het water tot de brug; het dek was geheel onder water verdwenen. Het schip is met pyriet' geladen. Sleep- booten warm spoedig ter plaatse, doch kon den aan het schio in deze positie geen hulp verleen en. Het Zweedsche stoomschip heeft ter plaatse vastgemaakt. Ook het s.s. „Eil- bek" moest vastmaken, omdat de vaart door dezen kanealcm ten"evo,.c,e van de positie van het gezo:.ken schio geheel moest wor den st;1'*e,e'"L Slechts lengs de andere zijde kunnen k!~:->e schepen v:n en naar Gent parreeren. De schenen met grooteren diep gang kunr en Gent ecYer niet bereiken, noch het kanarl via Terneuzen verlaten. Waarschijnlijk zal men een noodbekisting moeten acnbrrn"en en daarna probeeren het schip te lichten. Waarschijnlijk zal de zeevaart oo Gmt tengevol"e van de ligging van het gezonken schip eenige dagen ge stremd zijn. De „Penshurst", de vroegere „Maud Lle- wellyn", metende 1454 bruto registerton is toêbehoorende aèn de reederij J. Power Ltd. te Londen. Het Zweedsche s.s. „Drot", dat 952 bruto registerton meet, behoort toe aan de reederij J. Carl H. Witt te Heldïngborg PROF. DR. W. VAN DER GAAF OVERLEDEN. Op 70-jar. leeftijd is Zaterdagochtend te Amsterdam overleden de oud-hoogleeraar in de Engelsche taal én letterkunde, aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam prof. dr. W. van der Gaaf. Prof. dr. W. van der Gaaf werd op 12 Augustus 1867 te Oostwold geboren en heeft in Heidelberg gestudeerd. In 1893 werd h(j leeraar bij het middelbaar onder wijs, in 1905 privaat-docent en in 1917 lector aan de Universiteit van Amsterdam. In 1930 werd hij aan dezelfde Universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleeraar waarna op 16 December 1936 zijn benoe ming tot gewoon hoogleeraar volgde. De overledene is als leeraar bü het mid delbaar onderwijs werkzaam geweest te Alkmaar, Hilversum, Zeist en Amsterdam. Van zijn hand verschenen tal van artikelen in tijdschriften. Juist Maandag j.1. heeft de opvolger van den overledene als hoogleeraar in de Engelsche taal- en letterkunde aan de Amsterdamsche Universiteit, prof. dr. P. N. U. Harting zijn ambt aanvaard. Op 6 Juni van dit jaar heeft prof. van der Gaaf afscheid genomen uit zijn functie, ter gelegenheid waarvan hij in intiemer, kring werd gehuldigd. MINISTER ROMME VRAAGT GELDINZAMELING. Voor het schoeisel-, kleeding- en dekkingsfonds. Wij vernemen dat namens den minister voor sociale zaken, mr, C. P. M. Romme. naar aanleiding van den oproep om steun aan alle landgenooten voor het vormen van een fonds voor voedsel, schoeisel en klee ding, gedurende de eerstvolgende drie maanden aan ondersteunden te verstrekken, tot de gemeente-besturen een circulaire is gericht. Daarin wordt voor het welslagen der geldinzamelingen op korten termijn krach tige medewerking verzocht en er op aange drongen dat, zoo mogelijk, in iedere ge meente nog in deze maand een openbare collecte voor het doel zal worden gehouden. De opbrengst dezer inzamelingen dient in de eerste week van November aan het daar voor door het departement voor Sociale Zaken aangegeven adres te worden afge dragen. Tevens is, vernemen wij voorts, ter ken nis der gemeentebesturen gebracht, dat de gemeenten die géén openbare collecte orga- niseeren, niet mogen rekenen op eenige uit- keering uit het nieuw te stichten fonds voor de binnen hare grenzen wonende steuntrek- kenden. Het dagelij ksch bestuur van Amsterdam zal nu, in verband met dén inhoud van deze ministerieele missive, binnenkort over het organiseeren van de collecte moeten beslis sen; over den datunv waarop ze zal worden gehouden, alsmede over de meest doelma tige wijze waarop in een zeer kort tijdsbe stek, de burgerij voor het in ruime mate cfferen voor de door werkloosheid getrof fenen, kan worden aangespoord. VERFSPATJES WERDEN HEM NOODLOTTIG. Schildersknecht gearresteerd. Een paar simpele verfspatjes hebben een diefstal te Rotterdam tot klaarheid ge bracht in een woning aan de Essenlaan. Een dame had namelijk twee briefjes van 20 in haar tasch geborgen en het taschje in haar bureautje gesloten. Op een gege ven oogenblik miste zij een van de briefjes en toen ze daarvan aangifte deed bij de politie, viel de verdenking op den 24-jari- gen schildersknecht D. H. W., die de pui geschilderd had. De jongen, die reeds ver scheidene keeren met de politie in aanra king is geweest, ontkende aanvankelijk, maar het politie-onderzoek bracht aan het licht dat er op een knopje aan het bureau een spatje verf zat, terwijl er tevens verf op een deurpost werd gevonden. De schil dersknecht werd nog eens nader aan den tand gevoeld en hij viel door de mand. De jonge man is in bewaring gesteld. JEUGDIGE DIEF BEKENT MISDRIJF. De manieren van „zware jongens". De geruchtmakende inbraak, welke kort geleden in een woning 'aan de Antonie van Dijskstraat te Amsterdam door twee kin deren van dertien ep vijftien jaar werd gepleegd en waarvoor behalve deze beide knapen nog een 18-jarige werklooze, ver dacht van heling, werd gearresteerd ,is Zondagmiddag geheel, tot klaarheid geko men. De jongen van vijftien jaar, de eeni ge van het drietal, die voortdurend ont kende iets van de inbraak te weten, heeft Zondagmiddag tegenover inspecteur L. J. Ponne en rechercheur De Boer van het bureau Leidschepleih een volledige beken tenis afgelegd en daarbij mededeelingen gedaan, die doen herinneren aan inbre kersmanieren die wel eens door de „zware jongens" worden toegepast. Zooals men weet stalen de jongens uit de woning een vest, waarin een porte feuille met./ 250, ee^diamant van duizend gulden, een damestasch met 25 en een aantal gouden sieraden. Het vijftienjarige boefje heeft thans be kend dat hij ook nog een bankbiljet van honderd Belgische francs en een biljet van 100 in het vest heeft gevonden, waarvan hij zijn vriendje dat meeging op inbraken niets verteld heeft. De diamant van duizend gulden hebben de knapen echter niet bij den buit gevon den. Toch moet de kostbare steen in de portefeuille hebben gezeten, die de jon gens in het water hebben gegooid. Het boefje, dat zoolang ontkend heeft, was merkbaar opgelucht toen hij Zondag middag eindelijk volledig het geheele mis drijf bekende. En zoo is dit ten slotte, dank zij het onvermoeide werken van inspec teur Ponne en rechercheur De Boer, maar ook dank zij de gegevens die twee politie mannen van het politieposthuis Wester straat konden verstrekken, geheel opge lost. Vandaag zal het drietal voor den officier van Justitie worden geleid. HET N. J. V. VERGADERT. Rtdevoeringen te Apeldoorn. Na de jaarrede van mr. W. de Vries op de algemeene vergadering in den Tivoli- schouwburg te Apeldoorn, is de vergade ring van het Nationaal Jongeren Verbond hedenmiddag voortgezet. Mr. de Vries stelde onder groote instemming der ver gadering voor een telegram te zenden aan H. M. de Koningin. Bij enkele candidaatstelling werd het hoofdbestuur voor het vereenigingsjaar 1937/1938 als volgt gekozen: algemeen voorzitter: mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier te Amsterdam; algemeen secretaris jhr. W. M. dp Brauw te 's-Gravenhage; alge meen penningmeester A. T. C. J. Schie- bergen te Arnhem. Leden: mr. O. Ver doorn te Rotterdam; K. Rijsdorp te Utrecht; H. A. V. Giesberger te Rotter dam; D. J. Karres te Apeldoorn; R. Ny- huis te Veendam. 237 Op haar tanen liep ze naar de iafeL „Vooruit Anneke! Toe dan!En ia daar had ze de staf in haar handjes. En nu, weg er mee' Daar was een uitgang. 238. Waar was ze nu? Wat een lange gang! Het was eigenlijk meer een open galerij. De wind woei zo maar in haar snoetje. Aan het eind zag ze weer een deur en ging er dapper op al. Hierna sprak mr. de Vries den afgevaar digden en den nieuwen algemeen voorzit ter toe en overhandigde den laatsten den voorzittershamer. Mr. Haitsma Muiier stelde onder dave rend applaus der vergadering voor, mr. de Vries tot eerelid te benoemen. Uit de plannen, die mr. Haitsma Muiier voor het komende jaar meedeelde, stippen wij aan, dat uiteraard in de principieele houding van het N. J. V. geen wijziging zal worden gebracht. Het initiatief is ge nomen voor een herdenking van het re geeringsjubileum in September 1938, waarover te zijnertijd nadere mededeelin gen zullen worden gedaan. Er zullen streekvergaderingen en gewestelijke land dagen georganiseerd worden, benevens een tweedaagsche kaderconferentie. Als hoofdpunt in de te voeren propa ganda zal de rijkseenheidgedachte naar voren gebracht worden, in verband waar mede plannen in voorbereiding zijn tot de oprichting in Nederland van een monu ment voor de Indische weermacht (het Kon. Ned.-Ind. leger). Er zullen dit jaar weer twee kampen gehouden Worden, het N. J. V. Zeekamp en op grootere schaal een meisjes-waterkamp. Na een eenvoudigen maaltijd in hotel Zeelandia, had des avonds in de geheel gevulde zaal van den Tivoli-schouwburg een bijeenkomst, georganiseerd door de afdeeling Apeldoorn van het verbond, waar het woord gevoerd werd door jhr. mr. B. C. de Jonge, oud-gouverneur- generaal van Ned.-Indië, gep. majoor W. G. de Bos en mr. Haitsma Muiier en waar bij het muziekcorps van het 4e reg. hu zaren uit Deventer zijn medewerking verleende. MINDER PERSONEELE BELASTING VOOR MOTORRIJTUIGEN. Voor eenigen tijd heeft de K. N. A. C. in een adres aan vrijwel alle gemeenteraden aangedrongen op verlaging der personeele belasting, geheven van motorrijtuigen, hetzij door verlaging der belastingtarie ven, welke in verscheidene gemeenten de laatste jaren ver boven de in de wet op de personeele belasting 1896 voorkomende bedragen waren opgevoerd, hetzij door verlaging van het aantal opcenten, ten einde door verlaging van deze Tasten te komen tot eenige verlichting van den totalen, het automobielverkeer in zijn ont wikkeling remmenden belastingdruk. Hoewel de K. N. A. C. van verschillende gemeentebesturen het bericht ontving, dat door noodlijdendheid der betreffende ge meenten dan wel om andere redenen, niet tot herziening der tarieven of het aantal opcenten kon worden besloten, ontving zij van diverse gemeentebesturen bericht, dat verlaging in overweging zou worden ge nomen, terwijl weer andere mededeelden dat per 1 Januari 1938 een verlaging zal worden ingevoerd. Tot deze laatste groep behoorend o. a. de gemeenten: Eist, Sittard, Schaesberg, Een rum en Stad Delden, welke alle het in de vorengenoemde wet bedoelde belasting tarief, zijnde 2.per 100.voor wa gens met een waarde beneden 2000. ihvoerden. Voorts verlaagde de gemeente Ridderkerk dit tarief van 2.80 tot 2.40; Tegelen van 3.60 tot 2.85; Enschede van 3.50 tot 2.75; op het betreffende raadsbesluit der laatstgenoemde gemeente dient de koninklijke goedkeuring nog te worden afgewacht. Het is de K. N. A. C. een genoegen van een en ander melding te kunnen maken, aangezien hierdoor voor vele houders van motorrijtuigen eenige verlichting van las ten, waarnaar sedert jaren door allen reikhalzend wordt uitgezien, ontstaat. NATIONAAL HERSTEL. Wij ontvingen van het Verbond voor nationaal herstel het volgende ter publi catie: in de gehouden vergadering van den centralen raad van het verbond werd het nieuwe hoofdbestuur als volgt samenge steld: lt.-gen. b. d. H. N. A. Swart, B. H. Bloembergen, F. Dekker Hissink, dr. W. Emmens, #nr. P. C. L. Eschauzier, mr. P. P. J. M. Geradts, L. M. E. J. H. Geradts, M. B. v. d. Jagt, J. P. de Keijzer, Jhr. ir. J. W. Storm van 's Gravesande, A. Uithol. De centrale raad was van m^ening, dat hoewel vele wenschen van het verbond in de afgeloopen 4 jaren in vervulling zijn gegaan, zooals b.v. het grootere betoon van liefde voor ons vorstenhuis en vaderland; versterking der weermacht en de rijks- eenheidsgedachte; het verbond voor natio naal herstel nog alle reden heeft om zijn bestaan te handhaven. Alhoewel de uitslag van de kamerverkiezingen teleurstellend voor het verbond is geweest, kwam de centrale raad tot de overtuiging, dat het verbond paraat moet blijven. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen reorganisatie-voorstellen met betrekking tot de structuur van het verbond voor te bereiden. DRIEWIELER CONTRA VRACHTAUTO. Gisteravond is een zeventienjarig meisje mej. Z„ op den Rijksweg by Santpoort, toen zij, rijdende op een driewieler, waar op zij melk vervoerde, den weg wilde oversteken, aangereden door een vracht auto. Het meisje werd tegen den grond ge smakt en bleef ernstig gewond liggen. Met een bloedende hoofdwonde en been- én armfracturen is zij naar het Antoniuszie- kenhuis te IJmuiden overgebracht. CAPRIOLEN OP DEN GLADDEN WEG. Op den Utrechtschen weg, ter hoogte van de buitenplaats „Stenia" te Zeist is een ongeluk geschied, dat goed is afge loopen. Een personenauto, komende uit «Arn hem; wilde uitwijken voor een langs den weg geparkeerden vrachtauto, doch slipte op een gladden weg en botste tegen een mast van het stroomnet der electrische tram. De wagen werd daarna aan een zijde geheel open gereten, sloeg daarna een halven slag om en vernielde tenslotte het hek van de oprylaan „Stenia". Van de beide inzittenden werd er slechts één licht gewond. De auto is totaal ver nield. BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN WEG.... Toen gistermorgen om acht uur de bijna 50-jarige commies bij de Nederlandsche Spoorwegen, de heer Wijgmans, wonende aan de Roemer Visserlaan te Zeist, per fiets uit de Sanatoriumlaan kwam en den Utrechtschen straatweg wilde oversteken naar het aan den overkant gelegen rij wielpad, werd hy door een uit Zeist komende auto aangereden en tegen den grond geworpen. Met een schedelbasisfractuur moest hij naar het ziekenhuis te Zeist worden over gebracht, waar hij in den loop van den morgen, omstreeks 11 uur, is overleden. Een tragische omstandigheid is dat de echtgenoote van het slachtoffer op het oogenblik te 's-Gravenhage in een zieken huis verpleegd wordt, zoodat het 12-jarig zoontje het eerst het schokkend bericht te hooren kreeg. Salarissen rijkspersoneel. - Het bestuur van de Centrale van Rijkspersoneel heeft zich gewend met een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal met het ver zoek te wiljen bevorderen, (jat het K.B. van 4 December 1935, staatsblad 690, houdende een algemeene salarisverlaging ad 5 kon het zijn op korten termijn, wordt ingetrok ken. Het adres is vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting. Oud-minister jhr. G. A. A. Alting von Geusau overleden. - Te Den Haag is in den ouderdom van 73 jaar overleden jhr. G. A. A. Alting von Geusau. Jhr. G. A. Alting von Geusau trad in 1918 na de eerste verkiezingen volgens het stel sel van evenredige vertegenwoordiging en na de aftreding van het extra-parlemen taire kabinet-Cort van der Linden op als minister van oorlog, tevens als minister van marine a.i. in het kabinet Ruys de Beeren- brouck. Voordat hij in 1913 benoemd werd tot directeur-generaal van de posterijen en tele grafie maakte hij gedurende een 30-tal jaren deel uit van het officierskorps van het Nederlandsche leger. Vele jaren was hij ge plaatst bij den generalen staf en toen hij in 1913 den militairen dienst verliet om het beheer van den veelomvattenden tak van staatsdient der posterijen en telegrafie op zich te nemen, was de toenmalige overste Alting von Geusau hoofd van de afdeeling generalen staf aan het departement van oorlog. Wolhand krabben. - Den laatsten tijd komen op de Waal steeds meer wolhand- krabben voor. De visscher Schweiger heeft op de waal te Nijmegen weer twee krabben gevangen. Ammoniak gedronken. - De 64-jarige weduwe G. J. uit de Beverstraat te Rotter dam heeft, toen zij in de keuken van haar woning een zenuwdrankje wilde innemen, bij vergissing ammoniak genomen. De oude vrouw, die de vergissing al spoe dig bemerkte, is in vrij ernstige toestand in een ziekenhuis opgenomen. Diefstal van collectegeld. - Door rechercheurs van de Amsterdamsche cen trale recherche is een 56-jarige man aange houden, verdachte van diefstal uit een col lectebus. Hij was opgetreden als collectant voor een liefdadig doel. De man is opge sloten. Met een defecten stofzuiger gewerkt. - Een 59-jarige vrouw werkte in haar wo ning aan de Bilderdijkkade te Amsterdam met een stofzuiger. Door een defect aan het apparaat kwam zij met den stroom in aan raking, waardoor zyn brandwonden aan een hand opliep. Buren schakelden den stroom uit. De vrouw, die was flauw geval- lèn, werd door den geneeskundigen dienst verbonden. P. van Dijk overleden. - In den ouder dom van 93 jaar is Zondag te Winschoten plotseling overleden de heer P. van Dyk, die met wijlen den bekenden dr. Bos, lid der Tweede Kamer, in den negentiger jare te Winschoten de Vrijzinnig Democratische- kiesvereeniging oprichtte, de eerste in ons land, als tegenwicht tusschen den groeien- den invloed vn hrt rcrirlisme en die der liberale pa» j.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7