Agenda Weet je, wat ik 'n leuke man vind? Die van Van den Brul.... op pag. 4,2e bi. BROEK OP LANGENDIJK KOEDIJK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht SCHAGEN 2 EERSTE BLAD |i Stad w Omqwinq.i| Alkmaar, Donderdag. MOND- EN KLAUWZEER. Hoewel het mond- en klauwzeer zich in Akersloot nog steeds uitbreidt, zijn reeds weer 3 gevallen aangegeven, dat de ziekte is geweken. Eén dier is aan de ziekte bezweken. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het dempen van de Boezemsingelgracht en het maken van rioleeringswerken met bestra tingen en trottoirs voor verbetering van den Boezemsingel en den Tienenwal, benevens het afbreken van het transformatiehuisje aan den Kanaaldijk en het weder opbouwen daarvan aan den Boezemsingel opgedragen aan den heer P. Buis, aannemer, te Oudorp. GESMOKKELD SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. De gemeentepolitie van Texel is er in ge slaagd, een groote partij gesmokkeld sigaret tenpapier op het spoor te komen en in be slag te nemen. Tegen den hoofddader in deze is proces-verbaal opgemaakt. Reeds lang was het de politie bekend, dat duizend pakjes gesmokkeld sigarettenpapier over het geheele eiland werden verspreid. Verdenking werd gekoesterd tegen een in woner van Den Burg bij wien de politie gisteren, in samenwerking met twee ambte naren van de belasting, een inval heeft ge daan. Inderdaad kon een groote partij ge smokkeld sigarettenpapier worden achter haald. OPBENGST COLLECTE. De gister gehouden collecte van het Alkm. Kleeding- en Dekking-comité heeft 530.40 opgebracht en aan nagekomen giften nog 8.03. De opbrengst heeft de verwachtingen overtroffen en het comité zal in staat zijn weer vele ondersteunden en armen van de noodzakelijkste kleeding en schoeisel te voorzien. HET KLEEDING- EN DEKKING- COMITE. Men schrijft ons: Het Kleeding- en Dekking-comité heeft gifter een collecte gehouden, welke boven verwachting is geslaagd. Welk een bemoedigend succes voor hen, die met zoo groote liefde dit werk hebben opgebouwd; in 't klein als „Brokkenhuis" begonnen. Stap voor stap zijn ze voort gegaan, het kleine groepje dappere vrouwen en mannen, met hunne warme harten. Tot ze gekomen zijn, wat 't thans is, 't Kleeding- en Dekking-comité, dat, dank zij veler medewerking, de beschikking heeft over een zeer goed geoutileerd ge bouw door de jeugdige werkloozen en hun leider zoo keurig ingericht- Maar wat zou dit alles beteekenen als het comité niet de beschikking had over geldmiddelen. Daarvoor klopte het gister aan uwe huizen, burgers en burgeressen. En gij hebt begrepen dat gij door uwe gaven, groot en klein, het comité niet alleen helpt, maar het waardeering geeft, voor wat het doet. Dat moet gij niet gering achten! Dat geeft hen kracht op den ingeslagen weg voort te gaan en het zegt u daarvoor hartelijk zeer hartelijk dank natuurlijk. Maar het vraagt nog meer van u komt eens kijken in de lokalen met goederen; gebruikt en nieuw, dan krijgt u een dui delijk beeld van wat daar leeft iederen Donderdagavond aan de Oosterkolkstraat. Want weer of geen weer iederen Donderdagavond stapt een groote groep dames en heeren naar het gebouw om de opgeroepenen zoo mogelijk aan/ het ge vraagde te helpen. De heer en mevr. Bergsma, Westerweg 55, en vele andere comitéleden zullen gaarne van voorlichting dienen. COVOTO. (Comité voor Tooneeluitvoeringen.) Het Comité zal in dit seizoen 12 Y, jaar be staan. De burgemeester heeft zich bereid ver klaard als eere-voorzitter toe te treden. Het dertiende speeljaar wordt op 3 Nov. a.s. geopend met een voorstelling van George en Margaret, van Gerald Savory, het blijspel, dat in Londen reeds maandenlang onafgebro ken wordt gespeeld en waarmee de tooneel- groep Het Masker, onder leiding van Ko Ar- noldi met zooveel succes op 8 October in den Stadsschouwburg de Amsterdamsche pre mière gaf. Julianalaan 14, van Heiloo. L. A. van Heijgen, N.H., schilder, en echtgenoote en dochter, Richard Cobdenstraat 4, van Bergen (N.-H.) G. Visser, N.H., huishoudster, Hooftstraat 13, van Leeuwarderadeel, Hui- zum. J. C. A. Boosman, R.K., graalleidster, Oudegracht 283, van BloemendaaL J. A. Bosdriesz, R.K., jeugd'eidster, Oudegracht 283, van BloemendaaL W. Dekker, N.H., transport-arbeider, Hof 2, van Oudorp. M. J. Korver, geen, kantoorbediende, Varne- broek 1, van Nieuwer-AmsteL G. B. Noordanus, G.K., vertegenwoordiger, en echtgenoote en zoon, Nic. Beetskade 62, van Leiden. J. J. Ursem, R.K., schilder, en echtgenoote en kinderen, Tuinstraat 58, van Heiloo. D. Schuijtemaker, N.H., Macl. Pontstraat 7, van Heiloo. M. Rezelman, N.H., dienstbode, Rippingstraat 15, van Koe dijk. C. W. Versloot, N.H., chauffeur, Scharloo 19, van Breda. H. P. E. H. Wanna, R.K., apoth. ass., Mient 11, van Amsterdam. M. de Boer, N.H., gehuwd met W. Chr. Oostendorp, C. W. Bruinvisstraat 28, van Schagen. G. Vooijs, Chr.Ger., werkmeisje, Wilhelminalaan 11, van Broek op Langen- dijk. W. C. van der Helm, N.H., fabrieks arbeider, en echtgenoote, Bergerweg 8, van Bergen (N.-H.) J. Schuurman, N.H., op- zichter-teekenaar Prov. Waterstaat, en echt genoote, Rippingstraat 40, van Broek op Langendijk. M. Landman, N.H., Ramen 11, van Baarn. H. Kluft, geen, kaasknecht, K. van 't Veerstraat 13, van Hoorn. W. J. van Romunde, R.K., Wildemanstraat 13, van Hooge en Lage Zwaluwe. L. van Gastel, R.K., spoorbeambte, en echtgenoote, Anjelierstraat 8, van Winterswijk. D. Stobbe, geen, zonder beroep, Stationsweg 3, van Heiloo. J. de Geus, N.H., veld- arbeider, Luttik-Oudorp 6, van Koedijk. E. Groot, R.K., dienstbode, Baansingel 9, van SchoorL N. Nieuwland, R.K., barbier, Breedstraat 2, van Beverwijk. L. Kollof, R.K., fabrieksarbeider, Compagniestraat 3, van 's-Gravenhage. M. C. Krapman, N.H., hulp in de huish., Emmastraat 89, van Winkel. C. F. de Munk, R.K., klerk amb tenaar O. M., Spoorstraat 88, van Koedijk. V. M. L. Conijn, R.K., zonder beroep, Nas- saulaan 19, van Venray. £aatste êeticPiteu Ongecorrigeerd BEZICHTIGING VAN DE NIEUWE FOKKERVIEGTUIGEN DOOR DEN MINISTER VAN DEFENSIE. De minister van defensie, de heer van Dijk, heeft hedenmiddag, vergezeld van zijn adjudant, kapitein Tielens, een bezoek gebracht aan Schiphol, ter bezichtiging van de aldaar opgestelde nieuwe Fe1-Ver vliegtuigen G. I en T. V. INGEKOMEN PERSONEN. W. van der Woude, geen, koopman in ga lanterieën, Voormeer 35, van Franeker. W. Zoon, R.K., timmerman, en echtgenoote en kinderen, Raaksje 13, van Zuidschar- woude. H. de Jonge, N.H., weduwe van H. Willemzen, v. d. Woudestraat 30, van Apeldoorn. W. Wilkens, geen, arbeider, en echtgenoote, N.H., en zoon, geen, Overdie- straat 2, van Medemblik. B. Hendrichs, E.L., zonder beroep, Stationsweg 114, van Castricum. E. S. L. Warnies, geen, zonder beroep, gehuwd met J. H. J. Haakman, Emmastraat 53, van Heiloo. J. C. Schorsij, N.H., echtgenoote van G. L. Hagenaar, Spoorstraat 37, van Bergen (N.-H.) J. Helder, N.H., pensionhouder, en echtgenoote en dochter, zonder beroep, Kennemersingel 27, van Warmenhuizen. F. van der Leek, N.H., handelsreiziger, en echtgenoote en kinderen, Visscherslaan 9, van Hoorn. G. Hopman, N.H., gehuwd met C. Roos, Oudor- perdijkje 25, van Noordscharwoude. B. J. M. Fortmann, RJC, analyste, van Ever- dingenstraat 18, van Amersfoort. A. Smit, N.H, weduwe van G. P. Vrijburg, Prinses DE MOELIJKHEDEN IN HET LEESPORTEFEUILLE-BEDRIJF TE AMSTERDAM. In verband met de zaak van den lees portefeuillehouder in Amsterdam-Oost, welke door de politie van het bureau Lin naeusstraat te Amsterdam in behandeling is genomen, vernemen wij, dat nog steeds nieuwe slachtoffers zich blijven aanmelden In de stad Amsterdam zijn het er 250, in Haarlem 150, terwijl ook Zaandam zijn aandeel geleverd heeft met 60. Uit 't Gooi zijn tot vandaag 22 slachtoffers binnenge komen, waarna ook uit Diemen en Amstel veen gedupeerden zich aanmeldden. De man werkte volgens het gewone lees portefeuille-systeem. Maar de bedragen, die hij daarbij reken de, waren tamelijk laag, zoodat hij zelf tegenover de politie zijn verwondering uit spreekt, dat zooveel intellectueelen zich zoo gemakkelijk hebben laten beetnemen. Zijn administratie was zeer goed in orde en is zooals bekend geheel door de politie in be slag genomen. In Wico-studio asm de Koningstraat tot 19 Oct., eiken dag 10—12 en 2—5 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De vlucht voor het huwelijk (hum.); hoofd rollen Josrn Crawford, Clark Gable, Fran- chot Tone. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Tweelingbroers (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jeannette MacDonald en Spencer Tracy. Donderdag 14 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.30—10 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over voeding door dr. Banning, voor de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8.15 uur, Schouwburg Harmonie, opvoe ring van „Sprong in het duister", vanwege den kunstkring „Het Schouwspel". Vrijdag 15 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wie ner Sangerknaben. 8.15 uur, De rustende Jager te Bergen, opvoering van „Sprong in het duister" vanwege den kunstkring „Het Schouwspel" 8.15 uur, doopsgezinde kerk, rede ds. Golterman over Individualisme en gemeen telijk leven. Zaterdag 16 October. 8 uur, De Unie, film van de snelschrijf- machine Tachotype. en vorderde één jaar verdediging voerend, VI hebbeh, dachte en voraerae eeu gevangenis straf. Mr. ter Spill, de wees op het feit, dat de familie van ver dachte hem niet in huis wilde h zoodat hij op deze wijze tot het café-bezoek is gekomen. Pleiter verzocht de uiterste clementie. Uitspraak 28 October. JAPANSCH VISSCHERSVAARTUIG AANGEHOUDEN. Officieel wordt uit Buitenzorg het volgen de gemeld: Op 9 October trof een vliegtuig van de Flores de Japansche motorboot „Taishm Maru" aan met vier prauwen, welke in de wateren rond de Anambas-eilanden visch- ten. Ondanks herhaalde seinen om te stoppen en waarschuwingsschoten, trachtte het vaar tuig te ontkomen. De Taishin Maru stopte eerst, nadat twee uren waren verloopen en het vliegtuig voor den boeg, hoog over het schip en op de wa terlijn had geschoten. Twee opvarenden van de Taishin Maru zijn licht gewond, de een aan een arm, de andere aan een been. De Taishin Maru is naar Tandjong Pinang opgebracht. DE VALERA WIL NIET HFWiro'/rN WORDEN. Op de te Dublin gehouden jaarlijksche conferentie der Fianna-failpartij heeft de Valera laten doorschemeren, dat hij zich niet meer candidaat voor het president schap zal stellen, wanneer aan het einde van het jaar de nieuwe grondwet van kracht wordt. Volgens de „News Chronl cle" wordt de minister van volksgezond heid, O'Kelly, als candidaat genoemd LOON- EN SALARISPOSITIE RIJKS PERSONEEL EN ONDERWIJZERS. Te 's-Gravenhage kwamen gisteren de vertegenwoordigers bijeen van de zes cen trales van overheidspersoneel, welke zitting hebben in de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg bij het rijk. Onderwerp van behandeling voor deze bijeenkomst vormden de besprekingen over de loon- en salarispositie van het rijksperso neel en de onderwijzers, welke hebben plaats gehad in de vergadering der centrale com missie op 5 October j.1. en zullen worden voortgezet in een volgende vergadering de zer commissie, die, naar mag worden ver wacht, zal worden gehouden vóór de open bare mondelinge behandeling der rijksbe- grooting door de Tweede Kamer. Na bespreking van een en ander kwamen de vertegenwoordigers der centrales una niem tot de conclusie, dat verbetering dezer positie urgent móet worden geacht, welk oordeel werd gegrond op verschillende over wegingen. De vertegenwoordigers stellen zich voor, dit standpunt in de a.s. centrale com missie-vergadering, in aansluiting op het reeds besprokene in de vergadering van 5 October j.1., nader te verdedigen. Zij juichen het toe, dat deze voor het rijkspersoneel en de onderwijzers zoo belangrijke zaak volle dig in het rijks-georganiseerd overleg kan worden behandeld en vertrouwen, dat het mogelijk zal blijken, in dat overleg tot een zoowel voor de regeering als voor de orga nisaties bevredigende oplossing te geraken. Besloten werd verder, voor een deputatie namens de zes centrales een onderhoud aan te vragen bij den voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 97 cent per K.g. EEN „VEELBELOVEND" KNAAPJE. Met gestolen geld de wijde wereld in Surveilleerende agenten vonden dezen nacht in de donkere, verlaten straten der re sidentie een 12-jarigen jongen. Natuurlijk hielden de agenten het knaapje aan om hem te vragen, wat hy zoo in het holst van den stormachtigen nacht op straat moest doen. Hij deed erg vreemd en was voor de overi gens zeer vriendelijk optredende agenten angstig. Deze namen den jongen mee naar het bureau, waar hij zijn begeleiders een om' standig en aanvankelijk zeer verward ver haal deed, waarbij de tranen hem dikwijls over de wangen biggelden. En dat was niet zoo heel erg te verwonderen. Uit het volgen de moge dat voldoende blijken. Het ventje, dat in Leiden woont, was gis termiddag uit het huis van zijn vader en moeder weggeloopen, nadat hij kort te voren een inwoonster van Rijnsburg van een por- temonnaie, inhoudende 16 gulden, had be stolen. Naar huis durfde hij niet meer terug en dus besloot de knaap de wijde wereld in te trekken. Maar ook dat durfde hij niet goed. Vijfmaal kocht hij een treinkaartje LeidenDen Haag. Viermaal had hij het kaartje weggegooid, omdat hij er tegen op zag op zijn eentje in den trein te stappen, Eindelijk trok hij de stoute schoenen aan en reisde op het vijfde kaartje naar den Haag. 's Middags en 's avonds dwaalde de jon gen door de Haagsche straten. Met een bioscoopje, lekkere broodjes, sigaretten en champagne-pils wilde het gestolen geld wel op. Huilende van angst en van berouw over zijn slecht gedrag dwaalde hij 's avonds laat en 's nachts door de Haagsche straten, totdat hij de agenten tegenkwam en op het bureau de geheele geschiedenis kon vertellen. Zes gulden had hij nog overgehouden, 10 gulden waren in den loop van den dag opgemaakt, Hedenochtend is de jongen naar Leiden te ruggebracht. Hopelijk zal men hem daar met een flinke afstraffing aan het verstand weten te brengen, dat hij op den verkeer den weg is en dat zijn nog zoo jonge leven niet veel goeds belooft, wanneer hij zoo door blijft gaan. GEVOLGEN VAN DRANKMISBRUIK. Incasseerder verduisterde gelden. Een 57-jarige incasseerder te Leiden, thans gedetineerd in het huis van bewaring, heeft zich verleden jaar gelden toegeëigend, welke hij geïnd had voor de Leidsche spaarbank. Hij was met een bedrag van ruim 400 spoorloos verdwenen en een jaar later meldde hij zich op het politiebureau, waar hy de verduistering bekende. Hy moest heden voor de Haagsche rechtbank ver schijnen. Het bleek, dat verdachte weinig thuis kwam en zich veel in café's ophield. Daardoor was hij in de schulden geraakt en om deze te betalen, had hij de verduistering gepleegd. Hierna had hij een jaar in Rot terdam gewerkt, doch toen dit afgeloopen was, ad hij geen inkomsten meer en heeft nZ1 °P et Politiebureau gemeld. van'w Van ^U8titie- jhr- mr. van Asch i)ck, noemde het geheele geval sen ge\oig van het drankmisbruik van vei- Jkomn daal Tlieuws Verloting bazar. Dinsdagavond is de verloting gehouden van de bazar, welke dezer dagen werd ge houden in de doopsgezinde kerk alhier. Niet minder dan 154 prijzen werden toegewezen De eerste drie prijzen vielen op de num mers 256, 309 en 435. W. O. E Op 10, 11 en 12 October werd door de damesvereeniging W. O. E. (Wij Onderwijzen Elkander) de tweejaarlijksche tentoonstel ling gehouden van handwerken ten huize van den heer W. Butter. Des namiddags van 10 October opende mevr. den Hartog Goldberg de tentoonstelling, hare voldoening uitsprekende over de opstelling van de ver vaardigde handwerken en de medewerking, dien men van verschillende zijden mocht ondervinden. Zij hoopte, dat ook deze ten toonstelling weer mocht slagen. Men mocht zich al dadelijk in een druk bezoek ver heugen. Er was weer een keurcollectie aan wezig, welke getuigde van veel arbeid en geduld, gepaard aan bekwaamheid. Er was ook gezorgd voor vermaak en na vermoeie nissen kon men uitrusten en een heerlijk kop thee bekomen, terwijl onze plaatsgenoot, de heer Kok, gezellige muziek ten gehoore bracht. Alle dagen kenmerkten zich door een groote belangstelling. Het totaal der bezoe kers overschreed de 500. Op den avond van 13 October kwamen het bestuur, leden en genoodigden weer bijeen tot het toekennen der prijzen. Mevr. den HartogGoldberg riep hierbij weer het welkom toe aan de aanwezigen en wees op het werk der leden voor deze 8ste tweejaarlijksche tentoonstelling en op de vriendschappelijke samenwerking, die er altijd heerscht en de bekendheid, die de vereeniging in den lande geniet. Zij besprak inzonderheid het werk van een ruim 80- jarige medewerkster mevr. Schuit—Mole naar en andere hoogbejaarde dames. Verder gaf spreekster een overzicht van het doel der vereeniging, n.L werkzaam te zijn voor hulpbehoevenden in de gemeente. De ver jaardag van de pop werd geraden door mevr. Wassenaar te Velsen, die het overgaf om te laten raden voor de meisjes van de lagere school. De voetbal werd gewon nen door dr. den Hartog. Deze gaf hem aan den schooljongen, die het na hem geraden had. De eerste prijs, een mooi kleed, werd gewonnen doop mevr. de Waal—Meijer bij het ballerospel. Hierna werd overgegaan tot de verloting van 160 prijzen op de 1500 loten, waarvan de eerste prijs, een ontbijt- laken, werd gewonnen door mevr. Pesser uit Alkmaar. Ten slotte dankte de voorzitster allen, die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond. Meest matige wind uit westelijke richtin. gen; half tot zwaar bewolkt of betrokken- waarschijnlijk enkele regenbuien; aanvan kelijk nog weinig verandering in tempera tuur; later wellicht iets koeler. De regenkansen stijgen. Het daalgebied van den luchtdruk, dat gistermorgen den barometer op Usland sterk deed dalen, trok naar het zuidoosten en deed een depressie ontstaan boven De nemarken. In het noorden van IJsland bleef de luchtdruk dalen en thans ligt een diepe depressie ten westen van dit eiland en valt de barometer er snel. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan ver plaatste zich een weinig naar het zuiden. Aparte maxima vormden zich in Frankrijk en in Finland. In het noordwesten is het luchtdrukverval van zuid naar noord sterk toegenomen en waait het krachtig uit west. De temperatuur blijft echter hoog en er zijn nog veel polaire koude invallen met afkoeling en gure buien in zicht. In noord- Scandinavië werd de vorst van beteekenis. Over Zwitserland en midden- en zuid- Frankrijk ligt een mistgebied met lage och- tendtemperaturen. Op de Alpentoppen blijft het weer mooi, doch de wind is sterk toegenomen. De omgeving der Noordzee zal ver- moedelijk meer en meer onder den in vloed der depressie komen, zoodat de kans op regenbuien geleidelijk grooter wordt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.41 uur tot 5.51 uur licht op. Veearbitrage. Bovenstaande vereeniging hield Woens dag haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Daan Kaan te Wie- ringerwaard, deed uitkomen dat de strek king welke de vereeniging voorstaat naar genoegen verloopt. Ondanks de stijging van het aantal leden tot ruim 600, blijven ver schillende zaken over welke verandering, c.q. verandering of verbetering behoeven. Medegedeeld werd dat door benoeming van den heer mr. Langeveld tot agent van de Ned. Bank deze niet meer als advocaat behulpzaam zal zijn. Voor de bewezen diensten en medewerking werd mr. Lan geveld door-den voorzitter dank gebracht Uit het jaarverslag 1936 blijken te Hoorn', Alkmaar, Purmerend en Amsterdam dis tricten opgericht t. zijn. Vooral te Hoorn en Puimerend gaat de zaak voorspoedig en werkt de Veearbitrage met groot succes. Te Hoorn werd het standpunt ingenomen dat de fabrieken collectief toe moesten treden, hetwelk tot groote ledenaanwas aanleiding .Jf Sc.1?agei}1 werden 9 geschillen behan deld, welke allen tot oplossing werden ge-1 bracht. Een woord van dank aan de com missie werd geuit. Friesland gaf wederom onaangenaamhe den en een waarschuwing om met den aankoop van Friesch vee voorzichtig te zijn mocht niet achterwege blijven. Ook het koopen in eigen omgeving van goed bekend staande kooplieden, welke allen zijn aangesloten voorkomt veel narig heid. Het ledental nam met ongeveer 109 toe en steeg tot 628. Deze stijging komt hoofdzakelijk, doordat de fabrieken te Wie- ringerwaard en Koegras collectief aanslo ten, resp. een stijging van 70 op 107 en IA op 49. Een zelfde resultaat zou te bereiken zijn met Lutjewinkel en St. Maartensbrug, indien ze wilden toetreden. Door de heer Blokker, Oudesluis, werd verzocht de arbitrage-commissie eenige ver goeding voor de gepresteerde arbeid te verleenen. Zal een punt van bespreking in het bestuur uitmaken. Later met voorstel len. Herkozen werd de heer Jb. Broersma te Barsingerhorn tot bestuurslid. De rekening en verantwoording sloot met een ontvangst en uitgaaf van 771.07. Batig saldo f 521.29. Gekozen werden tot leden van de finan-, cieele commissie 1937 de heeren Kaan te Wieringerwaard, R. Waiboer te Anna Pau- lowna en T. Rems te Valkoog. Bij monde van den secretaris-penningmeester, den heer Joh. de Veer te Schagen werd verslag uit gebracht van de Algemeene vergadering van de hoofdvereeniging. Inplaats van mr. Langeveld is benoemd mr. Cremers te Utrecht. De contributie voor de districten aan de hoofdvereeniging werd weer op 17 y2 cent per lid gesteld. In deze vergadering werd vooral besproken de nood zaak, dat veearbitrage noodig was voor het geheele land. De provincie Groningen werkte ook reeds goed, doch in Friesland willen ze er nog maar steeds niets van weten. De contributie voor het district Schagen werd weer vastgesteld op 1 per individueel lid en 0.50 per collectief lid. Voor de propaganda in en buiten het dis trict werd besloten een fotoplaat te ver vaardigen, welke in alle café's zal worden geplaatst. Ook persoonlijk bezoek aan zuivelfabrieken om collectief toe te treden, zal worden ondernomen. Hierna rondvraag en sluiting. J&xteketi EENS IN EEN MEINACHT. Uitgave De Tijdstroom, Locheffl- Eensin een Meinacht. Het is een ro mantische titel van een romantisch boek. Eens... in een Meinacht heeft Lodewijk. de laatste Fransche koning vóór de groote revolutie, een kort, maar zeer intiem en- tre-nous gehad met Irène de Signac; een tijdje later is dezelfde levenslustige en knappe Irène getrouwd met den schatrijken ouden graaf de Travillot en nog weer eeni- gen tijd later wordt het echtpaar gezegend met een zoon, Louis Bertrand. En het is de geschiedenis van dezen Louis Bertrand, een onecht kind van den Franschen koning, die in dezen roman wordt weergegeven. Wellicht en zeer waar schijnlijk niet heelemaal precies volgens de werkelijke gebeurtenissen; maar dan toe in elk geval zoo, dat we met den schrijve* kunnen spreken van een zeer avontuurlij ken roman. Louis Bertrand wordt daarna opgevoe buitengewoon gelukkig. Het is immers J®* volutie in Frankrijk en de ouders van den kleinen Louis Bertrand worden als zoovel anderen vermoord. Louis Berrand wordt daarna opgevoe®

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2