Agenda de 1 eent sigaret die blijft triomfeeren £uchtttaad Jieck S. School Weec&edcht |i Stad. w Omgeving. NASSAU-TAX. Tel. 3545 H. W. HOLSMULLER BELASTINGZAKEN TABAK Het pakje met den Piloot. LANGENDIJK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. GEEN SPREEKUUR. De heer T. Bonsema, wethouder, is a.s. Maandag verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. LOONSVERHOOGING BIJ DE IJZER- EN METAALGIETERIJ. Eenige maanden geleden zijn door de sa menwerkende metaalbewerkersorganisaties pogingen in het werk gesteld om tot ver hooging der loonen te komen aan de IJzer en Metaalgieterij. Op voorstel van de di rectie zijn toen de onderhandelingen uitge steld. Nader overleg heeft thans tot het resultaat geleid, dat van het 196 man sterke personeel de loonen verhoogd zullen wor den. De loonen van 67 jongeren zullen ver hoogd worden met 1 tot 6 cent per uur, die van de overige arbeiders met twee cent. MOND- EN KLAUWZEER. Nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer deden zich in Wieringen voor onder het vee van de heeren C. Ruiter, Bierdijk; E. Everts, Gemeenelandsweg; L. Mulder, Stroe; J. Mulder, Noord-Stroeërdijk; Jn. Veerdig, Elft; C. de Wit, Stroe; M. de Vries, Zandburen; C. Bakker, Zwinstraat en P. Koster, Molenweg, Slootdorp en wed. C. Tysen, Gasthuisweg. Thans hebben zich reeds 27 gevallen voor gedaan. Zooals uit deze en vorige opgaven blijkt, breidt de ziekte zich steeds verder in westelijke richting over Wieringen uit. Het mond- en klauwzeer breidt zich ook in de gemeente Oudorp gestadig uit. Werd voor 14 dagen het eerste geval geconsta- terd, thans hebben reeds een vijftiental veehouders aangifte gedaan dat deze ge vreesde ziekte onder hun vee is uitgebro ken. STEUNT DE COLLECTE. Op Maandag 18 October a.s. zal weder de jaarlijksche collecte worden gehouden voor het Fonds tot Steun van openbare scholen. De opbrengst is bestemd voor de exploi tatie en steun aan kleuterscholen, aan vulling bezoldiging extra leerkrachten, steun voor voeding en kleeding van school gaande kinderen, steun aan cursussen, enz. MAKELAARS BEEEDIGD. Donderdag zijn aan de Arrondissements rechtbank te Alkmaar beëedigd, de heeren: 1. W. B. G. Muntjewerf te Heiloo, als makelaar in onroerende goederen (meubi lair); 2. J. Ph. van den Berg (lid der fa. Meijer Pels), Alkmaar, als makelaar In onroe rende goederen. GESLAAGD. De heer J. C. Roos te Schoorl slaagde voor het diploma A van het machinisten examen. De heer W. van Dijk te Alkmaar is te Nijmegen geslaagd voor het candidaats- examen in de rechten. POLITIEDIPLOMA. De heer G. de Reus, agent van politie al hier, behaalde in Utrecht het politiediploma met aanteekening. EEN GEDENKNUMMER. „Ons Orgaan", de periodieke uitgave van het Centr. Bur. voor. maatsch. werk te Alkmaar, bevat in de September-afleve- ring een uitvoerig overzicht van het werk der Vereeniging Huisverzorging gedurende haar 25-jarig bestaan. Wij vinden daarin o. a. een gelukwensch van den burgemeester, een foto van de oprichtster, mej. van Rijn, en een opname van de tegenwoordige commissie. Uitvoerig worden de levensgeschiedenis en de lotgevallen der jubileerende ver eeniging hierin beschreven. WAARNEMINGEN VAN DEN VOGELTREK. Het vogeltrekstation Texel raadt zijn medewerkers aan de waarnemingen mor genochtend te beginnen. In de komende dagen zal de weerstoe- stand waarschijnlijk gunstig zijn voor vogeltrek. Bij slechter worden van het weer zal de eerstvolgende gunstige dag weer worden aangekondigd. DE POSTZEGELVERZAMELING. Ds. Ruys verzoekt ons plaatsing voor het volgende: Het verzamelen van postzegels voor on zen stadgenoot N. S. gaat geregeld voort. In betrekkelijk korten tijd werden niet minder dan 2600 zegels samengebracht. Alle standen werken samen voor dit mooie doel om den jongen maar spoedig naar Davos te krijgenl Wie helpt verder? De brieven van warm medegevoel ge tuigende, die vaak in de pakken postzegels waren ingesloten, hebben den patiënt en zijn ouders zeer verblijd. De dokter heeft den jongen weer hoop gegeven op volledig herstel, als hij naar Davos gaat. „KLEINE" JONGENS. Het is de politie mogen gelukken de daders op te sporen van de vernieling van eenige lampen der straatverlichting aan den Friescheweg onder Oudorp. De daders zijn een drietal jongemannen uit Oudorp, allen ruim 20 jaar oud! Groote ritten speciale tarieven. HUISVERZORGING. 19 Nov. 1912—19 Nov. 1937. Men schrijft ons: Uit bovenstaand opschrift blijkt, dat er iets bijzonders is. Ja. Huisverzorging, naar ik meen genoezaam bekend, is een neu trale vereeniging, die huishoudelijke hulp geeft in on- en minvermogende gezinnen, waar de huisvrouw door ziekte verhinderd is, hare bezigheden te verrichten. Dit is van zeer groote beteekenis. Immers, door deze hulp blijft het gezin intact en moeder kan ook nog eens een wakend oog houden. Dan niet gering te achten als de vrouw naar het zieken huis moet worden gebracht, brengt dit voor de gemeenschap groote kosten met zich. Zoo staat Huisverzorging aanstonds bij den mijlpaal van 25 jaren arbeid in dienst der zieke huisvrouw. Als onder-afdeeling van het Witte Kruis, afd. Alkmaar, op initiatief van mej. v. Rijn opgericht, heeft Huisverzorging reeds dadelijk geheel zelfstandig haar werk verricht. Zij heeft zich niet alleen weten te handhaven, maar is uitgegroeid tot een instituut, dat in de tegenwoordige maatschappij onmisbaar is geworden en zóó, door haar arbeid, honderden, ja dui zenden gezinnen tot zegen is geweest. Bij dezen zilveren mijlpaal wil zij even stil staan en velen met haar. Niet om feest te vieren, maar om te trachten de uitgeputte financiën wat te herstellen. Waar vroeger 4, hoogstens 6 weken rust voldoende waren, om de huisvrouw weer voor haar taak geschikt te maken, duurt tegenwoordig het herstel veelal langer. Door de geringe inkomsten blijven de zoo noodige extra voeding en versterkende middelen achterwege; andere instellingen van weldadigheid kunnen ook niet meer voldoende helpen en zoo komt bij allen de bodem der schatkist te zien. Daarom heeft Huisverzorging plannen gemaakt, welke met de hulp van Alk- maarsche ingezetenen zeker zullen slagen. Zij heeft het voornemen op 19, 20 en 21 November een tentoonstelling van poppen (historische kleederdrachten) en al, wat daar bij behoort, te houden. Zij heeft, dank zij de groote medewerking der ge meente, de beschikking gekregen over de kamers Langestraat 87, waar thans de paddestoelen-tentoonstelling zetelt. Uit alle oorden des lands, b.v. Zeeland, Groningen, Drente, diverse musea enz. hebben wij reeds toezeggingen voor de tentoonstelling gekregen. En wij ver zekeren U, dat 't een keur-collectie nu reeds is. Aan deze tentoonstelling is een verloting verbonden. Ook voor deze afd. zijn al zeer vele mooie poppen, poppenkamer tc. be schikbaar gesteld. De loten hiervoor kos ten 0.25 en zijn bij alle dames van Huis verzorging te bekomen. Nu wenden wij ons ook tot de Alkmaar - sche ingezetenen. Zijn er onder U wellicht nog, die in het bezit zijn van een of andere pop, of iets, dat met poppen in verband staat, dat gij óf voor de tentoonstelling, óf voor de verloting wilt afstaan? Mevr. LindKeg, Kennemerstraatweg 35, tel. 2762, zal gaarne Uw naam en adres noteeren. Dit is echter nog niet alles. Op den mor gen van Zaterdag 20 November wordt een speldjes-verkoop gehouden. Als hierover meerdere gegevens beschikbaar zijn, laten wij wel weer eens wat van ons hooren. Collectanten, gij begrijpt ons wel! Of geeft U zich nu reeds gaarne op? Adres Mej. Scalé, Kennemerstraatweg 101, tel. 4124 tusschen 9 en 10 uur. Dat men met onze plannen instemt, bewijst de groote medewerking, welke wij nu reeds mochten ondervinden. Wij noemden reeds de Gemeente. Dan niet te vergeten den Armenraad, wiens vertrokken secretaris ons met de voorbereiding onschatbare diensten be wees. Het „Orgaan", dat dezer dagen in Uwe huiskamers komt, is voor het groot ste deel gewijd aan het jubileum. De Ver. v. Huisvrouwen heeft eerder reeds plaatsruimte in haar blad afgestaan en in het volgend nummer kan men daar over weer lezen. En dan „lest, best" de Redacties der bladen: de Alkm. Courant en N. H. Dag blad, welke ons met groote welwillendheid plaatsruimte afstonden. Dat zijn-voor ons verblijdende teekenen. Tot slot heeft op ons verzoek een aantal dames en heeren ons de eer aangedaan, zitting te willen nemen in het Eere- Comité. Dat stemt ons allen tot groote dank baarheid en geeft ons kracht om met blijdschap in 't hart ons doel trachten te bereiken. Het Eere-Comité voornoemd is als volgt samengesteld: Jhr. Mr. F. H. v. Kinschot, Voorzitter, HoogEerw. Heer Deken Rengs, Ds. J. H. W. Warners, Ds. Fr. W. Rappold, A. de Wolf, Voorg. Isr. Gem., Mevr. Degenaar de Lange, Dr. A. K. Dijkhuizen, Dr. G. J. Sluijmer, D. G. G. Margadant, voorz. W. Kr., G. v. Slingerland, D. Govers, Mr. P. Langeveld, Dr. H. J. M. Hofstee, Mevr. Cohen StuartWichers, Dr. C. M. Hoo- genboom, D. J. Woldendorp, Mr. C. A. de Groot, Mevr. v. SonsbeekBaning, A. F. Bergsma, Mevr. de Jongv. Giezen, Tj. N. Adema, N. P. Andriesma, J. J. D. H. Verschoor, Mevr. LutjeharmsSparen- berg, Mej. J. v. Toorenburg, Mej. W, v. d. Voort, Mevr. Verschoolv. d. Kuijl, Mevr. v. d. Feen de LilleFontein Verschuir, Mevr. KraakmanKortman, G. Figée, Secretaris v. d. Armenraad. De Commissie tot Huisverzorging: Mej. E. M. J. v. RijnEere-Presidente, Mevr. RingersVeen, Pres., Mevr. DorbeckKortmann, Vice-Pres., Mevr. LindKeg, Secretaresse, Mej. C. G. Scalé, le Penningmeesteresse, Mej. A. In Wico-studio aan de Koningstraat tot 19 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer 't Was in de Mei (rom.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur hoofdnummer Gang show (padvindersfilm); vooraf Het laatste schot (sens.); hoofdrol Jack Holt. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.45 uur voorstel ling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De ondergang van de „William Brown" (avonturen), hoofdrol len Gary Cooper, George Raft, Frances Dee. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Als het circus komt (circusfilm); hoofdrol len Wallace Beery en Jackie Cooper. Toe gang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 16 October. 8 uur, De Unie, film van de snelschrijf- machine Tachotype. Zondag 17 October. 3.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, dancing: Kings of Swing. 8 uur, café Kok te Rustenburg, feest avond van „Al doende leert men". Maandag 18 October. 8 uur, rem.-geref. kerk aan het Fnidsen, openbare samenkomst van de afd. Alkmaar van Kerk en Vrede; spreker ds. Ruitenberg over „Japan houdt ons geweten wakker". 8 uur, 't Gulden Vlies, Volkszangavond m. m. v. knapenkoor o.l.v. Joh. Kuiper. 8.15 uur, in Valk's lunchroom, aanvang cursus van „De studiekring van wijs begeerte". LID NED. INSTITUUT ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR Stam, 2e Penningmeesteresse, Mej. W. G. v. d. Weele, aanvraag-bureau, Mevr. Pa- leariv. Nieuwkuijck, Mevr. Peetv. d Brink, Mevr. Goettschv. Hardeveld, Mevr. KraakmanBots, Mevr. Spaans Saai, Mevr. IJpmav. d. Struijck, Mevr. WalmaVelthuijs, Mr. G. A. de Lange, gedel. lid W. Kruis, D. M. Kuijsten, fin medewerker. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 17 October is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. 10, 12, 15 ct p. pakje OLDENKOTT VOLKSZANGAVOND. Men schrijft ons: De eerste zangavond van dit seizoen wordt door de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang, af deeling Alkmaar, a.s. Maandagavond gehouden in de Schouwburg ,,'t Gulden Vlies". De bekende leider, de heer Sixma, draagt er zorg voor, dat iedere aanwezige het lied uit volle borst medezingt, nadat hij daarvoor de, op hem eigen prettige, aan wijzing heeft gegeven. Op deze avonden heerscht steeds een aparte sfeer; men voelt zich onmiddellijk thuis, door het directe contact, dat de lei der met de aanwezigen heeft. Ter afwisseling van. den Volkszang zal het groote Knapenkoor van onzen stadge noot, den heer Joh. Kuiper, eenige liede ren ten gehoore brengen. Hoe goed herinneren wij ons nog het optreden dezer knapen op den avond van Kuiper's 25-jarig jubileum als toon kunstenaar vorigen winter. Het zal voor de aanwezigen een buitengewoon genoegen zijn naar den prachtigen zang van deze knapen te luisteren. Zij, die het mooie Nederlandsche lied willen zingen, en tevens van prachtigen knapenzang willen genieten verzuime niet dezen avond aanwezig te zijn. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Film: Een lied van de aarde. Men schrijft ons: Wat is onze aarde? Een afgekoelde planeet, zonder eigen licht, op eenigen afstand in het wereld ruim reeds niet meer zichtbaar, zonder ophouden met razende snelheid voor waarts jagende. Honderden millioenen jaren geleden werd zij als nevelvlek, ijler dan de lucht, die wij inademen, geboren. En op de dunne aardkost, welke de gloeiende kern omsluit, speelt zich ons leven af. De mensch gaat voorbij aan heel veel dingen, waar hy ternauwernood acht op Rook TRIUMPH slaat. Zijn aandacht is geboeid door de gebeurtenissen van zijn dagelyksch leven. Maar aan de kanten van onze wegen leeft ook een wereld, een wereld met eigen wetten. Wanneer wij een blik krijgen in deze wereld aan onze voeten, moeten wij tot het inzicht komen, dat de maatschappij die wij opbouwden, ondanks alle hulp middelen en behoeften, die wij ons schie pen, toch niet zoo geweldig veel hooger staat in vergelijking met die van deze kleine dieren. En als wij tot het besef komen, hoezeer wij eigenlijk volkomen afhankelijk zyn van veel dingen rondom ons: van de plan ten, die dagelijks het wonder volbrengen uit stof en zwarte aarde de zuurstof en het voedsel te verschaffen, zonder welke mensch noch dier op deze aarde kunnen leven, de dunne luchtlaag, die als damp kring onze aarde omgeeft en ons be schermt tegen de verschroeiende hitte der zon, tegen de alles verstarrende koude van het wereldruim, dan gevoelen wij, dat wij niet het middelpunt der schepping zijn, doch dat wij bestaan door een wonder. Een beeld te geven van wording en we zen der aarde, van den mensch in zijn ver houding tot mikro- en makrokosmos, dat was Svend Noldau's doel bij het maken van zijn film „Een lied van de Aarde". Onze eigen nietigheid, onze onbelang rijkheid in verhouding tot de geweldige verschijnselen om ons heen duidelijk te belichten, maar zoo, dat dit niet be angstigt of benauwt, doch integendeel ons onszelf gelukkig en vrij doet gevoelen te midden onzer dagelijksche beslommerin gen en aardsche zorgen, dat was Sven Noldau's opzet. Deze film wil dan ook allerminst een wetenschappelijk betoog zijn, opgesteld door een geleerd natuurvorscher. Het is een film, gemaakt door een ge lukkigen natuurvriend met open oog voor al wat mooi en belangrijk is, hetzij uiterst klein, hetzij onmeetbaar groot als het overweldigende sterrenfirmament, waar- onder wij leven. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Ibis te Bandoeng; Nandoe Buizerd te Alexandrië. Thuisreis: Reiger te Jodhpoer. te Jodhpoer; „WIELEWAAL" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen 6.56 uur is het K. L. M.-vlieg tuig „Wielewaal" van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zyn negen passagiers t.w. twee voor Singapore, twee voor Calcutta, één voor Jodhpoer, twee voor Karachi en twee voor Alexan drië. Medegnomen is 494 K.g. briefpost, 42 K.g. pakketpost en 159 K.g. vracht. Moedercursus. Door de afdeeling Langendijk van het Witte Kruis is besloten om dezen winter wederom een moedercursus te houden. Ds. J. C. Terlouw te Garderen (Ve- luwe), voorheen te Alkmaar, is beroepen tot predikant by de herv. gemeente te Groot-Ammers (Zuid-Holland). PREDIKBEURTEN. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Donker; 11.40 uur, Zondagsschool. AFSCHEID DS. J. H. KLEIN WASSINK TE CULEMBORG. Zooals bekend, zal morgenochtend om 10 uur de bevestiging plaats vinden van den nieuwen hervormden predikant ds. Klein Wassink door zijn vader, waarna morgen middag om 3 uur de intrede zal geschieden (beide diensten in de Groote Kerk). Van de afscheidspreek te Culemborg, de vorige standplaats van ds. Klein Wassink vonden wij in de N. Culemb. Crt. een ver slag, waaraan wij het volgende ontleenen: Onder de talrijke belangstellenden waren o.m. aanwezig: de Kerkvoogdij, de Kerke- raad, de collectanten, ringpredikanten en leden van kerkelijke colleges uit naburige gemeenten. Het doophek was voor deze gelegenheid met bloemstukken versierd. Nadat ds. Klein Wassink zyn plaats op den kansel had ingenomen, werd de dienst door hem geopend met het uitspreken van votum en zegenbede, waarna de gemeente i ,6Zu 1 ,en 2 zong' Na het lezen van het 13e hoofdstuk van den Hebreeën-brief, werd daarna door de gemeente Ps. 103 vs 8 9 en 11 gezongen. Tot afscheidstekst had de scheidende leeraar gekozen het 13e vers uit het voor gelezen Schriftgedeelte, luidende: „Want wy hebben hier geen blijvende stad, maar wy zoeken de komende". Alvorens over te gaan tot behandeling van dezen tekst be sprak ds. Klein Wassink in het kort per soonlyke aangelegenheden. Ruim 10 jaar had spr. de Culemborgsche gemeente ge diend. Op den dag af was het 11 jaar Be- leden, dat een Culemborgsche hoor-com- missie de reis naar Rottevalle maakte en on dienzelfden dag was het, dat zijn vader af scheid nam van de Leeuwarder gemeente Veel ziekte had men hier in Culemborg met het gezin meegemaakt, doch ook veel vreugde had men mogen beleven door de onverflauwde belangstelling en vriend schap, welke men steeds had ondervonden Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; half of zwaar bewolkt; aanvan kelijk droog weer; later eenige kans op regen; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later wellicht kouder. Bewolkt met kans op eenigen regen. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich thans over geheel centraal-Êuropa uit gebreid. De hoogste barometerstanden wor den in noord-Frankrijk en in het Kanaal gevonden en in Duitschland stijgt de lucht druk nog regelmatig. Het gebied van hoo gen luchtdruk ligt thans als een lang ge rekte strook langs den vyftigsten breedte graad en strekt zich nog ver naar het wes ten uit. De depressies blijven hoog in het noorden, de secundairen toonen haar in vloed, vooral tot in Schotland en langs de Noorsche kust. In een breede strooming bewegen warme luchtmassa's zich langs de Noorsche kust langs de Poolzee en veroor zaken hooge temperaturen op Spitsbergen en Bereneiland. De stijging der warme winden uit zuid en der Arctische winden uit de tegengestelde richtingen, ligt thans reeds ten westen van IJsland en op Jan- mayen daalde de temperatuur tot minus zes graden Celsius. Het Russische Poolstation, dat thans tot 85 graden N.B. is afgedreven, had reeds eenige dagen temperaturen bene den minus dertig graden, doch meldt heden minus 23 graden. In het Oostzeegebied wordt het veel warmer. In Engeland en in Frankrijk is het weer overdag zonnig en windstil, toch vormen zich in den nacht koude mistgebieden. In het oosten de op vullende depressie, die gisteren op de Oost zee lag, nog zware bewolking en tegen den rand der oost-Alpen nog zwaren regen. Het weer in onze omgeving is aan den rand van het stormgebied benoorden 58 graden N.B. nog niet bestendigd. Een tijdelijk toenemen der bewolking, met kans op eenigen regen, is niet uitgeslo ten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrytui- gen en andere voertuigen van 17.35 uur tot 5.56 uur licht op. van de gemeenteleden. Bij het behandelen van den tekst, stelde spr. als duidelijk voorbeeld van de zoekende menschheid, de landverhuizers, die voor et telijke jaren terug ons land passeerden op doorreis naar de Rotterdamsche haven. Zy reisden door onbekende landen, naar een onbekend, nieuw vaderland, waar zij veel gelük hoopten te vinden. Zoo ook zoekt de menschheid naar iets beters, iets hoogers. Christus is hier de Wegwijzer, Die den mensch in alles gelijk was, uitgezonderd de zonde. Na de predikatie werd nog gezongen Gez. 274 vs. 2, waarna ds. Klein Wassink als dankgebed het „Onze Vader" uitsprak. De beide koren, tot één groot koor vereenigd, zongen toen ds. Klein Wassink de verzen 1, 3 en 4 van Ps. 121 vierstemmig toe. Namens den ring riep ds. van Stein Cal- lenfels, van Buren, als voorzitter, ds. Klein Wassink een laatsten vaarwel toe en dankte hem, mede namens de ringbroeders, voor wat hij voor hen was geweest. Ds. Immink van Utrecht, vervolgens het woord nemende, sprak namens de Vryz. Hervormden uit de provincie Utrecht woor den van dank. Ds. Klein Wassink, aldus spr., kon zich niet vereenigen met de niet- erkenning van minderheden in de gemeen te, waardoor in Culemborg de tweede predi kantsplaats weer werd bezet, waarmede een stukje historie is gemaakt. Spr. hoopte, dat ds. Klein Wassink ook in Alkmaar de goed# verstandhouding zou vinden. Met een zegen* bede eindigde ds. Immink zijn toespraak. De laatste spreker was ds. van Selms, die in een korte rede namens de geheele ge* meente en alle kerkelijke colleges den scheidenden voorganger dankte voor al het geen hij gedurende zijn 10-jarigen diensttijd voor deze gemeente had gedaan voor het aangezicht van Hem, door Wien ds. Klein Wassink was gezonden. Veel werk hebt gü verricht, zoo vervolgde spreker, doch het beste deel van Uw werk is datgene, wat niet gezien wordt. In aansluiting op zyn toespraak verzocht ds. van Selms de gemeente te zingen Ge2, 96 vs. 1, waarna de dienst met het uitspreken van de zegenbede door ds. Klein Wassink was geëindigd. Na den dienst was er nog gelegenheid om persoonlijk van ds. en mevrouw Klein Was sink afscheid te nemen in het koor van de kerk, waarvan honderden kerkgangers heb ben gebruik gemaakt. En zoo verlaat de familie Klein Wassink dan Culemborg» waar zy met velen lief en leed heeft ge deeld. Gelukkig de gemeente, die zulk een predikant als ds. Klein Wassink mag be zitten. (Nieuwe Culemborgsche Courant).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2