SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alkm. Boys I - A.P.G.S. I. Rotterdamsche wedstrijden over olie linies. Alcmaria moet naar W. F. C. H. R. C., pas opl Alcmaria naar Wormerveer De eerste étappe van de match Euwe-Aljechin. TWEEDE BLAD 3 aandoet. En Cecily, die nu plotseling pre- cie weet. wie Bruce eigenlijk is en wat hij straks over een kwartier zal willen, probeert zich uit haar hachelijke positie te redden. Hetgeen nauwelijks mogelijk is. Want Bruce maakt geen fouten Stukje voor beetje nadert dan het fatale uur en steeds meer stijgt de span ning. Totdat eindelijk, op het allerlaatste oogenblik, Cecily zich zelf redt door mid del van ja wat is het: suggestie of heeft ze werkelijk vergift gedaan in de koffie? In elk geval, Bruce wordt verlamd en zinkt machteloos ineen, juist op het mo ment, dat de vroegere verloofde van het vrouwtje. Nigel, binnen komt stormen. Ziet lezer, als de schrijver van het stuk nu eens kans had gezien, om de twee eerste bedrijven even spannend te maken als het derde, dan hadden we een avond beleefd van groote spanning, een avond van tooneelgenot van de bovenste plank. Maar de te lang gerekte eerste bedrijven waren oorzaak van een zekere verveling, die bovendien nog verergerde door een pauze van drie kwartier! Overigens, wat het spel betreft, onze hulde aan het wakkere gezelschap, dat met veel bravour speelde en dat een zeer aan nemelijke voorstelling bracht van een stuk, dat wel zeer hooge eischen stelt aan alle spelers. Laten we er twee van 'noemen, de hoofdpersonen: Elly van Stekelenburg als Cecily en Cruys Voorbergh als Bruce heb ben ons werkelijk gaaf spel laten zien spel, dat tegen het einde tot zeer groote hoogte rees. De speciale ♦lulde, hun beiden gebracht in den vorm van een fruitmand en nog iets. was ten volle verdiend. Decors en aankleeding waren zeer verzorgd. W De voorstellingen in Bergen hadden het voordeel, dat de twee eerste bedrijven minder gerekt .werden gespeeld en de pauze de gewone afmeting had. Een paar honderd bezoekers hebben daar tot het einde stuk en spel gevolgd. Voetbal. Wanneer wij het programma voor morgen even onder de loupe nemen, dan zien we, dat er in Rotterdam niet minder dan drie plaatselijke ontmoe tingen zijn vastgesteld, die elk voor zich een verrassend karakter kunnen dragen. Daarnaast wordt er in Tilburg en in Zwolle een dergelijke wedstrijd ge speeld, zoodat het morgen wel de dag zal worden van plaatselijke ontmoe tingen. Wat die Rotterdamsche wedstrijden be treft, ze zijn alle even belangrijk en ze missen geen van alle spanning. Want al zou men geneigd zijn om Feijenoord de beste kansen te geven in haar uitwedstrijd tegen Hermes, toch zal deze ontmoeting de stadionmenschen nog heel wat hoofd brekens kosten. Sparta zal het al evenmin gemakkelijk krijgen tegen R. F. C., dat werkelük niet de mindere is en dat bovendien het voor deel van eigen terrein heeft. En dan is er C. V. V.Xerxes. De thuis club heeft nu al twee kampioenscandidaten in het zand doen bijten en zal natuurlijk gaarne een derde slachtoffer maken. Nu is Xerxes wel geen gewillig slachtoffer, maar we moeten met een neoerlaag van Lagen- daal c.s. toch rekening houden. Intusschen is de ontmoeting Excelsior D. F. C. uitgesteld en daarvoor in de plaats is gexomen de wedstrijd D. W. S.D. F. C., waardoor V. U. C. nu een vrijen dag heeft. We zijn er van overtuigd, dat de club van Caldenhoven zich door de Dordtsche heeren wel niet zal laten kloppen en dus de lei ding in afdeeling I zal behouden. De afstand tot Ajax blijft natuurlijk ge lijk, want deze Amsterdamsche club zal thuis wel geen groote moeite hebben met het vrij poovere A. D. O. Bepaald aardig, maar niet mooi, kan de wedstrijd V. S. V.—K. F. C. worden, waar hier twee elftallen tegen elkaar uitkomen, die het van enthousiasme en zoo moeten hebben. We verwachten een harden strijd, die echter daarom wel eerlijk kan ver- loopen En de thuisclub heeft de beste kansep. D. H. C., dat de vorige week een gevoelige nederlaag leed tegen Feijenoord, zal er den moed wel niet door verloren hebben en dus mogen de gasten uit IJmuiden wel terdege op hun hoede zijn. En als alles normaal verloopt, wordt dit een Delftsche zege. H. B. S.—Blauw Wit is juist een wedstrijd voor de Hagenaars, die tegen de Amster damsche clubs meestal hun beste wed strijden spelen. Als van Vliet wat op schot is, geven we de Amsterdammers weinig kans En hoe staat het met 't Gooi—Haarlem? Dat is op het oogenblik misschien wel de belangrijkste wedstrijd uit het heele Westen, want de jonge eerste klassers zijn lang niet voor de poes en in staat, om Haarlem de tweede nederlaag te bezorgen. In elk geval zal Haarlem zich tot het uiterste moeten inspannen, om beide puntjes mee naar huis te kunnen nemen. De overige afdeelingen. In het Oosten is natuurlijk de belang rijkste wedstrijd van den dag de ontmoe ting HeraclesA. G. O. V. V., want hier zal Heracles weer opnieuw moeten laten blijken, dat het haar ernst is met kampioen schap-allures. De voorhoede van de Alme- loërs is echter een tikje te zwak en dat kon wel eens fataal zijn tegen de sterke ver dediging van de Apeldoornsche club. Als die met eemge uitvallen eens succes zou hebben Intusschen zal Tubantia zoo verstandig moeten zijn, om geen punten meer te ver liezen en hoewel er een uitwedstrijd tegen N. E. C. gespeeld moet worden, lijkt ons deze club nu niet bepaald in staat, om de Hengeloërs een puntje af te snoepen. Minder zeker zijn we van een gelijk spel van de andere Hengelosche club, die thuis speelt tegen Enschedé. Hoewel, ook de Sportclub is niet van een zeer groote kracht, omdat ze nog te veel en te uitsluitend drijven moet op een paar oudjes als Nagels e.a. Go ahead gaat haar tweede zege tegemoet, want de thuiswedstrijd tegen Wageningen moet niet al te lastig zijn voor Halle c.s. Rest dan nog de Zwolsche wedstrijd Z. A. C.P. E. C. Nu de bezoekende cluo aan kracht heeft ingeboet, gelooven we, dat de thuisclub de beste papieren heeft. In het Zuiden zal P. S. V. nog wel eenige moeite hebber met het thuisspelende Juiiana. maar toch daarvan moeten win nen. Dat mag men tenminste van een kam- pioenscandidaat verwachten. Verder is er in Tilburg weer een derby, nu tusschen Noad en Willem II. Veel krachtsverschil is er niet en zoo zal de uitslag wel in de buurt van een gelijk spel liggen. N. A. C. wint thuis natuurlijk van Roer-I mond en B. V. V. speelt het op eigen ter rein ook wel klaar tegen Bleijerheide. Als nu M. V. V. maar zoo verstandig is, om den thuiswedstrijd tegen Longa tot een goed einde te brengen, dan is de Maas trichtsche club ook weer een paar kostbare puntjes rijker. In het Noorden wint Be Quick zonder al te groote insoanning van Sneek, en even zeker zijn we van een Groningsche zege in den wedstrijd G. V. A. V.Heerenveen. Velocitas krijgt het heel wat moeilijker tegen H. S. C., dat op eigen veld heel wat mans is. Ook Leeuwarden zal hard voor de overwinning moeten vechten nu Veendam op bezoek komt. En Achilles moet huis kunnen winnen van het zeker niet sterke Hoogezand. Het is al weer een paar jaar geleden, dat Alcmaria en W.F.C. elkaar bevoch ten hebben in een competitiewedstrijd, maar de wedstrijden zelf hebben na tuurlyk nog niets aan aantrekkelijkheid verloren. Ook nu weer zal het in Wormerveer spannen en ook nu weer zal een talrijk publiek de historische ontmoeting niet willen missen. De Wormerveerders zijn op het oogenblik sterker dan de withemden en staan mede aan den kop. Maar dat beteekent nog niet, dat de ontmoeting van morgen een walk- over voor W.F.C. beteekent. Het zal wel weer net zoo gaan als vorige jaren: een open strijd met wisselende kansen. Gerritse speelt weer mee bij de withem den, zoodct de middenlinie weer op volle kracht is. En verder is het elftal onveran derd gebleven. Als het nu maar toont, dat het sterk genoeg is voor W.F.C. De Heldersche club, die in precies dezelf de positie staat als W.F.C., krijgt het ook niet gemakkelijk. Ze moet op bezoek in Enkhuizen, waar voor de bezoekende clubs uit de omgeving altijd voetsngels en klem men gelegen hebben. Ze zullen er nog wel liggen en dus moet H.R.C. geducht op haar qui-vive zijn. D.W.V., ook al een car.didaat voor de bo venste plaats, heeft het veel gemakkelijker, want de thuiswedstrijd tegen O.S.V. zal wel geen al te groote moeilijkheden opleveren. De Kennemers zouden een goede beurt maken, als ze thuis de Spartaan klop ga ven. Het kan, maar het is geen gemakke lijke opgave. Dan rest nog de Zaansche ontmoeting Z.V.V.—Z.F.C. Een wedstrijd, waarvan met geen mogelijkheid de uitslag te voorspe' len is. In de tweede klasse B zal A.F.C. wel weer geen kans krijgen om te winnen, want het sterke Hilversum heeft groote plannen en zal zich door de Amsterdammers heusch niet laten verrassen. Misschien heeft H.F.C. een kansje, oni gelijk te komen met A.F.C., want de thuis wedstrijd tegen B.F.C. is er een, die mis schien gewonnen kan worden. Misschien kan Edo thuis ook winnen van D.O.S., maar heel erg zeker zijn we niet van een Haarlemsche zege. Meer verwachten we van een thuisover winning in den wedstrijd Velox—H.V.C. DE DERDE KLASSERS. De Alkm. boys ontvangen A.r.G.S. Een thuiswedstrijd staat er voor de rood witte Alkmaarders op het programma, en- wel tegen de A.P.G.S. één der benjamins uit deze afdeeling die vooral in de beide laatst gespeelde wedstrijden, bewezen heeft, zich weer in de derde klasse thuis te voelen. Werd een paar weken geleden het toch zeker niet zwakke Volewijckers in eigen huis geslachtofferd, in de laatste ontmoe ting tegen Assendelft brachten de politie mannen het er eveneens goed af, al kwam de zege na zeer veel spanning. M.a.w.: de Alkmaarsche Boys weten dus wat hun te wachten staat Ongetwijfeld zullen de bezoekers bij de gastheeren in techniek wat ten achter staan, doch dit zal zeker worden vergoed door de factoren enthousiasme en ausdauer. We hebben echter de wetenschap, dat ook de rood-witten over deze goede eigenschap pen beschikken, dat hebben ze toch immers j.1. Zondag op Wieringen laten zien. En weten de Boys daarnaast dan weer dat zelfde mooie spel te geven, dan valt er weer veel te genieten. Alleen en dat moet ons zeer zeker van het hart we hopen slechts, dat de spelers wat sterker in het schieten zijn en wat beter de kansen zul len benutten. Komaan Boys, ge staat nog onge slagen aan den kop! Laat dit ook na Zon dag zoo zijn. Ge kunt in elk geval na zeer veel spanning winnen, als er ook nu weer enorm hard gewerkt wordt Vooruit rood-witten, play up! Weten de Alkmaarders te winnen, dan bestaat tevens de kans dat ze weer een ietsje kunnen uitloopen, wantin Hol lands noordpunt gaat de big-match tusschen de nummers twee en drie Helder en Hollandia en dat beteekent natuurlijk puntenverlies in de een of andere richting. Een puntenverdeeling zou de Boys wellicht het meeste lijken, hoewel wij meenen, dat de bascule naar Helder-zijde zou kunnen overslaan. Zaandijk ontvangt Texel en alle goede bedoelingen van de eilanders ten spijt, zul len de Zaankanters zich wel van den jong- sten tegenslag kunnen herstellen. Ook de Volewijckers zullen wel weer op het goede pad terug willen keeren, waartoe we de Noord-Amsterdammers bij Assen delft een behoorlijke kans geven. Ook zou Purmersteijn zich van de jong ste misstap kunnen herstellen, al zal dit tegen het bezoekende Succes niet zoo heel gemakkelijk gaan. Toch zien we de Pur- merenders het tot eenige winst brengen. In de derde klasse B gaat het leidende D.E.C. naar S.D.Z. en zal wel geducht op passen en daarom winnen. Bloemendaal moet naar W.M.S. en zal het zwaarder krijgen. Toch zien we de ex- tweede klassers na veel spanning win nen. Ook Kinheim kan het in eigen huis tegen De Zeemeeuwen tot de volle winst bren gen. Beverwijk gaat naar Zandvoort en dat wordt voor de Wij kers een lastige trip. Stellig komen ze er niet zonder kleerscheu ren af.» De Meteoor kan het bezoekende Schoten kloppen. r;.. DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar speelt thuis tegen D.T.S Het groen-witte Alkmaar speelt ook in eigen omgeving en zal D.T.S. party geven. We hoeven het treffen van twee jaar gele den wel niet in herinnering te roepen; de volgelingen van Sougé weten zelf wel, dat het tegen de Oudkarspelieren lang niet altijd even gemakkelijk gaat, vooral als de mannen uit het koolland er „zinnigheid" in hebben. Alkmaar is dus bij voorbaat gewaar' schuwd! Overigens stellen we nu in deze Westerweg-bewoners voldoende vertrou wen, want het resultaat van vorigen Zon dag geeft daar alle reden toe. Kom aan groen-witten laat ook nu in eigen omgeving dat goede spel zien, echter met dit verschil, dat nu de volle winst bin nen blijft. De bovenste plaats ligt nog wel niet voor het grijpen, doch de competitie duurt nog lang en er kan nog veel gebeu ren. Het zou net weer iets voor „Alkmaar" zijn, om een achterstand in een voorsprong weg te werken. Groen-witten, echter vooreerst de volle 100 procent, dan komen de punten morgen binnen. Good luck! Het leidende Wier in ger waard gaat naar B.K.C. en nu de polderschen inmiddels tegen „Alkmaar" de eerste winst moesten laten glippen, vreezen we, dat ?e er ook nu niet zonder kleerscheuren af zullen k >men. Watervogels zou dan meteen van de gele genheid kunnen profiteeren, door thuis van Strandvogels te winnen. Schagen gaat een bezoek brengen aan M.F.C. en zal ter afwisseling wel weer voor een overwinng zorg dragen. AndykNieuwe Niedorp kan een pittige ontmoeting worden, waai bij de Niedorpers eindelijk eens voor de eerste winst zouden kunrcr zorg dragen. In de vierde klasse B gaat het leidende Verkade een bezoek brengen aan Zilver meeuwen en dat zal voor de koexmenschen een zeer lastige opgaaf zijn. Toch zu 'en zy het tot een puntenverdee'ing kunnen bren gen. Q.S.C. gaat naar Wosfzaan en zal wel zorgen in de running te blijven. Meervogels krijgt het cok niet bepaald gemakkelijk, daar we Uitgeest iieusch in staat achten, de bezoekers een kostbaar punt afhandig te maken. K.V V. ge- en v e bij Monnikendam een redelijke kans op de volle winst. Bergen gaat naar Zaanlandia en als de Bergenarên zich weer volop geven zouden ze het een nieuwe zege kunnen brengen. Vooruit duinkanters, het gaat nu een maal goed! LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Flink bezet en interessant programma. Vele belangrijke ontmoetingen: Oudorp I—C. S. V. I; O. F. C. I— Beemster I; Koedijk IEgmondsche Boys I en Alkmaar IIM. E. V. O. I. Er staat ook nu weer vele interessante wedstrijden op het programma, zoodat we na morgen öf een betrekkelijke afscheiding kunnen krijgen, öfde spanning .weer iets meer zal kunnen toenemen. Zoo krijgen in de eerste klasse A de leidende ploegen het niet bepaald ge- Zondag a.a., half 3: R|jirlrlitslling gratis. Wordt DONATEUR per jaar I 3. HEER en DAME „14.- ELFTALLEN VOOR ZONDAG. W. F. C.Alcmaria. Alcmaria. Brouwer Burger Koning Helderman Gerritse de Grand Keppel v. d. Pol Stelma Schaaper Hamstra Alkm. BoysA. P. G. S. aanvang 2.30 uur. Alkm. Boys I. v. d. Horst Houtkooper Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Indri Pater Schenke Mulders de Grand Scheidsrechter C. v. d. Hoven. Vergunst Cammaert Geurtsen Agricola Eecen Houweling Wessels Kooy Meeken Lemmers Van Berge A. P. G. S. AlkmaarD. T. S. aanvang 2 uur. Alkmaar. Mulder Dingerdis Ooms Huibers Baars Zwart Kranenburg A. Schoonhoven K"~lor D. v. d. Wissel Kuis Scheidsrechter J. Rigbers de Waard Carnas Hipkes Jansen Kuiper Drost Tromp Langedijk Kooy C. Kroon A. Kroon D. T Alcmaria II—W. F. C, ÜL Alcmaria IIW F. C. III aanvang 2 uur. Keuris Wessels Verweel Meiier Scharlewie A. Rampen Kaptein de Jong Godvliet v. Wieringen S. Overbeek K F. C IIIAlkm. Boys II aanvang 10 uur. Alkm. Boys II. Akkerman Roos Tamis Schuitemaker de Groot Jansen Poetskoke Hoed Muileman Hartland Nol makkelijk. C. S. V. I dat nummer één staat, moet een bezoek brengen aan Oudorp I, dat in eigen huis niet gemakkelijk te kloppen blijkt te zijn, tenminste,dat wezen de vorige ontmoetingen uit. Mede in verband dat de Castricummer-defensie nog al hecht lijkt, zou het kunnen gebeuren dat de Oudorpers ook niet veel kans krij gen, zoodat de bezoekers slechts een veer behoeven te laten, een puntendeeling dus, waar ook wij het maar op zullen aanhou den. De nummers wee en drie van de rang lijst O. F. C. I en Beemster I ontmoetten elkander in Oostzaan en ook hier zal het geducht spannen. Misschien dat terrein voordeel de gastheeren de winst kan ople veren. Alcmaria IV gaat een bezoek brengen aan R. C. Z. I dat er hopeloos uit is. Mogelijk dat de withemden van de gele genheid zouden kunnen profiteeren, om eenige winst huiswaarts te brengen. Vrone I krijgt het ook nu weer zwaar, daar een bezoek gebracht moet worden aan Zaandijk II. We vreezen dan ook een nieu we nederlaag voor de Vronianen. Of, zullen de groen zwarten? Misschien als er zeer enthousiast gespeeld wordt. De tweede klasse B laat niet minder belangrijke ontmoetingen zien. Allereerst het treffen van het leiden de Koedijk I in eigen huis tegen Egmond sche Boys I, dat j.1. Zondag op verrassende wijze de eerste nederlaag te slikken kreeg. En nu juist dit punten-verlies zou de Eg- monders wel eens tot meerdere activteit kunnen aansporen, om niet verder uit de goede richting te geraken. En dan is er nog zoo iets van een „traditie", het feit, dat de zeekanters het in Koedijk steeds tot een flinke zege brengen. Natuurlijk zullen de leiders nu eens probeeren met die traditie te breken, doch wij vreezen, dat het niet lukken zal, zoodat de Koedijkers het eerste verlies zouden kunnen noteeren. M. E. V. O. I dat ook nog ongeslagen is gaat een bezoek brengen aan Alk maar II en dat beteekent geen walk over. Integendeel, het zou wel eens kunnen ge beuren, dat de Mevoanen eveneens het eer ste verlies desnoods in 'n gelijk spel te boeken krijgen. Alkmaarsche Boys III zou dan even als het vorengenoemde Alkmaar II van de gelegenheid kunnen profiteeren, om ook nog wat in de running te komen, door het bezoekende Akersloot I te slaan. D. T. S. II zou in eigen huis tegen Uit geest II weer een winstpunt kunnen notee ren. De tweede klasse D laat ook nu weer een drietal ontmoetingen zen. Het leidende Z. V. V. IV ontvangt K. V. V. V en dat kan een nieuwe Zaandammer zege worden. Alkmaarsche Boys IV gaat naar W. F. C. en zal zich geducht moeten inspannen, om het tot een puntendeeling te kunnen brengen; terwijl de derby Alcmaria V Alkmaar III pittig kan worden en niet te genstaande de geduchte krachtsinspanning der bezoekenden groen-witten, de withem den de volle winst brengt. In de derde klasse F ontvangt het leidende Egmondsche Boys II C. S. V. III. Het moet al heel raar gaan, indien de Egmonders de volle winst niet in eigen huis houden. Zoo is het ook met Ursem I gesteld, dat M. E. V. O. II op visitie krijgt. Ook hier zullen de bezoekers wel aan het kortste eind trekken. Bergen II krijgt het op eigen veld tegen Dirkshorn I even moeilijker. Toch zou na zeer veel spanning de volle winst be haald kunnen worden. We geven Vrone II een redelijke kans op een zege, nu Schoorl II op bezoek komt. In de vierde klasse D gaat het leidende D. T. S. III een bezoek brengen aan Graftdijk II en dat beteekent natuurlijk een nieuwe zege voor de Oud karspelieren. Alkmaarsche Boys V zou voorloopig be slag kunnen leggen op de tweede plaats, daar verwacht mag worden, dat de rood witte op eigen veld van Akersloot II zullen winnen, temeerdaar ook vorige week in Akersloot reeds gewonnen werd. Schagen IV zou zich in eigen huis tegen Alkmaar IV van de jongste nederlaag kun nen herstellen, terwijl we Spoorvogels I in eigen huis tegen Grootschermer II een be hoorlijke kans geven. Hockey. WAT ER ZONDAG ALZOO GESPEELD ZAL WORDEN. Alkmaar I gaat een bijzonder verre reis ondernemen, n.L naar Rotterdam, om daar Victoria I te gaan bevechten. Deze club is pas in den aanvang der competitie in de pro motieklasse geplaatst, na een mooien strijd met Pinnokkio. Deze wedstrijd was het gevolg van het zich terugtrekken van Am sterdam III. In het kamp der Rotterdam mers rekent men algemeen op een over winning van Victoria en het is aan de kaas stedelingen daar eer. ondubbelzinnig ant woord op te geven. Wie herinnert zich nog de strijd, twee jaar terug, op dien beroem den kouden winteraag, een strijd tegen 12 man? Herinnert U het zich': Zoo ja, dan weet U ook wat U te doen staat. Een vol ledig Alkmaar I kan best winnen! Alkmaar II krijgt bezoek van de Amster damsche club T. H. C. '25. I; deze kamp zal fel worden en is van groot belang voor het verdere verloop van de competitie. Wil Alkmaar II een redelijke kans krijgen om het kampioenschap te veroveren, dan dient deze wedstrijd gewonnen te worden. De supporters langs het lijntje mogen hun elfta. wel goed aanvuren, want dit hebben de spelers noodig! Alkmaar III heeft geen druk bezet compe titieprogramma en daar is het aan te dan ken dat ze dezen Zondag weer eens langs het lijntje naar hun groote broers mag gaan kijken. Let nu vooral eens op, hoe of die spelen, kijk goed naar hun aanvalstactiek en doet er je voordeel mee. Het dameselftal speelt in de morgenuren tegen Bloemendaal VI. Nóg is het voor Uw overzichtschrijver makkelijk een oordeel te vellen over ko mende wedstrijden, want nog steeds is de geest, die Uw zusteren voor enkele jaren aanvuurde niet in Uw midden teruggekeerd. Deze geest was een bijzondere geest, immers zij maakte dat steeds wedstrijden tegen sterke tegenstandsters gewonnen werden (en tegen zwakke natuurlijk altijd verloren). Met angst en vreeze wachten wij dus op den terugkeer van dien geest en voorspellen voor a.s. Zondag een gelijk spel, mits de Alk maarsche dames bijzonder hun best doen. En als de geest komt, wordt het een aardige overwinning! Dammen. DAMCLUB VOORWAARTS. De simultaan-séance, georganiseerd door de damvereeniging Voorwaarts, is een groot succes geworden. Tengevolge van den geweldigen tegenstand mocht het den heer Lize niet gelukken de séance in één avond te beëindigen, waarom deze week verder gespeeld werd. Het resultaat was: gewonnen door den heer Lize 12 partijen, remise 12 partijen (tegen de heeren K. A. Jakschtov, G. Woonijk, Jb. Hagens, D. Homma, T. Appel, D. Stam, L. Ravestein, J. Dogger, G. Bussen, K. Slooten, J. Schuit en L. Verver); verloren 3 partijen (tegen de heeren E. Hofman, P. de Wijn en G. Oudshoorn). Voor de wintercompetitie zijn de vol gende klassen samengesteld: Hoofdklasse: K. A. Jakschtov, A. Bur gert, G. Woonijk, E. Hofman, Jb. Hagens, Jn. Mooy. Ie klasse: M. Hemels, G. Oudshoorn, D. Marees, A. Koreman, T. Appel. P. de Wijn, J. v. Montfc art, D. Stam, S. Schure, L. Ra vestein, C. Masereeuw. 2e klasse: J. Schuit, P. Bakkum, C. Staal, J. Dogger, J. Ravestein, N. C. Pie- tersen, H. Zijlstra, C. Bussen, K. Slooten, G. Bussen. De derde klasse is nog niet ingedeeld. Schaken De heer S. Landau schrijft ons: De eerste etappe van de match is nu afge legd en dr. Euwe staat met 32 voor. Deze eerste vijf partyen kan men verge lijken met manoeuvreerende bewegingen van twee vijandelijke legers, die getracht hebben voeling met elkaar te nemen ten einde te verkennen waar de zwakte en waar de kracht van de tegenpartij schuilt om dan vervolgens door eenige beslissende stooten te trachten het vijandelijke kamp te demo- raliseeren. Zoo was het ook in 1935. Met dit verschil, dat toen Aljechin met de scoren 3K1 >2 de leiding had. Een etappe van vijf partijen beteekent, dat het wederzij dsch verkennen afgeioopen moet zijn. Hier is het keerpunt gelegen. Tot zoover kan men zijn tegenstander laten gaan zonder al te groot gevaar. De vraag die zich velen zullen stellen is: of Euwe zijn voorsprong van één punt ver diend heeft? Het antwoord hierop is gemak kelijk te formuleeren. Wanneer men de drie gewonnen partijen onder, de loupe neemt, dan moet toegegeven worden, dat alle drie winstpunten ten volle verdiend zijn. Blijft dus over de beoordeeling der twee remisepartijen. Hiervan kan men zeggen, dat ia de derde

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7