Vmoq. en Aat&od, UILTJE AMSTERDAMSCHE BEURS üxuuL en 'Juutèouw JUouwciaat lUeums ^Binnenland Jiunst en Wetenschap Aiacktbecicfiten. MET LOF 6 d. 'n Puike sigaar! 'S li g- Nerveuze Angstaanjagingen Mijnhardt's Zenuwtabletten EGMOND A. D. HOEF EGMOND BINNEN HEILOO 261 TWEEDE BLAD partij Aljechin het geluk toelachte, doordat Euwe de winst kort voor het afbreken der partij (de beroemde 37e zet) uit handen gaf In de vierde partij was na het goede werk door beiden verricht, remise de juiste •••*- slaÊ- - iH Uit de vjjf partijen valt een conclu sie duidelijk op te maken en wel deze, dat Euwe zich beter voorbereid heeft dan zijn tegenstander. Iedere opening of verdediging, die Euwe speelt, is doelbe wust gekozen en grondig bestudeerd, terwijl men bij Aljechin een onzeker heid, een tasten in het duister bespeuren verdwijnen snel en worden voorkomen door Zenuwstillend Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bij vooruit- betaling. kan. De vijfde partij was een duidelijk beeld van deze zwakte. Het is vaak in de vorige match zoo geweest, dat Aljechin even voor aanvang der partij zich voornam een be paalde opening te spelen en analyseerde deze openig vlug op zijn zakportefeuille. Een dergelijke voorbereiding is niet doel matig en leidt vaak tot onnauwkeurigheden. Zoo ook in de vijfde partij. De ex-wereld- kampioen kiest het aangenomen damegam biet als verdediging en men verwachtte wat nieuws van hem, maar integendeel, hij bleek niet heelemaal op de hoogte van de ressour ces te zijn. Hij verkent de situatie door Pc6 en b5 te spelen nadat hij reeds met Re7 een tempo verloren heeft. De tactische zet b5b4 geeft blijk van een zekere onrust en optimistische beoordeeling der stelling. Hoe geheel anders heeft Euwe het probleem der openingen steeds weten op te lossen. Niet voor niets wordt dr. Euwe als de beste theo reticus der wereld beschouwd, niet zoozeer om zijn vindingrijkheid, maar meer om het juiste oordeel en het fijne positiegevoeL Wel ke variant van de Tsjechische verdediging Aljechin ook koos, altijd wist Euwe de juiste verdediging te vinden en het evenwicht te herstellen. Anderzijds moet ook toegegeven worden, dat ook Aljechin met zwart spelende in moei lijke stellingen verwikkelingen heeft weten te scheppen, die zijn tegenstander voor groo- te moeilijkheden plaatsten. Vooral in 't mid denspel weet de geniale Franco-Rus altijd scherpe wendingen te geven, wanneer hem de kans hiertoe geboden wordt. De moeilijk heid is voor hem voorloopig het initiatief te krijgen, waartoe de wereldkampioen hem geen gelegenheid geeft. Misschien zal een andere tactiek, die hij natuurlijk in petto heeft, hem betere kansen bieden. Voorloopig probeert hij zich in bedwang te houden door zoo min mogelijk te experimenteeren. Hoe volmaakt de strategie van Euwe zoo wel in de opening als in het middenspel mag zijn, hij heeft eenige zwakte vertoond in het eindspel, maar zeer terecht merkte de wiize dr. Tartakower op: „Men kan toch niet alles goed spelen". Deze zwakte uitte zich in drie partijen, o.a. in de tweede, zooals hij zelf loyaal toegaf. De derde partij vertoonde een treurig beeld, immers met het looperpaar en een pion méér kon hij niet winnen. Hier kan hem de psychologische fout, die minder geroutineerde spelers wel eens maken, ver weten worden, een beslissende ruil (Re5) kort voor het afbreken toe te laten. Al dacht hij hiermede te winnen, had hij beter gedaan met deze afwikkeling tot na het afbreken te wachten. Wat Aljechin betreft, hebben we reeds op zijn onvoldoende voorbereiding gewezen. Zijn openingsrepertoire was tot nog toe niet voorbeeldig, maar misschien bewaart hij zijn nieuwtjes voor later. Het middenspel en eindspel liet niet veel te wenschen over, al leen heeft hij nog niet veel gelegenheid ge kregen zijn groote combinatoire kracht te ontplooien. Blijkbaar wil de uitdager in den aanvang niet veel wagen en geeft er de voor keur aan solide partijen, totdat de noodzaak hem dwingt zijn stijl te wijzigen. Terwijl Euwe getoond heeft met de witte stukken uiterst gevaarlijk te zijn, is het Al jechin nog niet gelukt een goede verdedi ging voor zwart te vinden. Dit zal ook de reden geweest zijn, dat hij in de vijfde partij het aangenomen damegambiet boven de Tsjechische verdediging verkoos, omdat deze opening vaak tot remise leidt en met zwart spelende stelt Aljechin zich ook met remise tevreden. De tot nu toe gevolgde tactiek van Alje chin zou kunnen duiden op eenige onder schatting van den wereldkampioen. Hoewel de ex-wereldkampioen zich meer dan voldoende bewust is van de steeds meer stijgende vorderingen van Euwe, is hij toch nog geneigd hem te willen overrompelen door onberekenbare verwikkelde aanvallen en offers. Immers hier voelt Aljechin zich in zijn element. Met belangstelling ziet men dan ook zijn tactiek voor het vervolg van deze match te gemoet. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS. Wenken voor een zuivere kaas- en boterbereiding. De Vereeniging van Oudleerlingen der vakschool voor Kaasmakers te Hoorn, hield gistermiddag in café Central een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Smit, welke bij oenkomst zich ditmaal door een druk bezoek ken merkte. De voorzitter heette dr. Schey en ir. Kranen speciaal welkom. Van dr. ir. Dijt was een schrijven inge komen waarin hij zich voor lezingen over verschillende onderwerpen beschikbaar stelde. In plaats van den heer A. J. de Reus werd tot bestuurslid gekozen de heer Middelburg. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Bond van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken werd de heer Groot en tot afgevaardigde van den Nieuwen Bond gekozen de heer Middelburg. Verschillende afgevaardigden brachten verslagen van vergaderingen, de jaarbeurs en excursies uit. Het bestuursvoorstel om het reglement van het weduwen- en weezenfonds zoo danig te wijzigen, dat uitgetreden leden, tegen jaarlijksche betaling van het vast gestelde contributiebedrag hun rechten kunnen behouden, werd, na eenige be spreking. aangehouden. Besmettingsmogelijkheden in de kaas- en boterfabrieken en hoe die te voorkomen. Dr. L. T. C. Schey gaf over het boven staande onderwerp een uiteenzetting. Spr. wees op de zeer schadelijke wer king van. het micro-organisme op de kaas. Bij de bestrijding worden ook vaak nuttige bacterieën, die wy voor een fijn product behoeven en van wier werking wij weinig weten, eveneens gedood. Spr. nam aan, dat de fijnste fabrieks- kaas bereid wordt van ongepasteuriseer- de melk. Zaak is het dus den toestand van de mekbussen, die infectiebases kunnen zijn, vanwege de fabriek regelmatig te inspec teer en. De reiniging van de bussen moet goed en zoo vlug mogelijk zijn. De fabriek moet er ook voor zorgen, dat, als de bus niet weer naar den boer terug gaat, de bus niet lang heeft stil gestaan nadat de melk er uitging en als dit het geval is geweest, dan moet de bus tevoren grondig gereinigd worden. Het beetje water in de bus bij de boer derij moet ook uit de bus gedaan worden, alvorens de melkveehouder de melk er in doet. Spr. verwees naar de proeven van de Deensche Proefzuivelfabriek, waarover een verhandeling is uitgekomen en waar in wordt geraden, de melkbussen met een chloorhoudend water na te spoelen, waar bij men moet bedenken, dat te voren de bus goed is schoongemaakt. Met 5 L. verdunde vloeistof kan men 5 bussen behandelen. Alles wat met de melk in aanraking komt kan de melk besmetten. Men lette dus op het weegtoestel, de melkbakken, de kranen, de koeler, de weiteems enz. Al het gereedschap moet goed en vlug te reinigen zijn. Holle ruimten en naden zijn- gevaarlijk. In het bijzonder vestigde spreker de aandacht op de melkleiding en de pompen, Spr. gaf de voorkeur aan open goten van roestvrij staal. De leider var» een bedrijf moet weten dat het met de leiding in orde is. In geen geval mogen er kniestukken in voor komen en de gelegenheid moet bestaan om de leiding gemakkelijk afkoppelbaar te maken. Het materiaal moet uit vertind koper bestaan. Het is een misstand dat men de weileidimgen van minder kwaliteit maakt. Uit ervaring weet spr. dat in verschillende fabrieken de leidingen zijn vervuild met een slijmerige massa, bestaande uit bac terieën. Gevaarlijk is ook de leiding die gaat van de koeler naar de roompomp en vandaar naar het roomzuur-bassin. De nadeelige gevolgen van ijzerhoudend nortonwater stelde spr. meer uitvoerig in het licht. Zaak is het, als men er de be schikking over heeft om leidingwater, dat ontijzerd is, te gebruiken. Ten slo'te besprak spr. den boterkelder als een infectiebron, bij onverpakte boter. Gelukkig vraagt het publiek steeds meer en meer verpakte boter. Spr. eindigde met den wensch dat men zijn waarschuwend woord ter harte zou nemen. (Applaus). Ds. Schey beantwoordde hierna nog verschillende vragen. Vliegveld te Bergen. De heer C. Zuurbier, veehouder alhier, die ook veel weiland in den Bergermeer in de gemeente Bergen heeft liggen, heeft ten behoeve van den aanleg van een militair vliegveld het in de Bergermeer gelegen wei land aan het departement van defensie ver kocht. Of met andere veehouders aldaar eenzelf de overeenkomst is getroffen kunnen worden is alhier niet bekend. In elk geval blijkt uit 't bovenstaande, dat het departement van defensie ten koste van alles den aanleg van het militaire vliegveld te Bergen tracht door te zetten. Te koop: 1 zonnescherm breed 2.65 M., 2 zonneschermen breed 1.00 M. en een tuinbank met ijzeren pooten. Bevragen OUDEGRACHT 173. Te koop doelnetten en vlaggen voor voetbalveld in uitstekenden staat. P. SLOT, Oterleek. Te koop open haard m. circulatie voor hout en kolenstook. zeer geschikt naast centr. verw., wegens voltage Miele stof zuiger 220 volt, Philips hoogtezon 220 volt. WESTERWEG 47. Te koop een mangel, kacheltje, trap, 2 gasstellen en tafeltje met tegels. Niet na 5 uur. WILHELMINALAAN 1. Te koop kort zwart bontjasje in goeden staat, maat 42, voor 15. Mah. salonpa- thefoon Columbia met 20 dubb. platen voor 40, heeft gek. 225. MIDDENGEESTWEG 19, Bergen. Gebruikte Stofzuigers te koop van 20.—, 25.—, 30.— en 42.50. J. BOOT, Tuinstraat 41. Te koop 2 pers. ledikant met stalen matras en veerenbed, 2waschtafels en stoelen, 's morgens tusschen 10-12 uur. STATIONSWEG 21. Te koop prima emaille fornuis met circulatie, 80 c.M. breed, prima gebruikte kachels vanaf 5.00 bij A. NIEROP, Nieuwesloot 15. 4 diepe stoeltjes 6.50, prima veeren bed 7.50, pracht sofa 10, mooie closet- stoel 5, waschtafel 2 p. met marmerblad en spiegel 6.50, pracht piano 45. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop pracht heeren sporttoerrijwiel 17.50, een heerenrijwiel met torpedo naaf 6. LIMMERHOEK 18. Pfaff- en Singernaaimachines. Inzink- bare meubels z. g. a. n. Nergens zoo goed koop. Zie étalage. Prima Handnaaimachine met garantie 9.50. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop Veevoederketels. Adres SCHELPHOEK 17, Alkmaar. Te koop: een roeibootje, een bakfiets, 9 st. gegalv. golfplaten, een petroleum kachel, een meisjesfiets, een hondenmelk- karretje. UITENBOSCHSTRAAT No. 2. Prima Godinkachel en z. g. a .n. groen emaille vulkachel met pl. en pijpen. LAAT 179, Alkmaar. Vulkachels in alle soorten vanaf 5.00, piima Haardkachel 12.50, Handnaai machine merk „Singer" 8, Mangel 10. Alle soorten Meubelen. J. L. SOSTMAN Jr. Ridderstraat 10. Te koop 2e handsch waschtafels, baden en geijsers. J. KEIJSPER, Hoeverkade 8. Aangeboden Gazelle damesrijwiel als nieuw. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Telef. 2814. Te koop: modern radiotoestel „Telefun- ken", ingeb. luidspreker, 125 of 220 volt. Adres te bevr. bureau van dit blad. Niet op Zondag. DE DUITSCHE VERKLARING INZAKE BELGIE. Aanleiding voor het nat.-soc. Eerste I Kamerlid van Vessem om op een oude kwestie terug te komen. Het nat.-soc. Eerste Kamerlid van Vessem I (n.s.b.) heeft aan den minister van buiten- landsche zaken de volgende vragen gesteld. 1. Heeft de regeering kennis genomen van de door de Belgische regeering aanvaarde verklaring van de Duitsche regeering betref fende de onschendbaarheid en integriteit van België en de eerbiediging van het Belgische grondgebied? 2. Staat de regeering ten opzichte van de aanvaarding van een dergelijke verklaring ten opzichte van de onschendbaarheid en de integriteit van Nederland en de eerbiediging van het Nederlandsche grondgebied nog op hetzelfde afwijzende standpunt als medege deeld in antwoord op schriftelijke vragen I van ondergeteekende, ingezonden den 8sten Februari, en bevestigd bij de beantwoording van een mondelinge uiteenzetting van onder geteekende in de vergadering van de Eerste Kamer van 17 Maart? 3. Zoo ja, is dan de regeering niet van meening, dat een zoodanige afwijzende hou- j ding vooral na de aanvaarding door de Bel gische regeering van de Duitsche verklaring I en de daaraan voorafgaande Britsche en Fransche verklaring van 24 April den indruk zal kunnen wekken van een beschikbaarstel ling van het Nederlandsche grondgebied als slagveld van Europa?" VOORSTELLINGEN STOPGEZET. Van een tooneelspeler, die niet verder wilde spelen. Naar wij vernemen heeft het Hollandsch I Tooneel, directeur Louis de Vries, welk ge zelschap in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam opvoeringen gaf van het too- neelspel van George Vaxeleire, „De moord op de boulevard Haussmann" sinds Maandag j.L zijn optreden moeten staken, omdat de vertolker van een der hoofdrollen, de heer Henri Eerens, geweigerd heeft verder te spe len. Naar ons wordt medegedeeld is de heer I Eerens tot zijn besluit gekomen, omdat de voorstellingen niet het financieele resultaat hebben gehad, dat men zich er aanvankelijk van had voorgesteld. Hoewel was overeenge komen, dat de voorstellingen in elk geval tot en met Zondag a.s. zouden worden voortge zet, heeft de heer Eerens gemeend zich niet j aan deze afspraak te moeten houden. De heer Louis de Vries deelde ons mede, I dat hij op het oogenblik zoekende is naar een anderen acteur die de taak van den heer Eerens zou kunnen overnemen, waarna hij de voorstellingen reeds hoopt te kunnen voortzetten. Controle ijkwet. Bij de gehouden controle ter uitvoe ring aan het bepaalde in de ijkwet bleken niet minder dan vier (4) winkeliers in overtreding te zijn. Tegen allen is pro cesverbaal opgemaakt. VERSLAGGEVER NATIONAAL DAGBLAD. Weer in de Tweede Kamer toegelaten. Blijkens een briefwisseling tusschen den hoofdredacteur van het Nationale Dagblad en de commissie voor de huishoudelijke aan gelegenheden van de Tweede Kamer welke correspondentie in genoemd blad wordt gepubliceerd zal voortaan weer een Kamerverslaggever van het N.S.B.-dag blad een plaats krijgen op de perstribune. De hoofdredacteur heeft zich verbonden aan den verslaggever strikt opdracht te ge ven, zich in zijn parlementsoverzicht van uit drukkingen te onthouden, die door de com missie voor de huishoudelijke aangelegen heden of den Griffier als beleedigend voor de Kamerleden zouden kunnen worden be schouwd. '.LKEN dag aan goede daad en dat gedurende 60 laar... voorwaar. als er een vaardigheids-insigne voor mtleerkunde bestond, zou Sir Powell het aan UILTJE toewijzen. Het brengen van een sigaar die b elke prijsklasse superieur Is, dat is de goede UILTJE-daad waarvan tal. looze rookers profiteeren. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Oct. 193/ Aanvoer en prijzen waren heden als volgt' 8000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 239 2.50, Blauwe Eigenheimers 2.6o_ 2.80, Zeeuwsche blauwe f 2.10; 17500 K.G. Roode kool 1.203.90; 15000 Kg Gele kool 1—1.30; 65000 K.G. Vroe» witte kool 8090 cent; 6500 K.G. D. witt, 1.20—1.40; 5000 K.G. Groene kool l, 1.90; 900 stuks Bloemkool le s. 3.10. 6, 2e s. 1.50—2; 25000 K.G. Uien. gele nep 6.60—7.10, gele drieling 3.50 4.20, gele uien 5.50—f 6.10, grove 5.305.80; 300 K.G. Slaboonen 8- 12.40; 10000 K.G. Bieten 1.90—f 2.40; 5000 K.G. Peen 11.40; 10000 stuks An dijvie 6070 cent. WARMENHUIZEN, 15 Oct. 1937. Witte kool 0.80; Drielingen 3.90; Uien f 5.50 en Grove uien 5. Aanvoer: 44300 K.G. Witte kool en 625 K.G. Uien. van Zaterdag 16 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige lsstsh koers 2.30-45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1011/« Ned.-lndië 1934 100'/, Tooneel uit voering. De arbeiderstooneelvereeniging „Falk- land" opende Donderdagavond het seizoen met de opvoering van het dramatisch too- neelspel van mevr. Heijermans-Peers „Wet en Leven". De voorzitter, de heer H. Keesman, opende en herdacht in treffende woorden het heengaan van de onvergete lijke actrice Esther de Boer-van Rijk. Ook memoreerde hij het 12 yt jarig bestaan van Falkland. De zaal was totaal uitverkocht. De regis seur Rossenbacker en de zijnen gaven zulk een fijn aangevoeld spel, dat men zich ge heel kon verplaatsen in het milieu waarin gespeeld werd. Vooral mevr. A. de Gier de Vries en de heer Rossenbacker gaven zich geheel. Zij droegen het heele stuk. Een gezellig bal besloot de goed geslaag de avond. In de eerste bestuurvergadering zijn de functies verdeeld. De samenstelling is: de heer J. van Gemeren, voorzitter; de heer P. Avis, secr. penningmeester; de heer M. A. Idema, vice-voorzitter. In de commissie van Beheer sportgebouw: J. van Gemeren, voorzitter en G. Smits, secr.-penningm.; als vertegenwoordigers van de federatie: J. van Gemeren en P. Avis. In principe werd besloten pogingen te doen om te komen tot stichting van een verkeersbureau. DE WIENER SaNGERKNABEN. Het programma verkondigde „100ste voorstelling in Nederland". En gisteravond zagen we het koor weer op het podium van het Gulden Vlies, waar de jongens voor een geheel gevulde zaal hun kunst ten beste gaven, die bestohd uit het zingen van oude kerkmuziek, wereld lijke liederen, volksliederen, operamuziek en ten slotte in het vertoonen van een opera'tje in één bedrij." van Offenbach. En of men nu die moeilijke gewijde muziek zong (Dus Seraphin, van da Vit- toria of „Ave Verum Corpus" van Viada- na of Psalm 13 van Brahms), in alle ver schillende soorten liederen, zonder man- keeren, hoorde men prachtig gecultiveer- den zang. Met de moeilijke oude Italiaan- sche zangen blonken uit de bekende volksliederen „Abschied von den Bergen", „Der Jager aus Kurpfalz", en de walsen uit de operette „Der Fledermaus" van Johann Strauss. Het begin van de tweede finale uit Mozart's „Zauberflöte", het gedeelte der „3 Knaben" partijen voldeed minder ofschoon het volstrekt niet minder goed gezongen werd dan alle andere nummers. Het programma vermeldde dat deze mu ziek door drie solisten van het koor ge zongen werd bij de Zauberflöte-opvoering vvv in' SalzburS on<ter leiding van Toscanini. Dit zegt alles, beter aanbeveling is niet mogelijk. Wellicht bereikt deze muziek haar hoogtepunt wanneer zy in de opera, zooals te Salzburg uitgevoerd wordt. „Monsieur et Madame Denise", is een ostelijk opera'tje in één bedryf van bach en het werd voortreffelijk op- gevoerd. Zang, costumeering, spel, alles in Haymo Tauber toonde zich een rustig en muzikaal leider. A. K. heden totaal waar- 4.90— I DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 16 Oct. 1937. Op de heden gehouden Botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 72 74 cent en kleinhandel 80—77)4 cent. Handel goed. Kipeieren 45.45 en Eendeieren 3. Handel stug. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 16 Oct. 1937. Op de gehouden eierenveiling waren in 140000 stuks kipeieren aangevoerd, van de pryzen als volgt: 56—58 5.10, 58—60 5.10—5.25, 60—62 MO— 5.35 6264 5.155.40, 6466 5.30 5.50, klein 44—54 2.75—4.90 N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 15 Oct. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor- Aard appelen 2.20—2.60, Bieten 1.60, Gele kool 1.20—2, Groene kool 1.50—2 40 Prei 1.50—2.40, Roode kool 1—/ 4' Uien 4.305.40 en Wortelen 1.40 per 100 K.G.; Aardbeien 23—37 cent per doos- Andijvie 0.60—1.40, Bloemkool le s. 5 8.50, 2e s. 23, Kropsla 0.60 f 3.60 Knolselderie 2—2.80 en Komkom- mers 1.504 per 100 stuks; Appelen 2 f 6, Druiven 6—13, Peren 3—13.50, Spruiten 3.506.50, Snijboonen 7 9, Tomaten ƒ24 en Witlof le s. 9.50 11 2e s. 3.506.50 per 100 pond; Pe- 2- Raapstelen 0.50, Radijs 1.30—2.80, Selderie 0.90—2 en Wor- k i!n /„182r/ 6 per 100 bos; Postelein per bakje 13—35 cent; Spinazie per bakje (8 FT2 VhS*2 en Enkele ïarcieboonen 1.30 en Dubbele spercieboonen 12 10 per zak. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Oct. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij- onveranderd. Aanvoer 189000 K Cl NOORDSCHARWOUDE, 16 Oct 10,7 (Noordermarktbond). 7800 K.G. Aardappe- ',„„lellngen f 3.70—4, erov 1 °2- ~'G' Spercieboonen 4.50 554 Duitschl '30 m. verkL 28 BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij. Cert 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alt> Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert, Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Kennecott Copper a Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie. 147'/, 160 115 I30y4 475/8 77»/, 240 317'/, 142 42 22»/» 408/g 1% 26|3/i6| 13»/» 7 47'/, 4 Vorstenlanden 37 4431/* 138 1207, 20.10 89'/, 168V, 345'/, 358 83 30»/, I2V» H8/» Wa 27'/, 147'/, 1571/, 11414 129»/, 461/4-9 75 240 313-4 138»/,-9 42 2'-ï*k 401/x-i IV* 26 13i-V( 7 47Vlt 3% 426V,-I 1351/,-® 115 35 zen Dito actions MIJNBOUW. Alg Esplor Mij,. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Deli oenembah 4MER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Paciiic Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac fNoteering per 50 a) tExclaim •Eviividsad. Prolongatie vorige koers heden Vt WISSELKOERSEN AMSTERDAM- OFFICIEEL. Vorige koers 1.807, 6 212V, 143 142'/, 75 116 27, 122'/, 1197. 192'/, 270 266'/, 31»/. 16'/, 107, t 71'/, t 6'/, ex-coupofl I6S14 343'/, 355-6 83 28'/, 12V»; 10Vi-s/« 2051/4-8 135-6 135'/, 74'/, 100 2VA 120-1 U9j- 183 257-8 32 4 15*lA O'/»'1' 70 57» 15.10; 2600 K.G. Bieten 9600 K.G. Peen 0.901.30. 150—2.50; New-York Londen Berljjn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 8.97'/, 72.65 6.0914 30.4854 41.621/2 40.07 54 46.27,/2 45.10 9.55 6.33V2 Hedec' 1.8 OV" 8.97 72-62 54 6.09 30.48 4162 40.07» 46.27» 45.10 4

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8