W. F. C. krijgt haar eerste nederlaag. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Afdeeling H. Een geestdriftig Alcmaria wint met 1-0. Bravo Keuris Alkm. Boys—A. P.G.S. 2-0. DERDE BLAD Afdeelinq I. D.W.S.—D.F.C. 0—1 Voor een talrijk publiek heeft D.W.S. op eigen terrein nog wel, een 01-nederlaag van het Dordtsche D.F.C. te slikken gekre- - gen. Het begon anders goed voor de gastheeren De eerste aanvallen in den wedstrijd waren die op het D.F.C.-doel en in de eerste vijf minuten was er zulk een volkomen over wicht van D.W.S., dat men aan een groote overwinning begon te denken. Doch al spoe- dig overwonnen de gasten hun schuchterheid en toen werd er uitstekend aangevallen, vooral over den linkervleugel. D.F.C. speel de een aardige, vooral wilskrachtige partij. Een vlot open spel, waarvan de spil Punt de animator was. Deze speler opende voortdu rend met kalme, verre en vooral zuivere trappen naar de vleugels en dan in het bij zonder naar Mijnders, die altijd wel raad wist met den baL Bij een dergelijken aanval zette Mijnders keurig voor en de Smit trapte den bal gemakkelijk achter Heekelaar, waar bij Caldenhove nog een handje hielp (01). Dit gebeurde 20 minuten na den aanvang en nadien is er den geheelen wedstrijd niet meer gedoelpunt. Na de pauze werd het spelbeeld heel an ders. Van meet af aan pakte D.W.S. de zaak energiek aan, de eene aanval volgde op de andere. Melchers kreeg den bal op 5 meter voor open doel van B. van Stokken, doch schoot tegen Jas aan, even later maakte een der Dordtenaren bijna een doelpunt voor de Amsterdammers. Enkele fraaie doorbraken van v. Stokken volgden, maar niets hielp: hfet doel van D.F.C. was „dichtgespijkerd", er was geen doorkomen aan. D.F.C. verdedigde den voorsprong hard nekkig en met succes. Met een opgedrongen D.W.S. voor een door allen verdedigd D.F.C.- doel eindigde deze wedstrijd in een 10- overwinning voor de gasten, een resultaat, dat niet verwacht, doch zeker verdiend mag heeten. R.F.C.Sparta 02. In de eerste helft was aanvankelijk geen sterk overwicht van een der ploegen waar te nemen. Het spel golfde heen en weer en voor beide doelen deden zich gevaarlijke mo menten voor. Wel kan echter gezegd worden, dat de Ajax-aanvallen technisch beter waren opge zet en dat de Ajaxieden scherper schoten. Zoo gebeurde het na tien minuten, dat Bijl eerder bij een ver naar voren geplaatsten bal was dan de uitloopende Koek en het leer over den doel verdediger heen feilloos in het Haagsche net kopte (10). Ook de Hagenaars lieten zich nu niet on betuigd en twee gevaarlijke schoten van d. Bekel en Berg kreeg Keizer te verwer ken, hetgeen hij op voortreffelijke wijze deed. Toen kwam Ajax weer aan het woord en 18 minuten voor de rust scoorde Gerrit sen op een voorzet van Blomvliet, die zeer goed speelde (20). Wat later ontkwam het Ajax-doel aan een doorboring, toen de bal buiten het bereik van de Amsterdamsche verdediging vlak langs den buitenkant van de paal rolde. Na de rust begon A.D.O. een aanvallend spel op te bouwen en Ajax werd inderdaad wat teruggedrongen. Na 20 minuten werd dit lichte Haagsche overwicht bekroond met een verdiend doelpunt, toen v. d. Beukei bij een doel worsteling scoorde (21). Na dezen tegenslag kwam er weer vuur in het Amsterdamsche spel en, daar de Ha genaars zich ook niet zonder meer gewonnen gaven, kreeg de toeschouwer een geestdriftig en boeiend spel te zien. Daarbij had Ajax het initiatief: van Reenen loste verschillende niet ongevaarlijke schoten en Blomvliet schoot eens tegen de paal, nadat hij doorge broken was. Ajax behaalde een kleine overwinning. De club van Drok vertoonde bij lange na niet het goede spel, dat haar bijv. tegen D.F. C. de overwinning bezorgde. Reeds in het begin bleek het dat de gast heeren eenigszins zenuwachtig waren, maar Sparta kon daar niet dadelijk gebruik van maken. Het duurde nog 25 minuten eer Se- ton een vrij lastige kans benutte: een terug geslagen bal kwam voor zijn voeten terecht en hij kon dezen langs Bouts in het doel werken (01). Het R.F.C.-doel werd daarna zwaar bele gerd, maar het lukte den Spartanen toch niet voor de rust den stand nog te veranderen. Na de hervatting probeerde R.F.C. het wel, maar het lukte weer niet en na zes minuten was het al weer Sparta dat voor het laatst doelpuntte. V.S.V.—K.F.C. 2—3. Met een verdiende overwinning is de Koogsche naar de Zaan teruggekeerd. Over het algemeen was het spel der gasten veel beter dan dat der gastheeren, die gehandi capt waren door 't feit, dat hun achterhoede zeer zwak was, waardoor de middenlinie te veel aandacht aan de verdediging moest wij den en het verband tusschen voorhoede en middenlinie zwak wah. De Boer maakte 't de verdediging van V.S.V. voortdurend lastig. Toen Broek andermaal miste, opende de Boer fraai de score (01). Met verre schoten had V.S.V. geen succes. Nadat Sterk den achterstand opgeheven had, was het weer de Boer, die K.F.C. de lei ding gaf (12). Met dezen stand kwam de rust. Lang duurde het, voordat er in de twee de helft iets bijzonders gebeurde. V.S.V. on dernam eenige goede aanvallen, maar deze werden door de hechte Koogsche verdedi ging onschadelijk gemaakt. In een periode van overwicht der gasten, wist de Boer op nieuw een doelpunt te maken (13). Ten slotte verkleinde van der Lugt den achter stand van V.S.V. met een goed gericht schot (23). Daarna werd er niet meer gedoel punt. Ajax—A.D.O. 2—1. Den voorsprong, dien Ajax gister in de eerste helft had verkregen, moest het na de rust met alle inspanning verdedigen tegen een geestdriftig spelend A.D.O. Hermes-D.V.S.Feijenoord 12. Slechts met de uiterste krachtsinspanning is het Feijenoord gelukt om van Hermes-D. V.S. te winnen. Voor een niet onbelangrijk deel was daaraan natuurlijk het verdedigen de spel van Hermes-D.V.S. debet, doch ook niet minder de geringe productiviteit van den aanval der rood-witten. Vente was er geheel uit en Linssen, die rechtsbuiten stond, voelde zich op die plaats niet in staat tot het geven van zijn anders zoo uitstekende voorzetten. Kantebeen en Sinke wedijverden in de eer ste helft in het slecht gebruik maken van goede kansen, zoodat doelman Beun het niet eens heel moeilijk had. De Hermes-D.V.S.- aanval had tegen de prachtige middenlinie van Feijenoord niets in te brengen en toch nam Hermes-D.V.S. voor de rust de leiding. Van Male, die er vrijwel nooit aan te pas be hoefde te komen, was slordig met het oppak ken van den bal. Hij liet het leder vallen en de snelle rechtsbuiten de Jong profiteerde er van (10). Dien onverwachten voorsprong wist H.- D.V.S. taai te verdedigen tot 10 minuten voor het einde. Toen eindelijk had omzetting van de voorhoede van Feijenoord succes. Linssen die weer op zijn oude plaats, links buiten kwam, schoot laag langs den grond uit een voorzet van rechts onder den vallen den Beun door (11). Beun, die na de rust druk werk had gehad, en uitstekend zijn doel had verdedigd, liep een „knietje" op bij dezen uitval naar het schot van Linssen en moest worden vervangen. De kleine reserve doelman v. d. Tuyn greep kort daarop onder een hoog vleugelschot door en Feijenoord had de leiding (12) en daarmede, gezien de kwalitgit van dgn Hermes-aanval, de overwinning in den zak. D.H.C.Stormvogels 22. De gasten zaten er oogenblikkelijk na den aftrap fel op, doch dat duurde niet lang. Wei dra voerde D.H.C. den boventoon, doch de goed opgezette aanvallen werden niet be hoorlijk afgewerkt. Het duurde zoodoende geruimen tijd voor D.H.C. er in slaagde de leiding in handen te" krijgen (10). Voor de rust kwam er in den stand geen wijziging, doch direct na de hervatting was het van Nellen, die, na een snellen aanval, het leder in het doel schoot.- De scheidsrech ter verklaarde het doelpunt echter ongeldig, een beslissing, welke o.j. niet geheel en al onaanvechtbaar was. De IJmuidenaren sche nen hierdoor echter nieuwen moed te heb ben gekregen en spoedig wist Tol den gelijk maker te scoren (11). Vrij kort daarop wist van Pel een voorzet van Schoorl te be nutten (12). Vlak voor het einde, kreeg D.H.C. eer. strafschop toegewezen wegens hands en Buyink, die den strafschop nam. trok daarvan profijt, zoodat het einde kwam met den gelijken stand (22). H.B.S.Blauw-Wit 23 In een meer spannenden dan fraaien wed strijd is Blauw-Wit erin geslaagd de over winning te behalen. Voor de rust speelden beide ploegen enthousiast, de Amsterdam mers soms wel wat al te forsch. Na 17 minuten wist Oldemans uit een vrijen schop door van Resteren genomen, de thuisclub de leiding te geven (10). Na ruim een half uur moest doelman Mul wegens een oude handblessure uitvallen. Hij werd vervangen door Boas. Kort voor de rust vergrootte van der Vegt den voorsprong (20). Na de rust speelde H.B.S. niet zoo enthousiast. Wilders was nu in prima vorm .De H.B.S.-ers konden er haast niet doorkomen. Blauw-Wit was en bleef steeds gevaarlijker. Na 20 minuten gaf Westphal door aan Óuterdijk, die doelpuntte (2—1). Blauw-Wit bleef gevaarlijker. Na 28 min. maakte Wailhain een fout, waarvan Berg man profiteerde (22). Fel werd er toen gestreden, doch H.B.S. kwam niet door de hechte Amsterdamsche verdediging heen. 10 minuten voor het ein de kreeg Blauw-Wit een hoekschop te ne men en Westphal kopte fraai langs Boas. H.B.S. probeerde het nog, Wailhain gir.g naar voren, doch verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat Blauw-Wit een zwaar bevochten overwinning boekte. 't GooiHaarlem 14, In de ontmoeting tusschen 't Gooi en Haarlem zocht de thuisclub en vond ook de zen strijd haar grootste kracht in enthousiast en volhoudend spel, doch deze factoren wa ren niet genoeg, om een overwinning te kun nen behalen. Haarlem's spel was in alle opzichten beter en productiever. In de eerste helft was Haarlem duidelijk sterker. Met mooie open aanvallen waren de roodbroeken van méet af zeer gevaarlijk en nadat eerst een stug verdedigend 't Gooi doelpunten had weten te voorkomen, was het na 10 minuten Nienaber, die de score opende. Direct na den uittrap toog Haarlem andermaal ten aanval en thans was het de Winter, die keeper Cohen het nakijken gaf en derhalve den voorsprong op 20 bracht. Na 40 minuten leidde het overwicht der gasten tot een derde doelpunt van den voet van van Daalen. Met 30-achterstand trok 't Gooi na de thee terstond hard van leer. Talrijke Gooi- sche aanvallen sorteerden evenwel door zwak schieten geen effect, terwijl ook vrou we Fortuna den geel-zwarten eenige malen ongunstig gezind bleek. De Haarlemsche aanvalslinie zat echter evenmin stil en hoewel haar aanvallen min der talrijk waren, ontstond toch menig ge vaarlijk moment voor het Hilversumsche doel. Na 40 minuten scoorde Nienaber uit een voorzet van Hurkmans zelfs een vierde doel punt. Eerst toen kwam het Gooische succes. Uit een voorzet van .Winthorst passeerde Peters keeper Vijgeboom voor de eerste en tevens laatste maal. Met een 4—1-overwinning voor Haarlem kwam tenslotte het einde. C.V.V.Xerxes 33. Het spel was 8 minuten oud, toen C.V.V. de leiding nam (10). Na 27 minuten zette Xerxes een mooien aanval op, waaruit van Oort met een zeer hard schot den stand gelijl maakte (11). Toen was het de beurt van Xerxes, haar voorhoede combineerde verdienstelijk en de C.V.V.-verdediging kreeg het zwaar te ver antwoorden en Xerxes nam de leiding (12). Uit een voorzet van de Jong bracht Kok met een kopbal den stand op 13. Na de rust I pakte C.V.V. onmiddellijk energiek aan, met j het gevolg, dat binnen tien minuten de stand weer gelijk was. Van Bokkum bracht met een kopbal den stand op 23 en de Graaf maakte er direct daarna 33 van. Daarna ontstond er een felle strijd om het winnende doelpunt, dat echter achterwege bleef. Weer spande Nieuwe Niedorp zich ge ducht in, doch ook het bezoek aan Andijk leverde nog een nederlaag, al is het dan ook met bescheiden cijfers (10), op. De stand is hier: W.-Waard 5 3 11 14—8 7 Watervogels 5 3 11 1411 7 Andijk 5 3 11 75 7 Alkmaar 5 2 2 1 15—11 6 B. K. C. 5 3 0 2 12—9 6 Schagen 5 3 0 2 10—8 6 Strandvogels 5 2 1 2 913 5 M. F. C. 5 113 10—13 3 D. T. S. 5 113 9—14 3 N.-Niedorp 5 0 0 5 513 0 In de vierde klasse B kreeg het leidende Verkade bij Zilvermeeuwen de eerste ne derlaag (2^-1) te slikken 'en* moest de bovenste plaats afstaan aan Meervogels, dat bij Uitgeest een groote 60 overwinning wist te boeken. Ook Q. S. C. schoot met grof geschut, dat ondervond Westzaan in eigen huis, 0-7. K. V. V. keerde op het goede pad terug en klopte Monnikendam at home met 20. Bergen stelde eenigszins teleur, door zich bij het puntlooze Zaanlandia met 21 te laten slaan. De stand is hier nu: Meervogels Q. S. C. Zilvermeeuwen Verkade K. V. V. Bergen Uitgeest Zaanlandia Monnikendam Westzaan 4 4 3 3 2 2 1 1 0 0 16—5 18—3 18—7 9—5 11—7 20—17 6—15 10—17 4—13 5—28 Alcmaria heeft voor de groote ver rassing gezorgd in de 2de klasse A., want de zoogenaamde zwakke ploeg wist in een uitwedstrijd het nog onge slagen W. F. C. verdiend te kloppen, zij het dan slechts met 10. Natuurlijk valt ook de eerste neder laag van H. R. C. tegen West Frisia op, maar dit was nog een nederlaag op vreemd terrein, en daardoor is de zege van de Enkhuizers misschien net iets minder hoog aan te slaan dan die van Alcmaria. Trouwens, het was een zéér slechte dag voor de leidende ploegen, want niet alleen dat twee nog ongeslagen clubs nu hun eer ste nederlaag te slikken kregen, ook D. W. V. moest een veer laten, evenals de Kennemers. Zoodat er op het oogenblik nauwelijks een kop en een staart is in deze klasse. Het ziet er naar uit, dat de as. kampioen minstens 12 punten kwijt raakt en op het oogenblik is het in elk geval zoo, dat alle ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Dien indruk hebben we ook op de vel den gekregen. We hebben nu achtereenvol gens H. R. C., de Kennemers, West Frisia en W. F. C. in actie gezien en natuurlijk Alcmaria zelf, en eerlijk gezegd, veel ver schil in sterkte is er niet. Trouwens, dat Alcmaria geheel op gewassen was tegen de Wormerveerders, spreekt voor zich zelf. Het spel. Het is een boeiende en zéér spannende wedstrijd geweest daar in Wormerveer, en tot aller verrassing gaf Alcmaria voor de rust den toon aan. We hebben toen een sterk aanvallend Alcmaria gezien en een W. F. C., dat met man en macht verdedig de en dat in die periode minstens evenveel geluk had éls Alcmaria in de tweede helft. Want reeds in het eerste kwartier heeft Alcmaria een viertal kansen -gemist en daarbij waren er twee, die bijna niet te missen waren. Fin ook daarna, in het vol gende half uur, was Alcmaria steeds ster- maria toch gehad en daarom mogen we van een verdiende overwinning van de wit hemden spreken. Merkwaardig is echter, hoe één of twee personen van invloed kunnen zijn op de rest. Daar was bijvoorbeeld Gerritse, die hoewel nog geblesseerd aan zijn oog, toch meespeelde. Hij was een rots, waarop vele aanvallen strandden. Ontegenzeggelijk was de Alcmaria-spil door zijn wonde gehandi capt, maar veel hinder had Gerritse er blijkbaar niet van. Misschien net zoo belangrijk was de nieuwe bezetting van de rechts-midden plaats. Daar spdfelde de jonge Helderman een zeer enthousiaste partij. Het was een terrier, die vast hield, die zich voortdurend herstelde en die tevens zorgde voor plaat- sen. Want Keppel zal in den laatsten tijd weinig zooveel goede ballen aangegeven hebben gekregen als in dezen wedstrijd. Helderman in dezen vorm beteekent onge twijfeld een aanwinst van beteekenis. Want niet alleen, dat deze plaats nu sterker bezet was dan vroeger, er was een nog belangrijker feit te constateeren: Bur ger had nu een speler voor zich, waarop hij kon vertrouwen en deze Burger speelde thans veel rustiger en zekerder en dat be- teekende, dat de achterhoede aan kracht was toegenomen. Die achterhoede heeft den wedstrijd ge wonnen. Want zij speelde haar besten wed strijd tot nog toe. Niet alleen dat Burger een gave partij vertolkte, ook Koning was stukken beter dan de vorige keer en achter dit duo stond Keuris, die Brouwer moest vervangen, omdat deze doelverdediger zijn land moest verdedigen als post voor het geweer. Welnu, Keuris moest hem niet al leen vervangen, maar moest meteen zijn talenten toonen. En hij deed dat op een wijze, die Brouwer zeker niet had kunnen verbeteren. Wat Keuris in het doel gedaan heeft, grensde aan het wonderbaarlijke. Hij heeft eenige formidabele kogels zeer resoluut gestopt en hij heeft daarnaast in zoovele gevallen redding gebracht, dat hij de held van den dag was. Bovendien was zijn uittrappen veel beter dan dat van zijn voorganger en zoo kwam het, dat deze ver vanging ook al een versterking beteekende In de voorhoede was van de Pol de man, die een van zijn beste wedstrijden speelde. Hij was overal en hij toonde zich als de tacticus en technicus. De rest was zeker niet slecht en als we verder geen namen noemen, dan beteekent dat niet, dat de spelers zwak of onvoldoen de waren. Integendeel, er was geen enkele zwakke plek in de ploeg te ontdekken. Wat moeten we van de thuisclub nu zeg gen. W. F. C. was tot nog toe ongeslagen en we hadden dus groote verwachtingen van de ploeg. Ze kwam dezen keer met een lm valler uit op de backplaats, maar dat mag voor een leidende ploeg toch niet de oor zaak zijn van een matig geheel. En eerlijk gezegd, W. F. C. is ons niet meegevallen. Het bleek een middelmatige ploeg, die het van rubust spel en snelle uitvallen moet hebben. In de voorhoede is de linkervleu gel met 'den midvoor de gevaarlijkste moot, in de achterhoede bleek de doelverdediger zijn vak goed te verstaan. Overigens zocht ook W. F. C. haar heil in een versterkte achterhoede en snelle uitvallen over de vleugels. Dat die tegen Alcmaria niet hielp, kwam door de soliede verdediging van de withemden. Na de rust, toen W. F. C. het spel wilde forceeren en daardoor sterk opdrong, werd de achterhoede te zwak en met wat meer overleg was het toen niet bij één doelpunt gebleven. W. F. C. was een hardwekkende ploeg, die echter het samenspel niet al te zuiver speelde en wier verdedigen lang niet feil loos was. Daar tusschen hanteerde een scheids rechter de fluit, die o.i. wat te veel floot en daardoor onnoodig het spel ophield. Hij was strikt eerlijk, maar maakte wat te veel foutjes. Het veld bleek zeer zwaar te bespelen, niet alleen door den veerenden bodem maar ook door het veel te lange gras, dat Alc maria in het begin danig parten speelde. Het terreinvoordeel was daardoor zeer aanzienlijk. Het verloop van den strijd. De thuisclub begon met eenige snelle aanvallen op het Alcmaria-doel, zonder dat er echter ernstig gevaar ontstond voor Keuris' heiligdom. Slechts een keer leek het gevaarlijk, maar toen kwam Gerritse op tijd opduiken en hij zorgde voor een re solute opruiming. Langzamerhand overwon Alcmaria de terreinmoeilijkheden en toen wist ze het spel te verplaatsen en vanaf dien tijd heb ben we een sterk aanvallend Alcmaria ge zien, dat steeds maar weer op het W. F. C.- doel aftrok, maar daar een aantal goede kansen om zeep bracht. Zoo schoot Keppel een paar voorzetten ver naast en miste hij in die periode bovendien nog een haast niet te missen kans. En waar ook Stelma een prachtige kans verknoeide, kon W. F. C. tevreden zijn met het verloop van het eer ste kwartier. Ze mocht ook later tevreden zijn, toen het offensief van Alcmaria voortduurde en Schaaper tot twee keer toe een vinnig schot loste, dat met eenig geluk verwerkt kon worden. En waar Stelma zich nogmaals de luxe van een grandioos missen veroorloof de, kon Alcmaria haar groote meerderheid maar niet in een doelpunt tot uitdrukking brengen. Intusschen had W. F. C. een aantal snel le uitvallen ondernomen, maar zij vond Burger en Koning in vorm en alles werd geretourneerd door de witte achterhoede, dit zich geen enkele maal liet passeeren en die met een zeldzaam gemak speelde. En mocht het noodig zijn, dan kwam v. d Pol achterhoede nog een handje helpen, Alcmaria probeerde voortdurend weer om de leiding te nemen en haar aanval was soms zoo sterk, dat Koning een enkel schot op het doel waagde. Met een Alcma- ria-aanval kwam de rust, die ingang met blanco-stand. In de tweede helft was Alcmaria positief de zwakkere in het veld, W. F. C. zette n.1. alles op den aanval, drong ver op en de witte verdediging kreeg bergen werk te verzetten. Nu pas bleek, hoe goed die ver dediging werkte en vooral Keuris toonde zich in deze periode een uitstekend doel man. Tot twee keer toe stopte hij een ko gel van Bleeker, toen deze was doorgebro ken. En ook verder speelde hij een zoo soliede partij, dat de backs van Alcmaria herhaaldelijk op hem terug speelden, wat een zeer goede taktiek bleek te zijn. Alcmaria zat intusschen niet stil en trachtte door snelle uitvallen de W. F. C.- verdediging te verrassen. Een paar kansen werden echter weer niet geaccepteerd, nu niet door Homan, die den geblesseerden Stelma had vervangen en juist een tikje te langzaam was. Een kwartier voor het einde viel de be slissing. Nadat een aanval van Hamstra was afgeslagen, kreeg de Grand een vrij en trap te nemen. Hij plaatste deze juist voor 't doel; de beide backs aarzelden met wegwerken en toen accepteerde Keppel de hem geboden kans en joeg het leder langs Verwer. (01). In den resteerenden tijd trachtte W. F. C. in elk geval nog een gelijk spel te forcee ren, maar hoewel de druk op het Alcma ria-doel zeer groot werd, keerde de verde diging van Alcmaria alles en eindelijk, in de laatste 5 minuten wist Alcmaria het spel weer te verplaatsen. En toen kreeg de witte voorhoede zelfs nog twee kansen, die ech ter niet benut werden. En het einde kwam met een magere, maar zeer verdiende Alcmaria-overwin- ning, die dus W. F. C. haar eerste nederlaag toebracht. De oorspronkelijke elftallen waren F. C. Verwer Kuiper Dietz Vulsma Winter Stolk Wezel Klooster Bleeker Kok Gorter O Hamstra Schaaper Stelma v. d. Pol Keppel de Grand Gerritse Helderman Koning Burger Keuris Alcmarl» Verdiende overwinning voor de rood-witten. Een doelman in topvorm. Het is een aantrekkelijke partij voetbal geworden, de ontmoeting van de Alkmaar- sche Boys tegen de A. P. G. S. Aantrekke lijk, omdat de Amsterdamsche politie-man- nen zwoegden met al hun beschikbare krachten, met forsche trappen een goed open veldspel gaven te zien, terwijl de verdediging der gasten in een betere con ditie was dan ooit te voren. Wat doelman van Berge liet zien, was gewoon-weg fenomenaal! Over het geheel genomen beschikten de Amsterdammers over een normale ploeg met geen bepaalde uitblin kers, of... het moest de reeds eerder ge noemde doelwachter zijn. De kaasmenschen speelden aanmerkelijk beter dan in de vorige ontmoetingen. Zoo bleek doelman v. d. Horst meer fit dan vorige week op Wieringen, wat vooral tot uiting kwam bij het vangen van den bal. Overigens heeft hij niet een bepaald moei lijken dag gehad. Daarvoor zorgde in de eerste plaats de verdediging in z'n geheel en ten tweeden was 't schietwerk der po litiemannen lang niet altijd even zuiver. Evenals vorigen Zondag haperde ook nu vóór de rust aan de verdediging-wing Slikkervan Eerden iets, doch na de thee klopte de zaak weer als een bus en kon men vertrouwen in de rood-witte defensie stellen, omdat ook nu, Houtkooper, Brou wer en Hartog een soliede partij vertolk ten. In de Alkmaarsche aanval gaat het nog niet geheel naar wensch. Wel kunnen we een meerdere activiteit van de Grand me- moreeren, terwijl ook de invaller-rechts buiten Goudsblom zéér verdienstelijk werk deed, doch het binnen-trio kan stukken beter. De heeren troffen het anders niet, dat v. Berge zoo goed in vorm was, terwijl enkele malen juist een politie-been in den weg stond. Er werd nu echter méér ge schoten dan in de vorige ontmoetingen en dat is een belangrijk ding. Naast het onge twijfeld goede technische spel, lieten de Boys weer een behoorlijk portie enthou siasme zien. Dat bracht den wedstrijd op een goed peil en maakte hem tevens aan trekkelijk. Over den wedstrijd zelf, nog het volgende: Precies half drie stellen beide ploegen zich op en bemerken we voor Indri en Cammaert een invaller, zoo dat we de volgende opstellingen noteeren: A1 k m. B o y s v. d. Horst Houtkooper Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Pater Schenke Mulders de Grand O Vergunst Geurtsen Eecen Houweling Agricola Preeker Wessels Kooij Meeken Lemmers v. Berge A. P. G. S. Reeds dadelijk noteeren we eenige we- derzijdsche open aanvallen, waarbij voor beide doelen eenmaal gevaar dreigt. De geblokten stellen zich even sterker op den de aanval en hebben zij reeds succes. na 61/2 minuut Nadat de bal ker en had Tt *^1 6T keer Zelfs KePPel in 2«n «gen p^sblom goed was toegespeeld, zet deze niet te klagen C.-doelman .over geluk achterhoede opluchting trachtte te brengen, laa2 en s^erp voor. De sterk naar bin- klagen. Na de rust waren de bordjes verhangen. Nu moest Alcmaria met man en macht veidedigen en nu had de bezoekende club werkelijk niet over pech te- klagen. Tot twee keer toe voorkwam Keuris een bijna zeker doelpunt en ook verder was het Alc maria-doel eenige keeren in ernstig ge vaar. Maar de meeste kansen heeft Alc- maar toen een hoekschop veroorzaakte, waarna hij maar weer naar zijn eigen plaats terug keerde. Slechts een keer kwam het Alcmaria- doel in deze periode ernstig in gevaar; dat was, toen W. F. C. een vrijen trap te ne men kreeg juist buiten het strafschopge bied. Het harde schot van Winter echter juist over. ging nen getrokken de Grand, kan met een zui- vere „rechtsche" van Berge onhoudbaar passeeren, zoodat de rood-witte spoedig de leiding hebben, 10. Heftige wederzijdsche aanvallen volgen, waarbij beide doelwachters om beurten goed werk verrichten. Zeer goed werk van Houtkooper levert een plotselinge open aanval van Goudsblom op, die een strak

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10