De Liberalen in congres bijeen. Skmiettlatid JjecfUsza&eu Incidenten met Sudetenduitschers. Een officieuze lezing. Nieuws in 't kort. Een streep onder het verleden eendrachtig de toekomst tegemoet. Commissie van onderzoek benoemd. Kantongerecht te Alkmaar. 13. Db3c2 Het plausibele Da4 levert geen nieuwe successen op, bijv. 13. Da4, Dc5 (dreigt Tb4), 14. Pc6:?, Tb6, eventueel gevolgd door Tb4. Ook na den tekstzet blijft Pc6: dreigen, terwijl De4:? faalt op Ddl! (niet De4:. Pe4; Tel, f5, f3, Rc5!). 1 3De7—c5 14. Pd4—f5 O.a. met de vernietigende dreiging Re3. 1 4Pd7e5 Een laatste poging. 15. Rel—f4 Beslissend. Tegen de dubbele dreiging Rf7:f, gevolgd door Dc5: en Re5: (Rb8:), alsook Pg7:f (Rg7:? Rf7:f met damewinst) bestaat geen afdoende verdediging. 16. Rc4Xf7t 17. Dc2Xc5 18. Rf4Xe5 Of: Tbd8, Rd6! 19. Rc5d6 20. b2b4 Dreigt a4. 20. Pf6h5 Ke7Xf7 Rf8Xc5 Tb8b5 Rc5b6 Th8—d8 Om a4 met Tf5: en Td6: te beantwoorden, 21. Taldl c6c5 22. b4Xc5 Rb6Xc5 23. Tdl—d 5 Opnieuw met allerlei dreigingen. Zwart geeft op. Beschouwing. Een prachtige zaal, het Concertgebouw te Haarlem, doch meer om „de zesde" te hooren (bij voorbeeld van rBeethoven, Schubert, Tschaikowsky, Eruckner of Mahler) dan om haar te zien (de zesde van EuweAljechin wel te verstaan). Een dergelijk kolossaal opwindende schaakpartij in een tot den nok gevulde Concertzaal moet onherroepelijk tot ac- coustische onverkwikkelijkheden aanlei ding geven. Dat gaf het dan ook en wy durven gerust beweren, dat dr. Euwe on der den invloed van deze ongunstige om standigheden verre beneden zijn kracht heeft gespeeld. Intusschen willen wij niet in het minste de prestatie van dr. Aljechin verkleinen. De oud-wereldkampioen mag het dan al gemakkelijker hebben gehad dan anders, hij heeft stellig gespeeld met het elan van zijn besten tijd. En dat, ter wijl hij met een geweldigen kater in de zaal verscheenop zijn slipover dan altijd, waarop een .nijvere hand dezen had aangebracht. Spoedig moest Euwe ervaren, dat de ge borduurde kater die den indruk maakte, ieder oogenblik met een vervaarlijken sprong van het vest af te kannen sprin gen, een wijze kater was! Toen de wereldkampioen, zooals wij reeds opmerkten, eenige malen de sterk ste voortzetting verzuimde in een zeer oude, uiteraard reeds gevaarlijke gambiet variant van het damegambiet, trad de uitdager met groote doortastendheid op, veroverde eerst een pion, daarna een twee de en besliste de partij spoedig in zijn voordeel. Bijna verontwaardigd wees hij, vermoe delijk gedachtig aan Euwe's gebaar van Donderdag, het opklaierende applaus van de hand, doch de geestdrift van het pu bliek was niet te stuiten. Met een hoofdknik, die half dankend, half neen schuddend kon zijn bedoeld, gaf Aljechin ten slotte van zijn erkentelijk heid blijk. Een formidabele revanche! De slotstand was Wit: Aljechin Koning Gl, Toren d5, fl, Raadsheer d6, Paard f5, Pionnen a2, e4 f2, g2 en h2. Zwart Euwe Koning f7, Torens b5 en d8, Raadsheer c5, Paard h5, Pionnen a7, g7 en h7. Zwart aan zet. LOD. PRINS. SCHAAKWEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen der te Noordscharwoude Ceteka, het officieuze Tsjechische te legraaf-agentschap, meldt, dat van Za terdag af te Teplitz Schoenau een districtscongres is gehouden van func- tionnarissen der Sudeten-Duitsche partij Zondagmiddag heeft zich bij het ver trek van Henlein uit diens particulier verblijf een kloppartij om diens auto voorgedaan. De afgevaardigde der partij van Henlein, Frank, die zich in den volksoploop bevond, werd ter ondervraging overgebracht naar het commissariaat van politie. Na afloop van het verhoor werd Frank weer vrijgelaten. Ceteka is gemachtigd te verklaren, dat Frank, op het commissariaat van politie ont boden, zich erover heeft beklaagd een slag met een stok te hebben ontvangen. Kundt, een andere afgevaardigde der partij van Henlein, heeft zich uit eigen beweging op het commissariaat van politie aangemeld, zonder zich over eenige mishandeling te be klagen, heeft hij, evenals eenige andere af gevaardigden der partij van Henlein, een ge tuigenverklaring afgelegd. De politie heeft bij de ontruiming van het plein niet op bevel gebruik gemaakt van gummistokken, doch individueel hebben be ambten die bedreigd werden, zich daartoe genoodzaakt gezien. Ceteka wijst erop, dat de autoriteiten had den toegestaan, dat het districtcongres zou worden gehouden, doch hadden verboden, dat op den openbaren weg zou worden be toogd. Een onderzoek ter plaatse Op bevel van den minister van binnenland- sche zaken heeft een hooge politieambtenaar zich gisteravond naar Treplitz Schoenau be geven om persoonlijk het onderzoek te lei den. Iedere andere lezing van de incidenten uit buitenlandsche bronnen is onjuist en over dreven. gespeelde schaakwedstrijden luiden: le klas: N. KaanJ. Klinkert 0—1 J. KroonG. Zwier 1—0 D. KroonH. Hart 1—0 K. BiermanH. Bouwens 0—1 2e klas: K. de VriesDr. J. de Wit 0—1 L. E. Hulshof—Dr. J. de Wit 0—1 J. DeutekomTh. Bruin 0—1 Dr. H. WilminkJ. Bouwens 1—0 P. BlomM. Kuilman afgebr. 3e klas: H. KuiperJ. Heidsma 1—0 H. KuiperC. Witsmeer 1—0 C. WitsmeerH. Kramer 0—1 G. KeppelR. Schrieken 1—0 R. SchriekenH. Kramer 0—1 A. de VriesM. Rootjes 1—0 4e klas: G. van LoenenJb. Bekker 0—1 J. KamperJ. Visser 0—1 J. KamperJb. Bakker 1—0 Sjoelen. SJOELEN TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslag van de te Noordscharwoude gehouden sjoelwedstrijden luidt als volgt: 2e klasse: 1466—1212 J. v. Dort-P. Pool 8 2 10 P. Dissel-H. Aarts 9 0 11 D. Drost-P. v. Veen 16 0 4 3e klasse: C. Piet-Jb. Swager 19 0 1 J. Jansen-N. Jonker 12 2 6 Ligtenberg-v. d. Zei 11 0 9 1430—1043 1432—1435 1122—1015 Bridgen. BRIDGEWEDSTRIJD TE ZUIDSCHARWOUDE. Zondagmiddag werd te Zuidschar woude een bridgewedstrijd gehouden. Er werd gespeeld aan acht tafels. De uitslag was als volgt: Oneven lijn: 1. A. Dekker en P. Groet, Zuidscharwoude, 30 punten; 2. A. Keppel en S. de Rijke, Noordscharwoude, 30 p. 3. C. Borst en P. Beers te Noordscharwoude, 32 p. Even lijn: 1. K. van Meurs en Jb. Riet veld te Oudkarspel, 26 p. 2. J. Jes en R. Blom te Noordscharwoude, 26 p. 3. J. Kramer en D. Zijp te Zuidscharwoude en Noordscharwoude, 34 p, - - De onderwereld afgestuurd op bezoe kers van renbaan. - In de buurt van de renbaan Narragansett te Providence (Rhode- Island) is de staat van beleg afgekondigd. De gouverneur heeft besloten den direc teur van het park Narrangansett, die gang sters en andere boosdoeners zou hebben aangemoedigd de paarden koersen te bezoe ken, te verwijderen. Honderd manschappen der nationale gade patrouilleeren in de buurt van Narrangansett en laten niemand door. Het herfstseizoen, dat vandaag zou beginnen, is afgelast. Het terrorisme herleeft. Hedenmor gen is een Arabier gewond in een der bui tenwijken van Jeruzalem, toen een aantal schoten gelost werd op een groep Arabi sche arbeiders. Van Arabische zijde wordt er op gewezen, dat de schoten kwamen uit huizen in de nabijheid van de joodsche wijk. Een tweede Arabier is getroffen en gedood in de hoofdverkeersstraat van Jeru zalem. 150 Arabieren gearresteerd. - Zaterdag zijn in de groote steden van Palestina 150 Arabische leiders en agitatoren gear resteerd. Is de hertog van Windsor in Engeland geweest. - De Parijsche correspondent van de „Sunday Referee" meldt, dat te Parijs geruchten de ronde doen, volgens welke de hertog van Windsor in den morgen van den 7den October eenige uren in Engeland zou hebben doorgebracht. Hij zou met zijn vliegtuig op een klein vliegveld aan de Zuidwestkust geland zijn en de koningin- moeder ontmoet hebben. De onrust in Palestina. - Den geheelen nacht van Zaterdag op Zondag werden nog systematisch daden van terreur gepleegd in geheel Palestina. In de omgeving van jeruzalem werden schoten gelost, in de joodsche wijk Safed beantwoordde de politie het vuur, het aan tal slachtoffers is niet bekend. Te Lydda hebben de autoriteiten verboden zich zon der noodzaak na zonsondergang op straat te bevinden. De stad is verder veroordeeld tot het betalen van een boete van vijf duizend Pond boete wegens den brand op het vlieg veld. De schade, welke door dezen brand is aangericht, is aanmerkelijk hooger. Alleen de schade aan het radiostation bedraagt reeds 10.000 Pond Sterling. Te Jaffa zijn verscheidene Arabieren gearresteerd. Te Jeruzalem is een garage in brand gestoken, de eigenaar van deze garage is lid van de gematigde „Defence Party". Storm langs de Turksche kust. - Langs de Turksche kusten woedt een zware storm. Vele scheepsrampen worden gemeld, voor al van de Zwarte Zee. De passagiersdiensten zijn geheel verbroken. Verscheide zeilsche pen zijn vergaan. Op vele plaatsen is het treinverkeer gestaakt wegens den hevigen regenval. Aardbeving in Japan. - Gistermiddag werd in Midden- en Noord-Japan een aard- heving waargenomen. Het epicentrum lag ongeveer 120 kilometer ten Zuidoosten van Tokio. Tot nu toe is nog geen melding ge maakt van ernstige schade of van slacht offers. De geheimzinnige verdwijning van generaal de Miller. - Mevrouw de Miller, de echtgenoote van den spoorloos verdwe nen Russischen generaal, heeft een schrij ven gezonden aan den president der Fran- sche republiek, waarin zij mededeelt, dat haar advocaten twaalf dagen geleden na mens haar het verzoek hebben gericht tot den rechter van instructie een huiszoe king te doen in een door de ambassade der Sovjetunie gehuurd huis, dat zich dicht bij de plaats bevindt, waar haar echtgenoot een afspraak had. Om deze huiszoeking te verrichten moet het parlement weten of dit huis niet ge dekt wordt door diplomatieke onschend baarheid. De Quai d'Orsay heeft nog niet geant woord. Volgens mevrouw de Miller zou dit onderzoek van zeer groot belang zijn, daar zij meent, dat de vrachtauto van de Sovjet-Russische ambassade den dag der ontvoering in de middaguren voor dat huis heeft gestaan. Dezelfde vrachtauto werd des avonds te Havre teruggezien aan de kade, waar het Sovjet-Russische vrachtschip gemeerd lag, dat overijld het anker heeft gelicht. Mevrouw de Miller doet een beroep op den president alles in het werk te doen stellen om den vermiste terug te vinden. Zij verklaart haar geheele verwachting op dezen stap te hebben gericht. - Geschil over postzegels. Nicarague heeft Honduras bij den Volkenbond aan geklaagd inzake de postzegel-kwestie, waarvan reeds eenigen tijd geleden sprake is geweest, en heeft de scheidsrechterlijke uitspraak inzake het betrokken gebied verworpen. Zooals men weet heeft Nicaragua post zegels uitgegeven, waarop de grenzen van het land stonden aangegeven en waarop dat gedeelte van Honduras dat bjj scheids rechterlijke uitspraak van koning Alfons XIII aan dat land was toegewezen, bij Ni caragua werd gerekend. Sedert dit inci dent is de verhouding tusschen beide sta ten gespannen geweest. Thans beklaagt de regeering van Nica ragua zich bij den Volkenbond, dat ver scheidene van zijn onderdanen om poli' tieke redenen door agenten van de regee ring van Honduras zijn vermoord. Beide staten hebben zich uit den bond teruggetrokken en de mededeelingen aan Genève hebben een informatief karakter, DE NIEUW-MALTHUSIAANSCHE BOND. Bestuursleden van den bond voor de rechtbank. Het bestuur van den nieuwen Malthusi- aanschen bond heeft indertijd een groot aantal doktoren hier te lande twee boekjes toegezonden, één met een toelichting van anti-conceptioneele middelen en de toe passing daarvan, een tweede met de kos ten van die middelen. Wegens overtreding van artikel 451ter Wetboek van Strafrecht, heeft de Kanton rechter te Den Haag twee leden van Het hoofdbestuur veroordeeld tot geldboeten van 15,subs. 3 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O. M. heeft van dit vonnis hooger beroep aangeteekend, omdat hij de opgelegde straf te laag vond. De bestuursleden hebben in het vonnis berust, daar zij van de zaak geen princi- pieele kwestie wilden maken. De feiten werden uitteraard toegegeven. De officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank, mr. P. R. Blok, was van mee ning, dat verdachten zich niet kunnen beroepen op het feit, dat zij alleen aan doktoren de boekjes toezonden. Spr. achtte art. 451ter overtreden en eischte verhooging van de opgelegde straf tot 100 boete subs. 25 dagen hechtenis voor ieder. De verdediger van beide verdachten, mr. Wolfsbergen, zeide in zijn pleidooi, dat er twee redenen waren geweest voor de verzending van de boekjes. Ten eerste om de doktoren met alle anti-conceptioneele middelen op de hoogte te stellen; ten tweede om kwakzalverij op dit gebied tegen te gaan. Vele kwakzal vers n.1. prijzen zich zelf aan, zeggende, dat zij dezelfde middelen als de nieuwe Malthusiaansche bond gebruiken. Om hier misverstand te voorkomen, heeft de bond den doktoren van haar middelen in kennis gesteld. De nieuwe Malthusiaansche bond maakt propaganda voor haar idee, het is niet haar bedoeling winst te maken. Pleiter gaf de strafbaarheid van de handeling toe, doch vroeg in verband met de omstandigheden een lage boete op te leggen. Uitspraak 30 October. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. Twaalf verdachten veroordeeld. Een verkiezingsnaspel beleefde vanmor gen in de zaal van het Amsterdamsche Kantongerecht een korte opvoering, waar bij de figuranten echter niet ten tooneele waren verschenen. Op 24 April was tegen 12 Amsterdam mers proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod. Zij liepen gekleed in donkere blouses, door de le van Swindenstraat; ieder droeg op zijn kleeding een wit katoenen letter, zoodat zij samen de verkiezingsleuze „Mussert wint" vormden. De ambtenaar van het O. M. had hen gedagvaard, omdat zij tezamen een opzich tig onderscheidingsteeken vormden en uit gaven van het staatkundig streven van de N. S. B. Het twaalftal liet verstek gaan en de ambtenaar requireerde tegen hen 6. boete en verbeurdverklaring van de op zichtige kleed ingstukken. De kantonrechter, mr. G. F. Haase, ver oordeelde de verdachten ieder tot 5. boete subs. 5 dagen hechtenis. Het congres van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond", is Zaterdag en Zondag te Utrecht gehouden. De groote zaal van het Jaarbeursgebouw kon ternauwernood alle afgevaardigden en belangstellenden bevatten. Aan den eere-voorzitter van de partij, den minister van staat mr. D. Fock, die door zijn tegenwoordigheid blijk gaf van zijn onverflauwde belangstelling in de libe rale zaak, werd door de vergadering een ovatie gebracht. Openingswoord van mr. Wendelaar. In zijn openingswoord herdacht de partij voorzitter, mr. Wendelaar, hen, die sinds de vorige algemeene vergadering aan de partij ontvallen waren, waarbij hij in het bijzonder enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van het kortelings overleden oud-lid der Tweede Kamer mr. J. A. H. Coops, van wien hij voor de partij in de toekomst nog zooveel had verwacht. Vervolgens gaf de voorzitter een uit eenzetting van de redenen, welke tot het bijeenroepen van deze buiten gewone algemeene vergadering hadden geleid, waarbij hij ten slotte de stel lige verwachting uitsprak, dat het resultaat dezer tweedaagsche bespre kingen zoo zou zijn, dat de liberale partij hieruit verjongd en met nieuwe bezieling te voorschijn zou komen. In de eerste plaats was aan de orde een bespreking van het bestuursbeleid, waar over verschillende moties en voorstellen waren ingediend. Na een korte discussie werd een motie van een van de afdeelingen, waarin het hoofdbestuur verzocht werd zijn mandaat in handen van de algemeene ver gadering te stellen, ingetrokken. Aan de beraadslagingen namen verschil lende vooraanstaande liberale figuren, zoo als het Eerste Kamerlid mr. van Rappard, het oud-lid der Tweede Kamer mr. Boon en de oud-minister van Waterstaat van Lidth de Jeude deel. Toen de voorzitter aan den laatstgenoem de het woord verleende, vond hij gelegen heid den heer van Lidth de Jeude namens de liberale partij dank en hulde te brengen voor het vele gewichtige werk, dat hij als minister voor het land en voor de partij had verricht. Hij gaf hem de verzekering, dat de liberalen in Nederland niet zouden vergeten, op welk een smadelijke wijze van Lidth de Jeude door Colijn ten offer was gebracht op het altaar van de nieuwe ccalitie-regeering. Een hartelijk applaus van de vergade ring onderstreepte deze woorden en het congres bracht den oud-minister een lang durige ovatie. Het hoofdbestuur had aan de vergade ring een tweetal nota's doen toekomen, welke een belangrijke bespreking hebben uitgelokt. De tweede nota, welke op de in wendige partij-organisatie betrekking had en verdedigd werd door mr. de Witt Wij nen, lid van het hoofdbestuur, gaf geen aanleiding tot uitvoerige discussie. Nieuwe richtlijnen. De eerste nota echter, welke richtlijnen aangaf, waarlangs de liberale party in de toekomst meer contact met het volk zou kunnen krijgen, was het onderwerp van diepgaande beschouwingen, waarbij uit de vergadering naast de economische vraag stukken vooral aandacht werd geschonken aan de positie van het openbaar onderwijs. Deze nota werd namens het hoofdbestuur verdedigd door den onder-voorzitter mr. de Boer en door dr. Bierema, die het meer politieke gedeelte der nota voor zijn reke ning nam. Dr. Bierema kondigde in zijn rede aan, dat volgens de eenstemmige mee ning van hoofdbestuur en Kamerfracties in den vervolge bij de te voeren libe rale politiek meer den nadruk zal die nen te vallen op het sociale element en dat vooral krachtig zal worden opge komen voor het Staatspensioen, het openbaar onderwijs en de uitbreiding der sociale verzekering. Naast de ouder domsverzorging van kleine zelfstandi gen zal ook aandacht geschonken wor den aan de mogelijkheid van vacantieregeling voor arbeiders. een Mr. W. C. Wendelaar De technische mogelijkheden van de we reld zyn van dien aard, dat men zich moei lijk blijvend kan neerleggen bij een toe stand, waarbij groote groepen der bevolking tekort komen. Er dient gestreefd te worden naar een conjunctuurpolitiek, waarbij de algemeene voorwaarden worden geschapen, waaronder ieder individu door zelfwerk zaamheid zich een behoorlijk levensonder houd kan verzekeren. Ten opzichte van door de overheid te treffen economische maatregelen zei dr. Bierema moet steeds de eisch worden gesteld, dat hiervoor objectieve nonnen worden gegeven, neergelegd in wettelijke regelen. Nooit kan genoegen worden geno men met een blanco volmacht aan den mi nister, omdat dit tenslotte moet uitloopen op de grootste willekeur, die den rechtsstaat ondermijnt. Aangezien het niet mogelijk was, over de vele voorstellen van ingrijpenden aard, welke verschillende afdeelingen en centrale kiesvereenigingen hadden ingediend, zoo mede over tal van punten uit de nota's van het hoofdbestuur, op deze vergadering tot een beslissing te komen, is na overleg met de voorstellers door het hoofdbestuur aan de vergadering voorgesteld een commissie te benoemen, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen naar de maat regelen, welke naar hare meening getrof fen moeten worden, zoowel ten aanzien van de staatkundige positie der partij als ten aanzien van hare externe en interne organisatie. Dit voorstel werd na een kort woord van aanbeveling van den heer van Lidth de Jeude door de vergadering bij acclamatie aangenomen, waardoor gemani festeerd werd, dat de liberale partij boven al vast besloten is om onder het verleden een streep te zetten en in eendrachtige samenwerking de toekomst tegemoet te gaan. Tot leden dezer commissie, die haar rap port, dat op de volgende algemeene verga dering zal worden behandeld, zal uitbren gen voor 1 Januari 1938, werden gekozen: jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud minister van Waterstaat te 's-Gravenhage, ir. S. H. Stoffel, lid van den gemeenteraad te Delft, H. A. Korthals, voorzitter van den bond van jonge liberalen te Rotterdam, A. C. Wessels, voorzitter van den algemeenen bond van werknemers op liberalen grond slag te Hilversum, J. Smid te Voorburg, E. H. Ebels, lid van Ged. Staten te Gronin gen, mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, wet houder te Gouda, L. de Groot, lid van den gemeenteraad te Rotterdam en mevr. J. Fortanierde Wit te 's-Gravenhage. Tot onder-voorzitter van de partij in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van mr. J. Linthorst Homan wegens zijn benoeming tot commissaris der koningin in de provincie Groningen, werd gekozen jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, terwijl in een tusschentijdsche vacature als lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer F. A. J. Mesker te Renkum. Hierna sloot mr. Wendelaar dit voor de liberale staatspartij „De Vrijheidsbond" zoo gewichtige congres, nadat hem onder geest driftige instemming uit de vergadering dank en hulde was gebracht voor zyn krachtige en toch tevens soepele leiding dezer ver gadering. (Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 15 October 1937.) Overtredingen van de Mo tor- en R ij w i e 1 w e t: W. G. te Warmenhuizen, 1 boete of 1 dag hechtenis. D. C. S. te Zuidscharwoude, S K. te Kolhorn, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. S. te Anna Paulowna, J. S. te Warffum, S. H. te Heiloo, J. R. te Alkmaar, P. A. de R. te Zaandam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. Cr. v. d. S. te Castri- cum, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. N. de M. te Uitgeest, 3 boete of 2 dagen hechtenis. N. B. te Alkmaar, H. C A. W L. te Amsterdam, C. J. B. te Wiukel, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Th. J. v. B. te Alkmaar, H. G. O. te Alkmaar, J. H. te Lim- men, C. de G. te Egmond Binnen, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. N. B. te Castri- cum 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hech tenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: H. P. te Groningen 1 boete of 1 dag hechtenis. M. D. te Alkmaar 2 boete of 1 dag hechtenis. A. J. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. A. F. v. M. te Alk- ™aar A?:50 boete of 2 dagen hechtenis. S. P. teMA^aar'3 ^ete of 2 dagen hechte- llf A nfnd,ra' R F" te Amers foort, K. A. B. te Delft, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. °V Vm d 1 n g v a n Art. 453 van het Wetboek van Straf- F Cr, 1 (0Penbare dronkenschap): A. F- te Rotterdam 6 boete of 6 dagen hechtenis. ingen van de Overtred IJ k w e t: J. B. te Schoorl 1 boete of 1 dag hech tenis. C. de W. te Bakkum, 2 x 1 boete of 2X1 dag hechtenis. W. O. te Schoorl, T. T. te Schoorl, ieder 3 boete of 3 dagen' hech tenis, allen met verbeurdverklaring van de resp. in beslag genomen gewichten of ma ten. Overtredingen van de arbeidswet: J. K. te Bakkum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Fr. J. B. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. H. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de win kelsluitingswet: A. P. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van artikel 431 van het Wetboek van Strafrecht (nachtrust verstoren): P. A. G. de R. te Bussum, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 434 van het Wetboek van Strafrecht (baldadigheid): H. Th. S. te Amsterdam, 3 boete of 1

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12