1 1 Agenda NationaIe |i Stad m Omqevinq. i| Laat Mei voor £and: en Jum&outo NoVEIVlbER ^ZORqEN^ EERSTE BLAD Sluit In de lente van Uw leven een verzekering bi| de Nationale. Vraagt inlichtingen Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Alkmaar, Maandag. EEN AANRIJDING. De commissaris van politie te Alkmaar verzoekt den jeugdigen wielrijder van on geveer 12 jaar, die op Zaterdag 16 October (dus eergisteren), 's namiddags te onge veer 3.45 uur op de Nieuwesloot voor de St. Laurensschool een aanrijding heeft gehad met een anderen jeugdigen wielrij der, zich ten spoedigste bekend te maken aan het bureau van politie, afd. Verkeer. MOND- EN KLAUWZEER. Hoewel enkele veestapels wederom aan de beterende hand zijn, breidt het mond en klauwzeer te Groot-Schermer zich nog steeds uit. Tot voor kort had de ziekte een goedaardig karakter, doch thans heeft zich het eerste sterfgeval voorgedaan in de Noordeindermeer. Ook het gemeentelijk sportveld is besmet terrein, zoodat de sportbeoefenaars daar voorloopig geen toegang hebben en dus geen voetbalwed strijden kunnen worden gespeeld. Het mond- en klauwzeer heeft zich in de gemeente Oude Niedorp weer uitge breid, n.L onder het vee van de heeren C. Lakeman en A. Bruin. Onder, het vee van den heer Praat is een sterfgeval opgetreden. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Sep tember 84 patiënten en legden 1383 bezoe ken af, waarvan 448 betaalde bez., 837 bez. voor 't A.Z.A. en 98 gratis bezoeken. Er werd 9 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wij kkraamverpleegsters verpleegde 11 patiënten, legde 220 bezoeken af en heeft 7 maal den dokter geassisteerd. VERHUUR GEMEENTE EIGENDOMMEN. In bijlage No. 142 schrijven B. en W.: Met ingang van Kerstmis 1937 eindigt de huur van verschillende landelijke eigen dommen der gemeente. De meeste huur ders hebben wij bereid gevonden de des betreffende perceelen tegen de thans gel dende huurprijzen opnieuw voor een jaar te huren. Voor eenige perceelen hebben wij naar een nieuwen huurder uitgezien. Wij zijn er in geslaagd voor die perceelen huurders te vinden, die bereid zijn den thans geldenden huurprijs te betalen. Met het oog op de tijdsomstandigheden zouden wij de verhuring van de bovenge noemde eigendommen wederom voor den duur van één jaar willen aangaan. De Commissie van bijstand voor het grondbedrijf kan zich met een en ander vereenigen. B. en W. stellen voor het desbetreffende besluit te nemen. FUSIE TUSSCHEN DE BEIDE PLAATSELIJKE POSTZEGEL- VEREENIGINGEN. Vrijdag werd door de Postzegelvereeni- ging Alkmaar en Omstreken een algemeene vergadering in 't Wapen van Heemskerk te Alkmaar gehouden. De voorzitter, de heer C. Schneiders, opende met een woord van welkom en wees op de groote belangrijkheid der agenda, omdat het besluit tot al- of niet aan sluiting bij de Nederlandsche vereeniging dient genomen te worden. Het belang van de philatelie in het alge meen eischt, dat een dergelijk besluit wordt genomen. Het bestuur stelde voor over te gaan tot opheffing van de vereeniging en het aangaan van een fusie met de afd. Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging voor Postzegel verzamelaars. De voorzitter releveerde zeer uitvoerig de voorgeschiedenis en ging in den breede nog eens na, hoe het bestuur unaniem tot dit belangrijke voorstel is gekomen. Verschillende kwesties waren oorzaak, dat onderhandelingen zijn gevoerd met de laatst genoemde afdeeling. Er is volkomen over eenstemming bereikt en er werd voorge steld de fusie aan te gaan. Het bestuur, bestaande uit 4 personen, zal met 3 leden van de oude vereeniging worden uitgebreid. Voorts is overeengekomen, dat alle leden, die zich hiervoor opgeven, zullen worden aangenomen. Tevens zal een bedrag als in de kas der afd. Alkmaar aanwezig is, worden gestort, waardoor alle aanspraken voor ieder lid gelijk zijn. De heer de Vroom keurde de fusie af. Op een vraag van één der leden betref fende den aanvang der contributie, deelde de voorzitter'mede, dat zulks geschiedt per 1 Januari 1938. De clubavonden zullen worden gehouden om de 14 dagen om beurten in Hotel de Nachtegaal en in 't Wapen van Heemskerk. Het voorstel werd hierna aangenomen met 184 stemmen. De voorzitter feliciteerde de leden met het besluit, waardoor hunne belangen ten zeerste zijn gediend. Het bestuur heeft besloten, om in de eerste algemeene vergadering een bedrag beschikbaar te stellen voor het houden van een verloting, waarmede alle leden zich accoord verklaarden. Het bestuur van de afd. Alkmaar zal ook niets onbeproefd laten ten opzichte eener prettige verhouding en stelt den leden in de gelegenheid om de postzegeltentoonstelling, die op Dinsdag 19 October a.s. te Hoorn wordt gehouden, te bezoeken. Vervolgens stelde het bestuur voor, met de nog resteerende kasmiddelen gratis verloting te houden, waarmede leden het eens waren. Voorgesteld werd, dat de heeren Schneiders, L. Beekman en C. M. Winder plaats zullen nemen in het bestuur der afdeeling Alkmaar. Dit voorstel werd bij acclamatie aange nomen. De penningmeester, de heer Beekman, werd gedéchargeerd onder dankzegging voor zijn accuraat beheer. Het bestuur zal de loopende zaken af wikkelen. De voorzitter memoreerde de prettige avonden, die steeds zijn gehouden en dankte alle leden voor het vertrouwen, dat zij steeds in het bestuur hebben gesteld. Dank bracht spr. aan den heer Th. v. Gijzen voor de genoten gastvrijheid. Hij hoopte, dat de leden in de toekomst op de zelfde ontvangst mogen rekenen. De heer Genefaas dankte namens het bestuur den voorzitter voor de goede leiding der vergaderingen en merkte op, dat door toedoen van den voorzitter de ver eeniging thans zoover is gekomén. Naar aanleiding van eenige op- en aan merkingen betreffende de z.g. postzegel- beurs op de Vischmarkt, deelde de voor zitter mede, deze zaak te zullen brengen bij het nieuwe bestuur. Hierna gaven 16 van de 22 aanwezigen zich op als lid der afd. Alkmaar. De voorzitter betreurde het besluit van hen, die niet overgaan, doch eerbiedigde niettemin hunne overtuiging. Spr. hoopte, dat zij spoedig tot andere gedachten zullen komen. DE POSTZEGEL VERZAMELING. In ons nos. van Zaterdag j.1. werd gemeld dat ten bate van den jeugdigen stadgenoot, die naar Davos moet, 2600 postzegels ver zameld waren. Dit moet echter zijn 260.000, zegge twee honderd zestig duizend. WIE WIL MEEWERKEN AAN „KINDERVOEDING"? De Vereeniging „Kindervoeding" begint vandaag weer haar zegenrijken arbeid. Helaas het beeld van den tijd is nog alles behalve gunstig. Waren er het vorig jaar gemiddeld 215 schoolkinderen die tusschen den middag een warme maaltijd kwamen vragen, thans begint men met 249 en het ziet er naar uit, dat dit aantal nog wel wat grooter zal worden. Het bestuur is weer als altijd gereed de kleine, vaak ondervoede, gasten te ont vangen maar er is helaas groot gebrek aan helpers en helpsters, die genegen zijn tusschen 12 en 1 uur mede te werken om al die hoogerige klainen naar behooren te kunnen bedienen. Men zal zeggen, dat het zoo tusschen den middag een lastige tijd is, maar dat geldt ook voor zuster Drentje, die al zoovele jaren hier haar toegewijde hulp geeft en ook voor diverse bestuursleden, die nim mer ontbreken als er gewerkt zal moeten worden. Men is thans de kindervoeding begonnen zonder voldoende hulpkrachten. Waar zijn de heeren en de dames, die voor dit liefdewerk desnoods één week per seizoen gratis hun tijd en hun hulp willen geven? Wanneer zij om 12 uur komen kunnen zij om één uur weer thuis zijn en dus nog gelegenheid voor den eigen maaltijd vinden alvorens weer aan den arbeid te gaan. Er zijn in Alkmaar op de scholen van allerlei gezindten een kleine honderd onderwijzers en onderwijzeressen, waar onder er zeker zullen zijn wien niet alleen de geestelijke maar ook de lichamelijke verzorging hunner pupillen ter harte zal gaan. Geld om hulp te kunnen betalen heeft „Kindervoeding" niet. Maar als een deel van deze onderwijskrachten zich be schikbaar stelt om desnoods één week per seizoen van 12 uur tot kwart voor één te willen medewerken, dan is „Kinder voeding" van een groote zorg bevrijd. Wij doen hierbij, op verzoek van het bestuur, een dringend beroep op allen, die hiervoor een klein persoonlijk offer willen brengen. De heer Matthijssen, penningmeester der Vereeniging, zal op zijn kantoor.Laat 184 gaarne de namen noteeren van dames en heeren, die aan dit onmisbare sociale werk hun medewerking willen verleenen. om een alle C. AAN TACHOTYPE DE TOEKOMST? Een interessante demonstratie met dit snelschryftoestel. In de bovenzaal van het gebouw „de Unie" is Zaterdagavond, uitgaande van het instituut „Burdorf" en in samenwerking met de firma Jung en v. d. Hoek, een demonstratie gegeven van de nieuwe snel- schrijfmachine „de Tachotype", waarbij een groot aantal belangstellenden van zijn interesse voor dit nieuwe apparaat blijk gaf. De Tachotype is eigenlijk de vervanger van een stenograaf, die reeds overal in den lande bewezen heeft zeer goed en met nut tig effect werkzaam te kunnen zijn. Het toestelletje levert mits behandeld door een terzake deskundige een voor ieder een leesbaar drukschrift, zonder teekens of afkortingen, het legt nauwkeurig het snelgesproken woord op papier vast en zal vermoedelijk in de toekomst het apparaat zijn, dat gebruikt wordt voor vergaderin gen, lezingen, gemeenteraden en op kan toren, kortom overal, waar het noodig is het gesproken woord voor goed in druk vast te leggen. De Tachotype is verder als snelschrijfmachine daar onmisbaar, waar dictaten vlug en voor iedereen leesbaar moeten worden opgenomen. Het toetsen bord is zoodanig geconstrueerd, dat men bij eiken neerdruk een gehe-'e lettergreep tegelijk aanslaat en hierdoor is het moge- In Wico-studio aan de Koningstraat tot 19 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer 't Was in de Mei (rom.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur hoofdnummer Gang show (padvindersfilm); vooraf Het laatste schot (sens.); hoofdrol Jack Holt Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De ondergang van de „William Brown" (avonturen), hoofdrol len Gary Cooper, George Raft, Frances Dee. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Als het circus komt (circusfilm); hoofdrol len Wallace Beery en Jackie Cooper. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 18 October. 8 uur, rem.-geref. kerk aan het Fnidsen, openbare samenkomst van d,e afd. Alkmaar van Kerk en Vrede; spreker ds. Ruitenberg over „Japan houdt ons geweten wakker". 8 uur, 't Gulden Vlies, Volkszangavond m. m. v. knapenkoor o.l.v. Joh. Kuiper. 8.15 uur, in Valk's lunchroom, aanvang cursus van „De studiekring van wijs begeerte". Dinsdag 19 October. 8 uur, Harmonie, openb. verg. Bellamy. lijk geworden, dat men een snelheid ont wikkelt, welke voorheen uitsluitend met de stenografie te behalen was. Dit is dan in het kort, wat de Tachotype in theorie zooal kan bereiken en indien het mogelijk is, dit alles in de praktijk te verwezen lijken, dan gelooven we onvoorwaardelijk, dat de Tachotype het toestel is, dat een glorierijke toekomst tegemoet gaat. Wij hebben ons te dien opzichter ervan overtuigd, of er inderdaad in de praktijk een mogelijkheid aanwezig is, dat het niet alleen bij theorie blijft, m. a. w. of een en ander practisch uitvoerbaar is en wij kun nen niet anders zeggen, dan dat het o. i. voor een ieder doenlijk is, de Tachotype op een zoodanige wijze te bedienen, dat hier met succes gewerkt kan worden. Mej. Vonk (van wie men mag aanne men, dat zij dit uiteraard nog zeer exclu sieve vak bijzonder verstaat!), die voor de N. V. Tachotype uit den Haag een demon stratie gaf, verzekerde ons, dat het voor ieder normaal mensch mogelijk is, in en kele maanden tijds het „Tacho" volkomen onder de knie te hebben. Er is natuurlijk een grondige oefening noodig en vooral een deskundige leiding, doch iemand die even weet door te zetten, leert met wat animo het geheele systeem in een maand of zes-zeven. En als men eenmaal zoover is, dat men het diploma-Tachotype weet te behalen, dan zijn de vooruitzichten alles zins gunstig. Ten overvloede toonde een aardige film over het ontstaan en de werking van Ta chotype ons, hoezeer dit apparaat een toestel voor de toekomst genoemd mag worden en welke mogelijkheden er alzoo zijn, indien men in het bezit is van een dergelijke machine, die uiteraard in haar beginperiode nogal kostbaar in aanschaf is. Bovendien is op dit toestel bereids een patent verkregen, een waarborg te meer, dat het een zeer betrouwbaar apparaat is. Dat het onhoorbaar is, is tevens een niet te onderschatten voordeel, dat zijn uit werking daar, waar dit gewenscht is, ze ker niet zal missen. Na afloop van de film bestond er voor de aanwezigen gelegenheid om allerhande vragen te stellen, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. De heer Burdorf, die dezen avond had ingeleid, lichtte het toestel nader toe, be antwoordde vele vragenstellers en dankte tenslotte de vertegenwoordigers van de N. V. Tachotype voor hun medewerking aan dezen avond, waarna hij een ieder opwekte er ernstig over te denken dit nieuwe systeem steno zoo spoedig moge lijk machtig te gaan worden. DISTRICTS - ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bu reau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep Bouwvakken: 1 waterbouwkun dige, 3 glas in loodzetters, 2 glazenwas- schers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 4 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 3 tegelzetters, I granietwerker, 9 beton werkers, 17 voegers, 39 opperlieden, 22 stucadoors, 47 schilders, 123 grondwer kers, 49 metselaars, 89 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 7 bankwerkers, 4 blikslagers, 2 constructiewerkers 8 elec- triciens, 2 fitters, I instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 10 loodgieters, 2 lijnwerkers, 6 machinisten, 2 machineteekenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 13 monteurs, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 pianostemmer, 1 ponser, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuig- kundige 8 smeden, 9 stokers, 1 tandtechni- ker, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 3 yzerwerkers, 1 zandbereider. Groep Verkeerswezen: 65 chauffeurs, 6 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 2 expeditieknech ten, 19 pakhuisknechten, 26 magazijn bedienden, 4 kellners, 1 hotelknecht, 5 loopknechten, 1 emballeur. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker 1 stripper 5 tabaksbewerkers, 2 koks, 12 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 koffie- 2 bierbotteUars/i ouwel- Prnpn ^uivelbereiders, 23 bakkers. w n c+ ^GWerking: 16 meubelma kers, 8 stoffeerders, 8 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 LEVENSVERZEkERINCj -BANk RoTTERdAM beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 bil- jartmaker. Groep Handel: 25 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 étaleur. Groep Boek- en Handelsdrukkerijen: 7 letterzetters, 1 drukker. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 26 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 7 boekbinders, 4 wasschers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 2 port. huiskn., 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 klompenschil der, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 be drijfsleiders, 8 incasseerders, 3 zakken- stoppers, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarie-amb tenaar, 22 kantoorbedienden, 39 transport en 273 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 9, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 39. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 4 werksters, 3 dagmeisjes. Alkmaar 16 October 1937. De Directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 11 tot en met 16 Oc tober, werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 timmerlieden. Aan de Centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 5 timmerlieden, 4 metselaars, 5 electri- ciens, 4 schilders, 2 automonteurs, 1 tee kenaar, 3 in andere vakken. VERTROKKEN PERSONEN. W. van der Struijf, N.H., winkelbedien de en echtgenoote, R.K., en zoon, geen, van Metiusstraat 8 naar Heiloo. F. J. van der Molen, geen, emploijé, van Paul Kruger- sraat 7 naar Curagao. A. J. F. Savenije, R.K., winkelbediende, van Julianastraat 9 naar Hillegersberg. L. Buth, N.H., dienst bode, van Oudegracht 72 -naar Midden- Beemster. W. Mets, N.H., zonder beroep, van Comansstraat 33 naar 's-Gravenhage. B. M. Res, R.K., slagersknecht, van Oude gracht 72 naar Castricum. N. J. Poorte naar, N.H., echtgenoote van B. G. Beijmohr, zonder beroep, van Doelenstraat 11, naar Ned.-Idië. J. Hof, R.K., van Kennemer- singel 30 nakr Oosterhout (N.B.). A. H. Musen, R.K., schilder, van Oudegracht 114 naar Haarlem. S. C. J. Klaver, R.K., zonder beroep, van Heilooërdijk 31 naar Voorhout (Z.H.). W. Keulen, N.H., en echtgenoote en dochter, leerl. machinist, van Krelagestraat 35 naar Leeuwarden. W. Vos, geen, en echtgenoote R.K., en kin deren van Blaeustraat 35 naar Amersfoort. D. A. C. van Latum, R.K., winkeljuf frouw, van Scharloo naar Amsterdam. J. van Houten, geen, en echtgenoote R.K., en stiefzoon, van Schelphoek 10 naar Den Helder. P. C. Mooij, R.K., en echtgenoote en kinderen, timmerman, van Zeglis 15 n. Oudorp. A. G. A. Oomes, R.K., zonder beroep, van Verdronkenoord 99a naar Bre da. G. Honig, D.G., en echtgenoote N.H., en kinderen, verzekeringsagent van Ly ceumstraat 11 naar 's-Gravenhage. C. Constant, R.K., en echtgenoote en kinderen, schilder, van Noorderkade 7 naar Zaandam. H. J. Ekkel, N.H., zonder beroep, van Breedstraat 30 naar Best (N.B.). A. Th. Korver, R.K., zonder beroep, van St. Anna- straat 21 naar Velsen. C. J. Sijpheer, N.H., en echtgenoote, broodbakker, van Laat 123a naar Bergen. J. W. Regeer, N.H., en echtgenoote, en kinderen, van Hoogstraat 7a naar Schermerhorn. I. S. Sindram, N.H., arts, van Verdoesstraat 9 naar Amsterdam. E. M. Dudink, R.K., dienstbode, van Oudegracht 277 naar Am sterdam. INGEKOMEN PERSONEN. H. G. Melchior, geen z. b., van der Meij- straat 4, van Barsingerhorn. M. J. van Elburg, R.K., ass. i/d huish., Eikelenberg straat 8, van Amsterdam. J. Booij, geen, los arbeider, Oudegracht 114, van St. Pan- cras. G. J. Nieuwpoort, R.K., dienstbode, van der Kaoijstraat 3a, van Rotterdam. M. Th. Visser, N.H., z. b., Compagniestraat 10, van Oostburg. H. J. de Jong, R.K., electr. lasscher, en gezin, Krelagestraat 35, van Heiloo. A. C. Groot, R.K., melkslij- ter (h.), en echtgenoote, Snaarmanslaan 52, van Amsterdam. T. de Jager, N.H., z. b„ Prinses Julianalaan 14, van Akersloot.H. H. Toepoel, geen, chauffeur-monteur, Sta tionsweg 37a, van Nieuwe Niedorp. J. v. Loo, N.H., controle-beambte N.S., en gezin, Bisschop Bottemannestraat 6, van Tilburg M. H. Buker, geen, administrateur, en gezin, Jan van Scorelkade 32, van Renkum. O. van der Molen, Ger.K., landarbeider, en gezin, Jaagpad 34, van Zuid- en Noordscher mer. J. J. Buter, R.K., koopman, en ge zin, Ropjeskuil 72, van den Helder. P. Brobbe, Ger.K., hulp in de huish., Oude gracht, 83, van Harliygen. van Schaveren, R.K., journalist, S>t. Anthonïusstraat 9, van Hoorn. J. Vrouwe, R.K., boerenknecht, Luttik-Oudorp 7, van Wees perkarspel. M. S. van den Bos, N.H., pensionhoudster, Brouwerstraat 33, van Den Helder. M. P. Engelvaart, N.H., dientbode. vaartuig „Corry", ligplaats Afgesneden Kanaalvak, van Schoorl. T. Trompetter, N.H., weduwe van P. Wortel, zonder beroep, en zoon, banketbakker Van' der Kaaystraat 1, van Heiloo. P. Jong kind, R.K.. veehoudersknecht. Meerweg 30, van Egmond-Binnen. A. M. van der Laan, N.H., kantoorbediende, Bergerweg 2 van Maartensdijk. s. W. Prins, N.H„ Zwakke tot matige veranderlijke wind; nevelig tot licht bewolkt; waarschijnlijk droog weer; weinig verandering in tempe ratuur. Droog weer, zelfde temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland van West-Europa nam nog in beteekenis toe. De hoogste barometerstand werd hedenmorgen met ruim 777 m.m. te München afgelezen. In het noordelijk deel van het waarnemingsgebied blijkt de lucht druk laag, er passeeren daar diepe depres sies. In Scandinavië waait een zware wes telijke storm met betrokken lucht en regen, in het noorden sneeuw. In de Oostzeelanden waait het ook nog krachtig uit het westen met meest betrokken lucht. Op het westen van de Britsche eilanden is de lucht betrok ken met krachtige zuiden winden. In het hoogedrukgebied waaien meest zwakke winden, de bewolking is plaatselijk ver schillend, ook komt er veel regen voor. In Scandinavië is de temperatuur aanzienlijk gestegen en zij was vanmorgen belangrijk boven normaal. Ook in Duitschland en onze omgeving was de ochtendtemperatuur boven normaal, in Frankrijk was zij echter onder normaal. Verwacht wordt dat het weer in onze omgeving voorloopig nog den invloed van het gebied van hooge luchtdruk zal blijven ondervinden, zoodat meest zwakke winden met droog weer en nevelig tot licht bewolkte lucht waar schijnlijk zijn. Verwacht wordt voorts, dat de tém- peratuur weinig veranderen zal. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.30 uur tot 6 uur licht op. dienstbode, Oudegracht 277, van Schoorl. G. M. J. Meurs, R.K., kinderjuffrouw, Mient 21, van Utrecht. G. de Graaff, N.H., we duwe van N. Nooder, pensionhoudster, en kinderen, Houtweg 8, van Hoorn. J„ H. Klein Wassink, N.H., predikant, en echtge noote en kinderen, Kennemerpark 33, van Culemborg. H. Lagendijk, geen, hulp in de huishouding, Emmastraat 91, van Hen gelo. P. H. Visser, V.E., z.b., Steynstraat 49, van Velsen. P. M. van Veen, R.K, veehouder. Omval 46, van Heiloo. D. Bloemberg, zonder beroep, en echtgenoote, Oudegracht 16, van Oudorp. J. Braken- hoff, R.K., echtgenoote van J. Grandiek, z.b., Lyceumstraat 39, van Assendelft. M. Spans, N.H., weduwe van J. Bommer, z.b., Lyceumstraat 43, van Nieuwe-Niedorp. - H. J. Wijsman, R.K., étaleur, Oudegracht 116a, van Haarlem. DE INGEKUILDE VROEGE AARDAPPELEN. Spoedig afgenomen. Er is altijd nog een hoeveelheid vroege aardappelen, welke, nadat ze zijn doorge draaid, zijn ingekuild. De tuinders, die deze aardappelen nog hebben, zouden zeer gaar ne zien, dat ze werden afgenomen, daar zij de helft van den garantieprijs en het be- waarloon dan kunnen ontvangen. Bij ii* kuiling werd hun de helft van den garantie prijs uitbetaald. Op een daartoe aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale gezonden brief heeft de Ned. Tuindersbond ten antwoord gekregen, dat de afname van de nog resteerende inge kuilde vroege aardappelen de bijzondere aa.ndacht van de Centrale heeft en geen dag langer zal worden uitgesteld dan strikt noodzakelijk is. Van andere zijde verneemt de N.T.B., dat spoedig de afname voor veevoeder zal be ginnen. Export van deze aardappelen schijnt niet meer mogelijk te zijn. STEUN OP BEWAARKOOL. Naar wij vernemen, hebben de veiüngen van de Ned. Groenten- en Fruitcentrele be richt ontvangen, dat voortaan alle witte kool, voor zoover deze niet afkomstig is uit bewaarplaatsen, op de lijst van de aange voerde hoeveelheden onder het hoof" „witte kool" aan de Centrale moet worden opgegeven. Blijkbaar wordt dus de Deensche witte kool, welke niet uit de bewaarplaatsen komt, „gelijkgeschakeld" met de witte kool voor zuurkool, hetgeen dus practisch hief" op zal neerkomen, dat voor Deensche wit kool, welke niet uit de bewaarplaatsen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2