£aatste éecicPiteu JMQZimdeH Stukken JCetkéi School JUuktlecichtm jflucqectiike Stand AMSTERDAMSCHE BEURS Bevestiging en intrede van Ds. J. H. Klein Wassink. HANEKAMMEN. EERSTE BLAD 3 komt, nimmer eenige steun is te verwach ten. Wij meenen goed te doen dit voorschrift speciaal onder de aandacht van de telers van Duitsche witte kool te brengen. Ook de roode- en gele bewaarkool, welke niet uit de schuren komt, mag niet als be waarkool aan de Centrale worden opgege ven, doch moet afzonderlijk worden ver meld, zoodat ook deze soorten voor de steunberekening blijkbaar niet tot de be waarkool worden gerekend. DENATURATIE VELDBOONEN IN WEST-FRIESLAND. Aangezien er in West-Friesland moeilijk heden voorkomen, betreffende de denatu- ratie van veldboonen, werd op Zaterdag 2 October 1937 te Lutjebroek een vergade ring gehouden door de Commissie van Dis trict 10. De moeilijkheden waren voornamelijk het denatureeren van tuinboonen, waar de le soort is uitgezocht, terwijl de rest ter dena turatie wordt aangeboden. Uit de aard der zaak, is dat gedeelte, hetgeen door uit zoeken overblijft, zoo slecht van kwaliteit, dat men moeilijk meer kan spreken van den vastgestelden term gezond. Om teleur stelling te voorkomen werd de Commissie van District 10 er op gewezen, dat dit over gebleven gedeelte zeer waarschijnlijk door de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale niet zou worden gesteund. Wanneer echter een slecht veldgewas, hetwelk de moeite niet loont van uitzoeken, zou worden aange boden ter denatureering, dan zou gepro beerd worden deze alsnog ingedeeld te krijgen. Het Dagelij ksch Bestuur der Landbouw- Crisis-Organisatie heeft inmiddels stappen gedaan bij de Nederlandsche Akkerbouw- Centrale, met als resultaat, dat veldgewas voor steun in aanmerking kan komen, ter wijl ook een gedeeltelijke partij, wanneer deze gezond en boerenschoon is voor denaturatie kan worden aangeboden. De beoordeeling of de partij of een gedeelte hiervan voor steun in aanmerking kan komen, berust by de Nederlandsche Akker bouw-Centrale. Tevens zijn door het Dagelij ksch Bestuur der L. C. O. speciale veldboonendenaturatie- dagen vastgesteld en verdeeld volgens on derstaand schema, n.1.: Maandags v.m. Medemblik en n.m. de Vrijz. Jeugdcentrale en ten slotte ds. Warners namens den kerkeraad. Op zijn verzoek werd den nieuwen predikant door de gemeente staande eenigszins gewijzigd toegezongen het tweede gedeelte van Gezang 96. Ongecorrigeerd HUWELIJK VAN DEN ITALIAANS CHEN GEZANT TE 'S-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen, zal de Italiaansche gezant bij het Nederlandsche hof de heer F. M. Taliani, binnenkort in het huwelijk treden met aartshertogin Margaretha van Habsburg, dochter van wijlen aartshertog Leopold Salvator, die gehuwd was met Blanche van Castilie, prinses van Bourbon. Aartshertoging Margaretha is 8 Mei 1894 te Lemberg in Galicië geboren en woont thans te Weenen met haar moeder. Haar vader, aartshertog Leopold Salvator, is in den ouderdom van 67 jaar op 4 Sep tember 1931 te Weenen overleden. Hij was beschermheer van de Boheemsche academie voor letterkunde en schoone kunsten, doctor in de technische wetenschap en oud-inspec teur-generaal van de artillerie. Op 24 October 1889 trad de aartshertog in het huwelijk met Blar.che van Castillie, een prinses uit het Huis van Bourbons, die op 7 September 1868 te Gratz was geboren. Aartshertogin Margaretha is een nicht van Otto Habsburg, den Oostenrijkschen kroonpretendent. De aartshertogin kent ons land uit eigen aanschouwing en heeft nog in December van het vorige jaar eenigen tijd gelogeerd bij den Oostenrijkschen gezant. De heer Taliani is sinds 28 December 1932 buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister van Italië te 's-Gravenhage. (iedere week) Dinsdags (om de 14 dagen) Woensdags v.m. (wekelijks) n.m. Donderdags (om de 14 dagen) Vrijdags v.m. (wekelijks) Maandags v.m. (wekelijks) v.m. Dinsdags (om de 14 dagen) Woensdags v.m. (wekelijks) n.m. Donderdags (om de 14 dagen) Vrijdags v.m. (wekelijks) Opperdoes. Twisk, Abbekerk, Hoogwoud, Opmeer, Spanbroek en Sybe- karspeL Enkhuizen en Andijk en Wervers- hoof. Avenhorn, Berkhout, Hoorn, Blokker, Schellinkhout Wydenes. Bovenkarspel en Grootebroek, en n.m. Hoogkarspel en Ven huizen. Medemblik en Opperdoes. Midwoud, Nibbix- woud, Wognum, Zwaag en Westwoud. Enkhuizen Andyk en Wervers- hoof. Geen denaturatie. MEJ. DR. C. FRIDA KATZ TREEDT IN HET HUWELIJK. Mej. mr. Frida Katz zal 10 November a.s. in het huwelijk treden met den heer C. W. F. baron Mackay, burgemeester van Ermelo. De burgerlijke huwelijksvoltrekking zal geschieden des morgens om 11 uur in de Amsterdamsche raadszaal, ten stadhuize door dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam. Daarna zal om 12 uur in de Willem de Zwijgerkerk de kerkelijke huwelijksbeves tiging plaats vinden door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Mej. Katz is voornemens aanvankelijk haar lidmaatschap van de Tweede Kamer te blijven vervullen. Haar lidmaatschap van den Amsterdamschen gemeenteraad zal door haar huwelijk automatisch ein digen, daar zij zich metterwoon te Nun- speet, de woonplaats van haar echtgenoot, vestigt. AANGEHOUDEN ALS VERDACHT VAN RONSELARU NAAR SPANJE. Naar wij vernemen heeft de politie te Amersfoort op de markt op den Hof een man aangehouden, van wien zij vermoedt, dat hij vruchteloos heeft gepoogd eenige in woners van deze gemeente naar Spanje te ronselen. De aangehoudene is een zekere A., wonen de te Soest. Na op het politiebureau te Amersfoort te zijn verhoord, is hij op vrije voeten gesteld. den zomer al voor den dag komen, terwijl zy zeer diep in den herfst nog steeds aan wezig zijn. Pas wanneer het gaat vriezen, verdwijnen de zeer algemeene dooier- zwammen, waarin op bescheiden schaal zelfs handel wordt gedreven, uit het land schap. Ofschoon die hanekam zoowel in loof- als naaldbossqhen is te vinden, schijnt hij een zekere voorkeur te geven aan randen van eikenhakhout, waar hy soms bij duizenden voorkomt. Inmiddels moeten wij erop wy'zen, dat er nog een andere Cantharelluussoort be staat, die, oppervlakkig beschouwd, een groote verwantschap met den hanekam vertoont, n.1. aurantiacus. Deze z.g. val- sche dooierzwam verschilt van de echte in menig opzicht: niet alleen verschijnt zij enkele maanden later dan cibarius, maar bovendien is zij een echte naaldboschbe- woonster. Kenmerkend is ook haar oranje gele kleur, terwijl het vleesch van den hoed slap is en dunvleezig. Verder staan bij de valscbe dooierzwam de plaatjes dichter bij elkaar dan bij de echte. Desniettemin blijft het nog altijd moge- lyk, dat minder geroutineerde padden stoelenzoekers bij het verzamelen van hanekammen valsche dooierzwammen bij de echte voegen, vooral wanneer de pad denstoelen in naaldbosschen worden ge zocht. Men behoeft een dergelijke vergis sing echter niet al te tragisch op te vatten. Vroeger en deze opvatting heeft men een heelen tijd gehuldigd nam men aan, dat aurantiacus vergiftig was en er werd dan ook ten ernstigste tegen gewaar schuwd. Latere onderzoekingen hebben echter uitgewezen, dat de valsche dooier- zwammen (diè noch door een aparten geur noch door een bizonderen smaak de aan dacht trekken) in het geheel niet vergif tig zijn, maar toch verdient het aanbeve ling ze maar links te laten liggen: ze zijn nog al aan den taaien en zeemleerachtigen kant, zoodat degenèn, die een zwakke maag hebben, er beter aan doen de val sche cantharellen maar niet te consumee- ren, al zijn er personen, die deze, vroeger verdachte en angstvallig gemeden, soort met genoegen eten. Volledigheidshalve vermelden wij, dat er in ons land nog een drietal andere can tharellen voorkomen: het trechtertje (infundibuliformis), de mossenschelpjes- zwam (retirugïs) en de grijze cantharel (umbonatus), waarvan de beide laatste vrij algemeen zijn, maar zij spreken niet bijster tot de verbeelding van den leek, het zijn nog al grauwe geyalletjes en als eet- paddenstoelen schijnen zij geen rol te spelen. RINKE TOLMAN. Het geld uitgeven, is geen kunst; Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat bij ons ad verteeren! J dat Bovenkarspel en Grootebroek, en n.m. Hoogkarspel en Ven huizen. Om onnoodige kosten te voorkomen ver dient het aanbeveling om de partij opgezakt in zakken van gelijk gewicht op te slaan en bascule met gewichten beschikbaar te hou den. Tevens is een enkele Liter kokend water benoodigd. Zondag was voor de Ned. herv. gemeente alhier een blijde dag, doordat de vacature, ontstaan door het overlijden van ds. Deet- man, vervuld werd door de overkomst van ds. J. H. Klein Wassink uit Culemborg. De bevestiging had plaats in de Groote Kerk door zijn vader ds. B. Klein Wassink te Bathmen (bij Deventer). Na votum en gebed werd gelezen Matth. V 116 en daarna als tekst opge geven Handelingen 18, eerste gedeelte. Z. Eerwaarde noemde het een groot voorrecht, deze bevestiging te mogen doen, evenals in de beide vorige stand plaatsen van zijn zoon: Rottevalle en Culemborg, en deed in zy'n preek duide lijk uitkomen dat velen vervreemd zijn van kerk en godsdienst. Het was een plechtig oogenblik toen de vader zijn zoon de vragen stelde en deze daarop met: „Ja, ik van ganscher harte", antwoordde. Was de kerk des morgens geheel bezet, niet minder was dit het geval des middags toen de nieuwe predikant om 3 uur zijn intrede deed. Behalve eenige predikanten uit Alkmaar en omgeving waren velen uit zijn vorige standplaats overgekomen. Gelezen werd Ps. 24 en als tekst opge geven Ef. 4 46. Eer hij hierover een preek hield, zette de predikant duidelijk uiteen welk een verschil er bestaat tusschen een preek by intrede en bij een gewone godsdienstoefe ning. Spreker kon niet nalaten te herin neren aan de vriendschapsbanden, die nog steeds bestonden met zijn eerste gemeen te en hoopte dat ook Culemborg hem en zijn gezin niet zouden vergeten. Hy be loofde in Alkmaar mede te zullen arbeiden aan den bloei der gemeente en hoopte dat hem daarbij de steun der gemeente niet zal worden onthouden. Na deze toespraak nam ds. van de Kie- boom te Bergen het woord om ds. Klein Wassink welkom te heeten in dezen ring; •ej. ds. Rappold deed dit vooral namens ONZE POSTVLUCHTEN. De „Reiger", op de thuisreis, blijft gens slechte Athene. weersomstandigheden we- te Een tijdje geleden is er in Nederland nog al opzien gebaard door het feit, dat het eten van giftige paddenstoelen den dood van enkele personen ten gevolge had. Er gaat nauwelijks een jaar voorbij, of bui- tenlandsche telegrammen reppen van fatale paddenstoelenvergiftigingen. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke gebeurte nissen de populariteit der paddenstoelen niet bepaald ten goede komen en er geens zins toe bijdragen, dat het eten van pad denstoelen, veelal een uiterst smakelijk voedsel, wordt bevorderd. Gezien het feit, dat de kennis van de paddenstoelen bij de meeste menschen nogal veel te wenschen overlaat, zoodat zij, wanneer zij paddenstoelen verzamelen, niet volkomen zekerheid hebben omtrent hun al-of-niet-eetbaarheid, is stellig de raad op zijn plaats nooit tot consumptie over te gaan, wanneer de soorten niet door een deskundige zijn gedetermineerd. Ondertusschen zijn er enkele padden stoelen, die zoo „gemakkelijk" zijn, dat zelfs een leek zich eigenlijk niet kan ver gissen. Tot deze groep behoort o.a. Can tharellus cibarius, die ook wel dooierzwam of hanekam wordt genoemd, twee bena mingen, die aanduidingen bevatten met betrekking tot hun kleur en bouw: zy zijn over het algemeen dooiergeel. De plaatjes van den hanekam, die zijn ï.aam te danken heeft aan den golvenden, gelobden hoed rand, staan nog al ver uiteen, zijn dik ge plooid en onmiddellijk trekt het de aan dacht, dat de eerst bolle, daarna trechter vormig wordende, hoed geleidelijk over gaat in den gelijkgekleurden steel, die meermalen krom is. Kenmerkend is de soliditeit van het dikke vleesch en wie over een goeden neus beschikt, merkt spoedig, dat de hane kam een abrikozengeurtje heeft. Wanneer men den rauwen paddenstoel proeft, krijgt mij een pepersmaak in den mond. Vandaar dat de Duitschers aan de dooierzwam den karakteristieken naam „Pfefferling" heb ben gegeven. Overigens dienen wij hier terstond aan toe te voegen, dat, wanneer de dooierzwam wordt gekookt, de peper- smaak volkomen wordt opgeheven. Weinig paddenstoelen ken ik, die sma kelijker zijn. Bovendien vervelen zy niet gauw en het prettige is, dat men er maan den lang van kan genieten, omdat zy in HET ADR&S DER TUINDORP BEWONERS. Uitgaande van de onderstelling het verslag van de raadsvergadering van Heiloo in uw numrner van Vrijdag j.L nauwkeurig weergeeft wat er in die ver gadering is gebeurd en. gezegd, moet mij de opmerking van het hart dat wat dat verslag vertelt van het adres der Tuin dorpbewoners en van het naar aanleiding daarvan in den raad gesprokene buiten gewoon geschikt is óm den indruk te wek ken dat de stellers en onderteekenaars van dat adres een stelletje idioten is, dat niet geweten heeft wat het deed en den Raad van Heiloo onnoodig heeft lastig gevallen. Van dat adres wordt een onjuiste voor stelling gegeven, zoodat de lezers niet kunnen begrijpen waarom het gaat. De hoofdzaak, n.1. dat. het vuile, van vetten en afvalstoffen verzadigde menagewater vast loopt in het zand en daar spoedig een koek vormt, die verder geen water doorlaat en dus verstopping veroorzaakt, komt niet tot haar recht. Maar dat is het ergste niet. Waar ieder bewoner van Heiloo en al thans die van het Tuindorp eenige weken lang heeft kunnen waarnemen wat er gebeurde, komt de heer Torken verklaren, dat alle mogelijke voorzorgen waren geno men om den hinder van den aanleg van de nieuwe rioleering tot een minimum te be perken en dat schoon water geloosd kan worden evenals vroeger in het oude riool. Afvalwater en faecaliën kunnen nog niet in het nieuwe riool afvloeien, maar dat kan ook niet in het oude". Deze voorstelling is, om het in diploma tieke taal te zeggen, „niet in overeenstem ming met de feiten". Op de vraag of in derdaad alle mogelijke voorzorgen waren genomen om den hinder van den aanleg tot een minimum te beperken", gaan wij hier niet in. Daarover is in het adres met geen woord gesproken, al hebben de bewoners van het Tuindorp den indruk dat dergelijke maatregelen niet genomen zijn. Voor het vrijhouden van een pad voor de voetgan gers werd onvoldoende gezorgd en des avonds was het bepaald gevaarlijk. Van gemeentetoezicht hebben meerderen met mij toen niets gemerkt. Maar daarover hebben wy', nu dat achter den rug is, niets gezegd. Wat de heer Torken verder zegt over schoon water, dat geloosd kan worden, is een slag in de lucht. Wij hebben het niet over schoon water gehad. En thans iets dergelijks te beweren maakt op buitenstaanders wèl den indruk dat er iets weerlegd wordt, maar het staat naast de zaak, waar het om gaat. Bepaald mis is de heer Torken als hij zegt of als dat verslag in Uw blad hem laat zeggen: „dat afvalwater en faecaliën nog niet in het nieuwe riool afvloeien" en vlak daarop de bewering laat volgen „maar dat kan (kon?) ook niet in het oude". Het was ons bekend dat in het oude riool geen faecaliën afvloeiden. Daarvoor dien den de septictancs, waarin de faecaliën een biologisch omzettingsproces ondergaan on der den invloed van anaerobe en aerobe bacteriën om er dan als water uit te ko men, dat in de nog bestaande stapelputten wordt opgenomen. Daarvan hebben wij voorloopig geen last. De zaak waar het om gaat is, die zooals wij boven zeiden: de af voer van het met allerlei vetten en afval stoffen verzadigde menagewater. Welnu, dat water kwam tot heden, en dit in tegen spraak met de bewering van den heer Torken, wel in het oude riool uit. Als wij dat niet om andere redenen geweten had den, zouden wij dat wel geroken hebben toen de buizen van dat oude riool langs de trottoirs lagen en daar de noodige lucht verspreidden. Wat de heer Torken dus beweerde, is geen weerlegging van onze klacht en moet bij ons den indruk wekken, dat hij niet eens heeft geweten, wat er aan de hand was of zich niet ontzien heeft, een nietszeggende verklaring af te geven. Ik acht den heer Greeuw te hoog, om te veronderstellen, dat hij zal meedoen aan een onwaardig vraag- en antwoordspel. Anders zou men kunnen vermoeden dat zy'n vraag of het ging om „huizen, voor welker bouw de verordening is ontdoken", die nu in het gedrang komen en het daarop door den secretaris gegeven antwoord bestemd waren om den indruk te wekken, dat de moeilijk heden alleen daaraan te danken zijn, dat b( bepaalde huizen de verordening ontdoken is. Als het waar mocht zijn, rijst terstond de vraag, waarvoor dan het gemeentelijk wo ningtoezicht dient? Hoe kan iemand, indien dat ter sluiks gebeurt, nu weten, dat er ont doken is? Ik bén nog niet geneigd een boekje open te doen van mijn ervaring van dat gemeen telijk toezicht; heb goede redenen om daar geen hoogen dunk van te hebben en zal van officieele zijde geen tegenspraak kunnen krijgen indien ik beweer dat dat toezicht geen eerbied toont voor werk, waarin de voorschriften nauwkeurig zijn in acht geno men en goed werk verknoeit indien fouten van knoeiwerk, vroeger op last van het ge meentetoezicht gemaakt, moeten worden hersteld. Ik heb den indruk dat de wijze, waarop ons rustig gesteld en goed gedocumenteerd adres is behandeld, niet heeft bedoeld ons burgers te geven wat ons toekomt: een be hoorlyke behandeling van onze belangen en klachten, maar heeft moeten dienen om de schuld van een verzuim, dat had moeten zijn voorkomen waarvoor dient anders ons gemeentelijk toezicht? te schuiven op menschen, die, als zij niet tijdig actief waren geweest, de zekerheid hadden gehad in den komenden winter allerlei ellende met hun afvalwater te ondergaan. Intusschen zijn wij, indien men van offi cieele zijde op die wijze schrijft en spreekt nog niets' verder gekomen. Weet iemand, als hij dat verslag heeft gelezen, wat er nu ge beuren zal? Moeten wij dan denken dat de heer Torken den toestand wil laten zooals hy is? En wat zou de gemeente zeggen, in dien de bewoners van het Tuindorp aldus inderdaad de ellende tegemoet gaande en ondervindende, waarvoor zij bijtijds gewaar schuwd hebben, eens op de gedachte kwa men daarvoor de gemeente een proces aan te doen? Tenslotte de vraag, wien men denkt aldus met een kluitje in het riet te kunnen sturen? Of is het doel de liefhebbers den lust tot klagen te doen verliezen? Dwaze verwach ting. De tijd dat dorpsbewoners ondersteld konden worden niet meer dan „onderdanen- verstand" te hebben is voorbij. Dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, G. W. MELCHERS. HET DEMPEN VAN DEN BOEZEMSINGEL. M. de Redacteur, We hebben 14 dezer in de courant kun nen lezen, dat B. en W. het dempen van den Boezemsingel opgedragen hebben. Voor velen is dit een teleurstelling. Me- .nigeen zal verwacht hebben dat men daar niet zoomaar toe over zou gaan en ik be twijfel het of hier van een verbetering gesproken kan worden. Eerstens komt de vraag: Hoe zal aan stonds het vele water en vuil door een rioolbuis verwerkt kunnen worden? Wij wonen hier op laag polderland en daar den Tienenwal veel hooger ligt dan de Boe zemsingel, moet dit straatje «aanstonds alles verzwelgen, wat van de hooger gele gen gedeelten komt. Wat betreft het stads- schoon is het onmogelijk dat hier door demping verbetering kan komen. Integen deel. Men heeft het plan de boomen weg te nemen, dus krijgen we hier een kale straat. De Schermeerpoort heeft aan stonds ook afgedaan een stuk historisch stadsschoon te zijn. Immers, er zal daar nog een klein eindje Singelgracht onge dempt blijven, wat ongetwijfeld een groote stinkboel zal worden, daar er geen vol doende doorstraling van water meer zal zijn, wanneer het voorste gedeelte dicht zal worden gemaakt. Laten B. en W. liever de walkanten van de gracht laten opknappen, dan zou het geheel beter tot zijn recht komen. Velen die hier wonen zouden het op prijs stellen dat dit laatste stukje histo risch aandenken ongerept zou blijven en niet zal behoeven te verdwijnen uit denkbeeldig zakelijk oogpunt. Want het is nog de vraag wat daar voor geschikt bouwterrein verkocht zal kunnen worden. Ook zal men door het bebouwen van den Zuidkant der straat een waardever mindering krijgen van de woningen die aan den Singel staan, omdat men niet meer het vrije uitzicht zal hebben. Hopende dat hier nog iets aan verholpen zal kunnen worden en u mijnheer de Re dacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN BOEZEMSINGELBEWONER. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Oct. 1937* Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij- z en als volgt: 69 Vette koeien 135—280, handel redelijk; 30 Kalveren: vette i 70— 90, per K.G. 70—90 cent; gras 28—52; 44 Nuchtere kalveren (slacht) f 820; 21 Vette schapen 26—f 32; 295 Vette var kens 55—59 cent per K.G. Handel stug. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Oct 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 338 Vette Koeien, le kw. 70 —78 cent 2e kw. 60—68 cent en 3e kw. 54 —58 cent per K.G. slachtgewicht; 78 Melk en Kalfkoeien 179—f 230; 63 Vette kalve ren: 2e kw. 54—60 cent, 3e kw. 44—52 cent per K.G. levendgew.; 75 Nuchtere kalveren 7—12; 439 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6970 cent en kele hooger, zware varkem 6869 cent en vette varkens 6869 cent per K.G. slacht- gewicht; 2 Veulen3, waarvan prijs niet ge noteerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Oct. 1937. Op de heden gehouden aard appel enmarkt waren de pri'zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.402.60, Bevelanders f 2 2.10, bintjes 1.90f 2, eigenheimers 2.15f 2.30, blauwe en bonte eigenhei mers f 2.202.30 en poters f 1.601.75; Noordh. eigenheimers f 1.802; IJpolder bonte 2.202.30, Duinzandaardappe'en 2.502.80; Drentsche zandaardappelen 2.252.50. Alles per H.L. Aanvoer 291000 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 18 Oct 1937. (Noordermarktbond). 2000 K.G. Gele kool 1.10—1.20; 52800 K.G. Vroege witte kool 0.80—1; 5900 K.G. Uien 6—f 6.30, Drielingen 3.50f 3.70, Grove 5.70f 6; 400 K.G. Spercieboonen f 8.8013; 1500 K.G. Bieten 1.50—1.90; 1850 K.G. Peen 1.40. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Oct. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1000 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 2.102.70; 8000 K.G. Roode kool 1.70—2.90; 30000 K.G. Witte kool 0.80 1; 5000 K.G. Gele kool 1.10—1.30; 3500 stuks Bloemkool le s. 4.307.30, 2e 1.60—f 2.60; 40000 K.G. Uien: Nep 5.70 6.40, Nep 5.70—6.40, Gele 6.40— 6.70, Gele Drieling 3.70—4.10, Grove 6.10—6.60; 135 K.G. Snijboonen f 15.30; 10000 K.G. Bieten 1.40—2.60; 12000 K.G. Peen f 1.101.20; 1000 st. Andijvie 60 ct. van Maandag 18 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. ALKMAAR. GEBOREN: Maria Francisca Agnes, d. van Jan Her mem Joseph Vermeulen en Adriana Antonia Maria Johanna Kraakman. Pieter Jacob, z. van Jan Schortinghuis en Neltje Johanna van der Kamp, Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder1. 1934 1013/^ 3 Ned.-Indië 1937 96 5K DuitschL '30 m. verkL 27 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert T. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting f Anaconda Bethleh. Steel Citie» Service Kennecott Copper Republic Steel t Standard Brands a Steel comm. i U. S. Leather t i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Uniea Vorstenlanden 35 Dito actions a a a 20.10 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.a i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. a 3431/, Kon. Petr. a a 3551/, Perlak .aa*a#«83 Phillips Oil a 287/8 1463/, 157l/s 114 V» 129»/, 473/, 75 240 313V, 1387, 407, 223/16 40V16 1'/16 26'/is 137M 7»/m 477,« 3% 4277, 1357 115 88 1681/, Shell Union Tide Water a a i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust a a Serbadjadi a a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli a Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. 127,6 109/,, 206»/, - 135V, 1357, 74»/, 100 2% 120»/, 1191/, 183 261 2577, laatstek. 2.30-45. IOIVm OOi»/,, 28'/, 147 157V, 114# 132 51#-2f 76»/, 245 322i-3f 141»/,-2 41Y, 237,6 -i 416/6-76 ls/8 28'/,-Vg 13-4'/i8 77, 496/16 -i 47, 4367,-7 148 112 37 87 1681/, 350 364-# 83 287,6 136/,, 11-6/,6 219-20 1457,-6 146 75 110 126'/,-7 124-'/, 191-2 275V.-6 265'/, 32 17-Vm 10»/. 70 67* 31'/, 157, 10»/, 9 a 70 57, §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers y, heden y pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York I.8O7, 1.807, Londen 8.97»/, 8.967, Berlyn 72.65 72.64 Parijs 6.10 6.10M Brussel (Belga) 30.48#. 30.49 Zürich 41.63 y 41.63 Kopenhagen 40.07 40.05 Stockholm 46.27 y 46.30 Oslo 45.10 45.07 y Italië 9.55 Praag 6.33#

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3