HET BETOVERDE BOS. OJD irtmViOKJi&u&tfêK tBiwieniand Meisje vermist te Rotterdam Vreeselijk drama te Maastricht. Prettig scheren! Verkeersongelukken. Ernstig verkeersongeluk op voorrangsweg. TWEEDE BLAD 3 Sedert Vrijdagnamiddag vijf uur wordt een 7-jarige meisje, Lijntje Huyzer, dat aan de Brielschelaan te Rotterdam woont, vermist. Men heeft het kind Zaterdagmiddag om streeks half vijf voor het laatst gezien, toen het in de onmiddellijke nabijheid van de ouderlijke woning aan het spelen was. Hoewel er omtrent de verdwijning van het kind allerlei geruchten de ronde doen, be schikt men, naar de commissaris van politie mededeelt, over geen enkele aanduiding, die er op wijst of het kind is verongelukt of dat er een misdrijf in het spel is. Bij het onderzoek wordt met beide mogelijkheden rekening gehouden. Vader schiet zijn elfjarig dochtertje dood en slaat daarna de hand aan zichzelf. Zondagmorgen heeft zich in een woning aan de Aert van Trichtweg 69 te Maastricht een familiedrama afge speeld. dat aan twee menschen het leven heeft gekost. De dader heef* zijn elfjarig doch tertje doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. In het genoemde perceel woont de vroe gere schoonmoeder van den dader. Deze laatste is de 33-jarige huisschilder L. H. J., die reeds eenigen tijd wettelijk is ge scheiden van zijn vrouw, welke laatste momenteel in Amsterdam vertoeft. Zondagmorgen vertoonde J. zich plot seling in den achtertuin van het huis, waartoe hij langs een der brandgangen in deze woningcomplexen toegang moet heb ben gekregen. Toen zijn vroegere schoonmoeder buiten kwam, loste hij een schot op haar, doch hij trof haar slechts licht in den rechter arm. Toen de vrouw de straat op vlucht te, drong J. verder de woning binnen, waar hij zijn elfjarig dochtertje, dat daar in huis was aan zjjn vroegere schoonzuster ontrukte. De schoon zuster vluchtte naar boven. Even later werd er een knal gehoord, Na nog eenigen tijd getierd en gedreigd te hebben in het benedenhuis waar toen niemand meer aanwezig was, hoorde men weer een schot. Daarna waren de inmiddels gealarmeer de politie en geneeskundige dienst ter plaatse gearriveerd. Toen zij de woning waren binnen gegaan, vonden zij J. en zijn elfjarig dochtertje levenloos in de bene denvoorkamer. Beiden waren door een schot in het voorhoofd gedood. De lijken zijn naar het ziekenhuis Cal- variënberg te Maastricht overgebracht. Zaterdagavond was J. reeds met twee andere Maastrichtenaren naar Kerkrade geweest. Zij bezochten daar n café, waar boven de vrouw van een der anderen woont. In het café is ruzie ontstaan, welke zoo hoog liep, dat J. met zijn revolver op de caféhoudster Wetzels een schot heeft gelost en haar ernstig in de buik raakte. Deze vrouw is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Kerkrade overge bracht. De twee metgezellen van J. zijn toen met hun auto naar Maastricht gevlucht, waar zij Zaterdagnacht zijn aangehouden. Het is niet bekend hoe J. vóór Zondag morgen in Maastricht is gekomen. J. W. J. SCHREUDER OVERLEDEN. Op den leeftijd van 59 jaar is te Den Hel der overleden notaris J. W. J. Schreuder. De heer Schreuder werd in 1878 te Amsterdam geboren. Nadat hij vijf jaar te Delft het notarisambt had uitgeoefend, kwam hij in 1927 naar Den Helder. De overledene was eenige jaren voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de Algemeene Maatschappij voor Handel en Nijverheid en van de plaatselijke afdeeling van den Vrij willigen Landstorm. SCHIPPER VERDRONKEN. Bij Loenersloot is Zaterdag de 67-jarige schipper Herwijnen te water geraakt en ver dronken. HEFFING OP BOTER. Ue heffing op boter is voor de week van 17 tot en met 23 October, behoudens tus- schentijdsche wijziging, vastgesteld op 40 cent per K.G. M. LAERNOES t. In den ouderdom van 76 jaar is te Vlis singen overleden de heer M. Laemoes, voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilan den. Met den heer Laernoes is een ver dienstelijke stadgenoot heengegaan: hij was kerkvoogd der Ned. herv. gemeeente, oud-wethouder en oprichter van de Electro Tinfabriek en van de „Vlismar". De Kroon erkende zijn verdiensten door hem te be noemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Causerie van den heer S. J. H. Wesselink voor de Unie van Accountants. De directeur van den Postchèque- en Girodienst, de heer S. J. H. Wesselink, heeft in „Pulchri Studio" te 's-Gravenhage een voordracht gehouden over: „De Postchèque- en Girodienst". De heer Wesselink wees er eerst op, dat het moderne betalingsverkeer, zooals dit in het gireel geldverkeer tot uitdrukking komt, reéds van ouden datum is. De eerste pogingen om hier te lande tot een Rijksgirodienst te geraken dateeren van 1904. Het doel van den Postchèque- en Giro dienst is vereenvoudiging en vergemakke lijking van het betalingsverkeer, voorname lijk door de bevordering van het girover- keer, dat door zijn eenvoud, snelheid en veiligheid niet alleen doelmatig, doch ook goedkoop i$. De dienst heeft de toepassing van doelmatiger betalingsmethoden sterk bevorderd en heeft daardoor ook velen rijp gemaakt voor het gebruik van banken. Een tegenstelling van belangen tusschen deze en den Postchèque- en Girodienst is naar spreker's oordeel dan ook niet aanwezig. De Postchèque- en Girodienst was aan vankelijk volkon gedecentraliseerd, 350 postkantoren fu ^rden als giro-kantoor, hetgeen in vergelijking met het buitenland een unicum was. De hieraan verbonden bezwaren waren vele en die heeft reeds vrij spoedig, in 1923, tot centralisatie geleid. Spreker is van mee ning, dat het tegenwoordige stelsel voor ons land verreweg het beste is. Bij de bespreking van de wijze, waarop de omvangrijke administratie van den dienst is georganiseerd, deed spreker uit komen, dat naast handhaving van den hand arbeid een doelmatig gebruik wordt ge maakt van machines. Een volledige mecha nisatie is niet rendabel. De belegging van de girosaldi is geregeld bij de wet van 29 December 1928, waarbij de centrale beleggingsraad is ingeschakeld, welke tevêns met andere Rijksinstellingen bemoeiing heeft. De belegging beloopt thans f 161.000.000 Om 68 van het totale saldo-tegoed. De rente uit deze belegging is de kurk, waar op de expoitatie van den dienst drijft en waardoor verreweg de meeste handelingen kosteloos kunnen worden verricht. Spreker besloot tnet .het noemeh van eenige cijfers, waaruit de sterke groei van den dienst blijkt. Thens 306.000 rekeningen of 35 per 1000 inwoners. Alleen België komt hier boven met 49 rekeningen per 1000 in woners. In 1936 werden 82.000.000 boekin gen uitgevoerd met een bedrag van meer dan 14.5 milliard gulden. vier hectoliter niets af te weten. Bij een nieuw verhoor gaf J. toe de partij te zamen met B. te hebben ontvreemd. Zij hadden voor verschillende strooptochten, door hen onderromen, een auto gehuurd, waarmede zij des nachts de bollen weghaalden. Ten einde een eventueel onderzoek te bemoei lijken, schakelden zij de kilometerteller van de auto uit. Bovendien vergaten zij de huur van de auto te betalen. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat zij minstens op zes plaatsen bollen hadden ontvreemd. Tijdens een huiszoeking bij B. kwamen nog verschillende andere voor werpen, zooals aschbakjes, melk- en ijsbekers en kleine lepeltjes, welke uit verschillende hotels en café's waren ont vreemd, te voorschijn. Beide mannen zijn thans in het huis van bewaring te 's-Gravenhage ingesloten. in ZWAARDVISCH OP AMELAND AANGESPOELD. De zee heeft een zwaardvisch op het strand gespoeld, een voor de Noordzee zeld zame vischsoort, die ongeveer zeven meter lang is. Het exemplaar, een mannetje, ver keerde nog in zoo goede conditie, dat zijn kop een aanwinst zal zijn voor het Natuur historisch Museum te Leiden. Dr. Junge, de conservator, is naar Ame land gereisd en heeft de zwaardvisch reeds van zijn kop ontdaan. Het „zwaard" is vol komen gaaf. Voor zoover bekend is dit de zeventiende keer dat een zwaardvisch op de Nederland- sche kust aanspoelt. GOEDE VANGST VAN DE POLITIE TE OEGSTGEEST. De politie te Oegstgeest heeft de vorige maand een zekere W. C. J. uit Katwijk aangehouden, die bij een bloemist vier hectoliter tulpenbollen van groote waarde te koop aanbood. De adspirant-kooper vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die J. aan hield. Deze gaf voor de bollen van een hem onbekend persoon te hebben gekocht, maar de politie, die dit niet geloofde, toog op onderzoek uit en na een onderzoek van ongeveei een maand, bleek haar, dat de bollen afkom stig waren van een bloemist uit Noord- wijkerhout. Tegelijkertijd arresteerde de politie den eigenaar B., een vriend van J., die bekende zich aan diefstal van bollen te hebben schuldig gemaakt, doch ver klaarde van bovengenoemde partij van CONGRES R.K. EN CHR. BEDIENDEN. Te Rotterdam. In de groote zaal van de diergaarde te Rotterdam hebben de Ned. R.K. bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden „St. Franciscus van Assisi" en de Ned. ver. van Chr. kantoor- en handelsbedien den Zaterdagmiddag een congres ge houden. Als eerste spreker beschouwde prof. mr. P. S. Girbrandy, hoogleeraar aan de vrije universiteit te Amsterdam het ethisch economische leven in de middeleeuwen in den „overgangstijd", d. i. de tijd van Lu ther en Calvijn en dat leven van thans. Nu heeft het maatschappelijk leven een individueelen grondslag. Spr. was het niet eens met Max Weber, die zei dat het kapi talisme het calvinisme tot aanleiding heeft gehad. Spr. stelde het moderne be drijf en de gevolgen van de efficienty het daglicht. Men vaart op het oogenblik door kokende golven van conjunctuur, aldus spr. en iedereen denkt, dat alles op z'n pootjes zal terecht komen door den kostprijs. Het leven is bezig vast te loopen en wee de menschen, waarvan er zich maar een klein gedeelte bewust is, dat er iets ge daan moet worden, dat mèn met een an deren maatstaf moet gaan meten. Maar er is er slechts een, die ons een dergelijken maatstaf heeft gegeven en dat is God. Wij moeten daarom tezamen zoeken naar een nieuwen samenwerkingsvorm. De leden van dit congres zijn hierin be trokken. Zij kunnen de wereld niet veran deren, aldus prof. Girbrandy, maar wel in het licht der evangelie begrijpen. Hierna nam de secretaris van den R.K bond, de heer A. Boersma, het woord, die een krachtig beroep op de aanwezigen deed, zich aan te sluiten in een vakver- eeniging en aldus te ijveren voor het doel waarvoor dit congres, dat een congres voor herstel en opbouw is, is bijeengekomen: verbetering van den maatschappelijken toestand en in 't bijzónder die van kan toor- en handelsbedienden op het gebied van arbeidsvoorwaarden, rechtspositie en bestaanszekerheid. F. VAN DER WAL HERDACHT. Monument onthuld op zijn graf te Amsterdam. Op het graf van den in April overleden voorzitter van den Algemeenen Nederland schen Typografenbond, den heer F. van der Wal, op de begraafplaats „Zorgvlied", is Zaterdagmiddag te Amsterdam in aanwezig heid van tal van belangstellenden, grooten- deels leden van den A. N. T. B., een monu ment onthuld, opgericht op initiatief van de leden en Zaterdag aan het hoofdbestuur van den Typografenbond overgedragen. Onder de aanwezigen bevonden zich, be halve vele vakvereenigingsbestuurders, vooraanstaande figuren uit de drukkers- patroonskringen, o.a. de heer F. H. H. Herald, G. J. Thieme, mr. P. Borst, secre taris van de Centrale Commissie voor de Typografie. Het N.V.V. was vertegenwoor digd door den heer F. S. Noordhoff, de Scandinavische typografenorganisaties wa ren vertegenwoordigd door den heer Nils Wessel, var. den Zweedschen Typografen bond, die namens de Scandinavische bonden een krans op het graf legde. De voorzitter van den A.N.T.B., de heer B. Ponstein, aanvaardde namens het hoofd bestuur het monument als een hulde van de leden aan den grooten voorganger wiens voorbeeld men steeds woor oogen zou hou den. Hierna werd het monument onthuld, een marmeren plaat in een granieten ombouw, met de letters: A. N. T. B.; in de plaat, onder den naam F. van der Wal, zjjn de woorden gebeiteld: „Gewijd aan de nage dachtenis van den onvermoeiden strijder voor de belangen van de arbeiders in de grafische vakken". Met een défilé van de aanwezigen langs het graf was de eenvoudige plechtigheid besloten. 249. Daar had Anneke helemaal niet meer aan ge dacht. Nee maar, hoe kon ze die nu vergeten? Ze nam de staf in haar handje en raakte daar het kopje van de vogel mee aan. En toenwat was dat? 250. Anneke viel bijna om van verbazing. Daar stond een snoezig jongetje voor haar, in een licht-blauw pya- ma'tje. Waar was de vogel! En hoe kwam dat kleine jon getje hier? Was dat nu de kleine prins Peter? INDISCHE PENSIOENEN. Vergadering van belanghebbenden. De Bond van Gepensionneerde Burger lijke landsdienaren en locale ambtenaren in Ned.-Indië, heeft in het gebouw de Ver- eeniging te 's-Gravenhage een zeer druk bezochte openbare algemeene ledenverga dering gehouden. De heer D. van der Zee heeft een rede gehouden over de situatie met betrekking tot de pensioenen. Hij zette uiteen, dat er nog altijd onrust heerscht onder de Indische gepensionneerden, omdat men nog niet weet of het recht nu gaat prevaleeren boven de noodbreekt-wet-politiek, waaraan geeste lijke waarden worden opgeofferd. De kijk der regeering op de Indische middelen is te pessimistisch geweest. Er is dan ook thans geen reden meer, de korting te hand haven. De burcht van minister Welter's voorganger, de financieele nood, is verval len. Ook kan spr. zich niet denken, dat de Tweede Kamer zooveel te kort aan zelf respect zou toonen, dat zij over een ver lenging der kortingswet zou willen spre ken. Verlenging is dan ook volgens spr. politiek uitgesloten, maar er dreigen nog andere gevaren, n.L dat men over een zoo genaamde „normalisatie" gaat denken. De eerste klanken daarvan zijn reeds verno men, doch ook dit zou zijn: marchandeeren met het recht. Spr. wekte dan ook op, paraat te zijn in den strijd om het recht. Aan het slot der vergadering werd een motie aangenomen, waarin het bestuur wordt opgedragen, op dezelfde wijze als tot dusver te blijven ijveren voor onverkorte handhaving van de verkregen rechten deb Indische gepensionneerden. BEVORDERINGEN. Met ingang van 1 November a.s. zullen de rangen van sergeant, wachtmeester en fourier der 1ste klasse worden ingesteld; alle beroeps-sergeanten en fouriers, die de geschiktheid voor den naasthoogeren rang bezitten, zullen met ingang van 1 Novem ber worden benoemd en aangesteld tot sergeant (fourier) der lsteklsse. De akten van aanstelling zullen later aan belang hebbenden worden uitgereikt. OPLICHTER TE OEGSTGEEST AANGEHOUDEN. Ongeveer veertien dagen geleden huur de iemand bij den garagehouder Z. te Oegstgees. voor eenige dagen een perso nenauto. Toen bedoelde persoon ongeveer een week op stap was, kwam er bij de politie telefonisch bericht van de politie uit Amersfoort, met het verzoek eens te willen nagaan bij den garagehouder Z., wie de huurder van de auto kon zijn, aan gezien de bestuurder daarvan vermoede lijk een groot aanital vloerkleeden, enz., ter waarde van vijf a zeshonderd gulden had verduisterd. Een gedeelte van deze kleeden was reeds te Den Helder in beslag genomen. De leverancier uit Amersfoort had n.1. letter en nummer van den kooper opgenomen. De garagehouder Z. had even wel den naam van den* huurder niet geno teerd, zoodat men de politie uit Amersfoort moest teleur stellen. Maar de huurder van de auto was echter zoo beleefd, zich van tijd tot tijd telefonisch met den garage houder Z. in verbinding te stellen, waarbij hij dan mededeelde, dat hij de auto nog een paar dagen langer onder zich zou houden dan was afgesproken. Intusschen kon hij rustig doorgaan met deze auto zijn praktijken voort te zetten. teren kreeg de Oegstgeestsche politie opnieuw een dergelijk telefonisch verzoek, ditmaal van de politie uit 's-Hertogen- bosch. Deze deelde mede, dat een haar onbekend persoon een auto te koop had aangeboden, hetgeen haar, gezien den lagen prijs, verdacht voorkwam. Het toe val wilde, dat deze persoon de oplichter uit Amersfoort bleek te zijn. Onmiddellijk verzocht de burgemeester van Oegstgeest aanhouding van den verkooper en inbe slagname van de auto, aan welk verzoek direct gevolg werd gegeven, zoodat de man na enkele uren achter slot en grendel zat. Het bleek te zijn een kermisreiziger, zekere G. G. G., afkomstig uit Deil. Bij zijn verhoor bekende hij de auto van den garagehouder Z. te hebben willen ver- koopen. Ook bekerde hij de verschillende oplichtingen waarvan hij verdacht werd. Hij is ter beschikking van de Amers- foortsche politie gesteld. Voorts is geble ken, dat ook de politie uit Utrecht en Zeist nog een appeltje met hem hebben te schil len, eveneens wegens oplichting. Het is zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Purol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U eiken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren, van het wetsontwerp te berde gebracht, tegemoet komen. Nadat de noodige wijzigingen in het re glement waren aangebracht en de wijzi ging van de motor- en rijwielbeschikking was tot stand gekomen, werd begonnen aan de voorbereiding van het nieuwe we genverkeersreglement en de wegenver- keersbeschikking. Uiteraard zouden bepa lingen van de bestaande voorschriften, zooals die pas gewijzigd waren, in de nieuwe voorschriften in hoofdzaak kunnen worden overgenomen, doch het werd, om een beter en overzichtelijker geheel te verkrijgen, noodig geoordeeld het regle ment en de beschikking geheel om te werken, hetgeen uiteraard nog al tijd vorderde. Intusschen is thans het ndeuw ontwor pen reglement overeenkomstig het voor schrift der wet aan Ged. Staten ter be oordeeling gezonden. De minister ver trouwt, in het begin van het volgende jaar met de uitvoeringsvoorschriften gereed te kunnen zijn, zoodat dan het tijdstip voor het in werking treden van de nieuwe wet aanstonds zal kunnen worden vastgesteld. Voor zooveel den minister bekend is, wordt door personeel van particuliere in stellingen geen toezicht uitgeoefend op de naleving van de wet, doch wordt door zoo danig personeel het toezicht van de politie vergemakkelijkt, b.v. door het beschik baar stellen van motorrijtuigen. De mi nister stemt in met de meening, dat met het aanwijzen van personeel van particu liere vereenigingen groote voorzichtigheid zou moeten worden betracht. Het is de bedoeling artikel 1 (a, c en d) tegelijk met de wegenverkeerswet in wer- ki-~ doen treden. LIBERALE LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht heeft de vereeniging van liberale leden van gemeentebesturen haar algemeene jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk. De partijvoorzitter, mr. W. C. Wendelaar, woonde de vergadering bij. Na goedkeuring van het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer W. J. Bastiaan, werden tot bestuursleden herkozen de heeren mr. J. de Blieck (de Wijk), J. A. de Boër (Bedum), jhr. D. R. Gevers Deynoot (Bilthoven) en A. E. Hannema (Harlingen), terwijl in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van mr. J. A. H. Coops werd benoemd de heer J. Vuyk te Rheden. Bij de uitvoerige besprekingen over de partij-reorganisatie werd met voldoening geconstateerd, dat de vereeniging in deze reorganisatie niet behoeft te worden be trokken, daar zij in alle opzichten tot ieders tevredenheid functionneert en zelfs, dank zij haar orgaan „Liberaal bestuur", voortdurend toeneemt. KOLIBRIE IN HET WILD. Uit de collectie van het Wandel-, Vogel en Dierenpark „Wassenaar" ontsnapte veer tien dagen geleden een Kolibrie. Daar deze vogels, die uit het tropische gedeelte van Zuid-Amerika komen en in ons klimaat over het algemeen slechts in speciaal verwarmde kooien in het leven ge houden kunnen worden, achtte men het ont snapte diertje dan ook ten doode opge schreven. Groot was dan ook de verbazing, dat het vogeltje dagelijks in de buurt van het Dierenpark werd gezien. Met zijn uiterst snel bewegende vleugeltjes houdt het zicht in de lucht staande en puurt gelijk een bij honing uit de bloemen. Het schitterend gekleurde kleine diertje houdt nu reeds sinds veertien dagen verblijf in de vrije natuur en het schijnt het daar goed te bevallen, want elke poging om het te vangen, wist het te verijdelen. WIJZIGING WEGENVERKEERSWET. In de memorie van antwoord in zake dit ontwerp zegt de minister o.m. het vol gende Bij het tot stand komen van de wegen verkeerswet waren ingrijpende wijzigingen van het motor- en rijwielreglemen. en van de motor- en rijwielbeschikking reeds in voorbereiding. Deze wijzigingen konden, naar toen werd gemeend, niet worden uit gesteld tot het volledig in werking treden van de wet. Zij zouden overigerö voor een goed deel het doel der wet verwezenlijken en aan de opmerkingen, bij de behandeling DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Gisteravond half zes is te Hengelo (O.) de 62-jarige wielrijder Oudekeizer, op de Oldcnzaalsche straat gegrepen door een autobus uit Almelo die hem geen voorrang verleend. De man vloog met een smak tegen de radiatorkap en daarna tegen de straat, waardoor hij verscheiden zware wonden kreeg. De doktoren hebben hoop op behoud opgegeven. Eén persoon gedood, vier anderen gewond. Zondagmiddag heeft zich op den grooten verkeersweg onder Hattemer- broek (Geld.) een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij één persoon werd gedood en vier anderen werden ge wond, van wie één ernstig. Een auto, bestuurd door den heer G. V. uit Nu.ispeet, reed in de richting van de IJselbrug. Van den zijweg naar het station Hattemerbroek naderde de motorrijder v. d. G. uit Zwolle. Op de duo zat de heer M. uit Hattemerbroek. Vermoedelijk heeft de motorrijder zich pas op het laatste oogenblik gerealiseerd, dat de rijksweg een voorrangsweg is. Hij remde dan ook, bij het naderen van de auto, zeer krachtig, doch kwam te slingeren, terwijl tegelijkertijd de voorband sprong. Het gevolg was, dat de 20-jarige wiel rijder V. uit Het Loo (gem. Oldebroek), die voor de naderende auto reed, door den motorrijder in den flank werd aangereden. Vervolgens kwam de motor in botsing met de auto, waarna het voertuig tegen een boom tot stilstand kwam. De wielrijder werd hoogst ernstig gewond en is in het Sophiaziekenhuis, waarheen hij was over gebracht, korten tijd na het ongeluk over leden. De motorrijder v. d. G., die eveneens ernstige verwondingen had opgeloopen, is ter verpleging in het Sophiaziekenhuis op genomen. In de auto zat behalve de be stuurder, nog een persoon. Beiden werden licht gewond, evenals de duorijder. Zij kon den, na ter plaatse verbonden te zijn, huis waarts keeren. De motor en de fiets werden geheel ver nield. Van de auto werd de radiator in elkaar gedrukt. Wie op de pai ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7