£uchtvaact tBxxeketi Jituisl m Wetenschap Voor de Huisvrouw. NOORDSCHARWOUDE KOEDIJK HEERHUGOWAARD ZUIDSCHARWOUDE UITGEEST HEILOO ST. MAARTENSVLOTBRUG RUSTENBURG BERGEN WARM EN HUIZEN STOMPETOREN BROEK OP LANGENDIJK^ OUDORP ^triiederen krantenie- v» Glimlachje dagblad-reclame! TWEEDE BLAD I Vrijdagavond hield de tuinbouwver- eeniging „Tuinbouwbelang" een ledenver gadering ten lokale van den heer J. de Bakker. Medegedeeld werd, dat de poterbewaar plaats als bewaarplaats voor bloembollen zeer goed heeft voldaan. Er is nog wel een batig saldo, vermoedde de voorzitter. De bewaarder zal een vergoeding worden verleend. De ontsmetting van de bakken was een onderwerp der besprekingen. Dat moet zeer serieus geschieden. Men besloot de poterbewaarplaats Dinsdag weer voor pootaardappelen open te stellen. Medegedeeld werd, dat in samenwerking met Oudkarspel en Zuidscharwoude een tuinbouwcursus wordt gehouden. Er zijn 21 leerlingen. T. a. van eventueele praatavonden be sloot men een inleiding te doen houden over de verkaveling van het Geestmer- ambacht. Andere aanbiedingen worden nog overwogen. Ingekomen was een brief van den heer L. Mallekote, over de teelt van Zeeuwsche Blauwen, Zeeuwsche Bonten en Westein der Blauwen, welke zeer gevaarlijk is voor de goedgekeurde pootaardappelen, hetgeen blijkt uit de bepaling, dat de goed- gekeurden 50 M. van de Blauwen verwij derd moeten zijn. De heer Mallekote zou den verbouw van deze Blauwen willen verbieden. Het bestuur heeft deze zaak besproken en men was niet tot een beslissing geko men. De heer Mallekote lichtte het voorstel uitvoerig tie. Aan een verbod gleven voor- en nadeelen. Niet alleen voor de telers van goedgekeurde poters is het zuiver houden van het gewas van belang. In De Streek is de toestand buitenge woon slecht en 'n dergelijke toestand hier zou voor ons een ramp beteekenen. Spr. noemde eenige vervangers, n.L Robijn, Bevelander, Souvenir, Koopman's Zeeuw sche Blauwen. In de hierna gevoerde besprekingen, waaraan door verscheidene leden werd deelgenomen kwam tot uiting, dat men voor een algeheel verbod niet gevoelde, terwijl eenigen betwijfelden, of de Zeeuw sche Blauwen wel die gevaarlijke eigen schappen hadden, daar de Eerstelingen o. p. v. gedegenereerd, de laatste 25 jaren zijn verbeterd. Andere bezwaren werden nog genoemd, dat bijv. de arbeiders geen hoekje Blauwen meer konden zetten voor eigen eten. De Blauwe aardappel is boven dien een uitstekende aardappel voor de binnenlandsche markt. Na deze besprekingen besloot men, in de betreffende vergadering te zullen aan dringen op het treffen van een regeling. Vervolgens werd de zetkoolregeling op eenige onderdeelen gewijzigd. Deze nieu we regeling zal den leden worden toege zonden. In verband met het oploopen der kunst - mestprijzen besloot men, een hoeveelheid van verschillende meststoffen op voor te koopen. Besloten werd in principe het bestuur uit te breiden met 2 leden. Er werd opgemerkt, dat het niet de be doeling was, dat de nieuwe bestuursleden er zaten als vertegenwoordigers van een standsorganisatie, doch als leden van Tuinbouwbelang, tevens lid van een der gelijke organisatie. Bij de rondvraag werden de steunmaat regelen besproken, terwijl het per kilo veilen van groene kool niet goed werd ge keurd. Dat behoort eigenlijk per stuk te gaan. Het is echter een voorschrift van de Centrale. Het andijvie-veilen, een gelief koosd onderwerp van tuinbouwvergade ringen, werd nog even aangesneden. Tenslotte deelde de secretaris nog mede, dat het in de bedoeling ligt, het parkeer terrein te vergrooten met 800 vierk. M., wanneer de noodige toestemming wordt verkregen. Dat zal een groote verbetering geven. De verhooging van de heffing op aard appelen, van 30 tot 50 per H.A., werd door den voorzitter naar voren gebracht. borg; J. H. de Rover; J. A. A. Smient en J. Smit, welke commissie zich zelve met eenige leden zou uitbreiden. Den burgemeester werd dank gebracht voor zijn tegenwoordigheid, den heer Mac- donald voor het initiatief, dat hij had genomen om deze vereeniging tot stand te doen brengen en den heer Fijn voor de vele werkzaamheden, welke hij voor de voorbereiding had verricht. Vischwedstrijd. Zondagochtend werd door de werke- loozen een hengelwedstrijd gehouden in het Noordhollandsch kanaal waaraan door 29 personen werd deelgenomen. De prijzen bestonden uit bonnen voor levensmiddelen, geschonken door de burgerij. Elk had een prijs doch den eerste prijzen waren ruimer bedeeld. De vangst was slecht. Er waren maar negen visschen gevangen, doch de stemming onder de visschers was opge wekt. Men had 'n gezelligen en blijden och tend. De minste bon had een waarde van 1.50. Het totaal bedrag was 48.55. Kabellegging. Heden (Maandag) morgen werd een aanvang gemaakt met de ondergrondsche kabel-legging vanaf de Halte Middenweg naar het Noordeinde ter vervanging van een deel van het bovengrondsche laagspan ningsnet. Door dit werk zal een deel der palen, die meer en meer een sta-in-den- weg bleken voor het steeds toenemende verkeer langs den Middenweg verdwijnen. Het werk, waaraan een 20-tal werkloozen zullen worden geplaatst zal onder leiding van het G. E. B. wortfen uitgevoerd. Ouderavond Kleuterschool. Dezer dagen werd ten lokale van den heer P. Kramer alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden van de Kleuterschool der afdeeling Langendijk van Volksonder wijs. De voorzitter, de heer K. Bierman, wekte op, om, wanneer men het nog niet was, lid te worden van de afdeeling Volks onderwijs, welke deze school heeft gesticht. Mej. van der Veen heeft een lezing ge houden over 't onderwerp: „Een eenvoudig middel", waar met aandacht naar is geluis terd en eenige gedachtenwisseling op volg de. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten op f 553.17, uitgaven 506.39, saldo 46.78. Men besloot, dat in het vervolg de school gelden door de ouders zelf zullen worden opgehaald en niet meer door een bode. Tot penningmeester van de kleuterschool werd de heer A. Dirkmaat te Broek op Langendijk benoemd. Er werd medegedeeld, dat wanneer het aantal leerlingen van de school de 50 zou overschrijden, het bestuur gemachtigd is een grenswijziging te treffen. In de Commissie van Beheer traden af de heeren C. de Ruiter en G. Barten. In hun plaats werden gekozen mevr. GlasTwis- ker en de heer J. Schoorl. Besloten werd een balavond te houden om de kas te spekken voor het aa. jubi- leumsfeest, waartegen mevr. v. d. Wall de Boer zich ernstig verzette. Haar inziens wordt er zooveel gedanst, dat een Floralia- vereeniging zooiets niet op touw mag zet ten. Even werden plannen voor de te hou den feestavond geopperd. De heer Schuu ring hoopte, dat mevr. v. Reenen nog lang deel van 't bestuur zou uitmaken en mevr. Meester kwam met het sympathieke plan, op den werkavond iets voor de verkoop tafel te maken, hetgeen met applaus werd bevestigd. Een mooie vergadering, waarvoor mevr. Kruimel alle deelnemers dankzegde. ONZE POSTVLUCHTEN. Morgen zal het K.L.M.-vliegtuig Valk DENATURATIEVERGOEDING EN VELDBOONEN OOGST 1937 K De Nederlandsche Akkerbouwer', maakt bekend, ^at de denaturatiev e ding voor erwten van oogst 1937 6rg0e~ zijn gedenatureerd in het tijdvak van^6 October 1937 tot en met 16 October m** zal bedragen 1 per 100 kg. voor grof37 erwten, welke door handelaren zijn denatureerd en voldoen aan het voorW5*" vastgestelde standaardmonster van kw'? liteitsklasse C en 0.50 per 100 kg. Vo!~ voedererwten, door telers gedenatureerd1 De steunvergoeding voor veldboonr' welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zjj gedenatureerd in genoemd tijdvak 1.90 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 15 October 1937. van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren J. J. Duimelaar (gezag voerder), H. A. A. Kooper (2e piloot), Chr. Biesheuvel (boordwerktuigkundige). C. J. W. .Surber (radio-telegrafist) en P. J. de Wilde (steward). Uitvoering Falkland. Voor een geheel bezette zaal gaf de arb.- tooneelvereeniging „Falkland" haar eerste uitvoering in het nieuwe seizoen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter Keesman, het verscheiden van mevrouw De Boervan Rijk, die in de too- neelstukken van Heijermans veelal de hoofdrolvertolkster was, tooneelstukken, die voor het publiek van Heiloo ook niet onbe kend zijn omdat „Falkland" er al vele voor het voetlicht bracht. Nu speelde „Falkland" het stuk „Wet en Leven" door mevr. HeijermansPeers. De vertolking van dit voor amateurs zoo moeilijke stuk was buitengewoon goed. Openlucht-theater. Woensdag- en Donderdagavond was op het terrein van hotel de Ooievaar een open lucht-theater opgeslagen. Diverse toeren werden verricht, waarbij in het bijzonder het koord-dansen enz., waarbij o.a. met een kruiwagen over het koord werd gereden, de aandacht trok. Veel publiek was hierbij dan ook tegenwoordig, doch altijd buiten het terrein, zoodat de revenuën voor de artisten bepaald wel niet hcog geweest zullen zijn. Overgeplaatst. De heer N. Drabbe, opzichter bij de I genie te Den Helder, is met ingang van 15 October 1937 overgeplaatst naar tensvlotbrug. St. Maar- Feestavond dameskrans. Zondag hield de dameskrans haar jaar- Een Oranjevereeniging opgericht. Vrijdagavond had in het Oranje-hotel onder auspiciën van het Huldigingscomité en Comité der gehouden feesten ter gele genheid van de vorstelijke verloving en daarop gevolgd huwelijk, een bijeenkomst plaats, ten doel hebbende in deze gemeente een Oranje-vereeniging op te richten. De eere-voorzitter, de heer mr. H. D. A. van Reenen, memoreerde in zijn openings woord het medeleven van de burgerij bij de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, 't welk met het oog op de komende gebeurtenissen de wenschelijkheid deed gevoelen de werk zaamheden der comité's in een Oranje vereeniging te doen voortzetten. De vergadering besloot met algemeene stemmen een Öranje-vereeniging te con- stitueeren. Hierna behandelde de heer Macdonald concept-Statuten, -Huishoudelijk regle ment en -Instructie voor de Werkcommis- sie s, welke na aanvulling en wijziging werden aangenomen. Besloten werd een voorloopig bestuur en een propaganda-commissie te benoemen. De navolgende dames en heeren ver klaarden zich bereid in het voorloopig be stuur zitting te nemen: als eere-voorzitter en voorzitter de hee ren Mr. H. D. A. van Reenen en J. W. Mac donald en als leden de dames mevr. Kou- wenaarBrinkman; mevr. Taapken Blankenstein en de heeren J. C. Beekman, C. ten Bruggencate; Baron H. L. Taets van Amerongen; G. J. H. Fijn; P. Hopman; J. C. Kettenborg; A. Lek; G. Sikma; Jb. Swaag; J. Smit en W. H. Tielrooy. In de propaganda-commissie namen zit ting mevr. SikmaIken; mej. Kouwenaar en de heeren H. J. BeunemanJ. C. M. van Eijk; C. ten Bruggencate; J. C. Ketten- lijkschen feestavond. Er was een tentoon stelling van gemaakte goederen, waarvoor 86 inzendingen waren. Het eigengemaakte werk wekte de bewondering van de vele honderden bezoekers. De jury had dan ook een moeilijke taak. De dames, die deze keuring verrichtten, waren de onderwij zeressen mej. N. Kok te Hensbroek en mej. Harting te Ursem. Voor 't fraaiste werk kreeg de le prijs mej. D. Peereboom, 2e mevr. VisserVet, 3e Gez. Pater, 4e Mej. B. Wildeboer, 5e mevr. P. Stroomer—Beeldman, 6e mej. C. Hinke, 7e mej. Jofried, 8e mej. N. Pater, 9e mevr. WildeboerPranger, 10e mej. A. Stroomer. Voor het avond-programma was er een gemaskerd bal geannonceerd. Het succes dat de dames van „Aldoende leert men" hebben gehad is enorm, daar door de entrée's zeer zeker een aardig be drag in kas is gekomen. De deelname aan het gemaskerd bal was ook groot. Het was voor de jury de burgemeester en echtgenoote en de heer Koppenhol en diens echtgenoote zeer moeilijk om de prijzen toe te kennen. De le prijs kreeg: de gelaarsde kat, mej. Pijper, Hensbroek; 2e Kniertje, mej. A. Stroomer; 3e de heer G. Bas. Voor paren: le prijs zomer en winter, mej. B. Wildeboer en mej. B. Muis; 2e wintervermaak, mej. N. Bas en mej. Ste kelbos; 3e „Al doende leert men" de hee ren A. Beek en A. Plat. Bij het uitreiken der prijzen wekte de burgemeester allen op, deze dames toch vooral in haar werk te steunen, daar alle baten ten goede komen aan de minstbe deelden. Verhuring gemeentelijke landerijen. De Donderdag in het lokaal van den heer Jac. Wester gehouden verhuring van de gemeentelijke landerijen geeft de na- Volgende uitslag: Weiland, „Zd. Ooster Heen", groot 7 'a gars, huurder D. Molenaar Jz., som 240.„Noorder Del", groot 5% gars, huurder S. van Wonderen, som 203.50. Bouwland, „Zd. Ooster Heen", groot 27 snees, hoogste bieder Gebrs. Gieling, 5.50 per snees. Aangehouden. Bouwland, „Het Zuider rietweidje", groot 52 snees, huurster Wed. K. Schipper, 2.80 per snees. Bouwland, „Westerwaard", groot 23 snees, huurder Q. Jonker, Warmenhuizen, 1.50 per snees. Bouwland, „Westerwaard", groot 33 snees, huurder P. Blokker Cz., 3.per snees. Bouwland, „Krabbendammerakkers", groot 12 snees, huurder T. Hoogeboom, Warmenhuizen, 4.30 per snees. Bouwland, „Achterweidje", groot 37 snees, hoogste bieder W. J. Krul, Krab bendam. 5.per snees. Aangehouden. Bouwland, „Zuid Wester Langewijd", groot 36 snees, huurder A. C. de Wit, 4.70 per snees. Floralia-vereeniging. DE RAMP VAN „DE SPECHT". De overbrenging van het stoffelijk overschot van de bemanning. Hedenochtend te half negen heeft de ge zagvoerder van de „Simaloer" de zorg over genomen voor het stoffelijk overschot van de drie leden van de „Spechf'-bemanning, die als slachtoffer bij den ramp te Palem- bang zijn gevallen. Bij de overbrenging van de kisten uit de loods van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" naar het schip waren aanwezig de heeren de Jong namens K.N.I.L.M. en K.L.M., van Belkom namens de gezagvoer ders van de K.L.M., de inspecteur van de K.L.M. de heer Moes, alsmede de heer koper, vertegenwoordiger van de maat- schapppij „Nederland". De kisten waren met rouwfloers bedekt, waarop kransen waren gelegd. De kisten werden neergelaten in het ruim van de „Simaloer", waar zij in een af gesloten ruimte zijn opgebaard. De „Sima loer" vertrok te tien uur in den morgen. De toestand van de „Specht"- gewonden. De heer Groeneveld van de K.L.M. en de heer Schoch van de British American To bacco Company zijn hedenochtend met het uit Nederland komende vliegtuig naar Ba tavia vertrokken. De toestand van freule Smissaert, van den violist Hubermann, van diens secreta resse, mej. Ibeken, en van den heer Bouw man gaat steeds vooruit. Propaganda-avond. Vanwege de N.C.G.O.V., afd. Broek op Langendijk, werd een propaganda-avond gehouden in de zaal van den heer Jb. Balder waar kunst, natuur- en komische films werden gegeven. Als hoofdfilm werd vertoond „Taxi", weergevende de gevolgen van 't misbruik maken van sterken drank De baggerregeling. Tuinders, die voor baggeren in werk verschaffing in aanmerking komen, moeten zorg dragen dat zij zelf een praam hebben voor den arbeider die hun toegewezen wordt van gemeentewege. Baldadigheid of concurrentiestrijd? De koopman S. te Zuidscharwoude kwam tot de onaangename ontdekking, dat in zijn pakhuis bij de veiling een 60-taJ zuurkool-emmers waren vernield en door boord met spijkergaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Werkverschaffing. Met ingang van Maandag 18 October zal het uitdiepen van de diverse Polder- slooten wederom een aanvang nemen. By dit werk, dat in werkverschaffing wordt untgevoerd, worden voorloopig slechts een vijftal werkloozen tewerkgesteld, aangezien men voornemens is om binnenkort ook de diverse Banneslooten een zelfde behande ling te laten ondergaan. Vrijdagavond kwamen de leden van de Floralia- en Huisvlijtvereeniging voor de jaarvergadering in café Kamsteeg bijeen. De presidente, mevr. KruimelStokman, was blij met de belangstelling en hoopte, dat deze bijeenkomst er toe zou bijdragen, om weer vol vuur met het winterwerk te beginnen. De heer J. Schuuring gaf een uitvoeriger verslag van de financiën, waaruit bleek, dat de kas dit jaar 69,64 geslonken was. Er moesten dus maatregelen genomen worden. Mevrouw Kruimel kwajn met het bestuurs voorstel, de inwonende kinderen, welke slechts 0.50 contributie betalen, de reke ning voor de planten te sturen indien ze die willen hebben, waar 0.25 voor zal moeten worden betaald. Dit viel in goede aarde. Verder bepleitte zij, afscheiding van de federatie, waar weinig heil van was geko men. De heer Blauw was daartegen, na eenig gepraat werd het bestuursvoorstel aange nomen. Agemeen was men er niet voor, de schoolkinderen hun planten te laten beta len. Men besloot de lessen in handenarbeid voor de kinderen dit jaar te laten vervallen, en Woensdagavond de werkavonden voor volwassenen te beginnen. Toi bestuurslid werd mej. A. Kelis benoemd, verder werd het bestuur voor de tentoonstellingsweek aangevuld met twee reserveleden, n.1. mevr. J. Dekker en mevr. Couvert. De kascom- missie voor het volgende jaar bestaat uit de dames Blauw en van Twisk. Over de prijzen voor bekroningen werd uitvoerig gediscuseerd. Men nam zich voor prijzen te koopen in zaken, waar men kan ruilen, als het gekochte niet in den smaak valt. Mevr. Huyser v. Reenen stelde voor, de kinderen diploma's voor bekroningen uit te reiken, hetgeen in den smaak viel. De hee: L. Schuuring zag gaarne de han denarbeid van jongens en meisjes apart be oordeeld. Het bestuur maakte hiertegen bezwaar. Mevr. Weeshof uitte haar bezwaar over den last van de kinderen bij het opbouwen er tentoonstelling, de reserve-bestuurs leden zullen daar nu tegen waken. Bij het bespreken van de feestplannen, zei de presidente, mevr. Kruimel, dat de feest avond dit jaar jammerlyk mislukt was. VEILIG VERVOER VAN FILMS. Voorkoming van brandgevaar. Men meldt ons uit Amsterdam: De Douglas-vliegtuigen van de K. L. M. zullen alle worden voorzien van een ruim te, waarin zonder gevaar films zullen kun nen worden vervoerd. In de vleugels van de machines, zal een vak worden vrijge maakt, waarvan de sluiting bij een tempe ratuur van 100 gr. C. of bij een bepaalde luchtdruk openspringt; de zich in het vak bevindende films vallen er dan uit. Dit is een van de maatregelen, die door gezagvoerder H. W. von Weyhrohter in zijn rapporten zijn aangegeven. De films zul len worden opgeborgen in speciale bussen, die gebouwd zijn als is aangegeven in be doelde rapporten. Dit zijn metalen bussen, waarn de films worden opgeborgen tus- schen platen asbest, iedere film gescheiden van de volgende. De asbest platen zullen moeten voorkomen, dat de statische elec- triciteit, die door de wrijving van het filmcelluloid wordt opgewekt, brand doet ontstaan. Een aantal van deze speciale filmbussen in een grootere bus, die, wat betreft den bouw, op hetzelfde principe berust als de kleinere bussen, doch die bo vendien zal worden voorzien van een asbest-laag. Deze bussen worden tenslotte geplaatst in de speciale ruimten, die in de vleugels zullen worden gemaakt. In totaal zullen twee en dertig films op deze wijze kunnen worden meegevoerd; in iederen vleugel zullen n.1. twee van die ruimten voor filmvervoer worden aange bracht. In 1931 gaf de minister van onderwijs aan den heer W. N. van der Hout, journalist te 's-Gravenhage, verlof om aan de Rijksuni versiteit te Utrecht college te geven in Pu- bliciteitsleer. Sedert tientallen jaren had de de heer van der Hout zich bezig gehouden met de bestudeering van alle vraagstuk ken, die de publiciteit, de pers en de jour nalistiek raken en in dien tijd had hy een omvangrijke bibliotheek en krantencollec tie bijeengebracht. Zyn toelating als pri vaat-docent aan een onzer universiteiten was een erkenning van zyn bijzondere deskundigheid op dit uitgebreide gebied: met de toelating van dit onderwerp tot universitair onderricht werd het voorbeeld gevolgd, dat reeds in byna alle landen van Europa was gegeven. Na zes jaar ervaring als docent heeft de heer van der Hout thans een boekje sa mengesteld, waarin hij in hoofdtrekken aangeeft welke vraagstukken uit de materie der publiciteit voortkomen. Door aan dit werkje niet het strakke karakter van een leerboek te geven, is bereikt, dat het voor reeds actief dienende journalisten en adspi- rant-journalisten een leidraad is voor de kennis der vak-vraagstukken, terwijl 't te vens voor studenten en voor ieder die belang hÏnVrJCZe vraaugstukken een gids is. die teeren °P dU gebied te °neën- Een toegelichte bibliografie wijst degenen den weg, die uitgebreidere studies wiüen maken van de Nederlandsche en bu.ten- landsche verhoudingen en toestanden op 't gebied der publiciteit. Uit de inhoudsopga ve zal het reeds duidelijk worden hoe fn dit werkje beknopt een overzicht wordt INLEVERING VAN SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden dat met ingang van Maandag 18 October a.s. tot nadere aankondiging de inlevering van spek te IJmuiden moet geschieden bij de N. V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries en wel op Dinsdag en Donderdag 's mor. gens van 9—12 uur en 's middags van 25 uur. 's-Gravenhage. 15 October 1937. ""VIJFTIG JAAR CONCERTGEBOUW. Elf April 1888, werd het Concertgebouw te Amsterdam ingewijd met een, onder lei- ding van mr. Henri Viotta staand concert, waarop o.m. Beethoven's negende sympho- nie werd uitgevoerd, en drie November daaraanvolgende namen de concerten een aanvang, die voortaan als eerste dirigent Willem Kes zouden hebben. Als tweede dirigent fungeerde J. Marting S. Heucke- roth. De eerste dirigent had het orkest go«4 voorbereid, zoodat reeds dadelijk de con certen ver uitstaken bij wat men in die dagen op orkestgebied te hooren kreeg. Kes werkte zonder verslapping verder en toen deze kunstenaar naar Glasgow vertrok, en 24 October 1893 voor het laatst het orkest als eerste dirigent leidde (Mengel berg vertolkte op dat concert het piano concert in Es groote terts van Liszt) stond het ensemble als eerste rangs orkest voor Kes' opvolger gereed. Die opvolger was de jonge Mengelberg die 27 October 1895 zijn taak aanvaardde en tot op heden rusteloos heeft gearbeid aan de ontwikkeling van het orkest, dat langzamerhand een Europeesche vermaardheid verkreeg, daartoe bijgestaan door verschillende tweede dirigenten. En nu is het jubileumsseizoen aangevan gen. Donderdag 7 October is het ingezet met een Gala-openingsconcert onder leiding van prof. dr. Mengelberg, en met solistische medewerking van den violist Fritz WrevsVet. Dit concert had een zeer enthousiaste ont vangst by het publiek dat de zaal feeste lijk met bloemen getooid vulde. Moge dit zoo blijven, en de instelling „Het con certgebouw" de materieele steun ontvangen tot instandhouding van het orkest, ter meerdere glorie van de instelling zelve, van Amsterdam, en van ons geheele land. A. K. GEBREIDE EN GEHAAKTE KLEEDJES. In de Hollandsche „Beyer's Extra Serie" is verschenen een keurig uitgevoerd werkje „Kunstbreiwerk VI". Dit bandje is een waardevol bezit voor iedere handwer kende vrouw en bevat een 36-tal foto's van gebreide kleedjes, gordijnen en spreien. Hiervoor zijn met veel zorg de meest verscheiden en artistieke motieven uitgezocht, modellen van Weensche en Berlijnsche huizen. Deze kleedjes zijn gemakkelijk te ver vaardigen, omdat men volgens telpatro- nen breit. Voor alle modellen vindt men n.1. de telpatronen, welke dit bandje een bijzondere practische waarde geven, op de 3 bijvoegsels. Verder verscheen in de zelfde serie de zevende herdruk van het Hollandsche bandje H 338 (Het Haken IV". Dit boekje bevat ruim 40 mooie motieven voor ge haakte kleedjes en spreien. Op de 2 bijvoegsels vindt men de haakvoorbeel- den en telpatronen, die buitengewoon duidelijk zijn. Zeg jy, daarboven!... geel me ook es wat licht hier beneden! •..ik heb wat verloren! ^x^oooooooooooooooooooooo^ece De ruggegraat van elk reclame-plan: °^OO^dOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÖV

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8