BETOVERDE BOS Waar het recht zijn loop heeft Verkeersongelukken. Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. TWEEDE BLAD DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Drie mannen bewusteloos Gistermiddag heeft in het gebouw van de N. V. R. M. aan het Zuiderdiep te Groningen bij het repareeren van de kachel der centrale verwarming een geval van kolendampvergiftiging zich voorge daan. Nadat men eenigen tijd met de werk zaamheden bezig was, werd de monteur duizelig. Men ried hem aan het vertrek te verlaten doch toen hij niettemin bleef doorwerken verloor hij het bewustzijn. Twee expeditieknechten A. K. en J. R., die in de nabijheid werkzaam waren, geraak ten eveneens bedwelmd. Nadat de politie- dokter, dr. Nathans, hen had behandeld keerde bij alle drie het bewustzijn terug. De toestand van den monteur was echter zoodanig, dat hij naar huis moest worden vervoerd. UIT RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Reiziger een been afgereden, Zondagmiddag tegen half drie wilde aan de halte Nieuweweg te Soest een reiziger een trein verlaten, t'oen deze zich reeds weer in beweging had gezet. De man, de 63-jarige heer H. P. uit Baarn, viel en kwam tusschen trein en perron terecht. De machinist, door de kreten van het publiek opmerkzaam gemaakt op hetgeen gebeurde, stopte terstond, doch toen men den ongelukkige uit zijn netelige positie bevrijdde, bleek dat zijn linkerbeen door de wielen van den trein vrijwel was af gereden. Per auto is hij naar een der zie kenhuizen te Utrecht overgebracht. RHEUMATIEKLIJDER WILDE LOOPEN. Tijdens de afwezigheid zijner huisgenoo- ten wilde de 77-jarige heer J. F. te Schim- mert (L.) die reeds geruimen tijd wegens ernstige rheumatische aandoeningen bed legerig is, probeeren te loopen. Hierbij kwam hij echter zoo ernstig te vallen dat hij verschillende verwondingen en kneu zingen, alsmede een beenbreuk opliep. Toen zijn huisgenooter hem bii hun terug komst vonden en geneeskundige hulp in riepen, moest de ongelukkige onmiddellijk naar 't ziekenhuis worden overgebracht. In verband met zijn hoogen leeftijd is *;:n toestand ernstig. GESTEMPELDE RIJWIELPLAATJES. Dank zij de vergunning daartoe van het departement van financiën is de actie der vereeniging arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten „A. V. O." tot afstempe ling der rijwielplaatjes met naam en adres van den eigenaar weer volkomen geslaagd. In veertig steden des lands zijn machines geplaatst geweest. Bijna 250.000 wielrij ders hebben hun plaatje laten stempelen en naast de postkantoren heeft de „A. V. O." tegelijk met de stempeling bijna 125.000 plaatjes verkocht. Er hebben 150 werkloozen waaronder 100 onvolwaar- digen, aan dit werk meegeholpen, aan wie de vereeniging ongeveer 12.000 loon heeft uitgekeerd. Het welslagen van dit werk is voor een belangrijk deel bevorderd door de groote medewerking allerwege ontvangen zoowel van particulieren, in zonderheid van de groote werkgevers, als van overheidslichamen, zooals politie en diensten voor arbeidsbemiddeling en maatschappelijk hulpbetoon. GESTRAFTE ONVOORZICHTIGHEID. Beide beenen verloren. Gistermiddag klom de twaalfjarige J. de R. te Vreeswijk in een der palen der elec- trische leiding welke nabij de nieuwe sluis- werken ten behoeve dezer werken zijn opgericht. Hij raakte met zijn voeten de leiding, waardoor eer, stroom van 10.000 volt ging. Een voorbijganger hoorde zijn gekerm en haalde hulp. Beide beenen van den jongen bleken verbrand te zijn. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar beide beenen geamputeerd moeten worden. WILLEMSTAD ALS GARNIZOENS PLAATS. Door 194 ingezetenen van Willemstad is tot H. M. de koningin een adres gericht waarin het dringende verzoek wordt ge daan Willemstad wederom een garnizoen te willen geven. ZOMERHUISJES OP SCHIER MONNIKOOG. Als op Ameland Men schrijft uit Leeuwarden aan de N.R. Crt: Eenige jaren geleden moesten vele eige naars van zomerhuisjes op Ameland, na er lang tegen geprotesteerd te hebben, hun niet aan de eischen voldoende zomerhuisjes af breken. Zeer waarschijnlijk zullen binnen kort ook vele eigenaars van zomerhuisjes op Schiermonnikoog daartoe moeten overgaan. B. en W. hebben dezer dagen aan dertig eigenaars van zomerhuisjes en kleine gebou wen een brief gezonden, waarin zij op ver zoek van Ged. Staten van Friesland, de ad viescommissie en den inspecteur van den woningbouw en de volksgezondheid erop aandringen, dat sommige huisjes uiterlijk 1 December zullen zijn afgebroken-, andere zo merhuisjes moeten uiterlijk 1 Maart zooda nig zijn veranderd, dat ze aan de eischen van de bouwverordening voldoen. De brief heeft bij de eigenaars van huis jes op Schiermonnikoog groote beroering en ontevredenheid gewekt. De huizen, welke voor 1 December moeten worden afgebro ken, zijn over het algemeen die, welke zon der vergunning zijn gebouwd of waarvoor een aanvraag is ingediend om ze als hok of bergplaats te mogen bouwen, terwijl ze la ter door de eigenaars als zomerhuisjes wer den bewoond of verhuurd. De huisjes, welke voor 1 Maart moeten zijn veranderd, zijn die welke wel als zomerhuisjes zijn aange vraagd, doch niet in overeenstemming zijn met de woningwet. Wanneer op genoemde data de eigenaars niet aan de opdracht heb ben voldaan, zullen de gebouwtjes krachtens art. 70 der Woningwet op kosten der eige naars worden opgeruimd of veranderd. NIEUW EERSTE KAMERLID. In de gistermiddag gehouden zitting van het centraal stembureau te Den Haag is in de vacature, ontstaan door het niet aannemen van zijn benoeming door den heer S. Sijtsma, tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard prof. dr. R. H. Woltjer te Amsterdam. NOG EEN OPLICHTER AANGEHOUDEN. A.s. winkelmeisjes liepen in den val. In een pension aan den Goudschesingel te Rotterdam is de 37-jarige koopman H. W. C. laatstelijk woonachtig te 's Gra- venhage, aangehouden. Al verschillende malen is ueze man met de justitie in aan raking geweest en thans is hij ter zake van oplichting opnieuw in verzekerde bewa ring gesteld. De man maakte er den laatsten tijd te Rotterdam zijn werk van om geld los te krijgen voor het oprichten van een choco laterie. Te dien einde had hij op den Bin nenweg te Rotterdam een Winkelpand gehuurd, waarna hij gegadigden opriep om bij hem in dienst te komen als winkel juffrouw. Dat ging echter zoo maar niet, want het moest een eerste klas zaak wor den. Daarom moesten de meisjes allen uniform en bijbehoorende schortjes heb ben, welke C. dan ook zoogenaamd bestel de. Hij vertelde meisjes, dat hij er al ver schillende malen ingeloopen was: wanneei de winkeljuffrouwen hun dienstkleeding hadden»gekregen, waren talloozen verdwe nen en zoo had hy steeds een strop gehad. Daarvoor wilde hij zich thans vrijwaren, zoodat de dames de helft der kosten, zijnde 15, moesten betalen. De man slaagde er werkelijk in meisjes op die conditie te engageeren en één was zelfs zoo goed. dat zij wel borg voor hem wilde staan. Zoo doende kon het winkelpand aan den Bin nenweg gehuurd worden. Na een week bleef de man echter reeds in gebreke de huur te betalen en reeds voordat.de zaak op pooten stond, slaagde hij er in eenige tientallen guldens te lee- nen van zyn toenmalige hospita in het noordelijk stadsdeel. Tal van pensions te Rotterdam bewerkte C. op gelijke wijze en overal verdween hij zonder zyn schulden te hebben voldaan. Ook was het zijn gewoonte om veel in taxi's te ryden, hetgeen zooals begrijpelijk, ook op rekening ging. De man is thans in het hoofdbureau van politie opgesloten. vond men onder het plankier een laadbak waarin zesduizend gloeilampen en 20.000 boekjes sigaretten-papier waren verbor gen, welke goederen frauduleus uit België waren ingevoerd. De chauffeur-eigenaar, de 31-jarige P. J. B.. zijn 16-jarige knecht P. C. W. en een 46-jarige helper. J. C. de R., allen uit Roosendaal zijn naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Zij hadden truck en trailer juist in de garage gereden. Ambte naren van de invoerrechten en accijnzen hebben procesverbaal opgemaakt. Het nader onderzoek wees uit, dat de smokkelwaar bestemd was voor een Rot- terdamschen koopman, den 41-jar. L. H. R., tevens werd de naam genoemd van den 49-jarigen koopman J. H. B., beiden zyn eveneens naar het hoofdbureau overge bracht. Ook tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Truck, trailer en smokkelwaar zijn in beslag genomen. Het is komen vast te staan, dat de wagens ditmaal voor den zevenden keer de grens zijn gepasseerd, zonder dat de douanen de smokkelwaar hebben opge merkt. MOTORRIJDER BIJ BOTSING GEDOOD. Op den Rijksstraatweg tusschen de Hakelaarsbrug en café „De Lepelaar", onder de gemeente Muiden, is gisteravond om kwart voor negen een motorfiets, welke in de richting van het Gooi reed, in volle vaart tegen een van den anderen kant komende personenauto gebotst. Hierbij is de berijder, die zwaar verminkt werd, vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer is de heer Wolter uit Hilversum. Zijn 20-jarige stiefzoon, die op de duo zat, brak een been en is naar de Gerardus Majella-stichting te Bussum vervoerd. Tijdens het transport daarheen heeft hij het bewustzijn verloren. De auto werd ernstig beschadigd, doch de inzitten den, een gezelschap, dat op weg was van Gelderland naar de hoofdstad, bleven zonder letsel. De wagen is door de politie in beslag genomen, evenals het vernielde motorrijwiel. Het ongeluk schijnt te zijn gebeurd, doordat de motorrijder op de linker weghelft heeft gereden. Criait-publicatie^ Alhmaarsche Politierechter SMOKKELAARS LOOFEN TEGEN DE LAMP. Van gesmokkelde gloeilampen en en sigarettenpapier. Rechercheurs van de afdeeling speciale d.ensten te Rotterdam hebben in een garage in het westen van de stad een goeden slag geslagen. By een daar inge steld onderzoek ontdekte men in een trailer niet minder dan zesduizend ge smokkelde gloeilampen en 20.000 boekjes gesmokkeld sigarettenpapier. Deze artike len werden, evenals het voertuig, in beslag genomen. Tegen vijf personen is in ver band met deze zaak procesverbaal opge maakt. Op vermoeden, dat er zich smokkelwaar in de garage bevond, begaven de recher cheurs zich derwaarts. Zij troffen hier een truck met trailer aan, welke er in het ge heel niet verdacht uit zag. De acht meter lange trailer was geladen met steenen. moen deze echter werden weggehaald, Zitting van Maandag 18 October. Ontactische broederliefde. Mishandelingen en beleedigingen voeren bijna steeds den boventoon op de Maandag- sche zitting van mr. Ledeboer, den Alkmaar- schen politierechter. De eerste van dezen middag die zich op dat gevaarlijke terrein had begeven was de Alkmaarsche bloemen- venter Pieter K., die er onlangs getuige van was, dat zijn broertje van zestien jaar door een Alkmaarschen politieagent werd opge bracht om een overtreding, die met het vent- vraagstuk verband hield. De behandeling zijn broeder terecht of ten onrechte aangedaan wü weten het niet deed zijn broederliefde in verontwaardiging oplaaien, waardoor hij moed kreeg te zeggen tot den agent in kwestie: „Ellendeling, ik krijg je nog wel, je bent nog niet van mij af". Het is ons niet bekend, of de agent na deze ontzettende be dreiging van angst slapelooze nachten heeft gehad, maar wel weten we, dat het opschrijf boekje voor den dag kwam om den broeder- minnenden en scheldenden bloemenventer een bonnetje te geven voor zyn ontactisch protest tegen de arrestatie zijns broeders. De jongeman, heden voor zijn rechter staande, erkende, dat hij verkeerd had ge daan, maar hield vol, dat het geen werk was zijn jongen broer voor een onbenulligheid een behandeling te doen ondergaan als .-are hij een misdadiger van de super-klasse. Hij praatte er zijn optreden van toen niet mee goed; hij mocht nu eenmaal een medemensch en vooral een ambtenaar in functie niet be- leedigen. De officier eischte ter correctie 20 boete of 10 dagen en de rechter maak te er, na de klacht van den deliquent, dat hij zoo'n bedrag nimmer van zijn armoedje zou kunnen betalen, 10 of 5 dagen van. De rechter zat perplex. Een, die aanstonds voldoende tijd zal heb ben om over zijn misstappen na te denken was de arbeider Piet J. uit Warmenhuizen die tijdens de kermis in zyn woonplaats op 18 Augustus zich hevig had verzet tegen den rijksveldwachter Visser en den gemeente veldwachter Fransen, toen die hem wegens zijn kennelyken staat van dronkenschap naar een veilig oord wilden brengen. Vriend Piet erkende dit misdrijf, maar verontschuldigde het door te zeggen: het was kermis. De rech ter, die dit natuurlijk geen motief vond in formeerde naar het aantal glaasjes bier dat Piet op 18 Augustus had weggestuwd. Het bleek, dat het aantal liefst dertig behoorlijke glazen was geweest, waarvan de prijs twin tig cent per stuk bedroeg. De man was ge huwd en vader van twee kinderen. De rech ter vond het verzet nog niet zoo erg als deze dronkenschap, welke hy walgelyk noemde. Hij zat perplex van het feit, dat een echtge' noot en vader zoo zeer zijn plichten vergat en in liederlijkheid zijn tyd versleet en waarlijk boos werd hy om de ook voor dit feit door verdachte aangehaalde verontschul diging: Het was kermis. De rechter vond, dat het beter was ge weest, wanneer Piet voor het verdronken geld een aardig en nuttig geschenk voor zijn vrouw had gekocht; dat zou een goede streep aan de balk zijn geweest, terwijl er nu een paar kwade strepen aan kwamen. Getuige Visser vertelde ten overvloede nog, dat verdachte op de z.g. zwarte lijst stond en dat men hem wilde opbergen, om dat gevreesd werd, dat de man thuis den boel kort en klein zou slaan en zijn vrouw zou mishandelen. Dit laatste had hij al meer ge daan. Piet heette dit allemaal leugens, maar 251. Het kleine prinsje stond met een beduusd gezicht te kijken. Hij was ook zo geschrokken van alles! Er waren de laatste tijd zoveel vreemde dingen met hem gebeurd. 252. Daar stonden die twee nu. Eigenlijk drie! Want Hansje liet zich ook niet onbetuigd. Die moest er meer van weten. Hij was direct goede maatjes met Peter en had het vreselijk druk met kopjes geven. Dat vond het Prinsje erg lief! men geloofde hem niet erg, vooral met het oog op zijn strafrechterlijk verleden, dat al lesbehalve gunstig was. De officier was niet malsch in zijn opinie; hij herinnerde aan den tijd, dat verdachte een van de grootste branies van de buurt was, terwijl hij vreesde, dat het huwelijk van Piet op deze manier op een mislukking zou uitloopen. Als straf vroeg de officier ver dachte een maand in het gevang op te slui ten, dan kon hij zich bezinnen op een beter leven. De rechter gipste scherp verdachte's plicht- vergetenheid, gaf hem een ernstige waar schuwing mee voor zijn verder leven en veroordeelde conform den eisch. Een zwikdebat. In café's pleegt menig potje kaart te wor den gespeeld, men pandoert, kruisjast, jaagt narten en men zwikt, bij welk laatste spel het nogal eens grof aan toe wil gaan. Ook in het café van Tjalling B. te den Helder be oefende men het zwikken, hetgeen de politie ter oore kwam die in den persoon van agent G. de Haan proces-verbaal opmaakte wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. De caféhouder, bijgestaan door mr. Eng- berts uit Amsterdam, zei tegen den politie rechter van het zwikken niets af te weten. Getuige de Haan was vroeger in den militai ren dienst geweest en had van dien tijd nog eenige kennis van het toenmalige zwikregle- ment overgehouden. Hij onderrichtte den rechter, die wel verstand van bridge maar niet van zwikken had hetgeen hij met eenige ironie een gebrek in zijn ontwikke ling noemde in het edele zwikspel zooals hy het kende. Een van de voornaamste pun ten zou dan zyn, dat een speler alle slagen moest halen om te winnen. Een getuige, die in het café van B. had zit ten zwikken, gaf een heel andere lezing van het spel. Men behoefde niet alle slagen te halen, want het ging om de meeste punten, zoodat de behendigheid van den speler wel degelijk een factor van beteekenis was. Het werd een langdradig en ingewikkeld debat tusschen de twee getuigen, waaruit de agent als verliezer te voorschijn kwam. De officier vond, dat hy met zyn dag vaarding, die op het proces-verbaal was ge baseerd, er min of meer was ingevlogen. De agent kende het spel uit den mobilisatietijd nog wel, maar dat was heel anders dan het tegenwoordige zwikken in den Helder. Het HET AANHOUDEN VAN RESERVEKALVEREN. Inzake de regeling betreffende het aan houden van reservekalveren waaromtrent hier en daar een misverstand bestaat, maakt de Nederlandsche Veehoudery- centrale het volgende bekend. Bij de huidige regeling kan iedere vee houder, wien voor 1937 een kalvertoe- wyzing van 1 t/m. 20 (de ossen-toewyzing staat hierbuiten) werd verleend, van 1 October1 November 1937 1 reserve- kalf in voorraad hebben, terwijl degenen, wier kalver-toewyzing-1937 21* of meer bedroeg, gedurende deze maand nog 2 reserve-kalveren mogen aanhouden'. Deze reservt-kalveren waarvoor dus geen identiteitsbewijzen aanwezig behoeven te zyn, mogen niet zwaarder dan 250 kg. zijn. Uiteraard kunnen voor deze kalveren, zoo de eigenaren ze tijdig (d. w. z. voor 1 Januari 1938) doen schetsen, nog identi teitsbewijzen 1937 verstrekt worden. Is echter de toewijzimg-1937 reeds „vol- geschetst", dan bestaat ook, echter eerst na 31 October 1937, gelegenheid, de be doelde reserve-kalveren op de toewijzing- 1938 te doen schetsen. Aangezien echter de toewijzingen-1938 op 1 November 1937 nog niet aan de georganiseerden bekend gemaakt kunnen zijn, ligt het in de be doeling, door de gewichtsgrens van 250 kg. tot 300 kg. te verhoogen, gelegenheid te bieden, de reserve-kalveren waarvan hier sprake is, zonder identiteitsbewijs aan te houden tot schetsing op de toewijzing- 1938 mogelijk is. Deze verhooging zal dan gelden voor het tijdvak 1 November 19371 Januari 1938. Mochten de toewijzingen-1938 op laatst genoemden datum onverhoopt nog niet be kend gemaakt zijn, dan. zal dienovereen komstig weder een verhooging van de be doelde gewichtsgrens plaats hebben. Voorts ligt het, met het oog op het feit, dat de kalvertoewijzingen 1938 eerst later bekend zullen worden gemaakt, in de be doeling, de onderste gewichtsgrens, vastr- gesteld voor de kalveren, welke van een identiteitsbewijs voorzien behooren te zijn, met ingang van 1 November 1937 van 100 tot 140 kg. te verhoogen. Ook deze verhoo ging heeft betrekking op het tijdvak 1 November 19371 Januari 1938. Een en ander houdt in, dat gedurende het tijdvak 1 November 19371 Januari 1938 iedere georganiseerde een onbeperkt aantal kalveren met een gewicht tot 140 kg. zonder identiteitsbewijs in voorraad mag hebben. Daarenboven zal een vee houder met een kalvertoewijzing-1937 van 1 t/m. 20 in die periode van 1 kalf met een gewicht van 140300 kg. zonder identiteitsbewijs kunnen aanhouden, ter wijl veehouders, wier toewijzing-1937 21 of meer bedroeg, in dat tijdsbestek 2 zoo danige kalveren zonder identiteitsbewijzen in voorraad zullen mogen hebben. pe Tinus, die maar eens goed moest worden aangepakt. Twee maanden gevangenisstraf zouden hem wel wat opknappen. Verdachte vroeg clementie, want hij had een zaak, maar de rechter had ook al een ongunstigen indruk van den man en veroor deelde hem tot een maand brommen. Uitspraken van op 12 October behandelde zaken. Arie B., reclameteekenaar te Dordrecht. Oplichting van winkeliers. Eisch één jaar gevangenisstraf, waarvan 7 maanden voor waardelijk met drie proefjaren. Vonnis feit, dat men niet alle slagen behoeft te ha- kC I^angenschap voor den len en dus niet afhankelijk is van het toe- tljd van 1 jaar' met een Proeft"d van 3 val, dat mooie kaarten gelieft te geven of niet, maar dat het ging om de punten, zoodat een behendig speler meer kans heeft dan een beginneling, maakt, dat zwikken- geen hazardspel is, zoodat spr. dus vrijspraak moest vragen. De verdediger, die nog wat juridische punten in het midden bracht, ging daarmee accoord en de rechter eveneens, hetgeen bleek uit het vrijsprekend vonnis. Hij huurde een fiets. De 27-jarige melkventer Joh. K. uit Castri- cum had van den rijwielhandelaar P. Eikel een fiets gehuurd en nie' teruggebracht, maar verkocht aan den fietsenmaker J. van Driest, hetgeen men verduistering noenrt. Verdachte, die niet bepaald onder den in druk van zijn daad bleek, ontkende de fiets verkocht te hebben; hij had het ding alleen bij van Driest een reparatie doen onder gaan. Dat hij de fiets niet had teruggegeven erkende hij. Getuige Eikel vertelde, dat hij de fiets had verhuurd en veertien dagen later aan ver dachte had gevraagd, waar het ding bleef. Verdachte had toen gezegd, dat de ïiets al lang weer was teruggebracht, hetgeen na tuurlijk niet waar was. Toen getuige dreig de met de politie had K. gezegd: ga je gang maar. Een poos later had getuige's zoontje verdachte op de fiets zien rijden Verdachte beweerde hierop, dat hij maar een geintje had gemaakt, om te verbergen dat de fiets stuk was en bij van Driest in re paratie was. Dat hij de fiets nog niet had teruggegeven was een „slordigheid" van hem. Getuige van Driest zei, dat hij inderdaad niet de fiets van verdachte had gekocht, maar wel had hij haar moeten schoonmaken, lakken en gedeeltelijk vernieuwen, hetgeen 20 had gekost, waarvan verdachte 15 had afbetaald. De rechter zei „aha'' en had een sterk ver moeden, dat verdachte het karretje onher kenbaar had willen maken om het te kun nen houden. Hy hield dan een rapport in de hand, waarin ongunstige dingen over verdachte stonden zoo zou hij onbetrouwbaar en zorgeloos zyn en keek bedenkelijk. De officier achtte de verduistering al was de fiets dan niet verkocht bewezen. Verdachte was een onbetrouwbare en slap- jaar. Chr. D. van V., bankwerker en Frans M., scheepsbouwer, beiden te Alkmaar. Dief stal van koper. Eisch zes maanden ge vangenisstraf tegen ieder. Vonnis voor waardelijke gevangenschap van 1 jaar. Anton W., te De Rijp. Bedreiging met doodslag. Eisch 25 boete of 15 dagen Vonnis vrijgesproken. Evert Sch., opperman te De Rijp. Diefstal. Eisch 10 maanden. Vonnis-8 maanden. Dirk K., carosseriemaker te Hoorn. Ver oorzaken van dood door schuld door aan rijding. Eisch 150 of 60 dagen en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Vonnis voorwaardelijke hechtenis voor den tijd van 1 maand en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Jan K., voorheen zaakwaarnemer en rechtskundig adviseur te Alkmaar. Ver duistering. Eisch 1 jaar Vonnis 8 maanden. Willem K., woonachtig zedenmisdrijf. Vonnis: 10 gevangenisstraf. te Grootebroek, maanden. METERFOUTEN OF FRAUDE. Diefstal van electriciteit? Diefstal van electriciteit komt, vooral in Rotterdam, nog heel wat voor, ondanks het feit, dat de knoeierijen na eenigen tyd bij na altijd ontdekt worden en den bedrijvers dikwijls strenge gevangenisstraffen worden opgelegd. Meestal zijn het de kleine knoeiers, die voor den rechter verschijnen, die aan hun meter geprutst hebben, opdat deze een lager getal aanwijst, dan verbruikt is. Ditmaal stond gistermiddag voor het Haagsche gerechtshof een electro-technicus terecht, die alle knepen van het vak kent en die beschuldigd was door het aansluiten van electro-motoren in een speciale combi natie den electriciteitsmeter te hebben laten terugdraaien. De rechtbank te Rotterdam had hem daarvoor veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden. Doordat verdachte ontkende en de zaak een uiterst technischen kant had, vond een zeer uitgebreid getui- gen-verhoor plaats, waarbij niet minder dan zes deskundigen werden gehoord, on der wie de directeur van het G.E.B. te Rot terdam. De zaal: had zich ui. zlz - toegedragen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7