Glimlachje NIEUWE NIEDORP SCHAGERBRUG ■SSL?fi-r,- sizsttzssiA«.VJ WIERINGEN EGMOND AAN ZEE 0ui)-fiol(anösche Pyptabak EGMOND A. D. HOEF SCHERMERHORN HEILOO van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! Een reparatie-plaats voor electrische in stallaties, toebehoorende aan den vader van verdachte, stond onder verdenking clan destien stroom te verbruiken. Om dit te constateeren, werd, behalve de gewone meter ook nog een controle-meter met geblindeerde cijfers geplaatst en het i esultaat was, dat inderdaad de beide meters belangrijke verschillen vertoonden. Hierop gingen twee inspecteurs van het G.E.B. naar de werkplaats toe en verzoch ten verdachte een schakeling tot stand te brengen, waardoor de meter zou terugloo pen. Verdachte weigerde aanvankelijk, doch toen de inspecteur suggereerden, dat, als hij bleef weigeren, den stroom zou worden af' gesloten, gaf hij toe en bracht een combina tie tot stand, waardoor inderdaad de mete terugliep. De inspecteurs beweerden nu, dat dachte gezegd heeft, dat hij deze combinatie in zijn bedrijf heeft toegepast. Dat zou dus een bekentenis beteekenen. Verdachte ontkende dit ten stelligste. H:j was inderdaad van de combinatie op de hoogte, doch had deze niet in het bedrijf toegepast. Hij weet het verschil in meter stand aan de omstandigheid, dat de bij hem geplaatsten meter niet deugde, of dat er ergens lekken waren. Getuige ir. M. W. Romer, directeur van het G.E.B.deelde mede, dat dat laatste onmogelijk was, want dan moest er kortsluiting komen, of moes ten stoppen doorsaan. Verdachte: „Dat laatste is ook inderdaad gebeurd Getuige: „Vreemd, want ik lette er juist op, of er bij uw vader soms stoppen zouden doorslaan, Maar nu dat inderdaad gebeurd is, geloof ik zeker, dat er is geknoeid Verdachte: „Er kunnen ook aardfouten zijn geweest". Getuige: „Ja, maar die worden dadelijk ontdekt, zoodat groote afwijkingen tus schen beide meters daardoor niet plaats konden hebben". Een andere suggestie van verdachte was, dat de geplaatste meter niet deugde. Inder heeft het een oogenblik ernaar uit gezien, dat het geven van bescherming aan de olie industrie minder noodzakelijk zou worden. Gedurende eenigen tijd toch hebben de we- reldprijzen van grondstoffen, oliën en vee koeken zich op een zoodanig niveau bewo gen, dat het olieslagersbedrijf ook zonder be scherming kon werken. Sedertdien heeft de toestand zich echter in ongunstigen zin ge- wijzigd, zoodat voor het op gang houden van de olie-industrie bescherming noodzakelijk j is. Onder deze omstandigheden heeft de mi nister van economische zaken gemeend de contingenteering wederom voor een jaar on gewijzigd te moeten verlengen, hoezeer ook daaraan bezwaren, zoowel voor de verbrui kers als voor den handel, zijn verbonden. DE daad had men al eenige malen den meter bij de firma verwisseld en de laatste maal [«onveranderde prijzen had den meter aanvankelijk niet ge- Blauwe eigenheimers functionneerd. Door een kleine manipulatie had men hem weer aan het draaien gekregen. Een des kundige ten slotte, die buiten het G.E.B. staat, deelde mede, dat fouten bij meters inderdaad kunnen voorkomen. Ze kunnen zichzelf opheffen, ze kunnen verergeren. President: „Maar dan is het toch vreemd, dat juist de meter bij verdachtes vader daardoor te laag aanwees en de controle meter goed bleef loopen". Deskundige: „Mogelijk is het wel". Hiermee was de directeur van het G.E.B. het in het geheel niet eens. „Als de meters 'verschil aanwijzen, is het 99 een gevolg van fraude", riep hij uit. President: „Dus dan blijft er toch nog 1 voor meter-fouten over". Ook een deskundige a décharge ver klaarde, dat meter-fouten niet uitgesloten zijn. Na het getuigenverhoor werd de zitting geschorst. RONSELARIJ MET BOETE GESTRAFT. Veertien dagen geleden had zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden het vroeger communistische raadslid van O., ter zake van het bevorderen van dienst ne men bij een der strijdende partijen in Span je. De officier van justitie had ronselarij bewezen geacht en vroeg veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde van O. heden tot een geldboe te van honderd gulden, subsidiair één maand hechtenis. De verdachte werd verdedigd door mr. S. de Jong uit Amsterdam. £cutdr en Juwèouw BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 4 October tot 9 October 1937 be- droeg: 42056 (v.j. 50376). Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari I tot 9 October in totaal aangebracht 1.382.583 (v.j. 1.619.841) merken. Bij de beoordeeling dezer cijfers dient niet I uit het oog te worden verloren dat dit jaar 6 pCt. minder biggenmerken werden toege kend dan vorig jaar. VEEKOEKEN-CONTINGENTEERING. Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van den invoer van veekoeken. De beperking van den invoer van dit arti kel werd bij koninklijk besluit van 23 Juli I 1937 met ingang van 1 Augustus 1937 voor het tijdvak van één jaar verlengd. In de vorige contingenteeringsperiode I feu} Dat is ie, die verleden week jullie vader ving!!! nu een flinken sprong naar boven, kinde ren! LANGENDIJKER GROENTEN VEILINGEN. De Bienprijzen zijn in de afgeloopen week weer belangrijk gestegen. De vraag naar dit product blijft steeds goed en het aanbod is niet overstelpend. Er komt, de prijzen in aanmerking genomen, niet veel ter veiling. In het begin van de week no teerden wij voor de middelsoort 4.50 4.70 per 100 K.G., welke prijzen zoo goed als dagelijks verbeterden en tenslotte de 6 per 100 K.G. bereikten. De hoogste no teeringen waren Zaterdag zelfs 6 tot 6.10. Voor grove uien werden ongeveer dezelf de prijzen besteed. Over het algemeen werd voor deze sorteering een paar dub beltjes per 100 K.G. minder besteed dan voor de middelsoort. De drielingen gingen eveneens omhoog. Tot maximum 4.10 en 4.20 per 100 K.G. noteerden wij voor deze sorteering. Meestal werd niet minder dan 3.5'0 betaald. Nep is in tegenstelling met de andere uien-sorteeringen teruggeloopen, al is het nog niet veel. Noteeringen zooals in het begin van de week, tot maximum 8 en 8.30 per 100 K.G. kwamen echter op het laatst niet meer voor. De hoogste noteering was te Noordscharwoude tot 7.50, te Broek op Langendijk 7.10, vanaf 6.60. Aardappelen gingen weer voor vrijwel van de hand. De brachten meesten tijds 2.502.80 op. Enkele partijen te Noordscharwoude noteerden vanaf 2.30. Blanke eigenheimers werden verhandeld voor 2.102.60. Blauwe aardappelen 2.102.90. Bevelanders verhandelde men voor 2.102.20, terwijl een enkel partij tje Robijnen 2 kon maken. De roode kool is weer iets bijgekomen na de vorige week, toen op het einde de prijzen aanmerkelijk zakten. Het niveau van het begin van verleden week kon men echter niet bereiken. Er gingen slechts enkele partijen boven 3 weg. Groote kool no teerde vanaf 2.20 en 2.30. Gele kool ver toont nog steeds een zeer treurig beeld. De meeste partijen maken 1 of draaien door. Een enkel heel mooi partijtje komt eens een paar dubbeltjes boven de minimumprijs uit, doch dat beteekent niet veel. Voor Witte kool voor zuurkool is de belangstel ling aanmerkelijk verminderd. De mooiste partijen kunnen het hoogstens tot f 1 per 100 K.G. brengen. De laatste dagen was de hoogste prijs zelfs 90 cent. Belangrijke hoe veelheden witte kool draaien door. Daar onder zijn soms heel goede partijen. De Deensche witte kool ging voorname lijk van de hand voor 11.40. Groene kool bracht meestal 1.502 op. Als eens 2.20 werd beteed kon men er op aan, dat het een uitzonderlijk goede partij was. Bloemkool liep heel wat terug, tegen het einde van de week. Er waren deze week nog eenige dagen waarop tot 8 en 9 per 100 st. werd betaald voor de eerste soort. Later echter hoogstens 6, vanaf 3. Twee de soort 1.503. Spercieboonen noteerden goede prijzen voor eerste kwaliteit. Tot 13 en 15. Minder mooie partijen vanaf 6 en 7. Snijboonen, uit de kas, van 16.40 tot 18.90 voor de mooiste partijen. Druiven werden verhandeld voor 15.50 tot 20. Breekpeen bracht zeer afwisselende prijzen op. Van 11.40 werd hoofdzakelijk be taald. Enkele dagen, met een flinke vraag, liepen ze op tot 1.70. Bieten gingen weg voor 1.502.40. Een zeer enkel partijtje werd met minder betaald. Andijvie draait voor het grootste gedeelte door. De partijen, welke nog verkocht worden brengen 60—70 cent en een uitzondering eens meer op. Men weet echter niet precies, of dit wel „vei ling' -prijs is en of ze niet vooruit zijn ver kocht. Pootaardappelen gaan nog slecht van de hand. Het gebeurt maar zelden, dat iets worden verkocht en dan altijd nog tegen den minimumprijs. Jlcouuiciaal Tlieuws Kerkconcert. Op initiatief van het Nut voor 't Alge meen en de zangvereeniging werd Zondag avond in de Ned. herv. kerk alhier een con cert gegeven. De belangstelling kan bevredigend ge noemd worden, ongeveer 200 menschen waren aanwezig. Na het welkomstwoord van de heer Rou- goor, voorzitter der zangvereeniging, werd het concert ingezet met orgelspel door Jac. Bonset. Machtig klonken de accoorden van ons mooi kerkorgel door de kerkruimte, waar naar. niet groote aandacht werd geluisterd. Met de uitvoering van de verschillende nummers liet de heer Bonset zich wederom kennen als een groot musicus. Horst met declamatie was eveneens succes vol en zij deed zich kennen als een zeer be gaafde declamatrice. Het geheel ig tot een mooie avond ge worden en ongetwijfeld zullen vele muziek liefhebbers een herhaling van een derge- lijken avond met belangstelling tegemoet zien. Verkooping. In café van der Pol alhier werd ten overstaan van notaris H. J. van Veen te Schagerbrug, verkocht een burgerwoonhuis met erf, groot 2 aren, 30 centiaren, gelegen aan de Dubbele Buurt, alhier. Kooper werd de heer E. Rentenaar te Schagerbrug. Ouderavond. In een lokaal van de o. L school alhier werd een ouderavond gehouden, waarvoor Men bedenke daarbij, dat het gemeentebe stuur aan de totstandkoming heeft bijgedra gen en het steunt met een subsidie. Hoe komt nu de V.V.V. aan het gebouw? Zij is de „gelukkige" eigenaresse geworden door een verloting. Er was destijds door een commis sie uit de V.V.V. besloten om een jaarlij k- sche verloting te houden en uit de baten daarvan een gebouw te stichten. De bedoe ling was een tooneelzaal en concertzaal, doch na eenige bewogen vergaderingen van V.V. V. was deze kwestie van de baan. Maar er was geld en daarvoor moest men een ge bouw stichten. Maar hoe? Ook deze puzzle werd opgelost. De gemeente Heiloo verkocht den grond waarop het gebouw staat voor 500, doch eischte geen betaling en even min rente. De gemeente Heiloo besloot op 13 Maart 1929 om de stichting mogelijk te maken. De raad bepaalde ook, dat de ge meente acht uur per week van het gebouw gebruik kon maken voor geen hooger bedrag dan 250 per jaar. Een andere bepaling was. ningswoord heette de voorzitter, de heer J. D. Wiering, in het bijzonder welkom B. en W. van Zijpe, respect, mr. D. Breebaart en G. van der Sluys, alsmede de voorzitter van het bestuur van het algemeen weeshuis. Daarna werden tot lid van de ouder commissie gekozen mevrouw M. Breebaart van der Horst en de heeren P. Vries en C. Brugman. Na eenige huishoudelijke besprekingen hield de voorzitter een interessante inlei ding over het onderwerp „Waarom handen arbeid", waarbijeen en ander met voor beelden werd toegelicht. De burgemeester dankte voor deze in leiding en voegde daaraan toe, dat het ge meentebestuur gaarne moreelen steun wilde verleen en. Een onder de aanwezigen gehouden col lecte bracht 15,35 op. De geanimeerde bijeenkomst werd be sloten met een bespreking over schoolartsen- dienst en melkvoorziening op scholen. Een twijfelachtig record. Een overzicht verscheen van het aantal patiënten, dat uit een 100-tal Noordholland- sche gemeenten in den loop van het jaar 1936 in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar werd verpleegd. Na Alkmaar neemt Wieringen met 107 patiënten voor tal van andere gemeenten op deze lijst de tweede plaats in, evenals in 1935 met 79 patiënten. Als men bedenkt dat bovendien nog tal- looze patiënten in één der Ziekenhuizen te Den Helder worden behandeld, komt men wel tot een zeer hoog percentage. De Julianastraat klaar. De nieuwe bestrating in de Juliana straat is dezer dagen gereed gekomen. Hiermede is weer een prachtige verbete ring gebracht in het wegennet der ge meente. Dit is te meer van belang, omdat de Julianastraat één der weinige verbin dingswegen is tusschen het zoogenaamde Vlak en de rest der gemeente. Strandvonderij. Aan het strand is een voorraad gecon denseerde melk in blik aangespoeld. Het was niet mogelijk aan de verpakking de herkomst vast te stellen. en het gebouw tegen taxatieprijs worden overgenomen. De taxatieprijs wordt door drie deskundige nbepaald of wanneer die niet tot overeenstemming kunnen komen, door den kantonrechter te Alkmaar. Ook heeft de gemeenteraad bepaald, dat de gemeente den koopprijs van den grond niet kan vorderen zoolang de V.V.V. het gebouw als gebouw voor kunst en sport exploiteert. Met geen woord wordt er in de akte, welke op 1 Nov. 1929 in de openbare registers is ingeschre ven, melding gemaakt voor welken prijs de vereenigingen het gebouw kunnen huren, sterker, geen letter duidt er op dat B. en W. de wenschelijkheid bepleiten dat de huur niet te hoog moet zijn. En toch houdt men die „bewering" in stand. Toen men zich had overtuigd, dat de exploitatie mogelijk was, werd aan den architect den heer K. Veld kamp opdracht gegeven voor een ontwerp, hetwelk op 16 April 1929 door B. en W. is goedgekeurd. Over het financieele gedeelte valt nog wel wat te zeggen. De Coöp. Boe renleenbank verstrekte een hypotheek groot 2500 onder borgstelling van het toenmalige bestuur. En het is teekenend, dat genoemde bestuursleden nog altijd borg zijn, hoewel zij spoedig hun functies beschikbaar stelden. Over het beheer van 1930 tot 1933 zou veel zijn te zeggen. Dat „beheer" was zoodanig, dat de Coöperatieve Boerenleenbank de bor gen wilde aanspreken, doch men heeft toen ingegrepen. Dankbaar mogen we het ge meentebestuur en het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank zijn, dat men soepelheid heeft betracht. Gelukkig kunnen we nu ver klaren, dat de financiën van het gebouw kerngezond zijn. De V.V.V. wijst twee bestuursleden uit zijn midden aan en de vereenigingen, die van het gebouw gebruik maken, elk een lid. De geheele commissie van beheer is verant woording schuldig aan de algemeene verga dering. Het gemeentebestuur stelt geen prijs op vertegenwoordiging. Wel wordt er, zoo noodig, contact met het gemeentebestuur ge houden. Goedkeuring is gevraagd voor een kleuterschool en voor andere vereenigingen of instellingen, die van het gebouw gébruik willen maken. Zoo is de gang van zaken. Ieders rechten en plichten zijn juist omlijnd en hieraan wordt de hand gehouden. In de commissie van beheer heerscht een onge dwongen geest en een prettige verstand houding. en als hij dan rustig „sijn ta- back soog' vergat hij al zijn zorgen en moeilijkheden. Zulke tabak waar hij zijn troost bij zocht, kunt U nu nog krijgen. Oud-Hollandsche van Douwe Egberts, mild, geurig en lang van sneê. ANNO 1753 SCHOUT 15ct. COOPVAERT 10ct.p.' >on» £ucfitoaact DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen te 7 uur is het K. L. M.- vliegtuig „Valk", gezagvoerder Duimelaar, van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich drie passagiers: één voor Karachi, één voor Calcutta, en één voor Bangkok, terwijl onderweg nog acht passagiers zullen instappen en wel twee voor de route Athene-Alexandrië, twee Napels-Jodphur, twee Alexandrië-Rangoon één Rangoon-Bangkok, en één passagier Rangoon-Penang. Voorts wordt vervoerd 64.350 Kg. goederen, 301.562 Kg. briefpost, en 20.730 Kg. paketpost. De Nandoe is op den uitreis in Bandoeng aangekomen, de Wielewaal te Alexandrie en de Buizerd te Rangoon. De Pelikaan is te Joohpur en de Reiger te Athene op de thuis reis aangekomen. Diploma behaald. De heer J. Th. Castricum alhier be haalde te Utrecht het politiediploma met aanteekening van den algemeene Neder- landsche Politiebond. Esperanto-tentoons telling. In de zaal van den heer v. d. Oord werd Zaterdag en Zondag 16 en 17 October een Esperanto-tentoonstelling gehouden, uitgaande van de afdeeling Schermerhorn van de federatie van arbeiders-esperantis ten. Veel was op het gebied van esperanto hier te zien. Uit alle deelen der wereld waren ontvangen ansichten en correspon dentie aanwezig, 't Was een eldorado voor postzegelverzamelaars. Bovendien waren uit tal van landen boekjes, studieboeken, esperantobladen en tijdschriften, o.a. van personeel van politie, P. T. T., enz. aanwe zig. Op aangename wijze werden de bezoe kers door den heer Joon te Alkmaar rondgeleid. Het was een interessante ten toonstelling, welke jammer genoeg door te weinigen werd bezocht. Het doel om hier wederom een Esperanto-cursus te kunnen houden, heeft dan ook maar matig kans van slagen. De commissie voor steun voor de klei ne boeren bestaat uit de heeren: B. Plug- boer voorzitter: J. Klippel secretaris; J. Broersen lid werkgever; E. van der Streek lid werknemer; H. Bruin landbouw-voor- lichtingdienst. Het gebouw voor Sport en Kunst. Het gebouw voor Sport en Kunst alhier, eigendom van de V.V.V., trekt de aandacht van velen. Zeer velen in en buiten de ge meente stellen vragen over het gebouw, velen, ook onder de leden van V. V. V., weten weinig van de totstandkoming en beheer van 't gebouw af. Dan hangt er Niedorp's Gemengd Koor zong onder min of meer een geheimzinnige sfeer om leiding van den heer J. I. Hovenier een viertal nummers. Met groot genoegen heb ben wij naar dit mooie koor geluisterd. Alle liederen werden uiterst beschaafd ge zongen en op zeer lofwaardige wijze ten gehoore gebracht. De solozang van mevr. Annie Bonset- Horst met de fijne orgelbegeleiding van Jac. trent hetf doel van de exploitatie en het eigendomsrecht. Men beweerde dat Eensge zindheid en Doves die kunst en sport beoe fenen recht hadden op het gebouw en om zoo weinig mogelijk of niets daarvoor te be talen. De gemeente Heiloo kan te allen tijde VVffbouw °yernemen als het bestuur van -V. zich niet naar de voorschriften van Bonset, werd eveneens met groote aandacht dering van V v'lraagt enz' De Matste verga- beluisterd. Zij heeft zich doen gelden als een balans ,Wfar voor de eerste maal een talentvolle zangeres. kenine van met waardebere" Het optreden van mevr. Riek Bonset-I ling gewekt 8 UW> heeft de belan«stel- „Perspectieven van wordende cultuur". Op de 16de dezer verscheen weer een af levering van „Perspectieven van wordende cultuur", uitgegeven door „De Driehoek" te Bosch en Duin. Dit ook uiterlijk goed verzorgde maandschrift bevat o.a. een vertaling van enkele brieven van den dichter Rainer Maria Rilke door M. Ch. Bouwman en twee artikelen van A. J. Koens, getiteld „Niet de mensch, maar het beest" en „Angst en leugen". R. Dicke schrijft over „Ontdekkingsreizen in los zand", volgens den schrijver „gedachten, speciaal voor jongeren opgeschreven", ter wijl H. Schoonenberg zijn reeks artikelen met „Perspectieven no. 8" vervolgt. Een uitvoerige boekbespreking o.a. van „Amor Dei", levensroman van Spinoza door E. G. Kolbenheyer, vertaling van Theun de Vries, besluit den belangwekkenden inhoud van dit September-nummer. „Het Kind". De brief van mevrouw v. Damv. d. Houw uit Tervuren, waarin zij haar nood klaagt over het moderne, mondaine leven van haar dochter, die h. i. op een gymna sium onder invloed staat van verkeerde machten en welke brief in extenso is ge publiceerd in het voor-laatste nummer van het Kind heeft begrijpelijkerwijs blijkens het thans uitgekomen nummer, zeer veel pennen in beweging gebracht. Het is dan ook inderdaad een wel zeer ac tueel onderwerp en uiteraard loopen de verschillende meeningen nogal uiteen. In ieder geval is het thans aangesneden on derwerp vanuit vele gezichtshoeken beke ken en het is interessant te lezen, hoe critisch velen tegenover de houding van de in bedoelden brief beschreven dochter staan. Ongetwijfeld zal over dit o.i. uiterst be langrijke- onderwerp het laatste woord niet geschreven zijn en met interesse wachten we het verloop van deze brieven af. Ida Heyermans vervolgt in dit nummer haar artikelenreeks „Symptomen", terwijl de redacteur zijn beschouwingen over „Godsdienstonderwijs en Godsdienstige op voeding" met een slotartikel besluit. Over het onderwerp „Het kind en het sexueele vraagstuk" geven in dit nummer wederom velen hun meening en ook dit vraagstuk is waard met volle aandacht ge lezen te worden. En juist in dezen tijd, waarin steen en been geklaagd wordt over de vernielzucht van de jeugd, is een verhandeling over „Het vandalisme der jeugd" volkomen op haar plaats. De gebruikelijke rubrieken zijn eveneens met zorg samengesteld, zoodat het geheel zeer geslaagd worden. AMERIKAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Negentien dooden. Uit Salt Lake City werd gisteren ge meld, dat daar een vliegtuig van de United Air Lines met 19 inzittenden ver mist werd. Men vreesde, dat het toestel in den mist in het naburige gebergte zou zijn neergestort. Verdwenen vliegtuig gezien. De „United Airlines" hebben medege deeld, dat hun bureau te Chicago een draadloos bericht heeft opgevangen van een der vliegtuigen, welke zijn opgestegen om naar het verdwenen toestel te zoeken, waarin werd medegedeeld dat twaalf mijl ten zuiden van Evanston in Wyoming een vliegtuig was gezien. Er werd geen teeken van leven meer ge zien, zoodat men vreesde, dat alle negen tien inzittenden om het leven zijn geko men, n.1. 16 passagiers, waaronder vier vrouwen en drie leden der bemanning. MIST BOVEN CROYDON. Zes passagiersvliegtuigen, welke hon derd passagiers vervoerden, zijn gister avond op het vliegveld Lympne geland in verband met den dichten mist boven Croydon. De passagiers zijn per auto en trein naar Londen gebracht. Onder deze zes toestellen was ook een Nederlandsch toestel, het gewone K. L. M. vliegtuig DC3PHALH. dat om vijf uur uit Am sterdam was vertrokken. BOTSING TUSSCHEN TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN. Bij Oostende zijn twee militaire vlieg tuigen met elkaar in botsing gekomen. Een der vier inzittenden kwam om het leven, een tweede kon zich met behulp van zijn valscherm redden. De beide an deren konden met hun vliegtuig ongedeerd het vliegveld bereiken. Ouze JCotouiëH DE VISSCHERIJ-INCIDENTEN IN NED.-INDIE. Naar uit Tokio vernome- wordt, heeft de Japansche gezant te 's-Gravenhage, de heer Kuwashima, de aandacht der Nederlandsche regeering gevestigd op de visscherij-inciden- ten, welke zich op 30 September en op 9 Oc tober in de Indische wateren hebben voor gedaan met Japansche visschersschepen. Bij verificatie van dit bericht ter bevoeg de plaatse vernamen wij dat het bezoek van den Japanschen gezant aan het ministerie van buitenlandsche zaken enkel beoogde te verzoeken den Japanschen consul-generaal te Batavia zoo uitvoerig mogelijke inlichtin gen te willen laten verstrekken, aan welk verzoek uiteraard gevolg zal worden gege' ven. genoemd mag ooooooooooooooooooööoooooo De ruggegraat OöOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOédd

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8