DERDE BLAD BERGEN HEILOO EGMOND AAN ZEE EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. SCHAGERBRUG WARM EN MUIZEN len dan heeft plaats gehad. In plaats van I Van de afdeeling Alkmaar was een sehrij- tot zulk een opheffing, welke zouden leiden ven ingekomen, waarin zU op verzoek van tot meer vrijheid voor het Nederlandsche bedrijfsleven, mee te werken, heeft de re- geerng thans echter dit wetsontwerp inge diend, dat slechts uitbreiding en differen- tieering der contingenteering ten gevolge kan hebben, waardoor het handelsverkeer nog meer aan banden gelegd zal worden dan reeds het geval is. Dat uitbreiding van het handelspolitieke arsenaal met hetgeen thans wordt voor gesteld werkelijk noodzakelijk is, heeft de regeering naar het oordeel van deze leden ook niet aangetoond, zelfs niet aannemelijk gemaakt. Bedenkelijk achten deze leden voorts, dat niet alleen de bevoegdheid der Kroon zullen worden uitgevoerd, doch ook die van den minister van economische zaken. Deze krijgt practisch onbeperkte bevoegdheden tot het nemen van invoerbeperkende maat regelen. Enkele andere leden der commissie hadden tegen de voorgestelde uitbreiding van de aan de regeering verleende bevoegdheden en de wijziging van den considerans wel niet zóó ernstig bezwaar, doch ook hun ging htgeen de regeering thans wenscht voors hands te ver. Gaarne zouden zij zien, dat de regeering in de memorie van antwoord uitvoerig uiteenzette, waarom zij de ge vraagde bevoegdheden volstrekt noodzake lijk acht. In afwachting van zulk een uit eenzetting wilden zij zich hun meening nog voorbehouden. Weer enkele andere leden der commissiel verklaarden zich geheel te kunnen vereen i gen met hetgeen de regeering in dit ont werp voorstelt. Zij juichten de indiening daarvan dan ook van harte toe.H KENNEMERLAND. In de week van 11 tot 16 October maak te de groentehandel een slechte week, in te genstelling met den handel in fruit, met uitzondering van druiven. Bloemkool, voor zoover behoorlijke kwaliteit, was nog al duur, doch dan is alle goeds van den han del in groenten gezegd. Een groote aanvoer, lage prijzen en een groot contingent dat „doordraaide", m.a.w. die door de centrale voor „regeeringsprijs" wordt overgenomen en betaald en in dat geval komt er weinig voor terecht. Bloemkool, waarvan kleine aanvoer, maakte een prijs van 5.70 tot 11 per 100 stuks. De diverse koolsoorten golden 1.50 tot 2.75 per 100 stuks. Bieten, waar na eenige vraag, brachten op 1.40 tot 1.70 per 100 K.G. Bij de beoordeeling van kropsla was nog verschil in kwaliteit. De prijzen waren ongeveer 0.75 tot 1.20 per 100 stuks. Spinazie en postelein werden aan geboden in sterk uiteenloopende kwaliteit. De prijzen waren resp. 0.15 tot 0.60 en 0.12 tot 0.44 per kist (inhoud 6 K.G.) Bij de beoordeeling van bosgroenten heeft men rekening te houden met de kwaliteit en zwaarte der bossen. De prijzen waren: bos- peen f 2.75 tot 6.50 en de overige bos groenten van 1.50 tot 2.60 per 100 bos. Andijvie werd ruim aangevoerd en maakte een prijsje van 0.60 tot f 1.30 per 100 stuks. De restanten van andere groenten (zomer groenten) en de „eerste" wintergroenten, la ten we onbesproken. Fruit, voor zoover mooie gave vruchten, waren goed te plaat sen. Doch er vond veel aanvoer plaats van twijfelachtige kwaliteit en niet rijp en niet gesorteerd en dat bracht weinig (jp. De prij zen voor eerste soort tafelfruit waren van 16 tot 24 en voor gesorteerd 2e soort- van f 8 tot f 10.50, keukenvruchten golden 6.50 tot f 9.50. Druiven maakte een prijsje van f 6.50 tot 13 per 100 pond. De overige aan voer gaf geen reden tot afzonderlijke be spreking. JkoiUuciaal Tlieuws „Het Witte Kruis". In het Orapje-hótel had Maandagavond een algemeene vergadering plaats van de Afdeeling Bergen der Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" onder voor zitterschap van den heer G. Taapken. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en deelde mede, dat mevr. de wed. Grin en mej. Tolle aan de afdeeling eenige verplegingsartikelen ten geschenke hadden gegeven; deze werden dankbaar aanvaard. Voorts deelde spreker mede,' dat aan Zr. Eggers op haar verzoek met ingang van 1 December a.s. als gemeente-wijkverpleeg ster eervol ontslag was verleend en de zuster haar functie van verzorgster van het verplegingsmateriaal der afdeeling met in gang van dien datum ter beschikking stelde. Het bestuur werd gemachtigd de nieuw te benoemen wijkverpleegster als magazijn- houdster tegen hetzelfde salaris aan te stel len. De heer Monnier wees er op, dat niet was vermeld, dat hy zich bereid had verklaard tot het inzamelen van gebruikte postzegels en wekte de leden nogmaals op zooveel mogelijk postzegels in te leveren, welke bestemd werden om van de opbrengst daarvan tuberculose-patiënten naar sana toria uit te zenden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de gehouden Emmabloemcollecte 197 had op gebracht. Afvalligen zullen bij opnieuw toetreding de contributie over het loopende jaar als mede die over de 2 voorafgaande jaren eerst hebben te betalen, alvorens zij ver plegingsartikelen zullen kunnen betrekken. De heer Monnier verzocht de contributie voor alle werkloozen op 1 te stellen. De voorzitter deelde mede, dat praktisch ge sproken zulks reeds geschied is, zelfs enkele leden van een jaar geheel van betaling het hoofdbestuur, zich bereid verklaarde het houden van districtsvergaderingen, welke de laatste jaren achterwege waren gebleven, nieuw leven in te blazen. Alvorens een vergadering bijeen te roepen, verzocht zij een opgaaf te doen van eventueel ter be- handeling gewenschte punten. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur had medege deeld hieraan gaarne zijn medewerking te willen verleen en. Hierna werd mededeeling gedaan van een door den heer Monnier gedaan voorstel, 't welk door het bestuur, in afwachting van de goedkeuring der vergadering, bij het hoofdbestuur was ingediend, welk voorstel inhield om van de afdeelingen per lid en per jaar 5 cent of zooveel meer of minder als noodig zou blijken te heffen, om met deze gelden alle salaris- en vergoedingskor tingen voor het personeel der instellingen, in de jaarvergadering van 1936 tot stand gebracht, ongedaan te maken. Van het hoofdbestuur was bericht ingekomen, dat het te laat was om dit punt op den beschrij vingsbrief te plaatsen, doch het in de a.s. jaarvergadering behandeld kon worden, in dien het voorstel door ten minste 4 afdee lingen werd ondersteund. Van de afd. Wor- mer was bericht ngekomen, dat zij het voor stel wilde steunen, doch het terugbrengen op de oude salarissen wenschte te beperken tot het vaste personeel. Ook de afd. Beets was hiertoe bereid echter onder voorwaarde dat de bijdrage der afdeelingen niet boven de 5 cents zou uitgaan. Van de afd. Warder was bericht ingekomen, dat zij het voorstel steunde. De afd. Nieuwendam had tegen het voorstel overwegende bezwaren en ver zocht het voorstel in te trekken. De heer Monnier bestreed de bezwaren van de afd. Nieuwendam, doch wees er op, dat het niet in zijn bedoeling had gelegen de korting op de toelagen van secretaris en penningmeester van het hoofdbestuur on gedaan te maken, omdat deze functies niet hun hoofdbestaan waren. De voorzitter verwachtte, dat voor den termijn, waarbinnen het voorstel, onder steund door tenminste 4 afdeelingen, moest zijn ingediend, nog wel een of meer afdee lingen haar steun zouden toezeggen en door de vergadering werd goedgekeurd om, zoo dra hieromtrent berichten inkwamen, het voorstel aan het hoofdbestuur door te zen den. Spreker achtte een voorstel, als hier bedoeld, in de toekomst zeer geschikt om in een districtsvergadering te doen behan delen. Hierna deelde dokter Blok mede, dat van het hoofdbestuur bericht was ingekomen, dat aan het verzoek om in Bergen een 2en cursus in huiselijke ziekenverzorging te doen houden, voldaan zou worden, doch deze dan zeer spoedig zou moeten plaats hebben. Spreker had de door het hoofdbe stuur aangewezen zuster reeds geschreven en wachtte binnen enkele dagen antwoord, wanneer de cursus zou kunnen aanvangen. Wegens de groote belangstelling voor den in het vorig jaar gehouden cursus moest toen een groot aantal dames en meisjes worden teleurgesteld; deze zullen thans allereerst in de gelegenheid worden gesteld aan dezen tweeden cursus deel te nemen De penningmeester de heer A. E. Winder, werd bij acclamatie als bestuurslid her kozen, welke benoeming hjj onder dankzeg ging voor het in hem gestelde vertrouwen, gaarne aanvaardde. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering der Noordholl. Ver. „Het Witt Kruis" werd de heer Monnier aangewezen, die zich bereid verklaarde de afdeeling te vertegenwoordigen. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten in deze gemeente geen Witte Kruiscol- lecte te doen houden, in verband met het feit, dat het aantal collecten van dien aard is, dat de afdeeling zich wenscht te beper ken tot de jaarlijks te houden Emmabloem collecte. Bij de rondvraag vroeg de heer Monnier, hoe het stond met het houden van een ten toonstelling op hygiënisch gebied, welke het bestuur destijds had toegezegd. Leverde deze bpzwaren op, dan zou met een film, een lezing of iets dergelijks een propagan- da-avond gehouden kunnen worden. De voorzitter deelde mede, dat getracht zal worden het aantal leden uit te breiden en het bestuur hoopte het voorstel van den heer Monnier te verwezenlijken. Omtrent de uren van openstelling van het magazijn werd het gewenscht geacht deze te stellen tusschen den middag en in den vooravond en werd het bestuur gemachtigd deze uren in overleg met de nieuwe wijk verpleegster te regelen. De heer Witte verklaarde zich bereid zorg te dragen voor het oproepen van de dames, die zich voor den cursus in huiselijke zie kenverzorging hadden aangemeld, waarvoor de voorzitter hem bij voorbaat dank bracht. Het Mobilisatie-Kruis. De afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatie-Kruis" hield gister avond een druk bezochte vergadering in café „Admiraal." De voorzitter, de heer W. van Dijk, opende en sprak de hoop uit dat de vergaderingen altijd zoo druk be zocht worden. De heer G. Smits bracht verslag uit van de jaarvergadering te Utrecht. Daarna kwam aan de orde het oprichten van een Kleeding-, dekking- en schoeisel-onderafdeeling. Gezien den grooten nood onder de leden voor zoo ver arbeiders is de dringende noodzake lijkheid gebleken. In het comité van uit voering werden gekozen de heeren S. Smit, J. M. Zonneveld en G. Smits. Daar na kwam aan de orde het oprichten van een comité, dat in werking zal treden als het gemeentebestuur niet aan deni oproep van minister Romme gehoor geeft. Gezien hetgeen wij hier ondervonden is het niet denkbeeldig, dat het gemeentebestuur de circulaire voor het bekende doel „voor kennisgeving" aanneemt. Enkele leden vonden het idee van den minister met waardeering voor zijn goede bedoeling niets. De meerderheid van de leden vond beter „een half ei dan een leege dop." In de commissie van uitvoering werden gekozen de heeren G. Smits, J. M. Zonne veld, W. van Dijk, S. Smit en G. Schouten. Daarna kwam in behandeling om die leden die nooit of weinig ter vergadering komen, van steun in natura uit te sluiten. Dit voorstel werd z. h. st. aanvaard. Hierna kwam in behandeling een bespreking of men voor de leden en hunne huisgenooten een genoeglijken avond zou houden of een St. Nicolaasfeestje voor de kinderen. De secretaris had dit voorstel ter tafel ge bracht. Overal houdt men gezellige avon den en bijna overal draagt de middenstand en de burgerij bij. De heer Admiraal was een tegenstander van een gezelligen avond. Een beroep op de middenstanders kan men wel laten die zijn behoudens uitzonde ringen even arm als de werkloozen. Spr. was eerder voor het bezoek van St. Nicolaas. Besloten werd, dat er 10 voor beschikbaar wordt gesteld en het restant uit vrijwillige bijdragen. De uitvoering werd aan het bestuur opgedragen. Een voorstel door een der leden inge diend om aan het Fonds voor Bijzondere Nooden een bedrag aan te vragen voor aankoop dekens had aller instemming. Bij de rondvraag bracht de heer Zonne veld den jammerlijken toestand bij de werkverschaffing ter tafel. De vorige week had men een wachtweek en nu werden er weer 16 uitgeschoten. De aannemer kan ze niet gebruiken en het B. A. en het ge meentebestuur geeft „niet thuis." Waar moeten de menschen van leven? Die vraag is urgent. Laat er een deputatie naar den burgemeester gaan, aldus de secretaris. Hiertoe besloot men. gerbrug, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Oudesluis. Waar men hieromtrent in de vergadering van meening verschilde, werd tenslotte besloten de besturen van de vier niet-aangesloten V. D. kiesvereenigingen by elkaar te roepen om hun inzicht inzake oprichting van één of meerdere afdeelingen van den V. D. Bond in Zijpe te hooren Daarna zullen dan nadere plannen kunnen worden gemaakt en uitgewerkt Subsidie t b. c.-bestrijding. Ten behoeve van de t. b. c.-bestrijding heeft de minister van sociale zaken aan Het Witte Kruis voor 1937 een subsidie toegekend van 372 (vorig jaar 375), te weten 340 voor huisbezoek, f 12 voor prophylaxe en 20 voor ouderdomsverze- kering der huisbezoekster. Kleeding- en dekkingfonds, In verband met de landelijke actie ten behoeve van kleeding en dekking van de werkloozen, die deelnemen aan de spaar regeling, heeft zich ook in deze gemeente een comité gevormd, ten einde hiervoor gelden bijeen te brengen. Burgemeester C. J. Eyma heeft het voorzitterschap aan vaard, terwijl als secretaris-penningmeester fungeert de heer A B. van Thiel. Getracht zal worden door huisbezoek met inteeken- Üjsten de noodige gelden voor dit sympa thieke doel bijeen te brengen. Waar zich in deze gemeente een zeer groot percentage der werkloozen voor de spaarregeling op gaven, mag ook op een flink bedrag van hetgeen in het geheele land bijeen ge bracht wordt gerekend worden.Dit moge voor onze plaatsgenooten een aansporing zijn om met groote blijmoedigheid hun penningske te offeren. Degenen, die bij het huisbezoek onverhoopt mochten worden overgeslagen kunnen te allen tijde hun bijdrage storten bij den heer van Thiel. Iedere gift, hoe klein ook, is welkom! Tuinbouwcursus. Maandagavond werd hier een tuinbouw cursus geopend, De heer Jager opende deze eerste bijeen komst met een woord van welkom aan de aanwezigen. Hij wees er op, dat deze cursus met eenige moeilijkheden is tot stand geko men, omdat er aanvankelijk andere plannen bestaan hadden, die echter op wettelijke be zwaren stuitten. Het verheugt hem, dat er nu eens een cursus zal zijn, waaraan ver schillende reeds oudere leerlingen zullen deelnemen. Burgemeester Bos sprak eveneens zijn voldoening uit over dezen nieuwen cursus. De komende Vestigingswet maakt het noo dig, dat aan het hoofd van zaken menschen komen, die leiding kunnen geven. Hij spoor de aan tot volhouden en hoopte, dat de cur sus een aangenaam verloop zal hebben en veel nut zal afwerpen. De heer Volkersz, die daarna de leerlin gen toesprak, wees er op, dat het een goed teeken is, dat hier naast een landbouwcursus ook nog jongelui te vinden waren voor dezen cursus. De heer Van den Berg wees op den geest van samenwerking, die er tusschen de leeraren van beide cursussen bestaat, en vertrouwde, dat deze in de toekomst nog in niger zal worden. Nog geen regeeringssteun. Naar men ons mededeelde zijn van de kleine boeren, die indertijd in aanmerking kwamen voor de regeeringssteun er nog altijd enkelen, die het voor hen bestemde bedrag niet ontvangen hebben. Terwijl het in sommige gevallen toch zoo zeer noodig is. Iepenschouw. Heden wordt door een daartoe door het Staatsboschbeheer aangewezen deskundige aangevangen met de z.g. „iepenschouw" (constateeren of er zich wéder door iep ziekte aangetaste boomen in de gemeente bevinden). jMQZZonden Stukken DEMP DE METIUSGRACHT. M. de redacteur, Verzoeke beleefd opname, bij voorbaat dankend. Gaarne wensch ik de aandacht van de betrokken autoriteiten als gezondheids commissie, raadsleden en degenen, die zeg genschap hebben in de gemeenschap, te vestigen op den vreeselijken stank van de Metiusgracht. Dag en nacht stinkt die gracht om er onpasselijk van te worden. Ik zou willen voorstellen: demp die gracht zoo spoedig mogelijk. Het zal het aanzien zeer verhoogen, ook komt het 't geheel van het Ziekenhuis ten goede. Vergelijk de noordkant eens met den stillen kant van het andere ziekenhuis. Hier is wel iets goeds te maken door de gemeente, wat reeds eerder gedaan had moeten worden. Voor een paar jaar is, als ik mij niet vergis, 8000 uitgegeven om de gracht uit te baggeren, wat feitelijk geld weggooien was, wat ieder kon nagaan en niets zou geven. Er is maar één goede weg, demp die gracht en maak er wat behoorlijks van. Met dank voor de opname, X. Zwakke tot matige wind uit zuidrtfjke richtingen; tijdelijk toenemende bewolking met kans op nevel of mist; weinig of geen regen; iets kouder overdag. Kans op mist, waarschijnlijk kouder. Het gebied van hoogen luchtdruk over West-Europa nam aanzienlijk in beteekenis af, het breidde zich echter naar het noor den over Finland uit. De depressie bij IJs land trok noord-oostwaarts en ligt thans tusschen IJsland en Jan Mayen. Een secun daire ontwikkelt zich tot een afzonderlijke kern over de Golf van Biscaye. Verder in het westen van den oceaan steeg de lucht druk weerf Langs de Noorsche kust waait de wind krachtig uit het zuidwesten met regen. In het Oostzeegebied is de lucht ook meest betrokken. Op de Britsche eilanden waaien meest zwakke winden uit uiteen* loopende richtingen, met gedeeltelijk be wolkten hemel in het zuidoosten. Ook in het hoogedrukgebied is de wind meest zwak met hedenmorgen uitgestrekte mist- gebieden. De ochtendtemperaturen zijn hief over het algemeen onder normaal, in da omgeving van Frankfort daalden zij onder het vriespunt. Ook in noord-Scandinavig was hedenmorgen een klein vorstgebied. Da temperatuur is echter in Scandinavië meest boven normaal. Voor onze omgeving wordt zwafcks tot matigen zuidenwind verwacht. Dg bewolking zal gedeeltelijk tijdelijk toe» nemen met kans op nevel of mist, da temperatuur overdag zal wellicht iets lager zijn. Regen van beteekenis wordt niet verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.26 uur tot 6.03 uur licht op. Onze JCol EEN POSTZAK VERMIST. De „Deli Courant" vermeldt uit Medan, dat een postzak, welke 14 October met de ,Ibis uit Medan werd mede gegeven, ver mist is. Deze postzak bevatte o.a. drie M_, WU1UC„ aanieteekende stukken, waarvan de De heer Jager dankte en zette het plan der lessen en de regeling uiteen. Plannen inzake oprichting afd. Zijpe van den Vrijz. Dem. Bond. In „Het Wapen van de Zijpe" alhier werd op initiatief van den secretaris van den V. D. Bond een vergadering gehouden, teneinde te komen tot oprichting van een afdeeling „Zijpe". O.m. waren aanwezig de heeren mr. L. G. van Dam, secretaris van den V. D. Bond en Sietsma, secretaris van het Federatie bestuur. uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Aneta verneemt hieromtrent nader: de postzak blijkt op normale wijze te Medan te zijn overgenomen door den tweeden piloot. Bij aankomst te Palembang was de postzak echter zoek. Alle mogelijke maat regelen. zooals het doorzoeken van het vliegtuig, navragen op diverse andere kan toren, ook te Singapore, zijn reeds ge nomen. JCunst en lüelensckap Nutsvergadering. Maandagavond hield de Mij. tot Nut van 't Algemeen Dep. Warmenhuizen een alge meene vergadering ten huize van den heer Slikker. Met het oog op de financiën werd in den breede besproken hoe het winterseizoen uit te voeren. Door de vergadering werd besloten om Dr. v. d. Sleen uit te noodigen. Ook zal de heer ten Bruggencate uit Heiloo worden uitge- noodigd en de laatste Nutsavond zal met eigen krachten gevuld worden. HBHPI Besloten is om de Nuts-bibliotheek open I Bond, terwijl het aantal algemeene ALKMAARSCHE K AMERMU ZIEK VEREENIGING. Voor het eerste concert in dit seizoen van Na een openingswoord van den heer G. bovengenoemde vereeniging is de vermaai- van der Sluys zette de heer mr. van Dam I ?e P>anist Jan Smeterlin uiteen op welke gronden waren gebaseerd de plannen inzake een mogelijke oprichting van een afd. „Zijpe" van den V. D. Bond. Als motieven voor bedoelde oprichting - geëngageerd. Levendig zal men zich nog wel herinneren, welk een grootschen indruk den vorigen keer zijn spel op de hoorders maakte. Maar nu niet in de Harmonie, in de Unie werd genoemd het feit, dat bij de laatst- *al c°nc®rt gegeven worden, tengevolge gehouden Kamerverkiezing ruim 900 stem- H s eeds kleiner wordend aantal leden, men uit Zijpe werden uitgebracht op den I n. l.^0100111®11^ noS heeft. te stellen op Woensdag a.s. 20 Oct. van half ^e<^en hl Zijpe geleidelijk toeneemt, vijf tot half zes en vervolgens eiken Woens- Door oprichting van een afdeeling zou I dag. Het leesgeld voor niet-leden is van 3 contact met het bondsbestuur worden ge- waren vrijgesteld. Naar aanleiding van een I cent bepaald op 5 cent. De dames A. de Moor schapen, hetgeen volgens spreker, nood- vraag van den heer Leering over een be- J en P. Delver zullen worden verzocht om bij zakelijk is voor een doeltreffende propa- het boekenruilen de behulpzame hand te bieden. De rondvraag leverde besprekingen van huishoudelijken aard en hierna volgde slui ting. Na deze algemeene vergadering werd nog paald geval, zeide de voorzitter, dat wan neer er menschen waren die de minimum contributie van f 2 niet of minder of niets zouden kunnen betalen, het in hun eigen belang geraden was zich tot een der be stuursleden te wenden, althans indien zij op behoud van het lidmaatschap prijs stel- ganda. Het ligt in de bedoeling de contributie niet hooger te doen zijn, dan momenteel per jaar wordt betaald aan de vier plaatselijke vrij zinnige kiesvereenigingen. Langdurig werd beraadslaagd over de avonH h tt n0g een kamermuziek- avond ui de Unie, toen er van een Alk- maarsche vereeniging op dat gebied nog geen sprake was. 't Was een avond van het Brusselsche Schorg-kwartet. Daarna werd de idee wakker op het voorbeeld van Arn hem een vereeniging in het leven te roepen De concerten werden in de Harmonie Ke ven en t ging prachtig. Eersterangs artis- dens^men hier Gn de gr°°te ErSï heètt S een ,aantal toehoorders. Dat ern verKm" lan-!L]aren.^"urd, totdat 1 - - slaagd over de cm verschillend* lOLaai _JL_ M een bestuursvergadering genouden tot vraag of het noodig was één kiesvereeni- minder werd T i e belangstellin8 dén. De vergadering kon zich met de han- I voorzitter benoemd de heer P. Klant en tot ging voor de geheele gemeente op te rich- drie concerten 7 -tS van vier gaf men i ti. rfn» conrofnric.non m im ömooctor Ho Vi oor P Romnt I f om of A ïrovonw I ^OO del wijze van het bestuur vereenigen. secretaris-penningmeester de heer P. Rempt,ten of 4 vereenigingen in de dorpen Scha-1 in de Unie terecht* uk***1 sl°"e weer gekomen. Dat is geen verblijdend teeken, want het bewijst, dat men zich steeds meer en meer moet be krimpen, totdatMen geve zelf het ant woord op die vraag en overlegge dan of het zoo ver moet komen, dat het wakkere be stuur zich genoodzaakt ziet haar taak neer te leggen. Daarvoor heeft het toch zeker al die jaren niet gewerkt en moeite gedaan om ook hier een eerste krachten op mu ziekgebied te doen optreden, waaronder velen tot het „internationale podium" be hóórden. Smeterlin komt hier op Dinsdag 9 November. A. K. RIKA HOPPER ZESTIG JAAR. Naar wij vernemen viert mevrouw Rika Hopper op Zondag 24 dezer haar zestigsten verjaardag. Dit feit zal op feestelijke wijze worden herdacht tijdens de Amsterdamsche première van „Dr. Platon Kretsjet, chirurg", het nieuwe stuk van den bekenden Sovjet- Russischen schrijver Alexander Korneichuk, welke „De Nederlandsche tooneelgroep" op Maandag 1 November a.s. zal geven in den Hollandschen schouwburg. Jiackt&eticfUm DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 Oct. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 241 Vette kalveren, le kw. 6270 cent, 2e kw. 5060 cent en 3e kw. 4048 cent per K.G. levendgew.; 46 Nuch tere kalveren 7—13; 178 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 6970 cent enkele hooger, zware varkens 6869 cent en vette varkens 6869 cent p. K.G. slachtgew.; 4 Veulens, waarvan de prijs niet genoteerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Oct. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij" zen onveranderd. Aanvoer 245000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Oct. '37. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt! 700 K.G. Aardappelen 2.10—2.70; 20000 K.G. Roode kool 2.40—2.70; 25000 K.G. Witte kool 0.80—1; 17500 K.G. Gele kool f 1 1-20; 2700 K.G. D. witte kool 1.40; 3000 K.G. Groene kool 1—/ 1.70; 2200 st Bloemkool le s. 5.70—6.90, 2e s. 1.50— 2.20; 27000 K.G. Uien 6.807.30, Nep 7.107.50, Drieling 44.60, Grove 6.20—6.70; 2500 K.G. Bieten f 1.40— 2.80; 6000 K.G. Peen 1.10—1.30; 17000 stuks Andijvie 60—70 cent. NOORDSCHAWOUDE, 20 Oct. 1937. N oordermarktbond. 1000 K.G. Aardappelen: Eigenheimer» ƒ2.10, Bevelanders 1.90; 7600 K.G. Roode kool 2.20—2.80; 68400 K.G. Witte kool f 0.80 1! 5000 K.G. Gele kool 1—1.10; 15100 K.G. Uien 6.90—7.20, Nep 7.10, Drie ling 4.10—4.50, Grove 6.20—7.30; 250 K G. Spercieboonen 8.90—f 19.90; 400 K.G. Bieten 2.10—2.60; 3200 K.G. Peen 1.20; Kleine 50 cent en 250 K.G Asperges f 8.90—19.90. WARMENHUIZEN, 19 Oct. 1937. Roode kool le s. 1.90—2.70; Gele kool le s. t 1 1.10; Witte kool 0.801.10; Drielin* gen 3.70—4.10; Uien 6.60—f 7; Grove uien ƒ6.306.70; Andyvie 60 cent; Eigen* heimers 2.10-/ 2.60; Slaboonen f 13- f 14; Bieten 1.40—2.20 Aanvoer: 6100 K.G. Roode kool; 1300 K-G- Gele kool; 30600 K.G. Witte kool; 9400 K.G. Uien; 700 st. Andijvie; 7100 K.G. Aard appelen; 160 K.G. Slaboonen en 2600 K-G- Bieten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10