ÜMttuiieutus £uchtoaact lüeet&eticfit AMSTERD AMSCHE BEURS Pluimveeteelt. Jeugdlectiiu!* H r„r£mrdi«eeschied""" "',rln Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. 447/, 74 2.30-45. lOU/s 291/8-1/i industr. ond. binnenl. mijnbouw. scheepvaarten. tabakken. fl DERDE BLAD andere wijze hem den weg wijst. Hierna hield spr. een inleiding over het werk van den Blindenbond en bracht dank aan ds. Bloemhoff en den heer G. Smits en niet in de laatste plaats aan de dames, die zich met den voorverkoop hebben belast. Het werk der blinden verdient niet alleen medelijden, doch ook belangstelling. In Nederland zijn een 4000 blinden. Bij andere landen maken we een goed figuur. Maar al zijn er betrekkelijk weinig, zij verdienen daarom met minder belangstelling. Hierna werd de voorfilm „Wakende oogen" ver toond. Zij toont, hoe de geleidehond den blinde door het leven leidt. We zien de op leidingsschool voor honden te Amsterdam. Heerlijk moet het voor hen zijn, dat zij onder veilige geleide van den hond zich vrij kunnen bewegen. Dat er een innige band bestaat tusschen den blinde en zijn hond, behoeft geen betoog. In de pauze kon men zich opgeven als donateur van den Blindenbond. Heiloo heeft zich ook hierin van zijn beste zijde laten zien. De hoofdfilm „Lichtende Verten", een film van IV. uur, is een prachtfilm, welke nog maar enkele weken draait. Zij toont het verschil tusschen den blinden stakker van vroeger, die op openbare liefdadigheid was aangewezen en wiens lot allerminst was te benijden, en den blinde van thans. Voor den laatste zijn er vele mogelijkheden om door het leven te gaan, als volwaardige menschen. De heer v. d. Berg gaf een duidelijke explicatie van de film. Dit staat wel vast: De blinde heeft geen behoefte aan ongepast medelijden en belangstelling, doch vraagt steun om hem te helpen het mooie doel te verwezenlijken. Die steun kan men geven door lid te worden van den Ned. Blindenbond. De heer Joh. v. d. Berg te Oosterbeek zal ieder gaarne als donateur inschrijven. Het was al laat, toen ds. Bloemhoff de bijeenkomst sloot. „WAARHEEN CHINA?" In Victoria-theater. De heer D. v. Staveren schrijft ons in verband met deze film het volgende: Een zeer goede documentair over China, een land, dat zoo groot is, dat het een continent op zichzelf vormt, een land met een oppervlakte van vierhonderd maal Nederland en een bevolking van 450 mil- lioen inwoners. Wat weten wij van dit volk, dat nog grootendeels een volk van nomaden is, wier land lange jaren door de z.g. beschaafde volken als een soort van wingewest is beschouwd, ten koste waar van ieder zich zoo veel mogelijk trachtte te verrijken? Wat weten wij er meer van, dan dat het een ontzaglijk groot en een ontzettend arm volk is; geteisterd door hongersnooden, binnenlandsche onlusten en plundertochten van de lieve buren: Rusland en Japan? Pearl Buck heeft ons in haar schoone boeken, o.a. „The good earth" en „East wind-Westwind", het een en ander verteld over de psychologie van dit voor ons zoo raadselachtige volk, wij hebben een kijkje gekregen in zijn ziele-leven, vol van in onze oogen wreede en vreemde dingen, doch ook rijk aan voornaamheid, dichter lijkheid en opofferingsgezindheid. Een leven, raadselachtig en schoon als een lotusbloem Deze film nu, vervaardigd door een expeditie onder leiding van Soederboem, den langjarigen medewerker van Sven Hedin, brengt ons inderdaad nader tot dit volk, tot deze zonen en dochteren van het gele ras, die hoe langer hoe meer en niet steeds tot hun geluk in aanraking komen met datgene, dat wij in niet gerin ge zelfoverschatting de westersche bescha ving plegen te noemen. Het eerste deel geeft een kijkje op het leven der nomaden in Binnen-Mongolië met hun half-wilde runderen en kamee- len. We wonen er een bruiloft bij en een vergadering der stamhoofden, maken ken nis met een Lama-tempeldienst en trekken vervolgens met een karavaan naar het zuiden, voorbij de beroemde Chineesche muur, naar Peking, dat tegenwoordig Peiping heet. Deze stad, die reeds bij 't begin van onze jaartelling een oeroude stad was, door kruisen wij in alle richtingen. Nog uitvoe riger is het bezoek aan Shanghai met zijn 3 millioen inwoners, waaronder 50.000 vreemdelingen. Deze stad heeft een Ame- rikaansch aspect, terwijl Kanton, de hoofdstad van Kwangtoeng, haar Chinees karakter behouden heeft. Dan bezoeken we de kusten der Zuid- Chineesche Zee en de oevers van de Jangtse, waar het volk zijn ontzettend moeilijk bestaan voortsleept in Mongool- sche gelatenheid. De zending doet daar prachtig werk; ze ontfermt zich vooral over de Onwelkome kinderen: de meisjes, ze voedt de hongerigen en troost de lijden den. Het volk van de Jangtse, een dal met 60 millioen inwoners, leeft op en om het water. Spoorwegen en autowegen zijn on bekend, alle vervoer geschiedt met jonken en grootere schepen, terwijl op het droge de lastdragers onze deernis wekken. De bodem van dit Jangtse-dal is zeer vruchtbaar, doch de opbrengst gaat naar den grondbezitter; de boeren zijn ontzet tend arm. We maken het leven van een dier 60 millioen stakkers mee, het leven en het stervenen de burgeroorlog en het „weggeven" van een meisje Dan komt de koelie, de „machine van China", die het heerlijk vindt om te ster ven, want dit is slechts de overgang naar de wedergeboorte. Mits hij slechts zijn eigen doodkist mag hebben en in zijn ge boortegrond, bij zijn voorvaderen, mag begraven worden. Er komt nog veel meer in deze rijke documentair: opiumkitten en de strijd daartegen, gevangenissen, Ming-graven, tempels, godsdienstige gebruiken, epide mieën, inentingen, moderne scholen, het doorbreken van moderne ideeën (het eerst bij de vrouwen!), het ontwaken van China, de strijd tegen Japan, revolution- naire troebelen, burgeroorlogen weer Japanen Rusland Waar gaat China heen? Achter de Groote Muur speelt zich een ontzettende tragedie af. De Zwitsersche Praesens-Film heeft er zijn operateur Berna heen gezonden, die dit treurspel in voortreffelijke beelden nader tot ons bracht, gemonteerd in een spannend tempo, begeleid door stemmingsvolle muziek. „SHERLOCK HOLMES" IN BIOSCOOP „HARMONIE". ,.De Nieuwe Eeuw" is van meening: Karl Hartl, die de film Sherlock Holmes op zijn naam heeft staan, is de maker van verschillende speelfilms, die zich niet op vallend van het gebruikelijke genre onder scheiden. Thans echter laat hij van zich spreken door een zeer vlotte en vaak geesti ge film, getiteld Sherlock Holmes, die ge makkelijk de gemiddelde bioscoopfilm ach ter zich laat, niet alleen om haar aantrekke lijk onderwerp, doch ook den prettigen ver teltrant, waarin hij Hans Albers en Heinz Rühmann ten tooneele voert. „Het Vaderland" schrijft: Karl Hartl, die zoo niet tot de meest artistieke, dan toch tot de meest gerouti neerde en bekwaamste regisseurs -van Duitschland gerekend moet worden (hij is de man van „Die Leuchter des Kaisers' „So endete eine Liebe" en films met Albers als „Gold" en „F.P. I antwortet nicht"), heeft ook „Sherlock Holmes" knap en met gevoel voor den juisten toon geregisseerd. Heeft hij in de eerste helft van het verhaal vooral den nadruk gelegd op de vroolijke zijde er van, in de tweede helft heeft hij met goed succes gepoogd spanning te wek ken door schildering van den strijd met de boevenbende, waarbij de kordate speurders gezeten er een authentiek Montmartre van te maken. Het wordt een fantastisch sa men voegsel van oude gevels en wonderlijke daken en goten en vensters, waarop en waarin en waarachter menschen wonen. En één dier menschen is Chico, riool wer ker en atheïst, omdat zijn vurigste wenschen nimmer verhoord werden, hoewel hij twee kaarsen van acht franc heeft gebrand op het altaar van Sainte Antoinelle-des-Pau- vres. Eén om straatreiniger te mogen wor den en de tweede voor een blonde vrouw. In een café wordt een meisje afgeranseld en op dat moment duikt Chico uit zijn rioolput op en neemt het kind in bescher ming. Het is meer een daad van goed fatsoen dan een blijk van bijzondere in teresse voor de geranselde jonge vrouw, die in het café van haar oudere zuster een vrijpostigen bezoeker den inhoud van een wijnglas in het gezicht heeft geworpen Diane wordt tegen den stoeprand gezet en de riool werkers gaan zitten schaften in ge zelschap van een ouden koetsier. Hans Albers alleen dank zij het bekende welwillende filmtoeval tegen de groote overmacht niet het onderspit delven. Met guitigen zwier heeft hij tenslotte dé scènes van de rechts zitting behandeld, waarin Albers, die dit gedeelte van zijn rol met extra veel genoe gen speelt, als een soort goochelaar het eene probleem na het andere tot een tref fende en bevredigende oplossing brengt „N. R'damsche Courant" spreekt zich als volgt uit: „In een razend tempo geschieden de avon turen, een tempo, dat echter toch met kracht op den grond blijft en daardoor den humor van het geval ook een gewicht geeft, dat hem niet belemmert, doch door de nadruk kelijkheid doet toenemen. Het slot is eerst een grandioze vechtpartij met de geheele dievenbende tegeli'k (van Albers ditmaal in de eerste plaats) en dan een met mach tig temperament geregisseerde rechtszitting, die wel behoort tot de aardigste rechtszit tingen welke de filmkunst heeft geprodu ceerd Wij willen alleen nog even terug komen op het talent, waarmede Hartl deze film zeker een meesterwerk in haar genre gemaakt heeft, en waarin hij met name alle elementen van geluidsfilm tege lijk ontwikkelt Hans Albers geeft in deze Sherlock Holmes een prachtige creatie. Heinz Rüh mann is prachtig en zonder ophouden ver makelijk als dr. Watson en de bijrollen zijn eveneens uitstekend, en hier en daar zelfs bijzonder uitstekend bezet. Een goede en bijzonder vroolijke film. En „De Maasbode" oordeelt tenslotte: Het is een uitstekende vondst, dit scena- ria en het heeft slechts gewonnen door de vlotte verfijning, die Karl Hartl er aan ge- gegeven heeft. Daarbij is natuurlijk een bondgenootschap als dat van den onvervaar den „Draufganger" Hans Albers en den prachtigen komiek Heinz Rühmann goud waard geweest, want het kon nu niet alleen een film worden met veel staaltjes van man nenmoed en „Unverfrorenheit", het werd ook een film, waarin men geniet van een komisch talent, dat van lieverlede wel onder de beste in de filmwereld mee mag tellen. Het is eigenlijk sterker en van betere orde dan wat Hans Albers te zien geeft, zoodat het dan ook niet behoeft te verwon deren, dat men aan deze film vooral herin neringen bewaart als aan een komische film van den eersten rang. „DE ZEVENDE HEMEL" IN CITY-THEATER. Simone Simon en James Stewart in een ontroerend verhaal. Dit is een film, met zooveel poëzie ver vaardigd, dat ge Henry King niet geheel ten onrechte den dichter van de Ameri- kaansche regisseurs zou kunnen noemen. „Seventh Heaven werd een film, zooals men er te weinig ziet. Een film die de rust en den vrede zoekt in plaats van verbluffender tempo en een droomerige illusie in plaats van de harde realiteit. Een film, waarin King weet te woekeren met zijn weergaloos meesterschap in het schep pen van die kleine werelden, waarvan er millioenen in de groote gaan. Het werd ditmaal dan een Parijsche achterbuurt, een walmende en krioelende steeg aan den rand van Montmartre en het weldadige is, dat bij King nimmer den opzet heeft voor- James Stewart en Simone Simon in de 20th Century-Foxfiim ZEVENDE HEMEL. Er is een stille en diepe schoonheid iii die beelden, waarin King zijn volmaaksten vorm vindt, los van alle tempo en bezeten heid, verdroomend in het geluk van twee menschen. Daarna wordt de film luidruch tiger: de oorlog breekt uit en de postbode brengt de mobilisatiebevelen rond. Hij slaat Chico over. Hoe kan men nu oorlog voeren zonder my, bromt de straatreiniger. Doch er worden ten slotte geen lieden vergeten door den oorlog en Chico ver trekt, zijn bruid achterlatend. Wanneer na vier jaar de wapenstilstand gesloten wordt, laat Chico op zich wachten. Vader Chévil- lon keert terug van het front en geeft de kleine Diane weinig hoop. In de waanzin nige vreugde, die zich van Parijs heeft meester gemaakt, rent zij de zeven trap pen op, wetend dat hij niet dood kan zijn, omdat zij hem vier jaar lang zoo dichtbij geweten heeft. Chico is niet dood, doch de oorlog maakte hem blind. King's teedere film gedoogde geen on herstelbare vernieling van het geluk zijner hoofdfiguren, schoon het de film sterker zou hebben gemaakt aan het slot. Doch Seventh Heaven" bleef met dat al een voortreffelijke film met een prachtige rol van James Stewart als Chico en een aan hankelijke jonge vrouw van Simone Simon als Diane. Met een kleine, knap gespeelde rol van J. Edward Bromberg, die ge den laatsten tijd steeds veelvuldiger op het witte doek aantreft en nog een reeks bonte figuren: Jean Hersholt, Ratoff, Mady Christians. Maar het werd alles bewogen door King, die zich wederom zijn reputa tie van opmerkelijk regisseur verdiend toont. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indië-vliegtuigen is: uitreis: Wielewaal te Calcutta, Valk we gens slecht weer te Athene, Buizerd te Ban- doeng; Het K. L. M.-vliegtuig de .Pelikaan" is vanmiddag op Schiphol geland. DE „TORENVALK" NAAR INDIE. Vanochtend 7.12 uur is het de „Torenvalk" met zes passagiers: twee voor Bagdad, één voor Karachi en drie voor Bangkok, van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de heer Blaak. Voor het traject NapelsAlexandrië hebben twee passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 117 K.g. vracht, 452 K.g. briefpost en 452 K.g. pakketpost meegenomen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden asm Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotter dam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. SEIZOEN-BEZIGHEDEN. Hoewel het bezoeken van tentoonstellin gen nu wel niet direct een noodzakelijk werk is, is het toch voor den pluimveehou der van groot belang. Hij leert er de ken merken zien van de rassen die hij er op na houdt, ziet wat handel en industrie brengt op het gebied van voer- en drinkbakken, broedmachines, kunstmoeders, hokken, enz. Verder spreekt hy er tal van collega's, van ai les en nog wat wordt er behsmdeld en zoo doende is het bezoek aan een tentoonstelling een nuttig en aangenaam werk. De z.g. plaat selijke tentoonstellingen zijn al heel aardig maar van meer waarde zijn natuurlijk de grootere, waar het beste materiaal uit het geheele land tesamen komt. Zoo hadden wij in ons land altijd twee groote centrale ten toonstellingen, een in Utrecht in December en een van Avicultura in den Haag in Januari. Het tentoonstellingswezen is echter hebben. Of Amsterdam voor een kippenten toonstelling zich zal leenen zrfl nog moeten blijken, want het succes van een dergelijke tentoonstelling hangt niet alleen af van de inschrijvingen en de pluimveehouders die haar bezoeken, doch ook van het gewone publiek dat min of meer uit nieuwsgierig heid of belangstelling zoo'n tentoonstelling bezoekt. In Utrecht en den Haag had men altijd massa's menschen, die niet direct zelf kippen hielden, doch zich toch zeer voor een tentoonstelling interesseerden en haar met een bezoek vereerden. Het is te hopen dat dit ook te Amsterdam zoo zal zijn en dat groote drommen menschen haar zullen be zoeken. Aan den ijver en de kundigheid der bestuursleden van Avicorna zal het stellig niet mankeeren. Ook de buitenlandsche deelname zal flink zijn, wat de tentoonstel ling zeer in waarde doet stijgen. Wie dus kan noteere alvast de datums van 11 en 12 Dec. voor Amsterdam. Voor degenen die meer tot de specialisten behooren komen natuurlijk ook de belang rijke buitenlandsche tentoonstellingen in aanmerking. Als zoodanig wil ik als een der besten nu alvast vermelden, de z.g. jong- pluimvee-tentoonstelling te Hannover op 16 en 17 October a.s. Hannover opent het groote seizoen voor Duitschland, het is als het ware het begin van het pluimvee-mode show en er komt (behalve van duiven) al leen pluimvee dat in 1937 geboren is. Han nover opent het seizoen van Duitschland, een seizoen dat dezen winter ongeveer 2000 ten toonstellingen zal omvatten en in Hannover wordt als het ware aangegeven wat dit jaar mode zal zijn. De tentoonstelling wordt in de laatste ja ren voor andere landen veel belangrijker, omdat Duitschland zoo geweldig hard voor uit gegaan is op pluimveegebied, zooals op de wereldtentoonstelling in Rome en in Leip- zig bewezen werd. De reis naar Hannover is vanaf Bentheim niet zoo duur meer, daar buitenlanders thans in Duitschland 60 pCt. reductie op de spoor- reizen genieten. Verder is Hannover een prachtstad en leert men er de voorbeeldige organisatie van dergelijke groote tentoonstel lingen kennen. Een bezoek aan deze tentoonstelling kan ik ten zeerste aanbevelen. Wie met den nachttrein 12 uur 's nachts Benfheim pas seert is om 3 uur in Hannover en heeft dan rustig den tijd uit te slapen tot 11 uur wan neer de tentoonstelling geopend wordt. Als derde, groote evenement op pluimvee- gebied noem ik de Vlaamsche tentoonstelling in Gent op 13 en 14 November. Ook werke lijk iets zeer bijzonders, een tentoonstelling meer aan de bedrijfspluimveehoudery ge wijd, waar men prachtige inzendingen op het gebied der broedmachines, kunstmoe ders, voeders, enz. kan bewonderen. De reis naar Gent wordt het beste via Antwerpen Brussel gemaakt en daar men in België z.g. weekend-kaarten kan krijgen komt ook deze reis niet hoog in prijs. Nadruk verboden. Dr. B. J. C. TE HENNEPE A. M. NacheniusRoegholt schreef twee meisjesboeken, welke door Gebr. Kluitman te Alkmaar werden uitgegeven, namelijk Lot speelt in de levensloterij en Margo's ups en down's. Het zijn boeiende verhalen voor oudere meisjes. In het eerste ontmoet de hoofd persoon Lotje een ouderen man en komt zij eerst na vele zielsconflicten tot de conclusie, hoe zij haar leven zal moeten inrichten. Het boek heeft een ernstigen ondergrond, maar geeft een zeer lezenswaardig en vlot ge schreven verhaal. In het tweede wordt de geschiedenis beschreven van een meisje, dat haar kinderjaren in Indië heeft doorge bracht. Zij woont met haar broertje reeds in Holland als haar moeder met de beide jongsten als weduwe repratrieert. Het is Margo, die in huis weer leven en opgewektheid weet te brengen en die vol lieve zorgen voor haar moeder is. Zij doet zich in deze boeiende geschiedenis als een sportief en flink meisje kennen. Ten slotte verlooft zij zich met een jongen man, die groote eischen aan haar liefde stelt, eischen waartegen de overmoedige Margo zich volkomen opgewassen weet. Van dezelfde schrijfster en by dezelf de uitgevers is het boek Dolly past zich aan, eveneens bestemd voor oudere meisjes. De schrijfster laat Dolly zelf haar avon turen vertellen, wat het boek een aparte be koring geeft, vooral vooral omdat Dolly een verwend kind is, dat zichzelf met den naam A. B. betiteld, wat het angstig bezit van haar ouders beteekent. Het A. B. wordt ten slotte naar een kostschool in Zwitserland gezonden en verandert daar in een normaal meisje. Later leert zij den waren Jacob kennen, die m dit boek Joost heet en haar niet meer het A. B„ maar het H. B. noemt, waarmee hy tot uitdrukking wil brengen, dat zij zijn heerlijk bezit is geworden. Bij dezelfde uitgevers verscheen Als je maar unit, door Johanna E. Kuiper, een boek over een pastorie in een klein dorpje, waarin een predikant met een zwakke vrouw en vier kinderen woont. De dominé gaat met zyn vrouw en de kleine Liselotje zeüery het wordt ruw weer en de boot slaat om. Het meisje verdrinkt, maar de moeder ooeel ger0d'i ZlJ g6neest met moeite van een S. ung°ntStekin8 en het te be rt™™ w gezm een moeilijken tijd doormaakt, maar omdat alle gezinsleden lenioonstelungswezen is echter elkaar lipfh0kK„„ T sczinsieaen !edenen leeUlk PUt "Maaien 2Sl"te ,lle geraaKt en in de laatste jaren was het zoo geworden dat alleen door persoonlijke, ta- mellJk belangrijke financieele offers van de steeds estuursleden deze tentoonstellingen gehou- en konden worden. Vandaar dat de beide es uren door onderlinge besprekingen er overgëgaan zyn samen te werken en pn i f enA groote tentoonstelling te houden ITk-u? f Amsterdam, in de daartoe zeer ge- de traVfP° ihal' Daarmede zijn dus de bei- boven. In de serie De Nieuwe leeskring versche nen Raadselen rond Bosch?icht Ln/r v.n Balkom,O™, SSt door Walter Tomson en De snoek ventje, door Wouter Walden, dri^aardigê jongensboeken, waaraan de Gebr. Kluitman zeker ple.zier zullen beleven. Het èemte staHen8inCeéndeniS raadse^chtige dief stallen in een pension, het tweede is een fantastisch verhaal uit Afrika en het derde voorkomt, die een gevangen snoek in een badkuip houdt totdat de kuip te klein voor den snoek wordt. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; nevelig tot licht of half bewolkt* weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk trok zich verder naar het oosten terug. De depressie in het noorden verplaatste zich noordoost- waarts maar is thans door een strookvor. mig gebied van lagen luchtdruk dat over de Britsche eilanden loopt verbonden met het lage drukgebied over Spanje. Noord-Scan- dinavië staat nog onder invloed van de de- pressie. De wind is er nog krachtig uit zuid west met regen. Op de Britsche eilanden waaien meest zwakke veranderlijke winden met gedeeltelijk bewolkte lucht en mist in het zuidoosten. Ook op het vasteland van West-Europa kwam vanmorgen veel nevel of mist voor met windstilte of zwakken wind. De temperatuur is in zuid-Frankrijk en Scandinavië boven normaal, overigens was zij vanmorgen meest onder normaal. Alleen op IJsland en plaatselijk in Duitsch land daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Voor onze omgeving wordt voorloo- pig nog weinig verandering in da weersgesteldheid verwacht, de bewol king zal echter wellicht iets toenemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtul. gen en alle andere voertuigen van 17.24 uuï tot 6.05 uur licht op. Bij deze uitgevers verschenen in de serie De vier jaargetijden nog: Gerrie en Juul en het buitenhuis, door A. Gaas-van der Hoop en Hand in hand, door W. J. Bakker-Tent- hoff, interessante geschiedenissen voor jonge meisjes. Zooals gewoonlijk heeft de firma weer zorg gedragen dat al haar uit gaven tot in de puntjes verzorgd zyn. van Donderdag 21 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige laatstek, STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1017/.. 3 Ned.-Indië 1937 96%, 28 145% 150'/, 1133/, 1233/, 242 302 136i/s 375/s 203/19 33'% ls/i« 243/]» HVis 61/, 423/, 37, 159 119 134'/, Tl 260 335- 145'/,-6 4U/i 23% 4 37f.«/i» lVi*% 28%,-9 13-*5/u 7V, 46i-Vu 4% 5H DuitschL '30 m. verkL bank-1nstell1ngen. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service t Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands t Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Deli Batavia Deli Senembab 4MER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50 x) tExclaim *E* dividend. Prolongatie vorige koers y, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.80'/. 8.96'/, 72.65 6-11% 30.50 41.64 40.02)4 46.2272 45.05 9.55 6.33% 1 4131/, 411-5 1403/, 157-'/, 120'/, 129-V, 34 391/,-'/, 20.10 1 827, 1681/, 168V, 323»/, 348'/, 341i/g 359*-60 81'/, 82 247, 301/, 125 143/,-Vs 107/, 12j-7w 202 2191-22* 1343/, 152 129 149 697/, 89 1001/, 113 2% 315/,,-'/, 117 127-9 116V, 126V,*7 1853/, 200-4 265 286 256 273-4 273/, 32 14»/» 8?/s ll'/s 67'/, 72 1 5%, 6'/s ex -coupon New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Heden: 1.80 8.96 72.62 6.12 30 53 41.70 40.02 46.25 45.05

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10