ff\ fff/fff (n h d Jkcvütciaal Ttieurn zuidscharwoude beemster noordscharwoude langendijk egmond a. d. hoef oude niedorp egmond aan zee st. pancras warm en huizen Aspirin egmond binnen heiloo ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 21 OCTOBER 1937 De verdwijning van generaal Miller. De Barmat-affaire. Antwoord van de Belgische regeering. Nieuws iri 't kort. ST. MAARTENSVLOTBRUG DERDE BLAD m «i m rww» wr^^w De Petit Parisien geeft een lange reeks bijzonderheden in verband met de ver dwijning van generaal Miller over de ge> heime rol, die gespeeld is door generaal Skoblin en de rivaliteit tusschen beide gene raals. Voorts wordt verband gelegd tusschen deze zaak en de verdwijning van Koetjepof, de diefstal van de papieren van Trotski, den moord op Navasjin en de terechtstelling in Zwitserland van Reiss. Vervolgens schrijft het blad, dat gisteren 63 uiterst belangrijke dossiers in beslag genomen zijn ten huize Van Bogovoed, den vroegeren financieelen raadsman van Kreuger. Bogovoed is eenige jaren geleden een belangrijk personage ge weest en boezemt den Witten Russen meer vrees in dan de GPoe. Men weet vooral van hem, dat hij tot den ondergang van Kreuger diens correspondent en misschien raadsman was. Sedert de verdwijning van Kreuger heeft Bogovoed geldzorgen gekregen. In de 63 dossiers, die gisteren te zijnen huize zijn verzegeld hebben de ambtenaren van politie ontdekkingen gedaan, die zij van belang achten „niet alleen, gelijk één hunner ver klaarde, komen wij dank zij deze documen ten nader tot eenige geheimzinnige punten in de Kreugeraffaire, maar wij vinden er belangwekkende gegeven in betreffende de zaak Navasjin". Dit verwondert niet, aldus de Petit Parisien, want reeds bij den moord op moord Navasjin werd de naam van Bo govoed genoemd. Onderhoud met Bogovoed. Een medewerker van de „Paris Midi" heeft Vanmorgen een onderhoud gehad met Bogo voed, te wiens huize de politie gisteren 63 dossiers verzegeld heeft. De medewerker zeide: ,Men zegt, dat de met het onderzoek belaste personen in Uw talrijke dossiers opmerkelijke bijzonderheden en nadere gegevens hebben gevonden over den krach en den dood van Kreuger en over de zaak Navasjin. Men zegt ook, dat de Witte Russen U meer vreezen dan de GPoe". Bogovoed verklaarde daarop: „Dat zijn allemaal grappenmakerijen. De bestudeerde dossiers zijn economische archieven. Ik heb my alty'd met economie bezig gehouden. Zy staan in geen enkel verband tot Navasjin, die ik trouwens niet gekend heb. Overigens houd ik mij niet bezig met politiek". STEEDS NIEUWE AANSLAGEN IN PALESTINA. Palestina heeft een veelbewogen nacht achter den rug. Zoo werden verscheidene vuurovervallen op de politie gedaan. Twee Britsche agenten van politie ontsnapten aan een aanval in de oude stad van Jeruzalem. Een joodsch politieman is ernstig gewond in Haifa. Een bom kwam tot ontploffing nabij het paleis van Justitie in Haifa. Een joodsche autobus werd beschoten uit ge weren. Ook zijn schoten gelost op den weg van Jeruzalem naar Jericho. De telefoon leiding is op verscheidene plaatsen tusschen Jeruzalem, Hebron en Jaffa doorgesneden. De autoriteiten zijn te Nabloes overgegaan tot verschillende arrestaties. Te Lydda is de bepaling, dat na een zeker uur des avonds niemand zich meer op straat mag bevinden, opgeheven, daar de autoriteiten de belofte hebben gekregen, dat binnen drie dagen de opgelegde boete zal worden betaald. De Belgische minister van justitie ant woordde gisteren op de interpellaties, welke door den katholiek de Dorlodot, door de frontisten en door de rexisten tot de regee ring waren gericht inzake de affaire Barmat. Deze interpellaties hadden betrekking op het vrijgeleide, dat aan Julius Barmat werd ver leend en de inschikkelijkheid welke hem ten deel viel door politieke inmenging. De minister zeide, dat hier sprake was van een nieuwen aanval op de regeering en den minister-president. Tegen Julius Barmat was noch is een be vel tot in hechtenis neming uitgevaardigd en het vrijgeleide werd hem alleen verstrekt omdat hij uitgewezen was en het parket hem wilde hooren. Dit vrijgeleide werd gegeven met toestemming van den procureur des ko- nings te Brussel en den minister van just.'.ie. De kosten van het verblijf van Barmat te Brussel hebben op geen enkel Belgisch or ganisme gedrukt. Een tweede vrijgeleide werd Barmat gegeven om voor de strafrecht- bank te verschijnen. Hierover heeft de pro cureur des konings onlangs een nauwkeu rige uiteenzetting gegeven. „Wat betreft de inschikkelijkheid, wil ik de waarheid niet verzwijgen, doch myn taak is moeilijk, want ik ben dan verplicht over dooden te spreken. Ik vraag dus de interpel- lanten niet aan te dringen". De interpellanten stelden voor een com missie te benoemen om de kwestie te onder zoeken, doch hiertegen verzette de minister zich. Hij wilde niet, dat de dossiers van de politie openbaar gemaakt zouden worden. Hierop ontstond rumoer in de banken der oppositie en de voorzitter schorste de verga dering. By de hervatting van de zitting verklaar de de minister van justitie, dat by het oefe nen van critiek op de regeering de fout is gemaakt de gebroeders Barmat te verwisse len, men heeft Henri voor Julius gehouden. Julius Barmat is in 1929 in België gekomen. In 1931 vroeg de advocaat Petitjean voor de drie gebroeders Barmat, Julius, Henri en David, een verblijfsvergunning aan. In Juni 1931 kreeg de toen minister geworden Pe titjean een negatief antwoord van de politie, doch in 1932 werd Henri en David Barmat een voorloopige verblijfsvergunning ver leend. In 1933 werd besloten Julius uit te wijzen, doch een advocaat van de schuld- eischers van Barmat kwam te zijnen gunste in het belang van de schuldeischers tusschen- beide en verkreeg een opschorting van drie maanden van het uitwyzingsbeveL Vervol gens werden Julius en Henri Barmat uitge wezen. Minister Lippens gaf Henri een uit stel van zes dagen omdat zyn vrouw ge opereerd moest worden. Dit uitstel werd ver scheidene malen verlengd op verzoek van Renkin, oud-minister-president, die optrad als verdediger van Henri Barmat. Door dit herhaalde uitstel, steeds op ver zoek van Renkin, die sindsdien is overleden en van Frangois, toenmalig socialistisch se nator, bleef Henri tot 4 Januari 1934 in Bel gië. Dit is alles, men heeft veel lawaai om niets gemaakt en zou beter hebben gedaan, aldus de minister van justitie, de regeering rustig te hebben laten werken. Berliner Tageblatt in beslag genomen - De politie te Weenen heeft het Berliner Tageblatt in beslag genomen wegens de publicatie van een interview, dat de leider der nationale oppositie in Oostenrijk, Leo- pold, dezer dagen heeft toegestaan aan een vertegenwoordiger van een Hongaarsch blad. Leopold had in dit interview den eisch gesteld, dat de Oostenrijksche natio naal socialisten met andere vaderlandgezin- den moeten worden gelijkgesteld. Het officieuse orgaan van de bondskan- selarij „Neurigkeitsweltblatt" wijst dezen eisch van Leopold krachtig af. Autobus in ravijn gestort. - Bij Siah Pisjen in Iran is een autobus in een ravijn gestort. Van de 37 inzittenden zijn 21 om het leven gekomen, terwijl de overige 16 ernstige verwondingen opliepen. Nationaal-socialisten veroordeeld. - In de zaak tegen 69 nationaal-socialisten, leden der partij van de „Zeisenkruisers", die er- vn beschuldigd worden een militairen aan slag te hebben voorbereid, heeft de recht bank te Boedapest den leider der partij, Zoltan Boszermenyi, veroordeeld tot twee jaar en twee maanden dwangarbeid en zijn v:er belangrijkste medewerkers tot straf fen, varieerende van één jaar gevangenis straf tot twee jaar dwangarbeid. De 64 ove rigen werden veroordeeld tot straffen, varieerende van drie dagen tot een maand gevangenisstraf. Alle beschuldigden zijn in beroep gegaan. Het O.M. daarentegen heeft strenger straffen geëischt tegen tien leiders. Voorts heeft het de directe arrestatie geëischt der beschuldigden, die tot langer dan twee jaar gevangenistraf zijn veroordeeld. De recht bank weigerde deze arrestaties te gelaten. De journalist Indermayr in hechtenis genomen. - Officieel wordt medegedeeld, dat de Weensche journalist Georg Inder mayr gisteren als verdacht van illegale partijwerkzaamheid, begaan door het af leggen van verklaringen aan buitenlandsche bladen, in hechtenis is genomen. In journalistieke kringen te Weenen ver luidt, dat Indermayr Oostenrijksch staats burger is. Men onderstelt, dat zijn inhech tenisneming in verband staat met het in terview van den leider der nationale oppo sitie, Leopoid. Naar Havas meldt, is George Indermayr een der meest actieve leden van den staf van kapitein Leopold, den leider der Oos tenrijksche nationaal-socialisten, gear resteerd op verzoek der regeering. Men acht het mogelijk, dat deze arresta tie het voorspel is van een duidelijker reactie der Oostenrijksche autoriteiten op de herleefde activiteit der nationaal socia listen, waarvan men in de omgeving van kapitein Leopold blijk geeft. Dorpen in Zuidwest Sinkiang door Russen gebombardeerd? - Het Japansche dagblad Asahi meldt, dat vijftig militaire Russische vliegtuigen verscheidene dorpen in het Zuidwesten van Sinkiang, een pro vincie van de Chineesche socialistische Sovjet-republiek, hebben gebombardeerd, o.m. Kasjgar, Joergi, Tsjar, Jarkand, Kar- galin, Tsjotan en Goema. Er vielen talrijke dooden. Het blad voegt hieraan toe, dat Sovjet- Russische troepen Kasjgar, Jarkand en Tsjotan hebben bezet. Men ziet in deze ge beurtenissen verband met het recente con flict tusschen dè Sovjet en de Mohamme- daansche inboorlingen. Terechtstellingen duren voort. - Vol gens de in het Verre Oosten verschijnende Burjatomongolskaja Prawda zijn te Oelan- Oede 54 beambten eener spoorwegmaat schappij onder beschuldiging van sabotage en spionnage ter dood veroordeeld. Zy zijn reeds terechtgesteld. Staking bij vliegtuigenfabriek. - Bij de vliegtuigenfabriek van de Havilland in de Londensche voorstel Edgware is een dui zendtal arbeiders in staking gegaan uit pro test tegen een wijziging in het stelsel van aflossing der dag- en nachtploegen. Het proces tegen vijftien communisten. - Het gerecht te Rome heeft uitspraak ge daan in het proces tegen vijftien communis ten. Over een daarvan kon geen vonnis ge veld worden, daar hij in een inrichting voor geesteszieken verblijft. Vyf verdachten wer den vrijgesproken. De andere werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen varieerende tusschen vyf en achttien jaar. Krachtens de wet op de amnestie zullen de straffen der meeste veroordeelden met twee tot vier jaar verkort worden. Antisemietisme te Dantzig. - De auto riteiten van Dantzig zetten haar antisemie- tische en anti-katholieke actie stelselmatig voor. Op de markpleinen zijn speciale plaatsen vastgesteld voor joodsche kooplie den. Voor joodsche winkels wordt gepost en de koopers worden gefotografeerd. Verder heeft de politie een huiszoeking verricht bij den leider van het katholieke centrum, dr. Kuronski, die consul-generaal van Oosten rijk is. Verscheidene documenten, ook papieren, die eigendom van het consulaat zijn, zijn in beslag genomen. Joodsche schoolinspecteur neergescho ten. - Hedenmorgen is te Jeruzalem de oudste inspecteur voor de joodsche scholen van het regeeringsdepartement voor onder wijs Avinoam Yellin Mbema, toen hy zijn kantoor binnentrad, neergeschoten. Hij werd in allerijl 'naar het ziekenhuis overge bracht. Zyn toestand is critiek. De dader is ontkomen. Overstroomingen in Thessalie. - Ten gevolge van overstroomingen in Thessalie zijn de spoorwegverbindingen tusschen Athene en Thessaloniki (Salonüri) verbro ken. De incidenten te Teplitz-Schoenau. - De „Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz" schryfi naar aanleiding van de incidenten te Teplitz-Schoenau, dat men in Duitschland zich er van bewust is, dat de Tsjechische uitdagingen in het geheel niet mogelijk waren, indien het Tsjechische volk zich niet door Frankrijk bemoedigd gevoel de. Dat de Tsjechen zich daarin niet vergis sen, aldus vervolgt het blad, blijkt uit de manier, waarop de Fransche pers de inci denten en de reactie in Duitschland behan delt en gebruikt als uitgangspunt voor aan vallen tegen het Derde Rijk. Het is te betreuren, dat men in Frankrijk blijkbaar nog niet inziet, dat het ideaal der Europeesche ontspanning, dat toch ook het ideaal van het Fransch volk in zijn over- groote meerderheid is, niet door draaierijen van „hooge politiek" gediend wordt. Men zegt, dat de collectieve veiligheid het doel der Fransche politiek is. Als in Parijs gesproken wordt over de gevaarlijke ver scherping van den toestand in Midden- Europa, moet men daar toch weten, dat het niet in de laatste plaats in de macht van Frankrijk ligt, constructiefouten ongedaan te maken. Opstand in Bolivia. - In het departe ment van Oruro in Bolivia zijn verschei dene honderden landbouwers in opstand ge komen tegen de grondbezitters. De bewe ging is onderdrukt. WERK OPGEDRAGEN. Door de Provinciale Waterstaat van Noordholland is bij onderhandsche over eenkomst opgedragen het maken van een vak van het kanaal OmvalHuigendijk, van een keersluis., tevens onderbouw eener basculebrug, van een vaste voetbrug en van aansluitende dijk- en weggedeelte, met bijkomende werken gelegen in de gemeen ten Alkmaar en Oudorp aan het aanne mersbedrijf O. J. Bosker te Wieringen. Oliebollendag. Woensdag heeft deze gemeente in het teeken gestaan van den oliebol. En niet alleen in het teeken, ook in den geur. Het geheele dorp rook bijna naar oliebollen en dit was ook niet te verwonde ren. De viouwenclub „Tonegido" hield den j aarlij kschen oliebollendag. Duizenden en duizenden oliebollen zijn door de nijvere dames gebakken. In een perceel van den heer Kostelijk was de bakkerij gevestigd. Den ganschen dag, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat stonden daar de dames te bakken. Andere hadden tot taak, de regi menten oliebollen aan den man, of liever, aan de vrouw te brengen. Een bedrijvige taak en een belangrijke. Want men kan nu wel 5000 oliebollen bakken, als ze niet worden verkocht heeft men er nog niets aan. Het zaakje liep echter „als gesmeerd". Hoe kan het ook einders met oliebollen. Honderden gezinnen hebben dezen dag hun maal gedaan met oliebollen, alles ten bate van het goede doel, dat de vrouwenclub beoogt. Niet alleen de huismoeders hebben hare medewerking verleend, ook van de zijde der leveranciers mocht men daadwerkelijke steun ontvangen. De fa. Timmerman, meelhandel te Alk maar, stelde 100 pond meel beschikbaar, terwijl de heer Van der Zei, broodbakker te Zuidscharwoude, het deeg machinaal heeft gekneed, hetgeen van veel belang was. Naar men ons mededeelt, zijn meer dan 5000 oliebollen verkocht, zoodat deze olie bollendag ongetwijfeld een aardig saldo zal opleveren. Dat mag ook wel, na al dat werk. Fabrieken afgebroken. De Hollandia-fabrieken aan de Klater- buurt nabij De Rijp zullen worden afge broken. Ook de pakhuizen en de directeurs woning zullen hetzelfde lot deelen. De hoop, dat de fabriek nabij De Rijp nog eens zou gaan werken, is dus in rook vervlogen. Meisjesclub. Naar wij vernemen, zal in deze gemeente opge- een Ned. herv. meisjesclub worden richt onder leiding van de Ned. vrouwenclub. herv. Overname van het electriciteitsbedrijf. Naar verluidt, hebben de Langendijker gemeentebesturen van het P. E. N. te Bloe- mendaal dezer dagen een voorstel ontvangen voor de overdracht van het gemeenschap pelijk electriciteitsbedrijf. Nadere mede- deelingen kon men ons nog niet ver strekken. Opening boschbouw-cursus. De omstandigheid, dat voor betrekkin gen op de provinciale landgoederen veel boomenkennis wordt vereischt, heeft de heeren J. Jager te Egmond aan den Hoef en Duimker te Bakkum, het initiatief doen nemen tot het oprichten van een bosch bouw-cursus. Voor dezen cursus, welke de vakken boomkennis, plant- en scheikunde omvat, meldden zich 22 leerlingen aan, waaronder vele uit de omliggende gemeenten Eg- mond aan Zee, Bergen, Bakkum en Castri- cum. Gisterenavond vond de plechtige opening Gisteravond vond de plechtige opening Egmondbinnen. De cursus zal gedurende den geheelen winter gehouden worden. Vergadering „Nut en Genoegen". In café Ho man alhier werd een leden vergadering gehouden van de plaatselijke vereeniging Nut en Genoegen. Uit het door den bibliothecaris opge maakte verslag bleek o.m., dat in het afge- loopen seizoen in totaal 256 boeken ter le zing waren uitgegeven en dat de biblio theek was verrijkt met een aantal nieuwe boekwerken. De rekening over het afgeloopen jaar werd nagezien en in orde bevonden. Het bestuur werd wederom hekozen. Lichtbeeldenavond Dinsdagavond werd door den Vlootaal- moezenier H. Bangert van Den Helder in café Brouwer voor een stampvolle zaal een schitterende serie lichtbeelden vertoond, door hem zelf gemaakt tijdens zyn reis met H. M. Hertog Hendrik naar de Straat van Gibraltar en de Afrikaansche kust in de maanden November en December van het vorig jaar. Op duidelijke en soms humoristische wy ze wist de spreker de belevenissen aan boord van het schip te schilderen. Ojn. had men met een flinken storm te kampen ge had. Duidelijk was het op de beelden waar te nemen, hoe het schip door de huizenhoo- ge golven heen en weer werd geworpen. Ook de beelden van het interieur van het schip en haar bemanning en hun dagelijk- sche bezigheden konden het publiek zeer interesseeren. Het marineleven aan boord van een oorlogsschip werd duidelijk ge schetst en ongetwijfeld zijn de aanwezigen voldaan huiswaarts gekeerd. Gouden huwelijksfeest. Onder overweldigende belangstelling hebben de heer J. Blaauboer en zijn echt- genoote Woensdag het 50-jarig huwelijks feest gevierd. Velen hadden ter eere van het gouden paar de vlag uitgestoken, ter wijl een schat van bloemstukken hun wo ning sierde. Het kerkbestuur, het bestuur der Noord- en Zuidhollandsche Redding maatschappij en het plaatselijk bestuur dier maatschappij, burgemeester Eyma en tal- looze vrienden en bekenden deden van hun belangstelling blijken. De kinderen van de vacantiekolonie Prinses Juliana, die door den heer Blaauboer gebouwd is, brachten het bruidspaar een zanghulde. Het was voor bruidspaar en familie een onvergete' lyke dag. De wet Molengraaff. Ingevolge de wet Molengraaff moeten alle zeevisschers zich aan een strenge keu ring onderwerpen. Dit beteekent voor ver scheidene visschers, die afgekeurd worden, een leelijke streep door de rekening, nu er juist eindelijk wat meer vaart kwam. Velen moeten ook eerst zich aan een operatie on- derwerpene alvorens goedgekeurd te kun nen worden. Artikel 411 Wetboek van Koophandel. Het op 1 October j.L in werking getre den nieuwe artikel 411 van het Wetboek van Koophandel bepaalt o.m., dat een schepeling geen sterken drank of wapens aan boord mag hebben zonder toestemming van den kapitein. Bij overtreding kan de kapitein overgaan tot inbeslagneming en verkooping ten bate van de instelling ten behoeve van zeelieden, aangewezen door den voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart. Als zoodanig is ingevolge deze bepaling thans aangewezen de Prins Hendrik-stichting alhier. V.A.R.A.-feestavond. Woensdagavond werd in het lokaal van den heer Bouwstra 'n feestavond gehouden door de Vara afd. St. Pancras. De voorzitter de heer A. Bobeldijk riep het welkom toe aan de talrijke bezoekers. Het is zeide spreker de eerste propaganda- avond, die door de afd. wordt gehouden en is als het ware een gewonnen avond. Door aanmoedigng van het gewestelijk bestuur is het bestuur aftief opgetreden en heeft het ledental uit weten te breiden van 9 op 25 leden, alzoo een vooruitgang van 115 daardoor is deze avond door de Vara gegeven als een belooning. Als spreker trad op de heer Swierstra van Enkhuizen, in een gloedvolle rede liet spreker naar voren komen het werken en streven der Vara. Hij releveerde het we reldgebeuren, en spoorde vooral de jonge ren onder de aanwezigen aan actief deel te nemen aan de beweging. Voor het gezellige van den avond traden op Wormerveer's Vara Trio. Deze heeren hebben zich uitstekend van hun taak ge kweten. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door gebr. Deutekom. Een gezellig bal besloot den avond. Arbeiderstooneelvereeniging. Alhier is opgericht een arbeiders-too- neelvereeniging. Het bestuur is samenge steld uit den heer A. de Ruiter voorzitter; mej. A. Schouw, secretaresse en den heer C. Zeeman penningmeester. Het licht in de bedoeling om reeds met Kerstmis de eerste uitvoering te geven. Verhuring landerijen gemeente en Burgerlijk Armbestuur. De uitslag van de op Woensdagmiddag in het lokaal van den heer G. J. Mosch plaats gehad hebbende verhuring van twee perceelen gemeente-landerijen is als volgt: Bouwland, genaamd „Achterweidje", gr. 37 sn., 4,90 per sn., hoogste bieder A. Jonker Pz. te Warmenhuizen. Bouwland, genaamd „Zuid Ooster Heen", gr. 27 sn., f 4.30 per sn., hoogste bieders Gebrs. Tesselaar Pz. te Warmenhuizen. De openbare verhuring van de landerijen van het Burgerlijk Armbestuur ging niet door, daar de huidige huurders accoord gingen met den getaxeerden prijs. - - „Hot kan ik m mijn kumtuf Ilf* meneer Goedereed' Overdag kan Ik mij nauwelijks bewegen en atcM» bijna nie» slagen van de pijnl" „Dui rbeumaüek! doet U daar Mets legen?" „Aek, wet *al ik tftartègen deen?" „Maar U bent toch niet van giste ren? eenvoudig Aspirin nemen, en wel meermalen per dag 1—2 tabletten, dat helpt!" is een "8oyt)«-producl. Oranjeband en »^iwi"-l<ruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid. Vergadering middenstand. Dinsdagavond hield de middenstands- vereeniging afd. van den K.N.M.B. een alge- meene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Met het oog op de vestigingswet is het van grootbelang, dat de jongere middenstanders in dit vak worden opgeleid. Om plaatselijk een cursus te stichten is niet mogelijk van wege de kleine deelname. Om naar Schagen of Alkmaar te gaan is ook niet zoo gemak kelijk. De bond heeft hieraan de volle aan dacht geschonken en hoopte een schriftelijke cursus in het leven te roepen. Besloten is om Langedijk en omliggende gemeenten aan te schrijven om onderling te trachten in deze iets te bereiken. Niet allen voelden voor een St. Nicolaas- attractie. Er is een commissie gekozen. Deze staat geheel vry en kan voeling houden met de attractie-commissie van de zustervereeni- ging. De contributie is bepaald op 25 cent per lid. Hierna werd de agenda besproken van de te houden Districtsvergadering op Donder dag 2 November a.s. in het Noordhollandsch koffiehuis te Schagen. Als afgevaardigden naar de districtsverga dering zyn gekozen de heeren D. Pastoor en Jac. Slot. De heer Slot stelde voor om bij ziekte el kander onderling te steunen. De voorzitter hoopte dat wanneer het mocht voorkomen men als leden elkander zou steunen. De vraag werd gesteld hoe het loopt met de belasting-inning. De incasseerder ver klaarde, dat dit heel goed loopt en er steeds bijkomen. De vraag werd gesteld of nog iets is te doen aangaande de vervroegde beslissing die zal vallen betreffende de opheffing van het gem. gasbedrijf. Hierop werd medegedeeld, dat de meeste activiteit aan den dag wordt gelegd. De gevolgen van dronkenschap. De gemeente-politie ontmoette gisteren avond om elf uur een persoon, die er klets nat, vuil en verfomfaaid uitzag en boven dien zeer sterk onder de invloed van sterken drank scheen te zijn. Op alle vragen van de gemeente-politie wist hij geen antwoord. Zelfs wist hij niet waar hij zich bevond. Zijn naam en woonplaats wist hij nog. Het bleek een zekere P. B. te zijn. Aangezien te Egmondbinnen geen localiteit ter ontnuch tering beschikbaar is, werd de mem vrijge laten. Den anderen dag werd de gemeente-politie gewaarschuwd. Ter plaatse gekomen zag men een hoed in de Egmondbinner Ring vaart drijven en aan den kant van de vaart, onder 't water, lag een fiets. Bij nader onderzoek bleek alles afkomstig van voormelden P. B., die den vorige avond in zwaar dronken toestand de weg kwijt geraakt was, en in Egmondbinnen was terecht gekomen. Door dronkenschap en vermoeidheid was hij in de vaart gevallen. Uit de nog duidelijk aanwezige sporen bleek, dat hij dwars door de vaart geploeterd was en aan de overzijde daarvan in 't akkerland was terecht gekomen. Daar was hij meer deren malen voorover en languit op den grond gevallen, hetgeen nog duidelijk zichtbaar was. Van 't voorgevallene is proces-verbaal opgemaakt, 't Droevige van 't geval is, dat P. B. nimmer te voren dronken is geweest en evenmin ooit in aanraking met de politie is geweest. Door onaangenaamheden thuis was 't zoo ver gekomen. Intusschen is het alhier sedert jaren niet meer voorgekomen dat proces-verbaal we gens dronkenschap moest worden opge maakt. Propaganda-avond. Dinsdagavond hield de Ned. Blindenbond een propaganda-avond in de Witte Kerk, bereidwillig door de kerkvoogdij afgestaan. Ds. Bloemhoff, die zich met eenige dames voor dit doel had geïnteresseerd, heeft eer van zijn werk gehad. De kerk was tot da laatste plaats bezet. Stemmige orgelmuziek ging vooraf en even onder acht uur trad de blinde propagandist, de heer Joh. v. d. Berg, aan de hand van ds. Bloemhoff, naar voren. Ds. Bloemhoff opende en leidde den heer v. d. Berg in. Hy deed dit op de hem eigener wijze en door zijn welsprekend woord heeft hy by menigeen medelijden opgewekt voor het lot der blinden, die niet verdienen, dat men ze iets toestopt, doch als fiere menschen welbewust werk voor zich opeischen en op een waardige wijze hun brood willen verdienen. De hr. v. d. Berg declameerde „De Zaaier" van den blinden componist Tr. Tingen. In drukwekkend was de auteur toen hij, blind geboren en dus nooit iets van de natuur gezien hebbende, den blinde de heerlijkheid der natuur laat aanschouwen, doch ook op

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9