HET BETOVERDE BOS. nare Hoofdpijn fatuL- en J-u Sport LI MM EN De strijd om het wereld kampioenschap. DERDE BLAD behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge rijt er af. Bovendien, Ge proeft niets I Prettig en makkelijk innemen I AKKER CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Overal verkrijgbaar i 52 cent per 12 (tuks. van plannen van Alkmaar om het gasbe drijf over te nemen. De voorzitter antwoordde hierop, dat te dien aanzien „niets in de pen" is. Aangezien het gas- en het electriciteitsbc- drijf ten nauwste zijn verbonden, zal ter dege moeten worden overwogen welke ge volgen een eventueele overdracht van het electriciteitsbedrijf zal hebben voor het gasbedrijf. De heer Kloosterboer wenschte te weten of het P.E.N. recht zal hebben het gemeentelijke bedrijf te nemen. „Ja", antwoordde de voorzitter, „maar niet vóór October 1942, en dan ook nog slechts op een redelijke basis". Op den duur zullen de Langendijker gemeenten haar electriciteitsbedrijf wel kwijt raken, een nieuw contract zal door het P.E.N. wel niet meer worden aangegaan. Zaak zal het in ieder geval zijn om het gasbedrijf zoo goed mogelijk te maken en te houden. De heer Kloosterboer vreesde, dat de drang naar concentratie het P.E.N. zal doen besluiten om bij niet vrijwillige over dracht van het bedrijf een nieuw net naast het bestaande te leggen, maar de voor zitter deelde deze vrees geenszins. Over deze gas- en electriciteitskwestie werd nog eenigen tijd gesproken, maar nieuwe argumenten vóór of tegen werden niet naar voren gebracht. Ten slotte sloot de voorzitter de openbare vergadering, waarna in comité nog eenige zaken moesten worden behandeld. De raad kwam Woensdagavond bijeen. De voorzitter, burgemeester Nieuwenhuysen, opende en memoreerde den zwaren slag, welke het oudste raadslid, den heer Bakkum, heeft getroffen door het verlies van zijn vrouw. Van de vele ingekomen stukken is het belangrijk, dat Ged. Staten hebben goed gekeurd de stichting openbare school, aan koop grond en geldleening, zoodat de bouw een kwestie van tijd is. Vmi de K. N. A. C. is een verzoek inge komen om de instemming van den raad voor verlaging van belasting voor motorrijders. B. en W. stelden voor deze materie aan de regeering over te laten. Goedgekeurd. Van de gezamelyke kasteleins was een uitvoerig adres ontvangen. Zij vragen: a. verlaging van belasting voor biljarts; b. soepeler toepassing van de vermakelijk heidsbelasting; c. afschaffing vloerbelasting; d. invoering van de kermis op Zondag. Bij B. en W. is geen bezwaar voor a. In gaande 1 Januari op 30. Voor b en c be pleitte de heer Commandeur om geen dubbele belasting te heffen. Voor z.g. feest avonden, bijv. een gezellige biljartclub of damclub, wordt nog 3 geheven. Spr. wilde vermakelijkheidsbelasting, doch niet meer. Behoudens enkele wijzigingen op be paalde dagen en na 11 uur werd het door den heer Commandeur voorgestelde, goed gekeurd. Over de invoering der Zondag- kermis stelden B. en W. voor om de kermis te doen houden op den 2en Zondag in Sep tember (dus te vervroegen) en den daarop volgenden Maandag en Dinsdag. De mee ningen waren rterk verdeeld en na een zeer uitvoerige bespreking werd de kermis- kwestie (2 of 3 dagen) aangehouden. De begrooting 1937 was terug gekomen met eenige bemerkingen van administratie ven aard. Na wijziging werd zij opnieuw vastgesteld. Bij de aanbieding vaststelling der reke ning 1936 bleek alles in orde. Besloten werd aan de L. T. B. voor den tuinbouw- wintercursus 19371938 50 beschikbaar te stellen. B. en W. stelden voor om de Jubileumbank, aangeboden door de feest commissie (bij gelegenheid van des burge meesters zilveren ambtsjubileum) in dank te aanvaarden en voor het onderhoud te zorgen. Onder dank werd dit goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de vaststelling der verordening betreffende beroep op het reglement Autovervoer voor personen. B. en W. zeiden, dat de uitvoering aan B. en W. is opgedragen en bjj meeningsverschil de ge dupeerde een beroep heeft op den raad. Goedgekeurd. De vergoeding ingevolge art. 101 L. O. voor de R.K. Jongens en Meisjesschool werd conform vastgesteld. Eindelijk kwam in behandeling het rapport van het Hoog heemraadschap inzake verbetering van den Dusseldorperweg. Na een uitvoerig rapport kwam de kostenberekening op 24.500. B. en W. vonden het veel te hoog, waarom zij voorstelden om naar een goedkoopere uit voering om te zien. De heer Commandeur zeide, dat we na meer okn een jaar wachten weer van voren af aan kunnen beginnen. Hierna hield de raad een gemoedelijk praatje over behoor lijke wegen. De heer Bult zeide, dat men rekening moest houden met autowegen. Wegen met grint en keislag waren vroeger goed, nu niet meer. B. en W. vroegen en kregen volmacht om met een ander plan te komen, een plan dat de draagkracht der gemeente niet te boven gaat. Bij de rondvraag wees de heer Comman deur op de z.L noodzakelijkheid om naam bordjes aan te brengen. Ook wilde spr. op verschillende punten eenvoudige banken plaatsen. B. en W. zullen een en ander overwegen en dientengevolge met voor stellen komen. Wethouder Valkering vroeg of er nog bloembollen geplant moeten worden langs enkele wegen en bij voor keur in de buurt van kerk en raadhuis. Zoo ja, dan moet men afmaken, anders zijn de bollen in den grond. Besloten werd B. en W. op te dragen hieraan uitvoering te geven. Daarna sluiting. DE HEFFINGEN OP BOTER EN MARGARINE. Een adres van den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscoö peraties aan den minister van economische zaken. De Centrale Bond van Nederlandsche Verbruikscoöperaties heeft een adres aan den minister van economische zaken ge zonden betreffende de heffingen op boter en margarine. Daarin wordt betoogd, dat door de maatregelen van 29 Augustus en 19 Sep tember j.1. de toestand zoo is geworden, dat de heffing op boter 0.45 per K.G. bedraagt en die op margarine 0.524. De heffing op boter is#met 10 cent per K.G. verlaagd, terwijl de margarineprijs slechts 4 cent per K.G. verlaagd kon worden. Reeds eerder, op 25 April '37, werd de heffing op boter met 6 cent per K.G. ver laagd, terwijl die op margarine met 4 cent per K.G. verhoogd werd. In 1929 kostte de margarine ongeveer de helft van wat voor boter betaald moest worden. Thans bedraagt de margarine-prijs 70 van den boterprijs. Hierdoor drukken deze landbouwcrisis maatregelen het zwaarst op de economisch zwakkeren. Het bestuur van den Centralen Bond acht dit niet alleen in strijd met de 'fjechtvaardigheid maar ook sociaal econo misch gezien niet verkieselijk. De groepen der bevolking, die in de eerste plaats margarine gebruiken, kunnen in het alge meen weinig of niet sparen. Bijna het ge- heele inkomen dier groepen wordt onmid dellijk 'besteed voor de aankoop van levensmiddelen. Als nu in een tijd, waar in de inkomens dier groepen sterk dalen, de margarineprijs hoog wordt gehouden, zal dit ten gevolge hebben dat minder geld aan andere artikelen dan margarine kan worden besteed, hetgeen een verminde ring der koopkracht beteekent. In het adres wordt berekend, dat bij een normaal mrrgarineverbruik 1/4, K.G. per week en per persoon een bedrag van 13.6214 aan crisis-lasten per jaar moet worden betaald door een gezin van vier personen. Het gaat hier dus niet om een te verwaarloozen bedrag. Naar aanleiding hiervan wordt den mi nister verzocht het vraagstuk der heffin gen op boter en margarine opnieuw in overweging te nemen en dusdanige wijzi gingen aan te brengen, dat de vroegere verhouding tusschen de kleinhandels prijzen van boter en margarine hersteld v/orden. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche zuivelcentrale heeft voor de week van 30 October t.m. 6 Nov. 1937 voor de consumptiemelk op regee- ringscontract, het taxegedeelte vastgesteld op 7.25 cent eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Voor de overmelk is de regeerings-minimumprijs vastgesteld op 6.50 cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk op 2.50 cent. GECONDENSEERDE MELK NAAR PALESTINA. De regeeringspersdienst meldt: Blijkens van den handels waarnemer voor Nederland in Palestina ontvangen telegrafisch bericht zijn verscheidene, sinds 1 October j.1. in Pa lestina ingevoerde zendingen gecondenseer de melk niet in overeenstemming met de op dien datum in werking getreden nieuwe sa- menstellings- en etiquetteeringsvoorschrif- ten, waarover reeds werd bericht in de dage- Üjksche mededeelingen van den economi- schen voorlichtingsdienst van 24 Juni en 11 Augustus j.L het niet opvolgen van deze voorschriften heeft weigering der zendingen door de autoriteiten: ten gevolge. Belangheb bende exporteurs kunnen op aanvrage van den economischen voorlichtingsdienst af schrift van de betreffende bepalingen ont vangen. HET MOND- EN KLAUWZEER. Schadevergoeding in bijzondere gevallen aan de veehouders? In antwoord op vragen van den heer Wijn koop, betreffende ondersteuning van boe ren, wier vee door mond- en klauwzeer is aangetast, deelt minister Steenberghe het volgende mede: Het is der regeering bekend, dat sedert Augustus j.L het mond- en klauwzeer in Nederland, evenals zulks het geval is in an dere landen van West-Europa, epizoötisch is opgetreden; eveneens is het haar bekend, dat hierdoor financieele schade aan de vee houders wordt toegebracht. De regeering is van oordeel, dat er geen aanleiding bestaat tot het toekennen van buitengewone geldelijke toelagen over te gaan, daar de gevolgen van optreden van veeziekten, ook van besmettelijke, tot het risico van het veehoudersbedrijf moeten worden gerekend. Volgens art. 44 der Veewet kan slechts geheele of gedeeltelijke vergoeding uit 's Rijks kas van schade, veroorzaakt door de toepassing van maatregelen ter bestrij ding der ziekte, worden verleend. Hoewel door den Veeartsenij kundigen Dienst is getracht de laatstbedoelde schade, die zeer afhankelijk is van den aard van het bedrijf tot een minimum te beperken, zal nader worden overwogen, of er aanlei ding bestaat in bijzondere gevallen een te gemoetkoming in de geleden schade te ver- leenen. MOND- EN KLAUWZEER OP DE VELUWE. Neemt nog enorm toe. Melden eenige plaatsen reeds dat het mond- en klauwzeer aan het afnemen is, op de Veluwe is dat nog lang niet het geval en breidt deze gevreesde vee ziekte zich nog steeds angstwekkend uit. In de gemeente Ede zijn thans 516 vee stapels aangetast, een aantal, dat veel groo- ter is dan eenige jaren geleden, toen een recordcijfer van driehonderd genoteerd werd. Ook in de gemeente Barneveld is het ergste leed nog niet geleden. Dagelijks wor den bijna vijftig aangiften gedaan. Op 350 boerderijen zijn besmettingsbiljetten aan gebracht, welk aantal tijdens de vorige epi demie echter ruim vijfhonderd wa». Daar het aantal aangiften echter met den dag toeneemt, zal dit cijfer spoedig bereikt wor den. In de buurtschap Terschuur is thans een landbouwer door het klauwzeer van de koeien aangetast. Zijn handen zijn overdekt met wonden en alle verschijnselen zijn overeenkomend met die bij het vee. Ver moedelijk is dit geval te wijten aan slordig heid bij de behandeling van aangetaste dieren. Ook in de gemeente Putten zijn zes per sonen aangetast door het mondzeer, even als in de gemeente Renswoude, waar een aantal kinderen aan deze ziekte lijdende is. Het aantal besmette veestapels bedraagt in laatstgenoemde gemeente thans 75. Tegenover de enorme toeneming staan slechts enkele verklaringen van genezin gen. Hoewel er nog vrij weinig dieren aan mond- en klauwzeer sterven, komt het veelvuldig voor, dat genezen verklaarde dieren volkomen ongeschikt geworden zijn als melkkoe. Er wordt dus wel groote scha de aangericht. DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 1,08 per K.G. OFFICIEELE DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele noteering voor Deensche boter bedroeg heden 277 kronen of 1.11. Voetbal. NEDERLAND—FRANKRIJK EN NORMANDIE—NEDERLAND. Laatste training op het V. U. C.- veld. Groot was de belangstelling gisteravond voor de training van de leden van de Ne- derlandsch elftalclub op het V. U. C.-veld te 's-Gravenhage. Het was immers de trai ning voor twee internationale ontmoetingen, n.L den wedstrijd te Amsterdam van het A-elftal tegen Frankrijk en dien van het B.-elftal tegen Normandië te Rouen. De spelers van beide elftallen met de reserves namen aan de training deel, niet minder dan 28 in totaal. Doch ook de be langstelling van officials was groot. Daar waren de heeren Herberts, Lamey, de Vries, Boeljon, Triebei, Mundt en eenige verte genwoordigers van de streekcommissies. In de V. U. C.-tent na de oefeningen on der leiding van Bob Glendenning heeft de heer Herberts weer zijn gebruikelijke speechje gehouden. Allereerst richtte de voorzitter van de keuzecommissie zich tot de spelers van het b-elftal, dat onder aanvoering van Cor Wilders de Nederlandsche kleuren te Rou en gaat verdedigen. Technisch zijn zij zeker niet de minderen van Normandië, maar het onbreekt den b-spelers wel eens aan voldoende ent housiasme. Maar ik heb, zoo zeide de heer Herberts, genoeg vertrouwen in Cor Wilders, dat hij er voor zal zorgen, dat in Rouen met hart en ziel gespeeld zal worden. Ik reken daar om op een gunstig resultaat. Nog één raad en die geldt ook voor de a-spelers: „houdt het spel tegen de Fran- schen open. Met kort spel bereikt men niets". Zich tot de spelers van het a-elftal rich tend zeide de heer Herberts, dat hoezeer dit elftal zich vaak in de adoratie van het Nederlandsche publiek heeft mogen ver heugen, het in tijden van nood alleen heeft gestaan. Zoo staat het nu a.s. Zondag ook tegen Frankrijk alleen, want één van de steunpilaren is ons ontvallen. Vaak ook gooit men het op den leeftijd van onze spe lers, maar men vergeet, dat de gemiddelde leeftijd van de Fransche ploeg nog eenige jaren hooger dan de onze is. Graag geven wij jongere spelers een kans, maar in vele gevallen wordt de voetballoopbaan van een jonge speler ontijdig vernietigd door de te felle critieken in de pers. Hij wordt vaak kapot geschreven". Als onze jonge spelers eens een jaar in volle vrijheid ongestoord zouden kunnen oefenen, zouden ze geheel tot ontwikkeling kunnen komen. Maar wat van dit alles ook zij, ook ons a-elftal kan Zondag een overwinning op de Franschen behalen, wanneer het met hart en ziel speelt. De „ouderen" zullen de jongeren moeten aanvuren. Al ontbeert het elftal het vertrouwen van velen, juist in die situatie is het tot groote dingen in staat. In dit verband herinnerde spr. aan den gelijkmaker in Dusseldorf. „Ik geloof in de overwinning van het Nederlandsche elftal en dat geloof laat ik mij niet ontnemen", zoo eindigde de heer Herberts. JONG HOLLAND-NIEUWS. Zaterdagmiddag trekt Jong Holland naar Zaandam om daar de plpeg van de Polak Zwart fabrieken (P. S.) partij te ge ven. Deze ploeg, zal het zich natuurlijk een eer rekenen om den zegetocht der Alk- maarders te stuiten. De allereerste wed strijd op eigen terrein, Jong Holland— L. S. V., werd verloren. Uit de daarop volgende 6 wedstrijden (3 uit en 3 thuis) wist de Oranjeploeg 11 punten te halen. Zal het nu P. S. gelukken Jong Holland den voet dwars te zetten? Laat het zoover niet komen Jong Hollandianen. Geeft U van den eersten tot den laatsten minuut, dan is er de kans, dat met moeite van P. S. gewonnen kan worden. Puntenver lies vergroot den achterstand met den lei der, L. S. V. Daar j.1. Zaterdag Z. C. F. C. I met 62 verloor van L. S V., moest ze de 2de plaats aan Jong Holland afstaan. Door dat Voorwaarts zich teruggetrokken heeft, is de stand momenteel als volgt: L. S. V. 6 5 1 0 30—8 11 Jong Holland 6 4 1 1 2614 9 Z. C. F. C. I 6 4 0 2 35—8 8 P. S. 5 3 1( 1 24—11 7 Blauwwit 5 3 0 2 2013 6 H. S. V. 5 2 12 13—14 5 Z C. F. C. 2 6 0 2 4 14—30 2 St. Ford 5 0 1 4 6—40 1 D. E. S. 6 0 1 5 6—37 1 Schaken. Een terugblik. De heer S. Landau schrijft ons: Een derde van de match is achter den rug en het is een ingewortelde gedachte in de schaakwereld, dat bij een dergelijken wedstrijd de verhouding, welke in de eer ste 10 partijen tot uiting komt, tevens het beeld geeft van den uiteindelijken uitslag. Laten we hopen, dat dit geen axioma is, anders zou Euwe met een achterstand van 9 partijen verliezen. Laat ons veeleer kijken naar de eerste match, van twee jaar geleden, toen Euwe reeds na de ne gende partij een achterstand van 3 punten had te boeken en er toch nog in slaagde niet alleen dezen achterstand in te loopen, maar zelfs de match te winnen. Ondanks zijn tekortkomingen, in deze match, dur ven we toch met zekerheid te zeggen, dat Euwe in de twee verstreken jaren er niet op is achteruitgegaan. In tegenstelling met de vorige match, waar in de eerste phase van den wedstrijd de openingstheorie geheel op den achter grond gebleven is begon het hier met een krachtproef van de betere kennis der theo rie. Bracht Euwe een noviteit in de eene partij, dan revancheerde zich Aljechin met een nieuwtje in de volgende partij. Euwe bleek echter in dit opzicht de meest scheppende geest te zijn. Een belangrijker factor in een dergelijke match is, voldoen de strijdlust en tactische slagvaardigheid te ontwikkelen. De eerste was bij Euwe slechts in enkele partijen aanwezig, terwijl zijn tegenstander een enorme wil en kracht tot vechten aan den dag legde. Waren het niet juist de souplesse van geest, welke Aljechin eigen is, en zijn ijzeren wilskracht en zijn onuitputtelijke energie, die hem wereldkampioen gemaakt hebben? Alje chin is lenig van geest, hij weet zich aan te passen aan zijn tegenstander. „Ik zal tegen dr. Euwe spelen zooals ik tegen dr. Euwe spelen moet. Heb ik in 1927 tegen Capablanca niet gespeeld, zooals men tegen Capablanca spelen moet?" Euwe daarentegen vertoonde vooral in de laatste partijen eenige zwakten. Aan tactische slagvaardigheid schoot hij tekort. Hij hechtte meer waarde aan een goed gefundeerden en strategischen partij- opzet. Doch welke waarde heeft het een party strategisch zeer fijn op te zetten, om zich even later door listige manoeuvres en manipulaties te laten overbluffen' Euwe verklaarde meer dan eens een erni stige studie van Aljechin's partijen ge~ maakt te hebben en tot de ontdekking ge~ komen te zijn. dat vele fraaie prestaties van Aljechin in zijn glansperiode te dan ken waren aan de omstandigheid, dat zijn tegenstanders op het beslissende moment vrees toonden. Maar waar blijft het zelf vertrouwen van Euwe en waar zijn pgy. chologische kracht waarmede hij den grooten Alexander in den titanenstrijd van 1935 versloeg? Aljechin is in uitstekende conditie speelt zijn beste schaak van de laatste jaren, terwijl Euwe in psychisch opzicht onder wisselende stemming te lijden heeft Hij verraadt menigmaal een bij hem on gekende nervositeit. Het grootste euvel bij hem is de psychische angst voor tijdnood. Terwijl bij de geroutineerde meesters van tijdnood pas sprake is in de laatste minu- tene belooft Euwe al in tijdnood te zijn wanneer hij nog een half uur tot zijn be schikking heeft. In dergelijke omstandig heden maakt hij fouten. Natuurlijk mag niet uit het oog verloren worden, dat de ex-wereldkampioen zijn psychologie hier op ingesteld heeft, want niets ontgaat den grooten tacticus. Wanneer hij merkt, dat Euwe onzeker van zijn zaak wordt, begint hij verwikkelingen te scheppen. Desalniettemin is onze landgenoot niet gedeprimeerd en neemt hij de geleden nederlagen met philosophische kalmte op. Gelukkig heeft hij geen fatalistische nei gingen en al is hij er zich van bewust, dat een achterstand van 3 punten tegen een in goeden vorm zijnden Aljechin niet ge makkelijk in te halen is, toch geeft hjj den strijd nog lang niet gewonnen. Wat Alje chin bij de opening in de Witte Brug te den Haag zei: „Ik zal tot het bittere eind vechten" is nu het devies van Euwe ge worden. Het ligt voor de hand, dat een groote voorsprong in een match kan leiden zooal niet tot overmoed, dan toch tot het nemen van risico, ook tot onderschatting van den tegenstander, in de overtuiging dat men, bijaldien deze zich zoo goed mogelijk mocht verdedigen, in het vervolg der partij wel weer nieuwe complicaties zal kunnen te weeg brengen in welke de eigen superioriteit waarvan men zoo overtuigd is als Aljechin van de zijde, de redding zal brengen. Tot nog toe heeft Aljechin zich door deze gedachten niet laten verleiden (waar schijnlijk gewaarschuwd door de vorige match) maar of de temperamentvolle Franco-Rus het zoo lang kan volhouden is een vraag. Behoudt Aljechin dezen vorm tot het einde, dan moeten we objectief zijn en toegeven, dat hij de herovering van den hoogsten schaaktitel ten volle zou ver dienen. Wielrennen. DE RONDE VAN FRANKRIJK 1938. Een gemengde Nederlandsche— Luxemburgsche ploeg? Op welke wijze de ronde van Frankrijk in 1938 zal worden georganiseerd, maakt op het oogenblik een punt van bespreking uit bij de directie van 1'Auto, het blad, dat de koers inricht. Verschillende berichten zijn reeds over dit onderwerp gepubliceerd, doch thans schijnt men wel als vast te kun nen aannemen, dat er zes ploegen komen, elk bestaande uit twaalf renners. De for mule der landenploegen men herinnert zich het minder aangename slot van de ronde in dit jaar is gehandhaafd: elke ploeg zou uit twaalf renners bestaan. Frankrijk, Italië, België en Duitschland komen met een volledige ploeg uit, zes Ne derlanders en zes Luxemburgers vormen tezamen een team, evenals zes Zwitsers met zes Spanjaarden. Uit deze gegevens blijkt, dat de deelne ming van zes Nederlandsche renners dus verzekerd is, al had, na de minder gunstige resultaten onzer landgenooten, in dit jaar, menigeen dit niet verw^ht. Een samengestelde ploeg, de heli- Luxemburgers, de andere helft Nederlan ders, werpt evenwel weer geheel nieuws problemen op. Wie moet er b.v. leiding ge ven aan een dergelijk team, een Luxem burger of een Nederlander, zullen beide deelen van de ploeg het met elkaar kunnen vinden of zal ieder zijn eigen kans waar nemen? Deze en dergelijke problemen doe men bij het vernemen van de nieuwe sa menstelling van het veld reeds direct op. Inmiddels verluidt, dat de categorie der afzonderlijken zal worden opgeheven. Dus geen Belgische, Italiaansche en Fransche individueelen meer, maar slechts een twee de en derde Fransche ploeg, waarvan de renners inderdaad als ploegmaten zullen starten. 269. Opeens greep hij verschrikt naar Anneke's hand. wêing een groot geruis door de lucht. Het leek wel of net donker werd en een gierende wind joeg door het bos, aKken en bladeren van de bomen scheurend! Toen An- f6 A*? Petei'tje verschrikt opkeken, zagen zij voor het aa de gezichten van de bomen in het betoverde bos, waar ze juist uit waren gekomen. 210. Maar wat was dat? Met wild gekrijs vloog daar de heks op haar bezem door de lucht, grote cirkels beschrij vend boven de bomen en verdween weer in de verte, een grote zwerm krassende raven achtervolgde haar.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10