JkoüUtciaal Tlieuws JUiMicaties Franco wil de Spaansche oostkust blokkeeren. De actie voor teruggaaf van Duitsche koloniën. Nieuws in 't kort. GROOTSCHERMER OUDE NIEDORP OUDKARSPEL OUDORP DERDE BLAD HET WERELDDUURRECORD VAN SLAATS IN GEVAAR. Archambaud's poging mislukt. Archambaud heeft gisteren in de late middaguren een poging gedaan om het werelduurrecord, dat op naam van onzen landgenoot Frans Slaats staat, te verbeteren. De zeer ernstige poging van den Franschman mislukte door het feit dat hij in den 75-ste ronde, toen hij ongeveer 29.770 K.M. had afgelegd, een lekke band kreeg, waardoor hij moest afstappen. Archambaud was er inmiddels in geslaagd op de tusschenafstanden vijf nieuwe we reldrecords te vestigen. De 10 K.M. legde hij af in 12 min. 51.6 sec., terwijl het oude wereldrecord op naam van Slaats stond, met een tijd van 12 min. 53.8 sec. Het we reldrecord over 15 K.M., dat met 19 min. 26.8 sec. eveneens op naam van Slaats stond is door Archaumbad gebracht op 19 min. 23 sec., terwijl hij verder nog het 20 K.M.- record op 25 min. 57 sec. bracht. Het oude record was eveneens van Slaats met 26 min. 2.6 sec. Tenslotte verbeterde Archambaud nog twee wereldrecords van Richard, n.1. over 25 K.M. met een tijd van 32 min. 31.4 sec. (oud record 32 min. 38.8 sec.) en het we reldrecord over een half uur met een af stand van 23.059 K.M. (oud record 22.993 K.M.) Opgemerkt zij nog, dat Slaats bij zijn poging voor het wereld-uurrecord in een half uur 22.991 K.M. had afgelegd waaruit blijkt, dat Archambaud na een half uur 68 meter voor was op Slaats. Uit een en ander zal het duidelijk zijn, dat Archambaud, indien hij niet door pech getroffen was, een zeer ernstigen aanval op het trotsche record van Slaats zou hebben gedaan. Automob lisme. FANTASTISCHE SNELHEID VAN CAPT, EYSTON. Meer dan 498 K.M. per uur! De Engelsche record-coureur Capt. G. E. Eyston heeft gisteren op de daarvoor be kende Bonneville Salt Beds met zijn spe ciaal geconstrueerden racewagen, de „Thun- derbolt" pogingen gedaan, om het absolute snelheidsrecord, dat zijn landgenoot Sir Malcolm Campbell, op 3 September 1935 te Daytona met zijn Campbell special machine met een snelheid van 484.621 K.M. gevestigd heeft, te verbeteren. Door „panne" aan zijn wagen gelukte hem dit* niet, maar niettemin heeft hij kunnen bewijzen, dat hij binnenkort in staat zal zijn, het oude record aanzienlijk te verbeteren. De eerste poging van Eyston mislukte. Hij legde den mijl af met een gemiddelde uursnelheid van 480.270 K.M. maar de tweede maal ging het beter. Ondanks het zachte briesje, dat Engelschman tegen had, bereikte hij een snelheid van 498.456 K.M., hetgeen tot nu toe nog niemand ter wereld met een automobiel gelukt was. Om echter de gemiddelde snelheid te verkrijgen, moest Eyston ook een terugrit maken. Reeds by het begin evenwel van dezen rit kreeg de Engelsche coureur een defect aan de koppeling, zoodat hij de po ging moest opgeven. Ongetwijfeld zou hij het absolute snelheidsrecord hebben verbe terd, immers, op den terugweg zou hy het briesje hebben mee gehad. De „Thunder- bolt" moet nu nagekeken worden, hetgeen eenige dagen in beslag zal nemen. Kegelen. ALKMAARSCHE KEGELBOND. De stand van het concours te Schagen t/m Donderdag 28 Dciober lj)37: Korpswedstryd. afd. A: Z. E. K. Z. te Alkmaar 222; Duim in 't Gat te Helder 215; E. V. A. te Helder 202; Hout of Fout te Schagen 201 30 tf.; AIc. Victrix te Alkmaar 201 28 tr. Afd. B: Houthakkers te Alkmaar 202; Cubo te Alkmaar 200; Hout of Fout te Helder 192; E. V.-A. te Helder 190; Duim in «t Gat te Helder 186; Duim in 't Gat te Helder 181. Dames: Onder Ons te Alkmaar 171; Onder Ons te Alkmaar 167; D. O. H. te Helder 151. Hoogste korpswerper afd. A: C. van Wijn gaarden 81 6x9. Afd. B: Mevr. Siegers- te Helder 81 5x9 6x8. Dames: Mevr. Byl te Helder 80. Jubileum (alleen voor" Schagen): H. J. van Veen te Schagen 75; K. Molenaar te Schagen 69. Propaganda: Mevr. Roos te Helder 37; mevr. Tuinman te Schagen 36 2x; B. v. d. Hoven te Schagen 36.' Vaste baanwedstrijd'dames: Mevr. Kokkes te Alkmaar 43; mevr. Rol te Schagen 41; mevr. Diepen te Alkmaar 39. Heeren afd. A:. J. Lammers te Helder 45 3x; H. J. van Veen te Schagen 45 2X 44 2x; D. Brouwer te Schagen 45 2X 42; C. H. de Lange te Alkmaar 45 44 43 2x; J. van Spanje te Alkmaar 45 44 42. Afd. B: W. Burdorf te Alkmaar 45; C. Rol te Schagen 44; Dr. Elema te Schagen 43 41; Dr. Boerma te Schagen 43 39; K. Langendijk te Alkmaar 43; Dr. v. d. Sluis te Alkmaar 42; T. Bonsema te Alkmaar 42; Dr. Nanninga te Alkmaar 41. Palma de Majorca de eenige vlootbasia. Met ingang van gisteren is Palma de de Reclame met directe resultaten. John Caples, deskundige op reclame- gebied, schrijver o.a van het bekende boek: „Tested Advertismg Methods" („Gecontroleerde Reclame-metho den") liet zich onlangs als volgt uit: „Advertenties in couranten zijn het aangewezen reclamemiddel voor proef-campagnes, omdat zij goedkoop zijn, directe resultaten opleveren en groote aanwendirgsmogdijkheden hebben." Majorca de eenige vlootbasis van strijdkrachten van Franco geworden. Onder commando van vice-admiraal Francesco Morano Fernandez wil de vloot de Spaansche kust van de Fran sche grens tot Alraeria blokkeeren. De admiraal is vanmiddag te Pollensa aangekomen, hij begaf zich onmiddellijk naar Palma, waar hy het bevel op zich heeft genomen over de strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht, die tot dusverre door den schout-bij-nacht Bastarreche, door ge neraal Enrique Canovas en door kolonel Ra man Franco gecommandeerd werden. De oorlogsschepen, die zich in den Atlantischen oceaan bevonden, zijn ter beschikking geko men door de verdwijning van l|t noorde lijk front en begeven zich naar de nieuwe basis. Admiraal Fernandez zal in het geheel beschikken over 35 eenheden, waaronder vier kruisers,, de Canarias, de Almirante Cervera, de Baleares en de Navarra, en twee kanonneerbooten. De vloot zal trach ten den toevoer van levensmiddelen en ma teriaal voor de regeering van Valencia te verhinderen. Fernandez heeft verder de beschikking over talrijke escadrilles vliegtuigen en wa tervliegtuigen en over een sterk garnizoen dat, naar men in gezaghebbende kringen verzekert, uitsluitend bestaat uit Spaansche infanterie-, artillerie-, genie- en marinetroe pen. De vliegtuigen hebben reeds vele ver kenningsvluchten tusschen Barcelona en Cerbere gemaakt. De troepen zijn goed ge oefend en goed uitgerust, zoowel voor het verijdelen van een mogelijke landingspoging der regeeringstroepen als voor andere doel einden. In dezelfde gezaghebbende kringen is men van meening, dat het optreden van alle strijdkrachten op Majorca beslissend kan zijn, wanneer Franco het sein tot het ver wachte krachtige offensief op het schier eiland zal geven. Nazi-propaganda op Nieuw-Guinea. Een onderzoek door de autoriteiten van Britsch Nieuw-Guinea ingesteld naar „nazi- propaganda" onder de inlandsche bevolking van dit mandaatsgebied heeft aan het licht gebracht dat het personlijk enthousiasme van Duitsche zendelingen wellicht evenveel schuld draagt aan deze propaganda als de werkelijk georganiseerde actie. Men neemt als vaststaande aan, dat de beschuldigingen in dit opzicht tegen katho lieke missionarissen ongegrond zijn. Echter wordt verklaard, dat de jonge zendelingen uit Duitschland, die zich bij de Luthersche zending op Nieuw-Guinea aansluiten, na- tionaal-socialistische propaganda onder de aan hen toevertrouwde schoolkinderen ge maakt hebben. Kolonisten in de buurt van Luthersche zendingsposten hebben verklaard, dat de nieuw-aangekomen zendelingen, en zelfs eenigen van de ouderen, die met verlof in Duitschland waren geweest, rondgebazuind ahdden, dat Duitschland het beheer over Nieuw-Guinea spoedig zou overnemen en aanraadden de Duitsche taal te leeren ter voorbereiding van deze wijziging. Kleine kinderen in enkele dorpen begon nen spelenderwijs den nazi-groet en den roep „Heil Hitier" te gebruiken. Men zag de swastika- verschijnen op vlaggetjes, vastge klemd in de uit palmhout opgetrokken wanden der hutten, en inlandsche onder wijzers van de zending gaven op verrassen de wijze blijk van hun kennis der verdien sten van Hitier. Meer dan een kwamen berichten binnen, dat inlandsche werkkrachten openlijk zou den hebben verklaard, dat hun Australische werkgevers niet van hun werkelijke mees ters waren. Zoodra de overheid vernomen had wat gaande was, zond zij een brief aan den lei der der Luthersche zending te Fischhafen, waarin zijn aandacht op de verschijnselen gevestigd werd. Die brief had de gewenschte uitwerking: de propaganda stierf uit. De overheid wacht thans af of de bewe ging weer opleeft. Toen Austalië het beheer over Duitsch Nieuw Guinea op zich nam na den oorlog, werd de zending zeven jaren tijds gelaten om de Duitsche zendelingen te vervangen door die van andere nationaliteiten. Op den herhaalden aandrang van rrrgr. Newton, den Anglikaanschen bisschop van Nieuw Guinea, werd dit besluit echter eenige jaren later ingetrokken. Indien de propaganda herleeft zou, zoo zegt men hier, deze vorwaarde echter op nieuw gesteld kunnen worden. Mijnongeluk bij Rijssel. - Gisteravond is een ontploffing ontstaan in de schacht Renard van de Anzin-mynen te Denain. Men schrijft het ongeluk toe aan het ont ploffen van stof. Op het oogenblik van het ongeluk waren een tiental arbeiders in den mijngang aan het werk. Twee hunner werden gedood en vyf ernstig gewond. Men vreest, dat nog een slachtoffer, dat nog onder de puinen begraven is, het leven heeft verloren. Cumberland onder water. - Het peil der rivieren in de buurt van Pittsburgh en Johnston stijgt snel en reeds zyn enkele rivieren buiten haar oevers getreden. De hoofdstraat van Cumberland is overstroomd en het water bereikte daar een hoogte van 20 c.M. De bewoners van het door over strooming bedreigd gebied hebben de waar schuwing ontvangen, hun huizen te ver laten. Een dorpsburgemeester door messteken gedood. - De burgemeester van het Roe- meensche dorp Veresti is in tegenwoordig heid van een groote menigte gemeentenaren door messteken gedood, even nadat hij een monument had onthuld van Duca, den Roe meenschen minister-president, die in 1933 door leden van de anti-semietische organi satie, de IJzeren Garde, was vermoord. De burgemeester had in zijn toespraak leden der IJzeren Garde de moordenaars genoemd. Twee broers trokken zich deze woorden erg aan en toen de burgemeester zijn toespraak geëindigd had, vielen zij hem aan. Met messen brachten zij hem doodelyke wonden toe. De daders zijn gearresteerd. Nieuwe vonnissen in Dantzig. - Giste ren zyn wederom vier personen veroordeeld wegens het deelnemen aan de plundering van Joodsche winkels in Dantzig op 23 Oc- tober j.L De hoogste straf bedroeg vyf maanden gevangenisstraf. Te klein om een auto te besturen. - De Zweedsche regeering houdt zich op het oogenblik bezig met de vraag of iemand, die slechts 1 M. 54 lang is, auto's mag besturen of niet. De plaatselijke autoriteiten van Oestergoetland hebben geweigerd een man van deze afmeting een rijbewijs te ver strekken op grond van het feit, dat zijn kleine lichaamsbouw het hem niet mogelijk maakt welk motorvoertuig ook te besturen. De medische officier van gezondheid heeft de aanvrage van den man ondersteund en vastgesteld, dat de candidaat absoluut in staat zou zyn een wagen met een speciale zitplaats voor den bestuurder te rijden. De „kleine man" heeft by de regeering een protest ingediend tegen de weigering hem een rijbewijs te geven. De gezondheidsdienst heeft zich echter uitgesproken tegen het advies van den officier van gezondheid met de verklaring, dat „een lengte van 1 M. 54 een goede reden moet zijn om iemand een rijbewijs te onthouden". De regeering heeft in deze aangelegenheid nog geen besluit genomen. Spoorwegongeluk bij Halberstadt. Gistermiddag is te Nienhagen nabij Halber stadt een trein ontspoord, twee locomo' tieven, een goederenwagen en een per sonenwagen vielen om. Twee spoorweg beambten kwamen om het leven, 21 per sonen liepen kwetsuren op. Een berg aan den wandel. Het dorpje Novi Pazar in Joego-Slavië wordt met den ondergang bedreigd, doordat de heuvel Jakoflejna langzaam aan het verschuiven is geraakt en zich voortbeweegt in de richting van de rivier Josjnitsa. Reeds is de heuvel ruim 400 meter voortgeschoven. De bewe gende aardmassa's hebben reeds verschei dene huizen bedolven, zoodat de bewoners dakloos geworden zijn, terwijl ook an deren den nacht in de open lucht door brengen uit angst, dat hun huizen 's nachts verpletterd zullen worden. De bosschen, die eens den top van den heuvel bekroonden, staan nu boven de bedolven huizen, boom gaarden en weiden hebben fich verplaatst, de geheele heuvelhelling vormt een groote woestenij. Men vermoedt, dat de grondver schuiving veroorzaakt is door ondergrond- sche bronnen. Volksonderwijs. Woensdagavond hield de afd. Zuid- en Noord-Schermer van Volksonderwijs een ledenvergadering ten huize van den heer H. van Truyen, onder voorzitterschap van den heer S. v. Stralen. De opkomst was niet onbevredigend. Een bespreking werd ge houden over de algemeene vergadering te Utrecht. Besloten werd de afdeeling wel te doen vertegenwoordigen. Tot afgevaardigden stelden zich beschik baar de heeren J. Pilkes en D. Pascha, die verklaarden bereid te zijn gezamenlijk de algemeene vergadering te bezoeken tegen de vergoeding, die voor één afgevaardigde beschikbaar was. De uitgebreide beschrijvingsbrief lokte nog al eenige bespreking uit aangaande het punt „financieel beleid". Ook het punt „concentratiewetje", waar de voorzitter uitvoerig bij stilstond, gaf aanleiding tot gedachtenwisseling en men was van gevoelen, dat wederom openbare scholen gevaar kunnen loopen. Ten opzichte van dit punt was men voor de eigen ge meente nog al optimistisch gestemd, gezien de houding van den raad in 1933. Bij de rondvraag kwam ter sprake het houden van een propaganda-avond. Hier over waren de meeningen nog al verdeeld. Tot vaste plannen kwam het ook nog niet. Hierna sluiting. Ouderavond. Op Woensdagavond werd in de O. L. school te Oude-Niedorp een ouderavond gehouden. De voorzitter deed enkele mededeelingen. Het aantal leerlingen is ongeveer gelyk gebleven. Verder is er in de maand November weer een revisie van den tand arts. Van de gemeente is nog 5 subsidie ontvangen voor schoolvoeding. Dan zijn enkele excursies gemaakt door de leerlingen o.a. naar de zuivelfabriek te Lutjewinkel. Het schoolreisje is heel goed geslaagd. Er is een batig saldo, maar dat is noodig om het volgend jaar een 3-daagsch schoolreisje te organiseeren. Verder is er binnenkort kostelooze inenting tegen diphtherie en roodvonk. Het leek den voorzitter ge- wenscht hier nog even op het nut van deze inenting te wijzen, daar sommige ouders hun toestemming nog niet gaven. Volgens de doctoren is aan deze inenting geen ge vaar verbonden en zyn de kinderen voor hun geheele verdere leven onvatbaar. De voorzitter hoopte, dat de betreffende ouders alsnog hun toestemming zullen geven, omdat dan het effect zoo groot mogelijk is. Zoo mogelijk zal ook dit jaar aan de overblijvende kinderen melk worden ver strekt Er is weer subsidie aangevraagd bi, het gemeentebestuur, terwijl op het St. Nicolaasfeest een verloting voor dit goede doel gehouden zal worden. Daarna kwam de bespreking van het St. Nicolaasfeest aan de orde. Evenals vorige jaren zal er een lijst circuleeren voor de inwoners om dit mooie kinderfeest weer mogelijk te maken. De regeling werd aan de oudercommissie en het onderwijzend personeel overgelaten Daarna werd er gepauzeerd, terwijl aan de ouders gelegenheid werd gegeven het werk van de leerlingen te bezichtigen, waar een druk gebruik van werd gemaakt. Na de pauze las het hoofd der school eenige schetsen uit het schoolleven, die zeer in den smaak vielen. W. O. L. Polder. Bij de laatst gehouden bestuursvergade ring werd medegedeeld: Dat, ten behoeve van den provincialen weg, van de poldereigendommen was over geboekt op naam der provincie Noordhol land ongeveer 50 c.A. water van Oude Niedorp, sectie A nummer 10, gelegen aan de Blokhuizen. Dat diverse ingelanden met de kroos- schouw zijn beboet en dat de meening van sommigen, dat zoogenaamde eigen slooten buiten de schouw vallen, onjuist is en in strijd met de verordening, waarom nog enkele gebruikers beboet moesten worden. Dat de heeren D. Wynker en A. Groen Jz. aangemaand zyn om jukken, welke voor den watertoevoer hinderlijke obstakels zyn te ontruimen, waaraan eerstgenoemde reeds voldeed, terwijl dit van laatstgenoemde nog niet bekend is. Dat een stuk sloot, gelegen tusschen de perceelen van de gezusters Prins, J. Brou wer, J. Snip, wed, J. Rigter en A. Molenaar is uitgekeurd en vóór 31 December a.s gereinigd moeten zyn. Dat aan den Slikvenpolder kennis is ge geven op een desbetreffend verzoek, dat de tot October aangegane overeenkomst tot hulp in de bemaling is verlengd tot dat de verbindingsduiker zal zijn ontruimd en de polderscheiding afdoend zal zijn gedicht. Dat voorzitter en secretaris enkele hoofd- slooten peilden, welke verbetering behoeven, Naar aanleiding van dit rapport en verder gevoerde besprekingen zal de voorzitter uitvoering in werkverschaffing aanvragen, tot verbetering van de volgende slooten: 1 de Voordiksloot vanaf J. Wit tot het land padhek; 2. de Krommesloot; 3. de Toekomst sloot; 4. een gedeelte van de Weeshuissloot van J. Wit tot G. Groen. Voorts de hoofd slooten no. 1, 4 en 7. Dat gecombineerd met de gemeente Oude- Niedorp is gehuurd de schuur van den heer Jac. Sinnege, staande op het erf van den heer G. Portegijs aan de Weel en binnen kort alle poldermateriaal aldaar zal worden opgeslagen. Een en ander werd voor kennisgevine aan genomen. Voorts werd besloten: 1. Om aan artikel 19 der keur- of politie verordening een ontheffingbepaling toe te voegen, opdat aan den heer C. Lakeman e.a. toestemming zal kunnen worden verleend tot stichting van een onderbemaling. 2. Om het salaris van de ambtenaren te verhoogen met het bedrag dat wegens by drage voor pensioen door hen moet worden gestort, ingaande 1 Juli 1934 en hun pen sioensgrondslagen dienovereenkomstig te wijzigen. 3. Om aan den Prov. Waterstaat van Noordholland toestemming te verleenen tot tijdelijke omlegging van de polder kade in de Leijen, ter bevordering van de aldaar voor uitvoering der kanalisatieplannen te leggen vaste brug. 4. Om binnen kort een aantal onwel riekende slooten achter het dorp Zijdewind uit te keuren. 5. Om den heer C. Lakeman aan te schrijven en op te dragen een duiker in zijn dam te leggen als door het bestuur, bij toestemming tot het leggen van den dam, is voorgeschreven. Ouderavond aan de O.L.S. Woensdagavond werd aan de O.L.S. de jaarlyksche ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer C. v .d. Abeele, heette de aanwezigen welkom, in de eerste plaats de ouders, vervolgens den spreker van dezen avond, den heer J. Hoogerduin, vertegenwoordiger van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gravenhage. De notulen van den vorigen ouder avond gaven aanleiding tot twee opmer kingen, n.1. dat met de poging tot gratis zwemgelegenheid geen succes is bereikt en dat van een algemeene inenting der kinderen tegen diphtheritus de noodzake lijkheid niet wordt^ingezien. De burgemeester deelde mede, dat een vraag in- een Raadsvergadering naar mo gelijke melkvoeding voor kinderen, die deze voeding noodig zouden hebben, de aanleiding is geweest, dat verbinding is gezocht de Zuivelcentrale, die voor melk voeding op school een regeling heeft ont worpen en hij adviseert den voorzitter nu het woord te verleenen aan den heer Hoo gerduin, die hedenavond aanwezig is om dit onderwerp voor de ouders uiteen te zetten. Onder groote belangstelling werd de zeer duidelijk en begrijpelijke uiteen zetting van den heer Hoogerduin gevolgd. De stof werd in een aantal punten ver deeld, welke alle uitvoerig werden weer gegeven. (Onze plaatsruimte laat niet toe dit alles op te nemen.) De ouders kunnen zich nu binnenkort zelf uitspreken met een voor of tegen op een schrijven, dat ze zullen ontvangen, waarop tevens zal worden gevraagd naar de bijdrage, die ze per kind en per week hiervan willen beschikbaar stellen. Het personeel heeft, naar de voorzitter mededeelde, het onderwerp gezamenlijk besproken. Het sluit zich aan by de mee- GROOTE NAJAARSVEEMARKT. De Directeur van het Gemeente-Slacht huis en het Marktwezen te Alkmaar brengt hierbij ter algemeene kennis, dat ter ge legenheid van de GROOTE NAJAARSVEE MARKT te Alkmaar, op DINSDAG 2 en WOENSDAG 3 NOVEMBER 1937, het vee, hetwelk men niet per vaartuig, en vee dat men niet te voet via den Heilooërbrug naar de markt brengt, alléén mag worden aan gevoerd langs den Helderscheweg naar de Handelskade en over de Schermervlotbrug, via den Kanaaldijk, over de Frieschebrug. Aanvoer van vee over de BERGERBRUG, de EMMABRUG, de POPMANSBRUG en de beide rustieke voetbruggen is verboden. Het vee dat vanaf den Schermerweg naar de markt wordt gebracht, moet via den Kanaaldijk, naar de Frieschebrug vervoerd worden. Het vee, aangevoerd vanuit de richting Akersloot over de Voormeer en de Bier kade, moet via de Schermervlotbrug, over den Kanaaldijk, mar de Frieschebrug wor den vervoerd. Al het vee, tevoet aangevoerd vanuit de richting Heiloo, moet via het Ritsevoort, de Koorstraat, de Laurensstraat, de Nieuwe- sloot, de Doelenstraat en Doelenkluft, naar de Handelskade gebracht worden. Het vee- vervoer per as uit de richting Heiloo moet via den Kennemersingel en Geestersingel, naar de Handelskade. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee moeten gelost worden aan de Handels kade; de havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede zullen* voor zooveel noodig, de schepen welke een ligplaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den havenmeester, tijdelijk worden verlegd. Het vee, langs den Helderscheweg en per vaartuig aangevoerd, mag alléén naar de markt worden gebracht over de Korte Nieu- wesloot, van de Handelskade af. Bij de FRIESCHEBRUG en aan de HAN DELSKADE (Korte Nieuwesloot) zal het aan te voeren vee deskundig worden onder zocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Zonder dat hier aan gevolg is gegeven, mag geen vee ter markt worden aangevoerd. N adrukke- lyk wordt den aanvoerders echter medegedeeld, dat het onderzoek van vee alléénzal geschieden na de lossing; keuring op vaartuigen, vrachtauto's of andere ver voermiddelen vindt der halve niet plaats. De toegangen tot de markt zullen wor den opengesteld op Dinsdag 2 November 1937 van des voormiddags 10 uur tot des na middags 1 uur en op Woensdag 3 Novem ber 1937 van des voormiddags 7 tot 10 uur. Afvoer van vee door de Langestraat is verboden. Alkmaar, 28 October 1937. De directeur van het Marktwezen, VOORTHUYSEN. HINDERWET. By besluit van 28 October 1937 is aan de N.V. Vereenigde Petroleum Maatschappijen Purfina-Sinclair „Sinfina" te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het uitbreiden van een ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftapinrichting, door bijplaatsing van een tweede aftappomp, voorzien van een electro-motor van 1/3 P.K., vóór en ten behoeve van het perceel Kanaalkade nrs. 3 en 5, alhier. Alkmaar, 29 October 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ning van den dokter, dat het aantal kin deren, dat de melkvoeding werkelijk noo dig zou hebben om een of andere reden, op deze school niet groot is. Ze hebben alle kinderen met elkaar de revue laten passeeren en meenen, dat het aantal niet grooter zou zijn dan 30, hetgeen op een getal van 130 lang niet overwegend1 is. Het personeel vindt, rekening houdende met deze aantallen, dat het wel wat veel gevergd is, dat zy kinderen, die thuis geen melk wilden drinken, het op school moes ten voeren, uitgesloten natuurlijk die kin deren, die het noodig hadden. Maar mocht de uitspraak van de ouders zoo zijn, dat toch tot een algemeene melk voeding zou worden besloten, zullen zij zeer zeker hun medewerking willen ver leenen. De burgemeester dankte daarop de Oudercommissie voor de gelegenheid om dit onderwerp op dezen avond te behan delen en den heer Hogerduin voor zijn welwilllendheid om dezen avond als spre ker op te treden. Vervolgens werd het werk der leerlin gen bezichtigd. Het is altijd een gezellig tijdje als de vaders en moeders het school werk, teekenwerk en de handenarbeid van hun kinderen zien en de opmerking maken dat zij vroeger op school niet zoo veel geleerd hebben. De rondvraag leverde niets meer op en het was bijna 11 uur toen deze leerzame en genoegelyke ouderavond door den voorzitter werd gesloten. Spaarregeling B-steun. Ook in deze gemeente zal een collecte voor den B-steun worden gehouden. Nog deze week wordt bij de huizen van de bur gerij een circulaire bezorgd, waarin op de komende inzameling wordt gewezen. Een aantal werklooze spaarders er zyn in de ze gemeente 23 spaarders hebben zich bereid verklaard de circulaires te versprei den en in den loop van de volgende week met gesloten bussen lang de huizen te col lecteeren. Gaarne wekken wij de ingezetenen op bovengenoemde inzameling in ruime mate te gedenken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11