Agenda NASSAU-TAX. Tel. 3545 De kou.,.? Die laat me koud! Kijk maar eens naar Van den Brul op pag. 4, 2e u. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. CAFEHOÜDSTER AANGERAND. De dader gearresteerd. De Alkmaarsche politie heeft gister avond goed en snel gewerkt door een aanrander te arresteeren, die een café- houdster alhier had willen aanranden, maar die na een vechtpartij met haar de vlucht nam. De politie arresteerde den dader te Zuidscharwoude, hoewel zijn identiteit aanvankelijk onbekend was. Het gebeurde moet zich aldus hebben af gespeeld: Gisteravond na afloop van de veemarkt, kwam een jongeman in een café alhier, waar hij toen hem bleeek, dat de café houdster alleen thuis was poogde, niet rader te noemen handelingen met haar te plegen. De caféhoudster bleek echter een lastige tegenpartij, want zij verdedigde zich heftig. Weliswaar werd bij die worsteling haar japon gescheurd, maar de jongeman moest ijlings de vlucht nemen. Onmiddellijk werd de politie van het ge beurde in kennis gesteld en hoewel zij aan vankelijk geen enkel houvast had de identiteit van den man was onbekend kwam zij toch op een spoor, dat naar den Langendijk leidde. Nog gisteravond werd de 16-jarige J. D. te Zuidscharwoude in zijn woning gearresteerd en overgebracht naar Alkmaar, alwaar hij aan een verhoor werd onderworpen. Nadat proces-verbaal tegen den jeugdigen knaap was opgemaakt, werd hij weer teruggegeven aan den vader. SCHEEPSBOTSING. Gisteravond om 9 uur zijn, waarschijnlijk ten gevolge van den mist in de Ringvaart van Heerhugowaard ten Noorden van de spoorbrug twee motorbooten, resp. eigen dom van den heer Leek te Zuidscharwoude en C. Beers te Winkel, op elkaar ingeloo- pen. De boot van den heer Leek was ledig en die van den heer Beers diep geladen en de botsing vond plaats in een nauwe passa ge, daar ter plaatse een baggermolen en een schuit waren gelegen, welke laatste niet of onvoldoende verlicht was. Het schip van den heer Beers werd om hoog gevaren, de knecht werd tegen het dek geslagen en bekwam lichte verwon dingen. Beide schepen bekwame lichte averij. De heer Beers was daartegen niet verzekerd. DOODELIJK ONGELUK TE CASTRICUM. Op den straatweg onder Castricum heeft de mist gisteravond 'n slachtoffer geeischt. Een vrachtauto was aan den rechterkant van den weg geparkeerd omdat de chauf feur het achterlicht wilde repareeren. Natuurlijk was door dit lichtdefect de auto niet goed te onderscheiden, maar toen de chauffeur den motorrijder hoorde na- deren heeft hij met een brandende lantaren gezwaaid. Ook dit signaal schijnt in den mist niet te zijn opgemerkt met het gevolg, dat de motorrijder in volle vaart tegen de auto botste. Hoewel een medicus spoedig ter plaatse was bleek de motorrijder de 21-jarige T. uit Den Haag zoo zwaar gewond, dat hij kort na het ongeval is overleden. TEGEN EEN PAARD OPGEREDEN. Dinsdag reed de heer S., van Graft, te Akersloot met zijn motorrijwiel langs den Kanaalweg in de richting Heiloo. Hoewel hij signalen gaf, reed de bestuur der van een paard en kar, zonder dat deze verandering van richting aangaf, naar links, om een dam in te rijden. De motorrijder kon niet meer stoppen of rechts ontwijken en reed tegen het paard op, tuimelde over zijn motor heen en kwam er betrekkelijk met eenige schram men en builen af. Erger was het met de motor gesteld; deze was zwaar gehavend. Aangifte bij de politie volgde. MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in de gemeente Zijpe neemt nog steeds sterk toe. Soms worden per dag zelfs meer dan 20 gevallen aangegeven. In to taal zijn thans reeds meer dan 260 veesta pels aangestast. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer is te Akersloot gestegen tot 125. Geregeld komen er echter ook aan giften, dat de ziekte geweken is. Drie die ren zijn bezweken en naar het abattoir vervoerd. BENOEMING. Bij kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Noordholland: Tot dijkgraaf van het waterschap De Schermeer, C. Kramer Glijnis te Stompe- toren (gemeente Oterleek); tot heemraad van het waterschap De Schermeer, W. J. Koning te Zuid- en Noord-Schermer. A. V. R. O.-EXCURSIE. De A. V. R. O. organiseert voor de luis teraars uit Alkmaar en omgeving een in teressante excursie naar de studio's te Hil versum op Donderdag 18 November a.s. Niet alleen, dat de deelnemers een goede gelegenheid zal worden geboden te kunnen waarnemen hoe en waar de uitzendingen in Hilversum worden verzorgd, doch tevens heeft een mooie autotocht plaats met o a. een bezoek aan Naarden's Raadhuis en het Comenius Mausoleum; verder gaat de tocht door het Gooi, langs Palels van het Prin selijk Paar, enz Wij twijfelen er niet aan, of de deelne mers (sters) aan deze excursie zullen een prettigen dag beleven. HET COVOTO HERDENKT WIJLEN DR. VAN DAM. Alvorens gisteravond de in dit nummer besproken uitvoering van Molnars „Groote liefde" was aangevangen, heeft de voorzit ter van het Comité voor tooneeluitvoerin- gen, dr. J. B. van Amerongen, wijlen dr. van Dam herdacht in de volgende rede: Het lijkt wel alsof juist wanneer er in ons Comité aanleiding tot verheugenis bestaat, een droevige gebeurtenis haar schaduw over die blijde stemming moet werpen: Ongeveer twee en een half jaar geleden stierf Jacob Cloeck, op het oogenblik dus, dat we tien jaar bestonden; en nu we bij kans twaalf en een half jaar bestaan, ont valt ons Dr. van Dam. Het is hier niet de plaats uit te weiden over de beteekenis, die van Dam voor de wetenschap en voor zijn patiënten heeft ge had; trouwens het overgroote aantal van zijn collega's en patiënten, dat wij nog kort geleden op het kerkhof bijeen zagen, was op zichzelf al welsprekend genoeg. Maar Van Dam was meer nog dan een groot en humaan geneesheer, hij was ook een sterk sociaal voelend mensch. En als zoodanig, en meer in het bizonder als lid van ons Comité, meen ik, tevens uit naam van zijn achter gebleven medewerkers, een enkel woord aan zijn nagedachtenis te moeten wijden. Wanneer mij werd gevraagd, de figuur van Van Dam kort te karakteriseeren, dan meen ik allereerst te moeten wijzen op zijn eenvoud, zijn oprechtheid en zijn zeld zame bescheidenheid, of misschien beter nog, zijn vermogen de eigen persoon te kun nen uitschakelen en ondergeschikt te ma ken aan de belangen van anderen. We weten hoe hij nog in zijn laatste dagen, toen hijzelf maar al te goed wist. hoe ho peloos zijn toestand was, vóór alles dacht aan zijn patiënten. Voor ons, die hem van nabij kenden, was dit trouwens niet zoo heel vreemd. Immers in de dagen, dat de slagen van het lot hem het wreedst troffen, had hij, bij zijn groote persoonlijke smart, steeds nog levendige belangstelling voor de zaken van onze onderneming. In onze vergaderingen was Van Dam uiteraard een markante figuur. Veel zei hij niet, maar als hij sprak, had zijn woord rustig en bezadigd geuit, onmiddellijk groot gezag, want men voelde intuitief, dat wat hij zei, voortsproot uit een helder in zicht, maar vooral dat hij bij het uitspre ken van zijn meening boven de dingen stond, dat die opvatting zuiver objectief was, ontdaan van alle persoonlijke facto ren. En daar kwam nog iets anders bij, iets wat ik zou willen noemen: zijn gezond op timisme. Dat optimisme wist ons anderen steeds weer te bemoedigen als de moed ons dreigde te ontzinken. En ik kan U nu wel verklappen, dat toen eenige jaren geleden de omstandigheden zoo waren, dat we half besloten hadden het bijltje erbij neer te leggen, dat het toen feitelijk Van Dam is geweest, die de zaak heeft gered. Uit eigen middelen heeft hij een nieuwe, uitgebreide reclamecampagne bekostigd, een campagne, de ten slotte succes bleek te hebben, maar beter nog dan deze stoffelijke steun: zijn blijmoedig vertrouwen op betere tijden schonk ook ons weer nieuwen moed om de zaak door te zetten. Aan het geregelde werk van ons Comité had hij betrekkelijk weinig deel, al kon men als het noodig was natuurlijk steeds op hem rekenen. Zijn velerlei drukke bezig heden namen hem te zeer in beslag dan dat wij hem onnoodig wilden lastigvallen. Maar daar kwam nog iets anders bij: Van Dam had blijkbaar vertrouwen in de wijze waar op elk van ons de taak vervulde, die hij op zich had genomen. En dit feit, het bewust zijn, dat we het vertrouwen van iemand als Van Dam hebben mogen verwerven zal ons, naast het leed om zijn gemis, steeds een groote voldoening blijven. En we be houden ten slotte de dankbare herinnering aan een nobel, krachtig en tegelijkertijd be minnelijk mensch, een man, die zich nooit door teleurstellingen liet neerslaan en deze herinnering zal ons ook in de toekomst bij het vervullen van onze taak blijven sterken. Op verzoek van dr. van Amerongen heb ben de aanwezigen vervolgens staande eenige oogenblikken onder diepe stilte hun gedachten naar den man laten uitgaan, wiens voortreffelijke eigenschappen door den voorzitter van het Covoto op zoo een voudige en treffende wijze naar voren gebracht waren. JAN SMETERLIN. De beroemde Chopin-vertolker Jan Sme- terlin, die onder auspiciën der Alkmaar sche Kamermuziekvereeniging op Dinsdag 9 November a.s. een enkelen Chopin-avond zal geven in het gebouw De Unie werd te Bielsko in Polen geboren en heeft eerst in zijn vaderland, en daarna te Weenen gestu deerd. In 1913 behaalde hij aan de Meister- schule aldaar den eersten Staatsprijs. Eerst na den grooten oorlog debuteerde hij in de concertzaal, eerst te Weenen en Parijs, waar na Berlijn en Warschau volgden. Smeter- lin is thans gevestigd in Londen van waar uit hij geregeld zijn groote tournee's heeft te maken naar Spanje, Italië, Joegoslavië, Polen, Scandinavië, ons land, Engeland enz., terwijl hij ieder jaar uitgebreide con certreizen maakt door de Ver. Staten, waar hij de geliefde gast is van de concertpodia aller groote steden. Vorig jaar maakte hij o.a. ook een groo te tournee door Ned.-Indië, waar hij triom fale successen oogstte. Zoowel door zijn con certen in den winter met onze groote or kesten als door zijn talrijke recitals in onze groote steden is Smeterlin zeer dikwijls in Nederland en wordt er als een der beste vertegenwoordigers van zijn instrument be schouwd, en een Chopin-vertolker bij uit nemendheid. Op zijn recital in onze stad zal deze groote kunstenaar het volgende Chopin- programma ten gehoore brengen: Barca- Tot en met 14 November tentoon stelling teekengenootschap „Kunst zij ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdagen en Zondagen van 10 tot 10 uur, andere dagen van half 2 tot 5 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Zeven oorvijgen (rom.-amus.); hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ching- Ching (amus.); hoofdrollen Shirley Temple, Robert Young en Alice Faye. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tarzan de ontembare (avonturen), hoofd rol Buster Crabbe. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 4 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Wespennest" door „Ulvadero". 8 uur, herv. kerk te Heiloo, gewijd in strumentaal concert; orgel, viool, cello. Zaterdag 6 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Arb.- Muziekvereen. „Excelsior". rolle op. 60, 2 Mazurkas, Ballada op. 52, Sonate B kl. op. 58, vijf etudes en Andante spianato et grande polonaise brillante op. 22. L. M. G. Arntzenius schreef o.a. in de Te legraaf na een der Chopin-avonden van Smeterlin in Amsterdam: Een der hoogte punten van het seizoen. Ik zou u geen re cital kunnen noemen waar men zoo gecon centreerd en innig luistert naar een zóó bij zonder en zóó toegewijd pianospelen. Er waren de ovaties van de staande zaal gelijk de kunstenaar ze hier gewend is. De uiting van respect en dankbaarheid en admiratie, welke steeds dezelfde blijft door de jaren heen, op al zijn prachtige recitals. Wat steeds verandert is de altijd weder nieuwe indruk, dien de hoorder mee naar huis neemt: diepe, levende, ontroerde indruk, die tot de kost baarste behoort van heel het seizoen. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS OOK VOOR U! Men schrijft ons: Alweer een speldjesdag Maar het Ned. Roode Kruis doet zonder schroom een beroep op allen, om Zaterdag aanstaande den j aarlij kschen collectedag te doen slagen voor het koopen van een Roode Kruisspeldje. Daar is de hulpverleening van het Roode Kruis bij watersnood, stormramp en groote spoorwegongelukken. In die gevallen staat een geheel geoefend leger Roode Kruis mannen gereed om onmiddellijk de behulp zame hand te bieden. De instelling van ruim 600 eerste hulp posten langs de groote verkeerswegen geeft een zekere gerustheid aan allen, die betrok ken zijn bij het steeds toenemend snel verkeer. Zoo bezit ook Alkmaar een afdeeling van het Ned. Roode Kruis met een transport colonne, welke leden dag en nacht gereed zijn' gratis eerste hulp bij ongevallen van welken aard ook te verleenen. De transport colonne-leden van het Roode Kruis zijn daartoe van de noodige verbandmiddelen voorzien. Van absoluut levensreddende beteekenis is de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis, welke ook hier ter stede bestaat. Er zijn reeds eenige gevallen, waarin leden der Alkmaarsche Roode Kruistransportcolonne geheel belangeloos hun bloed hebben be schikbaar gesteld in dienst van hun mede- menschen. We denken voorts aan de Roode Kruis- ziekenhuizen, aan de Roode Kruis Parkher stellingsoorden in ons land, aan de Roode Kruis-ziekenwagentjes, welke op de stations der Ned. Spoorwegen ten dienste van zieken en gebrekkigen gereed staan en aan nog zooveel andere nuttige acties door het Roode Kruis ondernomen. Het spreekt vanzelf, dat zulks geld vor dert, veel geld. Wilt U iets doen? Laat U dan inschrijven in het gulden boek van het Nederlandsche Roode Kruis door eene vaste jaarlijksche bijdrage van minimum één gulden. Maar de eerste daad is U koopt a.s. Zaterdag het Roode Kruis speldje! DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft er in Alkmaar een hondje. De kenteekenen zijn zwart met bruine vlekken, reu met zwak achter lichaam. Op den Bergerweg is een poesje gevonden. De kenteekenen zijn zwart met witte borst en pooten; pl.m. 4 mnd. oud. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den heer C. Verwer, inspecteur van dierenbescher ming, Baanstraat, alhier. UIT DE BOUWVAKKEN. Het bestuur der commissie tot naleving van het collectief contract verzoekt ons opname van het volgende: Zooals elders in dit blad blijkt, zal op 9, 10 en 11 Nov. in café St. Willibrord b'onnencontrole worden gehouden door de commissie tot naleving van het collectief contract. Deze commissie wordt gevormd door vertegenwoordigers uit de patroons- en werknemersbonden. Deze controle is voor de bouwvakarbei ders van het grootste gewicht. Een vacantiebonnemboekje moet na 11 Nov. het teeken van goedkeuring der commis sie hebben, om in het vrije bedrijf werk te kunnen krijgen. Daarom dringen we met den meesten ernst bij de werknemers er op aan, dat hun bonnenboekje na 11 November afgestem peld is. Bouwvakarbeiders, het gaat hier om uw eigen belang. DE OPBRENGST DER COLLECTE. De gister hier ter stede gehouden collecte ten behoeve van dekking en kleeding heeft een bedrag van 580.68 bijeengedragen. Waarschijnlijk is nog het een en ander te verwachten waarmede dit bedrag aanmer kelijk kan worden aangevuld. FAILLISSEMENTEN. Utgesproken zijn de volgende faillisse menten: le. J. A. Besteman, electriciën te Alk maar. Rechter-commissaris mr. Fruin, cu rator mr. Smal. 2e. J. Selman, landbouwer te Venhuizen. Rechter-commissaris mr. Ledeboer, cura tor mr. Leesberg. 3e. A. Jaring, exploitant eener drukkerij te Den Helder. Rechter-commissaris mr. Krabbe en curator mr. Buiskool. POSTZEGEL-AUTOMATEN. Er zijn thans in onze stad postzegel automaten geplaatst aan het postkantoor, het Stationsplein, de Van der Lijnstraat, het Nassaukwartier en de Nieuwlander- singel en het is van zelfsprekend, dat de bewoners, vooral van de ver afgelegen wijken, daarmede zeer ingenomen zijn. Ook de telefooncellen op het Stations plein, bij „Truitje en het St. Elisabeth ziekenhuis schijnen voor velen een uit komst te zijn. Mogen we voor de eerstvolgende post zegelautomaten eens het Rochdale-kwar- tier en de Kennemerstraatweg bepleiten. Men is daar op grooten afstand van het postkantoor en zal de mogelijkheid om te allen tijde zegels te kunnen krijgen, zeer zeker waardeeren. TAFELTENNIS. Vrijdagavond om 8.15 uur zal de heer H. Freddy Koln Jr., namens den Ned. Tafel- tennisbond een propaganda-demonstratie geven in de bovenzaal van het café van Doorn aan den Kennemerstraatweg. AANBESTEDING GEMEENTE WERKEN. Balans Hofstraatbrug. Door den directeur van Gemeentewerken, den heer D. G. Margadant, werd heden aanbesteed: a. het vernieuwen van de balans der Hof straatbrug. Inschrijvers waren: J. Huiberts f 389. C. Klinkert te Oudkarspel 400. S. Schaaf f 406.— J. de Boer 494. P. den Das Jr. te Schoorl 497. H. Tauber te Oudkarspel f 500. M. Duinmayer 514. R.' Holman en Zonen f 534. C. de Graaf 560. E. van Latum 700. Doorrit begraafplaats, b. Het maken van een versterking van het gewelf boven de doorrit van de Gemeente Begraafplaats, waarvoor als volgt was inge schreven: H. Koorn Jr. f 167.— J. Huiberts 179. S. Schaaf 203. R. Holman en Zonen 240. M. Duinmayer 244. C. Klinkert te Oudkarspel 262. H. Tauber te Oudkarspel 300. E. van Latum 325.- Beschoeiing Bisschop Botteman- nestraat c. Het aanbrengen en aanvullen van een beschoeiing langs een terrein aan de Bisschop Bottemannestraat. Hiervoor had den ingeschreven: J. Huiberts 578 J. M. Huiberts 593 P. den Das Jr., Schoorl, 597 R. Holman en Zonen 640 C. de Graaf n 675 J. Brouwer 696 H. Tauber, Oudkarspel 710 H. Koorn Jr. 736 C. de Wit 747 C. Klinkert, Oudkarspel 750 M. Duinmayer 890 E. van Latum 900 J. de Boer 974 D. Veul, Schagerbrug 1150 De gunning zal later worden bekend ge maakt. Inschrijvers, bij wier naam geen woon plaats is genoemd, wonen te Alkmaar. VRACHTAUTO MET BIETEN DOOR GOEDERENTREIN GEGREPEN. Vanochtend om twee minuten voor zes is in zwaren mist op den onbewaakten over weg bij Hoogkerk (Gr.) een vrachtauto, ge laden met suikerbieten, welke bestemd waren voor de suikerfabriek te Vierver- laten, door een uit Groningen komenden goederentrein, bestaande uit negen-en-der tig wagons, gegrepen. De chauffeur, de 22-jarige ongehuwde J. Bok uit Niehove, gemeente Oldehove, die alleen in de cabine zat, werd gewond en brak o.m. het neusbeen. Het slachtoffer werd naar het Academische ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. De locomotief van den goederentrein was door de botsing defect geraakt en moest door een andere machine worden vervan gen. Hierdoor kreeg de trein drie kwartier Weec&ecicht Zwakke tot matige oostelijke tot zuide lijke wind; nevelig tot half bewolkt; wei nig of geen neerslag. Nog weinig verandering. De hoogedrukking is blijven toenemen maar trekt oostwaarts, twee kernen boven 770 m.m. liggen bij de Oostzee. De depressie werd bij IJsland minder diep maar de uit- looper naar het zuiden vertoont bij Ierland toeneming. Aan de Britsche westelijke kus ten waait een krachtige zuidelijke wind, in Ierland viel veel regen en Engeland is' na opklaring de temperatuur tot normaal ge daald, in Ierland en Schotland is zij nog ver daarboven. In noord-Scandinavië vriest het licht en valt eenige sneeuw, overigens is de lucht zwaar bewolkt met weinig wind. In het hooge drukgebied in Duitsch- land is de lucht ook zwaar bewolkt, alleen nabij ons land is de bovenlucht opgeklaard en mist bij lage temperatuur voorgekomen. Dit mistgebied strekt zich over bijna geheel ons land uit tot langs het Kanaal in Frank rijk, midden- en zuid-Frankrijk heeft op klaring en de temperatuur is daar ook tot normaal gedaald. In Zwitserland bedekken lage wolken de vlakten doch de toppen hebben volkomen helder weer bij tempera tuur nabij nul graden. Hier te lande is nog weinig veran dering te wachten, aanvankelijk zal de mist vooral in den ochtend nog aanhou den met weinig of geen neerslag, later volgt waarschijnlijk opklaring. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16,57 uur tot 6.30 uur licht op. Groote ritten epeciale tarieven. vertraging. De auto werd geheel vernield. De gemeentepolitie uit Hoogkerk heeft tegen den chauffeur proces-verbaal opge maakt, omdat deze behoorde te weten, dat hij met zijn bietenwagen niet vóór 6 uur den onbewaakten overweg mag passeeren. Er stonden ter plaatse tal van bietenwagens, doch alleen Bok passeerde, ondanks het verbod, den overweg. DE MIST EN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Landbouwer met gespan door trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg op de grens van de gemeenten Hoevelaken en Stouteniburg, is vanmorgen om half tien een gespan, bestuurd door den landbou wer E. Vreekamp bij het passeeren van den overweg, door een uit de richting Hoevelaken komenden lokaaltrein ge grepen. Vermoedelijk heeft V. door den mist den trein niet zien aankomen. De voerman werd op slag gedood en de wagen werd totaal vernield. Het paard bleef ongedeerd. VERDUISTERING TE BEVERWIJK. 10 maanden tegen penningmeester geeischt. Wegens verduistering van 6600 heeft vandaag voor de Haarlemsche rechtbank terechtgestaan de 66-jarige J. P. uit Bever wijk, die vroeger secr.-penningmeester is geweest van de woningbouwver. „Goed Wonen" aldaar. Deze vereeniging had, met steun der ge meente, een aantal woningen gebouwd en verd. was in de jaren 193419.37 belast geweest met de inning der huren, welke in de kas van den gemeente-ontvanger gestort moesten worden. Toen in September 1936 bleek, dat de afrekeningen niet klopten, werd een onderzoek ingesteld en daarbij kwam aan het licht dat verd. ongeveer f 6600 had verduisterd en met de boeken en de kwitanties nad geknoeid. Verd. legde een volledige bekentenis af. Het O. M. eischte tien maanden gevange nisstraf, waarvan zes voorwaardelijk. Uitspraak 18 November. KIND TE ARNHEM MISHANDELD. De laffe daders worden gearresteerd. Te Arnhem heeft zich gisteren e®11 ergelijk geval van kindermishandeling voorgedaan. Twee personen, 18 en 19 Jaar oud, bevonden zich op den Cattepoelschen weg bij de stortplaats van den gemeente reinigingsdienst. Een jongetj van acht jaar stond, met zijn autoped naar het storten te kijken, hij werd door een van de jongemannen aangesproken en daarop door beiden vastgegrepen. Zij bonden zijn beenen vast. Vervolgens werd hij naar den rand van den hoogen berm gedragen en daar vanaf geworpen, zoodat hij tus- schen de kipkarretjes kwam te liggen. Een werkman van de werkverschaffing in het bosch van den Waterberg vond het kind en bracht het op zijn rijwiel naar de ouderlijke woning. Het kind heeft den linkerarm ontwricht en bovendien gebro ken. Het is in het gemeente-ziekenhuis opgenomen. De daders zijn gearresteerd. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op f 1-13 per K.G.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2