AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad Twee Hollandsche meisjes te Berlijn veroordeeld. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. ST. PANCRAS ZIJPE SCHOORL 3 STUURMAN VERDRONKEN. Aanvaring op de Kil. Gisteravond om half zes zijn tijdens den dikken mist de motorschepen „Anna Maria' en „Matjoe" op de rivier de Kil, onder 's-Gravendeel met elkaar in aanvaring ge weest, waardoor de stuurman van de „Anna Maria" over boord is geslagen en ver dronken. De „Matjoe", groot 625 ton, geladen met zand en thuisbehoorendef té Gbuderak, voer in de richting Dordrecht: De „Anna Maria", groot 106 ton, geladen met- haverstroo en thuisbehoorende te Dussen, voer in de richting Antwerpen. De schipper van laatstgenoemd vaartuig, Ackermans, meende, dat de „Matjoe" ten anker lag en wilde bakboort! uitwijken. De „Matjoe", schipper van "Dam," was echter varende, waardoor de schepen elkaar te dicht naderden om een aanvaring te voor komen. t De „Anna Maria" werd geramd. De dekla ding sloeg over boord, met zich meenemen de den stuurman, A. C. Kievits, die'hierbij om het leven is gekomen. Het lijk is nog niet opgehaald. De „Anna Maria" heeft lichte schade ge kregen. Het schip ligt op de ankerplaats 's Gravendeel. Die „Matjoe" kreeg geen schade en heeft zijn reis Voortgezet. DE GESTREMDE SCHEEPVAART. De „gasten" van de „Johan van Oldenbarnevelt" van boord gehaald Met een sleepboot van de reederij Goed koop zijn tegen middernacht degenen die zich op de „Johan van Oldenbarnevelt" bevonden om bloedverwanten en kennissen tot IJmuiden te vergezellen, van boord ge haald. Het betrof ongeveer 140 personen, die het schip langs de staatsietrap hebben verlaten. De sleepboot bracht hen naar Velsen, waar taxi's en autobussen gereed stonden om het gestrande gezelschap naar huis te vervoeren. De mist was nog zeer dik, zoodat hervat ting van het scheepvaartverkeer de eerste uren van den nacht uitgesloten mocht wor den geacht. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK De Nederlandsche Zuiveleentrale maakt bekend, dat van 7 November tot en met 13 November de prijs van de consumptiemelk op regeeringscontract (taxegedeelte) 7,25 cent bedraagt. Dit wordt eventueel ver hoogd met de premie of verminderd met de kwaliteitsafdracht. Voor de overmelk is de regeerings-minimumprijs gesteld op 6.5C cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk bedraagt 2,50 cent. DE TE ROTTERDAM VERDWENEN KINDEREN. Het zoeken in de Oude Wetering naar de verdwenen achtjarige Lijntje Huiser heeft evenmin als het onderzoek naar de 3)4- 'arige Speters eenig resultaat opgeleverd. VAN JANTJE EN PIETJE Eenigen tijd geleden heeft een recher cheur van den Rotterdamschen Vreemde lingendienst een jongeman aangehouden, die zonder papieren en zonder geld was. De jongeman, Jantje vertelde, dat hij met zijn vriend, Pietje, een kanotocht had gemaakt. 'Zij waren bij Lobith in ons land gekomen, maar toen zij nabij Arnhem hun kano achter een sleepboot wilden gaan hangen, was de kano gekapseisd. Jantje werd opgepikt, maar Pietje was verdwenen. Zijn zoeken hielp niets en ten slotte werd hij aangehouden door de politie en het land uitgezet als ongewenschte vreemdeling. Dezelfde rechercheur hoorde echter, dat terzelfder tijd Pietje in Duitschland was op gepikt onder verdenking, dat hij Jantje had vermoord, daar hy een pas had, die aan den verdronken vriend behoorde. Hij liet van zijn ervaringen te bestemder plaatse weten, met het gevolg, dat Pietje op vrije voeten werd gesteld. De politie wil toch graag nog wat nadere inlichtingen hebben van de bemanning van de sleepboot Elisabeth en van de onbe kend gebleven sleepboot, die Pietje moet hebben opgepikt. ONTPLOFFING EN BRAND IN ELECTRICITEITSF ABRIEK. In de electriciteitsfabriek van Eastham (Eng.) is een ontploffing ontstaan, die door brand gevolgd werd, tengevolge waarvan in de geheele wijk de stroomle- vering stopgezet werd, zoodat de trolley bussen op vijf lijnen niet meer konden rij den. Honderden ton olie vlogen in brand, terwijl schade werd toegebracht aan twee transformatoren. De ontploffing was zoo hevig, dat het geheele district op zijn grondvesten schudde. De vlammen scho ten tweehonderd voet hoog de lucht in. Tot dusverre is nog niets bekend omtrent per soonlijke ongelukken. Wegens aansporing tot landverraad. Men meldt ons hedenmiddag uit Ber lijn: Het volksgerechtshof heeft de 23- jarige Nederlandsche Theresa Lauven- berg uit Heerlen wegens afspraak en aansporing tot landverraad tot vier jaar tuchthuisstraf en de 22-jarige Neder landsche Klara Delhey uit Heerlen we gens land verraderlijke betrekkingen tot één jaar en zes maanden gevangenis straf veroordeeld. De in voorarrest doorgebrachte tijd, een jaar, wordt in mindering gebracht. 0<X><><VVVVVVX><><>XX>ö<X>0000<>0<X><>0 OO^v v v- Jietk óL School OUDERAVOND O. L. SCHOOL TE BROEK OP LANGENDIJK. Door de oudercommissie werd Dinsdag avond in de o. L school alhier een ouder avond gehouden, waarvoor groote belang stelling bestond. De voorzitter, de heer J. M. de Jong, opende met woorden van welkom en de leiding van de vergadering werd vervolgens overgedragen aan den heer Westenberg, hoofd der schooL De voorzitter deelde mede, dat van 3 leer lingen, welke de school met goed gevolg hebben verlaten er 1 bij het middelbaar en 2 bij het Mulo-onderwijs geplaatst zijn Het schoolfeest is weer uitstekend geslaagd, terwijl het verder in de bedoeling ligt om wederom een St. Nicolaasfeest te houden, De damcompetitie van de leerlingen der school, welke op Dinsdag- en Vrijdagmid dag wordt gehouden, is een succes, daar de jongens uitstekende vorderingen maken. Vervolgens werd door het hoofd der school een mooie lezing gehouden, nJ. over „Het gemeenschapsgevoel bij het kind". In leider gaf hierbij niet alleen theorie, doch toonde ook met voorbeelden uit de practijk aan hoe de onderwiizer het gemeenschaps gevoel kan aankweeken. De school is eigen lijk een verlengstuk van het gezin. Wan neer het gezin in staat was het kind vol ledig en op de juiste wijze op te voeden, dan was de school overbodig. De vorming der persoonlijkheid nu begint niet op school, maar in het gezin. Met diverse voorbeelden toonde spr. aan, dat ieder mensch gemeenschapsgevoel heeft, dus ook het kind. Spr. citeerde verder nog een gedeelte uit het boek „Jeugdherinneringen" van den be kenden Nederlandschen paedagoog Jan Ligt- hart Spr. eindigde zijn lezing met de woorden, dat de jeugd ons zal moeten voeren naar een gelukkiger tijd. Misschien dat het mooie gemeenschapsgevoel, dat wij elkander noodig hebben in de wereld tot verbroedering en naastenliefde kan leiden Wanneer wij het willen, zullen zij die kans hebben. Laat ons het willen voor het geluk onzer kinderen. (Applaus). Hierna werd even tijd genomen voor een kopje thee, waarna door den heer J. van Eeten, onderwijzer aan de school, een zeer interessante lezing gehouden over „Werk zaamheid en Orde" en in verband daarmede over de eigenschappen, die de opvoeder moet bezitten. Ook hij werd met alle aan dacht gevolgd. Een hartelijk applaus beloonde deze inte ressante rede. Tijdens de pauze was er gelegenheid voor de aanwezige ouders om het schriftelijk werk der kinderen in te zien. Het nut van een ouderavond kwam hierbij wel duidelijk tot uiting. Door het hoofd der school werd nog een voordracht gehouden uit de Camera Ob- scura van Hildebrand, n.L het Diakenhuis mannetje en tenslotte nog een voordracht, getiteld: ,,'n Zonderling maar leerzaam ge val". De heer Westenberg vertolkte beide voordrachten zeer tot genoegen van de aanwezigen. De burgemeester verklaarde de uitnoodi- ging voor dezen avond met groot genoegen te hebben aanvaard. Als hoofd der ge meente zeide spr. het onderwijs een goed hart toe te dragen, niet alleen het bijzonder, maar ook het openbaar onderwijs. Wij heb ben hier goede onderwijskrachten en de band tusschen de school en het gezin zal door het houden van ouderavonden ver sterkt worden. De heer Westenberg dankte voor deze woorden. De voorzitter van de oudercommissie, de heer de Jong, dankte de heeren Westenberg en van Eeten voor hetgeen deze op de ouderavond naar voren hebben gebracht. Mevr. van Dijk vroeg inlichtingen over een cursus voor ouderen. Hiervoor kan men zich wenden tot het hoofd der school. JUovinciaal Tlieuws C. B. T. B. Woensdag 3 November vergaderde de afd. St. Pancras van den C. B. T. B. De voorzitter, de heer J. Wagenaar, opende op de gebruikelijke wijze en gaf het woord aan den spreker van dezen avond, den heer Joh. Verkuil, secretaris der HolL Brabantsche afdeeling met als onderwerp: De beteekenis van onze christelijke organi satie en wat zij voor ons doet. Spr. voert ons terug tot den tijd, dat voor 80 jaar den strijd werd aangevangen door onze grootouders voor het verkrijgen van de Chr. schooL Het werd hen bijna on mogelijk gemaakt dezen strijd te voeren, doch trots dit zijn zij door gegaan en hun strijd werd door God gezegend. Steeds moeten wij klaar staan om te werken voor onze christelijke beginselen. De christelijke jeugdorganisaties zijn ont staan alsmede de christelijke vakorgani saties. Het is wel beschamend voor de boeren en tuinders, dat deze zooveel later het nut van christelijke organisatie hebben in gezien. In 1918 is de stoot gegeven door dr. Colijn en is de splitsing ontstaan in de voordien bestaande B. O. A. S., welke geen levens vatbaarheid had en is opgericht de C.B.T.B. Veel te laat, zouden wij kunnen zeggen. Vaak is geschimpt op het werk der chris telijke organisatie, doch God roept ons om ons te organiseeren. Nog te velen beseffen niet het put der organisatie. Spr. bracht een woord van dank aan den heer v. d. Heuvel. De bond heeft hen veel te danken. Hierna werd gelegenheid gegeven vragen te stellen. De spreker deelde ten slotte in groote trekken mede, wat de bond doet. Er wordt samengewerkt met de standsorganisaties der L. T. B. en N. T. B. De voorzitter doet in de kleine tuin bouwcommissie veel werk wat zeer sober wordt betaald. De heer A. Dekker sloot met dankgebed. Veekennis. Voor den te Sint-Maartensbrug in deze gemeente te houden cursus in veekennis uitgaande van de afd. „Zijpe en Omstreken' van de HolL Mij. van Landbouw, hebben zich 30 personen aangemeld, waardoor het noodig zal zijn, dezen cursus in tweeën te splitsen. Er worden kinderbedjes geschonken. De heugelijke tijding door H. K. H. prin ses Juliana destijds in Hare radiorede ge daan. heeft tot gevolg gehad, dat ook in deze gemeente 'n coihité is opgericht, dat zich tot taak heeft gesteld in de maand, dat in het prinselijk gezin de lang verbeide blijde gebeurtenis zal plaats vinden, aan de behoeftige gezinnen waar gezinsuitbreiding plaats vindt, een kinderbedje met toebe- hooren te schenken. De echtgenoote van den burgemeester Baronesse van Fridaghj»eb. van Kaathoven heeft het initiatief tot oprichting van dit comité genomen, terwijl de dames G. Blom, Leprieur, A. Bijl, Zomerdijk, A. Gutter, A. Kaandorp, Koortsen, M. Schermer, Wilde - boer en G. A. Winder, de Graaf, echtge nooten der raadsleden eveneens zitting in het comité hebben genomen. Daar te verwachten is dat in deze ge meente in verscheidene gezinnen in de aangegeven maand gezinsuitbreiding zal plaats vinden, rekent het comité op de volle medewerking van de ingezetenen, die daar aan kunnen medewerken. Naar verluidt hebben de hoofden der scholen hun steun gegeven, door goed te keuren, dat de meisjes der hoogere klassen tijdens de handwerkuren, babykleertjes zullen maken. Dat is in orde. Bij de onlangs gehouden keuring van huurauto's in deze gemeente door de Rijks verkeersinspectie, is gebleken, dat alle ter keuring aangeboden auto's aan de gestelde eischen hebben voldaan. ^Biugecüike Stand ALKMAAR. GEBOREN: Berendina, d. van Elize Vlessing en Maria Cornelia Samulina van der Moer. GETROUWD: Petrus de Groot en Marie Langlotz. OVERLEDEN: Johannes van der Molen, gehuwd met Geertje Groot, 64 jaar. Aafje van der Meer, gehuwd met Jan Overeem, 66 jaar. Jngezonden Stukken BEROERING IN HEILOO? Mijnheer de Redacteur. De laatste weken is in een kosteloos ver spreid weekblad de aandacht op Heiloo ge vestigd. Een lawine van zetmachineregels is over ons mooie dorp uitgestort, voor een deel betrekking hebbend op de huishouding der gemeente en voor een deel op het psy chiatrisch ziekenhuis St. Willibrordus. Het is overbekend, dat ondergeteekende niet alles onderschrijft wat het gemeente bestuur deed, meermalen heb ik in woord en geschrift geageerd tegen de hooge per- soneele belasting (kunstmatig opgedreven door de gemeente in een' verkeerde klasse te laten, met de vooropgezette bedoeling de belastingbetaler te „plukken".) Maar ik ben toch van oordeel, dat de gemeente met deze ongewenschte belangstelling niet is gediend. Daarenboven zijn de gesignaleerde feiten öf onjuist óf sterk overdreven. De wegenaanleg en rioleering zijn de ob jecten waarop een scherpe critiek is losge barsten. Ook het grondbedrijf of bedrijven, kan geen genade vinden. De meening, dat Heiloo ver boven zijn stand leeft, kan men wel of niet onderschrijven, doch men zit nu eenmaal voor een voldongen feit. Men oefent critiek op den thans zittenden raad. De heer J. Rus Jzn. was zoo vriendelijk om ook de bezuinigingspartij in den raad, in casu de heeren van 't Veer en Kant, in het geding te brengen, doch genoemde hee ren hebben geen schuld aan den desolaten toestand der gemeente. De heer van 't Veer heeft als woordvoerder van de V.D. altijd zijn stem verheven tegen de z.i. onnoodige uitgaven en de heer Kant heeft de „fail liete" boedel aanvaard. Maar volgens mijn bescheiden meening kon het gemeentebe stuur althans in groote lijnen geen andere politiek voeren. Zij had de zorg voor een groot contingent werkloozen, die men niet aan hun lot kan overlaten. Doch zij heeft een zeer groote fout gemaakt. Niet nu, doch een jaar of zes geleden. Een jaar of zes terug had Heiloo een doodgewoon aantal inwoners, hoogstens een 30-tal dat de dupe wes van de crisis en dat overheidssteun noodig had. Toen heeft men hoewel de burgemeester herhaaldelijk zijn waarschu wende stem liet hooren een loon gegeven dat zóó hoog was, dat het hooger was dan het loon in de bedrijven. Enkele dagen ge leden is mij dit medegedeeld door een werklooze, die toen nog in vasten dienst was. Er. bij dat hooge loon deed men zóó weinig, dat Heiloo een toevluchtsoord werd voor werkloozen. Bij tientallen kwamen ze opdagen. Zeer begrijpelijk. In andere ge meente gaven ze bitter weinig en hier Heiloo had in dat opzicht een twijfelachtige reputatie was het een luilekkerland met weinig werk en hoog loon. Dat was het be gin en toen men voor het feit stond om de werkloozen te helpen, had het gemeentebe stuur te kiezen tusschen werken of steun geven. De gemeente koos m.L de wijste partij en zocht werk, doch werkobjecten kosten geld. En bij de uitvoering zijn zon der twijfel fouten gemaakt. Wie maakt er geen fouten? Zonder twijfel had den aanleg Zeeweg goedkooper gekund. De beroemde tuinarchitect en het plantsoen en niet min der de post „loon", heeft critiek, m.L ge rechtvaardigde critiek uitgelokt. Maar dat is nakaarten. Men kan ook met het college van B. en W. vèrschillen over het plan „Muijs" en de rioleering. Maar de riolee ring voorziet in een dringende behoefte, Het grondbedrijf „Muijs" is m.L overbodig, ik zou het bouwen maar aan de talrijke kleine baasjes willen overlaten. Doch men kan hierover van inzicht verschillen, een grondbedrijf geeft werk. In één opzicht kunnen we het thans zit tende collége van B. en W. volgen. Men volgt een verstandige politiek en volgens mijn bescheiden meening is elke cent ver antwoord. Of de belasting niet te hoog is? Het zou struisvogelpolitiek zijn om het te gendeel te beweren. En men behoeft het thans zittende college en onze raad niet te benijden, die hebben te zorgen: L dat de belastingen niet hooger worden dan ze thans zijn; 2e. de ontevreden belastingsbeta Iers en huiseigenaren „zoet" te houden; 3 voor een 130 werkloozen te zorgen dat zi hun gezin in stand kunnen houden. Dat is een zeer moeilijke taak. En ik breng vol gaarne hulde aan die heeren die het m.L „twijfelachtige" genoegen hebben om de gemeente te besturen zooals het thans gaat. En bij dit compliment mogen we zeker noe- mn onzen eminenten secretaris, den heer BruuL Zijnvoorkomendheid en welwil lendheid tegenover iedereen, verdienen groote waardeering en een beter lot dan verdachtmaking van broodroof. Ik heb het genoegen den 4ieer Bruul een 20-tal jaren te kennen en heb altijd van hem ook voor de pers de grootste welwillendheid ondervonden. En dat is een des te grooter compliment om dat ik tientallen malen met hem van inzicht verschilde. En het veie werk om de annexatie te voorkomen, ver dient een bijzonder compliment. En ten slotte nog iets over het psychiatrisch zie kenhuis St. Willibrordus. In dit opzicht onderschrijf ik geheel het inzicht van dr. Barnhoorn. Wie ter wereld heeft last van de patiënten, die onder geleide van de broe ders hier wandelen? Ik geef toe, dat het een zielig gezicht is als men sommige patiënten ziet loopen. Maar neem er geen notitie van. En vooral dit geldt meer voor de jon gens en nieuwsgierige menschen kijk ze niet aan alsof er een „wonderdier" gaat. Huldig het vele werk van geneesheeren en broeders en dat kunt ge het best doen door hen te helpen en die hulp bestaat uit de rust van de patiënten niet te storen; ook niet op de wandeling. En voor de angstige dames: Zie niet op klaarlichten dag de „spoken" van het zie kenhuis. En dan heeft nog een bewering mij bijzonder gefrappeerd. De Raad van Beroep heeft voor een belastingplichtige, die dicht bij de St. Willibrordus-stichting woont de belasting verlaagd. Dat lijkt mij een onjuist inzicht en als men daaraan toegeeft, is het „hek van den dam". Ik heb het ge noegen een inwoner van Heiloo te zijn. En ik heb het genoegen het dorp dat mij lief is, door en door te kennen. Ik heb echter van dictatuur, broodroof of onrust nooit iets ontdekt. Met dank voor de opname. G. SMITS. Sxidschciften In het November-nummer van De Nieuwe Gids vinden we de aankondiging dat het volgend jaar de correspondentie van den voor 50 jaar overleden mr. Carel Vosmaer en Willem Kloos in dat maandblad zal worden gepubliceerd. In dit nummer pu bliceert de heer R. van Heijningen een novelle „Het schaap". Dr. JE. W. Timmer man bespreekt Horatius' brief aan de Pi- sonen over de dichtkunst. Er is een novelle van Eva Asscher „De Yk" en een van B. Wille, getiteld „Non deve mai pensar 1'uomo". Er zijn verzen van Hélène Swarth en Bob Stempels en Binnengedachten" van Willem Kloos. Jeanne KloosReyneke van Stuwel schrijft over Herman Robbers en be handelt de dames-rubriek en het maande- lijksch overzicht. Dr. Willem Kloos schrijft over Paul Verlaine, Maurits Wagenvoort neemt het buitenlandsch overzicht voor zijn rekening en Max Kijzer de bibliogra- phie. Jiackt&ecicfUen N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Nov. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: An dijvie 0.60—1.60, Bloemkool le s. 5— f 7 2e s. 2—4, Kropsla 0.60—3, Knol- selderie 2—2.60, per 100 stuks; Appe len ƒ25, Druiven 713, Peren 3 8, Spruiten 3f 7, Snijboonen 15.50, Tomaten 3.20—f 9.10 en Wit lof le s. f 5 6.50 2e s. 2.50—4, per 100 pond; Boe renkool 2.20—3.30, Bieten 1.60f 3, Gele kool 1.301.70, Groene kool 2.20 3, Prei 2.20—4.20, Roode kool 1.20 3, Uien f 3.20—f 7.60, Wortelen 1.30, per 100 KG.; Peterselie 2f 2.60, Radijs 1.60, Selderie 2.30—2.70 en Wortelen 2.506, per 100 bos; Postelein per bakje 6068 cent; Spinazie per bakje (8 pond) 2266 cent. HOORN, 4 Nov. 1937. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 stapel kleine fabriekskaas 23; 10 stapels kleine boerenkaas 23; 1 stapel boerencommissiekaas 22. Totaal 12 stapels, wegende' 3391 K.G. De handel was vlug. SCHAGEN, 4 Nov. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 Paarden 150— 250; 37 Geldekoeien (mag.) 120 180; 145 Geldekoeien (vette) 220 235; 4 Kalfkoeien 240—ƒ280; 20 Vaarzen 120—180; 16 Graskalveren 40f 61; 25 Nuchtere kalveren 818; 25 Schapen (magere) 22—31; 100 Schapen (vette) 2634; 84 Overhouders 1821; 11 Varkens (mag.) 25—45; 9 Varkens (vette) per KG. 64 cent; 105 Biggen 13— 25; Konijnen 0.501.75; 81 Kippen 0.501.50; Hanen 2575 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Nov. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6700 KG. Roode kool 1.50—3.10; 2200 K G. Groene kool f 1.50f 1.80; 16000 K.G. Gele kool 1—f 1.30; 25000 K.G. Vroege witte 0.80—1.10; 2300 K.G. D. witte 1.20—1.50; 6000 K.G. Uien f 6.20—f 7, grove 5.70—6.30, drielingen 5.10— 5.80, nep 7.80; 5000 K.G. Bieten f 1.50— 310; 11000 K.G. Peen f 1.40—1.70; 650 K.G. Rammenas ƒ1; 11000 stuks Andijvie 60—70 cent; 10A stuks Bloemkool 4.70— 5.80. 2e s. 1.50—2.60. NOORDSCHARWOUDE, 4 Nov. 1937. (Noordermarktbond). 2600 KG. Aardappe len: BL Eigenheimers 2.402.50; 2700 K.G. Uien: Drielingen 5.505.70, Uien 5.90—7.10, Grove f 6.30—6.40; 6000 KG. Peen 1.30—1.70, kleine f 0.50; 1500 K.G. Bieten 2.20; 14100 KG. Roode kool 1.80—2.90; 2100 K.G. Gele kool 1.20— 1.40; 47000 KG. Witte kool 0.85—1.10; 21500 KG. D. witte kool 1.10—1.40; 5000 stuks Andijvie 70 cent. WARMENHUIZEN, 3 Nov. 1937. Roode kool 1.50—jf 2.70; Gele kool 1—1.40; D. witte kool 0.80 en Witte kool f 0.80— 1. Aanvoer: 9600 K.G. Roode kool; 3000 K.G. Gele kool; 900 K.G. D. witte kool en 9500 KG. Witte kooL PURMEREND, 3 Nov. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Blauwe 7290 en Borgers 4466 ct. per kist, 25 K.G.; Slaboonen (dubb. z. dr.) o.653.60 per kist, 15 K.G.; Tomaten: A 11.40 en C 0.70—1.25 per 10 K.G.; Witlof 0.30—1.20 per 8 KG.; Bloemkool 1.508, Roode kool 1.70— 5.80 en Savoye kool 1.904.60 per 100 stuks; Spruitkool 0.801.70 per 15 K.G.; Boerekool 1436 cent per kist, 10 KG.; Spinazie 1249 cent per kist, 6 K.G.; Sla o.702.30 per 100 krop; Andijvie 12 25 cent en Bieten 6580 cent per kist; Wortelen 3.40—6.30 per 100 bos; Uien 1.451.75 en Uien drielingen 1.25— 1.40 per 25 KG.; Prei 5.60—7.40 per 100 bos. Druiven (Frankenthalers) 1.07— 168 per kist, 15 pend. Appels: Brabant sche Bellefleur 2—6, Zoete Bellefleur 27, Bramley Seedling 26, Gro ninger Kroon *2f 7, Notaris-appel 3— 11, Present van Engeland 111, Rei- nette, goud 413 en Sterappel 1—8, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 217,Beurré Superfin 2f 7, Wijnpeer 414, Doyenné ud Comice 22, St. Ger- main peer 27, Gieser Wildeman 3— 8, Kamperveen 35.50, Nouveau Poi- teau 213, Soldat Labourcur 1420, Winterlouwtje f 26 en Winterjan 2 6, alles per 100 K.G. van Donderdag 4 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-Indië 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkl. b ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1507, Handel Mij. Cert. v. 250 164yg Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel i Cities Service Kennecott Copper R-public Steel Standard Brands Steel comm. a a a U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden i i Dito actions i MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. a 345 1018/, 967, 30 1271/, 140 495/s 791/, 255 313V, 147'A, 42 22 39% l7/i, 26% 14'% 6% 4«7» 47, 440 151 125 39 16.00 96'/, •1681/, Kon. Petr. Perlak Phillips Oil ..«ai Shell Union a Tide Water a a a RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber a Hessa Rubber a Oostkust a Serbadjadi a a Interc. Rubber a i SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboof. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a a Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers )4, heden Y, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 3567, 83'/, 32'/, 13% 12Vi6 207V, 1447, 145 158V, 109'/, 3% 123»/, 122y, 2067, 285'/j 284 31 16% 117, 72'/, 67* laatste k. 2.30-45. 101% 967s 30i/„ 1507, 161'/, 123 136'/, 47>/2.y, 77'/, 255 310-11 144-7, 40 19-% 35'/, W-.o-Vs 23'/,-7, 137,-V, 67, 407,-7, 4% 4257,-6 147 120 931/4 1687, 3391,4 350J.1* 82 31% 13-% ii|-% 202-y, 137 140 154'/, 106 y/s-% 1197, 118'/,-9 204 280 282 29 147,-7, 97.-'/, 70 57s x) ex-coupon Vorige koers: Heden* New-York 1.80"/i, 1.80»/,, Londen 8.98 9.007, Berlijn 72.70 72.82)4 Parijs 6.097, 6.127, Brussel (Belga) 30.62 30.69 Zürich 41.78 41.84 Kopenhagen 40.10 40.30 Stockholm 46.30 46.40 Oslo 45.12)4 45,22)4'

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3