Agenda Weec&eticht £udiloaaet DE TIJD GAAT SNEL.... Door het stellen van Uw daad Morgen,Zaterdag, SPELDJESDAG UW VISITEKAARTEN, De contributieverhooging van Het Witte Kruis. kindervoeding. de postzegelautomaten. kantoren directe belastingen. de scheepsbotsing onder heerhugowaard. november-attracties. st. nicolaas BU v. d. een vondelherdenking. in vrijheid gesteld. de melkvervalsching. zedendelict. dief gegrepen. ontspanningsavond voor werkloozen. tooneel- en filmkring. benoeming secretaris der gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht BESTELT ZE SPOEDIG. M.V. BOEK- HANDELSDRUKKERIJ v.hHERMS. COSTER 6c ZOON VOORDAM C 9, ALKMAAR. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. Het is ons gebleken, dat er hier ter stede een ernstige ontstemming bestaat over het besluit van de Dinsdagavond gehouden algemeene vergadering van Het Witte Kruis om de minimum-contributie van 1 op 2 te brengen waardoor men de in komsten met 4000 denkt te kunnen verhoogen, al zal dat bedrag dan met ongeveer 1100 voor salaris van een nieuw aan te stellen incasseerder vermin derd moeten worden. Het protest gaat natuurlijk tegen het feit dat hier de minst kapitaalkrachtigen niet minder dan 100 zwaarder belast worden en de contributies van hen, die het in vele gevallen beter kunnen betalen, buiten schot blijven. Bovendien is aan. een zoo ingrijpend voorstel geen voldoende bekendheid ge geven, zoodat eigenlijk geen der belang hebbenden heeft geweten wat in deze bijeenkomst stond te gebeuren. Immers, de agenda luidde: bespreking en wijziging van art. I en n van het Huishou delijk reglement, en dat zijn nu wel de artikelen, waarin de contributie wordt vastgesteld, maar de groote vraag is, hoe- vele leden dit weten, zonder dat men hen daarop attent maakt. En dan nog: wie kan vermoeden dat hier plotseling zal voorgesteld worden de minimum-contributie van 1 op ƒ2 te brengen en daardoor eenige duizenden leden te dupeeren? De vergadering was behalve door 6 be stuursleden slechts door 6 gewone leden bezocht en van deze waren er nog twee ambtshalve aanwezig. Het is een groote grief dat men op een zoodanige bijeen komst een voor duizenden zeer belangrijke beslissing heeft willen en kunnen nemen. Een oppervlakkige beschouwing van inkomsten en uitgaven bij de begrooting van thans en die van het vorig jaar doet een mindere ontvangst van 600 zien, toch werkelijk niet een zoodanig bedrag, dat daarvoor verdubbeling van contribu tie moet gevraagd worden. Het is bovendien de groote vraag of men niet zoo had kunnen ramen, dat men een belangrijke som van dit tekort had kunnen wegwerken. Men raamt nu 100 meer voor uitzen ding naar herstellingsoorden, zoogenaamd om de sociale taak iets ruimer te kunnen opvatten, maar als de toestand zoo is dat de minst kapitaalkrachtigen een belangrijk offer moeten brengen, dan is de tijd voor ruimere opvatting van een sociale taak nog niet aangebroken. Er komt een bedrag van bijna 400 vrij voor inningskosten van contributie, welke de leden waar schijnlijk extra moeten betalen. En dan wil men nog wel 1100 voor salaris van een extra incasseerder uitgeven. Men heeft twee jaar lang 350 voor on derhoud van verplegingrartikelen uitge trokken en beduidend minder verbruikt. Nu wordt de uitgave plotseling op 750 geraamd, hoewel het doel vernieuwing van matrassen elk jaar heeft kunnen plaats vinden. Men raamt thans bij het badhuis voor de eerste inaal 100 voor administratiekosten. Het ziet er naar uit of men de cijfers minder verontrustend had kunnen maken dan men thans gedaan heeft en voornamelijk de begrooting van het badhuis geeft een zonderling beeld. Het bestuur heeft medegedeeld, dat de teruggang in de ontvangsten eenigszins tot staan is gekomen. Er wordt thans meer geraamd voor het vergoeden van hand- doekengebruik en meer voor de uitgave aan water, wat toch zeker op een te ver wachten stijgend gebruik van deze nut tige inrichting kan wijzen. Toch rekent men, evenals in 1937, op een nadeelig saldo van 1778, terwijl het werkelijke nadeelige saldo over 1937 slechts op 1196 geschat wordt. Wij stippen hier slechts eenige posten aan, die in de ter vergadering verstrekte cijfers de aandacht trekken en de vraag wettigen of het dreigend tekort werkelijk zoo groot moet zijn als gevreesd wordt. Wanneer men dit kon terug brengen of wegwerken was er zeker geen reden ten opzichte van de contributieverhooging voor de minst kapitaalkrachtigen zulke onverwachte en zulke drastische maat regelen te nemen als men thans gedaan heeft. De ter vergadering geuite waarschu wing, dat in dezen moeilijken tijd velen, die deze verhooging niet kunnen betalen, noodgedwongen zullen bedanken, is van zeer ernstigen aard en het zou zeker te betreuren zijn als een zoo nuttige instel ling als Het Witte Kruis door onvoorzich tige maatregelen van bestuurszijde in on overzienbare moeilijkheden zou komen. Een mooi en noodzakelijk werk. In de Doelenstraat heerscht eiken middag zoo om en bij 12 uur een groote drukte. Eenige honderden kinderen van alle moge lijke lagere scholen uit onze stad komen daar samen, om even later hun leege magen te vullen met warme kost, hun gratis ver strekt door Kindervoeding. Ze hebben het noodig, hoog noodig, want het percentage, dat alleen bij Kindervoeding warme maal tijden kan krijgen, is angstwekkend groot. Daarom moet het voedsel goed zijn. Sma kelijk en vooral voedzaam! Welnu, het is goed, en smakelijk en voed zaam. Dat hebben wij dezer dagen nog weer eens zelf kunnen constateeren, toen we een half uurtje hebben doorgebracht temidden van de hongerige schare, die borden vol stamppot verslond. En we hebben nog eens weer het menu van de week gelezen, 's Maandags soep, Dinsdags stamppot, Woensdags erwten, Don derdags stamppot, Vrijdags rijst, Zaterdags erwten. Dat is een stevig menu, waarmee men in korten tijd doorgevoede kinderen kan krijgen. Maar daarvoor is geld noodig. En de vereeniging, die belangeloos deze mooie t;.ak op zich nam, doet weliswaar wonderen met de beschikbare financiën, maar zou veel meer willen doen, als er maar guldens wa ren. Want per week moet er 120 L. melk inge kocht worden, eiken dag worden 150 K.G. aardappelen verwerkt, 40 pond spek en 40 pond spek per dag is zeker nog niet aan den hoogen kant. Maar dat alles kost geld. Vandaag wor den er 264 kinderen gevoed. Een groot aan tal, maar er komen nog steeds méér aan vragen binnen en als het bestuur die aan vragen onderzoekt, komt het tot de ontdek king, dat er helaas nog vele kinderen zijn, die ook hunkeren naar een warmen maal tijd. Hadden we maar meer donateurs! zuchtte de heer Matthijsen, penningmeester van Kindervoeding. Lezers, met een gulden kan Kindervoe ding wonderen doen; het kan er een aantal kinderen een warmen maaltijd voor geven. Zie daarom eens in uw beurs en be denkt, dat een gave aan Kindervoeding voor de 100 ten goede komt aan het Alk- maarsche kind! DE KAASMARKT. De markt vertoonde heden een niet verwacht beeld. De gemiddelde prijs was n.1. 0.50 per 50 K.G. hooger dan de vorige week. De handel was bovendien goed. Of het voornemen van de regeering om de crisismaatregelen te wijzigen en de boter aan de kaas te koppelen, hierop van invloed is, kon nog niet worden vastge steld. In ieder geval was de ondergrond van de markt goed. De aanvoer bedroeg 93000 K.G. tegen 118000 K.G. in> dezelfde week van het vorig jaar, toen de hoogste markt 18 was tegen 23 op de markt van heden. DE VERMISTE VISSCHER GEVONDEN. Verkleumd en bijna aan het eind van zijn krachten. De ouders van den vermisten schar- peurder (men zie rubriek „Binnenland"), die hier ter stede woonachtig zijn, waren vanmorgen buitengewoon verheugd te ver nemen, dat hun zoon weer terecht was. Vanmorgen in de vroegte is de redding boot .Abraham Fock", van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij, er in geslaagd den visscher J. de Beer uit Beet gum, die op 3 November des middags was uitgebaren om scharren te visschen, op te sporen. De visscher was door den mist overvallen en verdwaald. Toen men hem vond, lag hij met zijn kleine vlet dwars van Sexbierum, naar schatting ongeveer drie K.M. uit den wal. Hij was geheel ver kleumd. Ongeveer 48 uur had hij in de open vlet doorgebracht en hij was vrijwel aan het einde van zijn krachten. Gelukkig had men er aan boord van de „Abraham Fock" rekening mede gehouden dat de visscher wel zeer koud en hongerig zou zijn. Men gaf hem een warm maal, hetgeen den man merkbaar opknapte. Na den visscher naar het veerhuis „Zwarte Haan", benoorden St. Jacobie- parochie, te hebben gebracht, is- de „Abraham Fock" naar haar standplaats te Hollum teruggekeerd. Dit is de eerste maal dat deze reddingboot, welke in Hollum ge- stationneerd is, en onder commando staat van- schipper Botte Neij, hulp heeft ver leend. Aan boord bevonden zich vijf man. De reddingboot „Brandaris" van de Noord en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij, die eveneens ongeveer 24 uur naar de ver miste vlet heeft gezocht, is naar haar stand plaats Terschelling teruggekeerd. De directeur van hei postkantoor ver zoekt het publiek nu er op een viertal punten in onze gemeente postzegelautoma ten geplaatst zijn daarin geen kromme geldstukken te deponeeren. Er komen dan geen postzegels uit. Te allen tijde kan men wanneer de auto maat weigert zijn geld terug krijgen door op het knopje te drukken. De postzegels moeten natuurlijk achter het doorzichtige klepje weggenomen wor den. De minister van financiën heeft met in gang van 1 Januari 1938: a. het gebied van de kantoren der directe belastingen en accijnzen te Medemblik en te Uitgeest afgescheiden van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Zaandam; b. het gebied van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Medemblik in gedeeld bij de inspectie der invoerrechten en accijnzen te den Helder; c. het gebied van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Uitgeest inge deeld bij de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Haarlem. De heer Beers verzoekt ons mede te dee- len, dat zijn schip niet omhoog is gevaren en hij aan de aanvaring geen schuld heeft. Door de botsing heeft hij een gat in zijn schuit gekregen, zoodat de averij ernstiger is dan gepubliceerd was. Tot en met 14 Nov. tentoonstelling tee kengenootschap „Kunst zij ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdagen en Zondagen van 10 tot 10 uur, andere da gen van half 2 tot 5 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De geheime code (mysterie); hoofdrol Wil- liam PowelL Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De geschiedenis begon 's nachts (rom.); hoofd rollen Charles Boyer en Jean Arthur. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag om 2, 4.30 en 8 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Opera (detectivefilm); hoofdrollen Warner Oland en Boris Karloff. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag uitgezonderd Zaterdag hoofdnummer De Spion (sens.); hoofdrollen Willy Birgel en Lida Baarova. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 6 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Arb.- Muziekvereen. „Excelsior". Het doet ons altijd goed, wanneer wij van menschen die het kunnen weten, hooren beweren, dat Alkmaar als winkel stad, in vergelijking met steden van ge lijke grootte, zoo'n bijzonder prettige stad is. Het feit, dat Amsterdam vanuit Alk maar zoo gemakkelijk bereikbaar is, waar door de Alkmaarsche middenstand ten behoeve van zijn cliëntèle tegen dien in Amsterdam moet optornen, zal daaraan wel niet vreemd zijn. Het kan getuigd worden, dat de Alk maarsche middenstand een groote activi teit blijft ontwikkelen, en het is dus goed gezien, om, zoolang minister Romme het vraagstuk van het cadeaustelsel, waar tegen de Nederlandsche middenstands organisaties terecht blijven opponeeren, nog in studie houdt, oék tegen St.-Nico- laas weer attracties bedenkt, die er toe medewerken de koopers in de stad te behouden en naar de stad te trekken. Voor de bevordering van dit doel hebben een zestal groot-winkeliers, te weten de fir ma's Heuseveldt, Meijer, Lind, Cloeck, du Crocq en de Raat, de handen ineenge slagen. Van 6 tot 27 November verstrekken deze firma's aan ieder kooper, die 0.25 besteedt, een waardebon. Vier waardebons geven reeds recht op een cadeautje, terwijl bezitters van 100 waardebons bij één van de deelnemers een cadeau naar keuze mogen uitzoeken. Het voordeel van deze November- attractie voor het koopend publiek bestaat wel daarin, dat de waardebonnen uit de verschillende zaken kunnen worden sa mengevoegd en desgewenscht in één zaak voor een cadeau kunnen worden benut. In de hoek-étalage van de firma Heuse veldt, hoek Langestraatv. d. Boschstraat, worden van morgen af de verschillende cadeaux van de deelnemende firma's geëtaleerd. Dat deze étalage de belangstelling van de jeugd zal trekken, staat wel vast, aan gezien naast fraai speeldgoed er ook een keurige St.-Nicolaas en een zwarte Piet een plaatsje hebben gevonden. Vanaf a.s. Woensdagmiddag 10 Nov. des middags half drie zal St. Nicolaas iederen middag zitting houden bij V. D. voor de kinderen van Alkmaar en omgeving. Gezien den enormen toeloop van verleden jaar en om verkeersstagnatie's' te voorko men zal de hooge bezoeker niet in de Rid derstraat ingehaald worden, doch in het gebouw van V. D. Via de parterre zal Hij naar zijn zetel op de eerste étage begeleid worden, alwaar de officieele begroeting zal plaats vinden. Toegang tot St. Nicolaas zal alléén mo gelijk zijn op vertoon van St. Nicolaasbon, welke bij aankoop van iedere 0.50 aan de cassa van V. D. verkrijgbaar is. Het belooft weer een groot kinderfeest te worden. Zooals elders in dit blad gepubliceerd, wil het „Covoto" hier ter stede op 7 December as. een Vondelherdenking organiseeren door een voorstelling van „Gijsbrecht van Amstel" door de A. T. V. met medewer king van eenige bekende acteurs en actri ces. Mr. W. Stap alhier zal gaarne opgaven ontvangen van hen, die deze voorstelling willen bijwonen. van Scholten, advocaat van C. W. te Nibbixwoud, die beschuldigd is van brand stichting en uit dien hoofde gedetineerd, heeft aan de rechtbank onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn cliënt aangevraagd. Het bevel tot gevangenhouding is niet ver leend en de verdachte is uit de preven tieve hechtenis ontslagen MOND- EN KLAUWZEER. Deze besmettelijke veeziekte heeft in de gemeente Oterleek wel zoo ongeveer het hoogtepunt bereikt. Op een enkele uitzon dering na zijn alle veebeslagen aangetast. In totaal zijn 72 gevallen aangegeven. 16 veehouders deden echter reeds mededee- üng, dat de ziekte onder hun vee is gewe- Over het algemeen is de ziekte hier niet van ernstigen aard. Naar wij vernemen heeft de verdediger van den veehouder S. te Egmond-Binnen, die wegens melkvervalsching door den kantonrechter tot f 2000 boete was ver oordeeld, tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. Te Wieringen is door de politie een 72- jarige visscher aangehouden, die wordt ver dacht van overtreding van art. 247 W. v. S. Hij is naar Alkmaar overgebracht. De echtgenoote van J. D. te Grootebroek trof gisteren in de huiskamer harei* woning een onbekenden man aan, die, toen zij bin nenkwam de vlucht nam onder het wegwer pen van een beurs met geld, die aldaar op den schoorsteenmantel had gelegen. Hij werd achtervolgd en spoedig daarop aange houden. Het betrof hier een 26-jarigen venter, die na verhoor ter beschikking van de justitie werd gesteld. Men schrijft ons: De ontspanningsavond voor werkloozen in 't Gulden Vlies, is een volledig succes geworden. Precies 8 uur werd de tot den nok ge vulde zaal door den voorzitter van de com missie voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloozen welkom geheeten. Na de aandacht te hebben gevestigd op den nog steeds bestaanden grooten omvang van de werkloosheid, ook onder de jonge ren, deed spreker eenige mededeelingen over de in onze gemeente gevestigde Cen trale Werkplaats en de daardoor gescha pen mogelijkheid voor de jongeren om hun vakbekwaamheid te onderhouden en uit te breiden. Spreker wekte de aanwe zige ouders op hun werklooze jongens vol vertrouwen naar deze werkplaats te zenden. Vervolgens werd door den heer W. Bu- lens, voorzitter van de arbeiderstooneel- vereeniging „Voorwaarts" een korte ver klaring gegeven van den inhoud van het op te voeren stuk, waarbij hij speciaal de aandacht vestigde op de muziek die voor den aanvang van elk bedrijf ten gehoore werd gebracht. Onmiddellijk daarop werd door het muziek-ensemble onder leiding van den heer Severijn op schitterende wijze de wondermooie muziek van Bizet ten ge hoore gebracht. Onder ademlooze stilte werd deze ver tolking gevolgd, waarna het woord was aan de vertolkers van „De erfgenamen van Rabourdin". Op vlotte wijze en met algemeene over gave werd dit bijzonder vermakelijke spel van den mammon door de leden van „Voorwaarts" voor het voetlicht gebracht. De lach daverde door de zaal en onge twijfeld hebben de spelers de voldoening gehad de bezoekers van dezen avond een 3-tal uren gezonde vroolijkheid te ver schaffen. Tijdens de pauze werd getracteerd op een kop chocolade met een koekje voor de dames en een sigaar voor de heeren, waar voor de firma Ringers, de Alkmaarsche Melkcentrale (door bemiddeling van den heer Rentenaar), de heer Schilder van den Stationsweg en de heer Geus uit de Magdalenenstraat de commissie in staat hebben gesteld. Met een woord van dank, speciaal aan den heer A. Kesselaar, die zich voor de organisatie bijzonder heeft ingespannen, de vereeniging „Voorwaarts", de heeren musici, de heer Mooy en allen die door huA belangelooze medewerking deze uit voering hebben mogelijk gemaakt, werd deze geslaagde avond gesloten. Men sehrijft ons: Er is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van „Alkmaarsche Too- neel- en Filmkring". De vereeniging stelt zich ten doel voor haar leden tooneel- en filmvoorstellingen te organiseeren van artistiek- en cultureel karakter. Zij tracht dit doel te bereiken door voor eigen rekening zulke voorstel lingen te organiseeren. Lid kunnen zijn zij, die den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben. Voorzitter is de heer W. Speets, secreta ris de heer J. Ammelsbeek (Stuartstr. 4) en penningmeester de heer G. v. d. Graaf. In bijlage no. 149 schrijven B. en W.: Ter benoeming van een secretaris der gemeentelijke instelling voor maatschappe lijk hulpbetoon, bieden wij u de volgende aanbeveling aan: 1. B. Fels, commies-chef van het gemeen telijk bureau voor maatschappelijk hulpbe- toon te den Helder; 2. Th. W. Zouteriks, ambtenaar bij den gemeentelijken dienst voor maatschappelijk hulpbetoon te Leiden. Het bestuur der instelling voor maat schappelijk hulpbetoon kan zich met deze aanbeveling vereenigen. Wij verzoeken u de bepaling van den da tum der in functie-treding aan ons over te laten. Zwakke tot matige oostelijke wind; aan vankelijk licht, later toenemend bewolkt- droog weer; mogelijk nachtvorst; weinig verandering in temperatuur overdag. Oostenwind en droog weer. De hooge drukking nam bij de Oostzee tot bijna 775 m.m. toe, ook in het zuidwesten nadert hooge drukking. De depressie krijgt bij IJsland versterking, ook in Spanje daalt de barometer. Op de Britsche eilanden nam de wind af en is de lucht meest betrokken of nevelig, Ierland heeft opklaring. In Scandinavië hield de lichte vorst in het noorden en in het binnenland aan, om de zuidelijke Oostzee bleef het zachte weer aanhouden met vrij warme en vochtige lucht tot op een kilometer hoogte en op droging in het oosten daarboven. In zuid oost Duitschland valt plaatselijk motregen. Frankrijk en België hebben grootendeels opgeklaard weer met nog eenigen nevel aan het Kanaal, de temperatuur is er onder normaal gedaald. In Zwitserland is de lucht nog betrokken, de hoogste toppen melden sneeuw met temperatuur minus 10 graden. De toestand wijst op aanhouden van den oostenwind en droog weer, de be wolking kan morgen weer wat toene men. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.55 uur tot 6.32 uur licht op. BENOEMING ONDERWIJZERES SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage nr. 148: Ter benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onder wijs, noodig in verband met het aan mej. A. G. Tulp verleende eervol ontslag, bieden wij, ter voldoening aan artikel 36, 8e lid, in verband met artikel 70 der Lager-onder- wijswet 1920, uwe vergadering de navolgen de voordracht aan, opgemaakt na overleg met den inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs, na ingewonnen met rede nen omkleed bericht van het hoofd dier school: 1. Mej. L. Schellevis te Alkmaar; 2. Mej. J. L. Vijverberg te Hilversum; 3. Mej. G. Sluis te Haarlem. Wij stellen u vóór tot de benoeming over te gaan, behoudens geschiktbevinding van de benoemde na geneeskundig onderzoek, en het bepalen van den datum der in functie- treding aan ons college over te laten. BENOEMING AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. In bijlage no. 147 schrijven B. en W.J Ter benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature, ont staan door het aan den heer F. H. van Dijk verleende eervol ontslag, bieden wij u de volgende aanbeveling aan: 1. G. J. Janssen, commies ter secretarie le klasse; 2. J. H. C. Fijn, adjunct-commies ter se cretarie. B. en W. stellen voor, deze benoeming te doen ingaan op 1 December a.s. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indië-vliegtuigen was gis teren: Op de uitreis landde de Nandoe te Singa pore, de Oehoe te Basrah en de Buizerd te Napels. Op de thuisreis kwam de Torenvalk te Jodhpur en de Reiger te Singapore. Het K.L.M.-vliegtuig de Valk is van zijn reis naar Indië om 9.20 uur op Schiphol geland. Het duurt niet lang meer of het ja®1 1937 is weer voorbij! 1938 staat voor de deur. Wat zal het brengen?? Het is 'n goede gewoonte om vrienden en kennissen met de jaarwisseling geluk te wenschen. die u voor dat doel gebruikt, maken wij voor u, spoedig, keurig en goedkoop. We zijn met verschillende modellen en lettertypen gaarne tot uw beschikking. want, al is het pas November, het is Oudejaarsavond voor U het weet!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2